» »

Poraba klimatske naprave

Poraba klimatske naprave

techuser ::

Koliko porabi 3.5KW klima elektrike, ki ima po parametrih hladilno moč od 0,85KW - 4KW, če bi bila zunanja temperatura približno enaka notranji nastavljeni temperaturi?

Ted ::

Porabi praktično nič, verjetno kakih 100w dnevno za to da se kompresor parkrat zažene.
Mah...

Magic1 ::

Malo si se narodno/nepravilno izrazil. W je moč. Edini podatek, ki bi kaj povedal v tvojem primeru, je povprečna moč. Sam je 100W povprečne moči kar malo veliko, če ne rabi klima nič delat. Količinsko se normalno govori o energiji. Ali Julih (J = Ws), ali kWh.
Magic

;-) ::

Mi poleti hladimo pozimi grejemo z 3.5kw klimo 75kvadratov leti 12ur na dan minimalno poleti pa se po teden dva sploh ne ugasne ce primerjam racune elektrike od prej in zdaj je razlika 50/60eur letno.

Magic1 ::

Spet je nekdo prišel pravljice pripovedovat. On hladi in ogreva celo leto 75m2 za 50/60€... Je res ogrevanje s klimo skoraj najcenejše (drva so načeloma najcenejša), samo zastonj pa tudi ni. Razen če živi v pasivni hiši. Sam ni način, da se potem hvališ brez da omeniš takih dejstev.
Magic

avian2 ::

Če poiskusim odgovorit na prvotno vprašanje: če je termostat notri nastavljen na enako temperaturo, kot je zunaj hiše, potem klima naprava teoretično nikoli ne bo vklopila kompresorja (predvidevam, da v hiši ni kakšnih drugih naprav, ki hladijo ali grejejo notranjost).

V takem primeru bo edina poraba za nekaj malega elektronike, ki meri temperaturo in npr. čaka na ukaze iz daljinca. To je zanemarljivo malo (recimo tako čez palec 0.1 kWh na mesec).

V praksi se ti bo verjetno vseeno vsake toliko vklopilo gretje ali hlajenje (npr. pozimi ti sonce sije skozi okna in ogreje notranjost nad temperaturo okolice). Za to je težko oceniti vnaprej, kakšna bi bila poraba, ampak verjetno bi bila precej majhna.

Scorpia ::

Magic1 je izjavil:

Spet je nekdo prišel pravljice pripovedovat. On hladi in ogreva celo leto 75m2 za 50/60€... Je res ogrevanje s klimo skoraj najcenejše (drva so načeloma najcenejša), samo zastonj pa tudi ni. Razen če živi v pasivni hiši. Sam ni način, da se potem hvališ brez da omeniš takih dejstev.


Pri meni je tko en kompresor 8kw + dve notranji enoti, ter se ena klima spodaj 4kw pa se kak oljni radiator v kopalnici... ogrevanje 130 kvadratov velike bajte me pride okoli 210e, ampak lani ko je bila huda zima. Letos je se ni bilo konkretno. Ko sem imel na olje, sem dal tudi po 300e vec na mesec za kurjavo. Tko da verjamem da za 70 kvadratov lahko toliko porabis, sicer pa z eno klimo ne vspes vse prostore enakomerno ogrevati, kot je npr. kopalnica, sploh ce so vrata zaprta in se se kak prostor najde.
////

Magic1 ::

Saj sem rekel da se da, samo ne v normalnih razmerah. V pasivni hiši, ali v izoliranem bloku s toplejšimi sosedi naokoli bi to nekako pogojno šlo. Pač si poleti toleranten do 30°C, pozimi pa na 20°C in se da zelo malo zapravit. 50€ je manj kot 500kWh...
Magic

Scorpia ::

Ne vem pri nam je v hiši zelo slaba izolacija (5cm) tako, da sem še presenečen nad "nizkim" računom v primerjavi od prej, ko smo imeli radiatorje. Pred nakupom klime smo še vmes imeli električno peč, ki je zamenjala kurilno olje in je bil še višji račun. Je pa seveda v prihodnosti načrt dati več izolacije...
////

;-) ::

Magic1 je izjavil:

Saj sem rekel da se da, samo ne v normalnih razmerah. V pasivni hiši, ali v izoliranem bloku s toplejšimi sosedi naokoli bi to nekako pogojno šlo. Pač si poleti toleranten do 30°C, pozimi pa na 20°C in se da zelo malo zapravit. 50€ je manj kot 500kWh...

Ytanova je je v bloku sredi sko umesceno ena gunanja stena pozimi nasaltana na 22 stopinj racun za elektriko imam 24 eur.

konspirator ::

Javljaš porabo mesečno ?
--

;-) ::

Ne. Imamo elektronsko odcitavanje. Vse zarnice imam LED, kuham bolj malo zrVen klime edini porabniki omembe vredni so lcd tv in hladiknik...roomba se še polni in dela 2-3x na teden in telefoni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858556905 (7406) edi123
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655400 (30519) facepalm
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382154549 (121373) Zvezdica27
»

Ogrevanje - Nafta / Elektrika

Oddelek: Loža
3710717 (9692) gruntfürmich
»

ogrevanje na olje ali na strom ?

Oddelek: Loža
359063 (8530) Oxford

Več podobnih tem