» »

Bitcoin presegel 7000 dolarjev

1
2
3 4

IL_DIAVOLO ::

DeeJay je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Komaj čakam, da ta balonček poči in da vidim reakcije janezov, ki so mislili od bitcoina zaslužit penzijo >:D


nej kr poči :) jest sm jo že zdavnej zaslužu.


Kaj to virtualnega? :)

WhiteAngel ::

J.McLane je izjavil:

Večje bedarije še nisem slišal, če so vse valute v hiperinflanciji, kako je potem mogoče da si enga Cliota v letu 2006 dobil za 10k € in da ga tudi danes dobiš za praktično enak znesek? Kako je mogoče da z 10€ v trgovini dobim še vedno približno isto hrane kot leta 2006?

Vse FIAT valute temljijo na zaupanju v te valute, prav tako je pri kriptovalutah vrednost je točno tam kolikor je folk pripravljen dat.


Zakaj bi bil Clio dražji? Saj surovine uvažaš iz afriških kolonij v isti valuti (evrih ali dolarjih). Jugoslovanski dinar je gavznil ravno zaradi uvoza surovin in poplačila terjatev v ne-lastni valuti (markah in dolarjih). Kombinacija EUR/USD/JPY je pa dovolj močna, da ji nihče ne more do živega - Rusija sama je prešibka, Kitajska pa preveč odvisna od ZDA, potem pa že omembe vrednih držav zmanjka na svetu.

tikitoki je izjavil:

Ko bos razumel, da Bitcoin ni tehnologija, je samo zasnovan na osnovi bitchaina, bo ze korak v pravo smer.


Bitcoin JE tehnologija. Če prebereš Satoshijev whitepaper, opaziš, da nikjer ne uporablja izraza blockchain. Članek opisuje komunikacijski protokol, "block of signatures", kako s proof of work preprečiti napade Sybil in podobno. Ločitev bitcoina od blockchaina je neumnost in se je pojavila kasneje, ko so financarji in samozvani "podjetniki" zavohali $$$ z izdajo lastnih kriptovalut.

Fantje, berite inovativne avtorje, kot je npr. letošnji Turingov nagrajenec Silvio Micali, ki govori o Algorand, novem proof of stake protokolu. Spremljajte ethereumov in bitcoinov github in mailing liste. Kakšen doktorat o Sybil napadih na porazdeljenih omrežjih si preberite, pa kako deluje torrent, pa BOINC, ki ga tudi bitcoin uporablja za komunikacijo med vozlišči. Tam se piše zgodovina, ne na borzah :)

Jux ::

slotechar je izjavil:

Je kdo ze dobil bitcoin gold in ce je, kje?


Jaz sem ga na Binance že prodal.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Unilseptij ::

J.McLane je izjavil:

Večje bedarije še nisem slišal, če so vse valute v hiperinflanciji, kako je potem mogoče da si enga Cliota v letu 2006 dobil za 10k € in da ga tudi danes dobiš za praktično enak znesek? Kako je mogoče da z 10€ v trgovini dobim še vedno približno isto hrane kot leta 2006?

Ena možna razlaga je, da cene tako drastično padajo, da je hiperinflacija potrebna, da se zagotovi stabilnost cen. Količine denarja, ki so ga v zadnjih 10 letih centralne banke EU, ZDA in Japonske preprosto natisnile in vnesle v obtok, so nepredstavljive... in to še kar počno. Ker torej na eni strani cene realnih dobrin drastično padajo (zaradi vsem očitne neoliberalne agende zmanjševanja stroškov ter ignoriranjem okoljskih stroškov, s čimer dobesedno uničujemo planet brez možnosti, da bi škodo lahko sanirali, saj zanjo nihče ne plača), na drugi pa imamo hiperinflacijo, je navidez vse OK. Ampak to seveda ni vzdržno in bogve, kako se bo končalo.

