» »

Moderiranje

Moderiranje

1 2
3
4

tupee ::

zee je izjavil:

tupee je izjavil:

Na forumu bi se lahko rešili 99% vseh zapletov, če bi na 1. strani napisali da politično nekorektna mnenja nimajo pravice biti izražana.

Čemu je razlog da tega obvestila ni?


Obvestilo
je, vendar je funkcionalna pismenost znatnega dela forumašev obupna in si tega obvestila ne pogledajo niti od daleč in raje jokajo, kako grozno, da s(m)o moderatorji.


To kar trdiš ni res. Cenzurura se vse politično nekorektne teme/izjave. Spodbujanje k nestrpnosti in politična korektnost sta si popolnoma nasprotna pojma.

ohnowhy ::

zee je izjavil:

Obvestilo je, vendar je funkcionalna pismenost znatnega dela forumašev obupna in si tega obvestila ne pogledajo niti od daleč in raje jokajo, kako grozno, da s(m)o moderatorji.

Nič ne jokam, lahko si naredim nov account, ne moreš moje domene banat :) Ampak fartman ima žmoht prdec.
Mimogrede, sem šel pogledat, sporen post, bluefish je pripisal, da je v verigi brisanih eno 33 sekund po tistem, ko je bilo sporočilo izbrisano, kar pomeni, da sem pač prehitro pogledal. Formalno si je bluefish res opral roke, čeprav po drugi strani, spet strogo formalno, navajanje povezave na wikipeda.org ni politično nekorektno :) Za troublemakerja ste me naredili vi in v tistih 33 sekundah, ko niste obrazložili svoje odločitve, očitno je, da sem pogledal (ne glede na vzrok) znotraj teh 33 sekund. Sicer pa, glejte da vas kdo ne kupi kdaj ;) In zdaj bo moje sporočilo spet izbrisano, čeprav je pravilno uvrščeno :)

zee ::

tupee je izjavil:

To kar trdiš ni res. Cenzurura se vse politično nekorektne teme/izjave. Spodbujanje k nestrpnosti in politična korektnost sta si popolnoma nasprotna pojma.


Briše se teme in izjave, ki spodbujajo nestrpnost. Znatni delež forumašev ne loči med nestrpnostjo in politično korektnostjo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

ohnowhy je izjavil:

Formalno si je bluefish res opral roke, čeprav po drugi strani, spet strogo formalno, navajanje povezave na wikipeda.org ni politično nekorektno :)
Joj, prejoj. In potem smo moderatorji zlobe.

Spet, iz odgovora na pritožbo:

Naziv je bil povišan zaradi ponavljajočega objavljanja večkrat brisanega prispevka.

Nič ne bi bilo narobe, če bi takoj po izbrisu povprašal po razlogu. Ampak si najprej v isti temi še enkrat objavil sporočilo, dobil ob izbrisu pojasnilo, ga objavil še enkrat, nato ustvaril še samostojno temo z enakim prispevkom, ustvaril nov uporabniški račun še za eno objavo istega posta,...

Skratka, dobil si verjetno več pojasnil kot katerakoli drug PNG. Over and out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ohnowhy ::

bluefish je izjavil:

...

Ja, ja :) Saj vem, blame it on the fartman...

Pa jaz vašega foruma ne jemljem tako resno, pa, ker g. Jure večkrat nekaj pavšalno trdi in ker vem, da ima protekcijo pri moderatorjih, sem pač, morda tudi napačno, sklepal, da je aktivno ali neaktivno uporabil svoj vpliv, da se me utiša za eno povezavo na wikipedia.org

Morda bi lahko, seveda so s tem povezani tudi stroški tehnične nadgradnje, dodali status, zakaj je bilo brisano, da se takoj vidi, ali pa bi obrazložitev bila zahtevani podatek pri brisanju (kar lahko vzame svoj čas v kakšni flame war, ja), zato pa - tipizirano. Torej, obrazložitev zahtevana (četudi predloga), na vrhu sporočila in povečano, ostalo besedilo sledi.

Usability pač.

Morda je tudi to krivo, da sem vajen reagirati v minutah ali celo sekundah, imam zelo strogega šefa :)

zee ::

...


Naključen video iz You Tube-a brez konteksta se vselej briše. Enako kot vse enovrstičnice.

Budali kje drugje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: imagodei ()

tupee ::

zee je izjavil:

...


Naključen video iz You Tube-a brez konteksta se vselej briše. Enako kot vse enovrstičnice.

