» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
11 / 20
»»

tommorrow ::

Vem, da ne bom, samo v tej državi pa kdaj res kaj tako neumnega sprejmejo, da je ziher ziher :D. Sploh ker je res, kar pravijo, da ni nikjer napisanih kriterijev in to v načelu po defaultu ni ok. Meni se zdi smiselno povedat mnenje. Čeprav mi je malo butasto trudit se za velke ribe, ampak ok. Če bojo tiho, jih bojo pač oni nepričakovano dobili po... :).

1pioneer ::

Davek naj bo 0% in mir, ker dajemo v rizičen produkt, ki ni nikjer reguliran... Prvo, Slovenija kot država nima s kriptovalutami nič skupnega. Kriptovalute niso uradno plačilno sredstvo pri nas. To kar se igra par anarhistov ne sme bit obdavčeno. Zaenkrat je kripto upeljan pod 10% celotne populacije in je to bolj kot ne nek hobi... Če ni davka na Forex, kjer so finančne institucije in se trguje po 6 miljard na dan potem ga na kripto tudi ne sme bit.

tommorrow ::

1pioneer je izjavil:

Davek naj bo 0% in mir, ker dajemo v rizičen produkt, ki ni nikjer reguliran... Prvo, Slovenija kot država nima s kriptovalutami nič skupnega. Kriptovalute niso uradno plačilno sredstvo pri nas. To kar se igra par anarhistov ne sme bit obdavčeno. Zaenkrat je kripto upeljan pod 10% celotne populacije in je to bolj kot ne nek hobi... Če ni davka na Forex, kjer so finančne institucije in se trguje po 6 miljard na dan potem ga na kripto tudi ne sme bit.


Povej svoje mnenje tam, kjer so šanse, da ga bo kdo videl. Dvomim, da FURS bere tale forum :).

1pioneer ::

Davčna bo delala vedno sebi v korist in po moje majo sigurno kakega ki preverja raznorazne komentarje. Upoštevali pa jih seveda ne bodo, še nikoli niso in ne bodo... Če bo dosti ljudi imelo profit od kripto bodo pristavili svoj piskrček. S forexom ni noben tako hitro obogatel kot s kripto in to jim smrdi, zato se gibajo okrog tega. Ko bo kripto ratal stabilen in volatilnost majhna in s tem možnost zaslužka, se bodo odstranili od tega kar hitro... Meni osebno je vseeno če bo davek 0% ali 50%, tako in tako ne trgujem kot fizična oseba in kot podjetje iz tujine nimajo kaj packat zraven...

kiFni ::

perci ::

Ne bo se dolgo.

Cubaka ::

Še kar ne razumem zakaj bi moral biti na kripto trgovanje davek če na forex ni. Kakšno je opravičilo oziroma na kakšni podlagi razlikujejo med dvema?

janig ::

Če se gre za dejavnost je tudi forex obdavčen (vsaj tako meni izgleda). Kar je dejansko pričakovano. http://www.forex-trgovanje.si/fajn/dave...
A če vse skupaj ZELO posplošimo, načeloma velja, da forex trgovanje oz. dobički iz tega vira niso obdavčeni, če:
če trgujete zase, v svojem imenu in s svojim denarjem in ne za tretjo osebo ali kot pridobitna dejavnost preko s.p., d.o.o.,

Cubaka ::

janig je izjavil:

Če se gre za dejavnost je tudi forex obdavčen (vsaj tako meni izgleda). Kar je dejansko pričakovano. http://www.forex-trgovanje.si/fajn/dave...
A če vse skupaj ZELO posplošimo, načeloma velja, da forex trgovanje oz. dobički iz tega vira niso obdavčeni, če:
če trgujete zase, v svojem imenu in s svojim denarjem in ne za tretjo osebo ali kot pridobitna dejavnost preko s.p., d.o.o.,


Torej glede na to da nima s.p.ja in trgujem zase in ves čas hodim v službo...mah brezveze razpredat dokler ne bo črno na belem, če sploh bo. To negotovost in nepredvidljivost bi bilo treba kaznovati. Država mi škodi pri odločitvah ki bi lahko bile profitabilne zaradi negotovosti. Škoda da nisem pravnik, tu bi pomoje lahk spacal skup en "case".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cubaka ()

janig ::

Ma sigurno se najde kdo, ki bi rad trgoval na forexu (ali s kriptom) z denarjem od podjetja. In v zakonu mora bit to pokrito. In so morali napisat kako je z dejavnostjo.
Če ti imaš službo in trguješ kot fizična oseba, ti (verjetno) ne bodo rekli, da gre za dejavnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

next3steps ::

tommorrow je izjavil:

Nekdo je komentiral naj bo obdavčitev 5-10%, če je bil kdo od vas, sem kar ponosna :). Moram dodat da na razliko input output. Mogoče še spacamo kaj pametnega skup pa da bo kaj zaleglo. Sam zaenkrat je čisto premalo glasov.

