» »

Odstranjevanje hladilnih reber iz Čipa

Odstranjevanje hladilnih reber iz Čipa

D4rkDoG ::

Zanima me kako naj odstranim rebra iz GF2 Mx400. Prilepljena so z nekim močnim lepilom in jih ni mogoče odstraniti. 8-O
Če kdo ve naj mi pove. 8-) .

blazp88 ::

Nekje sem sicer zasledil, da se ga da v zmrzovalnik, češ, da bi potem sam odpadel in da lepilo prijemlje samo pri toploti. Sam tega nisem poskusil, sem pa vzel šraufenciger(tm) in ga previdno odstranil. Potem pa moraš čip spucati, da se sije. Vsekakor moraš biti pazljiv, da ne poškoduješ jedra.

Phoebus ::

1. Das v skrinjo za kaksno urco kartico.
2. previdno odstranis hladilnik, z rotiranjem in vlecenjem. PREVIDNO, da ne izpulis procesorja.
3. das gor nov hladilnik.

MALJUTKA ::

Fajn je, ce das kartico v kaksno neprepustno vrecko, preden jo das v zmrzovalnik; zaradi vlage.

frenk ::

s čim pa poj lim dol spravš?

MALJUTKA ::

Cisti alkohol, ce znas bit nezen tudi vodobrusni smirkov papir...itd.

frenk ::

ke bi pa dobu bol fin šmirgl papir kolkr je 1200:\...sm probou tud s tazadno stranjo šmirglna brust pa še usen ni dost spoliran

MALJUTKA ::

Pol pa vzemi eno bol grobo polirno pasto in poliraj,poliraj,poliraj...
Pa saj v koncni fazi ti bo vse nepravilnosti, ki ti bodo ostale na povrsini iznicila kvalitetna termalna pasta oz. termalno lepilo. Saj to je naloga termalne paste. Ce bi ti imel idealno gladko IN idealno ravno povrsino, pa bi dobil boljsi rezultat BREZ termalne paste.
Nic se bat, ti samo spoliraj koliko pac gre, in potem nanesi v zelo zelo tankem sloju termalno pasto oz.lepilo (ce bos dal gor lepilo, ti priporocam arctic silver dvokomponentno termalno lepilo). Ce pa bos uporabil (ne vem kaksen nacin pritrjevanja ima tvoja karta) zatice in fedrce, pa poskrbi, da bo stik dovolj tesen(pod fedre das kaksno podlozko,da povecas pritisk,ce ga sedaj ni dovolj).

frenk ::

ja sj jest vem da ni nujn da je čist gladko sam je pa bol če je...to mislm za hladilnik in ne za čip...mogoče bi pa zgubu kšno stopinjo:\

MALJUTKA ::

Ma cisto nic ne bos zgubil, ce bos le nanesel cisto tanek sloj kvalitetne paste.
In se to: DOSTI pomembneje je, da je dno hladilnika RAVNO, kot pa da je gladko. Stekas?
Ce je dno ravno (preveri z necim res ravnim proti svetlobi), ni CISTO NIC HUDEGA, ce ni popolnoma gladko. Saj ti pravim;ZATO so izmislili termalne paste, kajti 100% oz. res idealno gladkost je (prakticno) nemogoce doseci, in tukaj nastopi termalna pasta, ki ti te nepravilnosti, ki so po tvojem poliranju ostale iznici. Ce pa bi se zgodilo, da imas dno hladilnika NERAVNO (recimo v desetinkah mm - se dogaja namrec in to na tovarniskih koolerjih), ti pa tudi termalna pasta ne more narediti cudeza.
A sedaj stekas?
Ce bos naredil, kot sem ti rekel, lahko edino PRIDOBIS na hlajenju, vsekakor pa ne mores izgubiti (niti ene stopinje).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki
»

Debelina termalne paste...

Oddelek: Strojna oprema
61417 (1333) jest10
»

Izkusnje z zalmanovim termalnim lepilom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101327 (1119) ali3n
»

Poliranje "shimov"

Oddelek: Pomoč in nasveti
142274 (2106) ali3n
»

hladilna rebra + termalna past

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141882 (1625) C_maniak

Več podobnih tem