» »

Postal sem razdražljiv za znoret

Postal sem razdražljiv za znoret

«
1
2

Šmorn ::

Razdražljiv sem toliko, da samo še čakam, kdaj bo počilo. Vedno težje se držim nazaj. Vedno nekaj čakam. Stojita mi dva hobija, ker nekoga čakam. Tretji mi stoji, ker mi gre na živce, da mi stojita druga dva. Na šihtu čakam, da se izjasnejo kaj in kako, skačem pa iz 1 na 2 in na 3 projekt na pol ure. Čakam, kdaj bo crknil edini server. Čakam, kdaj bo umrl fotr. Na cesti se vozim 50 po ravni široki cesti sredi dneva. Čakam idiote na semaforju. Pridem domov pa samo še visim na računalniku in žrem. Če ima kdo kak predlog, kako presekati zadevo bi ga bil vesel. Poletni dopust dva tedna ni pomagal, ker je bilo po 10 min na šihtu spet isto.

bambam20 ::

Očitno rabiš menjavo službe. Bo pomagalo.

jype ::

Za take reči sta šport in meditacija.

Machete ::

šport in mamila pomagajo, pa igerce nabijat
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kingsix ::

Začni se ukvarjat z nekim športom, nehaj viset na računalniku po šihtu in začni iskat nov šiht.

black ice ::

vostok_1 ::

Sprva sem prebral "preseksati" in sem mislu, da že poznaš rešitev za tvoje težave. Pol pa sem opazu, da sem narobe prebral, hmm...

One thing at a time bro.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

jype je izjavil:

Za take reči sta šport in meditacija.



NIč ne pomaga, če ga služba ubija. Rabi spremembo delovnega okolja.

SmeskoSnezak ::

Kaj pa da se selis v drugo drzavo? Po moznosti ali na nek otok, kjer bo vroce ali pa idi v mrzle kraje, Rusija ali Kanada
@ Pusti soncu v srce... @

Magic1 ::

Tipu je dolčas, potem mu pa grejo neumnosti po glavi. Polna jajca in leta pa ne pripomorejo k problemu.
Magic

Šmorn ::

Eden izmed hobijev vključuje šport, samo kot ponavadi nekoga čakam oz. nimajo časa.

||_^_|| ::

Če imaš možnost, se vpiši nekam na plavanje kot tečaj oz rekreacijo za odrasle. Neverjetno pomaga. Pa ne rabiš nikogar čakat.

Drugače pa tudi rešitev od D3m ni slaba, je ena boljših. Samo če bi jo malo drugače formuliral, pa če je seveda izvedljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

jype ::

Šmorn je izjavil:

Eden izmed hobijev vključuje šport, samo kot ponavadi nekoga čakam oz. nimajo časa.
Šport, ki ga delaš sam, ponavadi vključuje tudi meditacijo, zato je v tvojem primeru verjetno najboljša izbira.

IL_DIAVOLO ::

Zivcni razvalini ne bo nic pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BlackMaX ()

Jarno ::

Delaj samo, kar te veseli in se malce razvajaj.
S hobiji se ne rabiš posiljevat, če te živcirajo.

Egidij88 ::

Se strinjam z @jype glede sporta. Individualni sporti, ni treba nikogar prositi, gres ko ti pase in si sam s sabo, nekaj najboljsega. Tek, kolo, hribi...

pikachu004 ::

Čakam idiote na semaforju.


In trobiš, če pred tabo ne zapeljelo ob rumeni? Nisi edini, vsak dan jih srečam, oz. slišim. Ker nekateri lovite sekunde pred prehodi za pešče?
Ne govorim na pamet, živim ob Celovški. Trboljenje dan in noč.

P.S. Zjutraj sem se peljal mimo tega: http://www.rtvslo.si/crna-kronika/huda-...
Ker je bil nekdo tako razdražljiv, da je spil nekaj piv in vozil vrjetno več kot 60km/h ob gosti megli?

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zivcni razvalini ne bo nic pomagalo.

In kako bi ti resil tezavo?
@ Pusti soncu v srce... @

Šmorn ::

Ne trobim še, se še nekako zadržujem. Pa tudi za ritjo ne vozim in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

anketar ::

pikachu004 je izjavil:

Čakam idiote na semaforju.


In trobiš, če pred tabo ne zapeljelo ob rumeni? Nisi edini, vsak dan jih srečam, oz. slišim. Ker nekateri lovite sekunde pred prehodi za pešče?
Ne govorim na pamet, živim ob Celovški. Trboljenje dan in noč.

P.S. Zjutraj sem se peljal mimo tega: http://www.rtvslo.si/crna-kronika/huda-...
Ker je bil nekdo tako razdražljiv, da je spil nekaj piv in vozil vrjetno več kot 60km/h ob gosti megli?


