» »

Kriptpvalute z visokim potencialom

Kriptpvalute z visokim potencialom

«
1
2

xda develope ::

Zdravo!
Zanima me katere nove kriptovalute imajo velik potencial in se splača vložiti vanjo.
Lp

xda develope ::

Typo u naslovu.

xda develope ::

Si mislil ZEC ali sarkastično zeh?

smacker ::

Vzemi ene 10-15 bitcoinov za začetek, da vidiš kak stvari potekajo >:D

xda develope ::

Smacker ni problema, samo nakaži mi 100k€ pa ti vrnem ko bo bitcoin vreden duplo.

smacker ::

In kaj mam jaz od tega?

xda develope ::

Sarcasm on:
Eno okol kepe :D:D:D:P
Sarcasm off:
Bitcoin se bi splačal ampak je predrag da bi sedaj investiral vanj.

shadeX ::

Kako predrag, če pa gre proti 20k?

shadeX ::

Tud meni je bil predrag ko sem ga pri 2k kupoval. :)) Isto ETH.

xda develope ::

shadex
Vem da se vložekpraktično podvoji ampak nimam 100k€ za kriptovalute

s1ck ::

IOTA, NEO, XMR, ...

Z BTC pa ETH pa tako al tako ne moreš zgrešiti.

janezvalva ::

stellar lumen

s1ck ::

janezvalva je izjavil:

stellar lumen

Ja, coin s 100 miljardami supplya ma pa res velik potencial, ravno tok ga ma ko ripple. Nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

janezvalva ::

s1ck je izjavil:

janezvalva je izjavil:

stellar lumen

Ja, coin s 100 miljardami supplya ma pa res velik potencial, ravno tok ga ma ko ripple. Nič.

https://www.coindesk.com/ibms-stellar-m...

s1ck ::

Pump'n'Dump ...

Mediji napihujejo zgodbe, da coin zraste, coin sicer zraste, "strici v ozadju" si izplacajo dobicek (napumpan), cena dumpa nazaj. Tipicno za shitcoine ...
Iconomi (slovenski) ista zgodba ... mal si poglej grafe. Ni vsak coin z 0.001e potencialen ker je nizke cene proti primerjavi BTC, ko je bil isto tak pa je 10k zdej. Je več variabilk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

mulc007 ::

Včasih je človek trgoval z menjavo dobrin.
Potem je trgoval z zlatom, ki ni v neomejenih količinah.
Potem se je začel tisk denarja ki se ga lahko tiska dokler ne zmanjka papirja. S tiskanjem pa vrednost pada.
In danes so tu nekakšne elektronske valute ki jim vrednost raste po ne vem kakšni logiki. Ne zdi se mi niti logično niti humano da bi vrednost v resnici lahko neprestano rastla, svet pa bi to dopuščal...ker če bi res potem bi to pomenilo da si naprimer del ljudi ki ima dostop to tega *vzhajajočega denarja* lahko privošči več hrane, posledično pa je lačnih še več.
Rekel bi da gre za balon....v katero smer se bo razletel denar bo pokazal čas.

next3steps ::

In danes so tu nekakšne elektronske valute ki jim vrednost raste po ne vem kakšni logiki. Ne zdi se mi niti logično niti humano da bi vrednost v resnici lahko neprestano rastla, svet pa bi to dopuščal.

Nekdo ne pozna zgodovine diamanta.

s1ck ::

"Bitcoin je balon"
"Bitcoin bo kmalu počil, vse bo dol padl"
"Nenormalno je da tok zraste, to je fix balon"
...
Dejte si mal pogledat vrednost delnic za Amazon, pa še za Apple, pa še za mnogo drugih velkih podjetij. Kej podobnega?
Vsakič ko dol pade ... Vrednost zraste nazaj, 2x več. Zakaj?
Več ljudi ko kupi BTC, večja je vrednost. Nekdo izplača recimo 50MIO in vrednost pade dol. Folk paničen začne prodajat, ker se ustraši in posledično še bolj začne padat dol. Kaj se pa potem zgodi? Ja na drugi strani so pa ljudje, ki komaj čakajo na 'dipe', padce, da kupijo BTC po nizki ceni in takrat folk navali, cena se neznosno poveča. Komur to ni jasno, pa naj govori da je balon. To itak govorijo samo taki, ko ne vlagajo v to, ker ali nimajo keša, ali pa nimajo pojma o kriptovalutah. Kdor ima kaj pojma pa pač ne vlaga, ne govori takih bedarij.

 http://saveotic.com/images/2017/12/05/HBvig.png

http://saveotic.com/images/2017/12/05/HBvig.png

blackbfm ::

Dejte si mal pogledat vrednost delnic za Amazon, pa še za Apple, pa še za mnogo drugih velkih podjetij. Kej podobnega?
Vsakič ko dol pade ... Vrednost zraste nazaj, 2x več. Zakaj?


