» »

Obnova zastarelega sistema...kaksen..CPU...graficno...itd.

Obnova zastarelega sistema...kaksen..CPU...graficno...itd.

[DrAc0] ::

Zio !

Zanimajo me predvsem vasi nasveti in mnenja.
imam plato Abit Bh6 in to bi rad obdrzal, ostalo pa menjal...predvsem me zanima kateri procesor ima najboljse performanse in se bi najbolje navil in seveda deloval na moji plati. Ciljam na celerona 2 saj edini pase gor...seveda s adapterjem.....(da bo mir za nekaj casa). Naslednje me zanima katera graficna bi se spodobno vedla v takem sistemu....nekako...GF 2 Pro al neki mal mocnejsega...za 40 presernov.... Ram pa itak gre not 256...potem pa se....al bo potrebno fleshanje biosa od plate zaradi voltaze al drugih problemov glede CPU-ja..al kaksni drugi bolj drasticni posegi.
Za hlajenje kiste je poskrbljeno..
:D
Tnx za vse

Daishi ::

Bojim se, da os moral poseci po adapterju z regulatorjem voltaze !

Moj nasvet je enostaven :

1.) Prodaj maticno, procesor in spomin ter si kupi Athlon 1200, Gigabyte 7DXr in 256 MB DDR :D:D:D

2.) Prodaj maticno in procesor ter si kupi Duron 800 in Abit KT7A :D:D

Ga ni Celerona II, ki se lahko kosa z Duroni ! :D:D:D:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

yjj ::

Predvidevam da imaš plato z bx chip setom, nanjo namreč ne moreš vstavljati po 256mb kartice, ampak le več lartic po 128mb. Zatorej kupi 2 dimma po128. Poglej ali tvoja plata sploh podpira voltaže novih intelovih procov, če ne sledi nadgradnja biosa, ki jo lahko opraviš tudi sam če nisi ravno kmet. Proc naj bi bil raje kakšen p3, le dobil boš težko takega ki ima zunanje vodilo le 100mhz. modelov 133 se izogibaj saj ne bo delovalo.Če takega p3ja ne dobiš posezi po celeronu z zunanjim vodilom 100. 800 bo cool. Kartica gf2mx400 bo povsem dovolj za ta sistem.

ABX ::

Moj sistem

Abit BH6 SS bios
C2566@850
256ram CAS 2
Yuan GF1


Q3 800*600@32 vse na čep - 80/90 FPS Demo 1.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

White ::

jest mam 320 MB na BH6 plati. Dela brez problema ( 1x256 + 1x64) Delal je tud z 1x256 + 1x64 + 1x64. Kein problem. (Sam flašat je treba)

[DrAc0] ::

Daishi :
Mislem, da od plate in procesorja celery 300a nebi dobu niti za en orenk kafe tko da.....hujse investicije pa si ne morem privoscit saj ciljam na boljso grafiko...sistem bo seveda...(samo) za igranje. Kar se pa rama tice pa bom itak tega 96 vn vrgl pa 2 x po 128 not pa bo ane ....
(Ali je res da se rami med seboj ne bi sporazumel....kao) mislem 96 +256 ?
:\
Tnx again

zupi ::

Glede rama: jes mam Abit BE6-II (bx plata) pa mam not lepo 1x128mb in 1x 256mb rama pa cist lepo dela. Pa tud v manualu pise da plata podpira 1x256 mb rama.
lp

Cosmo ::

yjj: kaj te s tabo je? jaz mam bh6 rev. 1.01 pa 256 mb cas2 gor pa dela ko svicarska ura :D
tak da ne sirit napacnih informacij
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

[DrAc0] ::

Hmm..
Lepo to o ramu ... ampak...
se sedaj ne vem kaksen Celeron proc.(700, 733, 800, 900) in kaksen adapter zanj....In kaj menite o yuan-ovem 2 gts/pro grafiki za 43. cukov.. ?
:))

ABX ::

c2 800 (prvi c2 na 100Mhz vodila) če se dobi ali P2 800 (8x100 obvezno), preveri ceno.

Z malo sreče boš lahko o/c na 133 Mhz vodila, če pa ti ne uspe imaš še vedno dober sistem.

Yuan, za to ceno ne moreš zgrešit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

malinavc ::

amm...P2 800 ne obstaja, obstaja pa P3 800...no sej vem de si se zmotu....hehe
...odvisno s katere perspektive gledamo...

[DrAc0] ::

Aha...
Torej celerya 2 800 na 100 Mhz je treba dobit...ok...kaj pa potem adapter...a je vazno kakega..zarad o/c seveda....potem je pa tu se cooler zanj....kaksnega(tocen model prosim)...a bo treba kej paste... :D
Tnx

ABX ::

Jaz imam adapter od Abita, mislim pa da tudi kak drugi bi morali bit ok.

Hladilnik imam Golden Orb (mogoče je vzunaj že kaj boljšega, vendar pazi da je narejen za c2, da ne boš dajal gor kaj za AMD-je). Pasta pa je glavnega pomega, ker uno ki dobiš zdraven kulerja ni vredna muda od labuda.


