» »

dac pretvornik

dac pretvornik

«
1
2

jeba2 ::

Pozdravljeni,prosil bi će mi lahko nekdo razlozi uporabo dac pretvornika.Se pravi ali je to za poslušanje cd-jev
ali pa lahko poslušaš tudi preko neta -youtuba,tidala,deezerja.., pa ce ti poboljsa zvok, se pravi pretvori v analogni zvok.

hvala za odgovor,lp

Darko! ::

DAC (Digitalno Analogni Cpretvornik) potrebuješ vedno, ko poslušaš digitalno kodiran audio zapis; torej vse glasbene formate, ki niso zapisani analogno - kot brazde na vinilni plošči (LP) ali magnetna sled na traku (dobre stare kasete).

DAC najdeš povsod: v PC-ju, prenosniku, tablici, telefonu, CD-ju, DVD-ju, Bluraj ali MP3 plajerju, TV-ju, glasbenem stolpu in še kje.

Obstoječi DAC v računalniku je (če nimaš vgrajene zvočne kartice) del osnovne plošče. Uporabljaš ga tako že sedaj, vedno, ko slišiš zvok na PC priklopljenih zvočnikov. Tudi ko priklopiš slušalke na telefon ali tablico in prek nje poslušaš glasbo v najrazličnejših formatih (od MP3, AAC, WAV, FLAC, ALAC, ...), se binarni zapis ničel in enic - v katerem je zapisana glasba - po digitalno analogni pretvorbi manifestira kot analogen električen signal, ki ga ojačevalec ojači, slušalke pa ga preko membrane pretvorijo v mehansko valovanje zvoka.

DAC, ki je vgrajen v napravo, uporabljaš torej že sedaj.

Razlika med cenenim DAC-om vgrajenim v osnovno ploščo namiznega računalnika ali tablico ter zunanjim DAC-om, ki ga na napravo priključiš preko ustreznega vmesnika je v izbiri integriranega vezja (DAC čipa) in detajlih izdelave.

Na PC, tablico ali telefon se zunanji DAC priklopi preko USB izhoda. V večini primerov so takšne naprave "plug and play", zna pa se zgodit, da potrebuješ tudi poseben driver.

Cene zunanjih DAC-ov se prično pri okrog 100 USD (Dragonfly Red, Schit Modi, ...) in lahko gredo v tisoče evrov. V kolikor poslušaš visoko kompresirano glasbo (MP3) lahko z boljšim zunanjim DAC-om dobiš tudi slabši rezultat, saj se pokažejo vse napake, ki jih tak zvočni zapis premore.

Zunanji DAC je praktično obvezna oprema pri uporabi kvalitetnih audiofilskih slušalk, ki jih priključiš na ustrezen slušalkarski ojačavalec.

Prednosti zunanjega DAC-a se pokažejo pri uporabi čim manj ali nekompresirane muzike. V kolikor pretočna storitev omogoča brezizgubno kodiranje signala, je uporaba DAC-a najverjetneje smiselna.

Comparison of on-demand music streaming services @ Wikipedia


Vse to seveda velja ob uporabi kvalitetnih slušalk ali kombinaciji ojačevalca in ustreznih zvočnih omaric. Za Logihec 5.1 se zunanjega DAC-a seveda ne kupuje. Minimum so aktivni studijski monitorji (Yamaha, JBL, in podobni) ali katerikoli par solidnih zvočnih omaric z ustreznim ojačevalcem.



Vendar vsak ima svoja ušesa.

FAQ priznanega in večkrat nagrajenega proizvajalca ali se splača kupit njihov DAC za 100 USD je še najbolj pošten:

Q: But I heard from a dude on the intarwebs all DACs sound the same! You’re bullshitting us!
A: If it’s your experience that all DACs sound the same, that’s cool. There’s a DAC in your iPhone or Android phone, so you can use that one and save even more cash.

vir:
http://www.schiit.com/products/modi-1

TheBlueOne ::

Morda samo dodam, jaz uporabljam zunanje DACe ker ni motenj signala. Sam sem jih vecino vzel na massdropu, sem jih nasel tudi za tretjino cene.

c3p0 ::

Kolega je kupil dodatno še "audiofilski USB kabel" za 100€ in opazi razliko :))

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Kolega je kupil dodatno še "audiofilski USB kabel" za 100€ in opazi razliko :))


Menda je lahko razlika. Sem tudi sam gledal cudno, ko je stric nabavil nek drag kabel, ampak obstaja nekaj razlag. V glavnem menda ni problem digitalni del, ampak analogni (napajanje).

