» »

Kako rešit brnenje v zvočniku?

Kako rešit brnenje v zvočniku?

neverjetni99 ::

Pozdravljeni,

stvar je sledeča. Imam Yamaho NSSW300, kupil sem ga v big bangu in če je subwoofer prižgan in receiver ugašen je vse vredu, ko pa še receiver prižgem pa začne brnet. Pojavi se takšno globoko brnenje, in se veča in manjša, če se igram z glasnostjo suba, ampak igra pa normalno pri glasbi in filmih. Sem klical v big bang in mi je trgovec rekel, da eni brnijo eni ne, ker je to prvi zvočnik, ki mi brni. Je pa odvisno od elektrike v hiši in kabelske, baje? Zanima me če se da kako to rešit mogoče? Z kakšno prenapetostno zaščito mogoče? Saj namreč, rekel mi je da rabim "brum filter" ampak ne vem kaj je to.

beta1 ::

Ja, to je BRUM.

Prvo probaj vse priklopit na isto vtičnico. Pa če imaš res slučajno kabelsko, jo za test izklopi. Če nebo s tem nehalo, posnemi, nesi nazaj in reči stvarna napaka.

_Denny_ ::

neverjetni99 je izjavil:

Saj namreč, rekel mi je da rabim "brum filter" ampak ne vem kaj je to.

Išči ground loop isolator

Vzrok za to so različni potenciali ozemljitve, ki se že lahko pojavijo, če imaš naprave na različnih vtičnicah, največkrat pa, kot ti je rekel, med kabelsko in domačo napeljavo. Več o tem imaš na Ground loop (electricity) @ Wikipedia
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

neverjetni99 ::

http://www.caraudioempire.com/montazni-...

kaj takega mogoče? To je edini izolator, ki sem ga našel, ampak je mišljen za avto akustiko, ali ga lahko vseeno uporabim za domači hifi?

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Moralo bi biti ok, ker so itak vsi ti izolatorji narejeni s transformatorji po istem principu. Da ne boš za bezveze v primeru druge okvare metal ven denarja, se probaj iti v trgovino osebno zmenit, če ti posodijo za en dan, da preveriš kako bo; v LJ v tvoji linkani trgovini, v MB Pak Car Audio (verjetno še obstaja...sem bil nazadnje tam 10 let nazaj).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

neverjetni99 ::

Kako točno se pa potem to priklopi? Kaj ta izolator priklopiš v ojačevalec in woofer v ta izolator? Ali pride izolator v woofer in potem kabl od ojačevalca v njega?

_Denny_ ::

Med vir in ojačevalec...ne vem kaj in kako imaš priklopljeno, zato sta tu dva primera:

PC -> izolator -> zvočniki
Avtoradio -> izolator -> ojačevalec -> zvočniki

Ne pozabi še vzeti cinch na 3,5mm konverterjev, če jih mogoče rabiš.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

neverjetni99 ::

Sem resil danes problem. Sem prestavil woofer na drugo stran sobe, da je priklopljen na isto fazo kot receiver in drugi cinc kabl sem uporabil.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Kaj pa je narobe, ko racunalniski zvocnik brni in je vklopljen samo na elektriko. Se pravi, ni nic priklopljeno nanj in je ugasnjen. Brni tudi, ko se vklopi. Rahlo brni in se slisi, ko je res tisina.

neverjetni99 ::

kixs je izjavil:

Kaj pa je narobe, ko racunalniski zvocnik brni in je vklopljen samo na elektriko. Se pravi, ni nic priklopljeno nanj in je ugasnjen. Brni tudi, ko se vklopi. Rahlo brni in se slisi, ko je res tisina.


Ojacevalec v zvocniku verjetno.

Crossfire ::

Verjetno so se ti znotraj zvočnika naselile čebele ali ose. Probaj jih ven spustit, ker če so lahko šle not bodo verjetno tam tudi šle ven. /s

kixs ::

Neki bo na tem. Sicer me moti, da brni tudi, ko je gumb na off. Tiho je edino, ko je iz 220V izklopljen.

edi45 ::

kixs je izjavil:

Neki bo na tem. Sicer me moti, da brni tudi, ko je gumb na off. Tiho je edino, ko je iz 220V izklopljen.


Če imaš aktivne zvočnike, potem je ojačevalec. Pri meni isto v Logitech Z5500, že od začetka brni ko so izklopljeni vendar pod napetostjo. Zato vedno podaljšek izklopim ko grem spat, ker mi ni za poslušat tega.

kixs ::

Pa se da kaj narest? Zdej tudi izklopim na podaljsku.

edi45 ::

kixs je izjavil:

Pa se da kaj narest? Zdej tudi izklopim na podaljsku.


Sam dvomim da lahko kaj storiš glede tega, mogoče bi na servisu znali.

neverjetni99 ::

Naj gre nekam, še vedno je isti dr*k, nič nisem popravil. Prej samo nisem slišal brnenja, ker ni bil wufer postavljen v kot.

Han ::

@kixs: rešitev je v drugih zvočnikih drugega proizvajalca. Creative GigaWorks T40 Series II npr. ne brnijo.

kixs ::

Nah, tudi te niso. Ocitno so leta naredila svoje. Gre za Roland aktivne PC zvocnike stare zdaj kaksnih 15-20 let.

Pentium ::

Če so res stari 20 let, potem možno, da so se ti notri posušili kondenzatorji in zato brnijo.

kixs ::

Gre za te:
https://static.roland.com/assets/media/...

Prodajali so se med 1996 in 2005. Kdaj so moji narejeni pa trenutno ne vem.

edi45 ::

kixs je izjavil:

Gre za te:
https://static.roland.com/assets/media/...

Prodajali so se med 1996 in 2005. Kdaj so moji narejeni pa trenutno ne vem.


Eh to se ne splaca dat popravljat niti.

kixs ::

Spilajo dobro. Problem je samo v rahlem brnenju. Enim se niti dihat ne splaca.

neverjetni99 ::

Sem nesel danes na servis, ker se mi ne da vec ubadat s tem. Naj popravijo ali pa menjajo, mi je vseeno. Mislim pa se enega kupit, da bom imel dva.

neverjetni99 ::

Na servisu niso nič odkrili napak. Sem pa danes slučajno za foro kupil drug RCA kabel, čisto navaden za 4€ in deluje normalno in sem že stari kabel nazaj nesel na garancijo. Tako da v mojem primeru je bil kriv kabel, ne woofer, receiver, elektrika, ozemljitev itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418401 (5622) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497298 (5074) bullet321
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222961 (2591) zavajon
»

Altec Lansing 5021

Oddelek: Zvok in slika
111480 (1141) selan

Več podobnih tem