» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
17 / 20
»»

Mato989 ::

Še vedno ponavljam, da če bi bila vlada za kaj bi sprejela enostaven kripto zakon kjer se vse transakcije iz exchangov obdavčijo flat rate 10% reicmo in je to to

Debate ne bi bilo, slabe volje ne, osebnih stečajev ne in prikrivanja tudi zelo malo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

neveden2 ::

Če bi furs prej primerno obrazložil, da bo zapadel v dejavnost, bi jasno dal na stran za davek. Tako pa ni. In tako mu lahko uničijo življenje, ker mu vzamejo vse za kar je garal celo življenje.

Bodimo realni pa se vprašajmo ali je vsaj 30% ljudi vedelo da bodo zapadli v dejavnost? Skoraj noben ni vedel odgovora. Spraševali so se pravniki, mediji, častniki kot so Finance, po forumih je bilo ogromno vprašanj. Pa noben ni vedel, ker od fursa niso dobili odgovorov. Šele sedaj so dali obrazložitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neveden2 ()

Tilen ::

Sem ti že razložil na primeru lopova, da tvoja teza ne drži vode.

Predstavljaj si, da danes pošlješ na PU Maribor vprašanje, če je kaznivo sosedu Lojzeku ukrasti avto. Tam se nihče ne zgane in ker si že sosedovi Micki ukradel, ukradeš še Lojzeku.

No potem čez en teden dobiš odgovor, da kraja ni dovoljena in te zaprejo. Kako si drznejo? Saj vendar nisi dobil odgovora, ko si ga potreboval, sedaj pa takole.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Sem ti že razložil na primeru lopova, da tvoja teza ne drži vode.

Predstavljaj si, da danes pošlješ na PU Maribor vprašanje, če je kaznivo sosedu Lojzeku ukrasti avto. Tam se nihče ne zgane in ker si že sosedovi Micki ukradel, ukradeš še Lojzeku.

No potem čez en teden dobiš odgovor, da kraja ni dovoljena in te zaprejo. Kako si drznejo? Saj vendar nisi dobil odgovora, ko si ga potreboval, sedaj pa takole.


Ja samo tisto ma sodno prakso itd... crypto pač ne... zato bi moral bit vsaj moratorij do naslednjega davčnega leta torej decembra 2018 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

Želim reči, da v pimeru, ko ne veš, če si v prekršku, ali ne, z nekim dejanjem prenehaš. Ti si načrtno kockal še naprej z namenom doseganja dobičkov pri trgovanju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Želim reči, da v pimeru, ko ne veš, če si v prekršku, ali ne, z nekim dejanjem prenehaš. Ti si načrtno kockal še naprej z namenom doseganja dobičkov pri trgovanju.


Jaz bi temu rekel, gospodarno ravnanje s premoženjem do česar ima vsak pravico brez obdavčitve in nekateri pravniki menijo enako
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tilen ::

Tako si bil gospodaren, da si vse izgubil. Bravo, res.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neveden2 ::

Tilen za primer ki si ga dal bo takoj vsakemu jasno da je kaznivo. Za ta primer pa ni bilo nobenemu, niti pravnikom. Sicer pa nima zgubljat besed za takšne nesmiselne in nerelvantne primerjave, škoda mojega časa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neveden2 ()

perci ::

Jaz nisem d.o.o. mene zanima kdaj plača fizična oseba 25% iz naslova dobička od delnic? Ko pretvori v FIAT =) če imam narobe me popravite..

Narobe imaš. Sem ti primer gor napisal.

Tilen ::

neveden2 je izjavil:

Tilen za primer ki si ga dal bo takoj vsakemu jasno da je kaznivo. Za ta primer pa ni bilo nobenemu, niti pravnikom. Sicer pa nima zgubljat besed za takšne nesmiselne in nerelvantne primerjave, škoda mojega časa ...


Se strinjaš s tem, da v primeru, ko ne prenehaš z dejanjem za katerega ne veš, če je legalno ali ne, tvegaš posledice in prevzemaš odgovornost?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

perci je izjavil:


Moje mnenje je, da ni prav, da je tako tvegane naložbe po SRS potrebno voditi kot finančne naložbe. Osebno mislim, da bi jih bilo treba konec leta vrednotit po nakupni, ne po pošteni vrednosti. TUdi zato, ker je težko govoriti o pošteni vrednosti pri bitcoinu, ker je tako volatilen.


