» »

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum?

««
10 / 20
»»

pibomarco ::

Pa je kdo od vas že kaj konkretnega zaslužil s kriptovalutami?
 lol

lol

Let's bypass all the bullshit and get naked!

kakob ::

pibomarco je izjavil:

Pa je kdo od vas že kaj konkretnega zaslužil s kriptovalutami?


Nikoli nihče. Move along.

Machete ::

pibomarco je izjavil:

Pa je kdo od vas že kaj konkretnega zaslužil s kriptovalutami?


A veš kaj so kriptovalute in zakaj obstajajo?

(Ne, niso loto srečke. Tvoj vodovodar se moti.)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pibomarco ::

Iskreno nisem ravno einstein na tem področju, poznam pa dosti ljudi, ki se s tem bavijo.
Se zavedam da so zaslužki ponekod ogromni za posmaeznike. Sprašujem VAS v tej temi za bolj konkretne številke. Ne zahtevam, sprašujem.
3/4 vlagateljev v kriptosvet ti nebo vedelo odgovoriti na to vprašanje Machete. ;)
Let's bypass all the bullshit and get naked!

kakob ::

pibomarco je izjavil:

Iskreno nisem ravno einstein na tem področju, poznam pa dosti ljudi, ki se s tem bavijo.
Se zavedam da so zaslužki ponekod ogromni za posmaeznike. Sprašujem VAS v tej temi za bolj konkretne številke. Ne zahtevam, sprašujem.
3/4 vlagateljev v kriptosvet ti nebo vedelo odgovoriti na to vprašanje Machete. ;)


Think of a really high number.


More than that.

1pioneer ::

kakob je izjavil:

pibomarco je izjavil:

Iskreno nisem ravno einstein na tem področju, poznam pa dosti ljudi, ki se s tem bavijo.
Se zavedam da so zaslužki ponekod ogromni za posmaeznike. Sprašujem VAS v tej temi za bolj konkretne številke. Ne zahtevam, sprašujem.
3/4 vlagateljev v kriptosvet ti nebo vedelo odgovoriti na to vprašanje Machete. ;)


Think of a really high number.


More than that.

And then add n2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

Kuraa ::

Ali mi lahko kdo pojasni za moj konkreten primer:

Bitcoin kupljen nekje tam leta 2013 (za 300 EUR), prodan letos za par 1000 EUR. Nakazilo na Bitstamp in nazaj z istega TRR pri NLB. Delam v tujini (EU) in nimam nobene dejavnosti prijavljene v Sloveniji.

Nimam se namena izogibat davkom, upam samo, da niso ravno 70 % + pavšalne kazni, ker potem lahko kaj hitro pridem v minus. Sklepam, da ima FURS vpogled v vse račune na slovenskih bankah, zato me zanima ali je bolje, da jim preventivno pišem e-mail z informacijo o nakazilih.

Ker imam še nekaj drobiža na Bitstampu me zanima tudi ali naj odprem dejavnost (in to kakšno), da si lahko nekoč v prihodnosti izplačam še preostanek in bo vse "po regelcih".

Hvala!

1pioneer ::

Ma za teh par jurčkov ne bo nič... Niti ni davka v SLO sploh če si držal od 2013. Imej pač shranjene trading loge in če te pokličejo jih predložiš če ne pa nič. Život ide dalje :)

jype ::

Kuraa je izjavil:

Bitcoin kupljen nekje tam leta 2013 (za 300 EUR), prodan letos za par 1000 EUR. Nakazilo na Bitstamp in nazaj z istega TRR pri NLB. Delam v tujini (EU) in nimam nobene dejavnosti prijavljene v Sloveniji.
To ni dejavnost in ni obdavčeno in ni treba prijavljat nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oolh ::

Na spletni strani https://kriptovalute.si objavljeno razmišljanje Mag. Ivana Simiča o kriptovalutah in obdavčitvi.

Link

-----------
opomba; Lahko, da ste povezavo do intervjuja že kje objavili na strani (sem prepozno opazil pri mojem prejšnem postu že linkano stran). Se od daleč vidi, da nisem več na tekočem z dogajanjem tu gor.

Je pa njegova predlagana davčna ureditev vsekakor manj ugodna kot nemška.

tommorrow ::

Saj je predlagal nižjo stopnjo.

