» »

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki

««
«
1 / 10
»»

Go-ahead ::

Včeraj so se pohvalili, kako so pridobili podatke o osebah, ki so služile z oddajanjem sob, apartmajev,..preko spletnih portalov booking in AIRBNB in sedaj želijo zaračunati davek za nazaj, čeprav dobro vedo, da zakonodaja za odajanje na ta način sploh ni bila in ni urejena.

Ali je vse v redu?

PunkDude ::

Pojma nimajo kdo je služil in koliko. Samo upajo, da se bodo zaradi kvazi groženj osebe same javile.

Moje mnenje.

2f4u ::

Bolj me zanima kakšen davek? Dohodnina? Al 20% davek od prometa? al?
Kaj?

Go-ahead ::

Saj ne vejo še sami.


Sedaj bodo pa je*ali folk, ki je pripomogel, da je Slovenija postala turistično zanimiva destinacija in poskrbel, da so turisti prišli do cenovno zanimivih namestitev, kar je omogočilo da so potrošili več denarja za druge storitve.


Adijo pamet.

dj_uro ::

Zakaj pa ne bi?
- a realni sektor pa lahko jebejo na vsakem koraku? - tiste, ki držimo državo pokonci?
vw-klub.si

Ziga Dolhar ::

Kaj pa je z davčnega vidika nejasnega? Je kak razlog, da oddaja ne bi bila obdavčena z dohodnino / kot dohodek iz oddajanja premoženja v najem? Dohodnina - Dohodek iz oddajanja premoĹženja v najem in iz prenosa premoĹženjske pravice | FINANÄŒNA UPRAVA REPUBLIKE SLOVENIJE
https://dolhar.si/

harvey ::

sedaj želijo zaračunati davek za nazaj, čeprav dobro vedo, da zakonodaja za odajanje na ta način sploh ni bila in ni urejena.

Zakaj bi moral imeti posebej zakonodajo za AirBNB? Pač smiselno se uporabi kar se uporablja pri fizičnih osebah (če oddajajo fizične osebe) za oddaja nepremičnega premoženja v najem. Dohodek iz tega naslova se prijavi in plača davek. Ker pa je večina začetnih fizičnih AirBnb ponudnikov mislila, da jih ne bodo dobili, ker so na FURS prezeleni, da bi zaštekali te nove oblike ponujanja nepremičnin, že nekaj časa tak vik in krik. Podobno kot pred leti hranilne vloge na geslo na Koroškem in sedaj tuji računi, ki niso več skriti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dronyx ::

harvey je izjavil:

Zakaj bi moral imeti posebej zakonodajo za AirBNB? Pač smiselno se uporabi kar se uporablja pri fizičnih osebah (če oddajajo fizične osebe) za oddaja nepremičnega premoženja v najem.

Točno tako, sicer lahko potem tudi vodovodarji, krovci, električarji, frizerke in številni drugi poklici odprejo svoje "portale" storitvene ekonomije in jim nihče nič ne more, "ker to področje ni pravno urejeno".

2f4u ::

Evo,
sem prebral tole... tut plačal bi "prispevke"... a in je neizvedljivo; ne da ne bi.. enostavno skoraj butasto...,
recimo.. če oddaš stanovanje za mesec ali dva, morda študentu... ne rabiš soglasje solastnikov drugih apartmajev; pri turistih, tukaj pa bi moral dobit "soglasje".
www.fu.gov.si/fileadmin/Internet/Davki_...

Dodajam; res je - oddajanje in "sharing" mojega in uporaba primerljivega stanovanja v drugem kraju. Ne govorimo o žurih, pa neobičajnih dogodkih... to je "delitvena ekonomija". Za primerljivo nastanitev grem drugam tudi sam, "se preselim ".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Wrop ::

Souporaba (sharing) in oddajanje stanovanja ni isto, sploh pa ne za turistične namene, pa če se na trepalnice postavite.

Smurf ::

To je oddajanje v turisticne namene. Pod to spada tudi airbnb samo do sedaj ni bilo mozno dobiti podatke. Kaj je tukaj neurejenega?

2f4u ::

Smurf je izjavil:

To je oddajanje v turisticne namene. Pod to spada tudi airbnb samo do sedaj ni bilo mozno dobiti podatke. Kaj je tukaj neurejenega?


