» »

Telekom in A1 dražita pakete

1 2 3
4
»

darkolord ::

Mislim, da moraš tudi v primeru prekinitve brez vezave plačati strošek odpovedi ...

111111111111 ::

Resno? A je kdo že kdaj poskusil?

AndrejO ::

darkolord je izjavil:

Mislim, da moraš tudi v primeru prekinitve brez vezave plačati strošek odpovedi ...

Razen kadar je razlog v spremembi pogodbenih pogojev, kar vključuje tudi morebitne spremembe cene.

2. odst. 129. čl. ZEKom-1:
"(2) O vsaki spremembi pogojev, določenih v naročniški pogodbi, morajo biti naročniki obveščeni najmanj 30 dni pred predlagano uveljavitvijo sprememb. Pri tem morajo biti naročniki obveščeni, da imajo, razen če je sprememba pogojev, določenih v naročniški pogodbi, potrebna zaradi uskladitve s tem zakonom oziroma na njegovi podlagi sprejetimi predpisi, drugimi predpisi in predpisi Evropske unije, ki se neposredno uporabljajo, v istem roku pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Agencija lahko s splošnim aktom predpiše obliko in način objave obvestila."

Izjeme v ostalih odstavkih se tičejo preddhodno dogovorjenih obveznosti in kompenzacije za morebitne akcijske ponudbe. T.j. če je bila pogodba pogoj za npr. 20% popust pri nakupu telefonskega aparata, potem lahko operater zahteva poplačilo teh 20% razlike, ipd.

111111111111 je izjavil:

Resno? A je kdo že kdaj poskusil?

Poskusil kaj? Plačati nekaj, česar ne bi rabil plačati? Verjetno je to marsikomu nevede uspelo.

Zavrniti neupravičeno zaračunan strošek? To je tudi že marsikomu uspelo, čeprav je res, da porabljena čas in energija mnogokrat tega ne odtehtajo.

Žal za nadzorne organe (v tem primeru kronično impotenten AKOS/APEK) pa še nisel slišal, da bi preverjali, če se gre kakšen operater sistematično kršitev zakonodaje, da bi mu iz tega naslova "upilili" globo, čeprav se je vsaj za Simobil zelo dobro videlo in vedelo, da to poskuša na vse načine početi. Koliko od tega obnašanja je podedoval A1, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

MrStein ::

111111111111 je izjavil:

Jaz imam pri A1 sklenjeno pogodbo. Ceno so že zvišali marca zaradi povečanja stroškov omrežja. Nisem kupil nobene naprave, še vedno pa imam strošek odpovedi pogodbe 7€ od kje za vraga?

Imam vezavo za 24 mesecev, ki se iztečejo februarja. Od kje moram plačati kazen? A ve kdo?

Katero pogodbo sploh lahko odpoveš brez stroškov? A navdno brez vezave? To lahko itak v vsakem primeru.

Iz naslova povišanja cene marca zdaj ne moreš odpovedati, ker je za to neki rok, ki je zdaj že 99% potekel.

Strošek prekinitve pogodbe pa je že od nekdaj. Nateg? Hja, koga vprašaš....
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AndrejO ::

MrStein je izjavil:


Iz naslova povišanja cene marca zdaj ne moreš odpovedati, ker je za to neki rok, ki je zdaj že 99% potekel.

100%: rok je 30 dni.

MrStein je izjavil:

Strošek prekinitve pogodbe pa je že od nekdaj. Nateg? Hja, koga vprašaš....

Ni nateg, potencialno pa lahko predstavlja prikrit način kako zadržati stranko, če višina stroška ne predstavlja dejansko ocenjenega "administrativnega stroška" prekinitve pogodbe. Zato je v ZEKom tudi izrecno navedeno, da v primeru, da operater spreminja pogodbene pogoje po svoji volji, takšnega stroška ni upravičen zaračunati.