Budali kje drugje.


Ha ha ha ha, pa ste mi zbrisali. Koga mislite da vlečete za nos?

ohnowhy ::

tupee je izjavil:

Ha ha ha ha, pa ste mi zbrisali. Koga mislite da vlečete za nos?

Poslušaj, jaz tule nergam, ampak nespoštljiv pa nisem :)

hojnikb ::

zee je izjavil:

...


Naključen video iz You Tube-a brez konteksta se vselej briše. Enako kot vse enovrstičnice.

Budali kje drugje.


Pa se res ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

imagodei ::

@tupee

Kar 2x ti je bilo pojasnjeno, zakaj je izbrisano. Kako lahko potem, ob predpostavki, da si zdrave pameti, govoriš o lastni funkcionalni pismenosti?
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

Vsem, ki niso uspeli razumeti (niti po jypetovem pojasnilu): OP sprašuje, zakaj sploh potrebujemo moderatorje. Moj prvi prispevek v tej temi je en zelo preprost primerek posta, zaradi kakršnih menimo, da moderiranje potrebujemo in koristno.

Da, gre za prispevek ki v katerikoli drugi temi ne bi preživel več kot par sekund, vsakemu moderatorju pa bi se zdelo preprosto zamalo, da bi moral izbris takih prispevkov utemeljevati, oziroma odgovarjati na pritožbo proti izbrisu takega posta.
https://dolhar.si/

tupee ::

Zakaj pa ste sedaj pobrisali temo o imigrantih ki so jih ravnokar prijeli slovenski policisti? Ali je tema pozivala k sovraštvu?

brodul ::

Tudi meni so zaprli temo: Kje je jezus sedaj ...

Se vedno se sprasujem kje je bozji sin Jezus. Kdaj mi to vprasanje ne pusti spati in tega so krivi
moderatorji slo-techa, ki niso dopustili objektivne debate o tem pomembnem vprasanju.

LP
brodul
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

tupee ::

Zakaj ne napišejo na naslovno stran: ne toleriramo politično nekorektnih pogledov na Svet? Mode lahko zmanjšajo na 1, ker bo ljudjem že v naprej jasno kje so. Ne pa da zavajajo z nekimi naslovi Problemi človeštva.

imagodei ::

tupee je izjavil:

Zakaj ne napišejo na naslovno stran: ne toleriramo politično nekorektnih pogledov na Svet? Mode lahko zmanjšajo na 1, ker bo ljudjem že v naprej jasno kje so. Ne pa da zavajajo z nekimi naslovi Problemi človeštva.

Zakaj pa ti enostavno ne odnehaš tupit, potem ko ti je bilo že vse razloženo? A gremo še enkrat cel krog razlage? Če se tovrstne teme zapira, navkljub vsem tvojem jamranju, potem se jih pač zapira. Tko kot v mesariji ne moreš kupit pira, čeprav je tudi mesarija ena vrsta trgovine, tako na Slo-techu pač določenih tem ne pustimo, čeprav smo forum. Ja?
- Hoc est qui sumus -

tupee ::

imagodei je izjavil:

tupee je izjavil:

Zakaj ne napišejo na naslovno stran: ne toleriramo politično nekorektnih pogledov na Svet? Mode lahko zmanjšajo na 1, ker bo ljudjem že v naprej jasno kje so. Ne pa da zavajajo z nekimi naslovi Problemi človeštva.

Zakaj pa ti enostavno ne odnehaš tupit, potem ko ti je bilo že vse razloženo? A gremo še enkrat cel krog razlage? Če se tovrstne teme zapira, navkljub vsem tvojem jamranju, potem se jih pač zapira. Tko kot v mesariji ne moreš kupit pira, čeprav je tudi mesarija ena vrsta trgovine, tako na Slo-techu pač določenih tem ne pustimo, čeprav smo forum. Ja?


Zakaj pa to prikrivatre? Očitno ni le meni nejasno, kaj je dovoljeno govoriti in kaj ne. V komunizmu je vsak vsaj vedel, kaj te bo poslalo na Goli otok, tu pa govorite da niste PC, potem pa takoj izbrišete temo ki ni PC. Čemu tak odnos do nas betežnežev?

poweroff ::

tupee je izjavil:

Zakaj ne napišejo na naslovno stran: ne toleriramo politično nekorektnih pogledov na Svet?

