» »

Stavka javnega sektorja

Stavka javnega sektorja

Temo vidijo: vsi
««
13 / 51
»»

Mavrik ::

looser je izjavil:

Nenavadno, to mora biti ideološko. Vsako (bolj racionalno) gospodarjenje vidite kot humanistično katastrofo.
No, saj...


Mislim da nihče ni proti racionalnemu gospodarjenju. Ampak to je precej druga stvar kot pa tekmovanje v tem koliko ljudi izgubi službo s kerega sektorja a ne? Ali tekmovanje v tem kdo bo mel manjšo plačo?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

looser ::

Mavrik je izjavil:

Mislim da nihče ni proti racionalnemu gospodarjenju. Ampak to je precej druga stvar kot pa tekmovanje v tem koliko ljudi izgubi službo s kerega sektorja a ne? Ali tekmovanje v tem kdo bo mel manjšo plačo?

Nekdo očitno je, ker očitno tega ni, vsaj v JS ne, kot izgleda.
ZS pa vpije po JS, ker JS ima, če drugega ne, res od države požegnano službo za nedoločen čas, ne glede na rezultate.
Kar bi bilo čisto ok, če se ne bi napajali iz davkov.
Zato pa vsak, ki zmore, plačuje kar najmanj.
Tudi zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Vazelin ::

Mavrik: vedno je tekmovanje med skupinami - ne se slepit. Če nekomu daš več moraš drugemu vzeti. Od kje misliš da bo denar, če sedaj vlada upraviči zahteve sindikatov skupin, ki so med krizo najmanj trpele? Ja vsi bomo plačevali. Najbolj pri tem seveda nastradajo ravno socialci (dvig DDV konkretno).

Naj najprej vlada davščine spusti na predkrizno raven. Potem pa naj razdeljujejo denar kakor jim paše.Zato stavke ne podpiram.

Na jetra mi gre ko je TV cele dneve poln tega JS in stavk. V Gorenje si niti stopit ne upajo s kamerami, da malo povprašajo kako so s pripravami na stavko.

Jutri naj kak novinar stopi na Krvavec. Bo polno zaseden. Bo treba še v Adergasu parkirat :P :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

looser ::

No, tule se pridružujem, če kdo iz ZS opozori na razlike in to, da je navadno skrajno ciničen odgovor iz JS, da naj pa še oni štrajkajo. Ali pa, da so favš (ker imajo toliko slabšo pogajalsko pozicijo, ker se (slovenski) vladi žvižga za ZS).
Sicer pa, če ne oni, pa Romuni, a ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Invictus ::

49106 je izjavil:

Fizicni delavci so pa v veliki vecini (ne pa vsi) tam zato, ker so falirali solo. Ali sola njih.


Ne drži. Fizični delavci so tam največkrat zato, ker niso imeli druge izbire.

Obe trditvi mogoče veljata za Slovenijo. pa še to ne vedno.

Recimo Švica in Nemčija se soočata s pomanjkanjem univerzitetno izobraženih ljudi, ker gre mladina raje v poklicno šolo.

To pomeni, da pri 18, 19 letih služi 1500+ EUR denarja. Precej denarja za takega smrkovca pa že med prakso ;). Ker tudi teh poklicev tam manjka in se jim preprosto ne da zafrkavati na faksih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Mavrik je izjavil:

Zelo mi je všeč da vidite lepšo prihodnost v več brezposelnih ljudeh. Vsi brezposelni, vsi v enaki bedi a ne? :)

Lahko se pa vsi fino imamo, živimo preko svojih zmožnosti na račun kreditov, potem pa naslednji generaciji prepustimo milijardne dolgove in milijardne obresti.
V proračunu za 2018 je planiranih menda okrog 50 milijonov EUR presežka. To naj bi šlo za višje plače v JS in odplačilo dolgov.
Zahteve sindikatov pa se bojda gibljejo tam nekje malo pod milijardo EUR.

