» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
12 / 20
»»

Mato989 ::

Ne trudi se... eni ne razumejo da nekatere jezi ker furs v 9 letih ni zmogel dat jasnih navodil... znotraj zakonodaje pa je prevec relativno vse in odvisno kako si fursovec razlaga...

Ce bi bili pogoji za penzijo spisani tako kot tale obdavcitveni sistem pol noben ne bi vedel kdaj gre v penzijo...

Trenutno je sistem taksen kot ce bi za dosego pokojnine napisali v zakon da mors pridno in kontinuirano delat... pol se pa spizovec odloci ce si al ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

tommorrow je izjavil:


Čudno, ker ste baje kripto zanesenjaki ljudje z nekimi ideali o pravični družbi, pa vidim, da vam v resnici dol visi za vse, razen zase :).

Ja, načeloma nam je vseeno za svet, dokler to ne vpliva na nas. Kar pomeni, da moramo skrbeti za več stvari, kot navadneži.

Saj so dali navodila. Nekje na začetku teme imaš mnenja.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

je kdo od vas sploh že kaj izplačal? Al to use ugibamo?

cebelar123 ::

Nabijajo vsi samo, saj jih je večina kupovala na ATH in čakajo, da bo spet prišel december :P

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

je kdo od vas sploh že kaj izplačal? Al to use ugibamo?


Na lastne oči sem videl kako je kolega od kolega dobil nakazilo 920k evrov na TRR od Abanke lani sredi decembra... vložil pa je 20k Julija... od FURSa ni dobil še nobenga poziva za karkoli =) Last update je tole iz marca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Po kokm času te kontaktirajo? A je že kej zapraulu al ma spravlen kej za FURS :)?

Cubaka ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

je kdo od vas sploh že kaj izplačal? Al to use ugibamo?


Na lastne oči sem videl kako je kolega od kolega dobil nakazilo 920k evrov na TRR od Abanke lani sredi decembra... vložil pa je 20k Julija... od FURSa ni dobil še nobenga poziva za karkoli =) Last update je tole iz marca...

Pa je veliko trejdal vmes al mu je ratal nardit 4600% na enem coinu? Drgač ma furs mislim da 5 let da te kontaktira in ti polovico pobere tak da se jim ne mudi... :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cubaka ()

Klemen97 ::

Cubaka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

je kdo od vas sploh že kaj izplačal? Al to use ugibamo?


Na lastne oči sem videl kako je kolega od kolega dobil nakazilo 920k evrov na TRR od Abanke lani sredi decembra... vložil pa je 20k Julija... od FURSa ni dobil še nobenga poziva za karkoli =) Last update je tole iz marca...

Pa je veliko trejdal vmes al mu je ratal nardit 4600% na enem coinu? Drgač ma furs mislim da 5 let da te kontaktira in ti polovico pobere tak da se jim ne mudi... :S


Da osebno zaslužim 920k v kripto, tisto sekundo ko dobim denar na banko dvignem vse in hranim nekje na varnem v gotovini, premoženje prepišem na ženo/osebo, ki ji zaupam in potem se lahko obrišejo pod nosom.
Tudi če smatrajo to kot kakršnokoli prevaro, karkoli, grem v skrajnem primeru tudi odsedet (verjetno nebi smela biti tako dolga doba).
Potem pa živim kot kralj s tem denarjem :)
Argumenti?

EDIT: Če kdorkoli iz fursa bere to, prosim za čimprejšno obdavčitev. Dajte normalne procente (npr. 20-25%), mi bomo zadovoljni, radi volje vam to damo, samo da potem mirno spimo in lahko trejdamo dan in noč kolikor se nam zljubi. Ne pa tako kot sedaj, ko so same dileme ali se lahko,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemen97 ()

perci ::

Sam si res cepec, ce mislis, da bi prepis premozenja na zeno kaj resil. Prvic, take stvari se enostavno spodbijajo in drugic, premozenje zakoncev, pridobljeno v casu zakona, je skupno.

