» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
2 / 20
»»

jernej47 ::

Če prav razumem je pri manjših zneskih takole:
- pri trgovanju ni davkov; kupim na bistamp za 1k EUR XRP, BTC ..., čez čas prodam za 2k EUR in si nakažem na TRR

- 25% pa naj bi bilo obdavčeno rudarjenje; recimo nicehash -> BTC -> Bitstamp - > TRR

Davčna lahko vidi le TRR. Kako hudiča bodo vedeli ali sem trgoval ali rudaril. Ali se avtomatsko obesijo na nakazan znesek in jim je potem treba dokazovat, da si trgoval in ne rudaril?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jernej47 ()

jakan123 ::

Ti jim boš moral dokazati, da si trgoval.

alkor ::

preprosto.....visina zneska je nepomembna

ce si kupil z denarjem stevilo n kovancev kriptovalute, vmes si trgoval in pridobil n + x kovancev.

ce bos prodal vse skupaj (n+x) bos moral dokazati kako si prisel do teh extra x kovancev. Odvisno kolikokrat si trgoval....predstavljam si da, ce trgujes ne vem 50x na dan...se to steje kot dejavnost.....

ce pa parkrat trgujes in prodas n+x, ali pa ne trgujes in prodas n ....ni davka na dobicek....tudi ce je vecja vsota..


moje mnenje
LP, a

jernej47 ::

jakan123 je izjavil:

Ti jim boš moral dokazati, da si trgoval.


Kako in kdaj?

Podvprašanje za davke pri rudarjenju:
- Na nicehash recimo vsake tri dni nakoplješ za 0.001 BTC in si preneseš na borzo. BTC se dnevno spreminja in kako si lahko razlagamo:
"Višina dohodka v evrih se določi upoštevaje vrednost virtualne valute v evrih v času, ko je dohodek prejet in je na dan prejema obdavčen tudi dohodek od rudarjenja kriptovalut"
Si je potrebno za vsak 0.001 BTC beležiti ceno na ta dan in na davčno nest nekaj strani tabel? Ne predstavljam si tega v praksi. Logično bi bilo, da bi jih zanimal znesek samo takrat,
ko se kriptovalute pretvori v € in nakaže na bančni račun. Pa še tu bi nastala tabela izpiskov, če si redno pretvarjaš v €.

Machete ::

Jaz vodim kar analogni zvezek t.i. črno knjigo. Bog mi pomagaj z njo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jakan123 ::

jernej47 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Ti jim boš moral dokazati, da si trgoval.


Kako in kdaj?

Podvprašanje za davke pri rudarjenju:
- Na nicehash recimo vsake tri dni nakoplješ za 0.001 BTC in si preneseš na borzo. BTC se dnevno spreminja in kako si lahko razlagamo:
"Višina dohodka v evrih se določi upoštevaje vrednost virtualne valute v evrih v času, ko je dohodek prejet in je na dan prejema obdavčen tudi dohodek od rudarjenja kriptovalut"
Si je potrebno za vsak 0.001 BTC beležiti ceno na ta dan in na davčno nest nekaj strani tabel? Ne predstavljam si tega v praksi. Logično bi bilo, da bi jih zanimal znesek samo takrat,
ko se kriptovalute pretvori v € in nakaže na bančni račun. Pa še tu bi nastala tabela izpiskov, če si redno pretvarjaš v €.


Imaš loge trgovanja. Izvoziš in pošlješ. Za rudarjenje pa ne vem, ker se ne ukvarjam s tem.

MH0 ::

alkor je izjavil:

Davka na dobicek se pri trgovanjau NE PLACA. Nobenega. Pika.

Ve rudaris, si prejel placilo, ali ma veliko trade-as (dejavnost) se placa ddv oz dohodnina.

Vsekakor pa nic jo crno na belem. Tudi Fursu ni jasno in se ne znajo opredeliti.

Kriptovalute se "zaenkrat" obravnavajo enako kot denarna valuta, forex....ni davk na dobicek s nakup in prodajo.


Tukaj dela "FURS" napako. Kriptožetonov ne bi smeli enačiti z valutami.

alkor ::

s cim pa naj jih enaci
LP, a

Master_Yoda ::

Torej po vasih prispevkih sem prisel do naslednjega zakljucka: Lani julija sem recimo narudaril okoli 0.01 BTC. Takrat je bil 1 BTC cca 2500 EUR - torej 25 EUR . Tega se nisem prodal. Ce to prodam danes pa je vrednost okoli 122 EUR (okoli 12200 je danes). 25% davka pa placam od takratne vrednosti 25 EUR ?