Verjetno je velika razlika od tega, kak hardware imas, ce ima DAC svoje napajanje je verjetno dosti manj problem, kot pa ce ga USB tudi napaja. Teoreticno lahko motnje v napetosti gredo tudi naprej, ker vezja niso vedno popolnoma locena. Ce proizvajalec DACa predvidi kakovosten USB kabel, se lahko hitro zgodi, da je vezje tako, da teh nihanj ne izkljucuje.

c3p0 ::

Kupec kabla bo vedno našel razliko v zvoku. :) Če pristane na double blind test, pa bi lahko realno ugotovili, če kaj le je na tem, ali pa ima pač lep kabel. Sem precej skeptičen.

Resnejši DACi imajo verjetno vsi lastno napajanje in že vgrajen filtering, če je issue. Sicer pa preko USB pridejo grobo rečeno nule in enke in ta del se da tudi povsem fizično ločit.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Kupec kabla bo vedno našel razliko v zvoku. :) Če pristane na double blind test, pa bi lahko realno ugotovili, če kaj le je na tem, ali pa ima pač lep kabel. Sem precej skeptičen.

Resnejši DACi imajo verjetno vsi lastno napajanje in že vgrajen filtering, če je issue. Sicer pa preko USB pridejo grobo rečeno nule in enke in ta del se da tudi povsem fizično ločit.


Se zavedam tega, ampak imas na netu kar nekaj testov, ki kazejo nasprotno. Ce najdes kaksnega definitivnega prosim prilepi, me res zanima kako je.

Sem bil najprej enakega mnenja kot ti, potem pa sem po nekaj prebranih clankih le tega spremenil v "nisem preprican".

Bellzmet ::

Sej ista dilema je verjetno potem pri HMDI kablih (če je sploh dilema, seveda). Tam se da verjetno lažje ocenit ker lahko dejansko vidiš razliko med sliko pri različnih kablih.

TheBlueOne ::

Bellzmet je izjavil:

Sej ista dilema je verjetno potem pri HMDI kablih (če je sploh dilema, seveda). Tam se da verjetno lažje ocenit ker lahko dejansko vidiš razliko med sliko pri različnih kablih.


Ni ravno tako, ker HDMI kabli se kar hitro dotikajo limit, pri USB in prenosu zvoka pa praviloma ne.

jeba2 ::

hvala za odgovor,ker imam doma kar solidno hifi opremo, nisem pa audiofil,poslusam pa gramafonske plošče,samo nisem pa bil siguren
glede dac-a.Sem pa glih gledal od shiita modi3,samo ga pa dobim samo iz amerike.To je malo problem.Na ebay-u ga pa ni.
Kaj pa bi predlagli ,kateri dac-i so še solidni,ampak brez ojacevalca v njem,
lp

ProGo ::

jeba2 je izjavil:

hvala za odgovor,ker imam doma kar solidno hifi opremo, nisem pa audiofil,poslusam pa gramafonske plošče,samo nisem pa bil siguren
glede dac-a.Sem pa glih gledal od shiita modi3,samo ga pa dobim samo iz amerike.To je malo problem.Na ebay-u ga pa ni.
Kaj pa bi predlagli ,kateri dac-i so še solidni,ampak brez ojacevalca v njem,
lp


Koliko si pripravljen plačati za DAC?

jeba2 ::

ne vem,koliko bi dal.sedaj imam v kompu dodatno zvocno kartico in povezano na predojacevalec, nato pa na koncno stopnjo.
V bistvu me matra koliko bo sploh razlike v zvoku med sedanjim stanjem in z dac pretvornikom.
lp

ProGo ::

Torej ne veš če/koliko je smiselno, ne veš koliko si pripravljen dati, si pa pripravljen za predloge?

No pol pa dajmo... Kakšnega Mojota hvalijo https://chordelectronics.co.uk/product/...

