» »

Mere vrat in oken, montaža

Mere vrat in oken, montaža

japol ::

Kakšne so standardne mere vhodnih vrat? Potrebujem svetlo mero (med podboji) in velikost zidarske mere za montažo. Je kje kakšen standard za to?
Kaj pa pri oknih?
  • spremenil: japol ()

vuego ::

Ni standarda. Vrata in okna so navadno po naročilu/meri. Največkrat uporabljena zidarska dimenzija vratne odprtine je 115x220 cm. S tem imaš svetlo dim. okoli 95x210 (odvisno od dim. podbojev). Kar je nad 220 cm se po navadi dodatno zaračuna.

Pri oknih enako in poljubno (pridejo izmeriti).

drekodovce ::

Odprtine za notranja vrata so širine 69, 79, 89 cm, višina 203 - 204

Govorim o zidarskih odprtinah. Če daš privatniku delat nima veze, v trgovinah in serijskih proizvodnjah pa v to režo daš vrata širine 65, 75, 85 cm x 200 cm

Za okna pa je vseeno, ker je tudi vse delano po meri. Če so kakšne standardne mere poglej recimo v merkur ali podobno trgovino.

Vesoljci ::

Standard pri vhodnih vratih je:
100x210
110x210
Kakšne tudi 105x205.
To so zunanje mere z okvirjem brez obsvetlobe in nadsvetlobe.
Za zidarsko odprtino pa po širini dodaš cca.3cm (1,5cm vsaka stran) po višini pa cca.1,5cm zaradi purpena oz. pene za ral montažo.
Lp

Furbo ::

Mere najdeš na načrtu za svojo hišo, a to kar pacate neki freestyle?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vesoljci ::

Aja za okna ki se pa najpogosteje vgrajujejo in jih boš najlažje našel po trgovinah so pa šxv:
60*60
60*90
90*60
100*60
80*80
80*90
80*100
100*80
100*100
100*120
120*80
120*100
120*120
100*140
140*140
To so vsa enokrilna, dvokrilna niso pogosta in so v večini primerov po naročilu.
Lp

TheBlueOne ::

Ali je kdo primerjal kvaliteto teh tipskih oken z narejenimi po meri? Pocasi se pogovarjam z izvajalci za hiso in ko sem podjetju, ki mi je zelelo narediti okna pokazal ponudbo, ki sem jo nasel na gevis.si, mi je on dejal, da za tak denar ne namontira niti komarnika. :)

http://gevis.si/images/pdf/cenik_2014.p...

Kolega poznavalec je nato dejal, da je ta doticni profil kar kvaliteten nemski profil?!

Midva z mojo bova definitivno pustila odprtine za okna klasicnih velikosti, da bo vsaj izbira...

japol ::

Preverjam, ker dobivam različne informacije (v vsakem projektu je drugače): primer:
- okna: zidarska mera se konča na 1, opis na oknu pa na 9, primer odprrina 101/141, opis na oknu pa 99/139 https://www.google.si/search?client=fir......30592.34358.0.34483.13.11.2.0.0.0.260.1128.9j1j1.11.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.-OC6B805pLM#imgrc=Qy5qYT46NfEjhM:
- notranja vrata: zidarske mere širina se konča na 8, višina pa mora biti od gotovega tlaka 212cm, na vratih pa se pišejo svetle mere, primer: zidarska odprtina 88/212+tlak, opis na vratih 81/208, https://www.google.si/search?q=standard...
mal je hudič preklado naredit na kr neki višini.
In iščem ali je kje standard, ki se ga je potrebno držati.

TheBlueOne ::

Ko sem iskal standardne velikosti, sem nasel ta dokument:

http://velcdn.azureedge.net/~/media/mar...

, ki pa se ne nujno ujema s tem, kar je na razpolago pri prodajalcih standardnih oken. V projektih imam strah da arhitekt velikost preracuna bolj na estetiko, kot na standard, ker vecina ugrajuje okna po meri, kar naredi standardne velikosti nepomembne.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ali je kdo primerjal kvaliteto teh tipskih oken z narejenimi po meri? Pocasi se pogovarjam z izvajalci za hiso in ko sem podjetju, ki mi je zelelo narediti okna pokazal ponudbo, ki sem jo nasel na gevis.si, mi je on dejal, da za tak denar ne namontira niti komarnika. :)

http://gevis.si/images/pdf/cenik_2014.p...

Kolega poznavalec je nato dejal, da je ta doticni profil kar kvaliteten nemski profil?!

Midva z mojo bova definitivno pustila odprtine za okna klasicnih velikosti, da bo vsaj izbira...