Zakaj bi lastnike digitalnega zapisa s strani tveganosti naložbe obravnavali drugače, kot nekoga, ki ima izveden finančni instrument? Kakšna je po tvoje razlika v vrednotenju digitalnega zapisa (bitcoin) in izvedenega finančnega instrumenta?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neveden2 ::

Tilen je izjavil:

neveden2 je izjavil:

Tilen za primer ki si ga dal bo takoj vsakemu jasno da je kaznivo. Za ta primer pa ni bilo nobenemu, niti pravnikom. Sicer pa nima zgubljat besed za takšne nesmiselne in nerelvantne primerjave, škoda mojega časa ...


Se strinjaš s tem, da v primeru, ko ne prenehaš z dejanjem za katerega ne veš, če je legalno ali ne, tvegaš posledice in prevzemaš odgovornost?


Jaz sem bil siguren da je moje dejanje legalno oziroma da ne nosi davčnih posledic. In tako je bilo prepričano večino folka. Predvsem ker so vsi govorili da je dejanost le rudarjenje. Torej ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neveden2 ()

Tilen ::

Nevednost ne more biti izgovor. Saj tisti, ki je pisal na PU Maribor, če je kraja kazniva, tudi ni vedel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neveden2 ::

Tilen je izjavil:

perci je izjavil:


Moje mnenje je, da ni prav, da je tako tvegane naložbe po SRS potrebno voditi kot finančne naložbe. Osebno mislim, da bi jih bilo treba konec leta vrednotit po nakupni, ne po pošteni vrednosti. TUdi zato, ker je težko govoriti o pošteni vrednosti pri bitcoinu, ker je tako volatilen.


Zakaj bi lastnike digitalnega zapisa s strani tveganosti naložbe obravnavali drugače, kot nekoga, ki ima izveden finančni instrument? Kakšna je po tvoje razlika v vrednotenju digitalnega zapisa (bitcoin) in izvedenega finančnega instrumenta?


Vitalnost...

Tilen je izjavil:

Nevednost ne more biti izgovor. Saj tisti, ki je pisal na PU Maribor, če je kraja kazniva, tudi ni vedel.


Sem ti že prej napisal... Izstopam iz najine debate, ker vidim da ne zastopiš problema. Ali ga nočeš iz osebnih razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neveden2 ()

Tilen ::

Ti tudi marsikaj iz osebnih razlogov ne želiš razumeti. Recimo tega, da je 1000 transakcij, 100 trgovalnih dni, kupovanje in prodajanje za druge z namenom doseganja dobičkov, dejavnost.

Dejavnost brez tega, da ti nekdo reče, da je to dejavnost. Delaš se nevednega iz osebnih razlogov, saj imaš vendar ime neveden. Na forumu to lahko vžge, pri FURS ti pa želim veliko sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Ti tudi marsikaj iz osebnih razlogov ne želiš razumeti. Recimo tega, da je 1000 transakcij, 100 trgovalnih dni, kupovanje in prodajanje za druge z namenom doseganja dobičkov, dejavnost.

Dejavnost brez tega, da ti nekdo reče, da je to dejavnost. Delaš se nevednega iz osebnih razlogov, saj imaš vendar ime neveden. Na forumu to lahko vžge, pri FURS ti pa želim veliko sreče.


Dejavnost je nekaj kar smo pač izumili kot pojem po katerem klasificiramo nekaj... in ker ta pojem dejavnosti ni bil jasno obrazložen potem pač nekaj ne more kr avtomatsko bit dejavnost. Dejansko je po obrazložitvi FURSa čegledamo samo besede VSE dejavnosti... vsako stvar ki delamo kontinuirano (tudi dihanje) je dejavnost... čisto po slovnični plati! =)

Če odmislimo dodatno razlago FURSa sta že 2 ali pa 3je tradi istega kovanca lahko smatrani kot dejavnost, ker gre za kontinuirano (ponavljajoče je že 3x!) samostojno (ja kdo pa dela namest tebe, razen če je bot!) in nedovisno (ali ti kdo drži pištolo da nisi neodvisn pa še 18+ si)... in zato je tema sploh odprta... (ne omejujem se tu samo na kriptovalute ampak pač tukaj smo)


Recimo en primer... jaz lahko pač kupim 5 avtov na leto preko bolhe in jih prodam, in ne opravljam dejavnosti, lahko opravljam prikrito dejavnost (po FURSu) čeprav je dejansko ne, lahko dejansko orpavljam prikrito dejavnost, ali pa dejavnost registriram odprem podjetje in jo opravljam... samo 4 možnosti so...