Zato, ker lahko. :))

Kot rečeno, postavite svoj forum in tam določite kaj se sme in kaj ne.
sudo poweroff

tupee ::

Če se odpre lokal v katerem piše da točijo vino, ob vstopu pa te napade kup muslimanskih skrajnežev, boš tudi rekel da lahko?

Sej eni tudi prodajajo na Bolhi original Iphone 8 za 800€, ker pač lahko.

imagodei ::

tupee> "Zakaj pa to prikrivatre? "

Kdo ti kaj prikriva? Nomen est omen?

Generalni napotek ti daje 1. člen Pravil, ki bi si jih vendarle lahko že prebrali.

Konkretno pa vam je bilo že tudi pojasnjeno. Ker imaš kratek spomin, ti ponovno citiram, kar je prilimal že jype:
Mavrik> Okej fantje in dekleta, takole je - praktično vsaka tema o problematiki se je sprevrgla (s strani nekaj posameznikov) v nabijanje rasističnih, ksenofobnih in še kakšnih enovrstičnic. Take vsebine na tem forumu ne želimo imeti, niti ne želimo takih političnih sporočil hraniti in širiti dalje - to smo se odločili že pred časom in obstaja razlog zakaj je člen pravil, ki tako nesnago prepoveduje, prvi člen pritožb.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

tupee je izjavil:

Če se odpre lokal v katerem piše da točijo vino, ob vstopu pa te napade kup muslimanskih skrajnežev, boš tudi rekel da lahko?


Ti resno primerjaš fizično obračunavanje v lokalu s tem, da nek (spletni) medij enforca svojo uredniško politiko in ne dovoljuje objave določenih tem?

Ti torej hočeš, da bi v mesečniku National Geographic objavljali recepte za peko tort, ki bi jih pošiljali bralci, ker so pač javno občilo in ker na naslovnici ni napisano, da tovrstnih prispevkov bralcev ne objavljajo? Saj človek ne more verjet, da gre tu samo za nagajanje. To meji že na neumnost.

Po drugi strani pa nekateri celo vijejo roke v nebo, češ zakaj ima slo-TECH forum sploh oddelke kot so PČ in Loža? Dajte se že uskladit med sabo, no, da boste vsaj konsistentni.
- Hoc est qui sumus -

ohnowhy ::

brodul je izjavil:

Se vedno se sprasujem kje je bozji sin Jezus.

Ehm, seveda nisem odvetnik RKC, ampak menda je potrebno ločevati fizični in metafizični svet, v katerega prestopiš, bomo videli (?), po koncu fizičnega obstoja. :)

imagodei je izjavil:

Po drugi strani pa nekateri celo vijejo roke v nebo, češ zakaj ima slo-TECH forum sploh oddelke kot so PČ in Loža? Dajte se že uskladit med sabo, no, da boste vsaj konsistentni.

Aja, oprosti, bomo sklicali sestanek :) Vljudno vabljeni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

NonPlusUltra ::

Ziga Dolhar je izjavil:

vsakemu moderatorju pa bi se zdelo preprosto zamalo, da bi moral izbris takih prispevkov utemeljevati, oziroma odgovarjati na pritožbo proti izbrisu takega posta.

Tukajšnjim se očitno zdi zamalo utemeljevatii in odgovarjati tudi na marsikatere čisto normalne pritožbe.
Sprašujem moderatorje: kaj je namen teme Pritožbe? Če to, da si uporabniki v njej dajo duška in se "spihajo", potem dajte to jasno povedati. Preimenujte jo v Ventil. Da si bodo tisti, ki mislijo, da je namenjena dejanskemu komuniciranju z moderatorji in reševanju ali razčiščevanju problemov, prihranili nekaj časa s pisanjem in čekiranjem po dumspirospero odgovoru.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

dope1337 ::

Sry za offtopic ... Ampak morm.

Lee Lemon je izjavil:

dope1337 je izjavil:

@Lee Lemon

Babe so nemogoce pri pms ... Ne seri. Se same dobr zavedajo da je tak. Pac hormoni ... jbg. Ti bos tud tecn, k se ti ne bo vec vstal pomoje xD


Hehe :)) Že dobri desetletji potrpežljivo čakam, da mi kaj zraste med nogami in dokler mi ne bo, bom lahko rekla, da se da precej dobro brzdat ob slabem dnevu. Pms je sam zlooo cheep izgovor s čimer poveš, da nimaš velik v glavi pošlihtan in nočeš nič narest za to. Sem celo mnenja, da ženske podzavestno vemo, da je čas za pms in to vpliva na tiste svetle trenutke ko so lahko tečne pa jim nobeden ne bo zameri. Je pa tale pms tko al drugače samo ena velika ideja in mit.