Katero zvočno kartico imaš trenutno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

jeba2 ::

sem bral za mojota ,samo mi pa dizajn ni vsec,dal pa bi za začetek tam nekje do 200e.Pravim, gledal sem shiit modi 3,ta mi je nekako vsec , ker imam vse komponente srebrne , se pravi nekako se mora ujemat barva,pa tudi teste ima po forumih kar dobre. zvocna je pa asus xonar,pa je kar dobra za ta denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

ProGo ::

Po moje pri 300€ zunanjem dacu ne boš slišal znatno boljšega zvoka od Xonar kartice. Imej kot imaš trenutno, morebiti kupi Asus Essence STX II za 180€.

Kako pa LP predvajaš preko PCja?

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:


Sem bil najprej enakega mnenja kot ti, potem pa sem po nekaj prebranih clankih le tega spremenil v "nisem preprican".


Imaš kak tak test link? Ker kar sem jaz gledal teste, je reviewer vedel kaj ocenjuje in meril kvaliteto z ušesi, ne z osciloskopom.

Primer: http://passionforsound.lachlanfennen.co...

TheBlueOne ::

Jaz sem ravno vzel NuForce uDAC-3, ki je bil na Massdropu slabe 50€ za slusalke, ki imajo se lampaski ojacevalec Little Dot mk 2 na Sennheiser HD600. To mislim, da bo kar uravnotezeno.

Za ozvocenje imam boljsega. Malo glej, kdaj bo kateri zelo znizan, recimo tega uDAC-3 pri nas ne najdem za pod 125€ in velja za OK pri tej ceni, torej za 50€ verjetno super.

@Sago, ne vem tocno. Sem jih prebral takrat vec in vem, da so bila mnenja razlicna. Je kar pogosto vprasanje.

jeba2 ::

ProGo je izjavil:

Po moje pri 300€ zunanjem dacu ne boš slišal znatno boljšega zvoka od Xonar kartice. Imej kot imaš trenutno, morebiti kupi Asus Essence STX II za 180€.

Kako pa LP predvajaš preko PCja?



ne poslusam Lp preko pc-ja, rad pa bi poslusal glasbo preko neta ,pa da mi spremeni v analog zvok.Zato pa pravim ali je sploh smiselno kupovati dac? kaj pridobim

jeba2 ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem ravno vzel NuForce uDAC-3, ki je bil na Massdropu slabe 50EUR za slusalke, ki imajo se lampaski ojacevalec Little Dot mk 2 na Sennheiser HD600. To mislim, da bo kar uravnotezeno.

Za ozvocenje imam boljsega. Malo glej, kdaj bo kateri zelo znizan, recimo tega uDAC-3 pri nas ne najdem za pod 125EUR in velja za OK pri tej ceni, torej za 50EUR verjetno super.

@Sago, ne vem tocno. Sem jih prebral takrat vec in vem, da so bila mnenja razlicna. Je kar pogosto vprasanje.



vzel bi dac brez ojacevalca,ker bi priklopil na ojacevalec ,lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

TheBlueOne ::

Pridobis, ce je DAC boljsi kot zvocna. Nezahtevni uporabniki ponavadi kupijo DAC, ker slisijo motnje iz PCja. Nadaljni plus je, da ga praviloma lahko stekas v karskoli (PC, Android(novejsi), verjetno MAC?) in da ima s tega stalisca nekoliko daljso zivljnjesko dobo kot zvocna na PCI. Tudi dolzine kablov niso tako velik faktor kot pri dolgem analognem kablu.

@jeba2, nisem kupoval naenkrat, zato imam pri slusalkah taksno konstelacijo. Za hifi seveda imam DAC brez ojacevalca.

jeba2 ::

kaj pa dac magic,a se splaca,lp

737 ::

Sam uporabljam nekaj parov:

DAC/ADC:
https://geizhals.eu/behringer-u-control...

+ USB izolator:
https://www.ebay.de/itm/1-Stucke-Usb-Is...

DAC sicer nima zvenečega imena, vsebuje pa soliden čip, vreden tretjino celotne cene. Gonilniki zanj so že prisotni v Windows in linux OS. Ko priključiš kabel, se pokaže nova zvočna kartica, zvok preusmeriš tja in že igra.

USB izolator galvansko loči vhodni in izhodni tokokrog ter s tem prekine tokove po ničelnem vodniku (ground loop). DAC lahko tako namestimo bliže ojačevalcu, (lahko naredimo nekaj cm kabel, če smo zahtevni) in se izognemo nakupu dragega interconnect kabla. Imam tudi avdiofilski USB izolator. Za eno ničlo več ne odtehta komaj zaznavno boljše tišine.