Pod kateri postavko pa moram to prijaviti v dohodnini ?

alkor ::

placas davek na razliko vrednosti...122-25...na to placas 25%...se mi zdi...nisem se poglobil v rudarjenje
LP, a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkor ()

jype ::

Ne. Davek plačaš na vrednost, ki si jo prirudaril. Torej 25% od 25 evrov.

alkor ::

ali je kdo ze pridobil zavezujoco informacijo s strani Fursa pri prodaji kriptovalut?
LP, a

Jerry000 ::

Tisti ki rudarite = davek, tisti ki trgujete = ni davka. S tem da če je trgovanje redno je to dejavnost. Če si pa holder se nimaš kaj bat za davek.

alkor ::

Jerry000 je izjavil:

Tisti ki rudarite = davek, tisti ki trgujete = ni davka. S tem da če je trgovanje redno je to dejavnost. Če si pa holder se nimaš kaj bat za davek.



je jasno a ne Jerry :)
....ampak dejstvo pa je da nikjer ni definirano kdaj (day) trading rata dejavnost.....verjetno vsakodnevno trgovanje in ne nekajkrat mesečno.....
LP, a

Samuel ::

alkor je izjavil:

Odvisno kolikokrat si trgoval....predstavljam si da, ce trgujes ne vem 50x na dan...se to steje kot dejavnost.....


To v zakonu ni opredeljeno. Prej bi rekel, da je odvisno od tega, ali si redno zaposlen ali ne. Ker v tem primeru je to tvoj edini dohodek od katerega živiš.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

blink ::

greatdrakon je izjavil:

pirx je izjavil:

Metrike so hoteli uvesti, pa se niso pustili. Na srednji šoli v našem mestu je povprečna NETO plača učitelja okoli 1.700,00 EUR. Delajo 4 ure na šoli, 4 kao doma. Na easy. Niso slabo plačani za enega najlažjih faksov, ki jih lahko narediš (če ne najlažji).


Lažeš. Štartna plača je 30 plačni razred, kar znese 1.373,400 BRUTO (931+- neto), največ kar lahko prideš je 43 plačni razred to je 2.286,810 BRUTO (okoli +- 1440 neto). večina ni niti približno v plačnem razredu, ampak verjetno nekje 35-37 plačni razred (1670 - 1.807,290 bruto) ...
Pa ne nakladaj kaj obsega delo učitelja, če o tem nimaš pojma.


Nisem še srečal človeka, ki bi rekel da ima dovolj visoko plačo ali morda previsoko.

Največja statistična laž v Sloveniji je opletanje z neto plačo in igranje reveža, pozablja pa se bombončke kot so:
- dodatki od A-Ž
- 7.5 urni delovnik
- povračilo za prehrano
- povračilo za prevoz
- regres za dopust
- ponekod božičnica oz. 13. plača
- v javnem sektorju tudi vplačilo v 2. pokojninski steber

Kar pa se tiče učiteljev, če niso zadovoljni s plačo ali je delo preveč stresno naj dajo odpoved. Je pa res, da toliko počitnikovanja (krompirjeve, novoletne, zimske, prvomajske, poletne 5.7.-20.8.) in nikakršno tveganje pred izgubo službe (za tiste s pogodbo za nedoločen čas) človeku rahlo zamegli racionalen pogled na situacijo v kateri se nahaja.

Red_Mamba ::

slotechar je izjavil:

Katere bliznje drzave nimajo obdavcitev?


v UK se steje kot capital gain in si oproscen davka za prvih 12.000£ na leto
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

alkor ::

V nemciji si oproscen vsega po 1 letu holdanja
LP, a

jype ::

blink je izjavil:

Kar pa se tiče učiteljev
Novo temo sem odprl zato, da boste raje smetili tam:

Kako lahko poskrbimo, da so pobrani davki porabljeni bolj smotrno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

4knative ::

alkor je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tisti ki rudarite = davek, tisti ki trgujete = ni davka. S tem da če je trgovanje redno je to dejavnost. Če si pa holder se nimaš kaj bat za davek.

je jasno a ne Jerry :)
....ampak dejstvo pa je da nikjer ni definirano kdaj (day) trading rata dejavnost.....verjetno vsakodnevno trgovanje in ne nekajkrat mesečno.....


