» »

paypal - kako nazaj do denarja

paypal - kako nazaj do denarja

anika87 ::

Živjo,
prosim za pomoč, če ima kdo podobne izkušnje s paypalom.
Samodejno (ker smo pozabili odjavit) so nam po enem letu odtegnili znesek za en nakup. Ker nisem imela časa razmislit kaj narediti, da ne bi zabeležilo nakup na mojem mastru, sem kartico zbrisala iz paypala. Vendar prepozno.
Potem se prijazno napisala, če nam lahko stornirajo nakup in sem dobila pozitiven odgovor. Napisali so, da bodo denar nakazali na paypal račun. In tudi so. Ko se prijavim, vidim v dobro zneske, ki so bili odtegnjeni. Master še ni bil poplačan za te zneske, to bo marca. Zdej pa ne vem kako naj pridem do tega denarja nazaj. Ali lahko kako? Ali mi to lahko samo stoji na paypalu, dokler ne kupim nekaj in porabim za tisto... Čeprav mi tudi ni čisto jasno, na paypalu imam saldo 0. Zneski so prikazani v minus, nato čez 3 dni v plus... vendar stanje je 0.
Kaj naj naredim? Najraje bi videla, da se mi na mastercardu to pač ne odtegne... ker malo kupujem prek spleta in ne rabim met na paypalu.
Prosim za nasvete, izkušnje.
Hvala, Lp :)

blackbfm ::

jah, teži jim naj naredijo refund na kartico

drugače pa lahko dodaš bančni račun v paypal in si dobroimetje nakažeš (zna bit strošek konverzije če gre za različne valute)

Furbo ::

Ja saj tvoj MC še ni bil bremenjen in verjetno tudi ne bo, oziroma bo ena transakcija v minus, druga v plus in se bosta poravnali.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Hm, se pravi odtegnili so ti iz PayPala in posledično z MasterCarda, potem si to kartico odstranila iz PayPala in šele nato si dobila refund na PayPal... zdaj pa te skrbi, da si si zakomplicirala življenje s tem, da si iz PayPala odstranila kartico še preden so ti dali refund nanjo.

Imaš dostop do spletne banke kjer vidiš transakcije oz. vsaj stanje na MasterCardu? Lahko preveriš ali so ti znesek tako trgali kot tudi povrnili na kartico? Stanje 0 na PayPalu me napeljuje k misli, da si vseeno dobila refund na MasterCard...

morosito ::

paypal...ebay...to je tako tvegano, drago, in cisto brezveze....ko pa imas frko, za prit do tvojega denarja moras neki dokazovat....a ni to bolano?

fantje...pupe....zacnite uporabljati amazon.it , .de , .fr , .uk....pa ce zelis denar nazaj za izdelek ne placujete postnino pa se avtomatsko po predaji izdelka dobis takoj nakazilo na kreditno brez da bi se kaj opraviceval ali dokazoval.....

celo sem veckrat jaz osebno neki poskodoval....pa vem da sem bil kriv...amazon mi ni nikoli vprasal kako in zakaj...samo spakiraj in poslji nazaj...denar po predaji posiljki (zastonj) mi v roku 3 sekunde po pridobitvi trackinga dobim vracilo na kreditno kartico

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Furbo ::

Kako naj avtor teme kupi naročnino za neko zadevo na amazonu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Še dobro zate, da vse kar kupuješ lahko najdeš na Amazonu in da nimaš nikoli priliva na paypal, da ga v miru potrošiš naprej? Jaz redko sploh najdem zadevo na amazonu kar iščem. Paypal je čisto ok. Res pa da ni hipnih rešitev. (Sem pa tudi dobil že refund še isti dan, kot sem odprl case, ko so videli, da je prodajalec mutivoda).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

r3dkv1c4 ::

@Morosito

paypal...ebay...to je tako tvegano, drago, in cisto brezveze....ko pa imas frko, za prit do tvojega denarja moras neki dokazovat....a ni to bolano?


Ne nakladaj, najprej poglej kdo in kako si naredi probleme. Uporabniki sami.
Že to, da sploh kaj dobijo ob bedarijah, ki jih počno, so lahko veseli.

Navodila za uporabo so preprosto napisana.

morosito ::

Machete je izjavil:

Še dobro zate, da vse kar kupuješ lahko najdeš na Amazonu in da nimaš nikoli priliva na paypal, da ga v miru potrošiš naprej? Jaz redko sploh najdem zadevo na amazonu kar iščem. Paypal je čisto ok. Res pa da ni hipnih rešitev. (Sem pa tudi dobil že refund še isti dan, kot sem odprl case, ko so videli, da je prodajalec mutivoda).