Tko kot imate moški slabe dneve, tko imamo tudi ženske slabe dneve in izgovor za to je lahko vse drugo kot pms.


Ka ti lahk prosim vse bivše, pa vse bodoče pošljem na izobraževanje?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

l0g1t3ch ::

Mene samo moti da moderatorji zelo očitno ščitijo določene uporabnike, prvi ki mi pade na pamet je npr. jype. V eni od tem o beguncih je še preden je debato odpeljalo na stranpota prav on začel zmerjati druge da so fašisti/nacisti/nestrpneži ... Pa to se večkrat dogaja tudi v raznih z prometom povezanih temah.

Nasploh se mi zdi da je družba danes preveč obsedena z politično korektnostjo in da se oznaka sovražni govor uporablja že preveč na široko.
Dejansko smo prišli že do tega da, če ti kaj ni všeč, to samo označiš za sovražni govor pa bodo vsi hiteli vse skupaj pomest pod preprogo, da se jih ne bi prijela kaka negativna asociacija.

imagodei ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mene samo moti da moderatorji zelo očitno ščitijo določene uporabnike, prvi ki mi pade na pamet je npr. jype. V eni od tem o beguncih je še preden je debato odpeljalo na stranpota prav on začel zmerjati druge da so fašisti/nacisti/nestrpneži ... Pa to se večkrat dogaja tudi v raznih z prometom povezanih temah.

Če govorim samo zase in ne v imenu drugih moderatorjev, je tistim, ki jypeta in njegova stališča poznajo vsaj preko foruma in vsaj malce bolj kot čisto površinsko, precej jasno, kaj občasno s svojimi sporočili počne. Ti bom citiral, kaj je na to temo povedal kar sam, v tej temi (poudarek je moj):
satíra -e ž (i?) 1. lit. delo, ki na oster, zbadljiv način prikazuje resničnost, življenje: napisati, objaviti satiro; literarna, moralna, politična satira; satire latinskih pesnikov; satira v prozi, verzih 2. knjiž. ostro, zbadljivo prikazovanje resničnosti, življenja: pisateljevo nagnjenje k satiri / satira na človeške napake ?

Skratka, nekaj podobnega kot tema v kateri množica poziva k sistematizaciji nestrpnosti zoper določene verske, etnične ali skupine na podlagi drugih razmejitev, potem jim pa nekdo namigne, da je v fojbah spet prostor, se pa počutijo ogrožene od sovražnega govora.


l0g1t3ch je izjavil:

Dejansko smo prišli že do tega da, če ti kaj ni všeč, to samo označiš za sovražni govor pa bodo vsi hiteli vse skupaj pomest pod preprogo, da se jih ne bi prijela kaka negativna asociacija.

Kar seveda ni čisto res. Kamot imaš svoja kontroverzna stališča in kamot utemeljuješ, da ne gre za sovražni govor. Je pa to treba pač dobro argumentirat. In to iz istega razloga kot pravimo: "Extraordinary claims require extraordinary evidence." Stališča, ki so stvar širšega civiliziranega konsenza, so načeloma dobro premišljena in se pač moraš potrudit pokazat kje je luknja v sklepanju. Ponavljanje že stokrat ovrženih floskul pač ne pomeni, da si karkoli argumentiral, pač pa da širiš sovražni govor.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

WarpedGone ::

1. Parafraziram dolharjev 1st z LOL k pripombi punce, da ji je bil zagrožen naziv zaradi šovinizma
2. izbrisan brez opombe
3. dodam opazko, da se še vedno briše brez komentarja
4. Mavrik opazko izbriše s komentarjem LOL

In potem se moderatorji slikajo, ko ta do so kej bolši kot drugi.
Stvar je kristalno jasna... moderatorski nabor je en kup forumašev, ki so pač v roke dobili par dodatnih gumbov. Dokler bodo igrali pravilno vlogo, bodo lahko počeli praktično karkoli, ko bodo stopili na žulj napačenemu, se bo "z njimi pogovorilo", se jih nadrlo ko mulca (20letnih 30letniku), odvzelo moderatorstvo in ob prvi priliki dodeliko naziv.