ProGo ::

737 je izjavil:

Sam uporabljam nekaj parov:

DAC/ADC:
https://geizhals.eu/behringer-u-control...

+ USB izolator:
https://www.ebay.de/itm/1-Stucke-Usb-Is...

DAC sicer nima zvenečega imena, vsebuje pa soliden čip, vreden tretjino celotne cene. Gonilniki zanj so že prisotni v Windows in linux OS. Ko priključiš kabel, se pokaže nova zvočna kartica, zvok preusmeriš tja in že igra.

USB izolator galvansko loči vhodni in izhodni tokokrog ter s tem prekine tokove po ničelnem vodniku (ground loop). DAC lahko tako namestimo bliže ojačevalcu, (lahko naredimo nekaj cm kabel, če smo zahtevni) in se izognemo nakupu dragega interconnect kabla. Imam tudi avdiofilski USB izolator. Za eno ničlo več ne odtehta komaj zaznavno boljše tišine.


Ti mu predlagaš, naj namesto 100EUR+ vredne zvočne kartice, ki jo že ima in katere DAC podpira 48K/192K/96K/44.1KHz @ 24bit/16bit, naj kupi ta čipšit dongle, ki podpira 16bit/​48kHz/USB 1.1? Genijalno.

Sicer pa, kakšno neumno vprašanje, takšen neumen odgovor.

jeba2 je izjavil:

kaj pa dac magic,a se splaca,lp


Ja, dacmagic se fuuuul splača! Če bi na vsak način rad šel na zunanji DAC (budget), pa vsaj vzami z dobrim čipom, npr. https://hifimediy.com/uda38pro-usb-dac-... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

TheBlueOne ::

Dacmagic je fina zadeva in menda med najboljsimi v cenovnem rangu.

ProGo ::

TheBlueOne je izjavil:

Dacmagic je fina zadeva in menda med najboljsimi v cenovnem rangu.

Ni vprašal, če je dacmagic "fina zadeva", ampak če se "splača". Karkoli bi naj to pomenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()

TheBlueOne ::

ProGo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dacmagic je fina zadeva in menda med najboljsimi v cenovnem rangu.

Ni vprašal, če je dacmagic "fina zadeva", ampak če se "splača". Karkoli bi naj to pomenilo.


Odvisno na kaj ga navesis. Ce bi ocenil skozi denar, je verjetno overkill za sisteme pod 2000€ in zares zazari pri sistemih za kaksne 4000€. To je nekje moja ocena, ampak ce bi kupoval sam, bi raje dal kaksen € vec kot so najcenejsi in vzel Dacmagic. Tile DACi so dosti evergreeni in jih ne menjas tako pogosto kot ostalo elektroniko. Po obcutku se mi zdi, da o tem Dacmagicu berem ze vsaj pet let.

jeba2 ::

bom pa tako vprasal.Ali je dac magic 100 fina zadeva- pa odgovor je da,z vase strani,pa tudi cenovno je ok.Zanima me
ali ti bistveno res toliko spremeni zvok,će mam naprimer že sedaj recimo odličen.Zato pa pravim ali mi se splača dati denar zanj.
Rad bi nekje poslušal to razliko,pa nimam te možnosti,ker ga nobeden nima.

lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

jeba2 ::

sem pa tudi gledal ojacevalec z vgrajenim dac-om.ONKYO A-5VL.
A lahko kdo svetuje kaj glede tega?

pegasus ::

Najboljše nasvete boš dobil od lastnih ušes. Sprehodi se do audio salonov v tvoji bližini, razloži kaj želiš in koliko si pripravljen odšteti, pa ti bodo povsod z veseljem pripravili demo.

jeba2 ::

tukaj smo 100 let za cajtom,povej mi kje v sloveniji lahko poslušaš v živo,pa grem tja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

TheBlueOne ::

jeba2 je izjavil:

bom pa tako vprasal.Ali je dac magic 100 fina zadeva- pa odgovor je da,z vase strani,pa tudi cenovno je ok.Zanima me
ali ti bistveno res toliko spremeni zvok,će mam naprimer že sedaj recimo odličen.Zato pa pravim ali mi se splača dati denar zanj.
Rad bi nekje poslušal to razliko,pa nimam te možnosti,ker ga nobeden nima.