Jaz osebno menim, da je nekaj lahko dejavnost samo če je to primarni ali celo edini vir tvojih dohodkov... Če nekdo hodi v službo in popoldan trguje pač to ni dejavnost, jaz temu rečem gospodarno ravnanje z lastnim premoženjem... verjetno se kdo ne strinja... če pa nekdo sedi doma cele dneve in trguje vsak dip itd. potem bi to lahko celo bila dejavnost, ampak tudi takrat se jaz vprašam, ko smo v osnovni šoli dnevno menjavali Pokemone smo potemtakem opravljali dejavnost kajne? Kajti tile Pokemoni so na Ebayu imeli vrednost, mi tega nismo vedeli pa tudi noben tega ni preganjal, ker je navadno menjavanje kart, kot je navadno menjavanjeničel in enic, ampak nekdo ki je takrat prave karte menjal in jih čez 12 let prodajal je opravljal dejavnost pri svojih 10 letih... nevednost ni izgovor, pa še mladoletni smo bili torej kazni letijo na starše.

Enako je s temi enicami in ničlami.

FURSovo tolmačenje zakona je pač birokratsko ne življensko, to je pričakovano, ampak vprašanje je zakaj tukaj ne stopi nasproti politika (v Sloveniji je pač nesposobna tudi to vemo) in sprejme posebnega zakona za tale boom in iz tega nekaj iztrži. Odgovor je ker starci v politiki tega sploh ne razumejo...

Osebno pač vidim kriptovalute v istem rangu kot valute na FOREXu, z višjo volatilnostjo enako bi se morale obdavčit, torej nič... KO bo pa sistem vspostavljen in bodo lahko firme dejansko trgovale in prodajale svoje delnice v obliki tokenov takrat pa uvest sistem, ampak prvo pa je potrebno sistematizirat rangiranje kriptovalut, kaj je delnica, kaj je token utility in kaj valuta oz currency... do tačas je pač to neopredeljeno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

_IKE_ ::

Tilen je izjavil:

Ti tudi marsikaj iz osebnih razlogov ne želiš razumeti. Recimo tega, da je 1000 transakcij, 100 trgovalnih dni, kupovanje in prodajanje za druge z namenom doseganja dobičkov, dejavnost.

Dejavnost brez tega, da ti nekdo reče, da je to dejavnost. Delaš se nevednega iz osebnih razlogov, saj imaš vendar ime neveden. Na forumu to lahko vžge, pri FURS ti pa želim veliko sreče.




Oh fcking boolocks

In ko so na vrhuncu kripta ljudje spraševal glede davkov na fursu niso znal podat odogovora.

14.6 so končno dal ven nekaj pojasnil, do tedaj pa :

Enako velja za trgovanje s kriptografskimi tokeni. Dohodek posameznika, ki izvira iz trgovanja s
kriptografskimi tokeni se šteje kot dohodek iz dejavnosti, pod pogojem, da je dosežen z
neodvisnim samostojnim opravljanjem dejavnosti, ne glede na namen in rezultat opravljanja
dejavnosti. Bistveni elementi, ki morajo biti pri tem podani, so neodvisnost in samostojnost pri
opravljanju dejavnosti ter trajnost dejavnosti. Neodvisnost in samostojnost se kažeta v
opravljanju dejavnosti na svoj račun, v svojo korist, na svojo odgovornost ter ob lastnem riziku.
Za trajnost je bistveno, da ne gre za enkraten posel ali občasne, nepovezane posle, temveč za
kontinuirano dejavnost. V posledici to pomeni, da ko posameznik doseže določen obseg (prag)
poslovanja, je potrebno registrirati ustrezno dejavnost oziroma ustrezno prilagoditi status, pri
čemer pa se izpolnjenost teh pogojev presoja po sami vsebini in v vsakem konkretnem primeru

posebej



Ker se že podajajo neke primerjave s kaznivimi dejanji, se mi pojavi vprašanje po kaki logiki točno je vlaganje lastnega denarja v kripto in potem kupovanje in preprodajanje kripto valut drugim ljudem, isto kot oškodovanje nekoga z goljufijo ali krajo?