Klemen97 ::

perci je izjavil:

Sam si res cepec, ce mislis, da bi prepis premozenja na zeno kaj resil. Prvic, take stvari se enostavno spodbijajo in drugic, premozenje zakoncev, pridobljeno v casu zakona, je skupno.


To se da taktično urediti že nekaj časa pred tem, ko bi si karkoli izplačal iz kriptosveta. Za primer sem dal ženo, če to drži kar si napisal, pa magari na koga drugega, ki mu zaupaš .

janig ::

Iz kjere jame si pa ti prisel? Odpri dejavnost pa bos trejdal in mirno spal

perci ::

Klemen97 je izjavil:

perci je izjavil:

Sam si res cepec, ce mislis, da bi prepis premozenja na zeno kaj resil. Prvic, take stvari se enostavno spodbijajo in drugic, premozenje zakoncev, pridobljeno v casu zakona, je skupno.


To se da taktično urediti že nekaj časa pred tem, ko bi si karkoli izplačal iz kriptosveta. Za primer sem dal ženo, če to drži kar si napisal, pa magari na koga drugega, ki mu zaupaš .

Kakršnekoli neodplačne posle (darilne pogodbe ipd) se da brez problema izpodbijat v tvoji situaciji. Glede zaupanja je pa tako....pri denarju se izven familije neha. Še znotraj familije zna biti velikokrat problem.

Mato989 ::

Cubaka je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

je kdo od vas sploh že kaj izplačal? Al to use ugibamo?


Na lastne oči sem videl kako je kolega od kolega dobil nakazilo 920k evrov na TRR od Abanke lani sredi decembra... vložil pa je 20k Julija... od FURSa ni dobil še nobenga poziva za karkoli =) Last update je tole iz marca...

Pa je veliko trejdal vmes al mu je ratal nardit 4600% na enem coinu? Drgač ma furs mislim da 5 let da te kontaktira in ti polovico pobere tak da se jim ne mudi... :S


Mislim da je veliko večino (90%+) dobil iz ICX/Icon ICOta... 20k je vložil (ali je bilo 25k nisem ziher!) Tak da on bo težko ta primer ko bi bla to dejavnost, ker verjetno je nardil ene par 10 tradov v 6 mesecih... se mu je pač na veliko usralo =) Dobro je pa mel tudi jajca ko je 20-25k vložil all in =) Tega jaz nisem upal =)

Da osebno zaslužim 920k v kripto, tisto sekundo ko dobim denar na banko dvignem vse in hranim nekje na varnem v gotovini, premoženje prepišem na ženo/osebo, ki ji zaupam in potem se lahko obrišejo pod nosom.
Tudi če smatrajo to kot kakršnokoli prevaro, karkoli, grem v skrajnem primeru tudi odsedet (verjetno nebi smela biti tako dolga doba).
Potem pa živim kot kralj s tem denarjem :)
Argumenti?

EDIT: Če kdorkoli iz fursa bere to, prosim za čimprejšno obdavčitev. Dajte normalne procente (npr. 20-25%), mi bomo zadovoljni, radi volje vam to damo, samo da potem mirno spimo in lahko trejdamo dan in noč kolikor se nam zljubi. Ne pa tako kot sedaj, ko so same dileme ali se lahko,..


Ja jaz sem že davno reko da za 1-2 mil grem prostovoljno v naš arest za 2-4 leta... itak je v naših zaporih kot na dopustu, 3 meniji ipd...

Kar se pa tiče obdavčitve je 25% absolutno preveč... jaz pri obdavčitvi vedno gledam na tiste srednje zaslužkarje... če zaslužiš 100k je 25k absolutno preveč... Obdavčitev bi morala biti v rangu enoštevilčnih procentov... oz. max 10%... desetina je še sprejemljiva...