Vazelin je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

kakšnih dodatkov? naštej jih.

Povprečno izplačana placa policaja 5. Je bila skor 1200 eur je nekdo objavil na mmc. Skor minimalc je to da. Verjetno se vsi furajo 500 potne?

Povprečna bruto plača policista s srednješolsko izobrazbo je bila novembra 1700EUR.
Neto je to 1115EUR (če nima otrok) ali 1169EUR (z enim otrokom).
To je plača brez dodatkov - nadure, potni stroški, delovna uspešnost...
Bruto plača z vsemi dodatki in plačanimi stroški (prevoz...) je znašala 2300EUR. To je - tako preko palca - okrog 1500EUR neto.

Vodje izmen zgoraj niso všteti. Ti imajo približno 2170EUR bruto (1380EUR neto) plače brez dodatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

nevone ::

Mislim da nihče ni proti racionalnemu gospodarjenju.


Če je treba povečati javni dolg zato, da ima država za plače, je to že en znak neracionalnega gospodarjenja. Nekaj tega je sicer lahko, a v nedogled to ne gre. Država mora zagotoviti potem tudi pogoje, da se razvija tudi sektor, ki polni javno blagajno predvsem s kvalitetnimi storitvami. Če se razmerje preveč poruši, je to slabo in lahko pomeni spiralo navzdol.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Fritz ::

looser je izjavil:

No, tule se pridružujem, če kdo iz ZS opozori na razlike in to, da je navadno skrajno ciničen odgovor iz JS, da naj pa še oni štrajkajo. Ali pa, da so favš (ker imajo toliko slabšo pogajalsko pozicijo, ker se (slovenski) vladi žvižga za ZS).
Sicer pa, če ne oni, pa Romuni, a ne.

Ni ciničen odgovor..za višje plače se je z delodajalcem potrebno pogovarjati, pogajati in v skrajnem primeru stavkati. Ne morejo kar vse odpeljati v Romunijo in ne opravljajo vsi v ZS takšnih del, ki jih delodajalec zlahka prestavi nekam v Romunijo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

nevone ::

ne opravljajo vsi v ZS takšnih del, ki jih delodajalec zlahka prestavi nekam v Romunijo.


Oni nas torej ne zanimajo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

looser ::

Fritz je izjavil:

Ni ciničen odgovor..za višje plače se je z delodajalcem potrebno pogovarjati, pogajati in v skrajnem primeru stavkati.

Tisti, ki se imajo zmožnost pogajajati, imajo itak individualne pogodbe ali pa vsaj ugodne kolektivne.
Govorimo o večini zasebnega sektorja, primer kot, ne vem, Gorenje in podobno.

Fritz je izjavil:

Ne morejo kar vse odpeljati v Romunijo in ne opravljajo vsi v ZS takšnih del, ki jih delodajalec zlahka prestavi nekam v Romunijo.

Naenkrat ne, v roku 3-5 letih (dandanes so to v gospodarstvu cela stoletja, za državo pa samo hipec) pa ja.

Fritz ::

nevone je izjavil:

Mislim da nihče ni proti racionalnemu gospodarjenju.


Če je treba povečati javni dolg zato, da ima država za plače, je to že en znak neracionalnega gospodarjenja. Nekaj tega je sicer lahko, a v nedogled to ne gre. Država mora zagotoviti potem tudi pogoje, da se razvija tudi sektor, ki polni javno blagajno predvsem s kvalitetnimi storitvami. Če se razmerje preveč poruši, je to slabo in lahko pomeni spiralo navzdol.

o+ nevone

Javni dolg se povečuje, ker so odhodki države večji od prihodkov. V to spada tudi odplačevanje dolgov za bančno luknjo in drugo zadolževanje, polnenje pokojninske blagajne ipd.

Če bi odrezali tisto mlrd.+ € spodbud za ZS, bi se tude ne rabili zadolževati.