Na razliko input output lahko računaš v Kubi, Malti, Bosni ali pa kakšni primerljivi državi.

janig je izjavil:

Ma sigurno se najde kdo, ki bi rad trgoval na forexu (ali s kriptom) z denarjem od podjetja. In v zakonu mora bit to pokrito. In so morali napisat kako je z dejavnostjo.
Če ti imaš službo in trguješ kot fizična oseba, ti (verjetno) ne bodo rekli, da gre za dejavnost.

Če imaš žnj transakcij na dan, gre za dejavnost, kar so ustrezni organi že ugotovili.

Zgodovina sprememb…

tommorrow ::

next3steps je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Nekdo je komentiral naj bo obdavčitev 5-10%, če je bil kdo od vas, sem kar ponosna :). Moram dodat da na razliko input output. Mogoče še spacamo kaj pametnega skup pa da bo kaj zaleglo. Sam zaenkrat je čisto premalo glasov.

Na razliko input output lahko računaš v Kubi, Malti, Bosni ali pa kakšni primerljivi državi.

janig je izjavil:

Ma sigurno se najde kdo, ki bi rad trgoval na forexu (ali s kriptom) z denarjem od podjetja. In v zakonu mora bit to pokrito. In so morali napisat kako je z dejavnostjo.
Če ti imaš službo in trguješ kot fizična oseba, ti (verjetno) ne bodo rekli, da gre za dejavnost.

Če imaš žnj transakcij na dan, gre za dejavnost, kar so ustrezni organi že ugotovili.


Ravno ta žnj sodi bolj v čudne države. To skušamo nekateri tu dopovedat. Žnj ni določljiv.

jype ::

tommorrow je izjavil:

Ravno ta žnj sodi bolj v čudne države. To skušamo nekateri tu dopovedat. Žnj ni določljiv.
Kako bi pa ti določil žnj? Po birokratsko: 59 transakcij na dan je že dejavnost, 58 pa še ne?

K0l1br1 ::

Transakcije bi morale biti tudi vrednostno opredeljene. Če delaš transakcije in cel dan obračaš 1%, potem bi bila kvečjemu dejavnost za tisti 1% portfelja, v realnosti pa se jim itak ne da ukvarjal s tem dimom, ki ga tu spuščamo.

kakob ::

jype je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Ravno ta žnj sodi bolj v čudne države. To skušamo nekateri tu dopovedat. Žnj ni določljiv.
Kako bi pa ti določil žnj? Po birokratsko: 59 transakcij na dan je že dejavnost, 58 pa še ne?


Pri raznih obdavčenih razredih, dajatev odvisnih od vrednosti pri uvozu kitajske robe in podobno pa nimajo težav z uporabo arabskih številk?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

jype ::

kakob je izjavil:

Pri raznih obdavčenih razredih, dajatev odvisnih od vrednosti pri uvozu kitajske robe in podobno pa nimajo težav z uporabo arabskih številk?
Seveda jih imajo - zato so si pa izmislili čisto arbitrarne številke.

kakob ::

Lets double down.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

janig ::

K0l1br1 je izjavil:

Transakcije bi morale biti tudi vrednostno opredeljene. Če delaš transakcije in cel dan obračaš 1%, potem bi bila kvečjemu dejavnost za tisti 1% portfelja, v realnosti pa se jim itak ne da ukvarjal s tem dimom, ki ga tu spuščamo.

Saj je. Placas 25% na dobicek pri trejdu.
Da s tistim, ki obraca jurja se ne bo nihce ukvarjal. Kaksen, ki obraca za 20 garsonier je pa nevaren.

Machete ::

kiFni je izjavil:

Kraken se upira
https://coinjournal.net/kraken-ceo-refu...


