» »

Kitajska blokirala cel kup besed

Kitajska blokirala cel kup besed

Slo-Tech - Kitajski predsednik Ši Džinping je ta teden začel postopek, s katerim si želi zacementirati oblast na Kitajskem. K temu pa sodi tudi zaostrena cenzura na internetu, kjer so šli Kitajci v svoji vnemi celo tako daleč, da so nekaj časa na iskalniku Sina Weibo blokirali celo iskanje po črki N.

Ši Džinping je dosegel, da je centralni komite kitajske komunistične partije ta teden predlagal, da se iz ustave črta omejitev dveh zaporednih mandatov za predsednika in podpredsednika. Predsednik je svoj prvi petletni mandat začel leta 2013 in kmalu pričel s politiko trde roke do aktivistov, disidentov in konkurentov. Ko je v nedeljo odjeknila novica, da se pripravlja odprava omejitve števila mandatov predsednika, so bili nasprotniki na internetu zelo glasni. Cenzorji so hitro ukrepali in močno zaostrili cenzuro kitajskega dela interneta.

Seznam cenzuriranih oziroma blokiranih iskalnih terminov na iskalniku Sina Weibo se je hitro razširil. Cenzurirani so politični termini, denimo kult osebnosti, nesposoben voditelj, literarna dela (Živalska farma), medvedek Pu (ker se Kitajci tako naročujejo iz predsednika) in nekaj časa celo latinična črka N. Razlog za slednjo je termin n predsedniških mandatov, ki v kitajščini uporablja latinični zapis n. Ker je kitajščina jezik s številnimi homonimi, so blokirali tudi frazo vkrcati se na letalo, ker se izgovori enako kot povzpeti na prestol. Zanimive prepovedane fraze so še 1984, nesmrtnost, suženjstvo, brezsramnost, emigracija in Krasni novi svet. Celoten seznam je dolg in se sproti spreminja.

58 komentarjev

«
1
2

vostok_1 ::

Evropa tud počasi gre v to smer. Sodišča že zapirajo in preganjajo ljudi zaradi "wrong speech-a".
Saj bi postal line, sam vrjetno bodo pobrisani. Try your favorite, preferably non corporate, search engine.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

shintaro ::

Evo , točno je razlog zakaj širjenje Kitajske po svetu, treba čimbolj omejit. Taka država je bolje za vseh da ostane tam kjer je, v njihovem svetu in je čim manj povezana z ostalimi.
Terorizem s strani vlade , nad prebivalstvom. Jaz naredim svoje da boycott-am vse kar lahko Kitajskega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Mr.B ::

shintaro je izjavil:

Evo , točno je razlog zakaj širjenje Kitajske po svetu, treba čimbolj omejit. Taka država je bolje za vseh da ostane tam kjer je, v njihovem svetu in je čim manj povezana z ostalimi.
Terorizem s strani vlade , nad prebivalstvom. Jaz naredim svoje da boycott-am vse kar lahko Kitajskega.

Seveda, zato "demokratičnos" Slovenskih medijev ustrajno pada. Verjetno ti misliš da imaš odprte medije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

vostok_1 ::

Me prav firbec. Vprašal bi tiste, ki menijo, da je naš trenutni status, status quo.
Jz ne vidim, da bi šlo na boljše. Vidim, zgolj bolj in bolj totalitarne sile, ki prihajajo na inštitucije.

Zato pa imaš razne spletne free for all strani, kjer si folk da duška. Ravno zaradi tega so tam, ker drugje se ne počutijo svobodne. Oz je praktične svobode vedno manj.
Vse je bolj neformalno "policed".
Na ki tajskem je to pač formalizirano.

Jz resno ne vidim, da naslednje generacije bodo uživale tako legitimno svobodo kot je bila v 80', 90' na zahodu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samuel ::

Mr.B je izjavil:

shintaro je izjavil:

Evo , točno je razlog zakaj širjenje Kitajske po svetu, treba čimbolj omejit. Taka država je bolje za vseh da ostane tam kjer je, v njihovem svetu in je čim manj povezana z ostalimi.
Terorizem s strani vlade , nad prebivalstvom. Jaz naredim svoje da boycott-am vse kar lahko Kitajskega.