Osebno nisem za to, da se v JS povečujejo plače tistim s 1500€+ neto, dokler so tam zaposleni ljudje, ki prejemajo manj od minimalne plače a so nekateri argumenti, ki jih človek tukaj prebere, res 'zanimivi'...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

looser ::

Fritz je izjavil:

Javni dolg se povečuje, ker so odhodki države večji od prihodkov. V to spada tudi odplačevanje dolgov za bančno luknjo in drugo zadolževanje, polnenje pokojninske blagajne ipd.

To drži.

Fritz je izjavil:

Če bi odrezali tisto mlrd.+ € spodbud za ZS, bi se tude ne rabili zadolževati.

Načeloma celo drži, ampak šele potem bi se selilo v Romunijo/Srbijo... Ooops.

Fritz je izjavil:

Osebno nisem za to, da se v JS povečujejo plače tistim s 1500€+ neto, dokler so tam zaposleni ljudje, ki prejemajo manj od minimalne plače

Oh, kako lepo si to napisal, mi je kar toplo ob srčku od toliko naivnosti :-)

Fritz ::

looser je izjavil:

Fritz je izjavil:

Ni ciničen odgovor..za višje plače se je z delodajalcem potrebno pogovarjati, pogajati in v skrajnem primeru stavkati.

Tisti, ki se imajo zmožnost pogajajati, imajo itak individualne pogodbe ali pa vsaj ugodne kolektivne.
Govorimo o večini zasebnega sektorja, primer kot, ne vem, Gorenje in podobno.

Ja, a misliš, da se imajo vsi v JS zmožnost pogajati? Da imajo vsi kolektivne pogodbe in dobre plače ipd.?

Kjer se v ZS ne morejo ali ne znajo ali niso sposobni pogajati, je to znak večjih težav. Kot prvo, delavec ni samo strošek dejstvo pa je, da podjetje, ki slabo posluje ni zmožno izplačevati višjih plač a takšno podjetje se rešuje skupaj z zaposlenimi ali pa se ne rešuje in potone. Gorenje pa to.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

looser ::

Fritz je izjavil:

Ja, a misliš, da se imajo vsi v JS zmožnost pogajati? Da imajo vsi kolektivne pogodbe in dobre plače ipd.?

Ne vem, nimam vpogleda v detajle, samo skupno maso za plače gledam in zadolževanje države. In stavke JS.

Fritz je izjavil:

Kjer se v ZS ne morejo ali ne znajo ali niso sposobni pogajati, je to znak večjih težav. Kot prvo, delavec ni samo strošek dejstvo pa je, da podjetje, ki slabo posluje ni zmožno izplačevati višjih plač a takšno podjetje se rešuje skupaj z zaposlenimi ali pa se ne rešuje in potone. Gorenje pa to.

Lepo, oh kako lepo napisano. V teoriji. In če podjetje slabo posluje (zaradi slabega domačega! managementa) ali kako drugače ne uspe preboj (birokracija, korupcija), je to pač samo nekaj, kar JS ne zanima, samo čudi se, kako je možna razlika med Slovenijo in Nemčijo... Ja, saj, zato pa je tako, brez razuma, samo neke teoretične humanistične floskule.

jernejl ::

Če bi odrezali tisto mlrd.+ € spodbud za ZS, bi se tude ne rabili zadolževati.

Spodbude so v veliki meri vezane na delovna mesta.
Torej smo naklonjeni temu, da odrežemo nekaj delovnih mest zato, da lahko ugodimo zahtevam drugih po višjih plačah.

nsa_ag3nt ::

jernejl
https://slo-tech.com/forum/t715947/p582...
Tako bo šlo do naslednje krize, potem bomo padli na raven Albanije.
Zapufani do konca, brez vizije, brez prihodnosti, v lasti korporacij.

Invictus ::

A ste mogoče opazili koliko pozitivnih člankov o slovenski javni upravi se je pojavilo v zadnjem času?