Dejstvo je, da lahko dva proizvajalca z istega profila sestavita popolnoma različna okna z neverjetnimi razlikami.

Tip profila še ne zagotavlja kvalitete.
Tip profila ti samo pove, koliko dejanske izgube oz. toplotne prevodnosti je v tistem profilu.

Torej, če boš okna naročil recimo pri PVC Nagode iz Postojne ali pa pri nekom tretjemu, ti lahko z gotovostjo povem, da bo velika razlika v kvaliteti oken z enakimi profili.
Pa da takoj nekaj razjasnim. Ne delam nikakršne reklame dotično omenjenemu proizvajalcu ampak sem ga zgolj navedel za kvaliteten primer kvalitetnih oken.

Najbolj pomembno je, kako so okna zvarjena, da dejansko lahko izkoristiš potencial profila.

Poznam nekaj proizvajalcev pvc oken, ki uporabljajo enake profile, nekateri od teh jih varijo sami, drugi naročujejo okna s temi profili na Poljskem, kjer pa je bolj po domače zvarjeno in se po nekaj letih uporabe kažejo vse pomankljivosti poljskih storitev.

Malo v vednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

japol ::

Mene zanima standardno označevanje, tehnično pravilno. Po SIST standardu,...

nsa_ag3nt ::

japol
Tega se nihče ne drži...

r3dkv1c4 ::

japol je izjavil:

Mene zanima standardno označevanje, tehnično pravilno. Po SIST standardu,...

Čemu?

TheBlueOne ::

Dejstvo je, da lahko dva proizvajalca z istega profila sestavita popolnoma različna okna z neverjetnimi razlikami.


Ampak sem preprican, da ce podjetje ne dela razlicnih mer lahko za isto ceno dela neprimerno bolj kvaliteten izdelek. Tukaj so za moj okus podjetja, ki delajo samo klasicne dimenzije v prednosti. Bi me zanimalo, kaksna je dejanska razlika med temi zelo poceni serijskimi okni v primerjavi s tistimi, ki jih naredijo po velikosti, ker so vec kot pol cenejsa.

toro69 ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Čemu?


Ker se SIST najverjetneje sklicuje na JUS D.E1.20 in na JUS D.E1.100.
Komunizem in dobavljivost oken in vrat po Jugoslovansko (ko si odprtine puščal glede na zalogo trgovine) pa smo, upam, pustili že +25 let za sabo.

r3dkv1c4 ::

TheBlueOne je izjavil:

Dejstvo je, da lahko dva proizvajalca z istega profila sestavita popolnoma različna okna z neverjetnimi razlikami.


Ampak sem preprican, da ce podjetje ne dela razlicnih mer lahko za isto ceno dela neprimerno bolj kvaliteten izdelek. Tukaj so za moj okus podjetja, ki delajo samo klasicne dimenzije v prednosti. Bi me zanimalo, kaksna je dejanska razlika med temi zelo poceni serijskimi okni v primerjavi s tistimi, ki jih naredijo po velikosti, ker so vec kot pol cenejsa.

Ampak sem preprican


Zanima me, to trdiš na podlagi izkušenj ali na podlagi lastnih predvidevanj?

Moje izkušnje so take, da so bila okna po merah vedno bolj kvalitetna od tistih "standardno štancanih" oken.

TheBlueOne ::

r3dkv1c4 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dejstvo je, da lahko dva proizvajalca z istega profila sestavita popolnoma različna okna z neverjetnimi razlikami.


Ampak sem preprican, da ce podjetje ne dela razlicnih mer lahko za isto ceno dela neprimerno bolj kvaliteten izdelek. Tukaj so za moj okus podjetja, ki delajo samo klasicne dimenzije v prednosti. Bi me zanimalo, kaksna je dejanska razlika med temi zelo poceni serijskimi okni v primerjavi s tistimi, ki jih naredijo po velikosti, ker so vec kot pol cenejsa.

Ampak sem preprican


Zanima me, to trdiš na podlagi izkušenj ali na podlagi lastnih predvidevanj?

Moje izkušnje so take, da so bila okna po merah vedno bolj kvalitetna od tistih "standardno štancanih" oken.


Izkusenj iz industrije, ampak predvidevam, da je podobno pri oknih. Si tezko predstavljam, da bi kdo pri zadevah na mero lahko pariral razmerju kvalitete na ceno, tistemu ki dela tipske izdelke.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354105256 (8629) BCSman
»

Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421325 (4265) Invictus
»

Rolete ali žaluzije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017844 (6763) mirator
»

Kje kupiti komarnike?

Oddelek: Loža
102959 (2548) fokz8
»

opremljanje stanovanja - strošek

Oddelek: Loža
208031 (1922) zlobcek

Več podobnih tem