Seveda, zato "demokratičnos" Slovenskih medijev ustrajno pada. Verjetno ti misliš da imaš odprte medije.


Pravilno, da pada. Proti ruskemu in kitajskemu maloumju se je treba branit. Na enak način.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

antonija ::

vostok_1 je izjavil:

Jz resno ne vidim, da naslednje generacije bodo uživale tako legitimno svobodo kot je bila v 80', 90' na zahodu.
Vprasej kaksnega starega zahodnjaka kako je bilo sele v 60ih in 70ih...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mr.B ::

Samuel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

shintaro je izjavil:

Evo , točno je razlog zakaj širjenje Kitajske po svetu, treba čimbolj omejit. Taka država je bolje za vseh da ostane tam kjer je, v njihovem svetu in je čim manj povezana z ostalimi.
Terorizem s strani vlade , nad prebivalstvom. Jaz naredim svoje da boycott-am vse kar lahko Kitajskega.

Seveda, zato "demokratičnos" Slovenskih medijev ustrajno pada. Verjetno ti misliš da imaš odprte medije.


Pravilno, da pada. Proti ruskemu in kitajskemu maloumju se je treba branit. Na enak način.

Vprašaj kitajce, da ne bodo rekli enako, kaj bo šele potem pomenilo za buthole.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

bambam20 ::

Svoboda pa trolanje sta dva ločena pojma.

maco-maco ::

Civilizirane države ti namesto cenzure po internetni pošti pošljejo pest, metek ali strup. Ali pa odpoved, tudi tako se da.
Kaj?

Mr.B ::

bambam20 je izjavil:

Svoboda pa trolanje sta dva ločena pojma.

Seveda mi poveš katere medije redno bereš, da ti misliš da se počutiš sposobnega komentirati o zadevah, no nekako na mentalnem nivoju donalda.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

bambam20 ::

Mr.B je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Svoboda pa trolanje sta dva ločena pojma.

Seveda mi poveš katere medije redno bereš, da ti misliš da se počutiš sposobnega komentirati o zadevah, no nekako na mentalnem nivoju donalda.


Pod črto. Če že hočeš.

Drugače pa rad prebiram Mein Kampf ob kaminu in svečah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

vostok_1 ::

antonija je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Jz resno ne vidim, da naslednje generacije bodo uživale tako legitimno svobodo kot je bila v 80', 90' na zahodu.
Vprasej kaksnega starega zahodnjaka kako je bilo sele v 60ih in 70ih...


Vrjetno je bilo bolj svobodno.

Predvsem iz tega vidika, da vsi so potihem želeli in podpirali, četudi se je mainstream nekaj zgražal.
Pravim...legitimna svoboda.

Danes smo sicer svobodni, a se vsi sumimo. In v imenu nekih pravičniških idealov, to uničujemo.
Sedaj imam najhujšo obliko cenzure, self-censorship.
Od 70-90' so se zgodile najbolj produktivno odštekane ideje.

Naj ti dam primer. Nek bolj oldschool glasbenik je povedal, da nekoč ko so založniškim hišam še vladali osiveli stari prdci, se je produciralo boljšo glasbo. Na račun tega, da te starine niso imele pojma kaj mladina hoče, zato pa so zaupali mladim nadobudnežem, da se nečesa spomnejo, zgolj da bo popularno.
Danes pa tem hišam vladajo neki hipsterji in praktično uničujejo vso industrujo zaradi lastne ošabnosti in samoprepričanja o artistični sposobnosti.

Včasih so ideje tudi imele več časa za se skuhat, ker ni bilo interneta, ki bi takoj to obelodanil.
It was tougher, but more free.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

bambam20 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Svoboda pa trolanje sta dva ločena pojma.

Seveda mi poveš katere medije redno bereš, da ti misliš da se počutiš sposobnega komentirati o zadevah, no nekako na mentalnem nivoju donalda.


Pod črto. Če že hočeš.

Drugače pa rad prebiram Mein Kampf ob kaminu in svečah.

Se mi je zdelo da si na nivoju Donalda, no niti ne ve kdaj so mu ga tutnili in ne prvič.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:



Vrjetno je bilo bolj svobodno.


