» »

Dobil črve v hrani, kupljeni v mesnici!

Dobil črve v hrani, kupljeni v mesnici!

1
2
»

floyd1 ::

Prvo kot prvo - odpusti kuharico ;).

Če se vrnem na resno stran zgodbe pa - fak, res me zanima kaj ti črvički lahko preživijo, če so že pečenje.

Magic1 ::

Dvomim da je mama pustila meso odprto na zraku. Če meso pustiš na toplem predolgo(zapakerano/v vrečki) se bo pokvarilo-zasmrdelo, ne bodo se pa zaredili črvi. Razen če ni bilo kontaminirano že prej!
Magic

Sims ::

Kakorkoli, črvi niso mogli priti v domačem hlladilniku not, tudi če je 2 dni tam stalo. Se mi je pa enkrat ukradla 1 muha v hladilnik med pripravljanjem hrane, ampak, ko sem pač v postopku priprave ponovno odprl hladilnik, je šla ven. Če bi not ostala pa ne vem kako "fešto" bi imela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

dzinks63 ::

Tole je kar prava tema za Mythbusterse, kako speči meso, da bodo črvi še vedno živi. Drugače pa še to, surovo meso se ne hrani dva dni v domačem hladilniku. Vse skupaj sami faili, ni čudno da je končni rezultat takšen kot je.

Magic1 ::

Mogoče je pa že dva dni nazaj hotela naredit meso in ga je dala ven iz hladilnika, potem si je pa premislila in ga dala nazaj v hladilnik.
Magic

draciel ::

Še enkrat povem: Meso je bilo kupljeno pred 48 urami. Iz mesnice je romalo v cca 3minutah direkt v hladilnik kjer je temperatura 4 stopinje. Mama je meso pred kako uro spekla ( mogoče noter slabo ), zato so črvi preživeli. Definitivno pa se niso naselili v našem hladilniku ker imamo dosti drugega mesa in druge robe na katerih pa ni opaznih črvov. Citiram zgornji moj post:

Nekam sem poklical in dobil odgovor da je najverjetneje to da so tam kjer so delali to meso pustili nekaj časa zunaj in je tako prišla muha in pustila ličinke gor. Tako sem to razumel..

Magic1 ::

Pol pa le inšpekcijo pokliči, bodo že oni preverili, če je vse ok v mesnici. Bolje kazen, kot da jih nekdo, ki se zastrupi, toži. Škoda za vse bo manjša.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mesar ::

Meso je pekla na kakšni temperaturi in na kakšen način?
Your turn to burn!

draciel ::

Se bom šel z mesnico na lep način pomenit. Sam dvomim da mi bodo verjel, ker na mesu ni več črvov. Tudi če jim pokažem video, lahko oni rečejo da to ni njihovo meso. heh

Sims ::

Veš kaj je problem, ker muha če ima čas, naserje kar opazno te ličinkice. Črvi pa rabijo čas, da se zaredijo. Če bi nekdo tako meso v roke prijel, bi menda ja videl da nekaj ni v redu. To govorim za čas pred nakupom in med nakupom, ko je meso za pultom. Steklena vetrina. Črvi na videju so razviti že. Pa če predpostavimo da se v hladilniku ne razvijajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

balocom ::

Mesnica je pa katera? Iz katerega kraja je tole? Tudi če inšpekcija nič ne najde in ne more nič ukreniti, bo pomagalo.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Magic1 ::

Cel piščanec s kožo je v igri! Načeloma se to peče 1kg na 50minut pri 200°C.
Magic

Shegevara ::

Ja pa ljudje božji, tudi če bi meso pekla dve ure na 200 stopinj, bi v mesu še vedno ostali ti črvi, s to razliko, da bi pocrkali.

Pri črvih v hrani jaz nimam tolerance. Mrtvi ali živi, v piščančjem mesu nimajo kaj iskati!

Malcolm_Y ::

V bistvu si imel še srečo, da so bili na mesu črvi. Sicer bi pojedel premalo kuhano piščančje meso in lahko dobil kako smrtno nevarno bolezen.

Tako so ti črvi dejansko rešili življenje, zato teci v mesnico in se jim zahvali.

Sims ::

Saj ne zanikamo obstoj črvov v mesu. Čudimo se, da so tako živahni po toplotni obdelavi. Poglej recepte na google za pripravo črvov. Ne bom linkal, ker mi je postalo slabo. Saj jih ne pečejo na 200+ stopinj. Te so tile na videu superčrvi ...

opeter ::

Mogoče bi bilo čas, da spucate hladilnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Malcolm_Y ::

Piščančje meso že tako ali tako zasmrdi, kaj šele, če je okuženo s črvi. Iz hladilnika bi moralo zaudarjati kot iz greznice. Edino, če je pri vas tako vsak dan, pa niste opazili.

draciel ::

hladilnik pucamo na vsak mesec. Zadnjič sem ga spucal pred 2 tedni..