Sicer pa obstajajo tudi stvari, kot je Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot) in tam notri lahko v 24. členu naštrikaš tudi zgodbico, kjer je nepošteno takšno določilo, ki povzroči, da je izpolnitev pogodbe znatno drugačna od tiste, ki jo je potrošnik utemeljeno pričakoval. Ker se mora pri tem upoštevati vse okoliščine v zvezi s sklenitvijo pogodbe, in, kjer je ena okoliščina tudi cenovno konkurenčno okolje, kjer 12 EUR pomeni že 1 EUR/mesec stroška za menjavo (ljudje pa ravno zaradi 1 EUR nižje naročnine dejansko zamenjajo operaterja). Če je dovolj povprečnih ljudi presenečenih, ko pri prekinitvi pogodbe dobijo pred nos še ta strošek iz cenika, bi rekel, da je nekorektno, da na ta strošek niso izrecno opozorjeni med sklepanjem pogodbe. Če pa bi se našel kdo, ki bi šel za takšno stvar v sodni spor, pa ni rečeno, da ne bi slučajno naletel na kakšnega sodnika, ki bi se mu zazdelo, da operater tukaj le malo preveč skriva podatke, ki pa dejansko so relevantni.

Morda je tudi zato slišati, da kakšen operater ta strošek po dovolj glasnem in z dopisi in v roku pravočasno izpeljanem ugovarjanju, raje "v duhu dobrih poslovnih odnosov" odpiše, kod pa da tvega, da bi stvar eskalirala dlje od kakšnega impotentnega AKOS-a.

Cervantes ::

Me pa zanima, a je kdo že dobil od TKS kakšno obvestilo o podražitvi?
Jaz ne, pa tudi na njihovih straneh ne najdem nič o tem.

polpo ::

Cervantes je izjavil:

Me pa zanima, a je kdo že dobil od TKS kakšno obvestilo o podražitvi?
Jaz ne, pa tudi na njihovih straneh ne najdem nič o tem.


Na vrhu v meniju na spletne strani imaš "Spremembe pogojev" (7. opcija).
Obvestilo je bil objavljeno že od 29.11.2017, torej bo 1 mesečni rok kmalu mimo - http://www.telekom.si/info-in-obvestila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Ganon ::

Ni še konec. Sledijo nove podražitve.

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/opera...

Višanja se bodo nadaljevala
Trend višanja cene vsebin pa se bo nadaljeval tudi v prihodnjem letu.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

Ni še konec. Sledijo nove podražitve.

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/opera...

Višanja se bodo nadaljevala
Trend višanja cene vsebin pa se bo nadaljeval tudi v prihodnjem letu.



Saj ne da, ne bodo v prihodnje a zanekrat je A1 edini, ki ne bo podražil mobilnih paketov. Bodo pametno počakali, da pridobijo še kakšen novega naročnika.

Telekom s 1. januarjem mesečno naročnino mobilnih paketov zvišuje za evro in 4 cente.

Telemach, s 1. februarjem bo večina mobilnih paketov dražja za 1 evro,

Pri A1, spremembe naročnine pri mobilnih paketih za zdaj ne načrtujejo.


Se pa strinjam, da tiste , ki bulijo gnoj od pro plusa bi bilo potrebno zaračunat mesečno najmanj 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Delavec 9 ::

Po Telekomu in Telemachu draži tudi A1.

https://www.zurnal24.si/slovenija/a1-na...

bambam20 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Ni še konec. Sledijo nove podražitve.

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/opera...

Višanja se bodo nadaljevala
Trend višanja cene vsebin pa se bo nadaljeval tudi v prihodnjem letu.



Saj ne da, ne bodo v prihodnje a zanekrat je A1 edini, ki ne bo podražil mobilnih paketov. Bodo pametno počakali, da pridobijo še kakšen novega naročnika.

Telekom s 1. januarjem mesečno naročnino mobilnih paketov zvišuje za evro in 4 cente.

Telemach, s 1. februarjem bo večina mobilnih paketov dražja za 1 evro,

Pri A1, spremembe naročnine pri mobilnih paketih za zdaj ne načrtujejo.


Se pa strinjam, da tiste , ki bulijo gnoj od pro plusa bi bilo potrebno zaračunat mesečno najmanj 200EUR.

Jirzy ::

Kdor se s podražitvijo ne strinja, lahko brez odpovednega roka odpove pogodbo, a mora vrniti prejete ugodnosti v primeru vezave.