Štejem sekunde, do izbrisa tega posta s pojasnilom "LOL".
In potem se naj obremenjujem ker mam PR?
Ta moj PR je obremenitev dolharja, ki še sedaj ne zna v enem stavku povedat zakaj. Vsakič znova mu odnaša rit z izgovori, ki s stvarjo nimajo zveze.
Zbogom in hvala za vse ribe

ohnowhy ::

imagodei je izjavil:

1. Skratka, nekaj podobnega kot tema v kateri množica poziva k sistematizaciji nestrpnosti zoper določene verske, etnične ali skupine na podlagi drugih razmejitev, 2. potem jim pa nekdo namigne, da je v fojbah spet prostor, se pa počutijo ogrožene od sovražnega govora.


Se ti zdi, da sta 1. in 2. res primerljivi?

Pri 1. točki verjetno govorimo o krščanski veri v širšem smislu, ki je sicer res daleč od miroljubne ampak pred stoletji nazaj, ko življenje res ni bilo dosti vredno.

2. točka je polpretekla, še praktično živa med narodom. Mene osebno kar zmrazi, ko kdo omeni fojbe in prostor v njih. Če kdo takšne stvari poveže, gre preko satire, ker tudi vsaka satira ni primerna in nekateri (ne bom omenjal, kdo, saj je jasno) zelo radi zahajajo v ekstreme. No, tudi navajanje Črnih bukev komunizma in njenih povzetkov ni najbolj konstruktivno v prav vsaki debati.

Ali se morda motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

jype ::

fartman> Mene osebno kar zmrazi, ko kdo omeni fojbe in prostor v njih.



Mene tudi.

thramos ::

Za enega od vaju nestrpnežev se vsi strinjajo, da je prestopil vse meje in ga mečejo iz vseh mogočih združenj in organizacij.

Drugemu pa kvazi elita slo-techa ploska za prozorno zavijanje spodbujanja sovraštva v satiro.

D3m ::

Če se poznajo. :) Ne moreš se boriti proti njimi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

thramos> Drugemu pa kvazi elita slo-techa ploska za prozorno zavijanje spodbujanja sovraštva v satiro

Če resnično verjameš, da bi jaz rad metal ljudi v jame, potem si me zamešal s kakšnim manj inteligentnim človekom. Recimo nebivedu je resnično navdušen nad povojnimi poboji in rad pripomni, da "smo jih še premalo".

Ampak on ni levičar.

imagodei ::

/offtopic

a kdo ve, a bo proti tej smeti, Erlahu, vložena kakšna kazenska ovadba?
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Nimam pojma, ampak vem od kod jim ideje:

BBC> Prime Minister Viktor Orban has warned of Hungary being "overrun" with refugees who threatened to undermine Europe's "Christian roots".

imagodei ::

Vem, vem... Čak, da še Trump postane predsednik. Retorika je že taka, kot v 20. in 30. letih 20. stoletja, še od besed k dejanjem pridemo. Nekateri od nas bodo dočakali še borčevsko penzijo.
- Hoc est qui sumus -

l0g1t3ch ::

imagodei je izjavil:

/offtopic

a kdo ve, a bo proti tej smeti, Erlahu, vložena kakšna kazenska ovadba?


Zakaj, mogoče pa je samo satira ? Samo ga ne poznaš dovolj dobro da bi to vedel...

Massacre at B%C3%A9ziers @ Wikipedia

jype ::

l0g1t3ch> Zakaj, mogoče pa je samo satira ? Samo ga ne poznaš dovolj dobro da bi to vedel...

Morda pa ti nisi pogledal njegovega twitter streama, pa se ti zato zdi, da gre za satiro.

imagodei ::

l0g1t3ch je izjavil:

imagodei je izjavil:

/offtopic

a kdo ve, a bo proti tej smeti, Erlahu, vložena kakšna kazenska ovadba?


Zakaj, mogoče pa je samo satira ? Samo ga ne poznaš dovolj dobro da bi to vedel...

Massacre at B%C3%A9ziers @ Wikipedia

Stvari, izrečene izven ustreznega konteksta so zelo težko satira, ker enostavno tvegaš, da tega nihče ne bo razumel kot satiro. Zato Twitter ni ravno kul za razširjanje takih idej, razen če si poznan satirik ali komedijant. Če bi kaj takega izrekel Pižama, bi to lahko bila satira. Če kaj takega izreče Sebastjan Erlah, katerega stališča so dovolj poznana in je ob enem član SDS, kjer se bojijo "trenirkarjev" in katere član je tudi Predsednik komisije za nadzor varnostnih in obveščevalnih služb, ki je pred dnevi izjavil da se v zvezi z begunsko krizo v Sloveniji »soočamo z največjimi varnostnimi izzivi v vsem času od zmage v vojni za samostojno Slovenijo naprej,« potem to ne more biti satira.