Zakompliciral so. Niti evra ne vzamem "v denarnico" ampak za primerljivo nepremičnino grem sam preko vikenda na drug konc evrope. Sharing. Nekako, po tej logiki bi morali biti "boni trgovin" tut obdavčeni - a so? Portal mi omogoča izmenjavo, užitek in ne zaslužek kot povečanja kapitala. Dejansko, se strinjam - zaradi statistike in davkov bi rad(!!!) plačal obćini/državi za trud in turistične promocije... ampak tole vse zakomplicira. Neživljensko in mislim, da so tut interesne skupine zadaj. Tut nekaj družin iz aira so tut men nudile nepremičnino v svojem okolju - payback je bil fer in na mestu! Pa pravijo da nimajo komplikacij! NL, švica in avstrija.

poweroff ::

Zadeva je čisto OK. Če nekdo komercialno oddaja stanovanje - preko katerekoli platforme - mora seveda plačati davek.

Slovenskim nategunom seveda ni prišlo na misel, da bi prostovoljno plačevali davke - jamrajo pa če slabo šolstvo, zdravstvo, gasilce in policijo. Zato je FURS lepo pridobil podatke in davek bodo sedaj plačali. Podatkov ni težko pridobiti. Ameriška podjetja so se pričela zavedati, da če ne bodo spoštovala EU zakonodaje, bodo pač letela iz EU. In Slovenija je del EU. (Saj se spomnite, kako ste glasovali za vstop, kajne?)

FURS je zgolj toliko človeški, da je vsem nategunom dal še eno možnost, da se pokesajo. Marsikdo se seveda ne bo, ker špekulira da FURS nima asa med kartami. Taki bodo seveda fino plačali.

Potem bo pa jok in stok o požrešni državi, kajne?
sudo poweroff

dexterboy ::

Prvo leto ali dve se bodo lovili, nato pa bo to prišlo v ustaljene tirnice in žal ne bo to več "easy money".
Se bo pa kaj drugega našlo :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Smurf ::

2f4u je izjavil:

Smurf je izjavil:

To je oddajanje v turisticne namene. Pod to spada tudi airbnb samo do sedaj ni bilo mozno dobiti podatke. Kaj je tukaj neurejenega?


Zakompliciral so. Niti evra ne vzamem "v denarnico" ampak za primerljivo nepremičnino grem sam preko vikenda na drug konc evrope. Sharing. Nekako, po tej logiki bi morali biti "boni trgovin" tut obdavčeni - a so? Portal mi omogoča izmenjavo, užitek in ne zaslužek kot povečanja kapitala. Dejansko, se strinjam - zaradi statistike in davkov bi rad(!!!) plačal obćini/državi za trud in turistične promocije... ampak tole vse zakomplicira. Neživljensko in mislim, da so tut interesne skupine zadaj. Tut nekaj družin iz aira so tut men nudile nepremičnino v svojem okolju - payback je bil fer in na mestu! Pa pravijo da nimajo komplikacij! NL, švica in avstrija.

Da promet z boni je enako obdavcen kot z denarjem. Ostali rant pa sploh ne razumem kaj ima veze.

2f4u ::

poweroff je izjavil:

Zadeva je čisto OK. Če nekdo komercialno oddaja stanovanje - preko katerekoli platforme - mora seveda plačati davek.

Slovenskim nategunom seveda ni prišlo na misel, da bi prostovoljno plačevali davke - jamrajo pa če slabo šolstvo, zdravstvo, gasilce in policijo. Zato je FURS lepo pridobil podatke in davek bodo sedaj plačali. Podatkov ni težko pridobiti. Ameriška podjetja so se pričela zavedati, da če ne bodo spoštovala EU zakonodaje, bodo pač letela iz EU. In Slovenija je del EU. (Saj se spomnite, kako ste glasovali za vstop, kajne?)

FURS je zgolj toliko človeški, da je vsem nategunom dal še eno možnost, da se pokesajo. Marsikdo se seveda ne bo, ker špekulira da FURS nima asa med kartami. Taki bodo seveda fino plačali.

Potem bo pa jok in stok o požrešni državi, kajne?