Mar pomeni to, da moram 'vrniti' 12 * 10 EUR, kolikor je bila moja narocnina nizja, ker sem jo sklenil s promocijsko kodo? Kaj pa to pomeni za osebo, ki mi je dala to promocijsko kodo - tudi ta oseba si je namrec pridobila ugodnosti?

Sem vprasanje poslal tudi ze na A1, pa se cakam odgovor. Ocitno bo treba na HOT, tega ne mislim podpirat...

Wrop ::

Jaz sem tudi včeraj dobil obvestilo, da se mi paket draži za 2 €. Ob tem dobim dodatnih 12 GB podatkov, ki pa jih ne rabim ne doma ne v tujini. Podražili naj bi zaradi povečane porabe podatkov pri gostovanju, čeprav sam niti bajta podatkov nisem prenesel v tujini v zadnjem letu. Strošek bodo obesili pa meni, pa še dodatne podatke bom lahko prenesel v tujini, da bodo lahko naslednjič še enkrat pri podražitvi uporabili isti izgovor.
Imam še leto vezave, potem pa po 15 letih A1 pa pa.

bambam20 ::

Jirzy je izjavil:

Kdor se s podražitvijo ne strinja, lahko brez odpovednega roka odpove pogodbo, a mora vrniti prejete ugodnosti v primeru vezave.


Mar pomeni to, da moram 'vrniti' 12 * 10 EUR, kolikor je bila moja narocnina nizja, ker sem jo sklenil s promocijsko kodo? Kaj pa to pomeni za osebo, ki mi je dala to promocijsko kodo - tudi ta oseba si je namrec pridobila ugodnosti?

Sem vprasanje poslal tudi ze na A1, pa se cakam odgovor. Ocitno bo treba na HOT, tega ne mislim podpirat...


Ni ravno tako. Mislim, da ob tej zadnjem akcijskem popustu 50% za 1 leto ni bilo nobene vezave. Nič ne rabiš vrniti. Plačal boš samo stroške za prekinitev pogodbe ( 10 ali 12 € plus prenos mobilne številke , če jo boš) . Osebi, ki ti je dala promocijsko kodo se ukine 50% na naročino.

Sam se ne obremenjujem, ker iman še vedno 10,49€.


Drugače ima pa A1 sedaj akcijo, da če nekoga pripelješ ima ta samo 10€ mesečne naročnine in vse ugodnosti paketa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Veron ::

Administrativnega stroška prekinitve zaradi podražitve ne rabi plačat (teh 10 ali 12eur). Torej če gre k drugemu operaterju, bo plačal samo 5eur za prenos telefonske številke.

Jirzy ::

Odgovor A1:
Pozdravljeni, g. XY,

ceno mesečne naročnine spreminjamo zaradi rasti stroškov gostovanja v državah EU/EEA. V preteklem letu so namreč stopila v veljavo nova pravila gostovanja v omrežjih EU/EEA.

Vedno, kadar imamo na to vpliv, se trudimo, da vam nudimo najboljše možne storitve in cene. Žal zaradi spremenjenih pogojev na trgu moramo zvišati ceno paketov.

Nove cene naročniških paketov stopijo v veljavo s 3. 4. 2018. Če se s spremembami ne strinjate, lahko obstoječi uporabniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, do 3. 4. 2018 odstopite od naročniške pogodbe. To storite brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Izpolniti pa boste morali pogodbeno dogovorjene obveznosti (kar vključuje tudi vračila prejetih ugodnosti) in poravnati morebitne zapadle in neplačane obveznosti.

V primeru, da imate aktiven 50% popust na mesečno naročnino, se popust ob prekinitvi razmerja prekine tudi uporabniku, ki ga ima aktivnega v povezavi z vami.

Lep pozdrav.

Bruh. Tole je zrelo za kaksno prijavo na ZVP.

111111111111 ::

Fantje kaj vam ni jasno. Vedeli so da bodo podražali, lepo so dali akcijo 50% ste se zapletli s kolegom in sedaj boste kolega nategnili za 50% pa še plačat bo moral za nazaj.

Jirzy ::

@Chuapoiz: My point exactly. Ker nocem zajebat kolega, sem vec ali manj obsojen na placevanje vec.

bambam20 ::

Jirzy je izjavil:

@Chuapoiz: My point exactly. Ker nocem zajebat kolega, sem vec ali manj obsojen na placevanje vec.