Saj, deloma ima isti problem jype pri objavi svojih prispevkov (zaradi česar občasno njegovi posti tudi "pordečijo"). Nekateri člani sicer dovolj dobro poznamo ta specialni slog pisanja, v katerega občasno prestavi, da ga razumemo kot satiro. Drugi ga pač ne.
- Hoc est qui sumus -

sheeshkar ::

imagodei je izjavil:

Saj, deloma ima isti problem jype pri objavi svojih prispevkov (zaradi česar občasno njegovi posti tudi "pordečijo"). Nekateri člani sicer dovolj dobro poznamo ta specialni slog pisanja, v katerega občasno prestavi, da ga razumemo kot satiro. Drugi ga pač ne.

Aha, torej, ko napiše "J... se!" ali podobne stvari, za katere bi ostali povsem upravičeno dobili naziv, je v bistvu samo "satiričen"? Lepo, da smo našli novo besedo za ščitenje naših forumskih prijateljev.

imagodei ::

In kot vem, ima jype, kot eden redkih forumašev brez naziva, ob vsakem svojem postu tudi gumb "predlagaj izbris" - verjetno za primer, če večina ostalih bralcev njegove satire slučajno ne razume kot satiro.
- Hoc est qui sumus -

tor2 ::

jype je izjavil:

fartman> Mene osebno kar zmrazi, ko kdo omeni fojbe in prostor v njih.



Mene tudi.

Če bi šli proti Izraelu/SA/ZAE in podobno bi jih raketirali 100 km pred mejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

sheeshkar ::

BTW, mene pisanje Jype-a moti samo zato, ker nima naziva, medtem ko nekateri drugi člani, ki so bistveno manj žaljivi ter so iztirili bistveno manj debat, tak naziv imajo (verjamem, da so ga dobili povsem upravičeno, vendar ti nazivi nekako izgubijo pomen, če ti po forumu veselo skačejo veliko hujši kršitelji pravil, ki jih tako radi citirate). Če bi imel naziv, ki bi prikazoval s kakšnim članom imaš opravka, me njegovo pisanje ne bi prav nič motilo in tudi številne pritožbe na njegov račun bi se povsem prenehale. Tako pa ste zaradi nekih prijateljskih vezi ustvarili dvojna merila, ki očitno motijo vedno več članov. Lahko se še naprej sprenevedate, lahko še naprej pošiljate tiste, ki izrazijo nezadovoljstvo na druge forume, vendar dejstvo je eno - forum obstaja zaradi ljudi, ki tukaj sodelujejo in v zadnjem času vas je zapustilo kar nekaj dolgoletnih članov, med glavnimi razlogi pa navedlo ravno dvojna merila ali velik padec kakovosti v moderiranju. Če vas to ne moti, prav, vaša stvar (konec koncev tudi vaš forum), vendar mene te stvari motijo, zato jih želim deliti.

Zakaj pa še vedno "vztrajam" in ne grem na kakšen drug forum ali "naredim svojega" (kot nekateri radi pripomnejo in mislijo, da je to kakšen argument)? Ker je to kljub trenutnim težavam še vedno zelo dober forum, kjer se občasno naleti na dobre debate. Tako kot vsaka organizacija (ali recimo športna ekipa) pa lahko pride v krizno obdobje. Zato upam, da tega zapisa ne boste vzeli kot neko podjebavanje ali "pizdakanje", temveč kot konstruktivno kritiko, s katero upam, da vas bom spodbudil k izboljšanju trenutnega stanja. Verjamem, da moderatorstvo ni lahko delo, da ne morete v trenutku rešiti vsega in da se nekateri pogosto povsem neargumentirano pritožujejo čez povsem jasne stvari, vendar ponavadi se jasne stvari hitro razrešijo, normalni člani pa te pritožbe ne jemljemo resno oziroma razumemo ukrepe. Mislim pa, da imate velik problem, ko gre za člane, s katerimi imate očitno neke odnose, ki so prerasli ta forum, zato jim preveč pogosto pogledate skozi prste (sedaj pa jih očitno še branite, kot starši, ki branijo svoje razvajene petletnike, ko v šoli nekoga ugriznejo).