Ni primerljivo, amazon in podobni so visokotehnoloska podjetja ki imajo kaj za pokazat..dejansko imajo tak edge da jim nihče blizu ne more prit.. Kaj imas pri kripto,dejansko nic zadej

Je pametno držat miljon euro na bancnem racunu? Ne? Zakaj bi blo pametno drzat potem neko digitalno valuto, nima smisla razen spekulacij

s1ck ::

Kaj ni primerljivo?
-Amazon: nov način kupovanja online stvari
-Apple: iPhone, Mac, ...
-Bitcoin: nov način trgovanja (blockchain tehnologija)

Blockchain skriva še mnogo v ozadju, kar vidim da nisi seznanjem s tem. Prihodnost tehnologije bo temeljila na blockchainu.
Bitcoin je še v razvoju, zato raste in pada, se išče. Dokler ne bo 21 mio zasedenih, cena ne bo fixna in se bo konstantno spreminjala (primerno za trgovanje z valutami), ko se bo pa enkrat ustalila, pa lahko bitcoin začnemo primerjati z zlatom. Bitcoin se ne bo več uporabljal za trgovanje, kot je bil primaren namen (pohlep človeštva naredi svoje), ampak bodo za to namenjeni ostali altcoini - kateri bodo temeljili na bitcoinu/eth.

Špekulacije pa vedno so bile in vedno bodo. Povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

blackbfm ::

Amazon in apple imata cel ekosistem produktov.. Posebej amazon z awsom, ne moreš tega primerjat z meglo od kriptovalut

-Bitcoin: nov način trgovanja (blockchain tehnologija)


In kako mi ta nacin trgovanja pripomore v vsakdanjem življenju?

gruntfürmich ::

izgleda da so vse teme o kriptosih šle v marolo. tule idiotsko prepucavanje čisto mimo teme, tam froci in kompulzivni gemblerji z žepninami ki sanjajo o miljonih a absolutno brez kakršnegakoli plana...
kmalu bo vsega konc očitno. oz končno!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kakob ::

xda develope je izjavil:


Bitcoin se bi splačal ampak je predrag da bi sedaj investiral vanj.


Ker je zlato predrago, bom kupil drek. Dobiš veliko za malo denarja.

mulc007 ::

Naj mi nekdo razloži tole:
ne vem koliko milijard je bilo vloženo v bitcoin....recimo da je bilo 100 milijard. Zdaj pa me zanima če bi hoteli lastniki bitcoinov te prodat da bi dobili denar...ali bi bil znesek ki bi ga dobili iz sistema enak vloženemu -100 milijard?

krneki ::

Enak že ne. Saj isto je, če se vprašaš, če bi vsi pobral v enem trenutku depozite v bankah...ali pa na nivoju slo-techa - ali lahko vzdržijo povezave na telekomu, če bi vsi naenkrat downloadali pr0n pri polni hitrosti.

s1ck ::

blackbfm je izjavil:

Amazon in apple imata cel ekosistem produktov.. Posebej amazon z awsom, ne moreš tega primerjat z meglo od kriptovalut

-Bitcoin: nov način trgovanja (blockchain tehnologija)


In kako mi ta nacin trgovanja pripomore v vsakdanjem življenju?

Če nekdo izumi novo tehnologijo npr za invalide, da jim nenormalno olajša življenje ... kako to men pripomore v vsakdanjem življenju, če nisem invalid?
Nekatere tehnologije ne rabijo se "dotaknit" vseh, da je bum iz nje.

mulc007 je izjavil:

Naj mi nekdo razloži tole:
ne vem koliko milijard je bilo vloženo v bitcoin....recimo da je bilo 100 milijard. Zdaj pa me zanima če bi hoteli lastniki bitcoinov te prodat da bi dobili denar...ali bi bil znesek ki bi ga dobili iz sistema enak vloženemu -100 milijard?

Da ima nekdo dobiček, mora nekdo imeti minus.
Se pravi, če bi vsi izplačali, ne bi dobili nazaj toliko kot so vložili, ampak manj.

xda develope je izjavil:

Bitcoin se bi splačal ampak je predrag da bi sedaj investiral vanj.

"The best time to buy a Bitcoin was 4 years ago. The second best time is now."

Iatromantis ::

Evo, še Goldman Sachs shilla verigo blokof :D

http://www.goldmansachs.com/our-thinkin...