Enostavno. Če kupiš enkrat in prodaš enkrat v daljšem časovnem obdobju je oproščeno davkov. Ostalo je dejavnost in rabiš recimo s.p., se te primerno obdavči in se ti pogleda malo bolj podrobno bilance. Zgodovina je itak na strežnikih tako da tu ne bi smelo biti problema, razen če si kaj mutil s prodajo kokaina na drobno in na debelo vmes.:D

jernej47 ::

Kaj pravite na tole:
BitPanda - Buying Amazon Gift Vouchers with Bitcoin


V tem primeru verjetno vsi davki odpadejo.

Jerry000 ::

Samuel je izjavil:

alkor je izjavil:

Odvisno kolikokrat si trgoval....predstavljam si da, ce trgujes ne vem 50x na dan...se to steje kot dejavnost.....


To v zakonu ni opredeljeno. Prej bi rekel, da je odvisno od tega, ali si redno zaposlen ali ne. Ker v tem primeru je to tvoj edini dohodek od katerega živiš.

Jaz bi rekel da če dnevno, tedensko trguješ se smatra dejavnost. Če pa kupiš 2 valute na mesec ali 2 pa ne. To res ni definirano in si vsak po svoje razlaga. Drugače pa, tudi če si zaposlen, in če izplačaš večjo vsoto, 50k recimo, vseeno ni davka. Razen če je to dejavnost

Me pa zanima, koliko od vas si zapisuje v kakšen zvezek (in kaj) transakcije in menjave valut? Ali imate kar export iz borz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

omnimint ::

A kdo ve, če davkarija razlikuje med ICO tokeni in kripto valutami? ICO lastništvo namreč bolj diši po 'delnicah', po drugi strani slej ko prej začnejo kotirat na exchangih...

KickHard ::

Kak pa če na rudariš neko vsoto v drugi valuti pol pol spremeniš v Bitcoine,Eth.., pa plačaš v kriptovalutah. Obstaja že nekaj strani elektronika, solarna oprema..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KickHard ()

kow ::

@jype
Je realno sploh drzavam mozno prepreciti, da kriptovalute zacnemo uporabljati kot valute?
Pac nikoli ne pretvoris v fiat in blago kupujes v kriptovalutah...

Jerry000 ::

KickHard je izjavil:

Kak pa če na rudariš neko vsoto v drugi valuti pol pol spremeniš v Bitcoine,Eth.., pa plačaš v kriptovalutah. Obstaja že nekaj strani elektronika, solarna oprema..

Rudarjenje je obdavčeno, neglede na to da ti potem to trejdaš. Od nekje si dobil te kojne...od rudarjenja.

nejc3111 ::

Ali se plača davek tudi na vrednost pridobljeno preko rudarske storitve (npr. NiceHash, HashFlare ...), kljub temu da sam ne rudariš, temveč za rudarjenje skleneš pogodbo z nekim podjetjem, ki verjetno samo plačuje davek na rudarjenje? Ali gre v bistvu za neke druge vrste dohodek, ki pa je prav tako obdavčljiv? Kot kaj tak dohodek prijaviš ter ali ima isto davčno stopnjo (25%)? Če kdo zna odgovoriti - hvala vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc3111 ()

jype ::

kow je izjavil:

@jype
Je realno sploh drzavam mozno prepreciti, da kriptovalute zacnemo uporabljati kot valute?
Pac nikoli ne pretvoris v fiat in blago kupujes v kriptovalutah...
Država lahko kaznuje prodajalce, ki sprejemajo "neposvečene" valute.

Vprašanje je samo, kako histerični so ljudje, ki se o tem odločajo, se bojim.

kekeck ::

Kaj pa če greš recimo 1x na mesec na bitcoin bankomat po eure.
Ali je že kdo probal, dvigoval?

pwn3rrr ::

Imaš cca 6,5% provizije pri nakazilu/dvigu + težko boš dokazal tvojo nevpletenost, če bo naprimer nekdo s tvojimi prodanimi bitcoini naročil umor ali imel kakšne druge "mutne" posle, možnosti so seveda majhne, ampak malo za razmislek...

kekeck ::

6,5% je še vedno dost manj kot 25% za dacarje če zadeva ni sledjiva.

