» »

Pomembnost faksa pri zaposlitvi v IT

Pomembnost faksa pri zaposlitvi v IT

robcek23 ::

Na hitro sem pregledal 20 oglasov za zaposlitev v IT na slotech, pa nikjer nisem zasledil, da bi zahtevali izobrazbo/diplomo.

Kako je z tem v praksi? Pri nas in v tujini.

Si nadrapal, če se želiš kje zaposliti brez diplome iz področja, npr FRI/FE. Je važno kaj znaš, diploma, ali oboje?

Služi diploma bolj kot ne kot filter, certifikat, dokaz da si dober kandidat- dovolj trmast in ubogljiv?

Kakšen predlog, izkušnja, mišljenje?

AndrejO ::

> Kako je z tem v praksi? Pri nas in v tujini.

V celoti odvisno od delodajalca. Med "pri nas" in "tujino" je vedno manj razlik, če sploh še so kakšne.

> Si nadrapal, če se želiš kje zaposliti brez diplome iz področja, npr FRI/FE. Je važno kaj znaš, diploma, ali oboje?

Da. ESA v ekipo razvijalcev navigacijskih sistemov za vesoljska plovila ne bo sprejela nekoga, ki nima ustreznih dokazil, da obvlada izbrana poglavja matematike. Diploma je ena izmed najlažjih načinov kako to dokazati, zato boš brez nje nadrapal.

> Kakšen predlog, izkušnja, mišljenje?

Študiraj tisto, kar te zanima. Če želiš delati "aktualne stvari", se zavedaj, da se boš celotno življenje izobraževal, kar ti bo v veselje samo, če te bo zanimalo. Ker nimaš kristalne krogle, da bi vedel kaj bodo "aktualne stvari" čez 5, 10 ali 20 let, se sedaj posveti učenju osnov (fakulteta tukaj pride prav) in v svojem času razmišljaj kako te aplicirati v prakso (študentsko delo tukaj pride prav).

xmetallic ::

Slovenija nepomembno, v tujini se znajo severni sosedje na diplomo obesit. Če te oni povabijo k sebi diploma ne igra nobene vloge, če se ti oglasiš na razpis in nimaš nekih "wau" izkušenj bo tisti z diplomo zelo verjetno imel prednost.

Invictus ::

Nemško govoreče področje zahteva diplomo.

Za boljše plačana delovna mesta tudi znanje nemščine, ampak to še ni zate :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tomaz3 ::

Odvisno od Firme... Delam v Avstrijski softwerski firmi.. kejr sploh ne gledajo na Diplomo. Imamo kuharja in ekonomskega tehnika.
Sta se izskala na razgovoru kjer sta dobila razlicna vprasanja iz sveta programiranja :)

TheBlueOne ::

Delam v Avstriji, menjal kar nekajkrat, kmalu ponovno menjam, glede diplome so me uprasali enkrat in se to ko sem zahteval napredovanje. Delovna mesta v grobem so bila: razvijalec/programer, vodja projektov, planer proizvodnje, odgovorni za avtomatizacijo. Vecinoma se drzim velikih korporacij.

Sedaj deloma tudi sodelujem pri kadrovanju in lahko recem, da diploma ni nek glavni faktor. Se skozi pogovor ugotovi dovolj. Je pa seveda odvisno od povprasevanja.

Z diplomo lahko preskocis kar nekaj let prakse, ki ti brez nje ne uidejo. Na drugi strani pa moras biti v tujini pripravljem v startu prijeti za kar veliko odgovornost, ce imas diplomo, kar se slisi super ampak v praksi pogosto deluje destruktivno do nadobudnih ambicioznezev. ;)

Vazelin ::

Če boš vetril v js bo kar potrebna predvidevam:D
Kakor vem morjo tut firme ki sodelujejo na razpisih med prijavljene za delo tiste z diplomo če gre za tovrstna dela oz. Se to zahteva

harmony ::

Imamo enega sodelavca, koncal avstrijski HTL. Ko sem ga spraseval o portih, protokolih ter o ostalih osnovnih stvareh ni imel pojma. Ni neumen, hitro se uci, ampak dejansko ne vem kaj mu pomeni ta HTL...in v Avstriji naj bi to bila kar dobra tehnicna sola - veliko boljsa od navadne srednje racunalniske.

Se vedno palijo izkusnje v CV-ju.

Vazelin ::

Kak si ga o portih spraševal? Tell moar:D

Vazelin ::

Ko je bila takrat tema o data scientist. Če pride na razgovor nek tip z diplomo za mesto data scientista je verjetno samoumevno, da pozna naivni bayes, metode regresije, kaj so nominalne, kaj ordinalne vrednosti ipd.. ali je to že too much in trolanje tistega, ki intervjuva?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

harmony ::

Vazelin je izjavil:

Kak si ga o portih spraševal? Tell moar:D

Osnovna vprasanja kot so:
- kater port mora biti odprt za http
- kaj je to https
- zakaj je telnet pomemben in kaksne so njegove slabosti (no tu ni niti vedel kaj je to telnet)
- kaj je to DNS
- kaj je to tcp in kaj udp

Resnicno ni vedel niti enega odgovora.
Zdej ne vem ali se tega tam ne ucijo al kje je problem.

Vazelin ::

Za katero delovno mesto?:)

TheBlueOne ::

Vazelin, odvisno od izbire kandidatov in place. :) Praviloma se ne da biti tako izbircen in gledas ce ima potencial da na hitro zraste v to kar podjetje potrebuje. Vecina ocenjevanja s strani kadrovske pa je bolj subtilne narave, od tega kako se usedes, kam das jakno, uporaba telefona, ocesni kontakt...

harmony, pri zacetnikih so to previsoka pricakovanja, ker so te teme s katerimi ti delas dnevno v celoti preleteli v morda enem semestru in seveda pozabili vse detajle. Ucenci praviloma se ne znajo locevati kaj je pomembno in kaj ni ali pa celo ocenijo obratno. Znajo pac to, kar so jih najbolj driblali. Za njih je bil to samo en test. :)

harmony ::

Vazelin je izjavil:

Za katero delovno mesto?:)

1.Level Support

c3p0 ::

Mogoče je pa vedel kaj je naivni bayes :)

dux ::

Jaz sem dobil pred leti v Angliji službo na podlagi doktorata iz narovoslovja, uradnih izkušenj z IT prej nisem imel.
Upanje je v nasih odlocitvah

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Z diplomo lahko preskocis kar nekaj let prakse, ki ti brez nje ne uidejo.

V tujini je nekako nepisano pravilo, da diploma doda 5 let izkušenj. Ravno tako vsaka višja stopnja (magisterij, doktorat).

Definitivno to velja za evropske inštitucije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomazic89 ::

V slo je po mojih izkusnjah tako:
- ce imas izkusnje: "Kaj si pocel, kaj znas, katere tehnologije si uporabljal?"
- ce nimas izkusenj: "Imas diplomo?"

Sam sem jo opravil letos po sestih letih od zadnjega izpita. Predvsem zaradi sebe. Imam nekje 7-8 let izkusenj in me nihce vec ne vprasa po diplomi.

Ce jo imas, je plus tudi to, da ti ni nerodno, ce te po njej vprasajo =).

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
779435 (7550) Ahim
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936185 (23206) GGGGG
»

Študentsko delo ali hitra diploma

Oddelek: Loža
407493 (5597) Tomi

Dilema do kam lahko seže pomoč pti izdelavi diplomske naloge (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7620455 (18832) Azrael
»

programerjeva plača v Mariboru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11450662 (47409) ssitcm

Več podobnih tem