» »

Poliranje stekel na žarometih

Poliranje stekel na žarometih

1
2
»

Olórin ::

sem si vzel 5 minut. Viking, žaromet za Focusa je 50 eur po komadu.

http://www.silux.si/izdelki/svetila/zar...

Zakaj si takrat zapravljal denar za polirko, polirno pasto, zaščitni premaz itd itd itd namesto da bi kupil 2 nova žarometa za 100 eur in imel mir z njima spet naslednjih 5-10 let, oziroma naslednjih 200.000 km vsaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Mesar ::

Ker samo brusni papir, 4 listi te pridejo pa 2EUR, dva žarometa pa 100EUR + delo. Z raznimi premazi in ne vem čem pa se bavijo itak samo fanatiki.
Your turn to burn!

Vikking ::

Olórin je izjavil:

sem si vzel 5 minut. Viking, žaromet za Focusa je 50 eur po komadu.

http://www.silux.si/izdelki/svetila/zar...

Zakaj si takrat zapravljal denar za polirko, polirno pasto, zaščitni premaz itd itd itd namesto da bi kupil 2 nova žarometa za 100 eur in imel mir z njima spet naslednjih 5-10 let, oziroma naslednjih 200.000 km vsaj?


Človek dost te mam, ti pa res prebereš samega sebe, potem pa fantaziraš znotraj svojih prispevkov. Preberi previdno in od začetka celo temo in pokaži kje sem govoril o žarometih za Forda da stanejo 800€?

ČE BI PREVIDNO BRAL: pisal sem za MOJE, ponavljam za MOJE vozilo pridejo 800€ NA POOBLAŠČENEM SERVISU, POOBLAŠČENEM, ORIGINAL VALEO!!!!!!!, znamke ti sploh nisem povedal, a se da iz drugih tem povsem preprosto ugotoviti katero vozilo si lastim.

ČE BI PREVIDNO BRAL, Forda si je včasih oče lastil in sem njemu spoliral žaromete, ki so porumeneli, zadevo sem pri njemu tudi poslikal.

ČE BI PREVIDNO BRAL, bi ugotovil da žarometi na MOJEM vozilu niso porumeneli ali pomegleneli, bili so precej popikani od kamenčkov.

ČE BI PREVIDNO BRAL, bi ugotovil da nisem imel dodatnih stroškov s poliranjem, saj sem polirko že imel, polirno pasto tudi, brusni papir in ovčka pa stane neka €.

Sedaj pa nehaj, pokaži svoje delo, tvoje izkušnje pa lahko debatirama naprej, drugače pa se skrij! ker nimaš razen svojega jezika kaj pokazat. Svetuj uporabniku ki je odprl temo, ne pa fantazirat o meni in mojih 800€.

Olórin ::

torej, da grem po vrsti

1. ne mislim vohuniti za tabo:)

2. pisal si svoje vozilo, ne pa tudi katero je tvoje vozilo. Objavil si neke slike prastarega forda. Nisi napisal da si to za žepnino čistil očetu.

3. Lepo od tebe.

4. Zakaj pa voziš brez varnostne razdalje? če bi imel primerno varnostno, ne bi dobil kamenčkov spredaj vozečega direktno v žaromet.

5. Imel si polirko, nisi pa imel primernega premaza, s katerim bi žaromet zavaroval. TOrej nisi naredil nič, žaromet je v roku 1 leta spet porumenel.

Primeren premaz pa, kot si pokazal že sam, stane od 50 eur naprej, kar pomeni da nima nobenega smisla ga kupovati. Se kupi nov žaromet, nato pa se vozi premišljeno s primerno varnostno in ne dobiš nobenih kamenčkov v luč ;)

Nazadnje pa, ne hvali se da imaš žaromete za 1600 eur, ki si jih po nekaj letih uničil no. Ni to hvale vredno.