J.McLane ::

Leta 2007 ali 2008, ne vem več točno je bila podobna zadeva z "izvedenimi finančnimi inštrumenti", ne vem sicer ali so bili prej čisto neobdavčeni ali ne, ampak FURSu je to takrat šlo tako v nos da so sestavili lestvico, glede na da bodo dražanja vse kar je bilo trejdov znotraj enega leta je bilo obdavčeno 40%, po eneme letu je bila naprej lestvica kot za delnice (vsakih 5 let manj davka po 20 letih 0% davka).

Ne dvomim da da se ne bodo kaj podobnega spomnili tudi za kripto, samo vprašanje je ali to lahko naredijo že za leto 2018 ali šele za 2019, morda se kdo spomni kako je bilo takrat leta 2007 ali so sprejeli takrat tudi sprejeli obdavčitev za tekoče leto?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

J.McLane ::

Evo sem dobil kako je leta 2008 FURS uvedel "Turbo" davek na IFI sredi leta:
https://www.finance.si/218410/Fantomski...

Veljavnost zakona je bila od julija dalje, torej za nazaj se lahko država pod nosom obriše.
Kmalu po sprejetju tega davka se je zgodil nepremičninski pok in takrat sem pušnil kar nekaj denarja s certifikati z vzvodom na nemški borzi.

Pri trgovanju med valutami davka od dobička ni, ampak kriptovalute tehnično gledano niso uradne valute in se jih enostavno lahko tretira drugače.

PS, ko se bo to zgodilo bom to vzel kot znak in lepo vse vnovčil v EUR, če bo seveda takrat še kaj vredno :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

wechta ::

Jaz sem 6 dni nazaj nekaj k€ vzel iz bitstampa - oziroma jih še vedno čakam.

Bom poročal, če bodo kakšni problemi :)

ps. Koliko se sploh ponavadi čaka? Email "Withdrawal confirmed" sem dobil naslednji dan?

DeeJay ::

Jest sm izplačano v četrtek dobil nakazano v ponedeljek.

Zeitgeist ::

a se da komu naredit spreadsheet z postavkami
RUdarjenje firma
rudarjenje fizična oseba
trgovanje
ico
itd.

in poleg rubrike ali plača davek DA NE
plača dohodnino DA NE

da imamo vse na enem mestu...

Jerry000 ::

Nekaj me zanima...koliko od vas je izplacalo ze na TRR 10k ali vec (koliko?)?
Drugo me zanima, ali si posebej pisete transakcije ali vam je dovolj kar izpis borze?

DeeJay ::

Zeitgeist je izjavil:

a se da komu naredit spreadsheet z postavkami
RUdarjenje firma
rudarjenje fizična oseba
trgovanje
ico
itd.

in poleg rubrike ali plača davek DA NE
plača dohodnino DA NE

da imamo vse na enem mestu...


Jest si to razlagam takole, prosim da me popravite, če je napačno:

Rudarjenje firma
Plačaš enak davek kot za normalno poslovanje firme. Odvisno je pa od tipa podjetja s katero opravljaš to dejavnost. Pri d.o.o je to davek na dobiček, pri normirancu maš tistih 4%, ...

Rudarjenje fizična oseba
Povzeto iz https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...
Rudarjenje je obdavčeno. Dohodek, ki ga fizična oseba dosega v obliki kriptovalut pri rudarjenju (tj. kreiranju kriptovalut), se obdavči kot drugi dohodek. To pomeni, da če je fizična oseba nagrajena za »delo rudarjenja« z npr. novimi bitcoini, bo takšen prirast premoženja pri tej osebi obdavčen z dohodnino kot drugi dohodek (povečala se bo davčna osnova za dohodnino). Višina dohodka se določi v evrih. Pri njenem določanju se upošteva vrednost kriptovalute v času, ko je dohodek prejet.


Trgovanje fizična oseba
Dokler se to ne smatra kot dejavnost, trgovanje ni obdavčeno. Kdaj se to smatra kot dejavnost, pa si trenutno razlaga vsak po svoje, ker točno določene razlage še ni.

ICO fizična oseba
Enako kot trgovanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

DeeJay ::

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima...koliko od vas je izplacalo ze na TRR 10k ali vec (koliko?)?
Drugo me zanima, ali si posebej pisete transakcije ali vam je dovolj kar izpis borze?