Mato989 ::

oolh je izjavil:

Na spletni strani https://kriptovalute.si objavljeno razmišljanje Mag. Ivana Simiča o kriptovalutah in obdavčitvi.

Link

-----------
opomba; Lahko, da ste povezavo do intervjuja že kje objavili na strani (sem prepozno opazil pri mojem prejšnem postu že linkano stran). Se od daleč vidi, da nisem več na tekočem z dogajanjem tu gor.

Je pa njegova predlagana davčna ureditev vsekakor manj ugodna kot nemška.


Ja smo objavili ampak bistvo vsega tega je, da je on spet imel prav... Njegov predlog obdavčitve 25%, je sicer pošten, če vzamemo v obzir celotno slovensko sceno, ampak to ne spremeni dejstva daj e to pretirana obdavčitev (za kapitalske dobičke nasploh) sploh če postavimo v luč dejstvo, da denar ki ga vlagamo je že bil vsaj 1x obdavčen skozi plačno obdavčitev... in je v tem pogledo to čista kraja

Če pa pogledamo, pa vidimo da država in sam sistem ni nikakor olajšal kriptovalutam in je nesmiselno pričakovat da bodo oz. bomo tisti ki smo z njimi zaslužili pripravljeni plačevat tako visok (četrtinski) delež državi ki tega področja ni zmogla uredit od leta 2009!!!

Pri delniških papirjih in delnicah, je to vsaj čisto mičkeno smiselno, ker je področje zakonsko urejeno, torej ljubljanska borza ima dovoljenje, itd, medtem pa je Bitstamp moral iz Slovenije odit v Luksemburg po papirje ker Slovenija ni zmogla uredit zakonov, zakaj bi torej dali 25%?

Menim da(kot sem že parkrat napisal) bi bila 10% obdavčitev MAX, kar je smiselno... vse kar je več se ti (spet) prehitro začne splačat utajevat. Če bi bila pa 5%, pa grem stavit da 99,9% ljudi ne bi niti poskušalo utajevat... samo vprašanje je kdaj bo to padlo na pamet državi in ostalim državam...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Dzuro10 ::

Dajte torej cesarju, kar je cesarjevega :D

1pioneer ::

Cesarjevega ni nič. To da je prepričal njegov prednik svoje sovaščane, da je on več vreden od ostalih je nateg človeštva, ki se prenaša skozi potomstvo do danes...Torej cesar naj vrne nazaj nakradeno potem lahko govorimo kako bi dal vsak nekaj v skupno dobro... :) V primeru države pa naj ta skrbi za red in mir, ostalo pa sami poskrbimo. Socialna država ne more obstati, tudi če dvigne davke na 99%. Dnevi delavcev, ki so polnili državno blagajno so mimo in sedaj je razmerje 2 upokojenca na 1 delavca ali še manj in država ne more polnit toliko kolikor daje... Ekonomski sistem ki je veljal 50 let nazaj ne deluje, bo treba kaj novega izmislit...

sarma832 ::

Večina exchangov je locirana offshore, npr. kajmanski otoki in podobno. Coine lahko zapravljaš ali prodaš za FIAT otc.
Bi rad videl koliko ljudi bo prostovoljno plačevalo 25%. Na rtvslo top komentar "MI NE DAMO NIČ!" :))

Sicer pa je družba toliko pravična, kot so pravični ljudje v njej ;((

Razni DAO so meni zelo zanimivi. Če bi se dalo ustvariti transparenten sistem, organizacijo ki bi lahko opravljala vlogo javne uprave, ampak bila vodena bolj kot zasebno podjetje + da bi bile incentives usmerjene v korist vseh(izbran si če dobro zapravljaš/če zmanjšuješ stroške in zmanjšuješ inflacijo ipd...more biti konkurenca).
Tudi votanje/glasovanje je trenutno polom. Lahko celo življenje posvetiš politiki ekonomiji whatever, pa bo tvoj glas vreden enako kot od penzionerja jožeta, ki mu je po nacionalnih novicah bila obljubljena višja penzija.

