» »

Telekom in A1 dražita pakete

1 2
3
4

cekr ::

Seba22 je izjavil:

Imam pogodbo za telefon pri telekomu do 4.4.2018.A lahko prekinm pogodbo z 1.1.2018 in odplačam kaj še mi je ostalo za napravo?A ve kdo kaj o tem?Ker če lahko je to idealna priložnost ker tako ali tako že lep čas mislim pristopit k telemachu zaradi tega ker že imam tam fiksne storitve.


Poglej na Moj Telekom. Tam imaš sproti izračun, koliko si jim še dolžan.
Najprej je odplačilo aparata potem pa še pogodbena kazen, ki je odvisna, koliko si že odplačal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bambam20 ::

Seba22 je izjavil:

Imam pogodbo za telefon pri telekomu do 4.4.2018.A lahko prekinm pogodbo z 1.1.2018 in odplačam kaj še mi je ostalo za napravo?A ve kdo kaj o tem?


Lahko prekineš. V tem primeru boš doplačal razliko do polne cene telefona. .

Seba22 ::

cekr je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Imam pogodbo za telefon pri telekomu do 4.4.2018.A lahko prekinm pogodbo z 1.1.2018 in odplačam kaj še mi je ostalo za napravo?A ve kdo kaj o tem?Ker če lahko je to idealna priložnost ker tako ali tako že lep čas mislim pristopit k telemachu zaradi tega ker že imam tam fiksne storitve.


Poglej na Moj Telekom. Tam imaš sproti izračun, koliko si jim še dolžan.
Najprej je odplačilo aparata potem pa še pogodbena kazen, ki je odvisna, koliko si že odplačal.


Za odplačat mam HTC ONE M9.Ne najdem pogodbe da bi pogledal koliko je bila redna cena telefona in pa kakšna je bila akcijska cena takrat v primero sklenitve naročnine.Bom probal pogledat na Moj Telekom stran
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Kforge ::

Ganon je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Ko sem se naročil na modri paket na TS je bil 59.95EUR Za to kar sem želel se mi je takrat zdela sprejemljiva cena (optika 100/20, 250 kanalov od tega 45 HD,športni kanali,risanke, ogled nazaj, mobitel 1 številka neomejeno klicanje/sms)...... Zdaj po 2 letih so pa dvignil že na ene 68,45 EUR, kar je več kot 15 % dražje... in ta trend se kar nadaljuje... Tako da bom verjetno kot večina nejevolno plačeval. Če pa je kak ponudnik ki to ponuja bistveno ceneje pa kuj zamenam.


70 evrov boš plačeval od 1.1. naprej. Telemach ti ponuja Gold Trojko Extra za 36 evrov na mesec, polnih 24 mesecev. Če dodaš še mobilno številko (12 evrov), prvo leto zanjo ne plačaš nič.

Dr_M je izjavil:

Jest raje vidim da propade telemach, najslabsi operater pri nas.


Ampak imajo daleč najboljšo akcijo za nove naročnike, beri zgoraj.


Izgleda dobra ponudba ampak pri nas smo že naročeni na gold trojko. Bi v tem primeru lahko oče, ki je sedanji naročnik preklical pogodbo, sklenil pa bi jo jaz? Se potem tretiram kot novi naročnik ali pač ne ker gre za enak naslov?

OK.d ::

Optimist
LPOK.d

-valvoline- ::

aborko je izjavil:

Imam pogodbo za telefon pri telekomu do 4.4.2018.A lahko prekinm pogodbo z 1.1.2018 in odplačam kaj še mi je ostalo za napravo?

Lahko, ampak pomoje ne boš odplačal le te zadnje 4 obroke v 2018, ampak razliko do polne vrednosti telefona (ki pa so pri operaterjih zelo navite).
Primer: cena telefona 700EUR, cene na obroke ob vezavi 24x20EUR=480EUR. Po 20 mesecih prekineš ...odplačal si že 400EUR, preostane za plačilo še 300EUR (in ne samo 80).

Naj me kdo popravi, če to ne drži...