Bom še enkrat napisal, tako kot so zadevo izpeljal ( beri pojasnilo z 14.6 klasificiral kot dopolnilo in ne kot spremembo ) so ga s tem karidnalno posral. Sedaj bodo ljudje ki imajo višje zneske začel razmišljat o alternativah poteh ( beri utajanju denarja).

In ja da ne bo nejasnsoti, čeprav sem mnenja da bi tele reči glede kripto davkov lahko bistveno bolje uredili, bi zadevo vseeno podprl takšno kot je če bi pojasnilo z dne 14.6 veljalo kot sprememba zakona in s tem stopilo v veljanost z recimo 1.7.2018.

gruntfürmich ::

neveden2 je izjavil:


No pa trgovalnih dni. Torej par minut vsake 3 dni, še to ne. Nisi odgovoril na moje vprašanje, če se ti zdi to fer, da nekdo ki ni nič naredil in ja zaslužil milijon EUR ni obdavčen niti centa, nekomu ki se je trudil in zaslužil 20.000 EUR pa bodo uničili življenje.

Ni fer-ne fer razmerje ampak tvoja favšija, ker se je nekdo pravilno odločil in bi ga ti rad kaznoval, kot drugo vprašuješ za teoretične primere za katere že kar "veš" zaključek.in očitno če se nekdo "trudi" gre po naših tolmačenjih za dejavnost
Bebarije spamaš in nič drugega
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Saj ravno v tem je hec. Zato, ker ne gre za spremembo, vas lahko terjajo za nazaj. Vi ste si obstoječ in očitno dovolj dober zakon napačno tolmačili.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_IKE_ ::

Tilen je izjavil:

Saj ravno v tem je hec. Zato, ker ne gre za spremembo, vas lahko terjajo za nazaj. Vi ste si obstoječ in očitno dovolj dober zakon napačno tolmačili.


Če grobo posplošim :

Sta dva trgovalna dneva tedensko (recimo ponedeljek in četrtek ali pa še bolje vsak vikend ) čez celo leto kontinuirano početje?

Po definiciji kontunitete DA ker gre za početje ki izvaja redno ( vsak vikend ), torej bi se moralo smatrat za dejavnost, a pojasnilo pravi da temu ni tako....

Če pa temu vikendu dodaš recimo še petek popoldne pa to glede na pojasnilo pa je dejavnost.....

Zgoraj zapisanega nihče ni vedel na vrhuncu (in še prej ), ker to nikjer ni bilo zapisano, ko pa so spraševal FURs kako in kaj, pa je vse kar so dobili neko zelo široko definicijo. Sedaj pa bi na osnovi šele sedaj natančneje znanih pravil, terjali za čas ko ta pravila niso bila znana....

Ne vem samo v tem primeru težko govorimu o napačnem tolmačenju pravil, je pa jasno zakaj potem cel kup zadev pada na sodiščih, država ( oziroma vsi mi ) pa potem plačuje(mo) odškodnine

Kot že nenehno ponavljam, pravila naj vsaj jasno zapisana, ne pa takole...Tole sicer najverjetneje ne bo za seboj potegnilo kakih tožb, bo zagotovo pomenilo da bo država zagotovo izgubila denar ki bi z jasnimi pravili zagotovo dobila tako pa...

perci ::

Furs ni nikjer rekel, da 100 trgovalnih dni pomeni dejavnost. Ves cas govorijo, da je treba gledat vse okoliscine posameznega primera. Stevilo trgovalnih dni ni in ne more biti edini kriterij.