To je seveda teorija... do neke mere jo podpira dejstvo, da cene "nerealnih" dobrin (recimo delnice na borzah) rastejo, pri čemer seveda ni nobenega resnega razloga za to. Samo za primerjavo... delniški indeks Dow Jones je od dna po krizi leta 2009 do danes zrasel skoraj za faktor 4... to je 400 procentov! In če lahko rečemo, da je to realna rast, potem je po isti logiki tudi bitcoin realna valuta.

svinja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Komaj čakam, da ta balonček poči in da vidim reakcije janezov, ki so mislili od bitcoina zaslužit penzijo >:D


hehehehe, salty nocoiners XD, vi ste pol užitka v vsej tej kripto noriji (druga polovica pa so seveda mastni profiti)
vsakič ko btc prebije neko psihološko mejo, pribevskajo pepčki s peno na ustih (and still no one cares)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svinja ()

korenje3 ::

ko bo bitcoin padel bo ogromno povečanje samomorov...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

korenje3 je izjavil:

ko bo bitcoin padel bo ogromno povečanje samomorov...
Nič drastičnega v primerjavi z 2007/2008.

Qcube ::

korenje3 je izjavil:

ko bo bitcoin padel bo ogromno povečanje samomorov...


ko bo bitcoin še naprej rastel bo ogromno povečanje samomorov... :))

PS se posmehujem neumnemu komentarju ne samomorom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

4knative ::

korenje3 je izjavil:

ko bo bitcoin padel bo ogromno povečanje samomorov...


Slaba tolažba. Spet ne boš nič zaslužil, to je tvoj problem. :D

piromanček ::

do takrat uživamo v denarju ;)
hvala bitcoin za stanovanje..

gruntfürmich ::

bitcoin bo padel in borze se bodo sesule. to bo joka in stoka...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

4knative ::

piromanček je izjavil:

do takrat uživamo v denarju ;)
hvala bitcoin za stanovanje..


Hvala za 3 vikende, hvala za jahto, 6 stanovanj in 3 ferrarije. Lp, grem se vozit.

korenje3 ::

še pred 7 meseci je pa spraševal kateri tv do 300€ tale piromanček trolol
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

4knative ::

korenje3 je izjavil:

še pred 7 meseci je pa spraševal kateri tv do 300€ tale piromanček trolol


Takrat je ravno opremljal svoje luksuzno stanovanje s 40 inčnim televizorjem iz hoferja.

mAXTER ::

Hehehe

slotechar ::

Tisti, ki pa res imajo so pa tiho.

Zgodovina sprememb…

4knative ::

slotechar je izjavil:

Tisti, ki pa res imajo so pa tiho.

Assass1n ::

111111111111 je izjavil:

Tu se moram strinjat. Sedaj ni čas za borze, sedaj je vse v kar se vloži špekulacija, tako da če se igra z večjimi zneski, je nujna razpršitev. Sedaj je čas za kredite in nepremičninski trg, ki se počasi pobira. Storitve se bodo enormno podražale v začetku prihodnjega leta, ker smo razvrednotili storitev: keramičar, slikopleskar, vodovodar, jih je malo in bodo dvignali cene.

Keramičarji pa vodovodarji pocen? Se vidi da že dolgo nisi imel nobenga doma :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

korenje3 ::

keramičarji kasirajo 15÷40€/m2 za polaganje ploščic, vodovodarji pa 50÷150€/priključek (samo delo)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

Assass1n je izjavil:


Keramičarji pa vodovodarji pocen? Se vidi da že dolgo nisi imel nobenga doma :)

Če misliš da so do sedaj bili dragi. POčakaj na 2018. :)

Nepremičnino se plača kupit in oddajat, čez 5-10 let pa prodat z dobičkom in zmanjšanim davkom. :)

Denar je poceni, tako da se splača zakreditirat in vložit.

gruntfürmich ::

tudi kriza zna biz blizu
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

Kaj folk bo to kaj padlo al bo šlo na 10k:)

Grunf a čakaš smart money? :D

neznanko ::

 True story

True story

dexterboy ::

Ampak komentarji so pa TOP, ravno pravšnji ob jutranjem srkanju kafe :D
Zanima me samo, ali še kakšna država na tem svetu premore toliko foušije, zavisti in škodoželjnosti kot tale naša uboga kokoška?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ZaphodBB ::

> Denar je poceni, tako da se splača zakreditirat in vložit.

