» »

Amazon USA - carina za rabljeno knjigo

Amazon USA - carina za rabljeno knjigo

Zoran7 ::

Se opravicujem, ce je bilo vprasanje ze postavljeno, searchal sem po amazon in carinski temi in nisem nasel pravega odgovora.

Zanima me, ce ima kdo izkusnje z nakupom rabljenih knjig iz Amazon USA.
Za nemskega Amazon mi je jasno, sem ze naroceval veckrat in je tako: koncna cena = cena rabljene knjige+3EUR fiksna postnina.

Torej moje vprasanje je, kaksni stroski se pojavijo pri nakupu iz USA. Recimo ce je cena knjige 3USD, postnina do EU 4USD, koliko bom moral skupno placati s carino?

Ali sem mogoce oproscen carine do dolocenega zneska?

Blum ::

Do vrednosti 22 eur se ne carini. Glede knjige, če je bila rabljena in da bi strošek prišel več kot 22 eur, pa ne vem.

St235 ::

zakaj bi bilo za rabljene kaj drugače? do 22€ ni nobenih dajatev, med 22 in 150 je DDV nad 150€ je carina, glede na TARIC.

Drugače pa smo to že 100x odgovarjal in res ne vem zakaj je tako težko uporabit ali google ali search na tej strani.

Zoran7 ::

Ok, hvala za odgovor. Lakotnik, kot sem omenil sem iskal ampak je tezko najti odgovor v temi, ki ima 30 strani. Mogoce bi kak sticky lahko naredili..

Zanima me se varijanta, ce bi kupil rabljeno knjigo na amazon.de (third party seller al kaj ze so) - piše pa da bo poslana iz ZDA. (Versand aus IL, Vereinigte Staaten von Amerika) - v kosarici mi potem lepo izracuna samo 3EUR zraven za postnino - ce bi tu nabutal vec kot 22eur tudi potem placam carino ali ne?

Pa se tole - ce v amazon.com dam v kosarico knjigo, ki ima ceno 5USD, pa global shipping rate pise pri prodajalcu da je 4,99USD, potem pa mi v informativnem izracunu napise da je shipping in handling 24,99USD - torej skupaj 30USD??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

The Wiber ::

Poštnina se ne šteje k ceni knjige. Če boš kupil knjigo za 5 USD in plačal poštnino v vrednosti 25 USD, ne bo carine. Če pa boš kupil knjigo za 25 USD in plačal 15 USD za poštnino, boš plačal davek za knjigo, torej 22% od 25 USD + delo carine (5€).

St235 ::

Zoran7 je izjavil:

Ok, hvala za odgovor. Lakotnik, kot sem omenil sem iskal ampak je tezko najti odgovor v temi, ki ima 30 strani. Mogoce bi kak sticky lahko naredili..


No shit sherlock. Poglej si PRVI POST v temi carina... https://slo-tech.com/forum/t276516/zace...

St235 ::

The Wiber je izjavil:

Poštnina se ne šteje k ceni knjige. Če boš kupil knjigo za 5 USD in plačal poštnino v vrednosti 25 USD, ne bo carine. Če pa boš kupil knjigo za 25 USD in plačal 15 USD za poštnino, boš plačal davek za knjigo, torej 22% od 25 USD + delo carine (5€).


daj ne nabijaj, če pojma nimaš.

a. Pri določanju ali je blago oproščeno carine šteje samo vrednost blaga. Če vrednost blaga preseže 22€pa se obračuna DDV na CELOTNO vrednost pošiljke (torej vrednost blaga + poštnina + morebitne druge storitve).

b. DDV za knjige NI 22%

c. Stroški v primeru plačila DDV NISO 5€.

č. Stroške ne zaračuna carinska uprava

d. Carina NI enako DDV

Zoran7 ::

Wow, Lakotnik, ko citam tvoje poste sem se takoj spomnil na Smrkca Zmrdo. Hvala za odgovore, ampak daj no, lighten up..
 Lakotnik - Zmrda

Lakotnik - Zmrda



Se kaksno mnenje na shipping in handling v amazon.com - zakaj je 25usd namesto 5usd kot pise pri prodajalcu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

St235 ::

v veliki meri je povezano z aretacijo Tou Thean Teu.
https://www.cambodiadaily.com/news/offi...

Zoran7 ::

Sorodnike maš v Kambodži al kaj? Kdo je to? Rdeči Kmer?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

St235 ::

Zanimal te je zakaj 25 in ne 5 dolarjev in si dobil razlog. Ni moj problem ce ti ni vsec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093912 (70777) Tilen

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839888 (35669) Tilen
»

Carina oz. davek na poštnino?

Oddelek: Loža
3910052 (9117) Princo22
»

amazon-cena sitnica-kaj pa nasa drzava?

Oddelek: Loža
51796 (1645) boha
»

Carina za stvari iz ZDA

Oddelek: Loža
222813 (2364) Jure2k

Več podobnih tem