» »

Odstop od pogodbe

Odstop od pogodbe

drekodovce ::

Stvar je taka.

V začetku decembra sem dobil klic, da ponujajo neko storitev za moje podjetje, da me lahko vključijo v projekt, za samo 10€ na mesec za 1 leto itd.. Iz facebooka so pobrali moje slike in kontaktne podatke, nakar mi pošljejo mail, da je predstavitev mojega podjetja pripravljena, in kup neke hvale, kako bom s sodelovanjem zadovoljen itd..

Po enem mesecu od tega projekta ni nobenega učinka, dobil sem 2 ponudbi, katero pa je dobilo še vsaj 50 drugih konkurenčnih podjetji. Ker je konkurečnih podjetji v tem projektu ogormno, povpraševanja pa skoraj nič, želim odstopiti od pogodbe, katera naj bi bila sklenjena preko telefona.

V pogojih poslovanja piše, da je pogodba sklenjena z dnem, ko ponudnik pošlje email s predstavitvijo strani, vključno s ceno in pogoji

Zavrnitev sodelovanja je možna v roku 15 dni, po 15ih dneh pa je vsaka zavrnitev brezpredmetna.

O odstopu od pogodbe mi do danes ni nihče nič omenil, edino menil sem, da bom po enem mesecu lahko brez problema odstopil od sodelovanja, ampak sem danes našel pogoje sodelovanja, ki pa pravijo, da to ni mogoče.

Danes sem poslal mail in jim navedel da zaradi sledečih razlogov odstopam od sodelovanja...

Torej kaj storiti, ker se s tem verjetno ne bodo strinjali?

LP

Apple ::

Če v pogodbi ni navedenih kakršnih koli penalov zaradi predčasnega odstopa od pogodbe, si na konju.
LP, Apple

drekodovce ::

pogodbe ni bilo, niti me niso obvestili o splošnih pogojih poslovanja, katero pa so objavljeni na njihovi spletni strani. V splošnih pogojih poslovanja piše zgolj to, da odstop od pogodbe ni možen po preteklih 15 dneh.

Torej plačam teh 10€ in sem rešen?

HotBurek ::

Če nisi podpisal s kulijem, pol nič ne plačuj. ;)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

drekodovce ::

kolikor vem pogodba sklenjeno usto velja ravno toliko kot napisana na papir, z razliko da je ustno težko dokazovat karkoli.

Unknown_001 ::

drekodovce je izjavil:

kolikor vem pogodba sklenjeno usto velja ravno toliko kot napisana na papir, z razliko da je ustno težko dokazovat karkoli.


Tisto "ustno" je bolj tako. Tudi za rabljen izdelek naj bi sklenil kupoprodajno pogodbo po pravem. Brez tega pa te lahko vsak nategne in ti namesto telefona pošlje cegu. Če pa je podpisana pogodba bi se pa lahko pravdal.

Zajebi nazaj ker imaš možnost. Zapri pipico in ti bodo sami prekinili servis. Več kot to ne morejo storiti.

Ps. Obstaja možnost, da servisa sploh ni bilo in si dajal denar na lepe oke.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Posvetuj se z odvetnikom.

Vsekakor se gre za ne ravno najbolj poštene poslovne prakse, saj bi v primeru čistih poslov imel v roki pogodbo na papirju, podpisano z obeh strani, predenj bi se zgodilo karkoli, kar bi moral plačati.

Če boš preveč 'čaral' po svoje, se ti lahko zgodi, da se še globlje zaplezaš, na koncu pa še fašeš izvršbo.
Ti fantje imajo zagotovo že izdelan scenarij, kako je treba delati s takimi 'nepokornimi' strankami. Od scenarija pa zavisi, kako daleč so se pripravljeni spustiti - ali bodo po opominu odnehali, ali pa se bodo spustili v izvršbo, morda celo tožbo, če bi izvršbo oporekal.

Furbo ::

Nič ne plačuj, če boš plačal, si boš samo zadrgnil zanko okoli vratu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Unknown_001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Posvetuj se z odvetnikom.

Vsekakor se gre za ne ravno najbolj poštene poslovne prakse, saj bi v primeru čistih poslov imel v roki pogodbo na papirju, podpisano z obeh strani, predenj bi se zgodilo karkoli, kar bi moral plačati.

Če boš preveč 'čaral' po svoje, se ti lahko zgodi, da se še globlje zaplezaš, na koncu pa še fašeš izvršbo.
Ti fantje imajo zagotovo že izdelan scenarij, kako je treba delati s takimi 'nepokornimi' strankami. Od scenarija pa zavisi, kako daleč so se pripravljeni spustiti - ali bodo po opominu odnehali, ali pa se bodo spustili v izvršbo, morda celo tožbo, če bi izvršbo oporekal.