Aja, pa moti me tudi, da nekatere teme prehitro zaprete, namesto, da bi jo preprosto spucali in odstranili neprimerne komentarje ter komentatorje in pustili sicer povsem normalne debate. Tako pa v bistvu na nek način pomagate trolom, ki v temo pridejo z "uničevalnimi nameni". Takšna je bila vsaj ena tema o begunski problematiki (ne spomnim se imena, pa tudi to je samo najbolj aktualen primer). Za ostale se pa strinjam, da so bile upravičeno zaprte, ker so debate dejansko spodbujale sovraštvo.

jype ::

Katero pravilo sem pa kršil, če sem ksenofobnim fašistom po dveh polnih straneh sovražnega govora namignil, da so fojbe spet prazne?

Pravilo prepoznega moderiranja?

Invictus ::

@sheeshkar

Ti si pa res en velik teoretik zarot ...

V primerjavi z večino, ki imajo naziv "persona non grata", je jype zelo prizanesljiv ...

Če se ne strinjaš z nečim napisanim, to še ni žaljenje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sheeshkar ::

Invictus je izjavil:

@sheeshkar

Ti si pa res en velik teoretik zarot ...

V primerjavi z večino, ki imajo naziv "persona non grata", je jype zelo prizanesljiv ...

Če se ne strinjaš z nečim napisanim, to še ni žaljenje ...

Se povsem strinjam, da če se z nečim ne strinjaš, to še ni žaljenje. A veš kaj pa je žaljenje? Če ti nekdo zaradi nestrinjanja napiše "J... se!" in podobne sladke besede. Le kdo bi to lahko bil? Nekdo z nazivom Persona Rudis? Verjetno ga je marsikdo dobil zaradi podobnega izpada, vendar ne v mojih primerih. Nekdo z nazivom Persona Non Grata? Verjetno ga je marsikdo dobil zaradi podobnega izpada, vendar ne v mojih primerih. Da ti pomagam, v večih primerih je bil nekdo, ki nima naziva, temveč moramo njegove žaljivke vzeti kot satiro. Aja, ima pa "predlagaj izbris", zato je vse v redu! :))

Kaj točno je tukaj teorija zarote?

hojnikb ::

hej moderatorji, moje zaljivke so ble vse satire. Mogoce niso ocitne, ampak so.


Kje je moj popravljen naziv ?



























ce se kirmu ni potegnal, ta post je tut satiricen :))
#brezpodpisa

jype ::

sheeshkar> Če ti nekdo zaradi nestrinjanja napiše "J... se!"

Nikoli še nisem česa takšnega zapisal, ne da bi kdorkoli pozival k neenakopravnosti, če že ne k nasilju zoper nekoga drugega (če to počne, potem si pa zasluži, da se ga žali).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sheeshkar ::

jype je izjavil:

sheeshkar> Če ti nekdo zaradi nestrinjanja napiše "J... se!"

Nikoli še nisem česa takšnega zapisal, ne da bi kdorkoli pozival k neenakopravnosti, če že ne k nasilju zoper nekoga drugega (če to počne, potem si pa zasluži, da se ga žali).

Nevem točno, ali je tudi tale stavek satira? ;)

V primeru, da dejansko misliš resno - forum ima moderatorje, ki so zelo hitri pri brisanju sovražnega govora. Če bi moji odgovori vsebovali kaj takšnega, bi bilo gotovo brisani (vendar ti zagotavljam, da moji brisani prispevki še nikoli niso vsebovali sovražnega govora, spodbujanja k neenakosti ali spodbujanja k nasilju). Ti pa po drugi strani nisi policaj, ki ima pravico žaliti ostale člane, ker po tvojem mnenju pozivajo "k neenakopravnosti, če že ne k nasilju zoper nekoga drugega". Poudarjam, PO TVOJEM MNENJU. Tudi v primeru, da nekdo dejansko počne kaj takšnega, ti še vedno nimaš pravice žaliti, temveč ga lahko prijaviš moderatorjem (lahko pa mu seveda na vljuden način tudi razložiš, zakaj je njegovo mnenje povsem zgrešeno). Če se nekdo ne strinja s kakšnim izmed tvojih stališč, pa to še zdaleč ne pomeni, da poziva k neenakopravnosti ali k nasilju. Zase dobro vem, da tega nisem počel, sem pa iz tvoje strani dobil veliko žaljivk zaradi povsem legitimnega drugačnega mnenja. Pa ne me narobe razumeti, zaradi tega ti nič ne zamerim (pravzaprav se tudi sam zavedam, da nisem nek popoln član, temveč znam občasno biti tudi nevljuden, ne grem pa v takšne skrajnosti kot ti). V nekaterih drugih debatah sva uspela povsem normalno komunicirati. Zamerim pa moderatorjem, ki ti takšne izpade dovolijo, ter jih sankcionirajo samo z izbrisom, medtem ko ostalim članom upravičeno podelijo nazive.