Obdavčitev mora bit taka, da se ti pri neki cifri okol 300k zaslužka bolj splača skeširat v Sloveniji in plačat davek kot odit za 5 let v tujino. torej beri mora bit manj kot 50k za 300k zaslužka.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tommorrow ::

Predlog je nazadnje, ko sem gledala, rabil še 3 glasove. FURS ga bo dejansko v tem primeru primoran prebrat. Ne pa pisat 25% my dog...

perci ::

Na FURS-u so ga je že prebral, don't worry. S tem da itak ni nič novega tam napisanega.

Ja jaz sem že davno reko da za 1-2 mil grem prostovoljno v naš arest za 2-4 leta... itak je v naših zaporih kot na dopustu, 3 meniji ipd...

Za zamislit se je, če res tako čutiš. Mi je žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

1pioneer ::

Davek na kripto naj bo 0%, vi ste vsi munjeni v glavi, da bi radi imeli davke za nekaj kar ni uvedeno nikjer razen na Japonskem. Kriptovalute pri nas niso plačilno sredstvo ne finančni istrument ne nič... Enačijo se z istim kot so igrice ala GTA kjer si znotraj igrice kupuješ obleke, pištole in avta...

janig ::

Pa saj je 0%:))

1pioneer ::

Sej vem, ampak ne vem kaj neki palamudi fok da bi radi davek če ga ni. Sami sebi kopljejo jamo... Naj ostane kot je torej 0%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

Jerry000 ::

0 bi moralo biti, če smo iskreni. Že tko nam pri delu pobriajo davke in povsod, dost majo...preveč. Ajd 5% bi še reku nej bo, pa roka :)

kamiKaZaA ::

Tudi sam sem proti obdavčitvi. Vem pa kje je problem in zakaj bo obdavčitev, ter hkrati upam, da bo razumna ( do nekje maksimum 25% ). V javnem sektorju imamo zaposlenih 20-25% ( 160-200k ljudi ), kar je absolutno preveč in smo tu po procentih v digitalni dobi pravi fenomen in to je treba fojtrat ( druge države imajo tam do nekje 5% zaposlenih v javnem sektorju, tiste z največ pa do 8% ). Zato pa imamo med najvišjimi davke na plače v Svetu ( že pri minimalni plači 600€ neto, mora delodajalec plačati bruto 1000€ vseh stroškov, torej država pobere najrevnejšim 40% zaslužka -> narobe Svet ). Ko pa se bo javni sektor skrčil, tukaj mislim razne agencije, inštitute in ostale birokrate, katerih je najmanj 10x preveč, takrat pa lahko tudi pričakujemo nižje davke na splošno in mogoče, da kriptovalute nebodo obdavčene.

tommorrow ::

Morala bi biti neka lestvica, na primer do 20k dobička ni davka, od 20 do 50k je 2%, od 50k do 100k 5%... To sem si izmislila številke, nisem preračunavala.

jype ::

Jaz mislim, da bi bila smiselna enaka obdavčitev, kot pri ostalih investicijskih rečeh. Če reč kupiš zato, da jo boš dražje prodal, potem je to:
- naložba,
- finančna špekulacija,
- denar, ki ga ne potrebuješ in
- igra na srečo, pri kateri staviš na višjo ceno kriptovalute ali kriptožetona v prihodnosti.

Vse te reči so obdavčene.

Tudi absurdno volatilnost bi ustrezna obdavčitev (če prodaš prej kot po določenem času, je davek višji, potem ga pa eventuelno sploh ni več) lahko pomagala umiriti.