Danes smo sicer svobodni, a se vsi sumimo.



Danes ne pride po tebe tajna policija. Takrat te je obiskala UDBA.

JYpeta bi, glede na njegovo razmišljanje za časa SFRJ poslali ali na goli otok ali bi preživel večino življenja v zaporu oz. bi spizduil v Argentino.

Mr.B ::

bambam20 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:



Vrjetno je bilo bolj svobodno.


Danes smo sicer svobodni, a se vsi sumimo.



Danes ne pride po tebe tajna policija. Takrat te je obiskala UDBA.

JYpeta bi, glede na njegovo razmišljanje za časa SFRJ poslali ali na goli otok ali bi preživel večino življenja v zaporu oz. bi spizduil v Argentino.

Pa še vedno misliš da živiš bolj svobodno kot kitajci. Hm, ta misliš je precenjen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Shegevara ::

Ma dosadni ste že eni s tem lajnanjem "da pri nas ni pa nič bolje". Mislim, da so edino še teme o Siriji in državni vojni takšne, kjer ne pridejo jamrat bedniki, kako je pa pri nas tudi vse zanič.
Uglavnem ta totalitaristična nočna mora Kitajske se vztrajno metastazira, ampak mi Slovenci tle smo preveč zaprtogledi in gledamo le nase in briga nas za tisto milijardo kitajcev, ki ne smejo o ničemer niti pojamrat na spletu, važno da se imamo mi fajn in lahko še naprej jamramo čez ta leve in ta desne.

Welcome to 21st century.

Mr.B ::

Shegevara je izjavil:

Ma dosadni ste že eni s tem lajnanjem "da pri nas ni pa nič bolje". Mislim, da so edino še teme o Siriji in državni vojni takšne, kjer ne pridejo jamrat bedniki, kako je pa pri nas tudi vse zanič.
Uglavnem ta totalitaristična nočna mora Kitajske se vztrajno metastazira, ampak mi Slovenci tle smo preveč zaprtogledi in gledamo le nase in briga nas za tisto milijardo kitajcev, ki ne smejo o ničemer niti pojamrat na spletu, važno da se imamo mi fajn in lahko še naprej jamramo čez ta leve in ta desne.

Welcome to 21st century.

Kako ves da ne smejo jamrat ? Na bbc-ju je bila pred kratkim oddaja, kjer je kitajec, na kitajskem brez dlake na jeziku govoril da je danes sramota biti clan kp, in da bi me pred 20 timi leti zaprli. Torej lahko odkrito govorijo proti partiji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

maco-maco ::

Shegevara
Sicer imaš po eni strani prav, a vseeno so prijemi lahko zelo varljivi. Je tudi res, da so te odkriti prijemi za nekatere bolj sprejemljivi kot tisti, ki jih je težje zaznati.
Malo propagande:

Kaj?

[D]emon ::

Mr.B je izjavil:


Vprašaj kitajce, da ne bodo rekli enako, kaj bo šele potem pomenilo za buthole.



Povprecnemu Kitajcu, ki proba prezivljat druzino s tlako v fabriki, se sladko jebe za vladno cenzuro in podobna sranja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Markoff ::

Bolj, ko hodim po svetu in bolj, kot spremljam takšne novice, bolj sem vesel, da živim v Sloveniji. Sicer se čudim neskončnim jamračem v tej državi, ampak njihovo jadikovanje pač ni moj problem.

Sure, korupcija je na nezavidljivo visoki ravni, zdravstvo bi lahko bilo precej boljše, šolstvo ni ravno top, davki so nori, birokracije je preveč, sodstvo vaga bolj denar kot pravico, ampak splošna kakovost življenja in nivo svobode...ne menjam tele podalpske vukojebine za nobeno drugo megavukojebino na tem planetu.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

dexterboy ::

Primerjanje današnjih časov in časov iz 70-ih in 80-ih naj primerjajo tisti, ki so jih doživeli, prosim lepo. Če ne veste, kako je bilo, ko te je prvoborec zasačil v trgovini, ker si "kao" hotel ukrasti bazukačigumi, pa te je prvo on za "ta slatke", potlej je prodajlka le zbrala toliko razuma, da ni klicala Milice, je pa vseeno povedala tvoji mami, ko je bila naslednjič v trgovini, da te je na koncu še fotr nalomu doma...
Potem lepo prosim, ne komentirajte in se vzdržite pisanja. Kot prvo, teh obdobji se NE DA primerjati. Takrat je bilo tako, danes je pa drugače. Kar pa LAHKO naredimo, je pa to, da LAHKO ocenimo, ali uživamo svobodo in demokracijo (in ostalo...) ter v kakšni stopnji.