_IKE_ ::

perci je izjavil:

Furs ni nikjer rekel, da 100 trgovalnih dni pomeni dejavnost. Ves cas govorijo, da je treba gledat vse okoliscine posameznega primera. Stevilo trgovalnih dni ni in ne more biti edini kriterij.


Drži, a do 14.6 niso od sebe dali nobenih pojasnil s kakšnimi merili bodo gledali posamezne primere

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

perci ::

Ce drzi, zakaj potem budalis z enim dnevom razlike ko kar naenkrat nedejavnost postane dejavnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Cubaka ::

Prijatelj je imel v letu 2017 kupil recimo 10 coinov x ki so imeli vrednost 200€. Kertakrat ni bilo pojasnil s strani fursa, sploh glede dejavnosti (govorilo se je o davku na rudarjenje), je naklepal v tem letu 160 trgovalnih dni, s tem da je trgoval z največ enim od desetih coinov. Konec leta je imel 10 coinov plus 2 coina s strani trejddanja, torej 12 coinov. ki pa so imeli vrednost 2000€. Zdaj, glede na to da je spraševal znanca, ki dela na fursu, in mu je ta rekel da je obdavčeno samo rudarjenje, je pač trgoval teh 160 dni. Če bi vedel, da se to lahko smatra kot dejavnost, nebi naredil niti enega trejda poleg nakupa teh valut. Glede na trgovalne dni je to dejavnost. Izplačal si ni še ničesar. Vrednost enega kovanca je zdaj padla na 800€. Konec leta 2017, ko je furs začel pisati o dejavnosti, je prenehal trgovati in ne trguje že pol leta. Zdaj me zanima, kako bi furs obravnaval ta primer?

Cubaka ::

Dodajam še, da je bilo realiziranih trejdov pod 1000, menda okrog 700.

Crossfire ::

Zakaj bi si sploh želel povezati svet anonimnosti in decentralizacije s centraliziranim, personificiranim sistemom bank/države?
99% ljudi, ki so v kriptu, še zmeraj ne pride dlje kot do Coinbase/Bitstamp...
mindisblown /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

gruntfürmich ::

Tilen je izjavil:

Saj ravno v tem je hec. Zato, ker ne gre za spremembo, vas lahko terjajo za nazaj. Vi ste si obstoječ in očitno dovolj dober zakon napačno tolmačili.

Tvoje oz fursove interpretacije pa so še večja idiotija od hipotetičnih brezveznih primerov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

perci ::

Cubaka je izjavil:

Prijatelj je imel v letu 2017 kupil recimo 10 coinov x ki so imeli vrednost 200€. Kertakrat ni bilo pojasnil s strani fursa, sploh glede dejavnosti (govorilo se je o davku na rudarjenje), je naklepal v tem letu 160 trgovalnih dni, s tem da je trgoval z največ enim od desetih coinov. Konec leta je imel 10 coinov plus 2 coina s strani trejddanja, torej 12 coinov. ki pa so imeli vrednost 2000€. Zdaj, glede na to da je spraševal znanca, ki dela na fursu, in mu je ta rekel da je obdavčeno samo rudarjenje, je pač trgoval teh 160 dni. Če bi vedel, da se to lahko smatra kot dejavnost, nebi naredil niti enega trejda poleg nakupa teh valut. Glede na trgovalne dni je to dejavnost. Izplačal si ni še ničesar. Vrednost enega kovanca je zdaj padla na 800€. Konec leta 2017, ko je furs začel pisati o dejavnosti, je prenehal trgovati in ne trguje že pol leta. Zdaj me zanima, kako bi furs obravnaval ta primer?

To ni dejavnost.

_IKE_ ::

perci je izjavil:

Ce drzi, zakaj potem budalis z enim dnevom razlike ko kar naenkrat nedejavnost postane dejavnost?


Budalim zato ker do 14.6 niste dal nobenih jasnih odgovorov od sebe( razen za rudarjenje), sedaj pa na osnovi novejših pravil želite pobirat za nazaj.