Kaj več. 2EUR več. še vedno imaš izjemno ugoden paket. Po redni ceni bi plačeval čez 24EUR.

N

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

111111111111 ::

Ni fora v 2 € več. Fora je v nategu. Ponudijo akcijo, akcijo podpišeš, potem podražajo paket, če se hočeš losat moraš pa plačat za nazaj prejete ugodnosti. Nekdo bi jih enkrat moral tožit. Kurbe ene.

cekr ::

Najlažje se je šlepat na spodnji drobni tisk, da lahko odstopiš od pogodbe.
Itak vejo, da jih zelo malo odstopi. Zato pa lahko delajo takšno štalo.
Veljati bi moralo, da se od dneva podpisa pa do konca pogodbe ne sme nič spreminjat.
Tudi operater bi moral nositi svoj del rizika, če se ne drži pogodbe.
Seveda pri nas regulatorjev trga to nič ne zanima.
Telekom je šel sedaj popravljat pakete Dostopni, da bo naredil pod njimh še prostor za nekaj manjšega,
ker jim je preveč uporabnikov ušlo na predplačniškega.
Prodajniki pri operaterjih zgleda ne vidijo 5 minut naprej.
Namesto, da bi se potrudili za obstoječe uporabnike, da jim ne uidejo, jih silijo, da se stalno selijo.
Zelo težko se je selit v prvo, ko se pa tega navadiš, te pa noben ne bo več zadržal, če se delajo norca iz tebe.
Komunikacije sedaj pri marsikom že poberejo 1/10 mesečnega prihodka. To se mora nehat.
Za povprečnega uporabnika mobitela je 10€/mesec več kot dovolj. Takšnih paketov pa glavna igralca nimata.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen ::

cekr je izjavil:


Komunikacije sedaj pri marsikom že poberejo 1/10 mesečnega prihodka. To se mora nehat.

Se strinjam. Nekaj bo potrebno v takem primeru narediti na dohodkovni strani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cekr ::

Tilen je izjavil:

cekr je izjavil:


Komunikacije sedaj pri marsikom že poberejo 1/10 mesečnega prihodka. To se mora nehat.

Se strinjam. Nekaj bo potrebno v takem primeru narediti na dohodkovni strani.


Dohodki so takšni kot pač so, ne morejo pa operaterji kar na suho dvigovat cene.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tilen ::

Očitno lahko. Ne poznam veliko ljudi, ki bi zaradi podražitev odjavljali TK storitve. Jih pa poznam kar nekaj, ki niso zadovoljni z dohodkom in ga izboljšujejo, tako ali drugače.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cekr ::

To je ravno problem, ker ne pride do množičnega odjavljanja. Na vsake toliko časa podražijo po par €.
Ljudem se počasno kuhanje žabe ne zdi pomembno. Skozi neko obdobje se pa znesek kar pozna.
Še več je pa čistih lenob, ki ne ukrepajo. Namesto da bi šlli raje na morje, kurijo € za navite naročnine.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bambam20 ::

111111111111 je izjavil:

Ni fora v 2 € več. Fora je v nategu. Ponudijo akcijo, akcijo podpišeš, potem podražajo paket, če se hočeš losat moraš pa plačat za nazaj prejete ugodnosti. Nekdo bi jih enkrat moral tožit. Kurbe ene.


NImaš nobenih obveznosti, ker si brez vezave. Enostavno prekineš pogodbo in greš drugam.

cekr je izjavil:


Itak vejo, da jih zelo malo odstopi. Zato pa lahko delajo takšno štalo.


Odstopijo zato ne, ker si večina vzame subvencioniran telefon. kdo jih je silil? kdo je koga silil, da vzame telefon? Nihče. ne se mi delat žrtve. Ko dobite cenovno ugodnejše telefone se nihče ne pritožuje.

Jih pa jemljite po redni ceni ali pa v tujini, kjer so cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

cekr je izjavil:


Komunikacije sedaj pri marsikom že poberejo 1/10 mesečnega prihodka. To se mora nehat.