Mi smo primerjali Chromecast z NADjem(150EUR) in enim za ca. 300EUR(se ne spomnem tocno). Pri enakem streamu se med Chromecastom in NAD ni poznala razlika, brez da smo preklapljali. Ko smo preklapljali se je slisalo vec detajla v korist NAD in se nekaj vec pri najboljsem, kjer se je vsem zdelo, da je razlika vecja (detajl+ostrina).

Pri teh DACih je vredno omenit, da je kar odvisno od formata glasbe. Ce vecinoma picis Youtube, potem je razlike manj, kot pa ce imas kaksen kakovosten flac. Mi smo test delali skozi streaming, ker tudi NAD je bil brezzicen in nas je bolj zanimala kakovost zvoka pri Chromecast audio.

Skratka, odpihnilo te ne bo, denar pa tudi ne bo vrzen stran. Ce se ti ne mudi, naredi kakor jaz in cakaj, da bo kje kateri od boljsih radikalno znizan in kupis. Massdrop ima DACe tu in tam zelo ugodno.

jeba2 je izjavil:

tukaj smo 100 let za cajtom,povej mi kje v sloveniji lahko poslušaš v živo,pa grem tja?


V Celovcu na Bahnhofstraße jih ima, ce ti ni predalecv Sloveniji pa res ne poznam kaksnega shopa.

Zgodovina sprememb…

jeba2 ::

sem z Jesenic,ni predalec.Poslušam pa z Tidal-a.Pri nas pa kot pravim ,žalostno glede tega. Sem bil nazadnje letos v Ljubljani na hiend shovu,
pa tudi tam nisem zasledil pretvornikov za predstavitev.Kje v Celovcu pa.A mas mogoce kaki naslov?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

pegasus ::

Čas, ko so se daci izpostavljali kot jedro sistema, so že davno mimo. Verjamem pa, da jih v salonih še imajo kje, če jih želiš. Vprašaj vklop-ubiq in podobne kalibre.

jeba2 ::

to si bom pa šel v Ljubljano ogledat,hvala

TheBlueOne ::

http://www.dimarco.at ta sigurno drzi Pro-Ject in archam. Imas se tega: https://www.acoustic-point.at/ in Majdic, ki pa ne vem, kaj ima iz te sfere.

Massdrop in Grace Design imata trenutno to:
https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x...
Morda te utegne zanimati.

Darko! ::

Vprašaj vklop-ubiq in podobne kalibre.

to si bom pa šel v Ljubljano ogledat,hvala








"Once you start down the dark path, forever will it dominate your destiny, consume you it will."

- Master Yoda




Kolega Pegasus ti je sicer dal dobronameren in moder nasvet, vendar...

... pot zna bit nevarna. Hudič te bo preizkušal na vsakem koraku. Obstaja velika verjetnost, da se ti začne dozdevat, ali pa čisto zares ugotoviš, da imaš zastarel vir, prešvoh ojačevalec, boge zvočne omarice, zanič štrom napeljavo, ... in kable ... o Bog, kable za obesit se na njih!

Če imaš srečo in te bo po ne vem kakšnem naključju na tem romanju spremljala Božja milost, morda ugotoviš le to, da je s tvojim HiFi sistemom sicer vse OK, imaš pa premalo internetne pasovne širine.


Svetujem ti, da kar privarčuješ na času, bencinu in kafetih, porabiš za stroške DDV in poštnine, ko kupiš tisti Modi multibit šit. Zakaj multibit? Odgovor je enostaven.

Ker je multi več od ena.
Ker ima že vsak bednik delta sigma DAC.
Ker je lepe sive barve.
Ker ti tako paše.
In ker lahko.