EOS vem da poizkuša tako strukturirati governance, da so spodbude v dobro vseh, elementi konkurence, za glasovanje potrebuješ denar in če glasuješ v korist sistema si nagrajen, sicer kaznovan ipd... Pa tudi mislim da Cardano, Zen, ETC in verjetno še marsikater drug projekt poizkušajo uvesti nek governance. Ampak preveč je tega, da bi lahko vse spremljal oz. karkoli v podrobnosti :8)

nuclear ::

Ne zivim v Sloveniji vec, glede na tole temo sem malo razocaran. Sem mislil, da je Slovenija crypto heaven, kakor tuji clanki opisujejo. Se prou, ce imam $100,000 profita in hocem v Slovensko banko nalozit, bom placal takso 40% ce nisem drzal vec kot eno leto?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

hamez66 ::

nuclear je izjavil:

Ne zivim v Sloveniji vec, glede na tole temo sem malo razocaran. Sem mislil, da je Slovenija crypto heaven, kakor tuji clanki opisujejo. Se prou, ce imam $100,000 profita in hocem v Slovensko banko nalozit, bom placal takso 40% ce nisem drzal vec kot eno leto?


Ne, davek boš plačal samo v primeru, da si do bitcoinov prišel z rudarjenjem ali če ti je trgovanje predstavljalo kontinuirano samostojno dejavnost, oz. nekaj podobnega. Če si opravljal dejavnost ali ne je pa odvisno od odločitve FURSa (afaik), ki odloča za vsak primer posebej. Vsekakor pa daleč od kakršnih koli nebes. Vse v skladu z Mirotovo moralnostjo, ko govori eno, dela pa drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

nuclear je izjavil:

Ne zivim v Sloveniji vec, glede na tole temo sem malo razocaran. Sem mislil, da je Slovenija crypto heaven, kakor tuji clanki opisujejo. Se prou, ce imam $100,000 profita in hocem v Slovensko banko nalozit, bom placal takso 40% ce nisem drzal vec kot eno leto?


Ne, davek boš plačal samo v primeru, da si do bitcoinov prišel z rudarjenjem ali če ti je trgovanje predstavljalo kontinuirano samostojno dejavnost, oz. nekaj podobnega. Če si opravljal dejavnost ali ne je pa odvisno od odločitve FURSa (afaik), ki odloča za vsak primer posebej. Vsekakor pa daleč od kakršnih koli nebes. Vse v skladu z Mirotovo moralnostjo, ko govori eno, dela pa drugo.


Saj to ravno, dokler ne bo jasnih definicij kdaj je nekaj dejavnost bo pač izogib FURSu točka številka 1 :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MethHead ::

sarma832 je izjavil:

Večina exchangov je locirana offshore, npr. kajmanski otoki in podobno. Coine lahko zapravljaš ali prodaš za FIAT otc.
Bi rad videl koliko ljudi bo prostovoljno plačevalo 25%. Na rtvslo top komentar "MI NE DAMO NIČ!" :))

Sicer pa je družba toliko pravična, kot so pravični ljudje v njej ;((

Razni DAO so meni zelo zanimivi. Če bi se dalo ustvariti transparenten sistem, organizacijo ki bi lahko opravljala vlogo javne uprave, ampak bila vodena bolj kot zasebno podjetje + da bi bile incentives usmerjene v korist vseh(izbran si če dobro zapravljaš/če zmanjšuješ stroške in zmanjšuješ inflacijo ipd...more biti konkurenca).
Tudi votanje/glasovanje je trenutno polom. Lahko celo življenje posvetiš politiki ekonomiji whatever, pa bo tvoj glas vreden enako kot od penzionerja jožeta, ki mu je po nacionalnih novicah bila obljubljena višja penzija.

EOS vem da poizkuša tako strukturirati governance, da so spodbude v dobro vseh, elementi konkurence, za glasovanje potrebuješ denar in če glasuješ v korist sistema si nagrajen, sicer kaznovan ipd... Pa tudi mislim da Cardano, Zen, ETC in verjetno še marsikater drug projekt poizkušajo uvesti nek governance. Ampak preveč je tega, da bi lahko vse spremljal oz. karkoli v podrobnosti :8)

Zanimivo da si omenil vse blockchaine edino najbolj smiselnega ne. lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MethHead ()

sarma832 ::

MethHead je izjavil:

sarma832 je izjavil:

Večina exchangov je locirana offshore, npr. kajmanski otoki in podobno. Coine lahko zapravljaš ali prodaš za FIAT otc.
Bi rad videl koliko ljudi bo prostovoljno plačevalo 25%. Na rtvslo top komentar "MI NE DAMO NIČ!" :))

Sicer pa je družba toliko pravična, kot so pravični ljudje v njej ;((

Razni DAO so meni zelo zanimivi. Če bi se dalo ustvariti transparenten sistem, organizacijo ki bi lahko opravljala vlogo javne uprave, ampak bila vodena bolj kot zasebno podjetje + da bi bile incentives usmerjene v korist vseh(izbran si če dobro zapravljaš/če zmanjšuješ stroške in zmanjšuješ inflacijo ipd...more biti konkurenca).
Tudi votanje/glasovanje je trenutno polom. Lahko celo življenje posvetiš politiki ekonomiji whatever, pa bo tvoj glas vreden enako kot od penzionerja jožeta, ki mu je po nacionalnih novicah bila obljubljena višja penzija.

EOS vem da poizkuša tako strukturirati governance, da so spodbude v dobro vseh, elementi konkurence, za glasovanje potrebuješ denar in če glasuješ v korist sistema si nagrajen, sicer kaznovan ipd... Pa tudi mislim da Cardano, Zen, ETC in verjetno še marsikater drug projekt poizkušajo uvesti nek governance. Ampak preveč je tega, da bi lahko vse spremljal oz. karkoli v podrobnosti :8)

Zanimivo da si omenil vse blockchaine edino najbolj smiselnega ne. lol


In, kater je najbolj smiseln in zakaj?

adsl ::

Pozdrav,

mene pa zanima, če sedaj te nove uvedbe veljajo tudi za nazaj ali samo za naprej? Ko sem namreč jaz prvič kupil crypto, še ni bilo govora o tem, da je karkoli obdavčeno, če seveda trguješ za sebe.

Kuraa ::

1pioneer je izjavil:

Ma za teh par jurčkov ne bo nič... Niti ni davka v SLO sploh če si držal od 2013. Imej pač shranjene trading loge in če te pokličejo jih predložiš če ne pa nič. Život ide dalje :)

Hvala obema, jype in pioneer!

Zanima me še, kakšno je kaj forumsko mnenje o tem, da sam pošlješ podatke na FURS (tako kot je eden od uporabnikov že naredil). A je to smiselno/strel v koleno/izguba časa?

Meridian ::

Pomoje je konsenz da če so nizke vsote in da so bile pridobljene z občasno aktivnostjo, nej to oni sami zvohajo in jim šele po temu pošlji podatke (mej jih za vsak slučaj shranjene). Če pa so visoke vsote in si veliko trejdov in misliš da se zna kakšen kravatar nate spravt, se pa ne zajbavej pa jim sam pošl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meridian ()

adsl ::

Meridian je izjavil:

Pomoje je konsenz da če so nizke vsote in da so bile pridobljene z občasno aktivnostjo, nej to oni sami zvohajo in jim šele po temu pošlji podatke (mej jih za vsak slučaj shranjene). Če pa so visoke vsote in si veliko trejdov in misliš da se zna kakšen kravatar nate spravt, se pa ne zajbavej pa jim sam pošl.


Si mogoče ti že poslal oz. kdrokoli drug? Kam in kaj se pa sploh pošlje?
Me zanima kakšen odgovor dobiš.

Mato989 ::

Rusija kot kaže spet misli v dobri smeri =) moram pa še preverit koliko je to legit.

Russia thinks about a special 13% tax for crypto from people who cannot show where their coins come from (risk of money laundering).
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

1pioneer ::

Kolikor poznam Ruse ne bodo nit teh 13% plačali :) V bistvu ne poznam Rusa, ki plačuje davke... :)

tommorrow ::

Tule je nekdo napisal predlog vladi, naj FURS ne ravna nezakonito pri obdavčitvi. Lahko glasujete in komentirate. Zaenkrat so bolj negativni komentarji.

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...

Mato989 ::

tommorrow je izjavil:

Tule je nekdo napisal predlog vladi, naj FURS ne ravna nezakonito pri obdavčitvi. Lahko glasujete in komentirate. Zaenkrat so bolj negativni komentarji.

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...