Disclaimer: Ja, to pravim tudi zato, ker že dovolj dolgo držim, da bi lahko prodal z nizko obdavčitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

1pioneer ::

Še enkrat, nima kaj bit obdavčeno. Niti 1 cent ne... Kriptovalute niso nič v realnem svetu... Ne naložba, ne finančni instrument ne nič kar tam pišeš... Ko bo država pobirala plačila v kriptovaluti in jih dodala kot uradno plačilno sredstvo in k temu regulacijo, potem se lahko pogovarja o davkih. Ps. jype, da ne plačaš davka na finančnih instrumentih mora preteči vsaj 10 let, kripto ne obstaja še toliko časa, da si po tem standardu izven, plus vsak trejd ki opraviš se ti od tam resetira na 0...

jype ::

Seveda so vse to, kar je tam zapisano. Če si plačal dejansko valuto za kriptovaluto, ali pa kriptovaluto zamenjal za dejansko valuto, potem so vse to.

Država ne pobira plačil v delnicah Petrola, pa so delnice Petrola kljub temu vrednostni papir in torej tudi naložba, te so pa po definiciji špekulativne. Investicije so tudi vedno opravljene z denarjem, ki ga ne potrebuješ (ker bi ga, če bi ga potreboval, porabil za nakup tistih reči, ki niso investicije), ter seveda igra na srečo, ker nihče ne kupi nobene delnice z namenom izgubiti vrednost, ampak zato ker drži pesti, da bo vrednost zrastla.

1pioneer je izjavil:

Ps. jype, da ne plačaš davka na finančnih instrumentih mora preteči vsaj 10 let, kripto ne obstaja še toliko časa, da si po tem standardu izven, plus vsak trejd ki opraviš se ti od tam resetira na 0...
Ne sekiraj se, zakonodaja se ne bo spremenila, dokler se celotna EU ne zedini glede teh reči. Vsaj še 5-10 let časa imaš, da nehaš trgovat.

YesPeace ::

Se pravi bi po tvoje morali obdavčiti tudi če "kupiš" dolarje ali švicarkse franke in dolar ali frank v primerjavi z evrom zraste in jih nato prodaš nazaj za evre?!

Pri crypto valutah ni čisto tako enostavno, najprej jih bo treba razdeliti v različne "razrede" Bitcoin je za moje pojme lahko tretiran samo kot valuta in bi moral ostati neobdavčen. Security tokeni pa so svoja zgodba, saj imajo vse lastnisti delnic in te bi pa zlahkoto lahko obdavčili, vendar bi morali pred tem še urediti celotno zakonodajo na področju kriptovalut. Potem pa so tukaj naprimer še utility tokeni, kateri pa imajo spet čisto drugačne lastnosti...


jype je izjavil:

Seveda so vse to, kar je tam zapisano. Če si plačal dejansko valuto za kriptovaluto, ali pa kriptovaluto zamenjal za dejansko valuto, potem so vse to.

Država ne pobira plačil v delnicah Petrola, pa so delnice Petrola kljub temu vrednostni papir in torej tudi naložba, te so pa po definiciji špekulativne. Investicije so tudi vedno opravljene z denarjem, ki ga ne potrebuješ (ker bi ga, če bi ga potreboval, porabil za nakup tistih reči, ki niso investicije), ter seveda igra na srečo, ker nihče ne kupi nobene delnice z namenom izgubiti vrednost, ampak zato ker drži pesti, da bo vrednost zrastla.

1pioneer je izjavil:

Ps. jype, da ne plačaš davka na finančnih instrumentih mora preteči vsaj 10 let, kripto ne obstaja še toliko časa, da si po tem standardu izven, plus vsak trejd ki opraviš se ti od tam resetira na 0...
Ne sekiraj se, zakonodaja se ne bo spremenila, dokler se celotna EU ne zedini glede teh reči. Vsaj še 5-10 let časa imaš, da nehaš trgovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesPeace ()

Ziga Dolhar ::

YesPeace je izjavil:

Se pravi bi po tvoje morali obdavčiti tudi če "kupiš" dolarje ali švicarkse franke in dolar ali frank v primerjavi z evrom zraste in jih nato prodaš nazaj za evre?!