Budalim tudi zato ker vsega skupaj za FIZIČNE osebe niste znali uredit na zelo enostaven način v smislu:

1. pokaži zgodovino iz katere je razvidno kdaj si kaj kupil, prodal oziroma dobil

2. Na zgornji rezultat ( izplačilo na trr) kjer ni važno koliko transkcij si naredu, v koliko ico-tov si vložil, koliko aidropov dobil) plačas davek 25%

3, Če pa je iz zgodovine razvidno da si imel kripto valute a z njimi nisi nič počel :
več kot 1 leto, je davek 20%
več kot 2 leti, je davek 15%
več kot 3 leta, je davek 10%
več kot 4 leta, je davek 5%
več kot 4 leta, je davek 5%
več kot 5 let, je davek 0%

4. Če se zgodovina ne ujema pa 70 % davka


Na tak način bi bila zadeva precej jasna, hkrati pa tudi ne bilo potrebno nobenih tolmačenj oz poajsnil.

perci ::

Vidi se, da ne zastopis nic, ce mislis, da je izplacilo na TRR lahko D-day.

_IKE_ ::

perci je izjavil:

Vidi se, da ne zastopis nic, ce mislis, da je izplacilo na TRR lahko D-day.


ok izplačilo še v kripto valutah, pricip ostane isti


In kaj točno tu ne zastopim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Mato989 ::

Evo ko boste rabli za airdrope ipd. za cash outat...

Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

kripto je zato da imaš denar v oblaku in ga parazitska država ne vidi.
zato nima smisla pojasnjevati vseh kakec kojnov in šitdropov ker tisti centi itq nobenega ne zanimajo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Crossfire ::

gruntfürmich je izjavil:

kripto je zato da imaš denar v oblaku in ga parazitska država ne vidi.
zato nima smisla pojasnjevati vseh kakec kojnov in šitdropov ker tisti centi itq nobenega ne zanimajo

Afuckingmen

perci ::

_IKE_ je izjavil:

perci je izjavil:

Vidi se, da ne zastopis nic, ce mislis, da je izplacilo na TRR lahko D-day.


ok izplačilo še v kripto valutah, pricip ostane isti


In kaj točno tu ne zastopim ?


Kaj je zate izplacilo?

Mato989 ::

perci je izjavil:

_IKE_ je izjavil:

perci je izjavil:

Vidi se, da ne zastopis nic, ce mislis, da je izplacilo na TRR lahko D-day.


ok izplačilo še v kripto valutah, pricip ostane isti


In kaj točno tu ne zastopim ?


Kaj je zate izplacilo?



Odvisno...

FURS gleda na stvar zelo birokratsko, kot zmeraj in prav je tako, ampak če ne bo zadeva življenjska glede na situacijo bo učinek slab... Ker je pač v Sloveniji možno plačilo tudi v oblikah v katerih se davki ne pobirajo (nekdo ti lahko da plačilo v žnj zadevah) pač pridemo do nerodnih situacij...

Zato pa bi bilo najbolje, da v kolikor to ni plača ipd... se šteje davek takrat ko imaš na TRRju denar.

Ista fora je ko imaš biznis in fakturiraš račun morš ti plačat davek "takoj" model pa lahko gre v stečaj in ti ne plača nič... tudi tam bi se morali zavzemat da se plačujejo davki ne pri fakturiranju računov ampak ob prejetju plačila...

Predlagam FURSu da odprejo denarnice in jim bomo procente pošiljali v kovancih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Odvisno...
Kar nenadoma je nekaj odvisno? JAZ HOČEM JASNO DEFINICIJO!

_IKE_ ::

perci je izjavil:

_IKE_ je izjavil:

perci je izjavil:

Vidi se, da ne zastopis nic, ce mislis, da je izplacilo na TRR lahko D-day.


ok izplačilo še v kripto valutah, pricip ostane isti


In kaj točno tu ne zastopim ?


Kaj je zate izplacilo?


Kot je že mato dejal možnosti načina izplacil poleg recimo temu osnovnega na trr je kar nekaj a pri kriptovulatah za izplacilo ne bos ravno dobil crede ovac ki je prejet dohodek v naravi.

Na kripto podrocju pa je za fizicne osebe tip izplacila najpogosteje nakazilo na trr, nekaj pa v krito valutah in plemenitih kovinah. Izraz cashout ni tu zarad lepšega....

kamiKaZaA ::

Zdaj bom dal en primer, pa me zanima, če bi to pilo vodo, čeprav na tak način kot jaz posedujem kriptovalute, sem oproščen plačila davka.

