» »

Odprto okno in posledice

Odprto okno in posledice

1
2
»

poweroff ::

Na okno montiraj magnetno stikalo, veži na Arduino in dodaj piezzo piskaš. Po par minutah naj začne piskat, pa se to ne bo več dogajalo.

Lahko pa dodaš še SHT3x senzor temperature in vlage in sprogramiraš, da te opozarja kdaj je treba zračiti.

Če dodaš še 15 EUR za OrangePi Zero ti pa lahko pošilja maile in SMS-e na telefon. 8-)


Vse skupaj zapakiraj v lično ohišje, ki ga natisneš s 3D tiskalnikom in mogoče lahko začneš zadevo še prodajat. ;)

(Lahko se javim za developerja). :D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

tikitoki ::

Puscanja odprtega okna sicer ni najboljsa poteza. Kljub vsemu pa vsi ljudje delamo napake. Se mi zdi, da s prevec bluzenja ne bos dosegel cisto nic pozitivnega. Se posebaj, ker dejansko ni bilo nobene resne skode. opozoris in pozabis.

Meni se zdi, da so eni tko al tko malce premaknjeni, tko, k zapiranje radiatorja, medtem, ko par minut zracis. Kot, da bo kaksna velika razlika. Radiatore je ze vroc in bo izgubil nekaj toplote, dotok nove vroce vode v parih minut ne bo naredil velike razlike.
Se vedno pa imas neumne osebe, ki bodo iz tega naredile cel problem.

Matko ::

Potrebna je pomoč terapevta in ne fizika. >:D

Poenostavljen fizikalni izračun:
rabimo samo pretok zraka skozi okno
za delta T vzamemo kar 32, čas je podan

Netrunner ::

m0LN4r je izjavil:

Bolj prakticno, koliko ur bi se lahko s to toploto greli normalno.


Št. ur je približno toliko kot povprečen IQ sodelujočih v tej temi.

vostok_1 ::

A lahko jaz našeškam to poredno ženo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Glugy ::

m0LN4r je izjavil:

A bi bilo bolj pametno za zensko, ce bi namesto odprtega okna pustila prizgan razvlazilec ?

Odgovor je preprost: NE. Ti še vedno rabiš svež zrak; vsaj dnevno prezračenje za par minut za normalno funkcioniranje. Rabiš kisik za organizm pa rabiš da se zrak premeša. Lahko je še tok mrzlo ampak za 5 minut boš pa že prezračil ( s tem da okn na polno odpreš ) . Je pa res da takrat boljš da nimaš radiatorja pržganga ker ja to škoda toplote; ampak še vedno je večja škoda če sploh ne zračiš ker to bolj vpliva na kakovost življenja kot pa nekaj manj drobiža v denarnici. Je pa druga reč če pustiš cel dan odprt da radiator poč zarad mraza. Nima pa smisla drugim očitat takih napak ker noben ni popoln in se pol lahk sam bockamo en druzga za brezveze. Rajš imam človeka k ima več napak pa je dobrga srca k pa človeka k se ima za popolnega pa ima manj napak.

Magic1 ::

Radiator rabi eno vsaj uro da se ohladi. To da ga ti ugasneš preden prezračiš nima nobenega efekta, razen če bi to naredil dve uri prej. Pa govorimo v centih energije, zato je nepotrebno kompliciranje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jype ::

Pika na i je izjavil:

Za nekaj tako banalnega, tako drastična kazen.
Pa saj nisi normalen....
Upam, da obvlada - pamti pa vrati.
Ona bi mene zagotovo pustila, če bi jaz sprejel Jezusa za svojega odrešitelja, tako da sva kvit.

Za toplovodarja pa ne vem, kako je zmenjen.

Furbo ::

m0LN4r je izjavil:


A bi bilo bolj pametno za zensko, ce bi namesto odprtega okna pustila prizgan razvlazilec ?
Lp

Mislim, da je odgovor neodvisen od spola.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

vostok_1 je izjavil:

A lahko jaz našeškam to poredno ženo?
Tooooo ...:)) ... predlagam ono zelo veliko leseno kuhalnico :)) ... muesli_press :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

          ::

jype je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje pa tiči tvoja "trigger" točka?
Če bi sprejela Jezusa za svojega odrešitelja, recimo.


Ne skrbi, ne bom se udinjal tvoji ženski.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Ona bi mene zagotovo pustila, če bi jaz sprejel Jezusa za svojega odrešitelja, tako da sva kvit.

Kaj pa Alah je sprejemljiv?

m0LN4r ::

Ja ponovilo se je ze parkrat v preteklosti. Sicer niso minute ampak ure v mnozini.
Kratko luftanje prakticiram 2x dnevno za 5-10 minut.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

111111111111 je izjavil:

Kaj pa Alah je sprejemljiv?
Kdo pa je to?

111111111111 ::

Zanimivo Jezusa poznaš Alaha pa ne? Nisi kao razgledan in imaš dejstva razčiščena in ne poznaš niti največjih mitov in legend.

Čakaj potem je po tvojem dojemanju sveta Jezus Kristus nad Alahom, torej si vseeno malo kristjančka.

Kakšna lepa izpeljava. Da se pa navežem na temo. OP angel gospodov ne rabi odprtega okna za brezmadežno spočetje.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Zanimivo Jezusa poznaš Alaha pa ne?
Mogoče si mislil Mohameda, ki je dejansko bil nek razmeroma nepomemben vojskovodja. Alah je izmišljen, zato ne more rešiti nikogar. Ne, tudi Mohameda ne bi sprejel za odrešenika, odrešitelja ali reševalca.

