» »

dac pretvornik

dac pretvornik

1
2
»

pegasus ::

Ah, NAD ... Očitno se bom vrnil tja, kjer sem začel svojo hifi pot. Hvala za link ;)

ProGo ::

Preglej tudi malo meritve dacov: https://www.audiosciencereview.com/foru...

jeba2 ::

jaz sem se pa kar odlocil,da grem jutri v Kranj po dac magic100,pol bomo pa videli.Nov me pride
139e.

TheBlueOne ::

jeba2 je izjavil:

jaz sem se pa kar odlocil,da grem jutri v Kranj po dac magic100,pol bomo pa videli.Nov me pride
139e.


Ce nisi preprican, raje naroci preko neta, ker lahko vrnes v 14 dneh.

jeba2 ::

pozdravljeni, za dac se še nisem odloćil :'(.Sedaj me pa samo še zanima ,kaksna je razlika med navadnim dac-om in tistim
ki ima oznako -hi res-.

TheBlueOne ::

:) Ce se ne motim je hi-res vse nad 24Bit ali 96kHz. Vejretno je vecina novih DACov hi-res +, samo nekateri tega ne omenjajo.

Dej poglej si FX Audio DAC X-6. Mi je padel v oci, ker ima svoje napajanje 12v 1A in se nekaj bombonckov. Na Amazonu dobre 60EUR. Ce ga bos vzel javi, kako se obnese.

Zgodovina sprememb…

jeba2 ::

sej glih tega sem gledal,kot da mi bereš misli.samo me zanima,ne vem ali je kaj razlike v zvoku me hi-res in navadnim dac-om.

TheBlueOne ::

Verjetno pokukas na Massdrop, ker je bilo o njem govora. :) Tale je hi-res. Kar se tice razlike v zvoku je zgodba zapletena. Sem pozabil, kje je meja, kaj clovesko uho se slisi.

Sem pa malo gledal opise in teste tega in se menda super obnese za 100EUR, pomeni da super super za 60EUR Da ne govorimo, da ni nek hud denar in bo verjetno OK, ce nimas ostale opreme High End.

Zgodovina sprememb…

ProGo ::

TheBlueOne je izjavil:

Verjetno pokukas na Massdrop, ker je bilo o njem govora. :) Tale je hi-res. Kar se tice razlike v zvoku je zgodba zapletena. Sem pozabil, kje je meja, kaj clovesko uho se slisi...


Mešaš slušno frekvenco s frekvenco vzorčenja signala. To ni ista zadeva.

pegasus ::

Uradno je 16bit/44.1KHz dovolj, neuradno pa ... ni nikoli dovolj ;)

ProGo ::

pegasus je izjavil:

Uradno je 16bit/44.1KHz dovolj, neuradno pa ... ni nikoli dovolj ;)


Po Nyquistu je 2x frekvenca zvočnega signala dovolj, da vzorči VSE slušne podatke. Torej 44,1kHz je dovolj, da vzorčiš čisto vse slušne frekvence do 22.05kHz.

TheBlueOne ::

pegasus je izjavil:

Uradno je 16bit/44.1KHz dovolj, neuradno pa ... ni nikoli dovolj ;)


Ja nekaj takega. :) Ampak cisto iskreno so nianse pri teh DACih prekleto majhne. Pri DACu za 40€ in 170€ brez primerjanja nismo slisali razlike. Je pa eden bil na 44.1khz, drugi pa nizje. Sistem je bil Amp Vincent SP-331, Preamp Vincent SA-31, zvocniki HPG Mandola.

Sheteentz ::

Jaz bi rekel, da če ne veš ali DAC res potrebuješ, ga ne potrebuješ. Če imaš dober sistem, kot sam praviš, in če te na zvoku res nič ne moti, potem ne rabiš dodatnega balasta. Če bi na svojem sistemu res slišal kakšne motnje ali bilo kaj, kar bi kazalo, da ena od tvojih komponent ne dela, potem se gre in kupi novo stvar. Da se boš pa iz dolgčasa spravil kupovat nekaj, kar zvoku ne bo dodalo nič, je pa brezveze. Po enem tednu prepričevanja, kako je zvok res ful boljš (pa čeprav lahko, da ne bo), boš spet na istem. Začetni hype bo popustil in težnja za iskanjem neke težko definirane zvočne popolnosti, ki biva samo v idejnem svetu, te bo gnala naprej.