če tebi se zdi fer da na ebay recimo kupis:
izdelek 100€
postnina 15€.

pol pa ko dobis refund je samo 100€ in postnino moras placat sam za nazaj...

recimi da nimam prav....pri amazonu to ne obstaja...dobis vedno instrukcije komu vrnit in placano postnino za nazaj in za refund dobis celotni znesek.
v slovenijo amazon ima dpd ki je zastonj...dobis kodo ki jo skenirajo in je postnina placana....

ma jaz komaj cakam da amazon pride v slovenijo kot uradni prodajalec...pol vse te slovenske "trgovine" bodo izumrle ki niso vredne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

darkolord ::

morosito je izjavil:

ma jaz komaj cakam da amazon pride v slovenijo kot uradni prodajalec...pol vse te slovenske "trgovine" bodo izumrle ki niso vredne...
A misliš ta isti Amazon, ki je raje, kot da bi v skladišče vgradil klimo, najel reševalce, ki so čakali zunaj in oskrbovali onemogle in dehidrirane delavce?

Ja, vse za to, da ti dobiš robo nekaj eur ceneje.

blackbfm ::

A misliš ta isti Amazon, ki je raje, kot da bi v skladišče vgradil klimo, najel reševalce, ki so čakali zunaj in oskrbovali onemogle in dehidrirane delavce?

Ja, vse za to, da ti dobiš robo nekaj eur ceneje.


Nekaj takega se je dogajal v enem slo podjetju, adria mobil.. Mogoce si zamesal?

Kar se amazona tice, so nizje cene zato ker so s tehnologijo 10 let naprej pred celim svetom (konkurenco). Ce bi sparal zgolj na nekih klimah, bi ble cene izdelkov lahko samo primerljive našim slovenskim.

Machete ::

Komaj čakam, da morosito postane zaposlen v tem 'slovenskem Amazonu'. Kje v skladišču seveda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

r3dkv1c4 ::

@morosito

Kdaj boš sprocesiral, da postnina ni problem ebaya ampak tvoj.
Ce si nespisoben odkljukat zastonj postnina....je pa tako ali drugače brezpredmetno debatirat.

Pri tvojem opevanem Amazonu je postnina 9,90€, cetudi je znesek narocenega blaga 13€.

Ti kar podpiraj idiotizem, ne pa prepricevat nas o tvojih bedarijah.

anika87 ::

Se opravičujem vsem, ki ste mi dobrosrčno pomagali z odgovori, ampak ker sem vedno v takem pomanjkanju časa in ker - sem dobila vrednosti na MC v minus - jeeeeeeeeee!!!! sem pozabila spremljat vaše odgovore.
V glavnem, da vam povem, če se kdo najde s podobnim problemom. Pisala sem na mejl na tisto spletno stran, kjer je bil kupljen ta program, če mi lahko vrnejo denar, da programa ne bi uporabljali, ker ga ne potrebujemo. Brez kakršnih koli komplikacij so mi v roku dveh dni odgovorili, da mi bodo vrnili in tudi na MC je bilo vrnjeno kar je bilo odtegnjeno v roku parih dni.

Hvala vsem še enkrat :)
Lp

šernk ::

paypal...ebay...to je tako tvegano, drago, in cisto brezveze....ko pa imas frko, za prit do tvojega denarja moras neki dokazovat....a ni to bolano?

fantje...pupe....zacnite uporabljati amazon.it , .de , .fr , .uk....pa ce zelis denar nazaj za izdelek ne placujete postnino pa se avtomatsko po predaji izdelka dobis takoj nakazilo na kreditno brez da bi se kaj opraviceval ali dokazoval.....