111111111111 je izjavil:

Čakaj potem je po tvojem dojemanju sveta Jezus Kristus nad Alahom, torej si vseeno malo kristjančka.
Metafizično vprašanje o tem, kako visoko na lestvici (kateri?) se nahajajo namišljena bitja v odnosu do ljudi iz preteklosti je sicer potencialno skrajno zanimivo, a je žal odgovor tako zelo brez posledic, da lahko rečemo, da vprašanje v resnici nima smisla - tako kot večina podobnih vprašanj, s katerimi ljudje poizkušate poneumljati druge ljudi, ko nakladate o verah.

nsa_ag3nt ::

m0LN4r je izjavil:

Ja ponovilo se je ze parkrat v preteklosti. Sicer niso minute ampak ure v mnozini.
Kratko luftanje prakticiram 2x dnevno za 5-10 minut.

Alarm nastavi, kise prižge, če je okno odprto več kot 10 minut.

poweroff ::

Saj to sem predlagal. Magnetno stikalo, 10k upor, Arduino Nano, buzzer in opcijsko še LED dioda ter 300 Ohm upor. Vse skupaj stane okrog 10 EUR. Pa par vrstic programa še potrebuješ. Problem solved.

Če je to res tak velik problem.
sudo poweroff

TheBlueOne ::

To ne bo nek problem poracunat. :) Cena nocnega toka po kWh je recimo 4c, dnevnega 6c. Grelec v kopalnici predvidevam, da ni mocnejsi od 3kW, kar pomeni, da porabi max 3kWh, kar je ponoci 12c/h, podnevi 18c/h. Recimo, da je bil prizgan 10h, od tega dve dnevnega toka znese --> 96c(nocni) + 36c(dnevni)= 1,32EUR!! Ce pristejes se energijo, ki jo je porabila za gretje vode verjetno prides na eno pivo v gostilni(na periferiji)! :) Ajde dodajmo se enrgijo, da ogrejes zidove in imas se napitnino za natakarico.

Ali se splaca razvlazevalec? Seveda NE! Stane okrog 200EUR, porabi 0,5kW/h, in se verjetno rentira ze ko tvoja (zelo pesimisticno) 100x pozabi odprto okno (realisticno 200x). Ce pozabi 10x na leto, se bo investicija povracala najmanj deset let, realno 20 let, kjer ne moras izlkjuciti, da te bo gladko ignorirala, ko ne bos doma, kar mi niti ne bi bilo cudno. :)

Ne pozabi je pohvalit, da je bil prizgan grelec, ker drugace bi lahko popokale cevi. :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Imaš MAX! kpomplet za okna in ventil.

http://www.eq-3.com/products/max/max-ro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

TheBlueOne je izjavil:

Cena nocnega toka po kWh je recimo 4c, dnevnega 6c.

Pozabil si kakih 10 centov dajatev na kWh, tako da je cena bliže 14 in 16c.

m0LN4r ::

Nebi bilo bolj smiselno, dati vgradit en avtomatski ventilator v kopalnico, ki piha ven ko se vlaga hitro dvigne?
En tak ventilator mi je najemnik vgradil v predprostor, samo neke razlike ni. Kako naj zadeva ven piha, ce za tisto kaj gre ven mora tudi nekaj not ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

Miha 333 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Cena nocnega toka po kWh je recimo 4c, dnevnega 6c.

Pozabil si kakih 10 centov dajatev na kWh, tako da je cena bliže 14 in 16c.


Imas prav, ampak dajetev je menda nekoliko nizja, ca. 4c in 3c. Ostalih stroskov ne smemo steti zraven, ker je dodatna poraba, kjer je ostalo ze pokrito.

torej nocni= 21c/h dnevni 30c/uro= 1,68 + 60c = 2,28. Ajde za pivo v LJ, ce pristejes se dogrevanje, ampak racunamo pesimisticno. Kjer moras racunati, da potem tudi razvlazevalec pokuri vec €. :) Ce je se kaj morda prides se kaksen cent visje, ampak nikakor se ni vredno okoli tega kaj kregati ali pa kupovati kaksnih naprav kakor razvlazevalci.

poweroff ::

Kaj bo šele, ko bodo otroci odpirali okna... :))
sudo poweroff

jb_j ::

sistem hitrega prezračevanja v kopalnicah in prostorih kjer se kadi bi bil najbrž boljši od zapiranja radiatorjev.

TheBlueOne ::

OP, iz katere regije si? :D Bi bile mozne sale kakor...

Kaj ***** naredi, ko zena hoce v savno? Fiksira kopalnisko okno.

Kaj ****** najraje vidi pri svoji zeni? Da je umazana.

:D

Invictus ::

Babo zamenjat. Polen pa že ne bo metala skozi okno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Pa segrevala ozracje po nepotrebnem
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153603 (28868) Matejjjjj
»

Spati pri odprtem radiatorju

Oddelek: Loža
373654 (2183) Samo346
»

Talno gretje na plin

Oddelek: Loža
286530 (5628) smacker
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
256696 (5763) fujtajksel
»

Delilniki odvzema toplote (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
28354832 (43791) Spajky

Več podobnih tem