Napad na vseh frontah z davkoplačevalskim denarjem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nevone ::

v lasti korporacij.


Ko bi le bili. Glej, če si proti korporacijam, si tudi proti temu, da v Sloveniji kakšno sproduciramo. A misliš, da bi bilo slabo, če bi jo?

Če na trgu nekaj ponujaš, kaj ljudje kupujejo, je to dovolj dobra perspektiva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

looser ::

nevone je izjavil:

Glej, če si proti korporacijam, si tudi proti temu, da v Sloveniji kakšno sproduciramo.

Vzgoja v mladosti navadno ni povsem reverzibilna.
Tako to pač je, nekega dne se nehaš obremenjevat.
Paziš pač, da te kakšni goreči boljševiki/marksisti ne obesijo/razlastijo.

Fritz ::

Invictus je izjavil:

A ste mogoče opazili koliko pozitivnih člankov o slovenski javni upravi se je pojavilo v zadnjem času?

Napad na vseh frontah z davkoplačevalskim denarjem.

Nisem, daj me razsvetli...

Drugače sem vam pa že napisal...zelo veselo udrihate po JS kadar je govor o višjih plačah zaposlenih, popolnoma nič vas pa ne moti korupcija, neučinkovitost in zapravljanje davkoplačevalskega denarja na vseh koncih. Vsem se npr. zdi čisto normalno, da imamo zdravstveno ministrico, ki v štirih letih ni uspela spraviti skozi ene temeljne reforme zdravstva kot indikativno zelo problematičnega podsistema države.

Seveda da tonemo. Zato pa vrsta podjetij zelo dobro posluje in svoje zaposlene dobro plačuje. Ni treba jokcat kot da so ZS samo nekvalificirani delavci in čistilke 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

looser ::

Fritz je izjavil:

Drugače sem vam pa že napisal...zelo veselo udrihate po JS kadar je govor o višjih plačah zaposlenih, popolnoma nič vas pa ne moti korupcija, neučinkovitost in zapravljanje davkoplačevalskega denarja na vseh koncih. Vsem se npr. zdi čisto normalno, da imamo zdravstveno ministrico, ki v štirih letih ni uspela spraviti skozi ene temeljne reforme zdravstva kot indikativno zelo problematičnega podsistema države.

Moti, kako nas ne bi motilo, ampak to ste nam pač izvolili... Ste zmožni še slabše.

Fritz je izjavil:

Seveda da tonemo. Zato pa vrsta podjetij zelo dobro posluje in svoje zaposlene dobro plačuje. Ni treba jokcat kot da so ZS samo nekvalificirani delavci in čistilke 8-)

Ja, saj niso. Kot tudi javni sektor niso samo učiteljice in medicinske sestre.

Tole mi je všeč, sem komaj zdaj našel, izgleda novo: http://www.pportal.gov.si/
Malo neoptimalno vse skupaj za forumske potrebe, edino spustek Viri sredstev po nivoju nekako izgleda.

thramos ::

Mavrik je izjavil:

Mislim da nihče ni proti racionalnemu gospodarjenju. Ampak to je precej druga stvar kot pa tekmovanje v tem koliko ljudi izgubi službo s kerega sektorja a ne? Ali tekmovanje v tem kdo bo mel manjšo plačo?


Pravzaprav ima (možnost za) odpuščanje in racionalno gospodarjenje kar veliko povezavo.

s1m0n ::

Evo vam iz osebnih podatkov za leto 2016.

JS - 25.832,48 Bruto
ZS - 25.597,55 Bruto


Delovna doba 3 leta razlike.
So bile pa v času krize velike razlike! A so skoraj, da nične dandanes!

looser ::

s1m0n je izjavil:

Evo vam iz osebnih podatkov za leto 2016.

Tvoja anekdota je neuporabna za forumsko razpravo.