A vas kdo sili? ne. vi ste sami tisti, ki v omejenem razmišljanju mislite, da potrebujete high end telefon, 55 inčen tv, internet linijo 100/100 in 500 Tv programov. Ovce so zato, da se strižejo.

111111111111 je izjavil:

Ni fora v 2 € več. Fora je v nategu. Ponudijo akcijo, akcijo podpišeš, potem podražajo paket, če se hočeš losat moraš pa plačat za nazaj prejete ugodnosti.


Men so podražil za 1 €. Sem brez vsake vezave in lahko dnaes prekinem pogodbo brez penalov. če pa vi jemljete telefone na vezavo, ker ste reveži in ne morte 1000€ skeširat je pa vaš problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

cekr ::

Ne mene predalčkat v "vi". Jest nisem normalen uporabnik. Si lahko več privoščim.
Smo pa v firmi večino telefonov prestavili na Spar. Res, da je malo več dela s karticami.
Samo se nam prav nič ne pozna pri omejitvah.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

facepalm ::

tudi sam sem se vcasih vezal z nakupom aparata po ugodni ceni. ampak zadnja leta (odkar ponujajo nakup na obroke), so telefoni z vezavo drazji, kot v drugih trgovinah po Evropi.
torej preplacas telefon in storitve samo zato, da ti ni potrebno izplacat 300, 500, 1100eur v enem šusu.
sedaj pa kupujem telefon na Kitajskem in imam predplacniski paket pri Hot-u.

111111111111 ::

@rupsi31: Že 10 let imam služben telefon. Vsaki 2 leti novega. Govorim o ugodnosti 50% pri A1. Če prekineš razmerje iz akcije boš plačal penale za prejete ugodnosti ali se motim?

Jirzy ::

111111111111 je izjavil:

Ni fora v 2 € več. Fora je v nategu. Ponudijo akcijo, akcijo podpišeš, potem podražajo paket, če se hočeš losat moraš pa plačat za nazaj prejete ugodnosti. Nekdo bi jih enkrat moral tožit. Kurbe ene.


Tocno tako. Pa nisem vzel telefona preko njih, le paket, ki je bil v danem trenutku na trgu najugodnejsi.

@rupsi31, treba se je bilo vezat za ta paket.

Veron ::

Tole je izjava v začetku januarja
Pri A1, spremembe naročnine pri mobilnih paketih za zdaj ne načrtujejo.

Začetek marca pa najavijo podražitev.
Take zadeve se ne zgodijo čez noč. Iz tega sklepam, da so januarja zavestno zavajali potrošnike.

Sicer meni čisto vseeno, nikol se ne vežem na nobenega operaterja, plačujem tistih 8eur (3000/3000/20GB) T2 in lahko prekinem kadar hočem (brez dodatnih stroškov).

Spajky ::

Tilen je izjavil:

...Ne poznam veliko ljudi, ki bi zaradi podražitev odjavljali TK storitve...
Evo mene ... mi rabi cajta da mi poči film, ma ko mi, me nič ne ustavi :)

bambam20 je izjavil:

... vi ste sami tisti, ki v omejenem razmišljanju mislite, da potrebujete ... Ovce so zato, da se strižejo.
Točno tako, se popolnoma strinjam s tem ...

Veron je izjavil:

...zadeve se ne zgodijo čez noč. ...sklepam, da so ... zavestno zavajali potrošnike.
Seveda, vsi to počnejo na podoben način, le malo "ušminkajo" drugače, da folk pade na finto ...

Saj tudi s HoT-om se bo zgodilo podobno čez čas, ko bodo nabrali dovolj uporabnikov oz. ko bo njihovo število prenehalo rasti. Cena bo ostala formalno ista [brez podražitev - Nikoli kot reklamirajo], zmanjšal pa se bo obseg "freebijev" ko bo folk malo pozabil reklamna gesla ... Predvidevam ene 2 leti časovni okvir :) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Utk ::

Jih pa poznam kar nekaj, ki niso zadovoljni z dohodkom in ga izboljšujejo, tako ali drugače.

Jasno, ampak ne zato, da bojo več dajali raznim telekomom.