NonPlusUltra ::

Lee Lemon je izjavil:

Hehe :) tole zveni pa kot nova nakladalnica :D

NonPlusUltra je izjavil:


Ni nujno, da je kaj naredil. Jaz se že dolgo sprašujem, kako je mogoče, da sem dobila opozorilo pred nazivom zato, ker sem v neki temi napisala, da sem zoprna zaradi pms-ja. Češ, da je to šovinistična izjava. Bravo bato! 8-O


Če je človek (velja za oba spola) zoprn in se tega zaveda, naj naredi kaj okoli tega (dodatno pazi na besede, če ne gre drugače naj se tisti dan bol drži zase) in pms ni noben izgovor. Ni treba svoje tečnosti prenašat na druge in imeti pol tako lame izgovor.
Moderator, ki ti je rekel, da je tole šovinistična izjava, se ni veliko zmotil, samo ti tega nisi še uspela dobro sprocesirati. Sej bo ;)

Ne smeši se.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

jype ::

sheeshkar> V primeru, da dejansko misliš resno

Ja, resno mislim. Mislim, da si žrtve neenakopravnosti, šikaniranja, žaljenja ali fizičnega nasilja zaslužijo biti obveščene, da se je kdo pripravljen izpostaviti zanje, pa tudi če samo proti pravilom na nekem nepomembnem forumu.

sheeshkar> Ti pa po drugi strani nisi policaj, ki ima pravico žaliti ostale člane

Policaj nima pravice žaliti nikogar - jaz jo pa imam, ker mi jo garantira Ustava republike Slovenije (moderatorji me pa lahko pobrišejo, ker mi ustava to pravico garantira samo v odnosu do države, ne v odnosu do kogarkoli drugega).

sheeshkar> Zase dobro vem, da tega nisem počel, sem pa iz tvoje strani dobil veliko žaljivk zaradi povsem legitimnega drugačnega mnenja.

Ne verjamem ti - če pa poiščeš tak primer, se ti bom iskreno opravičil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NonPlusUltra ::

NonPlusUltra je izjavil:


Sprašujem moderatorje: kaj je namen teme Pritožbe? Če to, da si uporabniki v njej dajo duška in se "spihajo", potem dajte to jasno povedati. Preimenujte jo v Ventil. Da si bodo tisti, ki mislijo, da je namenjena dejanskemu komuniciranju z moderatorji in reševanju ali razčiščevanju problemov, prihranili nekaj časa s pisanjem in čekiranjem po dumspirospero odgovoru.

Kake komike. Ko že misliš, da bolj zabavno ne more postati.
V upanju po izginotju svoje frustracije (zaradi ignoriranja moje korektne pritožbe in brezuspešnega pozivanja k odgovoru) sem zaprosila moderatorje, da mi podelijo naziv, kar najvišjega. Tako bom namreč vsaj vedela, da nimam pravice do pritožbe in odgovora nanjo, kar bo bolje kot to, da ne veš ničesar sploh.
Odgovor je bil prompten (4 min): izbris moje prošnje. :))
Zgodovina sprememb…
izbrisal: Mavrik (včeraj ob 17:02:20)
ustvarila: NoNickName (včeraj ob 16:58:36)

In kdo jo zbriše? Guess. Moderator, katerega že od 6. julija prosim za odgovor na mojo pritožbo.
Torej, grozi se mi z opominom pred nazivom (za nič narobe narejenega) in zbriše se mojo prošnjo po nazivu? Risanke ste, všeč ste mi.
Ok, dovolj zabave, čas kislih kumaric je mimo. Moderatorji, obljubljam, pri vas doma ne bom več težila. :-)
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

London - cenzura?

Oddelek: Problemi človeštva
258799 (6699) Mavrik

Več podobnih tem