Daj podatke dejanske povprečne (še boljše, medianske) plače v JS in ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Samael ::

looser je izjavil:


Moti, kako nas ne bi motilo, ampak to ste nam pač izvolili... Ste zmožni še slabše.

Glede na to, koliko vas iz dneva v dan ponavlja po slo-techu "so/ste/boste izvolili" se clovek vpraša pod katerim kamnom se skrivate, ko so volitve.

looser ::

Samael je izjavil:

Glede na to, koliko vas iz dneva v dan ponavlja po slo-techu "so/ste/boste izvolili" se clovek vpraša pod katerim kamnom se skrivate, ko so volitve.

Ne volim, kolikor pa vidim rezultate volitev na koncu, samo moj glas ne bi ničesar spremenil.
Vas je pač preveč indoktriniranih.

s1m0n ::

Potem pridemo na isto primerjavo kot pri plačilnih razlikah med M in Ž, ki je v resnici ni (za isto delovno mesto, isto število ur/tednu)
Mediana med JS in ZS ti sploh ni potrebno gledat! Kje je več višje izobraženega kadra, kje je več kadra s srednje šolsko izobrazbo? Pričakovat isti median je nemogoče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

looser ::

Ne se kar nekaj izmotavat. Daj podatke, interpretacije pa pustim drugim. Bomo že ponderirali izobrazbo, davke, zadolževanje, splošno produktivnost, korupcijo, birokracijo. Če ti razlaga ne bo všeč, bo tvoj input mogoče kaj vreden, zaenkrat je tvoje paberkovanje čisto brezpredmetno.

Samael ::

looser je izjavil:

Samael je izjavil:

Glede na to, koliko vas iz dneva v dan ponavlja po slo-techu "so/ste/boste izvolili" se clovek vpraša pod katerim kamnom se skrivate, ko so volitve.

Ne volim, kolikor pa vidim rezultate volitev na koncu, samo moj glas ne bi ničesar spremenil.
Vas je pač preveč indoktriniranih.

Torej, ker se tebi in tebi podobnim ne da dvigniti riti iz fotelja, so ti za končni rezultat krivi drugi. Konformist, zakaj pa nisi tiho tudi zdaj? Ker se je lažje čohati po pirhih doma na toplem in po netu klatiti neumnosti, ane? Tipično...

looser ::

Samael je izjavil:

Torej, ker se tebi in tebi podobnim ne da dvigniti riti iz fotelja, so ti za končni rezultat krivi drugi. Konformist, zakaj pa nisi tiho tudi zdaj? Ker se je lažje čohati po pirhih doma na toplem in po netu klatiti neumnosti, ane? Tipično...

Stari, ne bluzi, ker me ne poznaš, sem veliko po tujini, trenutno sicer ne, bom pa čez mesec spet.
Ne ti meni o čohanju jajc, ker je moja dodana vrednost (verjetno) nekajkrat višja od tvoje.
:)
Torej, kaj ste gospod kralj želeli povedati nam, sirotam?

Samael ::

looser je izjavil:

Samael je izjavil:

Torej, ker se tebi in tebi podobnim ne da dvigniti riti iz fotelja, so ti za končni rezultat krivi drugi. Konformist, zakaj pa nisi tiho tudi zdaj? Ker se je lažje čohati po pirhih doma na toplem in po netu klatiti neumnosti, ane? Tipično...

Stari, ne bluzi, ker me ne poznaš, sem veliko po tujini, trenutno sicer ne, bom pa čez mesec spet.
Ne ti meni o čohanju jajc, ker je moja dodana vrednost (verjetno) nekajkrat višja od tvoje.
:)
Torej, kaj ste gospod kralj želeli povedati nam, sirotam?