Pozitivci nimamo časa brat teh strani večinoma =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Jaz se ne obremenjujem glede obdavčitev. Ker, če si slučajno naredim 1M+ in bo obdavčitev do 25% od profita, potem ostanem v Sloveniji, plačam davek in preostanek tukaj trošim denar, morda se celo lotim biznisa, ali pa uživam v penziji, ker ko imaš enkrat toliko denarja, se ti več ni treba j***t za ta drobiž, katerega dobiš od delodajalca ( sicer imam solidno plačo za MB razmere oz. dokaj dobro, ampak kaj vse delam ( sicer fizično nič ) in kakšno odgovornost ima moje delo,... sem dokaj slabo plačan ).

Če pa bo obdavičtev 30% ali več, pol pa spakiram kufre v državo, kjer bo 0% obdavčitev, živim v tisti državi do nekje 1 leta, potem se pa selim na Novo Zelandijo, kjer si kupim nepremičnino, morda še eno za oddajo v najem, si najdem službo in bom tam dalje gradil kariero. In na Slovenijo gladko pozabim, država pa nebo imela nič od nič od morebitnega mojega profita.

Sicer pa mi ne gre v glavo zakaj bi sploh obdavčili, če pa bomo na koncu tako ali tako trošili in že tam plačali DDV ali pa morebiti odprli firmo ( investirali denar ) in potem preko firme in novih zaposlitev polnili državno vrečo.

perci ::

Don't worry. Ne boš imel teh problemov. Prvič zato, ker ne boš naredil 1M in drugič zato, ker je v SLO stopnja 0%, razen za tiste, ki vam je tole služba.

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Jaz se ne obremenjujem glede obdavčitev. Ker, če si slučajno naredim 1M+ in bo obdavčitev do 25% od profita, potem ostanem v Sloveniji, plačam davek in preostanek tukaj trošim denar, morda se celo lotim biznisa, ali pa uživam v penziji, ker ko imaš enkrat toliko denarja, se ti več ni treba j***t za ta drobiž, katerega dobiš od delodajalca ( sicer imam solidno plačo za MB razmere oz. dokaj dobro, ampak kaj vse delam ( sicer fizično nič ) in kakšno odgovornost ima moje delo,... sem dokaj slabo plačan ).

Če pa bo obdavičtev 30% ali več, pol pa spakiram kufre v državo, kjer bo 0% obdavčitev, živim v tisti državi do nekje 1 leta, potem se pa selim na Novo Zelandijo, kjer si kupim nepremičnino, morda še eno za oddajo v najem, si najdem službo in bom tam dalje gradil kariero. In na Slovenijo gladko pozabim, država pa nebo imela nič od nič od morebitnega mojega profita.

Sicer pa mi ne gre v glavo zakaj bi sploh obdavčili, če pa bomo na koncu tako ali tako trošili in že tam plačali DDV ali pa morebiti odprli firmo ( investirali denar ) in potem preko firme in novih zaposlitev polnili državno vrečo.



Problem je ravno prelom od "reveža" do nekoga ki dobi za cel flet ali dva na cryptu... 1mil+ se strinjam te boli K če je 25%, ker imaš še vedno dokaj dosti (čeprav pohlepneži bi še več) ampak problem je ko je 25% ti pa imaš možnost dobit 100k ali pa 150k al pa mogoče 200k... takrat pa vsak jurček šteje ogromno... takrat je 25% 25-50k, kar pa pomeni 25-50 povprečnih neto plač, ali po domače za 90%+ Slovenije to pomeni cifra ki jo bodo težko privarčevali samo z plačo...

perci je izjavil:

Don't worry. Ne boš imel teh problemov. Prvič zato, ker ne boš naredil 1M in drugič zato, ker je v SLO stopnja 0%, razen za tiste, ki vam je tole služba.


Dokler ni črno na belem kdaj je služba, moramo pesimistično smatrat da je služba vse kar je več kot 2 trada =) Ker FURSovec se lahko odloči kot se želi, pol morš pa na sodišču dokazovat da FURS nima prav =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Mato989 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Jaz se ne obremenjujem glede obdavčitev. Ker, če si slučajno naredim 1M+ in bo obdavčitev do 25% od profita, potem ostanem v Sloveniji, plačam davek in preostanek tukaj trošim denar, morda se celo lotim biznisa, ali pa uživam v penziji, ker ko imaš enkrat toliko denarja, se ti več ni treba j***t za ta drobiž, katerega dobiš od delodajalca ( sicer imam solidno plačo za MB razmere oz. dokaj dobro, ampak kaj vse delam ( sicer fizično nič ) in kakšno odgovornost ima moje delo,... sem dokaj slabo plačan ).