Nekaj sm si že izplačal. Koliko ne bom pisal.
Delam si screenshote ter izvoze bančnih nakazil in prejemkov ter trading in payment logov iz borz kjer trgujem.
Prijavlal ne bom ničesar, ker menim, da ni potrebno. Če me pozovejo k obrazložitvi, jim bom brez problema dostavil vse potrebno.

ginekk ::

kow je izjavil:

@jype
Je realno sploh drzavam mozno prepreciti, da kriptovalute zacnemo uporabljati kot valute?
Pac nikoli ne pretvoris v fiat in blago kupujes v kriptovalutah...


Nobeno podjetje ne more legalno poslovat v nekih namišljenih valutah.
Lahko trgujete med seboj edino privat.

Jerry000 ::

DeeJay je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima...koliko od vas je izplacalo ze na TRR 10k ali vec (koliko?)?
Drugo me zanima, ali si posebej pisete transakcije ali vam je dovolj kar izpis borze?


Nekaj sm si že izplačal. Koliko ne bom pisal.
Delam si screenshote ter izvoze bančnih nakazil in prejemkov ter trading in payment logov iz borz kjer trgujem.
Prijavlal ne bom ničesar, ker menim, da ni potrebno. Če me pozovejo k obrazložitvi, jim bom brez problema dostavil vse potrebno.

Ok, se pravi screenshot nakazil iz banke do borze ter izvoz borznih logov (vseh borz).
Lahko poves (ce zelis, ne silim), ali je ta vsota velika ali mala, enkratno izplacilo vecje vsote, veckratno izplacilo manjse vsote.
Torej ni potrebe verjetno da bi se.moral usesti za PC in it iskat vse poti in prodaje posamezne valute ter to nekam posebej zapisat. Predvidevam da ne saj imajo vse tam napisano.

DeeJay ::

Jerry000 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Nekaj me zanima...koliko od vas je izplacalo ze na TRR 10k ali vec (koliko?)?
Drugo me zanima, ali si posebej pisete transakcije ali vam je dovolj kar izpis borze?


Nekaj sm si že izplačal. Koliko ne bom pisal.
Delam si screenshote ter izvoze bančnih nakazil in prejemkov ter trading in payment logov iz borz kjer trgujem.
Prijavlal ne bom ničesar, ker menim, da ni potrebno. Če me pozovejo k obrazložitvi, jim bom brez problema dostavil vse potrebno.

Ok, se pravi screenshot nakazil iz banke do borze ter izvoz borznih logov (vseh borz).
Lahko poves (ce zelis, ne silim), ali je ta vsota velika ali mala, enkratno izplacilo vecje vsote, veckratno izplacilo manjse vsote.
Torej ni potrebe verjetno da bi se.moral usesti za PC in it iskat vse poti in prodaje posamezne valute ter to nekam posebej zapisat. Predvidevam da ne saj imajo vse tam napisano.


Zapisano imajo, dokler ne propadejo (remember mt.gox, Cryptsy, Btc-e, ...)
Izplačujem si mesečno pod 10k.

adminuser ::

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?

ginekk ::

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?


Ne visijo na računih in ne preverjajo vseh transakcij. Ne morejo ker jih je enostavno preveč. Imajo pa vsa pooblastila banko vprašat in verjetno imajo kakšne osredotočene akcije (na primer poglejmo malo vse transakcije iz Bitstamp borze večje od 5k EUR). Banka sporoča tisto kar je njej sumljivo, verjetno ji je v interesu zadostit zakonskemu minimu (pranje denarja), a obenem tudi ščitijo stranke, ker pri "zajebani" banki bi vsi pobegnili konkurenci.

Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Jerry000 ::

DeeJay hvala.

ginekk je izjavil:

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?


Ne visijo na računih in ne preverjajo vseh transakcij. Ne morejo ker jih je enostavno preveč. Imajo pa vsa pooblastila banko vprašat in verjetno imajo kakšne osredotočene akcije (na primer poglejmo malo vse transakcije iz Bitstamp borze večje od 5k EUR). Banka sporoča tisto kar je njej sumljivo, verjetno ji je v interesu zadostit zakonskemu minimu (pranje denarja), a obenem tudi ščitijo stranke, ker pri "zajebani" banki bi vsi pobegnili konkurenci.

Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Potem se lahko oglasijo pri tebi tudi mesece kasneje? Potem bolje.da.se.ti oglasis.pri njih da.imas.mir.in mirno duso zapravit denar potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

jype ::

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva.
Ne, če ni šlo za dobiček od dejavnosti. Kdaj gre za dejavnost trenutno žal ni jasno, zato je fino poklicat in vprašat, se pa zdi, da so ocene zelo različne glede na to, s katero osebo na FURS se človek pogovarja in kakšna mnenja tista oseba goji v tistem trenutku glede teh reči.