Vikking je izjavil:


Sedaj pa nehaj, pokaži svoje delo, tvoje izkušnje pa lahko debatirama naprej, drugače pa se skrij! ker nimaš razen svojega jezika kaj pokazat. Svetuj uporabniku ki je odprl temo, ne pa fantazirat o meni in mojih 800€.


nimam nobenega namena fotografirat svojega dela za random uporabnika foruma :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

MrStein ::

V trgovinah se dobi "Turtle wax headlight restorer kit" ki vsebuje polirno maso, brusne papirje, the dve komponenti za zaščito na koncu postopka. Stane 20 EUR (ali manj v trgovini na katero so eni alergični, zato je ne bom imenoval).
Spar ima to, pa še eno podobno zadevo od drugega proizvajalca, se pa ne spomnim imena. Taka črna škatlica je, stane pa tudi okoli 20 EUR.

Glede Turtle sem pred dnevi odprl temo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mesar ::

20EUR? to je 18EUR preveč... razen če si en tistih, ki bi polizali to dol iz luči če bi šlo... če smo realni je itak ceu avto potrošni material, tako da je smiselnost takih nakupov še bolj vprašljiva...
Your turn to burn!

primozzzz ::

Je kdo sprobal QUIXX Headlight restoration kit?
https://www.mimovrste.com/akcijski-seti...
NI PODPISA

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Nagi Bator ::

Ve kdo, kje v Mariboru dati spolirat zaromete za neko normalno (beri - cim nizjo) ceno.
AMZS je s 55€ predrag, saj za 15€ vec dobim ze dva neoriginalna nova (brez montaze).
Bi pa verjetno bilo potrebno tudi brusenje, oziroma na zacetku bolj grobo poliranje,
saj je prejsnji lastnik avta zasral, ko se je tega lotil sam.

DaPolice ::

Kupiš novo. Lp

Nagi Bator ::

DaPolice je izjavil:

Kupiš novo. Lp

Že..., a vprašanje se glasi drugače.
Poleg tega imam za zrihtat samo eno luč.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

Če za 70 EUR dobiš oba žarometa nova, se ti splača kupit komplet oba nova in boš imel mir.

Sicer pa je normalna cena za poliranje žarometov tam okoli 20-25 EURna žaromet.
Priporočam, da če se boš lotil poliranja, daš spolirat oba, sicer se bo v kratkem začela opaziti razlika med urejenim in neurejenim žarometom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

RokX ::

Tudi sam sem zbrusil in spoliral žaromete.

Brusilni papir 4€, pasta za poliranje 10€, vata 1€. 3 ure ročnega dela in TP narejen.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Olórin ::

to ni vredno počenega groša, saj žarometa nisi zaščitil po dejanju, kar pomeni da bo takoj spet uničen ker nima UV zaščite, poleg tega pa ni lakiran in bo tudi takoj spraskan.

15 EUR si dal, se mučil 3 ure (recimo da je 1 ura tvojega dela vredna 5 EUR) je to še dodatnih 15 EUR. Torej si dal 30 EURvse skupaj.
Bi dal 40 in bi imel narejeno profesionalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

DaPolice ::

Nagi Bator je izjavil:

DaPolice je izjavil:

Kupiš novo. Lp

Že..., a vprašanje se glasi drugače.
Poleg tega imam za zrihtat samo eno luč.



Za zrihtat so zagotovo obe.

Popravljanje uničene luči pa dobrih rezultatov ne bo dalo in ni vredno.
Kupiš 2 novi, ostale 2 imaš komot v rezervi če kdaj kakšno trofneš.

Nagi Bator ::

Se pravi nihce ne ve kdo bi to v Mariboru naredil za kaksnega dvajsetaka?
Bom se izgleda potem moral sam lotit.

Za zrihtat so zagotovo obe.


Verjetno bom sam vedel bolje, ce druga tudi potrebuje poseg.
Just FYI, druga luc izgleda kot, da je vceraj zmontirana na avto.

facepalm ::

Obujam staro temo...

Ve kdo za koga, ki polira luci na obali?
Luci imam tako rumene, da ne grejo cez tehnicni, nove pa pridejo po 500eur na komad (400 na ebayu).
Placam tudi 100eur, samo da se zrihta tako, da bojo luci dobre za eno leto (pol gre avto v pokoj).