Jerry000 ::

IOTA, REQ, to bo še rastlo. IOTA že sedaj, REQ pa (upam) da malo kasneje :)

mulc007 ::

mulc007 je izjavil:

Naj mi nekdo razloži tole:
ne vem koliko milijard je bilo vloženo v bitcoin....recimo da je bilo 100 milijard. Zdaj pa me zanima če bi hoteli lastniki bitcoinov te prodat da bi dobili denar...ali bi bil znesek ki bi ga dobili iz sistema enak vloženemu -100 milijard?


Vprašanje ni bilo postavljeno za vzdrževalca omrežja kot je nekdo mislil ampak v smislu ali se iz sistema lahko vzame točno toliko kot je bilo notri vloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

111111111111 ::

DASH je tudi precej zanimiv, BTC itak, pa kakšen ETH. :)

Ampak samo z denarjem, ki ga lahko pogrešaš. Sam sem med malimi ribami, sedaj sem na nekje 1500€ plusa ob 1300€ vložka.

Z BTC-jem držim pozicijo na bitstampu
DASH + ETH pa eToro.

s1ck ::

111111111111 je izjavil:

Ampak samo z denarjem, ki ga lahko pogrešaš.

To mi je vedno smešno, ko nekdo to reče in potem so vsi samo "aha ok, ok".
Če ima kdo kej denarja, ki ga ne bi pogrešal, z veseljem sprejemam donacije :))
Ne razumem tega stavka, ko ga vsi tok radi govorijo. Denarja vložiš toliko, kot si pripravljen z njem riskirat, da zaslužiš še več. To ni denar, katerega lahko pogrešaš ampak nekakšna meja, do kje si pripravljen iti z riziko.
Če vložim 5k, to ne pomen da mi teh 5k nič ne pomen, da mi je vseeno al jih pušnem alpa dobim 25k ven iz tega, ampak to mi je neka meja, do kje grem s svojim denarjem na rizik. Ob izgubi pa je itak vsak potrtt, al je to 5e alpa 50k, izguba je izguba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

111111111111 ::

Poglej kriptovalute so visoko rizične naložbe. Ne boš vložil denarja, ki ga hraniš za rešitev nepremičninskega vprašanja za družino. Ne boš vložil denarja, ki ga rabiš za obleke. ne boš vložil denarja, ki ga imaš na strani če se ti pokvari avto. Get my point.

Vložil boš tisti denar, ki ga ne boš primoran vzeti ven, ko bodo časi neugodni, da lahko z njim čakaš (delnice, kriptovalute...). Veliko sranje je lahko da vržeš v bitcoin 5.000€, nasledni dan pade za 20%, pa še avto ti crkne in nujno rabiš denar.

s1ck ::

Čisto razumem kaj si hotel povedat, in se s tem strinjam. Hotel sem samo povedat, da ljudje ta izraz "denar, ki ga ne boš pogrešal" malo narobe uporabljajo / razumejo.

Jerry000 ::

Ja, se strinjam z napisanim.
Predvsem pa jaz gledam na vložen denar kot na "zapravljen denar" (dokler ne poberem ven vloženega dela).

gruntfürmich ::

s1ck je izjavil:

Če ima kdo kej denarja, ki ga ne bi pogrešal, z veseljem sprejemam donacije :))
ta denar imamo na borzi. pojdi tja in si ga vzami.

s1ck je izjavil:

Ne razumem tega stavka, ko ga vsi tok radi govorijo. Denarja vložiš toliko, kot si pripravljen z njem riskirat, da zaslužiš še več. To ni denar, katerega lahko pogrešaš ampak nekakšna meja, do kje si pripravljen iti z riziko.
Če vložim 5k, to ne pomen da mi teh 5k nič ne pomen, da mi je vseeno al jih pušnem alpa dobim 25k ven iz tega, ampak to mi je neka meja, do kje grem s svojim denarjem na rizik. Ob izgubi pa je itak vsak potrtt, al je to 5e alpa 50k, izguba je izguba.
povedal si čisto enako in nič novega, vendar z drugimi besedami. je pa bolj nazorno za začetnike.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

680x0 ::

@xda develope
Bitcoin in Eth prinašata super donose in sta za kriptosvet zelo stabilna. Če v naslednjih letih padeta Bitcoin in Eth, padejo vse kriptovalute.
Izogibaj vse vsem vrstam ICOtov, večina jih je scam oz. piramidna shema, tisti, ki to niso pa bodo prinesli premajhne donose glede na tveganje in sta BTC/ETH boljša alternativa.

s1ck je izjavil:


Blockchain skriva še mnogo v ozadju, kar vidim da nisi seznanjem s tem. Prihodnost tehnologije bo temeljila na blockchainu.
Bitcoin je še v razvoju, zato raste in pada, se išče. Dokler ne bo 21 mio zasedenih, cena ne bo fixna in se bo konstantno spreminjala (primerno za trgovanje z valutami), ko se bo pa enkrat ustalila, pa lahko bitcoin začnemo primerjati z zlatom. Bitcoin se ne bo več uporabljal za trgovanje, kot je bil primaren namen (pohlep človeštva naredi svoje), ampak bodo za to namenjeni ostali altcoini - kateri bodo temeljili na bitcoinu/eth.