sploh ko pride izdelek na ebayu: 45eur, na amazonu pa 39eur in jst ves vesel da sem prišparal par eur vzamem na amazonu in pride račun za plačat 39+DDV pa sem prišparal :))

torej zakaj uporabljat amazon, če dobim vse kar dobim tam za isto ceno na ebayu? Pred cca 3 meseci sem tvegal cca 60eur za izdelek, ki je pri nas 180eur (na ebayu in amazonu se večinoma vrtijo od 120eur+). Tip je imel vsega skupaj 10 pozitivnih feedbackov, ki so se mi zdeli sumljivi ampak sem rekel 10% možnosti je, da rabi feedbacke in prodaja zadeve pod ceno, drugače pa sprobajmo ebay in paypal zaščito. Zadeve je poslal in dal v paket še darilo v vrednosti 20eur (huh...zadel sem sedmico na lotu >:D ). In pride tisti dan, ko bi mogla bit zadeva najkasneje pri meni in je seveda ni bilo. Odpreš case na ebayu, pošiljatelj se ni oglasil...počakal sem tiste 3 al 4 dni kar zahteva ebay in dal case naprej njim v reševanje. V roku 3 ur sem dobil od ebaya sporočilo za refund. Ti morosito pa še kar naprej izkoriščaj sistem, če sam polomiš, da bodo blokirali Slovenijo zaradi tebe podobnih.

ebay:
Member since: Nov-19-10
243 Feedback received (torej imam 243 nakupov) doslej se mi je samo 2x zgodilo da zadeve nisem dobil. je pa treba seveda gledat od koga kupuješ in včasih je bolje dat 2 eur več.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

pero50 ::

jaz imam tudi preko ebaya in aliexpressa cca 200 nakupov, vedno brez težav. Če se ni dalo zmenit s prodajalcem, je pa aliexpress, ebay ali paypal razrešil v mojo korist. Na amazonu pa ne veš koliko stane poštnina, dokler ne poklikaš 10x naprej na naročilu, cena poštnine se pa prikaže šele preden klikneš pay.

druga stvar so pa poštnine. Večinokrat drage, da je vseeno, če naročiš iz slo.

#000000 ::

Enkrat je trajalo da sem dobil nazaj 190 eur cca 2 meseca, kupil mainboard za laptop na ipmart, dobil slabšega kot je bil defekten, odprl dispute preko paypala, ma je pa trajalo, in nakoncu če seštejem vse stroške (celo ddv so mi opalili na PS) in poštnina nazaj, končno dobil, nekje 140 eur suma sumarum.

ampak na ebay pa nikol dlje od par dni-teden

morosito ::

na amazonu bi dobil nazaj 190 pa se postnino nebi rabil placat ker imajo kodo za dpd za prevzem na dom

__Devil__ ::

nekaj mesecev nazaj sem nakazal 60$ nekomu v indonezijo kot friends. a je mozno dobit denar nazaj? namrec izdelka nisem dobil ker ga prodajalec ni poslal. pisal sem na paypal pa pravijo da ne gre razen ce das pay for goods.

morosito ::

Sam si si kriv...ce nisi placal za robo....itak stvar velja tudi v sloveniji....
Gres k feizerju...placas...naslednji dan pa ti ni vsec....kaj gres k feizerju da zahtevas nazaj denar?

#000000 ::

morosito je izjavil:

na amazonu bi dobil nazaj 190 pa se postnino nebi rabil placat ker imajo kodo za dpd za prevzem na dom


Takrat amazon mi podpiral slovenije.

Furbo ::

__Devil__ je izjavil:

nekaj mesecev nazaj sem nakazal 60$ nekomu v indonezijo kot friends. a je mozno dobit denar nazaj? namrec izdelka nisem dobil ker ga prodajalec ni poslal. pisal sem na paypal pa pravijo da ne gre razen ce das pay for goods.

Zakaj hudiča si uporabil friends and family? Je bil prodajalec prijatelj ali družina?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

__Devil__ ::

Ne, bil je neznanec, otrok, a bil je moj prvi nakup in sem mu hotel dobro. Sedaj imam novo vezo, boljšo pošteno in tako, ki zadeva prispe :).

Furbo ::

Kak nategun s sliko otroka bolj verjetno.
Če meni kdo začne jamrati o dražjem PP, mu odvrnem, da mu bom pa plačal tisti € več za stroške, zaščiti se pa ne odrečem. Nekatere vseeno mine volja do poslovanja..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Sam vse na eBayu plačujem preko Paypala. Drugače ne kupim. Ni šans...

Sem imel ravno zdaj 2x uveljavljanje garancije. Z enim brez problema, z drugim problemi.