Če kupuješ dolarje ali franke in jih nato prodaš nazaj za evro - in to opravljaš kot dejavnost - je to obdavčeno.
https://dolhar.si/

jype ::

YesPeace je izjavil:

Bitcoin je za moje pojme lahko tretiran samo kot valuta
Meni se pa zdi, da ne: Z valutami upravljajo centralne banke, z bitcoinom pa ne.

YesPeace je izjavil:

vendar bi morali pred tem še urediti celotno zakonodajo na področju kriptovalut
Drži. Saj eventuelno bodo.

YesPeace je izjavil:

Potem pa so tukaj naprimer še utility tokeni, kateri pa imajo spet čisto drugačne lastnosti...
Ja, čeprav resnici na ljubo večina utility žetonov to postane zato, da lahko ICO prihrani na pravnih stroških tega, da bi prodajali vrednostni papir.

tommorrow ::

Tisti, ki trdite, da je vse določeno, ali lahko prosim za ostale citirate vse relevnantne zakonske določbe?

1pioneer ::

Če jemljemo iz besede da so kriptovalute - valute ki so kriptirane, bi morale biti tretirane kot valutno trgovanje, ki pa v Sloveniji ni obdavčeno za fizične osebe, tudi če jih prodaš po 100x na dan.

Če pa opravjaš storitev, se pravi si manager in upravljaš s tujim denarjem z namenom da narediš dobiček in si za to plačan potem je obdavčljivo. To so razni MAM, PAM ali Hedge fund. Če pa ti odpreš račun pri brokerju in sam trguješ ni davka, pa čeprav obračaš 1 miljon gor...

Kripto valute niso nikjer uvedene, da sploh obstajajo pri nas. Tako, da dokler se ne zjasni kaj to je nima davčna kaj iskat od tega... In davek ne sme obstajati...

jype ::

1pioneer je izjavil:

Če jemljemo iz besede da so kriptovalute - valute ki so kriptirane
Če to rečeš, potem itak ne veš, kaj so kriptovalute.

1pioneer je izjavil:

bi morale biti tretirane kot valutno trgovanje, ki pa v Sloveniji ni obdavčeno za fizične osebe, tudi če jih prodaš po 100x na dan.
To sicer ne drži, ampak tudi če bi, kriptovalute še vedno ne bi bile valute.

1pioneer je izjavil:

Kripto valute niso nikjer uvedene, da sploh obstajajo pri nas. Tako, da dokler se ne zjasni kaj to je nima davčna kaj iskat od tega... In davek ne sme obstajati...
To drži, zato se jih trenutno obravnava kot običajno premičnino (torej kot če bi kupil bicikl za pol evra in ga prodal za deset jurjev evrov).

1pioneer ::

Kaj pa so kritpovalute po tvojem? Namen je da namesto FIAT uporabimo decentralizirane neregulirane "svoje" valute za plačilo dobrin a ni tako?

Res je da jih je potem še cela zvrst ampak prvotni namen je ta... Torej namesto USD, EUR, CHF, GBP, JPY za nakup recimo laptopa uporabim BTC...

YesPeace ::

Določene kriptovalute imajo lastnosti valut in se jih bo v prihodnjosti po vsej verjetnosti obravnavalo kot valute (BTC, LTC, BCH,...) res pa da obstaja možnost, da tudi za te valute "najdejo-izumijo" nek nov razred in jih tudi davčno obravnavajo tako.

Security tokene pa bi bilo edino smiselno obravnavati kot finančni inštrument. S tem ko bojo regulatorji "priznali" da so kriptovalute kot valute oziroma kot finančni inštrumenti... takrat bo pomoje šele ratalo pestro! Dokler tega ne priznajo in jih ne razvrstijo pa nimajo kaj obdavčit.

jype ::

1pioneer je izjavil:

Kaj pa so kritpovalute po tvojem?
Generalizirana rešitev problema generalov, jasno.

1pioneer je izjavil:

za nakup recimo laptopa uporabim BTC...
Če ti kdo laptop zamenja za bazuko, a je potem valuta bazuka, al je valuta laptop?