Vam? A ne znaš govoriti v svojem imenu?
Želel sem ti (ja tebi, ne vam/njim/onim/... - citiral sem izrecno tebe) povedati, da si navadna jokica, ko bluziš, kaj smo ti izvolili, hkrati po ponosno poveš, da sam pa ne hodiš na volitve, ker khmm... aja, rit bi bilo treba dvigniti in dejansko oditi na volitve. Ti šment.

looser ::

Samael je izjavil:

Želel sem ti (ja tebi, ne vam/njim/onim/... - citiral sem izrecno tebe) povedati, da si navadna jokica, ko bluziš, kaj smo ti izvolili, hkrati po ponosno poveš, da sam pa ne hodiš na volitve, ker khmm... aja, rit bi bilo treba dvigniti in dejansko oditi na volitve. Ti šment.

Saj naslavljaš mene osebno, ali ne, a misliš, da bi moj glas (meni govoriš, ne nam) res karkoli spremenil? Do sedaj še ni, pa nič ponosno ne razlagam tega, očitno te je nekaj prizadelo, če si se zapičil vame. No, ker pa je vrednost najinega dialoga pravzaprav nična ali manj, bi prosil, da prepustiš besedo drugim, ki imajo mogoče kaj bolj pametnega povedat, kot pa se it igre, kdo zna bolj drugemu očitati neracionalnost slovenskega javnega sektorja. Imate dodati še kaj, spoštovani Samael? Če nimate...

Samael ::

looser je izjavil:

Samael je izjavil:

Želel sem ti (ja tebi, ne vam/njim/onim/... - citiral sem izrecno tebe) povedati, da si navadna jokica, ko bluziš, kaj smo ti izvolili, hkrati po ponosno poveš, da sam pa ne hodiš na volitve, ker khmm... aja, rit bi bilo treba dvigniti in dejansko oditi na volitve. Ti šment.

Saj naslavljaš mene osebno, ali ne, a misliš, da bi moj glas (meni govoriš, ne nam) res karkoli spremenil? Do sedaj še ni, pa nič ponosno ne razlagam tega, očitno te je nekaj prizadelo, če si se zapičil vame. No, ker pa je vrednost najinega dialoga pravzaprav nična ali manj, bi prosil, da prepustiš besedo drugim, ki imajo mogoče kaj bolj pametnega povedat, kot pa se it igre, kdo zna bolj drugemu očitati neracionalnost slovenskega javnega sektorja. Imate dodati še kaj, spoštovani Samael? Če nimate...

Prizadelo? Pa saj ti krvaviš med tipkanjem po internetu iz vseh petnih žil, hkrati pa vse ostale kriviš za volilni rezultat ob dejstvu, da si sam prelen, da bi stopil ven in skušal kaj narediti drugače, boljše.

Povsem nerelevantno je, kaj bi glas tebe in tebi podobnih spremenil/ne spremenil. Oglasil sem se izrecno čez tvoje pritoževanje ("ste nam izvolili") nad nečim, kjer si imel sam opcijo in pravico narediti drugače, pa nisi.

Kakorkoli pač če, če se ne boš naokoli več cmeral kot razvajeno otroče, ker se nekaj ne izide po tvoje, za to krivil ostale, hkrati pa razlagal, da sam nisi storil ničesar, da bi bilo kakorkoli drugače, bolje, mislim da ima moje pisanje smisel, tudi če ga ta moment ne vidiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

dice7 ::

Fritz je izjavil:

Drugače sem vam pa že napisal...zelo veselo udrihate po JS kadar je govor o višjih plačah zaposlenih, popolnoma nič vas pa ne moti korupcija, neučinkovitost in zapravljanje davkoplačevalskega denarja na vseh koncih. Vsem se npr. zdi čisto normalno, da imamo zdravstveno ministrico, ki v štirih letih ni uspela spraviti skozi ene temeljne reforme zdravstva kot indikativno zelo problematičnega podsistema države

Slovenceljnu ni jasno, da JS stavka dejansko proti temu, ampak je mnenja, da sindikati in vlada kolaborirajo med sabo, kako do cim visjih plac z cim vecjo bedo; ali se slabse, krivijo zdravstvene delavce za cakalne vrste.

