» »

Popoldanski s.p. in podaja preko US Amazone [brez zaloge]

Popoldanski s.p. in podaja preko US Amazone [brez zaloge]

Bobr123 ::

Pozdravljeni,

Ker se je ponudila lepa prilika za dodatne fičnike, sem se odločil za odprtje popoldanskega s.p.-ja.

Imam pa nekaj vprašanj, saj gre za specifičen primer. Prodajal bom preko amazona.com vendar brez vsakršnje zaloge. Oglaševal bom produkte na Amazon.com - dobil naročilo in plačilo na Amazon.com, avtomatsko oddal naročilo third-partyju, ki izdelek izdela, in skrbi za odpošiljanje, reklamacije, customer service ipd.. Za to zaračunajo nek % od prodaje. Amazon mi nakazuje denar na EU bančni račun, s katerega nato plačujem third party-ja.:

- Ali lahko s popoldanskim s.p-jem opravljam prodajo izrecno v US, plačilo pa dobim na SLO račun?
- Kako je s plačili third partyju? Ali vnesem samo moj VAT number in bo to dovolj?
- Katere obrtne panoge pokrivajo tak način trgovine brez zaloge?
- Ali poznate kakšen ugoden online računovodski servis v SLO oz. v tujini (ki obratuje v skladu s slovensko zakonodajo)? Gledal sem data.doo ipd. vendar se mi zdi 65€/mesec predrago. Dobri računovodje v goriški regiji, ti za storitev računovodstva, kjer imaš manj kot 10 računov mesečeno, ne računajo več kot 20€.

Najlepša hvala za pomoč in lepe praznike!

Lp

Bobr123 ::

Bom skočil na točko Vem vprašat, mogoče mi bodo znali tam pomagat.
Admin lahko zapre temo. Hvala vseeno.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

Miha 333 ::

Pravi naslov bo računovodja. Verjetno ne bo zastonj.

Ales ::

Najbrž nisi dobil kaj dosti odgovorov, ker je a) tvoj primer nekoliko specifičen in b) vprašanja morda nekoliko zmedena. Sicer pa je minil samo en dan in še prazniki so, kam hitiš?

Na Vem točko je tako ali tako pametno it oz. iskati informacije preko uradnih online virov. Drugo, izkušeni računovodja ti lahko zelo pomaga pri začetni orientaciji, da hitro vidiš pri čem si. Po možnosti zastavi ista vprašanja večim računovodjem, ker nekateri o določnih načinih poslovanja ne vedo dovolj.

Sicer pa:

- alineja 1: da, seveda
- alineja 2: nimam pojma, kaj sprašuješ. Plačaš lahko komur hočeš, kar hočeš. Ali bo to davčno priznan odhodek je druga stvar, ampak če gre za plačilo storitev ali materiala, najbrž bo
- alineja 3: ne vem
- alineja 4: nimam prav dobrega priporočila za tvoje potrebe.

In še, kot verjetno vidiš, se na tem forumu tem ne zapira (razen, če gre za trol infestacijo in adminom poči film), je pa fajn če prideš nazaj in za pomoč drugim napišeš, kaj boš izvedel, ko dobiš vse želene odgovore...

Srečno z biznisom!

Vice ::

Bobr123 je izjavil:

Pozdravljeni,

Ker se je ponudila lepa prilika za dodatne fičnike, sem se odločil za odprtje popoldanskega s.p.-ja.