Manj je več, pa take fore.

TheBlueOne ::

@Sheteentz, ravno tako ni. Slisim razliko med klasicnimi zvocnimi in DACi. Ampak zna biti, da je tale DAC za 60€ vec kot dovolj.

pegasus ::

Ja, klasične zvočne so imele kar boge dace. Se spomnim recimo hollywood+ mpeg2 dekoder kartice tam nekje izpred 20 let, je imela veliko boljši dac gor kot takrat popularen soundblaster awe32.

Tudi danes je očitna razlika med 4k€ playerjem letnik 2003 in 500€ dacom letnik 2007, pa ni prav veliko let med njima. Pričakujem, da se da danes primerljiv zvok res dobiti iz 100€ daca. Me pa zato toliko bolj mika, kaj danes zvočno ponuja 1000€ dac ...

TheBlueOne ::

Pri DACih ni samo cip, je se vse okoli. Tista periferija je dosti bolj draga, kot sam cip. Dobis kaksne kitajske razlicice za nekaj 10€, ki imajo cipe kakor uveljavljeni za nekaj 100€ ampak menda ni primerjave v zvoku.

Sem poslusal glasbo na DACu vrednem dosti vec kot 1000€, pozabil kateri ojacevalc ampak integriran rang ca 10.000€ in nekih ultradragih monster zvocnikih. Zvok je bil klinicen, meni ni ravno sedel. :) Ce dobis studijski posnetek, ki je narejen za digitalno dobis neko esenco glasbe, ki pa je skoraj precista za poslusanje. Kakor, da poslusas kitarista v popolnoma zvocno izolirani sobi, kjer sta samo ti in on.

DamijanD ::

A je med temi DACi in zunanjimi zvočnimi karticami (focusrite, rme) kaj razlike?

TheBlueOne ::

DamijanD je izjavil:

A je med temi DACi in zunanjimi zvočnimi karticami (focusrite, rme) kaj razlike?


Verjetno je. Focusrite dela bolj kontra smer, ce se ne motim. Kaj ni to studijska oprema za snemanje? Pac pri DAC das 100% denarja za cip in ostalo elektroniko, ki sluzi samo, da spremeni digitalno v analogno, pri Focusrite pa placas se priklope, morda phantompower za kaksen mikrofon, pretvorbo analogno v digal in obratno.

jeba2 ::

Sheteentz je izjavil:

Jaz bi rekel, da če ne veš ali DAC res potrebuješ, ga ne potrebuješ. Če imaš dober sistem, kot sam praviš, in če te na zvoku res nič ne moti, potem ne rabiš dodatnega balasta. Če bi na svojem sistemu res slišal kakšne motnje ali bilo kaj, kar bi kazalo, da ena od tvojih komponent ne dela, potem se gre in kupi novo stvar. Da se boš pa iz dolgčasa spravil kupovat nekaj, kar zvoku ne bo dodalo nič, je pa brezveze. Po enem tednu prepričevanja, kako je zvok res ful boljš (pa čeprav lahko, da ne bo), boš spet na istem. Začetni hype bo popustil in težnja za iskanjem neke težko definirane zvočne popolnosti, ki biva samo v idejnem svetu, te bo gnala naprej.

Manj je več, pa take fore.


To se čisto strinjam z teboj,oprema in zvok je ok.Samo firbec,firbec, je prekleta stvar:):)

TheBlueOne ::

Ma naroci tega za 60 iz Amazona in vrni ce ti ne bo OK. Pa ne pozabi sporocit kako je bil. :)

Sheteentz ::

DamijanD je izjavil:

A je med temi DACi in zunanjimi zvočnimi karticami (focusrite, rme) kaj razlike?