Magic1 ::

Ni nujn. Piščančje meso zasmrdi, ko se začne kvarit. To da se nekaj zaredi not, še ne pomeni da se meso samo od sebe kvari.
Goveje meso je dobro tudi po enemu mesecu na hladnem, če pa pridejo črvi not pa je "neužitno" že po parih dneh.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Dragi ::

Brez heca ampak ali je kdo pomislil, da @draciel trolla?

Meso, ki je bilo pravilno peceno, kuhano ali kakorkoli NE MORE imeti v notranjosti zivih crvov. Ni mogoce.
Ce se meso toplotno obdela in je v sredini kuhano, potem to pomeni, da je bila tam temperatura vsaj nekaj casa blizu ali nad 100 stopinj celzija. Pri tem bi se skuhali tudi crvi.


Ze samo tista z 'kuharica' 'je moja mama' je dovolj, da sprozi moj 'troll detektor'.
Ce ti je kuhala mati potem poves, da ti je kuhala mati. Ne nekaj bluzit v tri krasne in se delati finega.

Brez zamere, ne zelim biti nesramen. Tako mi pac izgleda ta tema.

genesiss ::

In dejansko misliš da je spekel piščanca, vzel žive črve in jih dal na meso samo da bi trolal tu gor?

Trolling level 9000.

Magic1 ::

Tudi meni ni jasno, kako je lahko piščančje meso kuhano, medtem ko črvje meso ni. Sej struktura ne mora biti kaj dosti drugačna.
Magic

genesiss ::

Draciel, lahko poveš kako tvoja kuharica peče piščanca?

draciel ::

Hehe, kolk ste zanimivi. Res mam čas trolat. Iz moje dobre volje pa priložim še dokaze. Ni problema. Ker vidim da mi večina ( kljub dokazom ) ne verjame, pač ne bom šel do mesnice in ( če je njihova krivda ) majo na zalogi lahko še veliko ali pa še nekaj takega mesa. Bo pa še kakšen osebek doživel neprijetno izkušnjo.

Ugotovil sem da najbolje da ne odpiram nekih tem in s tem skušam pomagati nekomu in jih opozoriti pred morebitnimi nevšečnostimi. Hvala ljudje ..

Moderatorje pozivam naj mi dajo naziv "persona non grata" zaradi trolanja.

dzinks63 ::

Vse skupaj je fake, potem se pa še neumnega in pametnega ob enem dela, falil si forum za cicibane.

Malcolm_Y ::

Zgodba je res malo sumljiva - iz vaše strani je bilo vse korektno (3 minute peš, direkt v hladilnik, čist hladilnik, n-krat ponovljen postopek peke,...), resda pa ni bilo meso skoz in skoz pečeno, tako da obstaja tisti kanček dvoma.

Po drugi strani pa ne vem kako lahko nekdo speče meso in ne ugotovi, da not mrgoli črvov. Še posebej tako aktivnih, kot so na posnetku.

In ponavljam, ker zaradi črvov nisi pojedel premalo pečenega mesa, so te črvi obvarovali pred salmonelo, zato bodi srečen, ne pa da tukaj trolaš.

Dragi ::

@draciel zakaj jemljes osebno?
Ni tako misljeno niti ne rabis tega jemat tako. Z takimi replikami res izpades kot troll.

Noben ti ni preprecil, da nisi stopil do mesnice ze sedaj. Kaj zelis od nas, da ti dajemo podporo?
Pojdi tja in se zmeni. Bodi korekten in direkten. Povej tu kako bo POTEM, ko bos prisel od tam.

V kolikor zelis prijaviti ta incident klici na trzni inspektorat in jih povprasaj za informacije.
Spletna je tu.
http://www.ti.gov.si

V kolikor ti ne morejo pomagati ti bodo lahko vsaj dali kaki nasvet na koga se obrni.

@genesis Da. In v cem je problem? Uspesen troll to brez problema naredi. Sem videl ze dosti boljse potegavscine.
Prav tako ni nobenega zagotovila, da ni tisti video potegnjen z kakega drugega kanala ali celo katere druge spletne in samo reuploadan nazaj. Casovnega ziga ni nikjer, kar pa dober troll-hunter se kako ve, da je potreben v kolikor naj se komu verjame pri takih absurdnih primerih.

Janac ::

Glede na to da ni povedal katera mesnina je to, je sumljivo.

Spock83 ::

Hehehe se spomnim, da je enkrat teta kpila zamrznjeno pico od FamiliyFrost. Tko, ko se je zadeva začela peči so ven začeli prihajati črvi. Cela pica jih je bila. Nikoli več ne jem zamrznjene hrane.

Magic1 ::

A črvi preživijo globoko zmrznjenje???
Magic

bluefish ::

Zaklep na prošnjo avtorja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uležavanje mesa

Oddelek: Loža
4427256 (8505) matkeg
»

Rabim nasvet za popoln steak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13320659 (12675)          
»

"pokvarjeno" meso

Oddelek: Loža
165638 (4653) turist1
»

Zdrava in poceni študentska prehrana v LJ.

Oddelek: Loža
246344 (2487) Double_J

Več podobnih tem