Če pa bo obdavičtev 30% ali več, pol pa spakiram kufre v državo, kjer bo 0% obdavčitev, živim v tisti državi do nekje 1 leta, potem se pa selim na Novo Zelandijo, kjer si kupim nepremičnino, morda še eno za oddajo v najem, si najdem službo in bom tam dalje gradil kariero. In na Slovenijo gladko pozabim, država pa nebo imela nič od nič od morebitnega mojega profita.

Sicer pa mi ne gre v glavo zakaj bi sploh obdavčili, če pa bomo na koncu tako ali tako trošili in že tam plačali DDV ali pa morebiti odprli firmo ( investirali denar ) in potem preko firme in novih zaposlitev polnili državno vrečo.



Problem je ravno prelom od "reveža" do nekoga ki dobi za cel flet ali dva na cryptu... 1mil+ se strinjam te boli K če je 25%, ker imaš še vedno dokaj dosti (čeprav pohlepneži bi še več) ampak problem je ko je 25% ti pa imaš možnost dobit 100k ali pa 150k al pa mogoče 200k... takrat pa vsak jurček šteje ogromno... takrat je 25% 25-50k, kar pa pomeni 25-50 povprečnih neto plač, ali po domače za 90%+ Slovenije to pomeni cifra ki jo bodo težko privarčevali samo z plačo...

Še bolj to velja za delavca, ki dela za jurja neto in da državi pol. Do njega je pač tvoje stališče izrazito egoistično. Pravzaprav gre za sramoto, ker hočeš živet na račun ljudi z jurja plače.

Mato989 ::

Še bolj to velja za delavca, ki dela za jurja neto in da državi pol. Do njega je pač tvoje stališče izrazito egoistično. Pravzaprav gre za sramoto, ker hočeš živet na račun ljudi z jurja plače.


Zakaj? Jaz sem reskiral on pa ne, če bi jaz imel 0EUR, bi se on vozil egoistično s svojim novim avtom(recimo) ali pa gledal slike iz morja zadnjih 5 let ko jaz nisem bil, ker sem šparal in nato vložil v kripto... a če bi izgubil vse, bi bil on egoist?

Vsak EUR ki sem ga vložil je že bil obdavčen enako ali zelo podobno kot njegova plača =) Medtem ko država za njegovih 10k na banki garantira, za mojih 10k na cryptu ne garantira =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

perci ::

Tudi začetni kapital vsake firme je moral biti na začetku enako obdavčen kot tvoja plača. Vsaj ustanovni kapital je moral biti zagotovljen.

Potem pa dobičke firm obdavčimo z 19%, izplačila pa z dohodnino. Ne z 0% kot bi jih po tvoji logiki, ker je ta denar že enkrat bil obdavčen.

Res se sprašujem ali se samo delaš kretena, ker tole so pa res zadeve za IQ v višini sobne temperature.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Tudi začetni kapital vsake firme je moral biti na začetku enako obdavčen kot tvoja plača. Vsaj ustanovni kapital je moral biti zagotovljen.

Potem pa dobičke firm obdavčimo z 19%, izplačila pa z dohodnino. Ne z 0% kot bi jih po tvoji logiki, ker je ta denar že enkrat bil obdavčen.

Res se sprašujem ali se samo delaš kretena, ker tole so pa res zadeve za IQ v višini sobne temperature.


Ni res, ker ene firme so nastale dooolgo časa nazaj in ni bil skoz enak davek kot ga pišeš tu =) ali očeš rečt da vse odkar poznamo premoženje je le-to obdavčeno enako? Hočeš rečt da je na vso zemljo enak davek bil ob prodajah nakupih itd?

Bullshit!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

tommorrow ::

Mato, vzemi si čas, preberi pa glasuj, saj model hoče imeti črno na belem vnaprej znano, registracija traja precej manj časa kot na borzo :). Če mi ne bomo glasovali in povedali svoje, nas bojo pač povozili drugi.

perci ::

Ni res, ker ene firme so nastale dooolgo časa nazaj in ni bil skoz enak davek kot ga pišeš tu =) ali očeš rečt da vse odkar poznamo premoženje je le-to obdavčeno enako? Hočeš rečt da je na vso zemljo enak davek bil ob prodajah nakupih itd?