Tule si napisal cel kup nesmislov. V rabi je že 16,7mio bitcoinov, zato teh 25%, ki bodo še zrudarjeni ne bo imelo resnega vpliva na volatilnost.

s1ck ::

gruntfürmich je izjavil:

povedal si čisto enako in nič novega, vendar z drugimi besedami. je pa bolj nazorno za začetnike.
Kdo je pa rekel, da bi moral povedati kaj novega? :)) Povedal sem z drugimi besedami, kot sem tud omenil potem:

s1ck je izjavil:

Čisto razumem kaj si hotel povedat, in se s tem strinjam. Hotel sem samo povedat, da ljudje ta izraz "denar, ki ga ne boš pogrešal" malo narobe uporabljajo / razumejo.


680x0 je izjavil:

Tule si napisal cel kup nesmislov. V rabi je že 16,7mio bitcoinov, zato teh 25%, ki bodo še zrudarjeni ne bo imelo resnega vpliva na volatilnost.

Ravno te bodo imeli največ vpliva.

Blazz ::

s1ck je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

povedal si čisto enako in nič novega, vendar z drugimi besedami. je pa bolj nazorno za začetnike.
Kdo je pa rekel, da bi moral povedati kaj novega? :)) Povedal sem z drugimi besedami, kot sem tud omenil potem:

s1ck je izjavil:

Čisto razumem kaj si hotel povedat, in se s tem strinjam. Hotel sem samo povedat, da ljudje ta izraz "denar, ki ga ne boš pogrešal" malo narobe uporabljajo / razumejo.


680x0 je izjavil:

Tule si napisal cel kup nesmislov. V rabi je že 16,7mio bitcoinov, zato teh 25%, ki bodo še zrudarjeni ne bo imelo resnega vpliva na volatilnost.

Ravno te bodo imeli največ vpliva.


razloži kako.

Ker sam vidim situacijo takole: večja kot je cena btcja, bolj se splača mineat, več folka minea, več se zminea, to minerjih hočjo čimpreje prodati in cena pade, ko pade cena, se več ne splača mineat toliko rudarjem in se vse izravnava. Seveda pa na ceno btcja vpliva še marsikaj drugega, ampak mineanje pri btcju dvomim, da ima velik vpliv, pri kakih malih coinih je pa to precej drugače, k se mineanje lahko v parih urah po stoteri....

s1ck ::

Blazz je izjavil:

razloži kako.
Ker sam vidim situacijo takole: večja kot je cena btcja, bolj se splača mineat, več folka minea, več se zminea, to minerjih hočjo čimpreje prodati in cena pade, ko pade cena, se več ne splača mineat toliko rudarjem in se vse izravnava. Seveda pa na ceno btcja vpliva še marsikaj drugega, ampak mineanje pri btcju dvomim, da ima velik vpliv, pri kakih malih coinih je pa to precej drugače, k se mineanje lahko v parih urah po stoteri....

Večja kot je cena BTC, težje ga je majnat (sicer ni to odvisno od cene, ampak od forkov, manj hashov vsakic, več pokuris za elektriko kokr za btc k ga dobis nazaj trenutno, razn ce ne uporabljas cloud mining z velikim vlozkom).
Minerji so hodlerji, oni bodo to držali, ne bodo prodali. Enkrat ko se bo zmajnalo/pokupilo vseh 21mio, se bo majnanje nadaljevalo, ampak takrat ne bodo vplivali na količino btc v obtoku ampak na fee pri prenosu.
Enkrat ko bo dosezena max supply, sele takrat bomo lahko zasledili "stabilizacijo" btcja, prej ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

Blazz ::

zanimiv pogled, thanks

blackbfm ::

mulc007 je izjavil:

mulc007 je izjavil:

Naj mi nekdo razloži tole:
ne vem koliko milijard je bilo vloženo v bitcoin....recimo da je bilo 100 milijard. Zdaj pa me zanima če bi hoteli lastniki bitcoinov te prodat da bi dobili denar...ali bi bil znesek ki bi ga dobili iz sistema enak vloženemu -100 milijard?