Slabše se muzika ziher ne bo slišala. Denar pa bo na dolgi rok najverjetneje porabljen bolje, kot če bi ga zapravil za pivo, karte ali kurbe.
Res pa je tudi to, da na koncu šteje samo tisti pravi občutek zadovoljstva.
;)

PS.:
Če se ti da, nam prosim sporoči, za kaj si se na koncu odločil (če se boš).
In kako zadeva zveni (če slišiš razliko).

pegasus ::

Če smo že pri tem, iščem nek decent dac s podoro vsem modernim formatom, ki ima hdmi vhod in xlr izhoda. Edino kar sem našel je oppo player, kar bi še požrl, a se tudi ta umika iz prodaje. Sem res zamudil čas nakupa za ene pet let ali se še kaj kje najde?

jeba2 ::

Darko! je izjavil:

Vprašaj vklop-ubiq in podobne kalibre.

to si bom pa šel v Ljubljano ogledat,hvala








"Once you start down the dark path, forever will it dominate your destiny, consume you it will."

- Master Yoda




Kolega Pegasus ti je sicer dal dobronameren in moder nasvet, vendar...

... pot zna bit nevarna. Hudič te bo preizkušal na vsakem koraku. Obstaja velika verjetnost, da se ti začne dozdevat, ali pa čisto zares ugotoviš, da imaš zastarel vir, prešvoh ojačevalec, boge zvočne omarice, zanič štrom napeljavo, ... in kable ... o Bog, kable za obesit se na njih!

Če imaš srečo in te bo po ne vem kakšnem naključju na tem romanju spremljala Božja milost, morda ugotoviš le to, da je s tvojim HiFi sistemom sicer vse OK, imaš pa premalo internetne pasovne širine.


Svetujem ti, da kar privarčuješ na času, bencinu in kafetih, porabiš za stroške DDV in poštnine, ko kupiš tisti Modi multibit šit. Zakaj multibit? Odgovor je enostaven.

Ker je multi več od ena.
Ker ima že vsak bednik delta sigma DAC.
Ker je lepe sive barve.
Ker ti tako paše.
In ker lahko.


Slabše se muzika ziher ne bo slišala. Denar pa bo na dolgi rok najverjetneje porabljen bolje, kot če bi ga zapravil za pivo, karte ali kurbe.
Res pa je tudi to, da na koncu šteje samo tisti pravi občutek zadovoljstva.
;)

PS.:
Če se ti da, nam prosim sporoči, za kaj si se na koncu odločil (če se boš).
In kako zadeva zveni (če slišiš razliko).



nic bati glede tega,mam kar vrhunsko opremo doma,pa kot sem rekel nisem audiofil,vem dobro kje je meja,če ne jaz pa žena,hahaha.Bom pa verjetno vzel za probo dacmagic,še zmeraj ga lahko prodam,lp

pegasus ::

Če kupuješ extra dac, potem si to mejo že presegel :D

jeba2 ::

ne,ne, bolj iz firbca, ker toliko govorijo o njem.zame je se zmeraj najboljsi zvok gramafon,samo problem je ker
ne dobis vseh plošč, ki jih hoćem. Zato bi se rad približal preko neta z DAC-om ploščam.

jeba2 ::

jeba2 je izjavil:

Darko! je izjavil:

Vprašaj vklop-ubiq in podobne kalibre.

to si bom pa šel v Ljubljano ogledat,hvala








"Once you start down the dark path, forever will it dominate your destiny, consume you it will."

- Master Yoda




Kolega Pegasus ti je sicer dal dobronameren in moder nasvet, vendar...

... pot zna bit nevarna. Hudič te bo preizkušal na vsakem koraku. Obstaja velika verjetnost, da se ti začne dozdevat, ali pa čisto zares ugotoviš, da imaš zastarel vir, prešvoh ojačevalec, boge zvočne omarice, zanič štrom napeljavo, ... in kable ... o Bog, kable za obesit se na njih!

Če imaš srečo in te bo po ne vem kakšnem naključju na tem romanju spremljala Božja milost, morda ugotoviš le to, da je s tvojim HiFi sistemom sicer vse OK, imaš pa premalo internetne pasovne širine.


Svetujem ti, da kar privarčuješ na času, bencinu in kafetih, porabiš za stroške DDV in poštnine, ko kupiš tisti Modi multibit šit. Zakaj multibit? Odgovor je enostaven.

Ker je multi več od ena.
Ker ima že vsak bednik delta sigma DAC.
Ker je lepe sive barve.
Ker ti tako paše.
In ker lahko.