Kokr jaz vem ce prekines pogodbo placas polno ceno, tudi ce mas samo se en mesec vezave.

njyngs ::

Lahko pri katerem drugem operaterju uporabljaš Telekomovo omrežje kot del zakupljenega paketa (torej, da se ne šteje kot roaming)?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sirotka ::

Torej, a obstaja alternative top triu C, skupaj z vsaj štirimi TV*ji in časovnim zamikom?

cekr ::

sirotka je izjavil:

Torej, a obstaja alternative top triu C, skupaj z vsaj štirimi TV*ji in časovnim zamikom?


Ne. Še vedno je najcenejše pri Telekomu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

njyngs ::

Tilen je izjavil:

Spar Mobil.

https://www.spar-mobil.si/

Hvala.

jarre ::

Kako hitro "navadno" odgovorijo pri A1 na vprašanja poslana po elektronski pošti?!

Minilo je že več kot 24 ur, pa še nisem dobil odgovora o morebitnih stroških prekinitve naročniškega razmerja (A1 domači net 3)...

Ko sem poslal vprašanje na HoT, sem dobil odgovor v 10 (!) minutah....

Killermode ::

jarre je izjavil:

Kako hitro "navadno" odgovorijo pri A1 na vprašanja poslana po elektronski pošti?!

Minilo je že več kot 24 ur, pa še nisem dobil odgovora o morebitnih stroških prekinitve naročniškega razmerja (A1 domači net 3)...

Ko sem poslal vprašanje na HoT, sem dobil odgovor v 10 (!) minutah....

Pošlji jim na FB sporočilo. odgovarjajo hitreje.

bambam20 ::

Seba22 je izjavil:



Za odplačat mam HTC ONE M9.Ne najdem pogodbe da bi pogledal koliko je bila redna cena telefona in pa kakšna je bila akcijska cena takrat v primero sklenitve naročnine.Bom probal pogledat na Moj Telekom stran



Mislim, da je priporočena cena bila. 729 evrov

OK.d ::

sirotka je izjavil:

Torej, a obstaja alternative top triu C, skupaj z vsaj štirimi TV*ji in časovnim zamikom?

Pri Telemachu imaš opcijo do hiše optika, potem pa pač "modem" in naprej telefon priklopljen s telefonskim kablom, računalnike itd. preko mrežnega kabla ali WiFi, za televizijo imaš pa coax z DVB-C + analogno TV.
Coax lahko priklopiš direktno v TV, če ima DVB-C tuner (rabiš v tem primeru še Conax modul in dekodirno kardico od Telemacha).
Če pa želiš gledat še program za nazaj in VOD, pa je opcija njihov sprejemenik, ki se priklopi tako na coax kot ethernet, ali pa da si na TV (oziroma kat Android TV box) namestiš EON za Smart TV.
V tem primeru ne rabiš coaxa ampak samo mrežno povezavo (po možnosti kabel, čeprav gre tudi preko WiFija), da ima TV oziroma Android TV box dostop do neta.
Tako za 4 TV-je ne rabiš sprejemnikov - varčevanje na elektriki, če imaš novejši Smart TV (Samsung ali nekaj z Android TV), da lahko uporabljaš EON za Smart TV, ali pa če ti zadostuje live TV preko DVB-C z vgrajenim tunerjem v TV.
Mobilna telefonija in stacionarc, pa potem sploh ni več težav.
LPOK.d

jarre ::

Killermode je izjavil:

jarre je izjavil:

Kako hitro "navadno" odgovorijo pri A1 na vprašanja poslana po elektronski pošti?!

Minilo je že več kot 24 ur, pa še nisem dobil odgovora o morebitnih stroških prekinitve naročniškega razmerja (A1 domači net 3)...

Ko sem poslal vprašanje na HoT, sem dobil odgovor v 10 (!) minutah....

Pošlji jim na FB sporočilo. odgovarjajo hitreje.



Razumem... Hvala za nasvet. Vendar... :-) Nikoli si nisem ustvaril FB profila. :-)

Hm, bom moral zdržati in počakati na odgovor po elektronski pošti.

