» »

Poliranje "shimov"

Poliranje "shimov"

Bungee- ::

Rabim eno pametno idejo in mogoce tudi kar proizvod, in sicer hocem cim bolj spolirati vse bakrene ploscice, ki pridejo med hladilnik in procesor in ...... torej da bodo vse povrsine cist zrcalu podobne 8-). Problem na katerega sem do zdaj naletel je ta da vecina stvari baker precej razi :( tega pa nocem! Torej vsak predlog dobrodosel. :))
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

NiggerBob ::

slabo bereš forum, glej moj že objavljen post:
......bolj finega brusnega papirja od 1200 mi ni uspelo najti, zato sem naredil naslednje - v Baumaxu in podobnih trgovinah prodajajo male modelarske vrtalnike (Minicraft, Proxxon,...), prav tako prodajajo tudi ustrezne nastavke. V enem od takih nastavkov so polirna kolesca in škatlica polirne paste (rdeča ali bela, rdeča je boljša). Ta polirna pasta, ki jo naneseš na polirno kolesce spolirata spodnjo stran hladilnika do visokega sijaja (ogledalo, lahko se briješ!), seveda potem, ko je ta že pobrušen z 1000 ali 1200 brusnim papirjem. Polirno kolesce lahko vpneš tudi v navadni 220 V vrtalnik, ni nujno, da je ravno mali modelarski.
Če kdo rabi kaj paste, mi je ostalo kar nekaj viška, naj mi pošlje e-mail, pa mu bom poslal po pošti. Seveda lahko poliraš tudi tako, da pasto naneseš na krpo in poliraš ročno, ampak traja dlje časa.

Lahko pa probaš tudi s polirno pasto za avto, če bo šlo.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Bungee- ::

Vcasih tudi spregledam kaksno zadevo. Najlepsa hvala! Potreboval sem ravno nekaj takega!8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

alien-w ::

sam je dragooooooo!;((

NiggerBob ::

alien, saj sem rekel, da ti pošljem pasto FREE.
Polirna kolesca sem posodil, pa so mi jih zapravili, grrr, grrr;(
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

alien-w ::

zmenen! :))

Bungee- ::

ZA vse ki jih mogoce zanima: Polirna pasta in pa kolescka cca 600 SIT v Conradu v BTC-ju hala D.

Sicer pa hvala za predloge fantje stvar rula !8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

Podabu tud se tole! Zahvala gre SLO-TECHU in vsem, ki sistem drzijo pokonci. Thred in okoli 18-19 ure imam konkretne rezultate v rokah QL 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

andro ::

Probaš lahko tudi z zobno pasto, saj vsebuje droben prah (mislim da celo aluminij) ki polira zobe/hldilnik. :))
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Saladin ::

Mene pa zanima naslednja stvar:
Ker hočem enkrat za vedno pošteno zrihtat procesor in matično ploščo, si mislim inštalirat večja pasivna hladilna rebra za mojo Elite k7s5a (ne se smejat) in zgladit površine čipov na matični in procesorju kakor tudi na hladilnikih. V mojem primeru je to AMD 2400+, SLK 900U, Zalman ZM-NB32J ter čipset na matični.
Inštalirano imam vse razen hladilnika za čipset, pa si mislim generalno vse površine spolirat, jih očistit in vse ponovno inštalirat, tako da bo mir za vedno.
Vem, da ste vse to obravnaval, ampak pomoč bi mi pšrav prišla:
A je brusni papir 1200 dovolj fin za poliranje površin hladilnikov, procesorja in čipseta?
Katera polirna pasta je najboljša za to stvar in kako gre postopek?
POtem ko so površine spolirane, z kom naj jih očistim da se bo termalna pasta (v mojem primeru Ceramique) ter termalno lepilo za čipset najbolje prijela (ta pasta zahteva zelo čisto površino)
A lahko takoj zaženem računalnik ko so vsi deli inštalirani ali moram čakat, da se paste posušijo?
Res bi potreboval dober nasvet tukaj.
Hvala.

Matek ::

Saladin, pozabi na brušenje in poliranje procesorja in chipseta. Stvar je zelo tvegana, pridobiš pa skoraj nič. Brusni papir 1200 je vredu, ampak zbrusi in spoliraj smao hladilnike.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien-w ()

MALJUTKA ::

Saladin @ Pri vseh naležnih površinah hladilnih teles je za njihov večji hladilni učinek DOSTI bolj pomembna RAVNOST površin IN NE toliko gladkost. Zakaj? Zato ker eventuelno hrapavost izniči termalna pasta (za to SO termalne paste), če pa imaš hladilnikovo naležno površino NERAVNO (beri valovito) pa ti NOBENA termalna pasta (niti zlata) ne bo pomagala. A štekaš? Ti raje poskrbi za RAVNOST hladilnikov (hladilnik vlečeš v obliki osmice po finem brusnem papirju, ki je na stekleni mizi. Termalne paste VSE služijo svojemu namenu in verjemi mi, da če bi dal namesto keramiq termalne paste eno navadno, ti pri temperaturah tega NE BI opazil. Naj ti povem še to, da je v določenih primerih stik oz. zmožnost prehajanja toplote iz enega na drugo telo celo večja brez vsakršne paste, pogoj je seveda idealna ravnost in gladkost obeh stičnih površin.

Saladin ::

Jes sem študiral da potem ko malo zgladim površino, da bi samo narahlo premazal površino hladilnika in procesorja tako kot je na Ceramique spletni strani in da ne bi celo kapljico dal na procesor. Tak bi bil direkten kontakt med ploskvam, v tistih mikroskopskiuh špranjah pa pasta.
A bi blo to OK?
In kako očistim površine preden dam pasto gor? Z alkoholom ali je pri nas kaka posebna tekočina za čiščenje?

Spajky ::

Ja čisti alkohol je cistu v redu; pa poliranje do "mirror finish" zna res bit kontraproduktivno; na mojem starem Celly-ju se pol gor pasta ni htela držat in je proč bežala, pa sem moral nazaj zadeve pobrusit z malo bolj grobim šmirglom, pa je blo bolje! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ali3n ::

Spajky me je prehitu" Mislim da je do enakega spoznanja prišel tudi Brane2 - med "skalpiranjem" svojih celeronov...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725337 (19823) RED_line
»

Brušenje procesorjev, hladilnikov, nb čipov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191729 (1367) dolenc
»

Iskanje komponent za poliranje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171680 (1542) morphling1
»

Odstranjevanje hladilnih reber iz Čipa

Oddelek: Strojna oprema
9877 (811) MALJUTKA
»

Celeron 466 na 583?

Oddelek: Navijanje
452870 (2488) alien-w

Več podobnih tem