Imam pa nekaj vprašanj, saj gre za specifičen primer. Prodajal bom preko amazona.com vendar brez vsakršnje zaloge. Oglaševal bom produkte na Amazon.com - dobil naročilo in plačilo na Amazon.com, avtomatsko oddal naročilo third-partyju, ki izdelek izdela, in skrbi za odpošiljanje, reklamacije, customer service ipd.. Za to zaračunajo nek % od prodaje. Amazon mi nakazuje denar na EU bančni račun, s katerega nato plačujem third party-ja.:

- Ali lahko s popoldanskim s.p-jem opravljam prodajo izrecno v US, plačilo pa dobim na SLO račun?
- Kako je s plačili third partyju? Ali vnesem samo moj VAT number in bo to dovolj?
- Katere obrtne panoge pokrivajo tak način trgovine brez zaloge?
- Ali poznate kakšen ugoden online računovodski servis v SLO oz. v tujini (ki obratuje v skladu s slovensko zakonodajo)? Gledal sem data.doo ipd. vendar se mi zdi 65€/mesec predrago. Dobri računovodje v goriški regiji, ti za storitev računovodstva, kjer imaš manj kot 10 računov mesečeno, ne računajo več kot 20€.

Najlepša hvala za pomoč in lepe praznike!

Lp


Še vedno si ti prodajalec - third party je samo proizvajalec.
VEM ti ne bo znal nič povedat, še manj pa da boš dobil računovodjo, ki se ji sanja kako deluje Amazon. To, da nimaš FBA je zate samo en velik handycap in 1001 dodatna težava.
Malo bolj podrobno preberi pogoje in način prodaje na US Amazonu (drugje itak sploh ne moreš prodajat). US AMZ je dokaj kopleksen tudi iz vidika davkov. Sicer AMZ nudi vse te storitve, ki so več ali manj must, ko pride do prodaje.

Ales ::

Vice je izjavil:

Še vedno si ti prodajalec - third party je samo proizvajalec.
Kaj pa če bo le posrednik?

VEM ti ne bo znal nič povedat, še manj pa da boš dobil računovodjo, ki se ji sanja kako deluje Amazon.
Si poskusil ali samo sklepaš? Poznam vsaj dve računovodji, ki čisto točno vesta, kako deluje Amazon. Najbrž je še marsikateri drugi računovodski servis v Slo, ki mu to ni tuje. Saj ne živimo pod kamnom, kar nekaj naših ljudi prodaja po tujini.

Vice ::

Posrednik na kakšen način? Že tako moraš imeti pravno urejeno v teh primerih, posredništvo pa še bolj zakomplicira stvari. Sicer pa izhajam iz omenjene predpostavke "Amazon mi nakazuje denar na EU bančni račun, s katerega nato plačujem third party".
In nisem samo poizkusil in tudi ne sklepam ampak uporabljam že nakj časa. In zaradi nerazumevanja kompleksnosti noben naš računovodja ne pozna situacije. Jest ga ne poznam in zato uporabljam računovodski servis v tujini, ki je specializiran za to področje. Tukaj imaš samo en del kompleksnosti zakaj tako: https://www.vatlive.com/country-guides/...

Ales ::

Sales tax v ZDA za robo, prodano iz Slovenije oz. kake Kitajske?

Miha 333 ::

Ales je izjavil:

Sales tax v ZDA za robo, prodano iz Slovenije oz. kake Kitajske?

Da, če je dobavljeno iz ZDA. Carinsko poreklo blaga načeloma nima zveze s sedežem prodajalca.

Vice ::

Vse je odvisno od lokacije wearhousa. Če ni v US se davek seveda ne obračuna - mora pa biti jasno navedeno kaj in koliko!. Sicer pa "popoldanski" (verjetno misli normiran) s.p in davek? (še en handycap) Če obrnem še na AMZ. AMZ vedno gleda in zelooo teži, da bo prodajal svoje storitve in z vedno novimi pravili sili selerje, da uporabljajo njihov servis za 1001 stvar. In ko boš imel prodajo te bo preverjal na 1001 koncu. Davek je še najmanjši problem. Prihaja tudi nov zakon v EU naslednji mesec. Pod črto je ideja, ki jo ima OP za kupca v US totalno nezanimiva, tudi če bo zastonj ponujal zlato. Zato sem tudi omenil da brez FBA v US nima šanse. Npr. knjig sploh ne moreš brez FBA prodajat. Ni opcije da boš izpolnjeval pogoje, ki jih AMZ zahteva. Elektronika... spet druga pesem in zahteve. Hrana pozabi.....