Potem se pa splača jokat, da te mora država bailat ker drugače boš kar umru.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

111111111111 ::

Jaz sem prav jezen na bitcoin. Prebral sem precej o ETH-ju in sem genialno šel ven pred zadnjim vzponom s 50% sredstev. In sedaj jokam pod mizo, ETH pa stoji na mestu in menca pod javno razsvetljavo, kurba altcoinovska. :)

Kolk ste pa zaenkrat naredil dobička? Jaz sem malo preračunaval pa sem na okol 1,2k €.

Vazelin ::

Po vsem mencanju sem nekje na ničli:))
Če bi samo pol leta nazaj kupil in hodlal btc bi bil 20 jurjev v plusu. Prekladanje altov se ni izkazalo za učinkovito. Una nora korekcija v soboto junija me je zjebala saj mi je sell orderje pobralo.

Kurbe altconovske indeed:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

111111111111 je izjavil:

Kolk ste pa zaenkrat naredil dobička? Jaz sem malo preračunaval pa sem na okol 1,2k €.
Uh, vsakič ko pogledam, me kar zvije :|

111111111111 ::

He, he, he. Vsi iste izkušnje. Jaz sem notri prišel pozno. Kupil sem 2 za 1900, potem pa sem se pri cca 2400 usral in sem hitro izplačal in genij kakršen sem 1000 zasluženih malo razpršil (butasta ekonomska logika). Tako da žal v nekaj mesecih samo 200€plusa. Smrk, smrk...

ZaphodBB ::

> Uh, vsakič ko pogledam, me kar zvije :|

Moje sožalje. Nisem ti fovš.

> He, he, he. Vsi iste izkušnje. Jaz sem notri prišel pozno. Kupil sem 2 za 1900, potem pa sem se pri cca 2400 usral in sem hitro izplačal in genij kakršen sem 1000 zasluženih malo razpršil (butasta ekonomska logika). Tako da žal v nekaj mesecih samo 200€plusa. Smrk, smrk...

No vidiš, jaz za BTC vem od leta 2010, pa nisem imel v posesti še čisto nobenega coina. Pa sem dosegel praktično isti izzid.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Grunf a čakaš smart money? :D
...in prehiter stupid sell:)). drugače pa ja, nisem gembler. vstopim ko so možnosti za uspeh >99%:))

ZaphodBB je izjavil:

No vidiš, jaz za BTC vem od leta 2010, pa nisem imel v posesti še čisto nobenega coina. Pa sem dosegel praktično isti izzid.
ampak tudi zabava na ta račun ti je izostala...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz sem notri še od praktično začetka in se od aprila 2013 naprej ničesar nisem dotikal, z izjemo tegale "bitcoin cash" balinanja pred kratkim, ko sem tudi prvič od konca leta 2013 preveril, če še vedno vse deluje. Moj vložek je praktično nič, izkupiček pa tak, da bi ga moral skoraj 80% pretopiti v drugačne naložbe, da bi še vedno imel smiselno strukturo portfelja - pa si ne drznem, dokler se reči pravno ne uredijo v večini držav, po katerih potujem in prebivam - po drugi strani imam pa srečo, da me izguba vseh bitcoinov efektivno ne bi stala ničesar.

Prepričan sem le v eno: Da nikoli v preteklosti nisem pričakoval, da se bom zaradi bitcoinov kdaj počutil tako čudno... Hkrati vesel, da končno nekaj je, a tudi zaskrbljen, ker je še vedno praktično vse zgolj v oblakih, prodajanje pa pravno gledano z višanjem vrednosti postaja vedno bolj negotovo. Če bi tako kot "v dobrih starih časih" danes komu podaril 100 bitcoinov, ki je bil včasih precej standarden znesek "dej ti pošlem za foro" transakcij, bi verjetno ustvaril precej težav za vse vpletene (sploh pri eventuelnem dokazovanju virov zaslužka).