A niso Banacne kitajske?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tommorrow ::

janig je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Transakcije bi morale biti tudi vrednostno opredeljene. Če delaš transakcije in cel dan obračaš 1%, potem bi bila kvečjemu dejavnost za tisti 1% portfelja, v realnosti pa se jim itak ne da ukvarjal s tem dimom, ki ga tu spuščamo.

Saj je. Placas 25% na dobicek pri trejdu.
Da s tistim, ki obraca jurja se ne bo nihce ukvarjal. Kaksen, ki obraca za 20 garsonier je pa nevaren.


Kaj je to dobiček pri tradu? Kako sploh veš, da imaš dobiček, če ne unovčiš? Vem, da je butasto vprašanje, ampak sem tako zelena v tem, da se mi ne sanja.

janig ::

Kupis btc za 1000 eur in prodas za 1500 eur - dobicek 500 eur
Kupis eth za 0.1 btc in prodas za 0.2 btc. Dobicek 0.1 btc. Furs seveda zahteva eur.
Jeb*te profdoktor ce to ti trollas

nuclear ::

V Angliji so potrdili da je obdavcen vsak trejd med kriptovalutami(isto v Ameriki). Kako je s tem v Sloveniji?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

janig ::

Enako - ce se gre za dejavnost

Mato989 ::

janig je izjavil:

Kupis btc za 1000 eur in prodas za 1500 eur - dobicek 500 eur
Kupis eth za 0.1 btc in prodas za 0.2 btc. Dobicek 0.1 btc. Furs seveda zahteva eur.
Jeb*te profdoktor ce to ti trollas


Kaj pa ce preko dexa prodam v minus ceprav je na bitstampu vec... ni tako enostavno... kot da bi menjal dve zemljici eno z 80g drugo 55g kdo bo povedal kolko je vredna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tommorrow ::

Sem že povedala, da sem perci. Kul?

perci ::

Super.

tommorrow ::

Obdavčitev, če zamenjaš en kripto za drug pa je slučajno to v tistem trenutku bolje, potem v naslednjem pa nič več? Pa vsi tradi, ki jih ljudje naredijo...davčna bo crknila vse to ugotavljat. Jaz si ne predstavljam.

8-)

perci je izjavil:

Super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tommorrow ()

K0l1br1 ::

tommorrow je izjavil:

Obdavčitev, če zamenjaš en kripto za drug pa je slučajno to v tistem trenutku bolje, potem v naslednjem pa nič več? Pa vsi tradi, ki jih ljudje naredijo...davčna bo crknila vse to ugotavljat. Jaz si ne predstavljam.

8-)

perci je izjavil:

Super.

Jp, jim ruknem na mizo 10000 poslov po 10 XRP na A4, pa naj računajo.

janig ::

Ne funkcionira tako. Ti poves koliko davka je. Ce ugotovijo kako nepravilnost => kazen

Mato989 ::

In kako bodo ugotovili ce na kucoinu nimam kycja... jaz bom pa rekel da davka ni... kolega glihkar ureja dex... na njem bova naredila en trade jaz njemu 0.1btc on meni 200etrov... kdo pravi da to ne smem pol bo en trade brez davka slucajno je vrednost visja... pa se datum transakcije bo spremenil na 2016... pol pa kao hodlam lol kako bo furs od mewa dobil karkoli pa pitajmo boga
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

janig je izjavil:

Ne funkcionira tako. Ti poves koliko davka je. Ce ugotovijo kako nepravilnost => kazen

In bo potem kot pri unem, ki so mu zavrnili vlogo, ker se jim ni dalo ugotavljati, če se gre dejavnost. Dokler bo tako, ni davka.

janig ::

Fak. Kot v vrtcu. Ce imas dejavnost to redno porocas.
Mato ti si bos nazakal na trr za 10 garsonier. Furs te bo vprasal kaj in kako. Zdaj lahko jim das 10 listov papirja brez nobenega pojasnila in srecno kekec. Ce se jim ne bo dalo ukvarjat s tem, ok gres skozi. Drugace pa lahko imas kake probleme, ce ugotovijo, da se stanje, ki si ga dobil na trr ne ujema s tistim v logih.

janig ::

Verjetno kaksnega takega pametnega z nepopolnimi logi bodo pribili na kriz (-70%), da dajo zgled ostalim.