V zvočnem smislu razlike ni, Focusrite dela input-output interface, kjer je kvaliteta pomembna v obe smeri. Je pa razlika v videzu in v tem kakšne priklope imaš. Focusrite je pač bolj industrijski, standardnih studijskih rack ali half rack dimenzij in povečini uporablja standardne jacke, medtem ko so DAC-i za par jurjev ponavadi na cinchih in fensi šmensi iz poliranega aluminija, po možnost še pozlačeni in vsi lepo svetleči, da pašejo v dnevno sobo poleg par deset jurjev vrednih zvočnikov, televizorja, ojačevalca, zdolgočasene žene in lepo vzgojenega psa z rodovnikom.

TheBlueOne ::

@Sheteentz, se ne strinjam. Kjer sem poslusal ta boljsi sistem, ki sem ga omenjal prej, pes nima rodovnika. Zenkse pa so vedno zdolgocasene... :)

jeba2 ::

sedaj narocujem dac FX-sq5 ali FX- x6,pa sporocim ce je kaj razlike v zvoku ,lp

Sheteentz ::

thetilko, pa je bila razlika samo v dacu? Tle je ful nekih faktorjev, od zvočnikov, ojačevalca, same akustike prostora, do psihofizičnega stanja poslušalca :D

TheBlueOne ::

Tam kjer sem sam testiral DACe je Vincent HGP (visji srednji razred)... je bilo konstanta vse razen DAC, kjer pa sem poslusal boljsi DAC (sistem za ca. 50k€), kjer je nerodovniski pes, pa je bila primerjava vinilka, seveda na primernem gramofonu fono predstopnji in ne vem kaj se vse. :)

jeba2 ::

TheBlueOne je izjavil:

Tam kjer sem sam testiral DACe je Vincent HGP (visji srednji razred)... je bilo konstanta vse razen DAC, kjer pa sem poslusal boljsi DAC (sistem za ca. 50k€), kjer je nerodovniski pes, pa je bila primerjava vinilka, seveda na primernem gramofonu fono predstopnji in ne vem kaj se vse. :)


dej mi povej a si delal mogoce primerjavo vincent vs luxman 505u, kateri je boljsi,lp

TheBlueOne ::

Nisem, pravzaprav sem primerjal samo DACe in streaming naprave. Imam pa v druzini starejsega ljubitelja te tehnike, zato poznam (sem poslusal) tudi drazje sisteme. Vincent-HGP kombinacija je moj sistem.

Sheteentz ::

Dac pri poslušanju vinilke? To mi pa nekako ne gre skupaj.

jeba2 ::

.Verjetno si bral pri meni.Pravim da vecinoma poslušam plošče,ampak vseh se ne da dobiti, pa bi rad preko neta poslušal glasbo, z dac pretvornikom,da se malo približam zvoku plošče,lp

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

Sheteentz ::

thetilko je nekaj pisal o dacu in vinilkah pa mi ni bilo jasno zakaj tlačit v audio sistem z vinilkami dac, povsem nepotrebno.

Ampak jeba2, moraš vedet, da ti noben dac ne bo pri poslušanju glasbe iz neta zvoka približal zvoku plošče. Če ti nekaj streamaš pri npr kvaliteti 320 kbps mp3-ja ti en drek koristi, če ti to potem upsamplaš na 32bit96khz ali na kako podobno noro resolucijo. Ne moreš iz dreka torte delat, pa če se še tako trudiš s pakungo. Kaj točno si sploh predstavljaš pot tem terminon zvok plošče? Načeloma lahko zvok plošče simuliraš s kakšnim vst-jem, ampak to ni potem nič drugega kot zavestni nateg, simulacija, ki preko filtrov spusti zvok, da zveni kot LP, karkoli naj bi to pomenilo. Dvomim, da boš slišal razliko v kvaliteti zvoka med to zvočno kartico, ki jo imaš zdaj, kot pa kakšnim namenskim DAC-om, saj ima ta tvoja trenutna zvočna kartica verjetno dovolj kvaliteten dac. Teoretično bi lahko odstranil kakšne interference, šume, poke in podobno, če jih v tvoji trenutni konfiguraciji dejansko slišiš. Če bi pa hotel biti najbolj ziher, bi pa itak moral signal do daca speljat po optiki, da prekineš pot žleht elektronom.