@Markoff, mogoče to isto pravi en drugi prebivalec neke druge države na tem planetu, nikoli ne veš :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Markoff je izjavil:

Bolj, ko hodim po svetu in bolj, kot spremljam takšne novice, bolj sem vesel, da živim v Sloveniji. Sicer se čudim neskončnim jamračem v tej državi, ampak njihovo jadikovanje pač ni moj problem.

Sure, korupcija je na nezavidljivo visoki ravni, zdravstvo bi lahko bilo precej boljše, šolstvo ni ravno top, davki so nori, birokracije je preveč, sodstvo vaga bolj denar kot pravico, ampak splošna kakovost življenja in nivo svobode...ne menjam tele podalpske vukojebine za nobeno drugo megavukojebino na tem planetu.


Koncn eden z malo smisla ...

Sem veliko potoval (sluzbeno in prostovoljno) in kamorkoli sem prisel, sem vedno sel med lokalce (vedno se kdo najde, ki zna anglesko) v "ta revni" predel mesta ter se sel zabavat z njimi. Tam najbolj resnicno vidis kaksno je stanje v doticni drzavi nasploh ter izves marsikaj kar na netu ne najdes.

V vseh teh letih potovanja, sem si prisel gor ... Da ne menjam Slovenije za nic na svetu (pa imam za Novo Zelandijo delovno vizo npr. kar bi lahko v roku 5 let kamot prelevil v drzavljanstvo - ni sans). Mi imamo (meni osebno) najboljso mesanico vsega nasploh. Ljudje, misljenje, razgledanost ljudi, pogoje za zivljenje, pogoje za dobro vzgojo otrok, soliden zasluzek, svobodo v najsirsem pomenu, smisel za humor (meni to pac dost pomeni - azijci+nemci tukaj mocno pogrnejo imho), dobro hrano!!!, itd.

Itak da so minusi tudi ... ampak tlacit nas v isti meh, kar se tice svobode izrazanja s Kitajci ...

Smo pa slovenci dokaj jamravi ja (do penzije pravica, po penziji dolznost) ampak pomoje to samo dokazuje, da se ne mislimo sprijazniti s tem kar imamo, ter da stremimo k se boljsemu zivljenju.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Utk ::

Shegevara je izjavil:

Ma dosadni ste že eni s tem lajnanjem "da pri nas ni pa nič bolje". Mislim, da so edino še teme o Siriji in državni vojni takšne, kjer ne pridejo jamrat bedniki, kako je pa pri nas tudi vse zanič.


Ne da ni pri nas bolje. Problem je v tem, da je pri nas prevec ljudi, ki hocejo da smo bolj podobni kitajski, ali pa ameriki ce hocete, kot pa ameriki v 70ih. Nekaterih stvari se ne sme vec rect ali pa napisat, tudi ce so dokazane, ali pa jih bi lahko dokazal. Kaj sele da bi napisal, da sumis da je tako. In da bo se huje, levicarji pri cenzuri prehitevajo desnicarje.

Samuel ::

Mr.B je izjavil:

Samuel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

shintaro je izjavil:

Evo , točno je razlog zakaj širjenje Kitajske po svetu, treba čimbolj omejit. Taka država je bolje za vseh da ostane tam kjer je, v njihovem svetu in je čim manj povezana z ostalimi.
Terorizem s strani vlade , nad prebivalstvom. Jaz naredim svoje da boycott-am vse kar lahko Kitajskega.

Seveda, zato "demokratičnos" Slovenskih medijev ustrajno pada. Verjetno ti misliš da imaš odprte medije.