Killermode ::

jarre je izjavil:

Killermode je izjavil:

jarre je izjavil:

Kako hitro "navadno" odgovorijo pri A1 na vprašanja poslana po elektronski pošti?!

Minilo je že več kot 24 ur, pa še nisem dobil odgovora o morebitnih stroških prekinitve naročniškega razmerja (A1 domači net 3)...

Ko sem poslal vprašanje na HoT, sem dobil odgovor v 10 (!) minutah....

Pošlji jim na FB sporočilo. odgovarjajo hitreje.



Razumem... Hvala za nasvet. Vendar... :-) Nikoli si nisem ustvaril FB profila. :-)

Hm, bom moral zdržati in počakati na odgovor po elektronski pošti.

Potem pa klic na klicni center in čakanje 30 min, da te nekam drugam vežejo kjer spet čakaš.

petrusko ::

Glih prav, T2 ima baje neke nove pakete ful ugodne; super da so to urihtali s podražitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

MrStein ::

Kake nove pakete? Je že na spletni strani? Če ja , kje (ker imajo vsako leto bolj zamotano...)?

bambam20 je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Imam pogodbo za telefon pri telekomu do 4.4.2018.A lahko prekinm pogodbo z 1.1.2018 in odplačam kaj še mi je ostalo za napravo?A ve kdo kaj o tem?


Lahko prekineš. V tem primeru boš doplačal razliko do polne cene telefona. .

This is illegal!
In 99% tega ne počno (pa čeprav so telekom...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bambam20 ::

MrStein je izjavil:


This is illegal!
In 99% tega ne počno (pa čeprav so telekom...).


Kako misliš ne počno? Še vsako stvar moraš ob predčasni prekinitvi pogodbe doplačati razliko do polne priporočene cene.

MrStein ::

Illegal.

Naj nekdo točno vrednost napiše (dobi na Telekomovi strani, bilo temeljito predebatirano ob prejšnji podražitvi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nodes ::

Jaz poiskušam Modri, za katerega sem že sedaj plačeval 73€, zamenjati za tega D3i OŠO Mix S, ker oslarij po 250 kanalih TVja itak ne gledam.
Podpisal sem pogodbo, vendar sedaj od Telemaha že dolgo (14 dni) ne bev, ne mev.
Kakor hočjo..v bistvu mi samo brez telefona in interneta živeti ni. Tu pa je ponudnikov, na srečo, kot listja in trave.

Nemmo ::

Izračuna se pribl tako:

Recimo da imaš telefon vreden 400eu (z vezavo), redna cena aparata 600eu.
Rad bi prekinil eno leto prej, torej si 200eu že odplačal, imaš za odplačati še 200eu. Poleg tega moraš odplačati še 100eu pogodbenih obveznosti saj si bil vezan pol predpisanega časa.

Torej vrednost za odplačati varira glede na to koliko pogodbe si dejansko oddelal. Ni pa res, da moraš potem odplačati polno vrednost do prodajne cene telefona. (govorim za Telekom, za druge ne vem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemmo ()

Seba22 ::

Evo sem najdo pogodbo.Evo takole piše.Tole kar bom prilepil je direkt iz moje pogodbe:

1. člen Ta aneks se sklepa v okviru prodajne akcije Telekoma Slovenije: 24M - POSEBNA AKCIJA - HTC ONE M9 - LTE, v kateri Telekom Slovenije naročniku po akcijski ceni 358,8 EUR (z DDV) proda napravo: HTC ONE M9 . Pogodbeni stranki z njim pod pogoji, navedenimi v tem aneksu, dopolnjujeta pogodbo o sklenitvi naročniškega razmerja, na podlagi katere je sklenjeno naročniško razmerje za zgoraj navedeno mobilno telefonsko številko.

4. člen Naročnik in Telekom Slovenije soglašata, da z nakupom naprave po akcijski ceni naročnik pridobi ugodnost v višini 240,17 EUR (z DDV), katere vrednost po soglasju pogodbenih strank predstavlja razliko med vrednostjo naprave po ceni brez vezave Telekoma Slovenije in akcijsko ceno naprave ter preostale stroške Telekoma Slovenija, povezane z zagotavljanjem in izvajanjem te ugodnosti.

