» »

je možno, da Google daje svojo infrastrukturo na voljo državnim vohljaškim službam ?

je možno, da Google daje svojo infrastrukturo na voljo državnim vohljaškim službam ?

Brane22 ::

Že kar nekaj časa opažam zelo čudne stvari.

Ob ogledu kanalov, ki so samo mogoče politično nekorektni ( pogosto pa niti to ne, le da ne zastopajo vedno popularnega mnenja), se mi po nekaj minutah pokažejo page fault napake v mesa stacku.

Najprej ena, pa še par in po nekem času se usujejo sporočila o napakah na terminalu.

ker laufam hardened z ASLR, je to videti kot nek napad skozi bodisi X11 knjižnice, ffmpeg ali mesa, ki nekaj poskuša, pa se spotakne ob ASLR. To mi toliko zmede meso, da prihaja od artefaktov na zaslonu. Simpl restart grafičnega okolja sam zase en pomaga vedno, moram ponavadi zbrisati tudi mesa shader cache.

Zanimivo da tega praviloma skoraj ni na nekih dolgočasnih kanalih, ampak na kanalih, ki naj bi privabili "zanimiv" folk.

Glede na to, da youtube piči prek https- ni videt, kako bi to šlo mimo mimo njihovega blagoslova.
Če se to dogaja izven njih, potem očitno ISPji imajo njihov secret key in to laufa koordinirano po državah.

Any comments ?
On a journey of life I chose a psycho path...

b3D_950 ::

- lahko se sesuva 'driver' zaradi video posnetkov na spletnih straneh in nima veze z NSA. ;)
- spletne strani okužene: https://vulners.com/thn/THN:A5CC3B8B5F0...
- vse je možno
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ZloTech ::

youtube redirecta na liberalne vsebine pri gledanju politično nekorektnih vsebin.


je možno, da Google daje svojo infrastrukturo na voljo državnim vohljaškim službam ?

Ne da je možno, se kar izvaja

Brane22 ::

Problem grafikulje sem eliminiral. Ker imam APU, je bila to prva misel. V štacuno po novega.

Kise obnaša natanko enako. Nato sem updatal MESA in vse knjižnice. Verzijo-dve gor, verzijo-dve dol, update libdrmja, drugi browser itd itd. Vse isto.

kar se okužbe spletnih strani tiče, govorim o yt.

Zanimivo, po par mesecih zajebancije in neskončne izgube časa, samo omenim stvar na redditu in se zadeva neha.
Potem, ko mi tip odgovori "Domišljaš si, goy". Kar je komot koincidenca, komot pa tudi ne.
On a journey of life I chose a psycho path...

Brane22 ::

Še to:

zadeva se začuda ne dogaja pod waylandom. Bodisi zaradi tega, ker je cilj stvari doseči vsa okna na desktopu, kar naj bi Wayland ne omogočal, bodisi zaradi premnogih lukenj v X11 ali česa petega.

Preden sem prešel na hardened sistem, sem lahko gledal kako se moj Chrome povezuje prek https na razne mašine v Nemčiji, Srbiji, BiH, na nekih slovenskih naslovih in mislim da Ukrajini ( ali Belorusiji, ne spomnim se točno).
On a journey of life I chose a psycho path...

ZloTech ::

Ne uporabljat chrome ali firefox. Pušča tvoje podatke vsepovsod

Brane22 ::

Dobro ,kaj počneta ponavadi, to je druga stvar.

Tole je bilo precej atipično celo zanju. Zanimivo, da tega prometa nisem videl na svoji mašini ampak šele na routerju.
On a journey of life I chose a psycho path...

ZloTech ::

Si ziher da je to od chromea da ni to še od kakšnega flash ali pa skritega plugina ?
Chrome ima nek background update service.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

Brane22 ::

Za skrite plugine ne vem. Flash pa mislim da nimam. Vsaj ne vb zaprtokodni obliki.

Na non-hardened mašini stvar znori že ko štartaš Firefox ( tudi z blank pageom) ali Thunderbird.

IIRC promet piči tudi ko programe enkrat zapreš. Ne pomaga niti reinštalacija programov in če se prav spomnim tudi ne začetek z novim profilom.

Šele reinštalacija crypto packagea open/libre/ssl in kupa X11 stuffa in mislim da mesa + ffmpeg je vrnila stvari v normalo.
On a journey of life I chose a psycho path...

BigWhale ::

Brane22 je izjavil:

Že kar nekaj časa opažam zelo čudne stvari.

Ob ogledu kanalov, ki so samo mogoče politično nekorektni ( pogosto pa niti to ne, le da ne zastopajo vedno popularnega mnenja), se mi po nekaj minutah pokažejo page fault napake v mesa stacku.
Any comments ?


Premal aluminijaste folije imas ovite okrog racunalnika in monitorja. Pa najbrz si misko pozabil ...

