» »

dilema...

dilema...

boha ::

uf, 7 mesecev vojske je za mano in treba bo opremo menjat! :D

glede na to, da sem malo out, bi potreboval vaš nasvet in sicer: kateri intel CPU?
premišljeval sem o c2 566 oz. 600 in o p3 800/100? kako se navija slednja zadeva?

posedujem abit bh6 v1.0a [SS]

je c2 566 sploh še dobavljiv (mlacom cenik - ni ni)?
potreboval bi baje nek adapter za procesor?
se mislijo intel procesorji (p3) še kaj pocenit?

hvala lepa

lp boha

Milko ::

Inteli so predragi, vsaj kar se tice P3 procesorjev. Ce hoces P3 potem poglej po 700MHz. Je cist ql in se nekako vreden nakupa. Drugace pa AMD...Celerona ti jst ne bi priporocu.

3L33T ::

Še jest bi neki dodav. Če mislš navijat P3, izber taga, k ma FSB 100, ker ga je boljšš navijat. Vem:'(. Jest mam privzeto 133, pa se da manj navit. Al pa se motm???
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

miranpozar ::

Medtem, ko si ti simuliral vojno in čistil puško se je začela ena druga in bolj resnična vojna: med Intel in AMD.
Trenutno je AMD v prednosti (poglej si samo kaj ti ponuja Duron in predvsem, koliko stane ;)), tako da je nakup Celerona res zgrešen!
Če pa nočeš menjati plate, pa raje vzami kakšnega rabljenega Intel PIII.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

MRB0rYS ::

Saj je res da je amd cenejši od intela samo poglej pa cene osnovnoh plošč so tiste ki podpirajo amdjeve procesorje kr neki dražje od tistih ki so za intele kr prepričaj se
b0rys

boha ::

vidim, da je amd krepko potegnil naprej, cene so tudi nore, skoraj ne moreš verjet... fora je le v tem, da ne mislim menjat MB.

milko je omenil p3 700. je zadeva vredna? ima kdo izkušnje z navijanjem?

miranpozar: kurac je ta vojska, še posebej, ko se ti sovojak zadnji dan ubije pri "čiščenju orožja"... :O

boha ::

baje je treba paziti na stepping (karkoli že to je). se vsi p3 dobijo s cBo steppingom? sem prebral, da se lepše OCajo z novejšim steppingom... :D

jetam ::

700E cC0 stepping gre na 1002 brez problema z zračnim hlajenjem. Bi šou pa 1100 tut ampak vodno hlajen...

bluehacker ::

800 se bo pri dobrem hlajenju, BX plati ali še boljše 815ep plati dala naviti vsaj na 140 * 8 kar ti bo zneslo 1120, vendar res dobrem hlajenju, ce pa ne bos pretiraval z ventilatorji ti bo pa vseeno uspelo 133 * 8.
Obilo uspehov:))
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

luni ::

MRBORIS poglej malo cene recimo ASUS CUSL2 ali ABIT SA6R pa potem premisli o svoji izjavi...
Artificial Intelligentia

MRB0rYS ::

Sori Luni vsi tako pravjo pa tut vidu sm da je to res, sej razlika pa tut ni tako ogromna
b0rys

luni ::

MRBORIS vem jaz kaj si ti mislil in kaj vsi pravijo, ampak kot vidis je v resnici razlika minimalna, ozioma so AMD plate se cenejse od novih i815 ekstravaganc.
Artificial Intelligentia

JeDo ::

Jest vseeno mislim da je vseeno na tako plato najceneje nabiti kak celeron 600 ali 566, saj je v čezmejju cena le tega tam okoli 200-210 dem, zadeva stabilno dela od 850-900 mhz kar je kar zadovoljivo, za 100% povečanje budžeta ne dobiš za 100% hitrejše računalo. Glede adapterjev pa ti povem iz izkušenj, da se pri meni obnese trenutno Abit slotketIII, imam pa doma tudi en adapter viška in sicer MSI MS-6905 Master, kateri se baje (nisem preverjal) tudi zelo dobro obnese, slednji je tudi naprodaj (3k), je nov in brezhiben (nikoli uporabljen) kupljen pred novim letom. Kupil sem ga ker sem ga v neki firmi naročil in čakal nekaj časa, vmes pa sem dobil abitovega.

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Pepo ::

Glede na to, da imas Bh6, je problemov kar nekaj. Najprej flashaj zadnji Bios, ne bo tezko. Pol je pa za razmislit: idealen bi bil P3 700, ker sem videl ze nekaj ponudb, ko so ga fantje prodajali pod 40 kSIT, nisem pa siguren, ce bos s BH6 dobro navijal na 133 Mhz. To je zadnja stopnja za to plato in proizvajalec daje zraven ze zvezdico, ces da ne jamci za uspeh. No ja, imam dva kolega, ki sta uspela brez vecjih tezav. Poglej pa, kako je s tvojim RAM, kajti nekatere stototke res ne gredo na 133, vecina pa.

Celeron je precej slabsi, kupi vsekakor C2 566, ker mam sam slabo izkusnjo z OC 600. Ta zadnja gre na 83 brez vsakrsnih tezav, na 100 mikakor. Apmak ce mal pobrskas po trgovini in dobis take s pravim stapingom, to sploh ne bo slaba resitev. Za leto in pol kar, za zdaj vsi spili lavfajo, manj zahtevna grafika pa tudi. 566 bos tezko dobil, rabljene poberejo sproti.|O8-O
Tehnika ljudstvu!

Shadowman-x ::

Najprej moraš vedeti za kaj boš uporabljal računalnik. Če je to igranje igrc in malo drugega dela potem mislim, da C-II 566 ali 600 oc. na 850 ali 900 zadostuje, vsaj meni. Če pa želiš kaj več potem P-III.
Drugače pa mislim, da je nov nakup najbolj ugoden AMD T-bird.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron 800 || 850 ?

Oddelek: Kaj kupiti
111032 (867) Trdi
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663882 (3180) Boško
»

p3 700E (nenavit) ali c2 633@950

Oddelek: Kaj kupiti
441625 (1308) Dalmatinc
»

naj.. naj.. OC procesor

Oddelek: Navijanje
331617 (1156) Jst
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352666 (2234) msmiha

Več podobnih tem