Pravilno, da pada. Proti ruskemu in kitajskemu maloumju se je treba branit. Na enak način.

Vprašaj kitajce, da ne bodo rekli enako, kaj bo šele potem pomenilo za buthole.


Kr nek stavek brez veze in smisla, kot 90% tvojega sranja na tem forumu.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

7982884e ::

maco-maco je izjavil:

Civilizirane države ti namesto cenzure po internetni pošti pošljejo pest, metek ali strup. Ali pa odpoved, tudi tako se da.

kolikor ze probavas biti edgy s takimi neumnimi izjavami, se vedno delas skodo vsem s takimi primerjavami. ko bomo, ce bomo, enkrat na kitajskem nivoju, bo pa potem vse normalno, ker boste rekli, da smo itak ze vedno tam bili.

in ne, v sloveniji in v vecini drzav zahoda (kaksna turcija je izvzeta, pa razne levicarske politicno korektne diktature tipa kanada ali svedska so ultra obcutljive na kritiziranje islama ali migrantov) trenutno lahko mirno kritiziras vlado brez strahu pred posledicami, in kar je najpomembnejse, tvoja kritika ostane na internetu in ne bo izbrisana.

upam da se zavedas kako fundamentalno drugace je to in kaksen temeljni branik pred padcem vseh ostalih svoboscin je svobodno izrazanje. ko tega drzava prepove, ko zacne cenzurirat "neprimerno" komunikacijo med ljudmi, potem pa vidis, da si fertik.

Mr.B ::

Samuel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Samuel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

shintaro je izjavil:

Evo , točno je razlog zakaj širjenje Kitajske po svetu, treba čimbolj omejit. Taka država je bolje za vseh da ostane tam kjer je, v njihovem svetu in je čim manj povezana z ostalimi.
Terorizem s strani vlade , nad prebivalstvom. Jaz naredim svoje da boycott-am vse kar lahko Kitajskega.

Seveda, zato "demokratičnos" Slovenskih medijev ustrajno pada. Verjetno ti misliš da imaš odprte medije.


Pravilno, da pada. Proti ruskemu in kitajskemu maloumju se je treba branit. Na enak način.

Vprašaj kitajce, da ne bodo rekli enako, kaj bo šele potem pomenilo za buthole.


Kr nek stavek brez veze in smisla, kot 90% tvojega sranja na tem forumu.

Ves kje sme zgubu ? Tam ko zato da si ti nahladnem, krivis kitajce in ne konzumiranjre alkohola.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

No tega je polno, samo nas pogled na kitajsko je nedemokraticen, v evropi pa temu recemo zascita pred temnimi silami kitajske in rusije. No ce temiu verjamete. https://www.internetsociety.org/news/st...

Smeh za slovenijo je tudi, ko prodajate kako so desni fasisti, ubijajo lazejo, mafija, itd... potem pa vsamkic ko so na oblasti stranke levega javnega sektorja padamo po lestvici kar tujci smatrajo za odprtos medijev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

oxyuranus ::

Mr.B je izjavil:

No tega je polno, samo nas pogled na kitajsko je nedemokraticen, v evropi pa temu recemo zascita pred temnimi silami kitajske in rusije. No ce temiu verjamete. https://www.internetsociety.org/news/st...

Smeh za slovenijo je tudi, ko prodajate kako so desni fasisti, ubijajo lazejo, mafija, itd... potem pa vsamkic ko so na oblasti stranke levega javnega sektorja padamo po lestvici kar tujci smatrajo za odprtos medijev.


V sloveniji levice sploh ni (upam, da Hanzek koncno nekaj spaca na volitvah), tako, da ne vem o cem govoris. Oboji so enaki, razlika je samo, da je desnica, ki jo ti imas za levico, malo manjsa zaljitev za intelekt in pa, da nima osebe s potencialom in zeljami biti mali diktatorcek.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

7982884e je izjavil:

maco-maco je izjavil:

Civilizirane države ti namesto cenzure po internetni pošti pošljejo pest, metek ali strup. Ali pa odpoved, tudi tako se da.