Darko! ::

Za mrzle decembrske popoldneve, če koga zanima.

Lepo razložen visoko resolucijski audio:







in še nadalje, Nyquist teorem na eni strani - in na drugi - audio signal iz vidika časovne ter amplitudne resolucije in kompleksnosti filtrov, ki v realnem svetu niso idealni:


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

jeba2 ::

zvok gre preko optike,pa na tidal-ovo stran za poslušanje glasbe+ cd player

Darko! ::

>:D

Ker je bil Chord že omenjen, lahko temo mirne duše zapremo z nasvetom za vse novodobne japije in geeke, ki ste bitkojne prodal v pravem trenutku:

https://chordelectronics.co.uk/product/...



Vsi ostali, pa:

jeba2 ::

kot sem že rekel,iz firbca,lp

TheBlueOne ::

Sheteentz je izjavil:

thetilko je nekaj pisal o dacu in vinilkah pa mi ni bilo jasno zakaj tlačit v audio sistem z vinilkami dac, povsem nepotrebno.


Ce imas 20 vinilk in 10xxGB kakovostne digitalne glasbe. Da ne govorimo, da je DAC veliko bolj prakticen. Imam celo chromecast audio, da lahko iz telefono ana hitro castam iz knjiznice v Play Storu.

Razen, ce menis, da so vinilke nepotrebne, kar bi bilo res, ampak imajo svoj car. Imam v okvirjih okoli sistema njihov art in jih vseeno tu in tam poslusam.

Zgodovina sprememb…

Wisor ::

Kar se tiče motenj je DAC X6 odlični eliminator, vendar overall ni najboljši DAC, sploh če koristiš line out.

Za ceno 60EUR je hands down najboljši DAC na tržišu za to ceno, sploh če še upoštevamo, da ima vgrajen solidn amp.

Sam se z glasbo ukvarjam že kar nekaj časa in je X6 moj "daily".

Čez oDAC pa za moje pojme IMO se nima smisla stegovat.

Ne pravim, da ni razlike, JE samo se boš kar fajn skeširal za tistih zadnjih 10%.

Ni pa vse v DACu (čipu), važna je tudi implementacija samega izdelka pa material, ki se uporablja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

PARTyZAN ::

Ima kdo Audioengine D1? Rabim nekaj z headphone ampom in 3.5mm izhodom, da lahko na hitro preklopim med zvočniki in slušalkami. Schiit stacka ne bi kupoval, ker s poštnino in davkom nanese kar nekaj denarja.

TheBlueOne ::

Pri teh DACih je prakticno tudi, ker jih lahko priklopis kamorkoli. Potem imas fin zvok iz vsega, kar ima USB.


@PARTyZAN, tale trenutno ugoden X6, ki ga gleda @jeba2 ima Amp.

jeba2 ::

narocil fx-sq5,pa sporocim kaksen je zvok ko ga dobim,lp

TheBlueOne ::

Dobil X6. :)

Za Senheiser DH600 je sam malo presvoh, z Little Dot mk II uravnotezeno. Ga pa trenutno ne morem primerjat, ker je moj NAD sel v maloro, NuForce uDAC-3 DAC/Amp pa se mi je zastekal na carini. :) Drugace delujo zelo OK, se posebej za 60EUR.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21A...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Evo vceraj dobil NuForce uDAC 3 za 50USD + 18€ carine. Boljsi kot X6 z ojacevalnikom Little Dot mk II. Absolutno lahko priporocam, je neverjetno, kaj so iztisnili it te majhne napravice.

MacGyver141 ::

TheBlueOne je izjavil:

Dobil X6. :)

Za Senheiser DH600 je sam malo presvoh, z Little Dot mk II uravnotezeno. Ga pa trenutno ne morem primerjat, ker je moj NAD sel v maloro, NuForce uDAC-3 DAC/Amp pa se mi je zastekal na carini. :) Drugace delujo zelo OK, se posebej za 60EUR.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21A...