Tilen ::

Tudi, tudi. Ali vsaj za to, da se razmerje med osebnim dohodkom in odhodkom za (TK) storitve zmanjša.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vazelin ::

Če prav razumem bom zaradi gostovanj sedaj ob dodatnih 12 eur letno:))

Utk ::

Mislim, sej zarad par evrov več ne bo nihče propadel, gre za princip. Jaz sem recimo včasih na bobu plačeval 2-3 evre, zdaj pa 10 hoferju, ker imam za ta denar resno praktično neomejen 4g internet. Prej ni bilo pogojev, da bi plačeval 10 evrov za ne vem, par 100 mega, ali pa tudi 1 giga, pa še to 3g po možnosti. Če se nekaj podraža, moraš nekaj dobit za to, ali pa vsaj da imaš občutek, da si kaj dobil. Te podražitve čez noč za 10-20 procentov so pa norost. Vsaj HD kanale bi vklopli vsem in vse kar imajo, ne da moraš še to posebej plačevat. Kar niti ne bi rabil, če bi bla SD slika vsaj pol kurca vredna, ne pa da je slabša kot ne-hd prek antene.

Magic1 ::

Kaj pa ponuja telekom in A1 več od Hot/Bob in Spar mobil? Pri teh so cene paketov do 10EUR in v njih je toliko zakupljenih enot, da večina ne porabi 20%.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vazelin ::

Magic1 je izjavil:

Kaj pa ponuja telekom in A1 več od Hot/Bob in Spar mobil? Pri teh so cene paketov do 10EUR in v njih je toliko zakupljenih enot, da večina ne porabi 20%.

To da nimajo telefonov na kredo

cekr ::

Vendar samo pri naročninah lahko privarčuješ za vsaj 200€ v dveh letih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Magic1 ::

Ahhh, obsedenost da moraš imeti high razred telefon. Bom spet postavil podobno vprašanje. Kaj več ponuja telefon za 500-800€, v primerjavi s 150-250€ (seveda je govor za povprečnega človeka). In potem folk jamra, kako je premalo denarja... olupi jih pa vsak, ki ima pet minut časa.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Ahhh, obsedenost da moraš imeti high razred telefon. Bom spet postavil podobno vprašanje. Kaj več ponuja telefon za 500-800€, v primerjavi s 150-250€ (seveda je govor za povprečnega človeka). In potem folk jamra, kako je premalo denarja... olupi jih pa vsak, ki ima pet minut časa.


Tako je... jaz osebno imam mejo za nakup telefona na okol 250-270€... in za to dobim idealnega P9 in zdaj P10 lite... več pač ne potrebujem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pika na i ::

A za pir pa ni težko dat 30 evrov na večer?

Magic1 ::

Tisti ki da 30€ na večer za nacejanje, nima nič za jamrat, da ni dovolj denarja...
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Tisti ki da 30€ na večer za nacejanje, nima nič za jamrat, da ni dovolj denarja...


Zakaj ne, ko dam 30€ za pir imam pir, enako sem jezen če gre pir gor 10 centov kot sem če gre gor naročnina 1€ ker v obeh primerih dobim isto kot prej za ta denar, in ker vem da se zato kelnarci in onemu za pultom v telekomu ni plača dvignila za 50€ na mesec...

Če bi pa vedeli da se plače dvigujejo tako kot stroški naročnin in piva (če in ko se) pa bi mogoče lažje prenesli, ampak folk ima 90% časa občutek da se cene dvigujejo, plače pa zelo redko ali kar nikoli in zato se buni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

111111111111 je izjavil:

Ni fora v 2 € več. Fora je v nategu. Ponudijo akcijo, akcijo podpišeš, potem podražajo paket, če se hočeš losat moraš pa plačat za nazaj prejete ugodnosti.

Ne rabiš za nazaj plačat.

To smo ja že milijonkrat predelali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cruz ::

Pika na i je izjavil:

A za pir pa ni težko dat 30 evrov na večer?


Vsak nekaj preplačuje.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pop TV in Kanal A plačljiva? (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3594565306 (17602) BorutK-73
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568529 (55975) Cruz
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821481 (14774) Alexius Heristalski
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11839905 (34266) madmitch
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227722 (23422) Dami

Več podobnih tem