4a. člen Pogodbeni stranki se dogovorita, da bo naročnik poravnal kupnino iz 1. člena tega aneksa v 24 enakih zaporednih mesečnih obrokih na osnovi računa za telekomunikacijske storitve, tako da znesek mesečnega obroka znaša 14,95 EUR (z DDV). Prodaja naprave na obroke je brezobrestna. Kupljeno napravo Telekom Slovenije izroči takoj ob podpisu tega aneksa.

4b. člen Naročnik ima pravico, da kadarkoli predčasno odplača ostanek dolžne kupnine, in to brez pogodbenih obresti, razen stroškov izdelave obračuna predčasnega odplačila kupnine. Kadar to opravičuje okoliščine primera, lahko sodišče na zahtevo naročnika podaljša roke za plačilo zamujenih obrokov, če da naročnik zavarovanje, da bo izpolnil obveznost in če Telekom Slovenije zaradi tega ne trpi škode. V primeru nakupa blaga na obroke lahko naročnik odstopi od aneksa k pogodbi, če to pisno sporoči Telekomu Slovenije v petnajstih (15) dneh po podpisu aneksa k pogodbi. V tem primeru bo Telekom Slovenije naročniku vrnil že plačano vrednost izbrane terminalne opreme z zakonitimi zamudnimi obrestmi od dneva plačila in mu povrnil nujne stroške, ki jih je imel naročnik v zvezi z nakupom terminalne opreme, naročnik pa mora vrniti Telekomu Slovenije terminalno opremo v stanju, v kakršnem je bila tedaj, ko mu je bila izročena in mu dati povračilo za njeno uporabo oziroma plačati uporabnino v višini sorazmernega deleža od polne cene terminalne opreme za čas uporabe od dneva njene izročitve do dneva vrnitve terminalne opreme. Določbe tega člena ne veljajo za naročnike, ki se po Zakonu o varstvu potrošnikov ne štejejo za potrošnike
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Shuli ::

Koliko imajo operaterji vpogleda v statistiko gledanih programov? Lahko operater za vsakega uporabnika brez sodnega naloga pogleda natančno statistiko gledanih programov na IPTV? Ker, kakor hitro so vsi podpisali pogodbo s Pro Plus ponudnikom vsebin in se podredili njihovim zahtevam, bi rekel, da so točno vedeli kaj počnejo.

Na žalost smo tisti, ki bi radi Pro Plus programsko vsebino v posamičnem, plačljivem paketu manjšina in predjačijo tisti, ki jim te vsebine predstavljajo vodilo zabave pred televizijskim sprejemnikom.

Ali bi morale APEK in druge ustanove/agencije, katerih pristojnost je dotična problematika prisiliti operaterje v ponujanje bolj svobodne izbire programske sheme, četudi to vodi v slabši ekonomski položaj podjetja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shuli ()

bambam20 ::

Nemmo je izjavil:

Izračuna se pribl tako:

Recimo da imaš telefon vreden 400eu (z vezavo), redna cena aparata 600eu.
Rad bi prekinil eno leto prej, torej si 200eu že odplačal, imaš za odplačati še 200eu. Poleg tega moraš odplačati še 100eu pogodbenih obveznosti saj si bil vezan pol predpisanega časa.

Torej vrednost za odplačati varira glede na to koliko pogodbe si dejansko oddelal. Ni pa res, da moraš potem odplačati polno vrednost do prodajne cene telefona. (govorim za Telekom, za druge ne vem).


Tole se bom pa pozanimal, ker dvomim, da je takole kot ti pišeš. Potem bi se splačalo vzet iphona x in predčasno preklicat naročnino in si še vedno v plusu.

MrStein ::

Kot že večkrat rečeno: točno cifro za plačat izpiše na omenjeni spletni strani.