Sorry, nakladaš -> bi plačal, če bi bilo življensko! V žal moram delovat kot sponzor nazaj občini, neuradno "in skrito". Definitivno, se strinjam, da bo urejeno okolje, prepoznavno... precej vem o tem. Ampak ŽIVLJENSKO. V primeru "kršenja javnega mira" in drugih javnih predpisov - pa štrafe, zero tollerace, kot vožnja v rdečo pa z telefonom! - pa sodišča... ampak že v začetku onemogočit razvoj in samoiniciativo!?!? narobe svet.
Popravljam; kar se mene tiče, bom državi dal kolikor mi bo dovolila dat! Ker enostavno "sistemskih pogojev" ne morem izpolnit oziroma je nepredstavljiv napor!

Moj zaključek "za ta mesec"; kupiti neprimičnino v tujini in tam oddajat; plačat davke tam ker je enostavneje. Žal. S tem Slo zgubi... ni samo beg možganov!
Aja, kdaj bo obdavčen "blabla car" al pa "prevoz."...? Brez veze... male ribe ki si želimo pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Invictus ::

Kar je bilo v Sloveniji komplicirano, je dobiti dovoljenje za oddajo stanovanj v blokih...

Davčno so zadeve že zdavnaj jasne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2f4u ::

Invictus je izjavil:

Kar je bilo v Sloveniji komplicirano, je dobiti dovoljenje za oddajo stanovanj v blokih...

Davčno so zadeve že zdavnaj jasne...


To se pa strinjam.

Wrop ::

Stanovanje v bloku lahko oddaš brez problema. Najemnikov je kolikor hočeš.

poweroff ::

2f4u je izjavil:

Sorry, nakladaš -> bi plačal, če bi bilo življensko! ... Brez veze... male ribe ki si želimo pomagat.

Kot sem rekel. Jok in stok.
sudo poweroff

2f4u ::

poweroff je izjavil:

2f4u je izjavil:

Sorry, nakladaš -> bi plačal, če bi bilo življensko! ... Brez veze... male ribe ki si želimo pomagat.

Kot sem rekel. Jok in stok.

ti že veš. Nisem te slišal; sem pa prebral.

Isotropic ::

oddajanje stanovanje je oddajanje, airbnb je samo način pridobivanja najemnikov (za krajši čas)

Wrop je izjavil:

Stanovanje v bloku lahko oddaš brez problema. Najemnikov je kolikor hočeš.

odvisno kje

Invictus ::

Wrop je izjavil:

Stanovanje v bloku lahko oddaš brez problema. Najemnikov je kolikor hočeš.

Bi moral dodati... Za AirBnb...

Tu je res FURS nekaj zabluzil z enačenjem AirBnb in hotelov... Ali nekaj podobnega.

Plus rabil si 100% soglasje vseh solastnikov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

2f4u ::

Isotropic je izjavil:

oddajanje stanovanje je oddajanje, airbnb je samo način pridobivanja najemnikov (za krajši čas)

Wrop je izjavil:

Stanovanje v bloku lahko oddaš brez problema. Najemnikov je kolikor hočeš.

odvisno kje


Air ni samo pridobivanje strank. Vso plačilo in "e wallet" laufa tam gor. Brez provizij posrednikov razen aira. Torej, se strinjam, dat kar je potrebno državi za razvoj in socialo - ampak brez posrednikov ali prisklednikov in transparentno. Prav v tem je "bistvo" zaupaš v storitev.

Isotropic ::

ni velike razlike med nepremičninsko agencijo in air

VaeVictis ::

Edino pravilno, če moramo plačevati davek ti, ki oddajamo stanovanja v Sloveniji preko ostalih načinov je pravilno, da plačujejo davek tudi tisti, ki oddajajo preko AirBnB.

Je pa res, da bi morali določene zakone, glede oddajanja preko AirBnB izenačiti z navadnim oddajanjem.

Ker IMHO enačiti hotelsko dejavnost in AirBnB ni pravilno, sploh ena zadeva, ki jo je treba nujno ukiniti je 100% soglasje!

Glede plačevanje davkov in jamranja čez slabo šolstvo, zdravstvo, gasilce in policijo pa samo tole.