Torej predlagaš, da naj različno obdavčimo kriptodobičke glede na to, iz katerega vira izhaja začetni vložek? če izhaja iz prodaje nepremičnine, ki je bila pridobljena v "prejšnjih" časih naj bo stopnja 25%, če pa iz plače pa 0%.

Kot rečeno - IQ sobne temperature. Upam, da ji ne delam krivice.

Bullshit!

Yup. You're full of it.

kamiKaZaA ::

perci je izjavil:

Don't worry. Ne boš imel teh problemov. Prvič zato, ker ne boš naredil 1M in drugič zato, ker je v SLO stopnja 0%, razen za tiste, ki vam je tole služba.

Sem že napisal, da bom imel razprodajo, ko bo cmc 4000b in da do takrat morebiti prodam največ 10% vsega kar imam. Nočem napisat točne cifre vložka, ti pa povem, da spremljaš eno valuto in sicer Skycoin in če se bo ta samo približal vrednosti 1 SKY = 5000$, bom jaz imel krepki milijon v €, četudi bom do takrat prodal 10% vsega kar imam. Sem pa vložil v to valuto, ker verjamem v tehnologijo in pa njihove "obljubljene" končne produtke, ter da jih bodo resnično lansirali na trg.

Vglavnem, ker si napisal, da si nebom naredil tega 1M, sem ti sedaj tudi vnaprej napisal, kaj se mora zgodit ( Skycoin mora zrasti blizu 5000$ po komadu ), da boš takrat sam vedel, da mi je uspelo ( v kolikor bo seveda res zrastel na to cifro ). In vse to se lahko zgodi v 2-3 letih. Morda bo potrebno počakat 4-5 let. Ampak jaz bom čakal. Razen če bo cmc 4000b in če bo takrat Skycoin vreden samo 500$ ali pa 200$, pa žal nimam kaj študirat ( ker se bojim tistega poka in se neve kaj bo po tem poku ) in bom prodal 75-90% in v tem primeru si zagotovo s preostankom, katerega bom obdražal nebom naredil tega 1M, razen če bo potem čez 10 let vreden 1 Skycoin 25k-50k $. Evo že imaš opcijo 2. Tako, da boš čez čas vedel ali mi je uspelo ali pa ni.

janig ::

Ej Mato, si ze zrihtal papirje za v Belorusijo?

Pač, dokler je siromak na minimalcu sploh ne ve, da davki obstajajo. Pač ve, da nekaj je treba plačat državi. Ko je Mato bil na minimalcu je sigurno pravil, da bi morali bogatašem vse davke nabit vsaj na 50%. Zdaj ko ima nebliote pa pravi, da bi bilo 10% fer. Ker zdaj je pogruntal, da vsak procent šteje. Pač tko je. Saj to je normalno.
Zdaj bo sicer začel splet bluzit, da podjetnikom je država pomagala, da tisti, ki igrajo Loto so zaščiteni ipd bedarije.

Mato989 ::

perci je izjavil:

Ni res, ker ene firme so nastale dooolgo časa nazaj in ni bil skoz enak davek kot ga pišeš tu =) ali očeš rečt da vse odkar poznamo premoženje je le-to obdavčeno enako? Hočeš rečt da je na vso zemljo enak davek bil ob prodajah nakupih itd?

Torej predlagaš, da naj različno obdavčimo kriptodobičke glede na to, iz katerega vira izhaja začetni vložek? če izhaja iz prodaje nepremičnine, ki je bila pridobljena v "prejšnjih" časih naj bo stopnja 25%, če pa iz plače pa 0%.

Kot rečeno - IQ sobne temperature. Upam, da ji ne delam krivice.

Bullshit!

Yup. You're full of it.


Me veseli da si potrdil da imaš narobe in ni bilo vso premoženje že enako obdavčeno =)

Saj da bi direktno preznal bi bilo pretežko, ker ti se ne motiš, si raje obrnil tako da izpadem kot da želim nemogoče =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

next3steps ::

Razumeš, da ne boš plačal 25 posto zgolj na koncu leta, ampak 25 posto na vsa profitabilno transakcijo ? Začn šparat, ker od penzije ne bo dost ostalo.

janig ::

Kar itak ne more niti izračunat.