Mato989 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

YesPeace je izjavil:

Se pravi bi po tvoje morali obdavčiti tudi če "kupiš" dolarje ali švicarkse franke in dolar ali frank v primerjavi z evrom zraste in jih nato prodaš nazaj za evre?!


Če kupuješ dolarje ali franke in jih nato prodaš nazaj za evro - in to opravljaš kot dejavnost - je to obdavčeno.


Ampak dejavnost je to takrat ko ti registriraš to dejavnost in imaš popoldanski SP oz. podjetje ipd... Če to počnem popoldan sam to ni dejavnost... enako bi moralo bit s kriptom. Ampak tega noče podpisat noben FURSovec.

Vsak mi je rekel naj dam svoj primer, ja seveda, da me majo potem na piki lahko ker vedo vse o meni... optimisti =)

YesPeace je izjavil:

Določene kriptovalute imajo lastnosti valut in se jih bo v prihodnjosti po vsej verjetnosti obravnavalo kot valute (BTC, LTC, BCH,...) res pa da obstaja možnost, da tudi za te valute "najdejo-izumijo" nek nov razred in jih tudi davčno obravnavajo tako.

Security tokene pa bi bilo edino smiselno obravnavati kot finančni inštrument. S tem ko bojo regulatorji "priznali" da so kriptovalute kot valute oziroma kot finančni inštrumenti... takrat bo pomoje šele ratalo pestro! Dokler tega ne priznajo in jih ne razvrstijo pa nimajo kaj obdavčit.


NOBENA kriptovaluta nima kaj bit za obdavčena kot delnice, ker z delnico si lastnik nečesa, s kriptovaluto pa ničesar od tiste firme... dokler se to ne popravi (da je kriptovaluta oz. token lastništvo dokazljivo na sodišču je debata o tem brepredmetna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

janig ::

Tudi pri forexu ti furs lahko rece, da gre za dejavnost, ce zivis od tistega. Mato, kolikor vem niti nimas vseh logov, tako, da furs ti kvecjemu lahko rece, da gre za premozenje nepojasnenega izvora. Ne skrbi, ne bo dejavnost.

Jeba je, da USA nima enega Matota, da bi jim povedal, da kripto ne sme bit obdavcen kot delnice.

1pioneer ::

Če se že omenja ZDA, je obdavčevanje tam izmišljotina. V njihovi deklaraciji so se borili proti temu in obdavčitve zato niso dodali not. Vendar so se vmes vmešali raznorazni paraziti in skozi leta nekako izborili obdavčitev. Temat na to je ogromno...

Mi pač nismo ZDA in nimamo davka na Forex in ne na kritpovalute, kar je velik plus. Tudi davek na dobiček je vredu, edino kar te udari če si podjetnik je plačevanje prispevkov. Če bi se radi šli kriptodolino, je najboljša varianta da ni davka. Tako bomo privlekli cel kup firm, kjer bo država pokasirala svoj "levji" delež s prispevki in ne z davki...

Mato989 ::

janig je izjavil:

Tudi pri forexu ti furs lahko rece, da gre za dejavnost, ce zivis od tistega. Mato, kolikor vem niti nimas vseh logov, tako, da furs ti kvecjemu lahko rece, da gre za premozenje nepojasnenega izvora. Ne skrbi, ne bo dejavnost.

Jeba je, da USA nima enega Matota, da bi jim povedal, da kripto ne sme bit obdavcen kot delnice.


Če hodim na šiht ne živim od tistega... sicer pa ne skrbi za FURS če bo potrebno bodo logi nastali 1 trade ki bo epski vreden špar sto k v zameno za 1 eter... na privatnem exchangu ki ga bo vzpostavil moj kolega nekje bogu za hrbtom... 1 trade dobiček par sto jurčkov in to je to...