4knative ::

Še en z vilami, ferrariji in na tisoče bitcoini, a se je zavezal forumu in posveti pol dneva pisanju tu gor. Kapo dol, bi rekel Katanec.

jype ::

4knative je izjavil:

Še en z vilami, ferrariji in na tisoče bitcoini, a se je zavezal forumu in posveti pol dneva pisanju tu gor. Kapo dol, bi rekel Katanec.
Hja...

https://slo-tech.com/forum/t470225/p313...

4knative ::

jype je izjavil:

4knative je izjavil:

Še en z vilami, ferrariji in na tisoče bitcoini, a se je zavezal forumu in posveti pol dneva pisanju tu gor. Kapo dol, bi rekel Katanec.
Hja...

https://slo-tech.com/forum/t470225/p313...


Nevem kaj delaš na forumu. Naroči si 10 brhkih deklet in se vozi z jahto naokoli. Glej tale ti naj bo za zgled:
https://www.instagram.com/danbilzerian/

ZaphodBB ::

Dan Bilzerian je en siromak in lep prikaz kako nevarno je otrokom zapustiti veliko premoženje, še posebaj če jih nisi pripravljen vzgajat.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

4knative ::

ZaphodBB je izjavil:

Dan Bilzerian je en siromak in lep prikaz kako nevarno je otrokom zapustiti veliko premoženje, še posebaj če jih nisi pripravljen vzgajat.


Mudel uživa življenje, ne vlaga v bitcoin, niti v žlahtne kovine, niti v delnice, sklade ipd. On vlaga samo v brhka dekleta. :D

jype ::

4knative je izjavil:

Nevem kaj delaš na forumu.
Čakam, da se otroci vrnejo iz šole, malo prej sem pa na biciklu užival v sončku.

4knative je izjavil:

Naroči si 10 brhkih deklet in se vozi z jahto naokoli.
Živim z brhkim dekletom, ki zasluži dovolj, da ne potrebuje mojega premoženja, čeprav ga ima na razpolago. Ker vrednost kupa deklet ne raste linearno s količino deklet v njem ne obstaja število deklet, pri katerem bi bil pripravljen zamenjati z možakarjem, ki te navdušuje. Bil sem na jahti, ki je bila zelo zanimiva skoraj petnajst minut, potem sem pa ugotovil, da me bicikl bolj navdušuje, pa tudi smotrnejše prevozno sredstvo za moj življenski slog je, poleg tega da najem ne stane deset jurjev na teden, ki bi si jih morda sicer lahko privoščil za nekaj časa, a je razmerje med ceno in uporabnostjo po nekem naključju zelo močno na strani bicikla.

Kolega, ki ima še precej več kovancev kot jaz, si trenutno tudi komplicira življenje z enim samim dekletom, drži pa, da je on bolj za vročino, jaz pa imam raje mraz, zato je trenutno na Baliju, od koder ti pošilja lepe pozdrave.

A bodi brez skrbi: Ko odrastem, bo zagotovo tudi mene skrbelo, kaj si o meni mislijo ljudje tvojega kova.

shadeX ::

dexterboy je izjavil:

Ampak komentarji so pa TOP, ravno pravšnji ob jutranjem srkanju kafe :D
Zanima me samo, ali še kakšna država na tem svetu premore toliko foušije, zavisti in škodoželjnosti kot tale naša uboga kokoška?


Si mogoče prebral kakšen svoj komentar v temi 1.400 eur za Iphone X !!!! ? Veš.. strinjanje s komentarji, ki aplicirajo na "nevoščljivost, zavist in škodoželjnost", tudi tebe uvršča v isto skupino.

Imaš dvojna merila, sploh ko se gre za nekaj kar tebi (ne)ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Halfdead987 ::

shadeX je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Ampak komentarji so pa TOP, ravno pravšnji ob jutranjem srkanju kafe :D
Zanima me samo, ali še kakšna država na tem svetu premore toliko foušije, zavisti in škodoželjnosti kot tale naša uboga kokoška?


Si mogoče prebral kakšen svoj komentar v temi 1.400 eur za Iphone X !!!! ? Veš.. strinjanje s komentarji, ki aplicirajo na "nevoščljivost, zavist in škodoželjnost", tudi tebe uvršča v isto skupino.