kolikor ze probavas biti edgy s takimi neumnimi izjavami, se vedno delas skodo vsem s takimi primerjavami. ko bomo, ce bomo, enkrat na kitajskem nivoju, bo pa potem vse normalno, ker boste rekli, da smo itak ze vedno tam bili.

in ne, v sloveniji in v vecini drzav zahoda (kaksna turcija je izvzeta, pa razne levicarske politicno korektne diktature tipa kanada ali svedska so ultra obcutljive na kritiziranje islama ali migrantov) trenutno lahko mirno kritiziras vlado brez strahu pred posledicami, in kar je najpomembnejse, tvoja kritika ostane na internetu in ne bo izbrisana.

upam da se zavedas kako fundamentalno drugace je to in kaksen temeljni branik pred padcem vseh ostalih svoboscin je svobodno izrazanje. ko tega drzava prepove, ko zacne cenzurirat "neprimerno" komunikacijo med ljudmi, potem pa vidis, da si fertik.

V mislih sem imel preiskovalno novinarstvo.
Nikakor se ne strinjam s tako cenzuro interneta, saj ne gre za sovražni govor. In tudi nisem trdil, da gre za isto sranje, drugo pakovanje.
Kaj?

7982884e ::

ok, potem se posipam s pepelom.

bambam20 ::

Mr.B je izjavil:



Pa še vedno misliš da živiš bolj svobodno kot kitajci. Hm, ta misliš je precenjen.


Seveda živim. Za vstop v sosednje države ne rabim vize, grem kamor želim, nobenih prpeovedi, napišem lahko tudi negativno kritiko na raun države , predsenika vlade, ministrov, države same... tega na Kitajskem ne moreš.. Pa v Sloveniji lahko imaš več otrok kot samo enega.

dexterboy je izjavil:

Če ne veste, kako je bilo, ko te je prvoborec zasačil v trgovini, ker si "kao" hotel ukrasti bazukačigumi,


Glede, da ni bilo kamer si moral biti res nesposoben, da so te zasačili pri kraji žvečilnega :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Mr.B ::

bambam20 je izjavil:

Mr.B je izjavil:



Pa še vedno misliš da živiš bolj svobodno kot kitajci. Hm, ta misliš je precenjen.


Seveda živim. Za vstop v sosednje države ne rabim vize, grem kamor želim, nobenih prpeovedi, napišem lahko tudi negativno kritiko na raun države , predsenika vlade, ministrov, države same... tega na Kitajskem ne moreš.. Pa v Sloveniji lahko imaš več otrok kot samo enega.

dexterboy je izjavil:

Če ne veste, kako je bilo, ko te je prvoborec zasačil v trgovini, ker si "kao" hotel ukrasti bazukačigumi,


Glede, da ni bilo kamer si moral biti res nesposoben, da so te zasačili pri kraji žvečilnega :).

Seveda lahko. Celo dokumnentarci obstajajo. Seveda pa tega ne moreš v javnih medijih narediti. No lahko to narediš tudi v sloveniji, če imaš srečo te ne bodo tožili, če pa te bodo bo pa to trajalo naslednjih deset let. Seveda verjetnost da boš do takrat izpadel verodostojen in imel službo je malo verjetno, glede na to da smo zelo nizko kar se tiče "demokratičnosti" medijev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

antonija ::

Glede, da ni bilo kamer si moral biti res nesposoben, da so te zasačili pri kraji žvečilnega :).
Ne vem ce je kdo takrat rabil kamere za ugotavljat krivdo... Ce te je prava oseba obtozila necesa je bil razplet precej gotov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Evropa tud počasi gre v to smer. Sodišča že zapirajo in preganjajo ljudi zaradi "wrong speech-a".
"Belci ste vsi isti." "Vas bo treba iztrebit."

Zaradi prve izjave ne bodo nikogar preganjali, pa je "wrong speech". Zaradi druge bi morali vsakogar, ker je "hate speech". Da je vsak hate speech tudi wrong, je jasno vsakomur.