Logov pa valda da nimam ker nekaj kriptovalut sem dobil še pred časom gratis... ko še nisem tradal in je bla to bolj muha enodnevnica, nekaterih nisem shranjeval nekje več nimam private keyov itd... antsharese ko sem lani kupil je blo to nekje kjer več nimam dostopa in tudi prvi wallet od NEOtov je pozabljen ker sem preposlal... skratka takrat ni nihče povedal da je to potrebno ker zakona o tem ni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

NOBENA kriptovaluta nima kaj bit za obdavčena kot delnice, ker z delnico si lastnik nečesa, s kriptovaluto pa ničesar od tiste firme... dokler se to ne popravi (da je kriptovaluta oz. token lastništvo dokazljivo na sodišču je debata o tem brepredmetna.

Tale izjava kaze elementarno nerazumevanje decentraliziranega blockchaina. Zakaj bi komurkoli karkoli rabil dokazovat? Si imetnik private keyev ali pa nisi. Zdej, to lahko dokazujes tudi na sodiscu, ce se ti ob tem dviguje. Treba pa ni.

IL_DIAVOLO ::

Prav zaskrbljujoce je, koliko kvazi strokovnjakov nima pojma o kriptovalutah.

horsovski ::

Ob predpostavki da odpreš s.p z namenom opravljanja dejavnosti trgovanja kriptovalut, a to potem pomeni, da nekdo, ki si bo želel izplačat EUR100,000, bo moral plačat 55% davka glede na dohodninsko lestvico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: horsovski ()

Cubaka ::

Že to da je od primera odvisno in noben ne ve kako in kaj, kakšni so pogoji, je pomoje dost da ti ne morjo nabiti davka. Jaz osebno nebi opravil enega trejda če bi vedel da bo s tem tako sranje in bo v igri dohodninska lestvica. Na veliko je pisalo da crypto ni obdavče, kogarkoli si vprašal, potem pa so kar naenkrat lani jeseni/pozimi FURSovci potaknili zraven to dejavnost. Torej povzetek, če bi vedel da bodo FURSovci srali s to dejavnostjo, nebi opravil enega trejda poleg začetnega nakupa, pa sem prebral takrat kar nekaj na to temo in ni bilo nikjer ne duha ne sluha o kakem davku oz. še slabše, o dohodninski lestvici. To da se kar naenkrat spomnijo da bi davke pobiral potem ko ne moreš nič več spremeniti za nazaj pomoje ne pije vode.

ginekk ::

1pioneer je izjavil:

Kaj pa so kritpovalute po tvojem? Namen je da namesto FIAT uporabimo decentralizirane neregulirane "svoje" valute za plačilo dobrin a ni tako?

Res je da jih je potem še cela zvrst ampak prvotni namen je ta... Torej namesto USD, EUR, CHF, GBP, JPY za nakup recimo laptopa uporabim BTC...


Namen kripto srenje da. Ne pa tudi uradnih organov, ki edini lahko odločijo kaj je legalno plačilno sredstvo. Če bi bil jaz trenutna centralna banka bi se trudil na vse kriplje lobirat proti novem sistemu, ki hoče izničit mojega.

janig ::

Jaz glasujem za predlog profdoktorja. Bo najbolj enostavno:

profdoktor je izjavil:

Jaz bi jih obdavčil kot nepojasnjeno premoženje, torej 70%. Do neke mere je to res nepojasnjeno, da neka datoteka z obljubo o revolucionarni tehnologiji stane 1$, čez nekaj let pa 1000$ in še vedno brez revolucionarnega produkta. Lahko pa tudi damo pod piramidno shemo, ker več ljudi vloži višje so tisti, ki so prej vložili. Čisto odvisno za katero se odloči država.

Ne vem pa kje je horsovski dobil 55%.

ginekk ::

1pioneer je izjavil:



Mi pač nismo ZDA in nimamo davka na Forex in ne na kritpovalute, kar je velik plus. Tudi davek na dobiček je vredu, edino kar te udari če si podjetnik je plačevanje prispevkov. Če bi se radi šli kriptodolino, je najboljša varianta da ni davka. Tako bomo privlekli cel kup firm, kjer bo država pokasirala svoj "levji" delež s prispevki in ne z davki...