Slabše se muzika ziher ne bo slišala. Denar pa bo na dolgi rok najverjetneje porabljen bolje, kot če bi ga zapravil za pivo, karte ali kurbe.
Res pa je tudi to, da na koncu šteje samo tisti pravi občutek zadovoljstva.
;)

PS.:
Če se ti da, nam prosim sporoči, za kaj si se na koncu odločil (če se boš).
In kako zadeva zveni (če slišiš razliko).



nic bati glede tega,mam kar vrhunsko opremo doma,pa kot sem rekel nisem audiofil,vem dobro kje je meja,če ne jaz pa žena,hahaha.Bom pa verjetno vzel za probo dacmagic,še zmeraj ga lahko prodam,lp


drugace te pa moram pohvalit za te besede ,za pot v ljubljano.Za nekatere zna biti res usodna da pade denarno v minus,hahaha. LP

Darko! ::

drugace te pa moram pohvalit za te besede ,za pot v ljubljano.Za nekatere zna biti res usodna da pade denarno v minus,hahaha. LP


Včasih se rad malo hecam :)
Uživaj v muziki,
Lp, D


Ps.:
Zanimivo, da si se odločil za relativno "star" produkt.
6 let je v digitalnem dolga doba.

Darko! ::

Ampak nič zato.
Se bo že našel trgovec, ki se želi znebiti starih zalog.
:))

jeba2 ::

bom še malo pogledal po netu,pa se bom odlocil,katerega bom vzel,lp

TheBlueOne ::

Darko! je izjavil:


Ps.:
Zanimivo, da si se odločil za relativno "star" produkt.
6 let je v digitalnem dolga doba.


Za DACe niti ni tako. Kakor gledam, drzijo cene in niti ne vidim ne vem koliko novih. V boljsem audio zadeve ne zastarajo tako hitro, sej vidis, da se danes dobis vrhunske lampase.

jeba2 ::

ja,tudi meni je to zanimivo,kar držijo ceno ,pa tudi rabljenih ni pri nas na netu za naprodaj.

TheBlueOne ::

Ce pa ze najdes rabljenega, pa ni toliko cenejsi, da opravici pomanjaknje garancije. Najbolj se splaca cakat, da ga ima kaksen amazon ali massdrop znizanega.

Sem ze verjetno omenil, recimo tegale:
https://www.amazon.de/NuForce-uDAC3-Kon...

ravno cakam in je bil s postnino (Massdrop) 50€.

Sem pa razmisljal o tem, da bi preizkusil kaksnega kitajca iz alija. Imas z ojacevalcem na lampe za 20€. Ce bos slucajno raskiral in vrgel kocko pri 20€ iz Kitajske prosim objavi kako se ti zdi.

https://www.aliexpress.com/item/192kHz-...

https://www.aliexpress.com/item/192kHz-...

https://www.aliexpress.com/item/HiFi-le...

jeba2 ::

tale od nuforca-ali ima ugrajen ojacevalec ali je samo dac.Pa moram gledat da ima vec priklopov,za pc,tv,
Za kitajce pa ne vem kako se obnesejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeba2 ()

TheBlueOne ::

Vhodi so Coax in USB. Ampak trenutno ga ni vec na razpolago pri Massdropu. Sem dal Request, morda obnovijo drop. Ojacevalec ima.

https://www.massdrop.com/buy/udac-3-amp...

Ce se prijavis in das request je malo vec moznosti, ce se ti je zadopadel ravno ta.

Zgodovina sprememb…

Darko! ::

pegasus je izjavil:

Če smo že pri tem, iščem nek decent dac s podoro vsem modernim formatom, ki ima hdmi vhod in xlr izhoda. Edino kar sem našel je oppo player, kar bi še požrl, a se tudi ta umika iz prodaje. Sem res zamudil čas nakupa za ene pet let ali se še kaj kje najde?



Šou them the money :)

https://nadelectronics.com/products/dac...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero zvočno mi Slo-Tech priporoča

Oddelek: Zvok in slika
192301 (1197) TheBlueOne
»

Amplifier + DAC - Gustard A20H - kvaliteta zvoka

Oddelek: Zvok in slika
141708 (1355) smarkic
»

budget DAC

Oddelek: Kaj kupiti
232824 (1437) JackOdpirac
»

Audiofilski računalnik

Oddelek: Zvok in slika
455930 (4928) Trancedeejay
»

Zvočna kartica za Sennheiser PC 360

Oddelek: Zvok in slika
111303 (1068) st0jko

Več podobnih tem