Mato989 ::

janig je izjavil:

Fak. Kot v vrtcu. Ce imas dejavnost to redno porocas.
Mato ti si bos nazakal na trr za 10 garsonier. Furs te bo vprasal kaj in kako. Zdaj lahko jim das 10 listov papirja brez nobenega pojasnila in srecno kekec. Ce se jim ne bo dalo ukvarjat s tem, ok gres skozi. Drugace pa lahko imas kake probleme, ce ugotovijo, da se stanje, ki si ga dobil na trr ne ujema s tistim v logih.

Jaz jim bom dal en trade 0.1btc za recimo tisoc etrov... datiran bo preko dexa iz leta 2016... potem pa kako bodo oni dobili dokaz da to ni res preko dexa je beyond me... lahko pa probajo... izvor je dokazan od addressa znj na moj addres in en trade... to je to vec nisem dolzan
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

tommorrow je izjavil:

Obdavčitev, če zamenjaš en kripto za drug pa je slučajno to v tistem trenutku bolje, potem v naslednjem pa nič več? Pa vsi tradi, ki jih ljudje naredijo...davčna bo crknila vse to ugotavljat. Jaz si ne predstavljam.

8-)

perci je izjavil:

Super.

Saj ne rabi. Le vas, ki si boste nakazali evre in ne boste znali povedati, od kje ste jih dobili. Pri tem bi vam osebno zasegel kar vse, za kar ne znate pojasniti izvora.

In pa seveda obdavčitev za vsako transakcijo (da se ustrezno regulira in izloči izmečke ter Matocoine, pardon, shitcoine)

Mato989 je izjavil:

In kako bodo ugotovili ce na kucoinu nimam kycja... jaz bom pa rekel da davka ni... kolega glihkar ureja dex... na njem bova naredila en trade jaz njemu 0.1btc on meni 200etrov... kdo pravi da to ne smem pol bo en trade brez davka slucajno je vrednost visja... pa se datum transakcije bo spremenil na 2016... pol pa kao hodlam lol kako bo furs od mewa dobil karkoli pa pitajmo boga

Enostavno bo blokada računa, tako!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Na podlagi cesa... saj sem jim povedal izvor... ne morem pa jaz iskat od kje je prvi evro prisel... jaz lahko povem addresso od kod sem jih,dobil to je vse... potem pa izvolijo.

Sicer pa kot pravimo,ce nam rata pomahamo,sloveniji v slovo... spet bo sicer slo proracun na slabsem ampak ok
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tommorrow ::

next3steps je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Obdavčitev, če zamenjaš en kripto za drug pa je slučajno to v tistem trenutku bolje, potem v naslednjem pa nič več? Pa vsi tradi, ki jih ljudje naredijo...davčna bo crknila vse to ugotavljat. Jaz si ne predstavljam.

8-)

perci je izjavil:

Super.

Saj ne rabi. Le vas, ki si boste nakazali evre in ne boste znali povedati, od kje ste jih dobili. Pri tem bi vam osebno zasegel kar vse, za kar ne znate pojasniti izvora.

In pa seveda obdavčitev za vsako transakcijo (da se ustrezno regulira in izloči izmečke ter Matocoine, pardon, shitcoine)

Mato989 je izjavil:

In kako bodo ugotovili ce na kucoinu nimam kycja... jaz bom pa rekel da davka ni... kolega glihkar ureja dex... na njem bova naredila en trade jaz njemu 0.1btc on meni 200etrov... kdo pravi da to ne smem pol bo en trade brez davka slucajno je vrednost visja... pa se datum transakcije bo spremenil na 2016... pol pa kao hodlam lol kako bo furs od mewa dobil karkoli pa pitajmo boga

Enostavno bo blokada računa, tako!


Napačno citiraš, jaz lahko za vsakega mojih par sto evrov vložka pokažem, od kje so :D

janig je izjavil:

Fak. Kot v vrtcu. Ce imas dejavnost to redno porocas.
Mato ti si bos nazakal na trr za 10 garsonier. Furs te bo vprasal kaj in kako. Zdaj lahko jim das 10 listov papirja brez nobenega pojasnila in srecno kekec. Ce se jim ne bo dalo ukvarjat s tem, ok gres skozi. Drugace pa lahko imas kake probleme, ce ugotovijo, da se stanje, ki si ga dobil na trr ne ujema s tistim v logih.