Zdaj če se nobenemu ne da pogledati...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

barakus ::

Ali je možno presedlati iz ADSL pri telekomu na A1 s tem, da A1 uredi prekinitev pri Telekomu iz naslova višanja cene paketa? Namreč ne morem najprej prekiniti Telekom paketa in nato iti na A1, ker bo Telekom takoj mojo parico dal naslednjemu v vrsti...

bambam20 ::

Nemmo je izjavil:



Torej vrednost za odplačati varira glede na to koliko pogodbe si dejansko oddelal. Ni pa res, da moraš potem odplačati polno vrednost do prodajne cene telefona. (govorim za Telekom, za druge ne vem).


Iz prve roke, da nimaš prav. Ob predčasni prekinitvi moraš plačati še sorazmerni delež do redne cene naprave. Govorim za Telekom.

MrStein ::

Točno tak. Delež. Ne pa razliko do polne cene.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Točno tak. Delež. Ne pa razliko do polne cene.


Nje. Potem bi ob predčasni prkinitvi dejansko imel cenejši telefon. Plačaš razliko do polne cene.

Primer.

Če je Ajfon x 64 GB ob 24 mesečni vezavi samo 984€. V primeru, da predčasno prekineš pogodbo boš plačal polno ceno ceno, ki znaša 1200€.

Če ne bi vsi tako delali.

MrStein ::

Bomo počakali na dejanske številke. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

bambam20 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Točno tak. Delež. Ne pa razliko do polne cene.


Nje. Potem bi ob predčasni prkinitvi dejansko imel cenejši telefon. Plačaš razliko do polne cene.

Primer.

Če je Ajfon x 64 GB ob 24 mesečni vezavi samo 984EUR. V primeru, da predčasno prekineš pogodbo boš plačal polno ceno ceno, ki znaša 1200EUR.

Če ne bi vsi tako delali.


Ni res!
Sam sem prekinil vezavo 10 mesecev pred potekom. Placati sem moral cca 170eur. Od tega je 100eur 10 obrokov, ostalo pa pogodbena kazen in stroski prekinitve. Slo se je za xperio x2 za 24x10eur. Redna cena je bila cca dvojno. Ce bi moral placat polno ceno telefona, bi moral na koncu placat preko 300eur.

Edit: sedaj sem pregledal racun.
Placal sem redno narocnino, preostalih 10 obrokov za aparat, prenos stevilke in 60eur pogodbene kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

bambam20 ::

facepalm je izjavil:



Ni res!
Sam sem prekinil vezavo 10 mesecev pred potekom. Placati sem moral cca 170eur. Od tega je 100eur 10 obrokov, ostalo pa pogodbena kazen in stroski prekinitve. Slo se je za xperio x2 za 24x10eur. Redna cena je bila cca dvojno. Ce bi moral placat polno ceno telefona, bi moral na koncu placat preko 300eur.

Edit: sedaj sem pregledal racun.
Placal sem redno narocnino, preostalih 10 obrokov za aparat, prenos stevilke in 60eur pogodbene kazni.


V redu. Potem me je pa svetovalec v telekovem centru danes nategnil.

Seba22 ::

facepalm je izjavil:

bambam20 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Točno tak. Delež. Ne pa razliko do polne cene.


Nje. Potem bi ob predčasni prkinitvi dejansko imel cenejši telefon. Plačaš razliko do polne cene.

Primer.

Če je Ajfon x 64 GB ob 24 mesečni vezavi samo 984EUR. V primeru, da predčasno prekineš pogodbo boš plačal polno ceno ceno, ki znaša 1200EUR.

Če ne bi vsi tako delali.


Ni res!
Sam sem prekinil vezavo 10 mesecev pred potekom. Placati sem moral cca 170eur. Od tega je 100eur 10 obrokov, ostalo pa pogodbena kazen in stroski prekinitve. Slo se je za xperio x2 za 24x10eur. Redna cena je bila cca dvojno. Ce bi moral placat polno ceno telefona, bi moral na koncu placat preko 300eur.

Edit: sedaj sem pregledal racun.
Placal sem redno narocnino, preostalih 10 obrokov za aparat, prenos stevilke in 60eur pogodbene kazni.


