» »

Iskanje komponent za poliranje

Iskanje komponent za poliranje

Saladin ::

Prosil bi ves folk na forumu, če ima kdo kako preostalo polirno pasto ter fin brusni papir za poliranje bakrenih coolerjev, da bi mi ga poslal.
Res bi Vam bil hvaležen.
saladin@siol.net

Marjan ::

Ti si samo kupi 3 šmergl papirje:
- 600
- 900
-1200

In vlij malo vede čezenj, potem pa drgni v krogih.

Pozoren bodi predvsem na prvo brušenje - ravnost dna!

Poliranje je pa bolj za oči.

Alexius Heristalski ::

potem pa drgni v krogih.

Še boljše: delaj osmice!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Saladin ::

Težava je, da pri nam ne moreš dobit bolj finega brusnega papirja od 600, fine polirne paste pa tudi ne.
Potem pa mi prosim povejte točen naslov, kje lahko naročim fin brusni papir.

ali3n ::

Težava je, da pri nam ne moreš dobit bolj finega brusnega papirja od 600, fine polirne paste pa tudi ne.


V vsaki Mavrici imajo vodobrusni papir do vključno številke 1200; polirat pa ni treba; je že 1200 preveč za te hece...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

jest sm v merkurji v kranju dobu 1200...imajo vse od 100 pa do 1200:)...ko boš pa spoliral s 1200 pa ukol obrn šmirgl in brus po zadnji strani šmirgla...boš dobu zlo velik sijaj:D

morphling1 ::

Ne samo v vsaki mavrici (btw v nekaterih imajo tudi do 2000) vsak Merkur, Bauhaus, Baumax pa še kaj ima papirje do 1200. Sicer je pa optimum tam okoli 600, več ni nič bolje oz. je lahko celo slabše. Polirna pasta je pa sploh prepovedana za take stvari. S polirno pasto ne boš izbolšal ravnosti površine ampak jo verjetno celo poslabšal, prav ravnost je pa bistvena. Zakaj ne več kot 600 ? Zato ker so testi pokazali, da je za nanos termalne paste zaradi njihovih lasnosti bolje če se le ta lahko usede v mikro zareze, pri večji gladkosti se ta efekt zmanjšuje, pri poliranju ga pa odpraviš kar je najslabše. Oz če ti povem po domače termalna pasta se nekako ne prime na cooler.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::

Tega nikoli nisem razumel. O.K.?e je stvar spolirana torej izrine ven skoraj vso pasto. To samo pomeni, da se baker bistveno bolj dotika chipa in je potrebno bistveno manj paste. Pasta mora biti samo tam, kjer je spranja.

A je mozno, da gre tu za radiacijski efekt ? Spoliran hladilnik se obnasa kot ogledalo in ne kot crno telo. Tisti del toplote, ki ga jedro seva v obliki IR-a se od spolirane plasti odbije nazaj v jedro ? Koliko je tak efekt lahko izrazit pri teh temperaturah ? A lahko prinese razliko, ki je ze na meji zaznavnosti vdelane diode ?
Poleg tega je tudi zanimivo vprasanje, ali se takrat temperatura jedra res dvigne ali pa mogoce vdelana dioda reagira samo na povecano kolicino okoliskega IR sevanja...

Brane2 ::

No, kakorkoli ze- to da pretiravat s poliranjem ni treba je lahko samo dobra novica.... :D

morphling1 ::

Sevanje bi jaz izklučil iz enačbe, sploh pa v taki meri da bi to vplivalo na diodo. Kot prvo je treba najprej ločit način poliranja. Tak izveden doma na kaki šipi bo prinesel samo bolj konveksno obliko in slabši rezultat. Polirnanje na kaki zelo natančni industrijski polirni napravi pa že možno da prinese izboljšan efekt, ampak jaz sem predvsem skeptičen glede samih termalnih past, njihova struktura je preveč viskozna, da bi kvaliteno zapolnila samo mikro zareze površine hladilnika. Kakorkoli že, več kot granulacija 600 brusnega papirja ne prinese razen izgleda, nobenega plusa
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boki_ ::

@morphling1 Tvoja teorija o mikrozarezah in termalni pasti se obnese le, če ima termalna pasta boljšo toplotno prevodnost kot baker.
Ampak bistvo je, da se hladilnik dotika čipa s čimvečjo površino.
I'm back

OwcA ::

@Tom DeLonge: tvoja teorija se obnese le, če bi se površini idealno stikali. Poanta je ravno v tem, da se ne, zato je potrebno prazne prostore zapolniti s pasto. Če sta površini "preveč" gladki, "zrna" termalne paste ustvarjajo nove prazne prostore, česar seveda nočemo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Brane2 ::

S tem, da so opazno zrnate edino te srebrne paste. Navaden bel stuff ne pusca zarezic na povrsini hladilnika.

Je pa mozno se nekaj. Ce je povrsina prevec gladka, se lahko zgodi, da ob postavitvi hladilnika zrak ne uspe uiti v celoti. Mogoce bi se temu dalo pomagat s spretnejso montazo, redkejso pasto ali celo montazo brez paste...

Saladin ::

Dobro, poliral res ne bom, če se le da pa bom vseeno uporabil 1200 brusni papir.
Ampak glede paste - Normalna paste se mora nanest v čimtanjšem, enakomernem sloju.
Ceramique pasta, ki jo imam (ki je nesilikonska, torej se ne razliva s časom) pa mislim nanest samo na način, glej spodaj.
http://www.arcticsilver.com/ceramique_i...
slika 5. in 6.
Ampak isto tudi na procesorju.
Kaj mislite o tem?

morphling1 ::

Na idealno gladke in ravne površine kar pozabite. Nič ne pomaga če je ena polovica para idealna, kvaliteta površine procesorja je daleč od idealne in zato bo te nepravilnosti vedno reševala termalna pasta. Dosti bolj (ampak res nekajkrat bolj pomembno) kot sama površina hladilnika in termalna pasta, je sama pritisna sila hladilnika na jedro procesorja, tu se dosti prej pridobi nekaj °C kot pa s poliranjem hladilnika in različnim tipom termalne paste.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Vesoljc ::

10kg?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

morphling1 ::

Kot sem rekel važno je da pasta fila mikro zareze (nekaj kar vse paste ne opravljajo najbolje) ter pritisna sila.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725331 (19817) RED_line
»

Brušenje procesorjev, hladilnikov, nb čipov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191729 (1367) dolenc
»

Poliranje "shimov"

Oddelek: Pomoč in nasveti
142261 (2093) ali3n
»

Odstranjevanje hladilnih reber iz Čipa

Oddelek: Strojna oprema
9876 (810) MALJUTKA
»

Celeron 466 na 583?

Oddelek: Navijanje
452869 (2487) alien-w

Več podobnih tem