» »

Telemach kabl

Telemach kabl

Jinxy ::

Mene pa zanima, kdo od vas ima doma internet pri Telemachu, pa kolk vam kej potegne Slovenija/tujina/Upload, pa napiste zraven se to, kaksen paket imate!

10x

MitjaM. ::

Mam cist navaden paket (neomejen promet, omejena hitrost) pa sem dokaj zadovoljen. Izpadov ni vec, zdi se mi da so celo omejitev spremenili iz 64k/s na 128k/s oz. se vec. DL mi namrec iz Slo tece tudi do 140kb/s, tujina je mal slabs sam se vedno do 40kb/s (homestead, geocities), upload pa dokaj mal do 14kb/s. Tko da telemach trenutno kr rula :D

Sicer pa je cist odvisno, kdaj cakam po par minut da se mi strani nalovdajo, kdaj tece ful hitr...

Pepo ::

Ha, za cudo se je Telemach res poprasvil. Takole od devetih zvecer naprej spona vsako loadanje takole okrog 50- 100 Kps, posiljanje pa okrog 12, kar pa ni hudo pomembno. V glavnem res rula, tako da se navaden paketek (neomejen dostop, omejena hitrost- ki pa je res neomejujejo na 64Kps) resnicno splaca. Ne vem, a jim je Sux stran dala kej mislt?
Tehnika ljudstvu!

mojsterpeter ::

in kolk te košta ta paket?

Jinxy ::

Lepo to slisat, edin tist upload me malo moti...a ni 12 oz. 14 kB/s ful mal za kabl, mislm ce bi hotu kaksen server doma postavit, je to ful premal :(

PaJo ::

Ja saj temu kabel tudi ni namenjen in verjetno imajo namenoma tako narejeno, saj recimo ADSL bo imel isto zgodbo;(

Ja no za DL pa majo kar lepi speed:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MitjaM. ::

Cena osnovnega paketa je 6500 Sit (neomejen promet, omejena hitrost), sicer mas pa cene za ostalo tukaj sam za pakete so cene zdaj visje, ostalo je se mi zdi se vedno enako.
Glede uploada pa mi je cist vseeno kok je omejitev, lohk bi sam dl se mal povecal. Baje majo na linku 512k omejitev na telemachu pa 64kb ;(

Uporabnik ::

upload je pomemben, saj velja da kolkr daš tolk dobiš...

Jinxy ::

Hm, ne vem zakaj vsi kar naprej nabijate, da ima Telemach omejitev 64 kbps?!
Omejitve imas tolk, kot placas, ce vzames 3. al pa 4. paket, imas "neomejeno" hitrost, ki je niti Link ne premore :)

krneki ::

Link trenutno ne premore 256kbps/256kbps, da ne omenjan nestabilnosti.;(

hatch ::

Telemachovcem lepo vlece download zato ker jim gre download preko siola.

Upload gre pa prek telemachovega voda v avstrijo, ki je samo 4mbit.

Tist telemachov paket z neomejeno hitrostjo je pa oderuski... za downloadanje 1 cdja.. je treba placat 30.000sit! Ja valda...

PaJo ::

Hm... malo si se zmoto. Telemach niam samo 4Mbit v tujino ma malo vec, na sreco vseh userjev. Dl pa ne gre preko siola ker takrat nebi tako bicil ker majo samo 4Mbit med Siol-om in Telmachom in to ne zadostuje za 20 userjev da bi naenkrat DL-jali z 100kB/s>:D

Tako da po moje Telmach sploh ni taksno zlo kod se na prvi pogled slisi, zato bi ga tudi vzel ce bi ga lahko dobil;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jeti ::

Link ima omejitev na 512/512kbit upload/download. Toliko o neresničnih informacijah, krneki. Res, nick je primeren izjavi, namreč krneki.:\

No glede stabilnosti: stvar je taka, izpadi se pojavljajo, takole nekako dokaj redno kaksnih pet do deset minut (dva tedna nazaj pa takole vsak dan ene trikrat, ce ne se veckrat, pa to ne za pet ali deset minut...). Stvar se zdalec ni kriticna, kot jo prikazujejo nekateri (razen za tiste, ki rabijo net RESNIČNO 24h/dan), ti pa nekaj živcev pobere, če recimo ravno hočeš mail pogledati pa to pa stvar ne dela...ampak saj pravim, tistih 5 minut se pa že da počakati, da se stvar urihta, še posebej zdaj, ko so (upam) tisti veliki izpadi še izpred dveh tednov nazaj bolj ali manj mimo.
Govorim kot uporabnik Linka, da ne boste mislili od kje tole moje nabijanje na forumu.:))