Zaradi nerealnih zahtev JSja bodo prisle strukturne spremembe, kot tudi reforme, ker postaja ocitno, da je danasnji sistem nevzdrzen. Ampak delavec zasebnega sektorja, ki je celo zivljenje navajen, da ga delodajalec nateguje in ozema ne bo nad gospodarjem povzdvignil glasu; na koncu je tak vseeno ali denar izginja v obliki izplacanih nagrad direktorjev z enormnih profiti (kateri bi se lahko vrnili nazaj ali v razvoj ali delavcem), ali pa ponikne v mirijadi korupcije; gospodarji so dobili svoje, delavci morajo pa biti tiho, ker jim lastni sodelavci to zapovedujejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

looser ::

Samael je izjavil:

Prizadelo? Pa saj ti krvaviš med tipkanjem po internetu iz vseh petnih žil, hkrati pa vse ostale kriviš za volilni rezultat ob dejstvu, da si sam prelen, da bi stopil ven in skušal kaj narediti drugače, boljše.

Stari, jaz nič ne krvavim, sem na sestanku... :-) Ste nam pa izvolili, ja, saj nekateri nismo volili, kaj te moti resnica? Tvoje pisanje ima smisel samo toliko, da se plača čim manj davkov (predvsem v Sloveniji). Pa ne vem, če si ti že kdaj mene videl krvaveti iz vseh petnih žil :-)

nevone ::

a misliš, da bi moj glas (meni govoriš, ne nam) res karkoli spremenil?


Glasu ne daš samo zato, da je potem nujno izvoljen tisti, ki ga voliš. Glas oddaš zato, da izraziš svoje mnenje. Nikoli ne zmagajo vsi.

Največja napaka nas Slovencev je, da mislimo, da če smo volitve izgubili, da je vse izgubljeno. Ni. Čas teče naprej, stvari se dogajajo in tudi če nisi zmagovalec imaš nek vpliv.

Vsak človek mora v bistvu izvajati svojo vizijo ali pa vizijo nekoga s katerim se strinja, pa ne samo na volitvah. In če nisi zmagovalec, tudi nisi nujno poraženec.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

looser ::

nevone je izjavil:

Vsak človek mora v bistvu izvajati svojo vizijo ali pa vizijo nekoga s katerim se strinja, pa ne samo na volitvah. In če nisi zmagovalec, tudi nisi nujno poraženec. o+ nevone

Mogoče, ampak zagotovo ne v Sloveniji, tu se še preveč pozna indoktrinacija.
Sam sem že davno za seboj pustil sekirancijo glede stvari, na katere praktično nimam vpliva.
In že zelo dolgo je, kar sem zapustil ideološke čete :-)

dice7 ::

Cetudi tvoj glas ne odloci zmagovalca, pa lahko spremeni razmerje nasih in nenasih v zakonodajni veji

nevone ::

In že zelo dolgo je, kar sem zapustil ideološke čete :-)


Ne povsem, če tukaj sodeluješ :-)

In ideologija ima lahko tudi pozitivno konotacijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

looser ::

Torej je to meni čisto jalov strošek, da grem na volišče,
saj bi moja stališča nekateri prisotni (in očitno večinski v narodu) boljševiki/marksisti označili kot neoliberalna. :-)

nevone je izjavil:

Ne povsem, če tukaj sodeluješ :-) In ideologija ima lahko tudi pozitivno konotacijo. o+ nevone

Mogoče me še kdaj zanese, še posebej, če berem kakšne groteskne misinterpretacije realnosti :-)

nevone ::

saj bi moja stališča nekateri prisotni (in očitno večinski v narodu) boljševiki/marksisti označili kot neoliberalna. :-)

