» »

cookies/pixel trackers itd. in reklame k se ti prikažejo... kje je zasebnost?

cookies/pixel trackers itd. in reklame k se ti prikažejo... kje je zasebnost?

shintaro ::

še koga FUL moti, da bilo kaj googla.. recimo googlaš mining grafo... in boš dobil na facebooku oglas za mining grafo. al pa google ads na temo.
Klikneš kako stran na random, te bo pixel trackal in spet reklame na fbju itd.
googlaš zobarja, dobiš zobar reklame na fb in drugje itd.
zdej dobivam jopo z grafiko MESA (ogabno) samo ker sm gledal na Ebay-u Adidas jope.


Kako si domišljajo kaj je to zasebnost ?? Varstvo podatkov?? pravica potrošnika?? To zgleda da ne obstaja več ?? Mene to resno moti in sploh ne razumem kako je to legalno, to je zame stalking neke vrste..

A lahko nekako izklopim te cookije nekak, oz. naredim da kar pač iščem na netu, ne trackajo?
Incognito mode raje ne bi, ker tud rabim history dostikrat ko kaj zgubim pa pogledam, plus mi je všeč da so vse strani pri roki itd.

Da bo jasno : ne mislim na AdBlocker, ker me ne motijo dost reklame same po sebi, moti me to stalkanje tvojih dejavnosti na netu . Se mi zdi problem v principu
  • predlagal izbris: amacar ()

Seljak ::

uBlock ;)

bastadu ::

Jaz sem pred časom nekje v Googlovih nastavitvah to sledenje oglasov onemogočil in je sedaj bistevno boljše, ne vem pa sedaj točno kje ta nastavitev je ...

Ribič ::

Ne zaupati tem nastavitvam na spletnih straneh. Če imate možnost potem vedno uporabite nastavitve v lastnem brskalniku. Se pravi avtomatsko brisane piškotkov (vseh - cookies, LSO, DOM storage, indexedDB, itd). Dostikrat pa brskalniki nimajo ustreznih nastavitev zato je včasih treba uporabiti kakšne addone. Za firefox ABP, uMatrix, NoScript, Referrer Control, Canvas Blocker, Privacy Badger, HTTPS Everywhere, itd.

Včasih sem imel cel kup teh dodatkov, sedajle pa jih le še ščepec deluje zaradi posodobitve FF na Quantum.
Vse ribe so mi pobegnile!

Mavrik ::

Em, Facebook ne uporablja Googlovih oglasov in nima Googlovih podatkov (ker sta firmi konkurenta). FB te tracka skozi tiste glupe "Share on Facebook" widgete in podobno.
The truth is rarely pure and never simple.

shintaro ::

Mavrik je izjavil:

Em, Facebook ne uporablja Googlovih oglasov in nima Googlovih podatkov (ker sta firmi konkurenta). FB te tracka skozi tiste glupe "Share on Facebook" widgete in podobno.


FB tracka dosti skozi tole :
https://www.facebook.com/business/help/...

to zadevo naštimaš na website, katero nekdo obišče.. (na katero je prišel iz googla) in maš posledično fb oglas ker si obiskal stran.

Je pa res da google nima nič pri temu glede FBja..
Ima pa drugo, recimo grem gledat na ebay al drugam kam (v bistvu vse kar poklikam v non incognito mode) in pol dobim GoogleAds na to temo..

Google mi je dobra firma in nimam nič proti če mislijo kaj služit, reklame pa naj bodo, problem je trackanje.. 'Relevant Ads' in 'Stalking' mešana pašta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Funkcija Do Not Track v glavnem nekoristna

Oddelek: Novice / Zasebnost
228171 (6583) Unknown_001
»

Slab teden za Google ali ko YouTube krvavi milijone

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4116299 (13259) zmaugy
»

FTC začenja novo preiskavo Googla

Oddelek: Novice / Tožbe
64339 (3808) antonija
»

Uporabniki s Facebookom nezadovoljni, najraje imajo Wikipedijo in Google (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9921257 (18241) Lion29
»

Facebook lani z 800 milijonov dolarjev prihodkov

Oddelek: Novice / Rezultati
4011595 (9845) Poldi112

Več podobnih tem