S tradenjem si narediš 500k in zapadeš po FURS-u kot nekdo, ki opravlja dejavnost in te mastno oberejo. Kaj pa, če ti tega enostavno ne prikažeš/prijaviš, odpreš v davčni oazi ( Panama, Kajmanski otoki,... ) račun, nakažeš tja denar ( izmenjave ni ), v Sloveniji pa si odpreš normiran s.p. z dejavnostjo svetovanje. Potem pa nakazuješ denar iz davčne oaze oz. še tam odpreš firmo ( poštni nabiralnik ) in iz te firme nakazuješ sam sebi kot priliv za opravljeno storitev svetovanja. Na leto si torej izplačaš 100k €, od tega plačaš cca. 10k davka ( pišem na pamet, ker nisem šel raziskovat koliko točno davka je potrebno plačat na tak priliv ) in ti letno ostane okoli 90k € čistega in legalno zasluženega denarja. Ponavljaš vajo toliko let, dokler si ne izplačaš vseh 500k €.

Gre tak način skozi ali ne ?

1pioneer ::

Gre, samo zakaj bi plačal še 10% davka :) Če maš v offshore kot firma lahko ta denar koristiš kot firma. Kupuješ vse na viso ali mastercard od firme. Denarja si ne izplačaš na fizični račun ampak vodiš vse kot podjetje. Če pa si želiš kupiti nepremičnino si odpri d.o.o. in lastnik naj bo firma iz offshore. S tem se izogneš vsemu temu sranju in tudi dedovanju, ker namesto da nekdo podeduje nepremičnino in kdo ve kaj bo državo kapnilo čez 50 let glede tega, boš enostavno svojim otrokom izdal delnice offshore firme in bodo lastnik vsega kar je offshore. Pa še kregat se ne rabijo, če imaš 2 daš 50% vsakemu in mir, če so 3 pač 33% pa 1% daš starejšemu ker te je največ trpel itd... D.o.o. pa ti prav pride, če boš dajal nepremičnine v najem. Tam boš plačal davke, če boš imel prevelik dobiček, če si pameten boš imel pozitivno 0 in bo, pa še vse si daj lepo v stroške in boš kupoval ceneje. Tako dela veleznani Buffett, sam je na minimalcu firma Berkshire Hathaway je pa vredna miljarde.

Mato989 ::

jype je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Odvisno...
Kar nenadoma je nekaj odvisno? JAZ HOČEM JASNO DEFINICIJO!


Če bi prebral do konca bi videl da je jasno, samo 2 opciji sta =) plača oz dohodek od pravne oblike (d.o.o. dno ipd...) ali pa vse ostalo

Tako vprašanj več ni, razen to, ali je to od pravne osebe ali med pravnima osebama, ali pa je fizična oseba vse.

kamiKaZaA je izjavil:

Zdaj bom dal en primer, pa me zanima, če bi to pilo vodo, čeprav na tak način kot jaz posedujem kriptovalute, sem oproščen plačila davka.

S tradenjem si narediš 500k in zapadeš po FURS-u kot nekdo, ki opravlja dejavnost in te mastno oberejo. Kaj pa, če ti tega enostavno ne prikažeš/prijaviš, odpreš v davčni oazi ( Panama, Kajmanski otoki,... ) račun, nakažeš tja denar ( izmenjave ni ), v Sloveniji pa si odpreš normiran s.p. z dejavnostjo svetovanje. Potem pa nakazuješ denar iz davčne oaze oz. še tam odpreš firmo ( poštni nabiralnik ) in iz te firme nakazuješ sam sebi kot priliv za opravljeno storitev svetovanja. Na leto si torej izplačaš 100k €, od tega plačaš cca. 10k davka ( pišem na pamet, ker nisem šel raziskovat koliko točno davka je potrebno plačat na tak priliv ) in ti letno ostane okoli 90k € čistega in legalno zasluženega denarja. Ponavljaš vajo toliko let, dokler si ne izplačaš vseh 500k €.

Gre tak način skozi ali ne ?