Večina ljudi, ki jamra čez slabo šolstvo, zdravstvo, gasilce in policijo tudi vidi veliko problemov pri zdravstvu, kjer se preplačuje veliko zadev, delanje 8 ur v javni ustanovi in 8 ur pri zasebniku, s tem, da se izkorišča javne prostore in naprave, ...

Poleg tega pa tudi vidimo, kako se je že n-tič dalo denar v državno NLB, podržavilo izgube preko DUTB ipd. oslarije.

Zraven vidimo tudi obupno delo v javnih upravah, tekoče padanje zadev različnih komisij, odločb sodišč ipd.

barakus ::

Mene pa zanima, kakšno zagotovilo imajo oni, da so podatki, ki jih je Airbnb poslal verodostojni. Namreč jaz lahko registriram račun kot Borut Pahor na Airbnb z napačnim naslovom, ki je v istem kraju in efektivno normalno oddajam preko Airbnb.

perci ::

No, sej - boš dokazal, da so podatki napačni, ane?

Invictus ::

barakus je izjavil:

Mene pa zanima, kakšno zagotovilo imajo oni, da so podatki, ki jih je Airbnb poslal verodostojni. Namreč jaz lahko registriram račun kot Borut Pahor na Airbnb z napačnim naslovom, ki je v istem kraju in efektivno normalno oddajam preko Airbnb.

Nekam nakazujejo denar. Na račun ali VISA kartico. Ki je ne dobiš, če se ne regitriraš kot prava oseba.

A misliš, da ne zahtevajo potrditve identitete?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

barakus ::

Ja kako pa dokažeš, da nisi oddajal nečesa X? Je dovolj da nisi lastnik tega in ne upravljaš s tem oz. ne veš nič o tem?

Denar lahko nakazujejo na paypal, ki do 2000eur ni verificiran. Se pravi nekdo lahko posluje tako, da na vsakih 2000eur odpre nov paypal račun.

P.S.

Drugače po pozdravljanm iniciativo FURSa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

680x0 ::

Zanimivo, kako so ljudje v Sloveniji prepričani, da neko področje ni regulirano ali obdavčeno, samo za to, ker ga zakonodaja izrecno ne omenja.

Zakon o dohodnini je jasen:
5. člen
(obseg davčne obveznosti)
(1) Rezident in rezidentka (v nadaljnjem besedilu: rezident) je zavezan za plačilo dohodnine od vseh dohodkov, ki imajo vir v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: Slovenija) in od vseh dohodkov, ki imajo vir izven Slovenije.


Če ta ali kak drug zakon za prihodke iz "shared ekonomije", kriptovalut in kar je še modernih internet zadev ne določa drugače, ti prihodki niso izvzeti ampak so pokriti s splošnimi členi zakona.

perci ::

Mimogrede, če nekaj opravljaš "trajno" postaneš zavezanec za opravljanje dejavnosti. Torej, odpreti SP, plačati prispevke za socialno varnost (če si zaposlen - samo pavšalne), potem pa si lahko normiranec in plačuješ samo 4% davka.

Kriptovalute se za namene dohodnine štejejo za premičnine, kapitalski dobiček iz teh pa je izvzet iz obdavčitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

Mimogrede, a Airbnb omogoča plačevanje z Bitcoini?
sudo poweroff

Wrop ::

Invictus je izjavil:


Bi moral dodati... Za AirBnb...

Tu je res FURS nekaj zabluzil z enačenjem AirBnb in hotelov... Ali nekaj podobnega.

Plus rabil si 100% soglasje vseh solastnikov...


Namen je enak. Oddajanje sob/apartmajev turistom.
Za opravljanje dejavnosti v stanovanju rabiš dovoljenja 75 % solastniških deležev od tega deleža morajo biti vključeni vsi, ki mejijo na stanovanje, kjer se bo izvajala dejavnost. Popolnoma razumno.
AirBnb in delitvena ekonomija se je že zdavnaj izrodil v okimoron.

Mavrik ::

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

4knative ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, a Airbnb omogoča plačevanje z Bitcoini?


Jaz pravim da je fer da pri vsakem zaslužku državljan nameni nek delež državi. Iskati neke možnosti da se izogneš plačilu in neke anonimne transakcije izvajati - no go na dolgi rok 100%. To je v zameno za storitve oz. servise, ki jih država brezplačno nudi državljanom. Čisto logično. Davku in smrti se ne bo nihče izognil, jasno kot beli dan.