Jerry000 ::

jype je izjavil:

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva.
Ne, če ni šlo za dobiček od dejavnosti. Kdaj gre za dejavnost trenutno žal ni jasno, zato je fino poklicat in vprašat, se pa zdi, da so ocene zelo različne glede na to, s katero osebo na FURS se človek pogovarja in kakšna mnenja tista oseba goji v tistem trenutku glede teh reči.

Kako naj jih potem človek resno jemlje? En bo rekel ja vse OK, potem boš pa dobil od FURS da ni OK.

jype ::

Jerry000 je izjavil:

Kako naj jih potem človek resno jemlje? En bo rekel ja vse OK, potem boš pa dobil od FURS da ni OK.
Zakaj bi jih pa rad resno jemal?

V tem, da ne razumejo, kako delujejo kriptovalute, niso sami.

Jerry000 ::

jype je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kako naj jih potem človek resno jemlje? En bo rekel ja vse OK, potem boš pa dobil od FURS da ni OK.
Zakaj bi jih pa rad resno jemal?

V tem, da ne razumejo, kako delujejo kriptovalute, niso sami.

Zato ker oni kličejo za davke in zato ker naj bi opravljali svoje delo. In ker ne želim da mi en uslužbenec reče da je vse OK (abstraktno rečeno) potem pa čez X mesecev klic da nisem to in to storil in moram zato plačat (čeprav je uslužbenec FURS rekel da je OK). Priznam da na pamet govorim, ampak upam da ni tako

adminuser ::

Jerry000 je izjavil:

DeeJay hvala.

ginekk je izjavil:

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?


Ne visijo na računih in ne preverjajo vseh transakcij. Ne morejo ker jih je enostavno preveč. Imajo pa vsa pooblastila banko vprašat in verjetno imajo kakšne osredotočene akcije (na primer poglejmo malo vse transakcije iz Bitstamp borze večje od 5k EUR). Banka sporoča tisto kar je njej sumljivo, verjetno ji je v interesu zadostit zakonskemu minimu (pranje denarja), a obenem tudi ščitijo stranke, ker pri "zajebani" banki bi vsi pobegnili konkurenci.

Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Potem se lahko oglasijo pri tebi tudi mesece kasneje? Potem bolje.da.se.ti oglasis.pri njih da.imas.mir.in mirno duso zapravit denar potem


Kaj točno je potrebno oddati, da jih to sporočiš. Najboljši je kar link do nekega obrazca, ki ga oddaš.

adminuser je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

DeeJay hvala.

ginekk je izjavil:

adminuser je izjavil:

Ali je potrebno DURSu/FURSu kaj sporočiti, če se iz bilokatere borze na TRRju nakažeš sredstva. Recimo, da govorimo o naslednjih vsotah, ki za nekatere niso nerealne.

- 10k
- 100k
- 500k

Verjetno DURS ne bo nemo gledal, ko se ti na računu pojavi recimo 100k eur. Ali moraš to DURSu sporočiti. Ali jim lahko pošlješ kakšen dokument, kjer navajaš, da sredstva pridobil z kriptovalutami?


Ne visijo na računih in ne preverjajo vseh transakcij. Ne morejo ker jih je enostavno preveč. Imajo pa vsa pooblastila banko vprašat in verjetno imajo kakšne osredotočene akcije (na primer poglejmo malo vse transakcije iz Bitstamp borze večje od 5k EUR). Banka sporoča tisto kar je njej sumljivo, verjetno ji je v interesu zadostit zakonskemu minimu (pranje denarja), a obenem tudi ščitijo stranke, ker pri "zajebani" banki bi vsi pobegnili konkurenci.

Sam moraš prijavit dohodek, lahko pa tvegaš inšpekcijo in če te odkrijejo plačaš globo + davek + obresti na davek.

Potem se lahko oglasijo pri tebi tudi mesece kasneje? Potem bolje.da.se.ti oglasis.pri njih da.imas.mir.in mirno duso zapravit denar potem


Kaj točno je potrebno oddati, da jim sporočiš kar si pridobil z kriptovalutami. Najboljši je kar link do nekega obrazca, ki ga oddaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adminuser ()
««
2 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310314 (1508) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193223 (43463) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197213 (6108) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147295 (111441) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223633 (14240) St235

Več podobnih tem