To ni tako hudo. Jasno, da napadamo ideje eden drugemu. S preveliko občutljivostjo res nimaš nobenih šans.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

looser ::

nevone je izjavil:

To ni tako hudo. Jasno, da napadamo ideje eden drugemu. S preveliko občutljivostjo res nimaš nobenih šans. o+ nevone

Ideološko zaslepljeni in naivni prej ali slej sami trčijo v zid realnosti...
Osebno sicer raje operiram s podatki, ne z ideološkimi floskulami.
Ampak podatkov je zelo malo tukaj, posmehovanja naivnih pa veliko preveč...
:-)

nevone ::

Ideološko zaslepljeni in naivni prej ali slej sami trčijo v zid realnosti...
Osebno sicer raje operiram s podatki, ne z ideološkimi floskulami.
Ampak podatkov je zelo malo tukaj, posmehovanja naivnih pa veliko preveč...
:-)


Hja ... dobro. Dovolj idej torej. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

looser ::

Ne obremenjuj se, tudi ti otroci bodo enkrat odrasli in se čudili svojim ekstremno naivnim stališčem v mladosti.
Saj sem tudi jaz, mogoče sem zato še toliko bolj pozoren na to.

dice7 ::

looser je izjavil:


Ampak podatkov je zelo malo tukaj, posmehovanja naivnih pa veliko preveč...
:-)

Drzi, GZS lepo pere mozgane s podatki o produktivnosti med JS in ZS, kot tudi o cakalnih vrstah, kljub temu, da se ne znizuje stevilo posegov, ampak povecuje stevilo pacientov; predvsem zaradi demografskih sprememb

looser ::

dice7 je izjavil:

Drzi, GZS lepo pere mozgane s podatki o produktivnosti med JS in ZS, kot tudi o cakalnih vrstah, kljub temu, da se ne znizuje stevilo posegov, ampak povecuje stevilo pacientov; predvsem zaradi demografskih sprememb

Daj torej boljše podatke, ki zavrne podatke GZS...
Ideologijo prihrani za svojo mamico, da te malo potreplja.

Prosim, res, daj podatke o produktivnosti v javnem sektorju.
Boš v kratkem zelo prepoznaven...

:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

dice7 ::

Ravno ti predstavljas te naivne, kateri se radi posmehujejo, ker sam ne ves kako se produktivnost v JS sploh meri in ne razumes kaj predstavljajo.

Podatki so vsi vecinoma pravi, vse ostalo je stvar 'pravilne' interpretacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

looser ::

dice7 je izjavil:

Ravno ti predstavljas te naivne, kateri se radi posmehujejo, ker sam ne ves kako se produktivnost v JS sploh meri

Daj podatke. Če ni podatkov, ti moram verjeti na besedo. Tebi na besedo ne morem verjeti, ker četudi morda delaš v JS, imaš (zelo verjetno) premajhen domet, da bi znal kaj oceniti. Če pa se produktivnosti JS ne da meriti, pa dajmo zaposliti v njega vseh, podobno kot nekoč, 2 mio prebivalcev ljudi. Zdaj razumeš, kakšne neumnosti govoriš - ne da se meriti produktivnosti. Da se, samo metrike so različne. Za GZS si zavrnil, da so zavajanje. Torej moraš imeti prave preverljive podatke že kar pri roki.
Ali pač ne, dragi dice7?

dice7 ::

Kdo pa ima dovolj velik domet za ocenitev?

looser ::

dice7 je izjavil:

Kdo pa ima dovolj velik domet za ocenitev?

Hočeš reči, da v JS ni nikogar, ki bi se ukvarjal s pravilno interpretacijo sicer pravilnih podatkov?
In tvoja interpretacija bo bolj pravilna, ker... ?
Zadeva je očitno še slabša, kot bi kdo mislil.
««
13 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011861 (10038) Phantomeye
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26749314 (43434) dstr17_
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141869 (133167) poweroff
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20783708 (79292) lexios

Več podobnih tem