Hvala za info.Potemtakem bi moral jas plačati še 4 obroke za napravo in pa 4 obroke naročnine in to bi bilo nekej čez 110EUR pa brez pogodbene kazni ker v pogodbi piše če se karkoli podraži ali spremeni v tem času ko imaš sklenjeno pogodbo lahko odstopiš brez pogodbene kazni
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

konspirator ::

barakus je izjavil:

Ali je možno presedlati iz ADSL pri telekomu na A1 s tem, da A1 uredi prekinitev pri Telekomu iz naslova višanja cene paketa? Namreč ne morem najprej prekiniti Telekom paketa in nato iti na A1, ker bo Telekom takoj mojo parico dal naslednjemu v vrsti...

Seveda, pooblastiš prihodnjega isp-ja (a1) da v tvojem imenu sproži "prenos" priključka k njim.
--

darkolord ::

konspirator je izjavil:

barakus je izjavil:

Ali je možno presedlati iz ADSL pri telekomu na A1 s tem, da A1 uredi prekinitev pri Telekomu iz naslova višanja cene paketa? Namreč ne morem najprej prekiniti Telekom paketa in nato iti na A1, ker bo Telekom takoj mojo parico dal naslednjemu v vrsti...

Seveda, pooblastiš prihodnjega isp-ja (a1) da v tvojem imenu sproži "prenos" priključka k njim.
Ampak njegovo vprašanje je, ali se tak prenos tudi šteje v to, da si prekinil razmerje, ker se ne strinjaš s pogoji, in ti zaradi tega ni treba plačati pogodbene kazni.

facepalm ::

@Seba22 najboljse da vprasas na Telekomu koliko moras placat, ce bi v tistem trenutku prekinil razmerje. Placat bi moral le 4 obroke telefona in eno narocnino za tekoci mesec. Glede pogodbene kazni pa ne vem kako je. Lahko ti ne zaracunajo za narocninsko razmerje ampak aparat je na posebnem aneksu. Mogoce vseeno placas kazen.

Seba22 ::

facepalm je izjavil:

@Seba22 najboljse da vprasas na Telekomu koliko moras placat, ce bi v tistem trenutku prekinil razmerje. Placat bi moral le 4 obroke telefona in eno narocnino za tekoci mesec. Glede pogodbene kazni pa ne vem kako je. Lahko ti ne zaracunajo za narocninsko razmerje ampak aparat je na posebnem aneksu. Mogoce vseeno placas kazen.



Zdaj še plačam obrok za december in potem mi ostanjeo še 4.Se bom pozanimal pred 1.1 2018 in se odločil če mi se spalača prekinit ali počakat
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Cruz ::

Mislim, da se lahko izgovarjaš na podražitev pred samo podražitvijo in ne po le-tej.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

MrStein ::

hobbit je izjavil:

Kateri ISP bi lahko bil najboljša alternativa?

Glej temo: Katerega internetnega ponudnika izbrati?

fraising je izjavil:

Trenutno plačujem za TV+NET ter dva mobilna telefona cca 70€ mesečno. Ker je to čist preveč za telekomunikacije iščem cenejšo varianto.

T-2 net+mobil 30 EUR mesečno (vsebuje en mobilec, drugega mislim da lahko doplačaš)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Seljak je izjavil:

Ja, lepo je ob kavici brskati po telefonu, ki stane 500EUR+, samo potem pa, ko vse skupaj preračunaš pa vidiš, da se dejansko ne splača (vsaj za uporabnika ne).

Še lepše je, ko ugotoviš, da za kavo daš več kot za ta telefon. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Seba22 ::

Evo sem zdaj pogledal na mojtelekom,prej nisem mogel ker sem čakal na tisto brezvezno kodo za dostop.Evo dolžen sem jim poravnat 102EUR vseskup tako da se nisem dosti zmotil

Aneks Obroki Veljavnost Predčasna prekinitev Preostali obroki Skupni znesek
24M - POSEBNA AKCIJA - HTC ONE M9 - LTE 20/24 20. 4. 2016 - 20. 4. 2018 42,77 EUR 59,8 EUR 102,57 EUR
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

juve91 ::

Podarjam kodo za 50% popusta na mesečno naročnino na NOVO sklenjeno razmerje A1 Orto Epik ali na enega izmed paketov A1 Svobodni.
Več informacij: https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/...