7982884e ::

kaksna je enoumna definicija hate speecha?
se zavedas, kako nedefiniran je ta izraz? kako lahko njegovo definicijo poljubno prilagajas lastni agendi?
plus, zakaj bi to morala sankcionirati drzava? zakaj ima nekdo pravico ne biti uzaljen, nekdo drug pa ne pravice uzaliti?
(to je bistveno drugace od grozenj ali defamacije (sirjenje neresnic za namen skodovanja neki osebi))

Utk ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Evropa tud počasi gre v to smer. Sodišča že zapirajo in preganjajo ljudi zaradi "wrong speech-a".
"Belci ste vsi isti." "Vas bo treba iztrebit."

Zaradi prve izjave ne bodo nikogar preganjali, pa je "wrong speech". Zaradi druge bi morali vsakogar, ker je "hate speech". Da je vsak hate speech tudi wrong, je jasno vsakomur.

Namesto belci vstavis kaj drugega, pa bo tudi prva izjava hate speech. Vprasaj Hanzka. Ali pa sebe.

Markoff ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Evropa tud počasi gre v to smer. Sodišča že zapirajo in preganjajo ljudi zaradi "wrong speech-a".
"Belci ste vsi isti." "Vas bo treba iztrebit."

Zaradi prve izjave ne bodo nikogar preganjali, pa je "wrong speech". Zaradi druge bi morali vsakogar, ker je "hate speech". Da je vsak hate speech tudi wrong, je jasno vsakomur.

Srbski Jureti ste vsi isti.
Črnci so vsi isti.
Ženske so vse iste.
Homoseksualci so vsi isti.
Muslimani so vsi isti.
#metoo-jevke so vse iste.

Shall we go on ali sem že koga dovolj razp***** z izjavami, zaradi katerih me po tvojem mnenju ne bodo preganjali? Morda pa si mislil, da lahko o belcih napišem, kar hočem...?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

zavajon ::

dexterboy je izjavil:

Primerjanje današnjih časov in časov iz 70-ih in 80-ih naj primerjajo tisti, ki so jih doživeli, prosim lepo. Če ne veste, kako je bilo, ko te je prvoborec zasačil v trgovini, ker si "kao" hotel ukrasti bazukačigumi, pa te je prvo on za "ta slatke", potlej je prodajlka le zbrala toliko razuma, da ni klicala Milice, je pa vseeno povedala tvoji mami, ko je bila naslednjič v trgovini, da te je na koncu še fotr nalomu doma...
Potem lepo prosim, ne komentirajte in se vzdržite pisanja. Kot prvo, teh obdobji se NE DA primerjati. Takrat je bilo tako, danes je pa drugače. Kar pa LAHKO naredimo, je pa to, da LAHKO ocenimo, ali uživamo svobodo in demokracijo (in ostalo...) ter v kakšni stopnji.

@Markoff, mogoče to isto pravi en drugi prebivalec neke druge države na tem planetu, nikoli ne veš :)

Ja, pa če so nas policaji zasačili z jointom, so nas strpali v marico, peljali po makadamih in nas vrgli ven v neki vukojebini.
Danes pa te dajo na sodišče, kjer ti naložijo tako kazen, da moraš prodati ledvico, da jo lahko plačaš ;)

Atos ::

Danes pa te dajo na sodišče, kjer ti naložijo tako kazen, da moraš prodati ledvico, da jo lahko plačaš ;)


Upam, da je to sarkazem. Ker je drugače BS :)

dope1337 ::

Za joint dobis 40EUR kazni (lahk placas polovicko, je prekrsek) ter 100EUR za analizo (da ugotovijo, ce je sploh trava, ter koliksno vsebnost THCja vsebuje - dober nacin da ugotovis kaj si dejansko dobil) ter sodne stroske.

Drugace pa, kdor misli, da je bila v 70ih v ZDA (kao zelo liberalna drzava tacas) meka za svobodo izrazanja je nerazgledan do amena. Kaj vi totalno pozabljate na zgodovino zatiranja izrazanja ali kaj? Nihce ne pomne Kent State shootings? Mislim no ...

Pa pri nas je cist lepo uveljavljena svoboda izrazanja, kaksne pisete ej ... Lahko izrazas, se tako "rasisticno" mnenje (TUS oglasne deske any1?) ter ostanes nekaznovan, ker smo kot narod toliko napredni (kot kolektiv), da niti ne priznavamo rasizma kot takega. Se zavedamo, da barve polti ne locujejo ljudi - MORGAN FREEMAN je ati glede tega. Imamo mogoce malo problematike z nacionalizmom, pa se to je zanemarljivo.