Ja no P3 ... brbl
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

VASkO ::

MSI Master 6905 v2 ali pa Abit slotket3 ali pa keregakoli drugega, ki je kaksnega znanega proizvajalca.

Z generic adapterji imas lahko probleme z miganjem v slotu, nestabilnostjo pri visokih freq itd...

Buggy ::

Tako:
Ne vem ce je sedajprisel kaksen novBIOS za to platko a vseeno, ko sem bil jaz pred istim problemom je bila idealna resitev CII633 in ko ga das na 100MHz ti bo brez problema delal na 950. Imam prijatelja, ki je probal z 700 a se stvar ni dala spraviti na 100Mhz, tako da ce dobis kje 633 ga vzemi.
Kot se spomnim je SS BIOS podpiral le do P3-800 morda pa se motim.
Adapter vzemi Abit-ov Slotket III in dober ventilator(imam nekaksen dvojni ventilator ki je glasen ko struznica), to mislim da je optimalna resitev ce zelis obdrzati plato, Kupi si se MX400 pa imas cisto dosti za to konfiguracijo. Drugo leto bos tako ali tako menjal celotni sistem.
Uspesno nadgradnjo,
Buggy

[DrAc0] ::

Hvala za podatke...

Zanimiva opcija tale C2 633, pocen in pa to kar iscem...
Sam ce bo to res letelo tam okol 900 bo super ce ne .....
:D
Hvala za vse :)

Spajky ::

lahk tud CellyII700 BOXED !!! verzijo, pa navij na 100Fsb z dobrim hladilnikom (cez1G) 8-)

ABX ::

... vse lepo in prav, vendar kaj če ti ne znese navit na 100Mhz? Možnosti za 100% stabilen o/c je zelo majhen.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spajky ::

Sem reku BOXED ! processor in ne vecji od 700 in ce je treba se malo pobrusit, ce ni raven in dvignit voltazo do max.2V in upam, da imas stabilno plato! Pa pameten hladilnik jasno: npr.VolcanoII... 8-)
>:D

ABX ::

Kaj ni lažje si nabavit c800 ali p3 800(100Mhz) in z postopkom ki ti opisuješ ga navit na 133mhz vodila? Tudi če postopek ne uspe ima dober CPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

[DrAc0] ::

Hola again...

Najdu sm cerona 2 633 na 66Mhz...ok
Bios bom itak probal fleshat z tanovo verzijo.. tko da bi moglo sprejet proc.

Zanima pa me ali se izplaca uzet ta CPU in kolk procentov moznosti je da ga spravim na 100Mhz in da bo to tudi delovalo...kajti ce je odstotek premajhen..si bom raje omislu..700..al neki podobnga..
Torej uzeti al ne !? :P
Tnx

ABX ::

Z 700 je samo še manjši.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

twosocks ::

Jest mam verzijo 1.00 BH 6, pa SS bios. Podpira vse do 700(66) ter do PIII 600 (100). Sam imam Od 6095 Od MSI-a adapter, gor 600 box verzijo, 256 RAM-a, pa TNT2 M64 16 RAM-a. Takoj je delal na 900. Zdej polet se mal pregreva a ni hudga. Če bi dal še zraven 12 kSIT za kakega Yuana Geforca, bi imel kr spodoben sistem, za zelo malo denarja...

Tko da kar so ti do sedaj predlagal lahko samo potrdim....

lp


P.s.:Sam neki mi ni jasen... a če človk dobi procesor npr. Celeron 800 (100) a bi sploh delal? Sicer mam množilnike od 3-12, pa tut frekvence od 66 - 124, sam dvomim vseen...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

CCD ::

Ko je že ravno tema odprta:
Mam eno Legend 5 (LX) matično, ta nov bios podpira 500 Mhz pocesorje (FSB 83, max. mult. 6). Zdej mam PII266@300. A nej nadgradim proc? Kerga nej pol kupm?

BTW, preden sem dobil omenjen proc, sem postal vprašanje, kaj je z overclockanjem. Sem dobil odgovor o nekih slot 1 hackih in farbanju kontaktov (sej mi je čist jasn), ampak jest tega nism rabu. Se da v biosu poljubno naštimat proc. Kva je zdej to?

Dalmatinc ::

ABX ::

CCD: LX plate uradno podpirajo do 66Mhz vodila, tako da možno da proci na 66Mhz vodila delajo na tvoji plati (do c533). Urdno pa ne dela.

twosocks: Množilni faktor ne igra vloge, ker proc vsili svoj. Sicer pa bolj srečni/sposobni imajo 1Ghz+ proce na BX platah.


Dalmatinka: ti pa mi greš vsak dan bolj na živce.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Boky ::

Draco poglej malce na bolho.Recimo ta je zanimiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211669 (1456) Air_Borne
»

Maksimum iz plate abit BH6

Oddelek: Navijanje
141157 (1033) Buggy
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171269 (1055) boha
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211199 (981) misko
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663919 (3217) Boško

Več podobnih tem