Imaš dvojna merila, sploh ko se gre za nekaj kar tebi (ne)ustreza.

https://slo-tech.com/forum/t710687/p569...;((

Zgodovina sprememb…

4knative ::

Dan Bilzeriana omeniš in utišaš vsakega wannabeja. Saj mi je žal da nekoga prizemljiš tako grobo, ampak vmes je treba.
jype tebe ne vem če bi lahko jemal resno, ker imaš 72379 postov na forumu. Če si vzameš za en post 10 minut časa je to preračunano 12063 ur in če predvidevam da si tako aktiven še na štirih ostalih forumih, znese vse skupaj 60315 ur kvalitetno preživetega časa oz. 2513 dni kar znese lepih 7 let skomin.

Dan ne bi bil ponosen na tako statistiko. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

jype ::

4knative je izjavil:

Če si vzameš za en post 10 minut časa
Haha.

4knative je izjavil:

še na štirih ostalih forumih
Soroš me plačuje samo za tega.

4knative je izjavil:

Dan ne bi bil ponosen na tako statistiko. :))
Ziher bi se mu vsi smejal, če bi kdaj kej na instagram nalepu, namest da bi užival v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

4knative ::

jype je izjavil:

Ziher bi se mu vsi smejal, če bi kdaj kej na instagram nalepu, namest da bi užival v življenju.


Verjetno ma robo prve kvalitete direkt iz Kolumbije, tako da multitasking ni glih nek problem. :D :))

jype ::

Ker vem, kakšen je net po tistih koncih, mi je tudi jasno, kako trpi, ko čaka na upload.

sivistol ::

gruntfürmich je izjavil:

bitcoin bo padel in borze se bodo sesule. to bo joka in stoka...


atomic swap ever heard of it ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

111111111111 ::

Evo ravno zaslužil 5$ na ETH-ju. Fantje sedaj je čas za nakup AMD-ja in potem ne glede na vse držat do marca 2018.

dexterboy ::

@shadeX; zopet si me napačno ocenil 8-)
Si prepričan, da si razumel, KAJ sem hotel povedati?
Tako v eni, kot v drugi temi.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shadeX ::

Očitno bodo morala biti tvoja sporočila bolj jasna. Sicer pa zaenkrat nimam dvomov, kaj si napisal. Je zelo lepo razbrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

dexterboy ::

@shadeX; ali ti razumeš šalo in hec?
Lahko tudi razložim podrobneje, ako takšne so vaše želje ino potrebe.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Markoff ::

slotechar je izjavil:

Ta novica o 7000 usd bitcoina sprozila cel hype, v drzavi s katere izhaja ena najbolj znanih bitcoin borz. Bitstamp. Nam jo je pa luksemburg ukradel. Politika, naredi to drzavo bitcoinu prijaznejso. Miro, prosm te ce to beres, ukreni kaj. Ali pa sodelavci. Dejte ga mal pocukat za rokav no.

Tu se pa povsem strinjam. Zakaj ne bi furali največjega kazinoja na svetu, če ljudje hočejo kupovati te hashe? Eno je, da ne svetujem njihovega nakupa, povsem drugo pa je, da furaš (legalen) biznis, s katerim omogočiš drugim z drugačnimi idejami o lastništvu, da do slednjega pridejo. Konec koncev pecunia non olet, borza pa tudi še nikoli ni krila izgub vlagateljev...

vitac1 je izjavil:

Naj sosedu krava crkne, ane fantje :) Korekcija v novembru 4500-5000 bi bila zazeljena in upam da do nje pride. btw, institucije lepo vstopajo v svet bitcoina.

Hočeš reči blockchaina. Institucije se BTC, zasebne valute, ne bodo dotikale s 3-metrsko palico.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika razprodaja na trgu kriptovalut (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
312112094 (84942) Saul Goodman
»

Google prepovedal oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7125180 (19366) techuser
»

Bitcoin ruši vse pred seboj (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
28277940 (63921) D3m0r4l1z3d
»

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
29676937 (66694) Machete
»

Bitcoin najviše po balonu iz leta 2013

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3811751 (8457) jype

Več podobnih tem