Za kodo mi pošljite ZS.

MrStein ::

Seba22 je izjavil:

Evo sem zdaj pogledal na mojtelekom,prej nisem mogel ker sem čakal na tisto brezvezno kodo za dostop.Evo dolžen sem jim poravnat 102EUR vseskup tako da se nisem dosti zmotil

Aneks Obroki Veljavnost Predčasna prekinitev Preostali obroki Skupni znesek
24M - POSEBNA AKCIJA - HTC ONE M9 - LTE 20/24 20. 4. 2016 - 20. 4. 2018 42,77 EUR 59,8 EUR 102,57 EUR

"Preostali obroki" so 4 manjkajoči obroki za telefon: 4 * 14,95 = 59,80 EUR
Kaj pa je "Predčasna prekinitev" ?
Če vrneš 4 mesece ugodnosti (od 240,17 EUR) je to 40,03 EUR, ne pa 42,77. Je to kaj drugega? Ali so kake obresti vmes?

Pa kako naročnino si imel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Seba22 ::

Predčasna prekinitev je pomoje pogodbena kazen,pojma nimam če so kakšne obresti ali kaj.Imam enostavni B paket.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

cekr ::

Seba22 je izjavil:

Predčasna prekinitev je pomoje pogodbena kazen,pojma nimam če so kakšne obresti ali kaj.Imam enostavni B paket.


Ti enostavni paketi so prava sramota, kaj ponujajo za zahtevan denar.
Zdrži do konca pogodbe potem pa čim dlje od teh paketov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Seba22 ::

Evo sem zrihto.Sem bil na telekomu in je ta 102EUR pravilen znesek ki ga morm plačat.Sem si vzel pri telemachu paket za 12EUR pa prenos številke in je to to kar se tega tiče.Teh 102EUR od telekoma pa dobim po pošti ček in poravnam pa sem rešen telekoma.Se pa strinajm da je ta paket enostavni tak en velik shit na ni večjega.Sam bi že takrat vzel pri telemachu samo ni bilo pametnih telefonov še takrat pri telemachu

Edit:samo za info tisti znesek "predčasna prekinitev 42.77EUR" bi naj bila kao tista razlika do redne cene telefona tak mi je na telekomu povedal uslužbenec
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

MileMile ::

Včeraj dobil obvestilo, da bodo SPET podražili za 3EUR zaradi tega ********* POP-TVja.
Mi ni jasno kako lahko spet podražijo, če pa so že Februarja/Marca podražili ravno zaradi tega.
Imam Flex paket, ki je bil 21,90EUR in to ugodnost sem imel cele 3 mesece od podpisa pogodbe. Nakar pa seveda šok s podražitvijo, ker pač morajo in ni druge možnosti. Čeprav sem hotel paket brez POPa in ostale nesnage.
Zgleda, da bom sedaj pač požrl stroške razlike v prejetih ugodnosti in šel kam drugam. S ponovno podražitvijo sem že na 30% višji ceni od tega, kar sem podpisal v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MileMile ()

111111111111 ::

Jaz imam pri A1 sklenjeno pogodbo. Ceno so že zvišali marca zaradi povečanja stroškov omrežja. Nisem kupil nobene naprave, še vedno pa imam strošek odpovedi pogodbe 7€ od kje za vraga?

Imam vezavo za 24 mesecev, ki se iztečejo februarja. Od kje moram plačati kazen? A ve kdo?

Katero pogodbo sploh lahko odpoveš brez stroškov? A navdno brez vezave? To lahko itak v vsakem primeru.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pop TV in Kanal A plačljiva? (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3594565272 (17568) BorutK-73
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568515 (55961) Cruz
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821480 (14773) Alexius Heristalski
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11839888 (34249) madmitch
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227711 (23411) Dami

Več podobnih tem