Davčna oaza bi lahko bili tudi brez kripta. Še kaj drugega bi lahko naredil za priliv investicijskega kapitala. Lahko bi recimo imeli davčni odpustek za doktorante, enako kot v Švici, kar posledično zniža ceno znanstvenikov in raziskovanja. V Švici je iz tega naslova kar nekaj znanstvenih centrov multinacionalk.

Marsikatera stvar je pri nas razvita že precej bolje kot kripto.
(trenutno se Viberate recimo smeši z ogromnim vlaganjem v nepremičnine, namesto da bi vlagali v tisto kar je obljubljeno kupcem žetonov)

jackblake ::

Jst sploh nevem kva vam nekaterim dogaja... Tukaj imate nekaj linkov in si prosim preberite, ter nehajte zganjati paniko https://kriptomat.io/davek-na-kriptoval... https://data.si/en/blog/tax-treatment-c...

To se pravi na hitro:
- Ali je trgovanje kriptovalut obdavčeno? NE
- Ali je dohodek v kriptovalutah obdavčeno? DA
- Ali je obdvačeno rudarjenje kriptovalut? DA

Ko sem brav nekatere komentarje, se mi zdi kot, da nekateri hočete, da so kriptovalute obdavčene 8-O ... Me prov zanima kako boste plačevali davke na vsak micro swing trade ali če boste day tradali - dobrodošli v peklu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jackblake ()

Mato989 ::

jackblake je izjavil:

Jst sploh nevem kva vam nekaterim dogaja... Tukaj imate nekaj linkov in si prosim preberite, ter nehajte zganjati paniko https://kriptomat.io/davek-na-kriptoval... https://data.si/en/blog/tax-treatment-c...

To se pravi na hitro:
- Ali je trgovanje kriptovalut obdavčeno? NE
- Ali je dohodek v kriptovalutah obdavčeno? DA
- Ali je obdvačeno rudarjenje kriptovalut? DA

Ko sem brav nekatere komentarje, se mi zdi kot, da nekateri hočete, da so kriptovalute obdavčene 8-O ... Me prov zanima kako boste plačevali davke na vsak micro swing trade ali če boste day tradali - dobrodošli v peklu.


Še 1x... problem je če se uradnik FURSa sredi belega dne odloči da si ti tisti ki je opravljal dejavnost... in ker je pogoj za opravljanje dejavnosti zelo "vague" lahko pade not praktično vsak... Tako kot FURSovci upalijo tipa ki proda 15 avtov na leto in murečejo da je opravljal dejavnost prodaje avtov (ni pa je če bi prodal samo 1 ali morda 2) tako lahko se odločijo in podrkavajo tudi tiste ki trgujemo s kriptovalutami.

To bi radi da se 100% razjasni PREDEN keširam(o) višje vsote... ker ko se uradnik FURSa nekaj odloči pritožba ne zadrži izvržbe, kar pomeni po domače da moraš ti plačat in potem it na SODIŠČE dokazovat da ima FURS narobe... FURSov denar pa med drugim financira sodišče RS =)

Slim chance of success, What are we waiting for!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Kaj se ti sploh sekiraš. Ti si itak najpametnejši in boš denar odpeljal ven čez Belorusijo.

Mato989 ::

Saj se ne... jaz debatiram.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Bi rekel, da se, glede na to, da te je poln forum na to temo.

Mato989 ::

Seveda, ker ti ljudem ne poveš takih dejstev, kako te lahko FURS nategne, ker si iz FURSa... pol morajo pa drugi =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
12 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310315 (1509) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193273 (43513) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197214 (6109) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147363 (111509) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223641 (14248) St235

Več podobnih tem