To je vse super, če oaza lahko jamči tajnost, mene bi v tem primeru skrbelo, če narediš takole, da si čez 15 let začnejo izmenjevat podatke... res je da davčni dolg zastara po 10 letih... kazenski pa mislim da ne tako hitro...

Gre, samo zakaj bi plačal še 10% davka :) Če maš v offshore kot firma lahko ta denar koristiš kot firma. Kupuješ vse na viso ali mastercard od firme. Denarja si ne izplačaš na fizični račun ampak vodiš vse kot podjetje. Če pa si želiš kupiti nepremičnino si odpri d.o.o. in lastnik naj bo firma iz offshore. S tem se izogneš vsemu temu sranju in tudi dedovanju, ker namesto da nekdo podeduje nepremičnino in kdo ve kaj bo državo kapnilo čez 50 let glede tega, boš enostavno svojim otrokom izdal delnice offshore firme in bodo lastnik vsega kar je offshore. Pa še kregat se ne rabijo, če imaš 2 daš 50% vsakemu in mir, če so 3 pač 33% pa 1% daš starejšemu ker te je največ trpel itd... D.o.o. pa ti prav pride, če boš dajal nepremičnine v najem. Tam boš plačal davke, če boš imel prevelik dobiček, če si pameten boš imel pozitivno 0 in bo, pa še vse si daj lepo v stroške in boš kupoval ceneje. Tako dela veleznani Buffett, sam je na minimalcu firma Berkshire Hathaway je pa vredna miljarde.


Da se ti to vse splača ohranit na d.o.o. obliki ipd. mora bit malo več kot 500k....

za 1x izplačilo je bolje dat Normiran davek... tisti davek od normiranga s.p.ja je fer davek... za take zadeve, če bi bil takšen flat davek teh diskusij ne bi bilo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

1pioneer ::

Sej ni utaja davkov, če delaš kot firma. Izplačaj si plačo na TRR, če želiš da imaš nekaj kot fizična oseba vse ostalo pa posluješ kot firma. Enkraten vložek ali dobiček iz kripto si dal za odprtje firme. Ta denar plemeniti pravna oseba ne pa fizična. In ta pravna oseba je v offshore, kjer ni davka to ne bi smelo bit kaznivo.

Mato989 ::

Pa si že probal si nakazat v offshore iz bitstampa recimo?

Čeprav je bila verifikacija narejena na tvoj naslov in ime priimek?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Pa si že probal si nakazat v offshore iz bitstampa recimo?

Čeprav je bila verifikacija narejena na tvoj naslov in ime priimek?
To ne gre.

Komot pa odpreš račun na bitstampu z dokumentacijo offshore firme - potem pa gre.

Mato989 ::

Kul, pol ustanoviš firmo odpreš bitstamp račun pošlješ papirje in pol iz svoje denarnice doma preneseš na bitstamp in boom =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Evo pa smo prišli do lepih zaključkov v tej temi. Trenutno TOP3:

- to kar je Mato predlagal. Belorusko državljanstvo in živeti 6-12 mesecev v Belorusiji

- to kar sem jaz predlagal

- to kar je 1pioneer predlagal

Mato989 ::

Ne vem če dobiš Belorusko državljanstvo glih, bolj rezident status...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

kamiKaZaA je izjavil:

Evo pa smo prišli do lepih zaključkov v tej temi. Trenutno TOP3:

- to kar je Mato predlagal. Belorusko državljanstvo in živeti 6-12 mesecev v Belorusiji

- to kar sem jaz predlagal

- to kar je 1pioneer predlagal

Reseno. Case closed.

borci99 ::

Tisti, ki govori o 25% je ziher malo čez les, Malta ima 5% in gotovo, Slo naj naredi 4,9% pa bo kaj kasirala drugače by by! Kaj pa možnost kartic niste obdelali? Moneybookers, Spectrocoin, bankera (pripravlja kartico), Upaycard.... saj nobeden ne poroča dokler ni maš IBAN računa? Opcija odpret v Bih račun na banki bi bila lahko tudi ena varianta ali se motim?

janig ::

Sprasuj ST strokovnjake kako davke utajit, ja :))
««
17 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310314 (1508) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193221 (43461) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147295 (111441) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223632 (14239) St235

Več podobnih tem