Kako naj na primer Mato poroča za nazaj nekaj let, če se je pa FURS zdaj spomnil, da je to mogoče lahko dejavnost? No, sicer pa bo on itak šel iz Slo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tommorrow ()

janig ::

Zakon kolikor vem ne velja za nazaj

IL_DIAVOLO ::

Naceloma je ze res, da lahko dokazes izvor, ampak kaj pa davki? 8-)

janig ::

WTF? Mislim, da je brezveze nadaljevat, ker eni ste trdi.

tommorrow ::

Mogoče je pa point v tem, da noben ne šteka, za kaj gre, ker ni kriterijev določenih :D

janig ::

Ja enim vam res ni jasno. Zdaj razumem Lakotnika, ko vse zmerja z nepismenostjo.

tommorrow ::

Mogoče pa ti ne štekaš, da gre za pravni problem. Večina ljudi se teh zadev ni lotila z namenom, da opravlja dejavnost. V službah so, pojma nimajo, kaj je to dejavnost.

nuclear ::

Se prou hodl, pa nic bot trejdat. Checked
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

kiFni ::

Mato989 je izjavil:

In kako bodo ugotovili ce na kucoinu nimam kycja... jaz bom pa rekel da davka ni... kolega glihkar ureja dex... na njem bova naredila en trade jaz njemu 0.1btc on meni 200etrov... kdo pravi da to ne smem pol bo en trade brez davka slucajno je vrednost visja... pa se datum transakcije bo spremenil na 2016... pol pa kao hodlam lol kako bo furs od mewa dobil karkoli pa pitajmo boga


Na dexu mislim da ne boš nič datuma spreminjal, ker ni tranfer narejen samo v bazi podatkov in log fajlu, ampak se transakcija naredi na blokčejnu z ene adrese na drugo.

janig ::

tommorrow je izjavil:

Mogoče pa ti ne štekaš, da gre za pravni problem. Večina ljudi se teh zadev ni lotila z namenom, da opravlja dejavnost. V službah so, pojma nimajo, kaj je to dejavnost.

Ma dej tommorrow. Lahko 50 krat na dan obrneš tvojih 500 eur pa ti furs ne bo rekel, da gre za dejavnost.
Taki kot Aqua, ki dnevno longajo in shortajo za 20 stanovanj v San Francisco pa je pametno, da registirajo dejavnost.
OK? Jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

next3steps ::

tommorrow je izjavil:

Mogoče je pa point v tem, da noben ne šteka, za kaj gre, ker ni kriterijev določenih :D

Seveda so. Samo zato, ker mislite, da ste v sivi coni, še ne pomeni, da ste.

janig je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Mogoče pa ti ne štekaš, da gre za pravni problem. Večina ljudi se teh zadev ni lotila z namenom, da opravlja dejavnost. V službah so, pojma nimajo, kaj je to dejavnost.

Ma dej tommorrow. Lahko 50 krat na dan obrneš tvojih 500 eur pa ti furs ne bo rekel, da gre za dejavnost.
Taki kot Aqua, ki dnevno longajo in shortajo za 20 stanovanj v San Francisco pa je pametno, da registirajo dejavnost.
OK? Jasno?

Sam če bo 49x pridobil dobiček, ne glede na to, da bo 50. vse spušil, naj ustrezno plača davek na teh 49x.
In ravno v tem je keč, vsaj v USA. Folk je 49x profitiral, 50. pa ozgubil ves profit. Ko so plačali dajatve, so bili globoko v minusu.

Zgodovina sprememb…

janig ::

Ne bluzi. Ce naredis minus lahko to zbijes iz davcne osnove (v usa)

perci ::

Tudi v slo razen ce si normiranec.

Ampak je brezupno tole janig. Davki niso tko simpl stvar, da bi se lahko z vsakim bebcem o njih pogovarjal.

tommorrow ::

Ja, zato ker ne bi nikoli pogruntali razlike med obračanjam 500 eur in 20 stanovanji v Friscu. Res smo bedaki. Vmes gre pa za celo paleto položajev, najebali bojo pa tisti nekje vmes. Vam se to zdi v redu, zato ker "tistemu, kateremu sem dovolj fovš", ta ima dejavnost, pa naj crkne.

Že stokrat sem napisala, da se zase ne bojim, pa še kar ne štekate.

Čudno, ker ste baje kripto zanesenjaki ljudje z nekimi ideali o pravični družbi, pa vidim, da vam v resnici dol visi za vse, razen zase :).
««
11 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310341 (1535) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45194775 (45015) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197243 (6138) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507149691 (113837) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223879 (14486) St235

Več podobnih tem