Looooooka ::

"kriptovalute niso priznano placilno sredstvo"
Oh shit, kup slovencev je z riskiranjem lastnega denarja na cisto posten nacin zasluzilo nekaj denarja brez, da bi ob tem unicili eno samo firmo in zakockali sluzbe drugih ljudi. Hitro obdavcit zadevo.
"A od jutri naprej?"
Za nazaj. Jutri bodo morda ze spet revezi!
"Se pravi jih upalimo z ene 5-25% davka ob dohodnini?“
Ma kje!!! 50% davka na kapitalski dobicek nepriznanrga placilnega sredstva. Na vsako dobickonosno transakcijo/prodajo!
"Tiste z izgubo pustimo pri miru?"
Ma ja saj smo FURS ne pa pojavke...
#SlovenijaOdKodLepoteTvoje #OdDavkovFranci

perci je izjavil:

Don't worry. Ne boš imel teh problemov. Prvič zato, ker ne boš naredil 1M in drugič zato, ker je v SLO stopnja 0%, razen za tiste, ki vam je tole služba.

Glede na to kako fino so poskrbeli za mlade bi bilo edino fer. Mogoce bo kaksen celo prisel do gnezda in nasparal dovolj denarja, da si bo upal nastepat 1-2 davkoplacevalca. Ce ne se lahko pac sprijaznijo s pobegom mladine. Kriva bo pa izkljucno drzava, ki jim vsako resilno vejo z najvecjim veseljem odzaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

next3steps ::

A si ravno predpostavil, da je trgovanje s kriptoshillom povezano z begom mladih možgan v tujino?
Zaradi mene lahko zginete nekam na lepše, recimo na Malto. Ali pa v Grčijo.

tommorrow ::

Nekdo je komentiral naj bo obdavčitev 5-10%, če je bil kdo od vas, sem kar ponosna :). Moram dodat da na razliko input output. Mogoče še spacamo kaj pametnega skup pa da bo kaj zaleglo. Sam zaenkrat je čisto premalo glasov.

janig ::

tommorrow je izjavil:

Nekdo je komentiral naj bo obdavčitev 5-10%, če je bil kdo od vas, sem kar ponosna :). Moram dodat da na razliko input output. Mogoče še spacamo kaj pametnega skup pa da bo kaj zaleglo. Sam zaenkrat je čisto premalo glasov.

Dej profdoktor, ne tolko trollat no :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

tommorrow ::

janig je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Nekdo je komentiral naj bo obdavčitev 5-10%, če je bil kdo od vas, sem kar ponosna :). Moram dodat da na razliko input output. Mogoče še spacamo kaj pametnega skup pa da bo kaj zaleglo. Sam zaenkrat je čisto premalo glasov.

Dej profdoktor, ne tolko trollat no :)


Nisem profdoktor, perci sem.

janig ::

Aja, pa to s 5% je bil itak Mato. Zdaj je ugotovil, da 25% je preveč, ko se gre za več kot jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

tommorrow ::

janig je izjavil:

Aja, pa to s 5% je bil itak Mato. Zdaj je ugotovil, da 25% je preveč, ko se gre za več kot jurja.


Meni bi bilo tudi bolje 5%, ravno zato, ker se bo verjetno enkrat šlo samo za jurja. Pravzaprav mislim, da za take majhne zneske davek ni potreben sploh. Si predstavljaš, da nekdo zasluži jurja, mu vzamejo 25% pa po možnosti globo zaradi opravljanja dejavnosti, saj se lahko samo še z mosta vržeš, ker si ne moreš privoščit bega. In to zaradi v osnovi legalnega početja. Neko razumno ureditev je treba vzpostavit no.

janig ::

Ma nobene globe ne boš dobila, če boš jurja zaslužila. Tisto o kaznih trolamo s profdoktorjem.
««
10 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310339 (1533) Mana
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45194674 (44914) RockyS
»

Obdavčitev kriptovalute vprašanje

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
197239 (6134) Cubaka
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507149565 (113711) Aquafriend
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223870 (14477) St235

Več podobnih tem