VaeVictis ::

Mavrik je izjavil:

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P


A ni pomembno, da FURS vedno ravna zakonito!?

perci ::

Je. A ti ves, da ravna protizakonito? Zakaj?

Wrop ::

VaeVictis je izjavil:

Mavrik je izjavil:

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P


A ni pomembno, da FURS vedno ravna zakonito!?


Saj ni napisal, da ni.

VaeVictis ::

perci je izjavil:

Je. A ti ves, da ravna protizakonito? Zakaj?


Sam ne trdim oz. ne vem, da FURS ravna oz. je ravnal protizakonito.

Če bo kak tak primer, sem 100%, da bo kaka odločba sodišča povedala, če je FURS naredil vse prav ali ne.

IMHO je naslednji zakon zelo vprašljiv - Zakon o odvzemu premoženja nezakonitega izvora (ZOPNI).

Osebno mi je pa zanimiv naslednji komentar, ki namiguje, da če neka oseba krši zakon, ga lahko tudi državna ustanova.

Mavrik je izjavil:

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P

Wrop ::

VaeVictis je izjavil:


Osebno mi je pa zanimiv naslednji komentar, ki namiguje, da če neka oseba krši zakon, ga lahko tudi državna ustanova.

Mavrik je izjavil:

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P


Tega namigovanja ni mogoče izluščit iz komentarja.
Mogoče pa je namignil, da so kršilci zakonov hinavci, dvoličneži z dvojnimi standardi.
Skupno jim je to, da bi se držali zakonov, ampak se jih ne, ker jim niso po godu. So reveži z nepremičnino, ki jih država trpinči, ker jim ne pusti, da upravljajo s svojo nepremičnino tako, kot se jim zahoče.

Mavrik ::

VaeVictis je izjavil:



osebno mi je pa zanimiv naslednji komentar, ki namiguje, da če neka oseba krši zakon, ga lahko tudi državna ustanova.

Mavrik je izjavil:

a ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa furs ravna zakonito? :p


ne glih obratno - izpostavljam dvoličnost in hinavščino kar nekaj ljudi, ki so do zdaj zavestno lagali in utajali davke obenem pa z ognjem v srcu tulijo o "zakonitosti" početja fursa. furs se jasno mora držati zakonodaje. lastniki stanovanj, ki so lagali in utajali davke pa tudi jasno morajo zdaj dobiti po zakonu določeno kazen.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

fosil ::

Edino pravilno, da se zahteva soglasje sosedov.
Blok ni hotel in nihče ne mara, da se ti vsak dan sprehajajo neznani ljudje po hodniku.
Tako je!

hruske ::

Ubistvu je FURS precej dobronameren s tem, ko je javno objavil poziv k samoovadbi. Lahko tega ne bi naredil in bi samo začel talat kazni.
Rad imam tole državico. <3

2f4u ::

680x0 je izjavil:

Zanimivo, kako so ljudje v Sloveniji prepričani, da neko področje ni regulirano ali obdavčeno, samo za to, ker ga zakonodaja izrecno ne omenja.

Zakon o dohodnini je jasen:
5. člen
(obseg davčne obveznosti)
(1) Rezident in rezidentka (v nadaljnjem besedilu: rezident) je zavezan za plačilo dohodnine od vseh dohodkov, ki imajo vir v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: Slovenija) in od vseh dohodkov, ki imajo vir izven Slovenije.


Če ta ali kak drug zakon za prihodke iz "shared ekonomije", kriptovalut in kar je še modernih internet zadev ne določa drugače, ti prihodki niso izvzeti ampak so pokriti s splošnimi členi zakona.


Me zanima koliko plačajo davkov na zaslužek "euro poslanci" za delo v EUparlamentu... za kozl****... pa nisem pesimist ampak reset bo potreben!

2f4u ::

Mavrik je izjavil:

VaeVictis je izjavil:



Osebno mi je pa zanimiv naslednji komentar, ki namiguje, da če neka oseba krši zakon, ga lahko tudi državna ustanova.