Oziroma, nehi si packart po sistemu, ce ga ne znas nardit stabilnega. :)

Brane22 ::

Mogoče res.
Ali pa ne...
On a journey of life I chose a psycho path...

mmcmmc ::

Ja, CIA na polno paro išče slovenske šitposterje.

Jao narode.

Invictus ::

Seveda daje Google podatke tričrkovnim agencijam, če pa le te za to plačujejo.

Saj to noben ne dela zastonj.

Ko jebe zasebnost uporabnikov, če je pa informacija plačana.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OvCa77 ::

BigWhale je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Že kar nekaj časa opažam zelo čudne stvari.

Ob ogledu kanalov, ki so samo mogoče politično nekorektni ( pogosto pa niti to ne, le da ne zastopajo vedno popularnega mnenja), se mi po nekaj minutah pokažejo page fault napake v mesa stacku.
Any comments ?


Premal aluminijaste folije imas ovite okrog racunalnika in monitorja. Pa najbrz si misko pozabil ...

Oziroma, nehi si packart po sistemu, ce ga ne znas nardit stabilnega. :)

Si me spomnil na tole:

Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Uporabnix ::

Brane, se priporočamo, da odpreš novo temo z naslovom "Hardening sistema". Pa notri še za neznalce malo predstavi te ASLRje, wayland in podobne zadeve, katere programe si izbral, nastavitve ipd... Osebno me zelo zanima :)

Brane22 ::

Zakaj toliko strupa ob precej običajnem vprašanju za tehnični forum ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Jst ::

Glede na to, da gredo počasi vsi AntiFa zamaskiranci na sodišče, da je mnogo "insertanja" šit-ware-a (implantov) avtomatiziranega, da tričrkovne agencije aktivno [zlo/upo]rabljajo google, fb,.. do isp-jev in glavnih vozlišč,... tehnično je možno.

Skeptik v meni pa pravi, da je potrebno videti konfiguracijo, reprodukcijo in analizo, da lahko karkoli sklepamo.


---

Ko si enkrat sam sestaviš in postaviš router, nanj NIDS (snort, packet analyzer,...) in ko vidiš promet v živo, kaj se vse dogaja, ko računalnik idla, tv ugasnjen, telefon "spi",... postane kar creepy vse skupaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Brane22 je izjavil:

Zakaj toliko strupa ob precej običajnem vprašanju za tehnični forum ?


A na nek crazy conspiracy trollbait si pricakoval tehnicni odgovor? :D

Uporabnix ::

Nimam veliko pojma o vsem skupaj, a glede na vse prebrano v zadnjih letih lohk dost prepričano menim, da beležijo vse, kar se teoretično da.

no comment ::

... in pol, da slučajno njihovo vohljanje ne bi šlo mimo neopaženo, pokvarijo grafiko uporabnikom!

Logično!

BigWhale ::

Uporabnix je izjavil:

Nimam veliko pojma o vsem skupaj, a glede na vse prebrano v zadnjih letih lohk dost prepričano menim, da beležijo vse, kar se teoretično da.


In to jim uspe narediti brez da bi kdorkoli, kjerkoli to na kakrsenkoli nacin zaznal? In edini indikator za to je, da Branetu crkne driver za graficno kartico? :)

Jarno ::

Ma, nekaj se grejo, Brane22 ni prvi, ki je kaj opazil.

http://dailycaller.com/2017/08/01/googl...
#65W!

BigWhale ::

Gredo se to, da lahko nek kanal reporta dovolj veliko stevilo ljudi in se ga na podlagi tega izklopi po presoji nekega moderatorja/moderatorjev.

FireSnake ::

Brane22 je izjavil:

Zakaj toliko strupa ob precej običajnem vprašanju za tehnični forum ?


Zato, ker ne razumejo, kaj jim govoriš in drugega niso sposobni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

konspirator ::

Tole veliko pojasni o google/fb/yt (in ostalih zda it "velikanih"):
sta dva dela
https://medium.com/insurge-intelligence...
--

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Uporabnix je izjavil:

Nimam veliko pojma o vsem skupaj, a glede na vse prebrano v zadnjih letih lohk dost prepričano menim, da beležijo vse, kar se teoretično da.


In to jim uspe narediti brez da bi kdorkoli, kjerkoli to na kakrsenkoli nacin zaznal? In edini indikator za to je, da Branetu crkne driver za graficno kartico? :)

Do trenutka razkritja je vse en čas skrito vsem. Watergate, Snowden, the-next-big-thing...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Saj bi rekel, da imaš preganjavico, ampak kaj, ko se zdaj vsak dan kaka preganjavica izkaže za resnico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lidl in hofer: konkurenta ali partnerja?

Oddelek: Loža
498110 (5499) windigo
»

žar s pokrovom in to

Oddelek: Loža
253680 (2761) mihec87

Moderiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15925463 (21705) šajtrga
»

Nobelova nagrada za mir 2013

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
166523 (4196) CaqKa

Dobil črve v hrani, kupljeni v mesnici! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
808381 (7422) bluefish

Več podobnih tem