Prijavil dispute na Paypal, dodal dokaze o plačilu in vrnjeni pošiljki (ki je prodajalec ni hotel prevzeti - tudi Pošta Slovenije ima zdaj dober tracker), pa je Paypal vrnil denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

morosito je izjavil:

na amazonu bi dobil nazaj 190 pa se postnino nebi rabil placat ker imajo kodo za dpd za prevzem na dom


Pod pojem da bi kupil enega izmed mogoce 10% produktov, ki jih posiljajo v slovenijo. A to kako posebno provizijo dobivas da smetis po temah s tem kako je oh in sploh treba kupovat na amazonu in ne na ebay?

morosito ::

glej jaz sem iz ankaran....imam italjansko mejo 2 km od doma.
kupujem na amazon ker:
1. nizke cene
2. hitra dostava 24h z amazon prime
3. vrhunska garancija (sam sem več krat nekaj zajebal ali razbil in so mi menjali brez da bi kaj povedal ali razlozil)
4. za vracilo nisem nikoli, pravim nikoli plačal nič.

Prvo prevzemno mesto takoj po slovenski meji je pošta v Aquilinio, ta se nahaja 500m od trgovskega centra Montedoro....prav tako se uporlja ista pošta za vračila.
Veliko izdelkov pa pošiljajo prav tako v slovenijo in je njihov logistični partner DPD tako da če se zahteva, rečeš da se trenutno nahajaš v Slovenijo pa dobiš kodo ki je že plačana poštnina.

še kaj imam za povedat? pa srečno na ebay: kako že tam delajo? izdelek 100€ + postnina 15€. Ni ok? vredu: plačaj poštnino za vračilo in pol ebay nakaže nazaj 100€. Spušu pa si že 30€. zato te sprašujem? imaš osnovno šolo sploh končano? očitno je nimaš zato kaj mi sploh utrujaš in sprašuješ da ki kaj prepričavam ljudi da kupujejo na amazonu? koliko ste eni mentalno omejeni res nimam besed

Saintek ::

Si bom to temo sposodil. :)

Imam Mastercard z odloženim plačilom, ki jo imam v paypalu tudi kot plačilno kartico.
Zanima me, če je možno, ko izvedem večje plačilo preko paypala s to kartico na kartici naštimat obročno plačilo.
Tako kot se, da če plačaš recimo v bigbangu etc, pošlješ nazaj sms na kolko obrokov se razdeli plačilo.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

St235 ::

To nima nic s paypalom in ti mora omogocat tvoja banka.

morosito je izjavil:

glej jaz sem iz ankaran....imam italjansko mejo 2 km od doma.
kupujem na amazon ker:
1. nizke cene
2. hitra dostava 24h z amazon prime
3. vrhunska garancija (sam sem več krat nekaj zajebal ali razbil in so mi menjali brez da bi kaj povedal ali razlozil)
4. za vracilo nisem nikoli, pravim nikoli plačal nič.

Prvo prevzemno mesto takoj po slovenski meji je pošta v Aquilinio, ta se nahaja 500m od trgovskega centra Montedoro....prav tako se uporlja ista pošta za vračila.
Veliko izdelkov pa pošiljajo prav tako v slovenijo in je njihov logistični partner DPD tako da če se zahteva, rečeš da se trenutno nahajaš v Slovenijo pa dobiš kodo ki je že plačana poštnina.

še kaj imam za povedat? pa srečno na ebay: kako že tam delajo? izdelek 100€ + postnina 15€. Ni ok? vredu: plačaj poštnino za vračilo in pol ebay nakaže nazaj 100€. Spušu pa si že 30€. zato te sprašujem? imaš osnovno šolo sploh končano? očitno je nimaš zato kaj mi sploh utrujaš in sprašuješ da ki kaj prepričavam ljudi da kupujejo na amazonu? koliko ste eni mentalno omejeni res nimam besed


Ma kako osnovno solo, revez se ze z vrtcom matras kot kaze. Kako vezo ima amazon z paypalom? Tvoje blodnje?

In kaj nam pomaga da ti zivis zraven itl meje? Men na kraj pameti ne pade da se bom vozil cez mwjo za izdelke po par evrov. In kaj si lahko z amazonom pomagam, ce izdelka ki ga rabim nimajo?

Da se razumemo amzon ima odlicne storitve in jih tudi sam pogosto koristim, ampak smetit vsako temo, ki jo najdes z brezveznim nabijanjem je pa samo in le znak tvojih dusevnih motenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Saintek ::

Sprašuje zato, če ima morda kdo takšno kombinacijo in mi lahko potrdi da gre....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5423927176 (1692) Machete
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734715 (17746) plusdzabaka1
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311601 (3345) opeter
»

amazon nategancija - kaj narediti

Oddelek: Kaj kupiti
344804 (2427) radmannsdorf

Več podobnih tem