Nepokorna stranka mora imet jajca mački stopit na rep ko zarenči.

Prijava na TIRS. Basta!

zk_eu ::

V bistvu ne rabite odstopiti od pogodbe, ker je nikoli niste sklenili. Tudi, če imajo oni v splošnih pogojih poslovanja navedeno, da je pogodba sklenjena, ko pošljejo ponudbo oziroma, da je odstop od pogodbe (zavrnitev sodelovanja ipd.) mogoč največ 15 dni po poslani pogodbi, takšna določba nima učinka in je nična (nična je po 30. členu, kot tudi po 121. členu Obligacijskega zakonika). Obligacijski zakonik v tem primeru jasno določa (glejte njegov 30. člen), da v kolikor naslovnik molči, to ne pomeni, da sprejema ponudbo. Hkrati tudi jasno določa, da je brez učinka določilo v ponudbi, da bosta molk naslovnika ali kakšna druga njegova opustitev (na primer, če ne zavrne ponudbe v določenem roku ali če poslane stvari, za katero mu je dana ponudba, ne vrne v določenem času) veljala za sprejem ponudbe.

Samo, če bi bili z njimi v stalni poslovni zvezi,bi se molk v določenih pogojih štel za sprejem ponudbe, kar pa pri vas na podlagi napisanega vsekakor ne gre. Ponudbo se lahko sicer sprejme tudi posredno. Vendar, če jim niste izjavili, da jo sprejemate, niste z ničemer koristili njihovih storitev ali kar koli plačali, kar bi sicer lahko kazalo znake sprejema ponudbe, nimate skrbi.

Vseeno previdnost ni odveč kakor je nekdo že napisal. Lahko namreč trdijo, da ste z njimi vseeno sklenili pogodbo in sprožijo izvršbo na podlagi verodostojne listine (izdanega računa). V tem primeru morate paziti, da v postavljenem roku ugovarjate terjatvi v sklepu o izvršbi tako po višini, kot po njenem temelju (če ste v dvomih kako to narediti, si vedno vzemite odvetnika). Sodišče po takem ugovoru nato ta sklep brez razsojanja razveljavi in upnika napoti na pravdo, da dokaže svojo terjatev, kjer pa uspeha ne bi smeli požeti. Če ne boste ugovarjali pravilno, pa lahko imate težave, zato se s temi "kuvertami" ni za hecati.

Lahko vam torej povzročijo malo sivih las zaradi izvršbe na podlagi VL (in če bi bili res tako neumni, da bi šli v pravdni postopek), kar pa se ni pretirano za sekirati.

LP.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

drekodovce ::

smo rešili problem. rok plačila so mi podaljšali za 1 mesec, sodelovanje smo sklenili za pol leta, prav tako sem se motil, da so eno povpraševanje poslali na ~50 drugih naslovov. Sem vprašal kolega, ki prav tako sodeluje pri tem "projektu" in je rekel, da je dobil tudi 2 drugačni ponudbi od mojih, z eno stranko se je tudi uspel dogovoriti za posel, ta stranka pa je dobila ponudbi še od dveh drugih ponudnikov, tako da pošljejo cca 5im osebam 1 ponudbo.

V teh 6ih mesecih se bo pa potem tudi že dalo jasno razvideti ali je od tega projekta tudi kaj efekta.

Hvala vam za pomoč

LP

MrStein ::

Previdno.

Tole spominja na že več let znano "foro". Podjetje A ("storilec") drugim podjetjem ("žrtve") po telefonu ponudi neke vrste reklamo, za "mali denar" (mislim da vedno kot naročnina, torej ponavljajoče plačilo).
Storitev je minimalna (oziroma "praktično nič"), a ko to stranka ugotovi, je že prepozno, ker je s plačilom (ali več plačili) že takorekoč sklenila pogodbo.

Mogoče tile iz teme niso to, ampak je sumljivo podobno.

Te dni so imeli odvetniki zastonj svetovanje. Če imaš možnost, se vsekakor posvetuj. Je pa res, da postavijo ("storilci") ceno tako nizko, da je odvetnik ponavadi dražji in potem žrtve s stisnjenimi zobmi raje plačujejo tistih 10 EUR mesečno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tomy5 ::

Nateg naivnih, ampak 1000×10 € je pa le 10.000 €

K0l1br1 ::

Saj ločite odstop od odpovedi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237055 (2024) tomaz-
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711029 (5527) c3p0
»

Vračilo denarja - storitev

Oddelek: Loža
285232 (3719) Mare2
»

Sklenjeno v pisni obliki

Oddelek: Loža
151727 (1359) nevone
»

eBay - prosim za pravni nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5210549 (8715) mn

Več podobnih tem