Glede telemacha pa: hm, v čem je pol fora tistega omejenega paketa na 64kbit, če pa v praksi sploh ni omejen? Tu ne vidim poante.:D(no je pa to samo v plus uporabnikom, hehe, kar je najbolj važno)

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

SasoS ::

Jeti, očitno svojega kabla ne uporabljaš prav dosti. Kajti ugotovil bi, da zadnje 2 dni dela tok za en k****, da bom vsak cajt enmu glavo utrgu. Omejitev je postavljena na 384/256, pa če kljub temu dobiš 10K lahko do stropa skačeš...Kaj se dogaja noben ne ve, ker o tem od ogovornih ni nihče niti pisnil.

Sašo

krneki ::

Jeti, Jeti, Jeti...

Če bi ti malo bolj uporabljal Link zagotovo veš, da 512/512 is no more zadevo so ukinl pred parimi dnevi. Mal čekiri hitrost pa boš videl. Upstream je zagotovo na 256kbps, downstream pa nekje 384kbps čeprav bi človek rekel, da je 256kbps.

Kar se tiče dezinformacij...raje poglej svoj post :D

Sergio ::

Link je v hudih skripcih... Telemach mu korak po korak pobira narocnike... Siolu je Link dolzan kar zajetno vsoto denarja... Pa se to: mensezdi da bo Link kmal kupljen iz Telemacha... Ne vem... Sumim pa...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jinxy ::

Glede Telemachovih linij v tujino...

Do nedavnega je svojo imel TM 4 mbps linijo v avstrijo (polovico smo dobili uporabniki na kabelskih modemih, drugo polovico pa poslovni uporabniki na optiki).
Pred kratkim je TM pri SiOL-u najel dodaten 4 mbps link prek njihovega mednarodnega linka in prek njega povezal poslovne uporabnike, nam pa je ostal celoten (4 mbps) Telemachov link v avstrijo...

Vse lepo in prav, par dni je celo bilo tko, ampak zadnjih par dni gre tudi nas promet v tujino cez SiOL in ne vec cez Telemachov link, tko da ne vem, kaj se dogaja.

Seveda tole pisem kot Telemachov uporabnik, tko da ne nabijam, ampak so to dejstva :)

jeti ::

Hm, ja ČIST vsak dan pa ne downloadam ne vem česa.... ko sem nazadnje (nekaj dni nazaj, ne vem točno, mi je lepo vleklo čez 50k, zdele sm pa glih probu, pa je blo sam 42...

hm, u glavnem, krneki, širino pipice kar vsak dan spreminjajo... se oproščam za napačne informacije.:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

twosocks ::

Jest sem že 2, uau kmal bo 3 leta na Linku. Najprej je blo 1/1, pol 0,5/0,5...zdej je večkrat še manj. Pa ne ker bi Link kajomejeval. Po moje najbrž zato, ker jim marsikaj ne dela, al pa majo šoh nastavljen. Ne vem, mogoče pa so dobil samo še več naivnih uporabnikov. Sej stvar v principu dela dokaj dobro, moti pa me, kot tudi večino uporabnikov SKRAJNO neresen in neposloven odnos Link-a oz. odgovornih do uporabnikov. NIKOLI (če vzamemo 3 leta in število izpadov ter število obvestil ter poračunamo) nas ne obvestijo ali se opravičijo za izpad.

Če kličeš na Link je ponavadi:
- če koga sploh dobiš, si srečen.
- Če dobiš pravega človeka za net si še bl srečen.
- Če dobiš takega, k obtoži da je SIOL kriv - shit happens, bo že
- Če dobiš takega, ki reče: res je, bom popravil in ti lučke na modemu začnejo veselo delati (ne sam utripati) pa lahko od veselja samo še umreš.

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
342570 (296) Lightning5
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614609 (3788) marjanX
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707990 (6296) DeLonghi
»

Telemach ?

Oddelek: Omrežja in internet
182081 (1643) bzagozen
»

Telemach/se splača?

Oddelek: Omrežja in internet
282161 (1794) PaJo

Več podobnih tem