Bobr123 ::

Hvala za veliko zanimivih informacij. Na točki VEM se še nisem oglasil (dodam update, ko se bom).

Da malce bolj objasnim situacijo:

- Prodaja in oglaševanje bosta potekala izključno preko Amazon.com;
- Third-party podizvajalec, ki bo avtomatsko prejel moje Amazon naročilo, bo tudi v US;
- Ne bo FBA, ampak bo fulfiled by third-party (skrbi za izdelavo, pošiljanje, vračila in reklamacije, customer support);
- Zaloge nimaš, saj jo ima podizvajalec.

Zato me je zanimalo tudi, kako v tem primeru prijaviš pravilno dejavnost, saj se gre za trgovino, a vendar brez vsakršnje zaloge. (posredništvo mogoče)

Lp

Ales ::

Vice je izjavil:

... Sicer pa "popoldanski" (verjetno misli normiran) s.p in davek? ...
O čem ti to? "Popoldanski" s.p. samo pomeni, da je nekje drugje zaposlen in da mu gredo prispevki iz naslova te zaposlitve, ne iz naslova s.p.-ja. To z normiranim s.p. nima veze, z DDV pa tudi ne. "Popoldanski" s.p. je lahko normiran ali ne in lahko je registriran za plačilo DDV ali ne, nič od tega ni medsebojno pogojeno.

Bobr123 je izjavil:

... Third-party podizvajalec, ki bo avtomatsko prejel moje Amazon naročilo, bo tudi v US;
- Ne bo FBA, ampak bo fulfiled by third-party (skrbi za izdelavo, pošiljanje, vračila in reklamacije, customer support);
- Zaloge nimaš, saj jo ima podizvajalec.

Zato me je zanimalo tudi, kako v tem primeru prijaviš pravilno dejavnost, saj se gre za trgovino, a vendar brez vsakršnje zaloge. (posredništvo mogoče)
To so dejansko ključni podatki.

Invictus ::

Glede na to, da boš nekaj prodajal preko Amazon US, je precej verjetno, da boš moral imeti v ZDA ustanovljeno firmo.

Kar potem pomeni, da padeš pod zakonodajo in regulacijo ZDA. In njihov IRS...

Pa še tole, v ZDA je mutenje z davki kaznivo dejanje in ne prekršek, kot pri nas. Kar v primeru kršenja pomeni visoko denarno kazen in zapor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BuDi79 ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da boš nekaj prodajal preko Amazon US, je precej verjetno, da boš moral imeti v ZDA ustanovljeno firmo.
Ne rabiš. Znanka prodaja e-knjige prek Amazona US, nima firme v US.
Ne verjamem zakaj bi bilo za eknjige drugače kot za fizične izdelke.

Invictus ::

Glede na to, da OP ni povedal kaj bo prodajal, so vsi nasveti bolj ali manj špekulacija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bobr123 ::

Kar se tiče prodaje izključno na Amazon US 100% ne potrebuješ US firme.

Firma v US ti v tem primeru samo omili določene uvozne dajatve, v kolikor uporabljaš FBA in uvažaš izdelke v US. (v tem primeru tega ne rabim, saj je stock že v US - pri third party)

Izpolni IRS forme, vendar tukaj ni nobenih težav.

Nič se ne muti z davki, samo targetira se največji Amazonov trg (naročila in prodaja so znotraj US mej).

Vsi izdelki so legalni in z njimi nimaš dodatnih težav (niso lomljivi izdelki, ni hrana, niso zdravila ipd.).

lp

mmcmmc ::

Si ziher da bodo Američani kupovali pri tebi, ko lahko kupujejo direkt pri third party vendorju, kar predvidevam, da je Alibaba varianta? Ker kar jaz vidim opis problema ti ne dodaš nobene dodane vrednosti v postopku.