Pri X6 moraš 2 jumperja dat v to pozicijo (levi pa desni kanal), kot je na spodnji sliki, da dobiš še bolj ojačan signal.
Drugače pa ne vem, kaj je z mojim narobe. Enkrat dela pol ure, enkrat tud 5 ur pol pa sam crkne. Potem pa spet čez nekaj časa začne čudežno delat, pa ni važno ali je preko optike ali USB-ja priključen.

jeba2 ::

pozdravljeni,evo javljam se po nekem času,da sporocim da sem nabavil in stestiral dac pretvornik.Pa
bom tako povedal na kratko.Neke hude bistvene razlike v zvoku ni.Se pravi malo nekako olepša visokotonce-se pravi za
malenkost jih zniža ,ampak so še zmeraj dosti visoko ,povdari pa na srednjetoncih in basih.Ampak ne prevec.Delal sem
teste z primerjavo gramafonska plošča + samo zvocna kartica +samo dac,z poslušanjem glasbe z mojimi ušesi.In lahko recem, da je nekje vmes med ploščo in glasbo z neta,brez pretvornika.
Tako da ,da tega denarja mi ni žal,za poslušanje glasbe preko neta.Ampak z testi in metanjem denarja sem zaključil

vsem lep pozdrav,Aleš

TheBlueOne ::

MacGyver141 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dobil X6. :)

Za Senheiser DH600 je sam malo presvoh, z Little Dot mk II uravnotezeno. Ga pa trenutno ne morem primerjat, ker je moj NAD sel v maloro, NuForce uDAC-3 DAC/Amp pa se mi je zastekal na carini. :) Drugace delujo zelo OK, se posebej za 60EUR.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21A...


Pri X6 moraš 2 jumperja dat v to pozicijo (levi pa desni kanal), kot je na spodnji sliki, da dobiš še bolj ojačan signal.
Drugače pa ne vem, kaj je z mojim narobe. Enkrat dela pol ure, enkrat tud 5 ur pol pa sam crkne. Potem pa spet čez nekaj časa začne čudežno delat, pa ni važno ali je preko optike ali USB-ja priključen.



Bom pogledal za za jumper. Meni je isto delal kot tebi dela x6 delal NAD, ga bom dal na popravilo. Ce se spomnim javim kako bo.

B34ST ::

Brat je kupil ASUS Xonar U5 in lahko poročam da je povsem zanič. Tisto oglaševanje, da lahko poganja do 150 Ohm slušalke je bullshit, vsaka vgrajena zvočna kartica omogoča vsaj 20% boljšo glasnost.
In če ima onboard pri 50 Ohm slušalkah ravno da še dovoljšnjo glasnost, pri Xonar že manjka.
Tako da je že naročen FiiO E10K Olympus 2 iz Amazon, pri nas je to sedaj težko dobit, očitno so vsi zadovoljni z onboard zvokom. Jaz sem 2012-2018 komot (no, 2018 že malo težje) pri nas kupil NuForce uDAC 2 in 5.

Jaz imam pa ravno obraten problem z glasnostjo, v Winamp moram dajat 20%, v igrah 50-60%, Youtube je sploh na 10% že dovolj. Še največja omejitev je PotPlayer za filme kjer imam 60%, ker karkoli dam boosta v nastavitvah čez default 25%, se pojavijo neki šumi.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Steinkauz ::

Kdor hoče pocen prit pa kupit OK DAC.
https://www.aliexpress.com/item/3286895...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero zvočno mi Slo-Tech priporoča

Oddelek: Zvok in slika
192303 (1199) TheBlueOne
»

Amplifier + DAC - Gustard A20H - kvaliteta zvoka

Oddelek: Zvok in slika
141712 (1359) smarkic
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232826 (1439) JackOdpirac
»

Audiofilski računalnik

Oddelek: Zvok in slika
455933 (4931) Trancedeejay
»

Zvočna kartica za Sennheiser PC 360

Oddelek: Zvok in slika
111305 (1070) st0jko

Več podobnih tem