Mavrik je izjavil:

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P


Ne glih obratno - izpostavljam dvoličnost in hinavščino kar nekaj ljudi, ki so do zdaj zavestno lagali in utajali davke obenem pa z ognjem v srcu tulijo o "zakonitosti" početja FURSa. FURS se jasno mora držati zakonodaje. Lastniki stanovanj, ki so lagali in utajali davke pa tudi jasno morajo zdaj dobiti po zakonu določeno kazen.


Nekako direkt men praviš da lažem? Ej, pazljivo. Utaja je nekaj, kar skrivaš! Jaz ŽELIM poravnat za dobro prihodnosti. Samo aktivnost sem začel iz testa trga, priprave reklame in testiranja... plas priporočil je bil pa neverjetn. Torej, ker sem imel tudi srečo in nekaj znanja - pa sedaj ne morem tega spravit v zakonske okvirje??! neki ti manjka tukaj! Nam vsem v državi. Nikoli nisi bil poslovnež ali "starter".

Go-ahead ::

Invictus je izjavil:

Wrop je izjavil:

Stanovanje v bloku lahko oddaš brez problema. Najemnikov je kolikor hočeš.

Bi moral dodati... Za AirBnb...

Tu je res FURS nekaj zabluzil z enačenjem AirBnb in hotelov... Ali nekaj podobnega.

Plus rabil si 100% soglasje vseh solastnikov...


Lakotnik očitno nekaj veš.

Kdaj pa je zabluzil s tem zakonom? Oziroma, kdaj je bilo mogoče takšno razlago obstoječih zakonov sploh pridobit?

Verjetno se še spomnite oddaj po RTV - ju, kjer je se je oseba, ki se je s tem bavila jezila, da kljub temu da želi stvari uredit, tega ni zmogla.

In ja večina teh starterjev je skušala poslovati legitimno, vendar navodil jim niso zmogli nikjer podati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

49106 ::

Mavrik je izjavil:

A ni zanimivo, kako je utajevalcem davka, ki kršijo zakone, tako nenadoma pomembno da pa FURS ravna zakonito? :P


Še en primer

A ni zanimivo, kako je kriminalcem nenadoma pomembno, da polcija ravna zakonito?

digitalcek ::

2f4u je izjavil:


Moj zaključek "za ta mesec"; kupiti neprimičnino v tujini in tam oddajat; plačat davke tam ker je enostavneje. Žal.


Ni samo enostavneje,je tudi dosti ceneje. Za lastnika.
Kot vem, plača vsak, ki na Hrvaškem oddaja turistom sobe, letno na vsako posteljo davka le 800 kun, kar ni niti 110 evrov. Za davek torej zasluži že z dvodnevno oddajo dvoposteljne sobe...

V Sloveniji pa bodo POLEG 25% davka, v 2018 dodali še nekaj več kot 6% davek na dohodek od oddajanja nepremičnin, in bomo torej z 31%-im davkom verjetno svetovni rekorderji v obdavčitvi oddajanja nepremičnin...

3p ::

2f4u je izjavil:


Moj zaključek "za ta mesec"; kupiti neprimičnino v tujini in tam oddajat; plačat davke tam ker je enostavneje. Žal. S tem Slo zgubi... ni samo beg možganov!
Aja, kdaj bo obdavčen "blabla car" al pa "prevoz."...? Brez veze... male ribe ki si želimo pomagat.


Saj je tudi pri nas enostavno. Ne plačaš (tako kot do zdaj) in ti sami rubijo.

Glede malih rib pa kakor kdo... Tudi če bi bila ta "logika" smiselna, če se prav spomnim podatka, večina ljudi ki pri nas oddajajo preko airbnb oddaja več kot eno stanovanje. Verjetno to niso ravno girice. Ali pa tudi. Odvisno koga vprašaš. Da s tem, zakaj bi jaz mala riba, plačal na petrolu davek za gorivo, sploh ne začnemo...
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124998 (13678) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22431997 (25251) poweroff
»

Kaj je potrebno narediti ob oddaji nepremičnine?

Oddelek: Loža
233220 (2394) Vlayke
»

Oddaja sob-stanovanja turistom

Oddelek: Loža
176982 (2753) shintaro
»

Popolna prepoved Uberja v Italiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12430896 (26363) konspirator

Več podobnih tem