» »

domena z šumniki bodo kmalu

domena z šumniki bodo kmalu

#13 ::

so zagotovili pri domenci!!! jeee:))
http://www.si-lige.com
SLOVENSKA ŠPORTNA STRAN

Lara-K ::

Mah dej, kdo si sploh zeli domene s sumniki???|O
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Lunik ::

Ce mene prasate, je to cist brez veze. Sumniki bojo itak pomoje prej ali slej izumrli...:\
Ne vem, kako pricakujes od Americana, da bo vnesel sumnik na svojem macu????:|

Huey P ::

Jaz pa si že dolgo želim, da bi se to zgodilo!
Veliko držav je, ki uporablja šumnike --- Slovenija, Srbija, Hrvaška, Bosna in Hercegovina....

j3st to ni naš problem. Če hoče videti stran si bo nabavil tipkovnico s šumniki. Kako boš pa ti vtipkal cirilico, ko boš šel na Rusko stran

..::DOOM III: The Legacy::..

Ribicija ::

Huey: Lahko si prepričan da se nebo nekaj miljard ljudi prilagodilo nekaj miljonu ljudi in začelo uporabljati in pisati šumnike na webu.
Iz tega razloga je brezveze da se šumniki uvedejo na net. Preprosto neuporabno.

lp

Huey P ::

Nekaj milijard ljudi se je MORALO prilagoditi Ameriškemu sistemu interneta (.com; .org; .gov)...
Me razumeš...

..::DOOM III: The Legacy::..

darh ::

lara ma prou... shumniki in domena no gut...
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

ne vem zakaj bi dajal sumnike v domeno? trenutno tak vecino straznikov ne podpira posebnih znakov, ampak samo a-z in -. Nekateri podpirajo tudi UTF-8, kjer je mozno naredit domene s posebnimi znaki, vendar na miljone odjemalcev ne podpira sumnikov. Recimo znani ping, in ostali standarni programi jih ne prebavijo. Torej kompatibilnosti za nazaj ni, kar je glavno orozje PC sveta...
Po mojem sumniki in posebni znaki nimajo kaj dosti iskat. Ce bi slo po stevilu ljudi, bi prej sli naredit podporo za kitajske pismenke, kot po neke cudne kvake... Z sumniki je tak ze zdaj velik problem, se posebej ce prenasas datoteke z enega racunalnika na drugega. koliko od vas v tem forumu uporablja sumnike?:D

Lara-K ::

Huey: bodi preprican da si american ne bo nabavu tipkovnice s sumniki, ampak pac ne bo obiskau tvoje strani..... Pa vse ostale drzave tud ne. Jest mam sumnike, pa jih sploh ne uporablam, zarad tega k vem da je nadlezno ce nekdo nima pol pa vid tiste kocke pa crte vmes.



hey xbite tebe pa ze neki casa nism slisala.:))
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

capitanoss ::

Šumnikov garantirano NE BO !:D:))

Huey P ::

Bil bi vesel, če bi mi kdo povedal kako je nastala afna @ ???
Je bila že pred internetom na tipkovnici???

"Stremetsky, Stremetsky,..."


..::DOOM III: The Legacy::..

Quickbeam ::

Kaj ste vsi proti šumnikim, (jaz mam nemško tipkovnico in namesto š je gor ü :)) glede strani je pa tak da kitajci in ostali pač ne bojo obiskoval moje domene s šumniki ker (tudi če bi jo) dvomim da zastopijo slovensko :P

darh ::

kaj pa ü pa ä, a to pa je u domenah ?

lara: itak.. kaj pa nč več ICQja ne pržgeš..
:8)
Excuses are useless! Results are priceless!

blue96 ::

dej poj razlozi, kako bos na stran www. čšž.com prišel iz španije, nemčije, amerike. ja priznam, ce ne veste, da se firmi lepo prilega koncnica .tv, visit www.viva.tv - tv program... :|8-O
.

andrej ::

xbite: ne. samo a-z in - so podprti. OK, obstaja tudi razsiritev na vse svetovne znake, vendar ni prave podpore. Recimo DNS v w2k to podpira samo dosti starejsih streznikov na katerih temelji internet tega ne podpira. In cim par streznikov tega ne podpira, ni smisla v taksnih posebnenih znakov. Pa tudi redki programi podpirajo taksne znake. Saj domena z sumniki bi lahko bla, samo skoraj noben nebi mogo do nje - niti tisti, ki mamo sumnike na tipkovnici...

darh ::

well... a-z, pomislaj in pika ter 0-9 je cist dost.. usaj zame
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

hja 0-9 tudi, ampak ce smo cisto natancni . (pika) ni del imena, ampak je samo locilni znak. v bistvu ne mores imet imena domene, ki bi vkljucevala piko.:D

Primoz ::

Glede na to da smo se na SloTechu potrudili in šumniki pri nas delujejo NE GLEDE na uporabljen OS oz. brskalnik bi bilo lepo ČE bi jih vsaj tukaj UPORABLJALI.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Huey P ::

Primoz to pa maš prav. Na k**** mi gre, ko narod ne uporablja šumnikov na Forumu. Zakaj jih ne uporabljate pa najbrž nikoli ne bom zvedu......čšćžđűiöíó
..::DOOM III: The Legacy::..

andrej ::

nekateri smo se iz stare sole, ko sumniki se niso bli podprti, ce pa so bli pa so ble kodne tabele razlicne in je na enem PC-ju bill š na drugem pa nekak kvaka. Zato je blo boljse napisat samo s, tak da so vsi vidli isto... ob tem, da je pri imanih datotek se treba vedno pazit, tak da je popolna neuporaba sumnikov v racunalnikih najbolj ucinkovita...
kot pravijo stara navada je zelezna srajca...

PaJo ::

Ja, je pac stavr navade da zivimo brez sumniov, ker ni stvari ki mi gre bolj na jetra ko enostavno vidis samo eno smotano kvako, namesto crke:8)

Drugace pa to glede domene z sumniki je lepo da obstajajo, samo ni glih prave funcionalnosti, saj je upraban le na doleceni regiji ne pa po celem svetu, jeba pac;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

element ::

Šumiki bi bli ql pr straneh recimo namenjenim samo skupini ljudi ki jih razume. A me razumete? :\

andrej ::

kaj pa ce ona skupina ljudi potuje, potem pa pride na nek PC v ameriki ? kaj pa potem?

Lara-K ::

potem pa na sajt ne bojo mogla ane.... sam to itak ni pomembno, vazno da bodo #13 pa Huey imel domeno s sumniki :D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

blue96 ::

ja, ce ne drucga, vsaj cefurija bo lahko dostopala do nasih strani, hehe. a ni to kul, cefur lahko, american pa ne?"?? hehe, prov jim je.:D:D
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822427 (18097) Soprano
»

EU zahteva deamerikanizacijo ICANN-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
638869 (6935) MrStein
»

Registracije domen .si za fizične osebe

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
496363 (4352) krho
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252849 (2353) jerneju
»

Novi znaki v imenih domen

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
172836 (2836) BuDi79

Več podobnih tem