Opkow ::

V tem primeru spoliraj sam z zobno pasto... Zdrži vsaj pol leta.
Brezveze plačevat 50+ EUR za neki, kar bo šlo v kratkem v penzijo.

darkolord ::

epecar: meni so to naredili "usput" na avtonova v kp. Tudi na proavto ti baje to naredijo za nekih 20 eur.

noraguta ::

Poglej še na avtoodpadu. Rabljeni pa dobti znajo bit cenej kt polir majstr.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

facepalm ::

Sam se nebi loteval, ker morem spet kupovat razlicne brus papirje itd.. predvsem pa trenutno nimam casa. Zrihtat pa morem do 15.5.
Avtoodpade sem klical in baje gredo te luci za med (fiat ulysse II).
Bom poklical na proavto in avtonova. Hvala

noraguta ::

Ah avtoodpadi so tko. Pridš tja, ti ponudjo najprej generika zavoješ z očmi potem pa čudežno najdejo kaj. Sem neroden za cenkat edinna odpadu mi rata.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

facepalm ::

Jaz sem osebno obiskal le en odpad in ko sem povedal kaj rabim sem dobil negativen odgovor z nasmeskom, v stilu: "you wish".
Ostale sem kontaktiral preko telefona ampak so vsi prodali vse kar so imeli.

korenje3 ::

Olórin je izjavil:

to ni vredno počenega groša, saj žarometa nisi zaščitil po dejanju, kar pomeni da bo takoj spet uničen ker nima UV zaščite, poleg tega pa ni lakiran in bo tudi takoj spraskan.

15 EUR si dal, se mučil 3 ure (recimo da je 1 ura tvojega dela vredna 5 EUR) je to še dodatnih 15 EUR. Torej si dal 30 EURvse skupaj.
Bi dal 40 in bi imel narejeno profesionalno.


sem jaz naredil isto na mojem mercedesu... cca 2-3 leta zdrži po brušenju in poliranju. stroškov ni pa niti za 1€ v materialu (če uporabiš material, ki ga že običajno imaš na zalogi za poliranje avta).
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Opkow ::

facepalm je izjavil:

Sam se nebi loteval, ker morem spet kupovat razlicne brus papirje itd.. predvsem pa trenutno nimam casa. Zrihtat pa morem do 15.5.
Avtoodpade sem klical in baje gredo te luci za med (fiat ulysse II).
Bom poklical na proavto in avtonova. Hvala

Ne rabis nič kupovati.

Vzemi zobno pasto in kos bombažne krpe - recimo staro majico.
Žaromete dobro očisti vse svinarije.
Vzameš krpo, ki jo prej navlažiš in nanjo stisni zobno pasto.
S krožnimi gibi lepo naneseš pasto po celi površini žarometa in drgni par minut.
Postopek po potrebi ponoviš še enkrat.

V 10-15 minutah imaš opravljeno.
Rezultat je presentljivo dober.
Je pa res, da ne zdrži dolgo, ker v tem primeru nimaš zaščitnih premazov, ki plastiko žarometa ščiti pred UV žarki sonca. V mojem primeru je bilo dobre pol leta.

Spajky ::

facepalm je izjavil:

...Ve kdo za koga, ki polira luci na obali?
v KP nasproti rižanskega je Merkatorjeva benz pumpa in za njo en vulkanizer ter trgovina z barvami; pri obeh delajo to. V IZ pa za Jerebom v ena karoserijska delavnica, tudi polirajo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

facepalm ::

So mi naredili pri proavto za 20eur (brez premaza). Do upokojitve avta bo v redu :)

RED_line ::

za 20€ vam spoliram in namežem tudi jaz :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasta za poliranje - luči

Oddelek: Na cesti
488940 (6579) m0LN4r
»

Kaj lahko legalno dam v luči, žarnice ali celo luč

Oddelek: Na cesti
282707 (1594) Ganon
»

Poliranje žarometov z zbono pasto

Oddelek: Na cesti
1226775 (26166) Vikking
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928889 (27191) Engineer_
»

Matirana stekla na žarometih?! Pomoč...

Oddelek: Loža
2010020 (9328) ToniT

Več podobnih tem