Aquinas ::

Ne podcenjuj lenobe. V ZDA je Amazon bog i batina. FBA je v zadnjih časih kr popularna zadeva.

mmcmmc ::

Vem,. da je Amazon prodaja fajn. Fora je v tem, da Kitajci vedno pogosteje sami gredo preko Amazona prodajat. Mislim, da je bil en članek, da je na Amazon.de sedaj 25 odstotkov prodajalcev iz Kitajske. Bog ve kiliko jih je na Amazon US.

Tale predlagani poslovni načrt pa dobesedno nima nobene dodane vrednosti, saj je še OP sam rekel, da bo costumer service imel oni tretji prek. Mogoče so Američani leni, so pa tudi škrti. Zdaj pa če bosta na Amazonu dva identične produkta eden od Kitajca eden od OPja, razlika pa edina, da je pri enem še 10 posto marže za OPja poleg, od katerega bo Američan kupil.

Bobr123 ::

Business model preverjeno deluje odlično.

Third party ponudi osnovne materiale + dokončevanje izdelka po mojih dizajnih. Dizajni so zaščiteni in izključno v moji lasti, tako da jih Amazonovi kupci ne morejo kupiti nikjer drugje.

Lp

Ales ::

No, v zadnjih letih je bilo kar dosti govora o pritožbah nad Amazonom, da ne ukrepa vedno proti ponaredkom, ter jih mirno promovira enakovredno originalom. Megleno se spomnim, da sem nekje v lanskem letu bral o enem podjetju, ki je praktično propadlo zaradi tega pred očmi lastnika. Kupci so gladko na Amazonu kupovali cenejše ponaredke, Amazon pa ni ukrepal medtem ko se je lastnik podjetja metal po tleh in poskušal vse živo, da jih ustavi.

Ima Amazon zdaj sistemsko to bolje urejeno? Kako zaščito ti ponujajo? Mimogrede, kako si zaščitil dizajn?

trgovec35 ::

Če greš na usa market moraš odpreti poseben north america račun, četudi imaš evropskega. Potem jih povežeš.

Ne rabiš nobene firme! Dopolnilni s.p. je vredu.

Konkurenčen ne boš v usa, če ne uporabiš FBA programa. Ta ti zagotavlja, da bo usa kupec robo dobil v dnevu ali dveh. Nihče ne bo čakal 14 dni na robo iz eu.

Žal pa amazonu na lager v usa ne moreš tako enostavno poslat kot v eu, npr. v Nemčijo.

Amazon se ne bo jebal z uvoxom tvoje robe ali robe, ki jo bo njim poslal tvoj tretji partner. Zato moraš najti firmo, ki vse to opravi zate. Špediterja torej in se malo jebat s papirji, ko prvič uspe bo lažje. Delajo to tudi dhl, gls, če boš preko njih pošiljal robo v zda. Če ti znese stroškovno, ker so dragi, razen za lažje pošiljke.

Z davkom pa je v usa križ. Za spletno prodajo zakonodaja ni tako pošlihtana kot v eu. Tam bi se moral načeloma za vsako državo registrirat! Eni pravijo tako eni ne.
V vsakem primeru je nemogoče pravilno v skladu z njihovo zakonodajo pravilno voditi plačevanje davkov. Prekomplicirano. Lahko pa spet najameš firme, ki to storitev nudijo.

Priporočam prodajo amazon v eu, anglija in nemčija. Ddv oz vat ti lahko vodi amazon za zmerne cene.

trgovec35 ::

Še to. Saj narod prodaja s celega sveta na usa amazon, ampak 100 niso tijci sigurni kako naj upoštevalo sale tax pri njih. Pač zadevo ignorirajo. Samo nikoli ne veš.
Govori se o spremembi zakonodaje kjer bi amazon enostavno pobral davek od prodajalcev. Bomo videli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja preko amazona

Oddelek: Loža
3411527 (8395) RaGlaSi
»

Amazon.de - nakup na podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
227853 (5931) Miha 333
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310300 (5998) tikitoki
»

Amazon USA - carina za rabljeno knjigo

Oddelek: Loža
102293 (1930) St235

Več podobnih tem