Vprašanje ni bilo postavljeno za vzdrževalca omrežja kot je nekdo mislil ampak v smislu ali se iz sistema lahko vzame točno toliko kot je bilo notri vloženo.


Ne, ker je z vsako transakcijo treba futrat posrednika - kriptoborze.. Te so edini pravi dobickar v tej igri, vsi ostali pa gemblamo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

shubell ::

btcz.. nuf said

shintaro ::

s1ck je izjavil:

"Bitcoin je balon"
"Bitcoin bo kmalu počil, vse bo dol padl"
"Nenormalno je da tok zraste, to je fix balon"
...
Dejte si mal pogledat vrednost delnic za Amazon, pa še za Apple, pa še za mnogo drugih velkih podjetij. Kej podobnega?
Vsakič ko dol pade ... Vrednost zraste nazaj, 2x več. Zakaj?
Več ljudi ko kupi BTC, večja je vrednost. Nekdo izplača recimo 50MIO in vrednost pade dol. Folk paničen začne prodajat, ker se ustraši in posledično še bolj začne padat dol. Kaj se pa potem zgodi? Ja na drugi strani so pa ljudje, ki komaj čakajo na 'dipe', padce, da kupijo BTC po nizki ceni in takrat folk navali, cena se neznosno poveča. Komur to ni jasno, pa naj govori da je balon. To itak govorijo samo taki, ko ne vlagajo v to, ker ali nimajo keša, ali pa nimajo pojma o kriptovalutah. Kdor ima kaj pojma pa pač ne vlaga, ne govori takih bedarij.

 http://saveotic.com/images/2017/12/05/HBvig.png

http://saveotic.com/images/2017/12/05/HBvig.png



"There's no chance that the iPhone is going to get any significant market share." -Steve ballmer 2007

blackbfm ::

"There's no chance that the iPhone is going to get any significant market share." -Steve ballmer 2007


to kar nudi iphone rabi danes vsak racunalnisko pismen clovek

realna uporabnost bitcoina se pa začne in konča nekje pri darknet marketplacih:D

s1ck ::

blackbfm je izjavil:

realna uporabnost bitcoina se pa začne in konča nekje pri darknet marketplacih:D

Sej zato pa smo tm kjer smo, k folk vid v bitcoinu priloznost sam za droge in orozja kupovat in nic druzga.

shintaro ::

iz tle izvira.. nimate kaj oporekat to... darknet in darknet je Very bad.

spyker123 ::

A lahko kupiš samo del oz. procent bitcoina? se to splača? recimo, da bi vložil 200 evrov v bitcoin, potem pa, če imaš donos, z donosom kupiš večji del..malo me matra, da bi se vključil, pa če bo na koncu za dve kavi viška evrov, se bom vsak kaj naučil ;)

Zgodovina sprememb…

s1ck ::

spyker123 je izjavil:

A lahko kupiš samo del oz. procent bitcoina? se to splača? recimo, da bi vložil 200 evrov v bitcoin, potem pa, če imaš donos, z donosom kupiš večji del..malo me matra, da bi se vključil, pa če bo na koncu za dve kavi viška evrov, se bom vsak kaj naučil ;)

Seveda lahko. Splača se sigurno, v minus ne boš šel, če boš to dal na dolgi rok. Če vložiš 200e in čez en teden zraste BTC za 20% imaš 240e. Večji kot je začetni vložek, večji je dobiček.

RoccoC ::

s1ck je izjavil:

spyker123 je izjavil:

A lahko kupiš samo del oz. procent bitcoina? se to splača? recimo, da bi vložil 200 evrov v bitcoin, potem pa, če imaš donos, z donosom kupiš večji del..malo me matra, da bi se vključil, pa če bo na koncu za dve kavi viška evrov, se bom vsak kaj naučil ;)

Seveda lahko. Splača se sigurno, v minus ne boš šel, če boš to dal na dolgi rok. Če vložiš 200e in čez en teden zraste BTC za 20% imaš 240e. Večji kot je začetni vložek, večji je dobiček.


Nartabolša ;). Spalač se sigurno lol, bitcoin bo ziher na dolgi rok preko 12K....

s1ck ::

RoccoC je izjavil:

bitcoin bo ziher na dolgi rok preko 12K....

To bo že jutri :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233874 (4349) redtech
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505859219 (220709) Machete
»

1000€+ investicija v kriptovalute (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
10036124 (24522) Vazelin
»

Velika razprodaja na trgu kriptovalut (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
312113505 (86353) Saul Goodman

Več podobnih tem