Slovenci smo pred vecino ostalih svetovnih narodov, kar se tice enakopravnega obravnavanja (kaksni skandivanci so pred nami, pa se kdo se seveda najde, ki sploh nevem da obstaja).

Preganjate se lahko sami vi tukaj po forumu med seboj, na sodisce pa zaradi taksnih bedarij kot jih tukaj pisete, ne bo nihce izmed vas sel vlagat tozbe.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

mmcmmc ::

Thats China for you.

Se Kitajska hitro razvija in bogati, vendar pa ne pozabit, da je Kitajska še vedno avtoritarna enopartijska državam, kjer so pač pravice državljanov obstranskega pomena.

dope1337 ::

Edit na Tuseve oglasne panoje. Nasel TOLE

Zgleda, da jih je res nekdo prijavil inspektoratu ter so jih morali odstraniti + fasal globo xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Dr_M ::

Tole s Tusem je cista neumnost (da jih je eno govedo prijavilo), ampak ok, vsako tele ma svoje vesele.
Me pa malo spomnija na tole.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::


Drugace pa, kdor misli, da je bila v 70ih v ZDA (kao zelo liberalna drzava tacas) meka za svobodo izrazanja je nerazgledan do amena.

Ne da je bila meka, ampak so bli taki casi, da so ljudje hoteli svobodo, z razlicnim uspehom v ameriki, jugi in na ceskem. Danes bi ze ljudje sami radi marsikaj prepovedali, za neumne predloge ima pa drzava zmeraj posluh.

carota ::

Ko se na zahodu blokira "fake news" oz. "lažne novice", je vse OK. Samo terminologijo naj Kitajci spremenijo, pa jim damo kepico.

shintaro ::

Markoff je izjavil:

Bolj, ko hodim po svetu in bolj, kot spremljam takšne novice, bolj sem vesel, da živim v Sloveniji.


Jaaa tako je ta realnost. Ne dojamejo. Ko pa najdem nekoga k hvali Slovenijo pa se počutiš koda si našel zlato!

dope1337 ::

Utk je izjavil:


Drugace pa, kdor misli, da je bila v 70ih v ZDA (kao zelo liberalna drzava tacas) meka za svobodo izrazanja je nerazgledan do amena.

Ne da je bila meka, ampak so bli taki casi, da so ljudje hoteli svobodo, z razlicnim uspehom v ameriki, jugi in na ceskem. Danes bi ze ljudje sami radi marsikaj prepovedali, za neumne predloge ima pa drzava zmeraj posluh.


Dobil se obcutek, da zelo posplosujes, kar se tice "drzava ima za neumne predloge zmeraj posluh". Pa tudi dandanes se (vsaj v EU) obcuti teznja k svobodi v obliki nevtralnosti interneta.

Ze sam sprejem blockchain tehnologije (kot primerek orodja, ki je pseudo odporen na manipulacijo) iz strani preprostih ljudi, je dober primerek.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

vostok_1 ::

Tisti panoji so men smešni. Če bi bil kitajc bi se smejal.
Saj ne da Janez, je kaj dosti bolj olepševalno.

Levica je praktično ubila humor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

Seveda, pri tem plakatu je skupnega s kitajsko morda da kitajec na črno dela pri Italjanskem kmetu. Torej je populizem do konca in nobene veze s kitajsko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska pognala kvišku ceno bitcoina

Oddelek: Novice / Kriptovalute
812097 (5383) NubCake
»

Na Kitajskem še strožje omejitve videoiger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6117464 (14716) Unknown_001
»

Kitajska operaterjem naročila blokado VPN-jev

Oddelek: Novice / Ostale najave
288968 (7315) poweroff
»

Nič več luknjanja kitajskega internetnega zidu z VPN-ji

Oddelek: Novice / Zasebnost
3013477 (11154) Sakin
»

Kitajci uvedli kazenske točke za twittanje spornih vsebin

Oddelek: Novice / NWO
2510932 (9163) huek111

Več podobnih tem