» »

Rolete ali žaluzije

Rolete ali žaluzije

1
2
»

johanblond ::

111111111111 je izjavil:

Nič ne zatemni kot roleta. Razen alufolija polimana na šipo. :D


Oh, spomini na apartma ob morju in popoldanski spanec otrok :-).

In če ne sprobaš sam, ne veš koliko svetlobe, lahko pride mimo majhne reže ob stiku alu folije in okenskega roba. Pravzaprav moraš kar previdno lepiti alu folijo, če želiš zatemniti sobo.
V tem pogledu, so rolete res super.

klko ::

Pozdravljeni,

Ali bi kdo delil kakšno sliko kombinacije rolet in žaluzij?

Hvala.

Lp,
K

genesiss ::

Iščem rešitev za balkon (3. Nadstropje), ki je trenutno zastekljen z drsnimi sipcami. Rad bi uredil senčenje na zunanji strani teh sipc. Balkon gleda na južno stran.

Gledam screen roloje ali žaluzije. Ima kdo izkušnje, kaj bi bilo bolje?

Invictus ::

Kdor se bo odločil za rolete, naj ne pozabi še na komarnike.

Namreč so precej cenejši, če so del rolet in ne naknadno montirani...

Drugače so pa rolete precej boljše od žaluzij, je pa res, da ne prepuščako toliko svetlobe....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Jaz si dvižno drsne stene ne predstavljam brez žaluzij, oken v spalnici in dnevni pri tv pa ne brez rolet. Razlogi so opisani na začetku te teme.

Genesis: žaluzij ne rabiš vedno dvigovat in spuščat, samo kot lamel spremeniš. To je sigurno prednost pred ostalimi. Slabo je, da ne dobiš prave teme z njimi.

Excalibur ::

Jaz imam povsod žaluzije in na jugozahodni strani žaluzije (v uporabi pozimi, drugače dvignjene) + alu rolete (roltek) na daljinca. Ne zamenjam za nič na svetu. Sedaj ko je vroče alu rolete delujejo kot super izolator in ko nas ni doma naredimo "bunker" in pridemo domov v hladen dom. Klime skoraj da ne uporabljamo, kljub vročinskemu valu.

genesiss ::

Ja, glede na to da gre za balkon, teme niti ne rabim, v bistvu si želim videti ven + odbiti nekaj svetlobe.

Na izmeri so mi rekli da zaradi konstrukcije balkona lahko naredijo žaluzije z max 5cm širokimi lamelami (C oblika) in me skrbi da bo to ropotalo ko pihne veter.

floyd1 ::

Na ropotanje lahko gotovo računaš. Jih pa seveda takrat dvigneš, če je moteče - ob močnem soncu pa večinoma ne bo vetra.

mirator ::

Jaz imam zunanje žaluzije, ki ne samo, da preprečijo nepovabljenim vidni nadzor nad dogajanjem v mojem stanovanju, ampak uspešno odbijajo sončne žarke. Na notranji strani pa imam zavese s katerimi po potrebi zatemnim prostor.

Kvinta ::

Odbijajo sončne žarke ? pol klime ne rabiš to je pol revolucija :D
A.C.A.B

mirator ::

Ni ravno revolucija, izgleda pa, da si ti fiziko bolj slabo poslušal.:D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravljanje žaluzij preko časovnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
517638 (5504) floyd1
»

Zatemnitev okna - metraža?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5763 (682) Invictus
»

Rulete ali zunanje žalozije dilema

Oddelek: Loža
284556 (3910) floyd1
»

Rolete

Oddelek: Loža
112446 (1546) c3p0
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15744080 (36128) energetik

Več podobnih tem