đizs krajst, v rikvrc s priklopnikom

drgač pa OP, nevem, če si kdaj laufu ampak tek nevrjetno pomirja in se osredotočs sam na ritm vse ostalo pozabš in te po koncu teka boli kita za vse ostalo (tek ne šprint), probi, dgrač pravjo, da je tud plezanje zanimiv

HighBane ::

Sporoči če bo našel rešitev :))
Če pri meni gledam, se mi gre da menjam službo za neko, kjer imam več kontrole nad svojim delom. Ter da si zastavim par lahkih ciljev, ki hitro dosežem, ne da se utapljam v nedokončanih projektih. Ker so dnevi, kakdar bi najraje na vsakega skočil.

Unknown_001 ::

Te razumem. Veš kaj pomaga? Da greš po šihtu namesto za računalnik na en sprehod s psom, ven iz mesta/vasi, se usedeš pod drevo in malo odmisliš za pol ure. Nato ležerno nazaj domov, ofnaš pivo in malo oddremaš za kako urico. Zvečer ti ostane kakšna ura za hobi, tuš, večerjo v miru in potem spat. Bo bolje...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SmeskoSnezak ::

Alkohol ni resitev...
@ Pusti soncu v srce... @

Unknown_001 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Alkohol ni resitev...


Lahko je tudi sok... ali karkoli ti paše pit / jest.

Mi je pa žalostno, da vsi takoj pomislite na alkoholizem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Arctander ::

Tukaj lahko na dolgo in široko pametujemo, ampak nihče ne pozna tvoje situacije in tega, kaj in kako doživljaš. Osebno bi ti predlagal pogovor pri psihoterapevtu/ki.

Unknown_001 ::

Več kot očitno je obupal nad sabo. Najbolj zaskrbljujoče je to:

Pridem domov pa samo še visim na računalniku in žrem.


In potem ni časa za hobije... računalnik je time waster.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Šmorn ::

Očitno bom moral najti en drug hobi, pri katerem ne bom odvisen od drugih. Očitno se še nisem dovolj naučil, da se na druge ne moreš zanesti. Ideja ni švoh, samo mi je škoda, ker sem precej financ zmetal za obstoječe zadeve.

Jirzy ::

Se strinjam z vsemi, ki priporocajo sport. Tek, kolo, pohodnistvo, ...

Daliborg ::

Kot so že predlagali, menjaj delovno okolje, vsaj iz tvojega zadnjega stavka je to več kot očitno. Sklepam, da čutiš da si na svojem delovnem mestu bolj sposoben od ostale ekipe ali pa ti namenoma podtikajo nevšečno delo. Ne skrbi nisi edini temu se reče konkurenca in tako moraš začeti gledati na svoje sodelavce.
Sicer ni bil slab predlog tudi za psihoterapevta, namreč ko se z nekom odkrito pogovarjaš na glas, se v bistvu pogovarjaš sam s seboj tako da sam razčistiš sebi zadeve.
In ja kot je bilo tudi že povedano neka nova romanca ( če nisi vezan ) , pomaga definitivno, pač kemija.
Šport in hobiji so vsekakor lepe stvari za zapolnjevanje časa ampak kot vidiš tudi sam je težko razpolagati časovno za vsa zanimanja.
Boš moral najti rešitev, če ne bo nič od naštetega in povedanega delovalo in ko boš začutil da je tik pred pokam...začni tečt, dokler ti noge ne odpovejo verjemi da boš takrat sigurno našel bistvo ali smisel za kaj.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Mesar ::

Pit začni, vsej dvakrat po 0,3, seveda trikrat na dan.

SmeskoSnezak je izjavil:

Alkohol ni resitev...


Kako da ni, tip bo počasi vse gor vtrgal... naj v miru spije enega ali pa pet pa bo boljše.

Jirzy je izjavil:

Se strinjam z vsemi, ki priporocajo sport. Tek, kolo, pohodnistvo, ...


Pohodništvo je kul, od gostilne do gostilne.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Egidij88 ::

No, kaksno pivo ali pa kaj brezalkoholnega s kom po sluzbi ziher ni mimo...pa vcasih...boljse kot za kompom viset.

Mesar ::

Takšni posti kličejo po radikalnih spremembah. Ti bi ga pa z enim pivom zdravil...
Your turn to burn!

trenerkar ::

Si menjal službo iz leta 2012? Imaš še kredit?
https://slo-tech.com/forum/t511723/0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trenerkar ()

Šmorn ::

Ne. Še 9 let pa 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šmorn ()

m0LN4r ::

Zacni travo kadit z vaporizerjem, pa ne veliko naenkrat, tak po malem u izi namesto pomirjeval, da nebos tk drama queen in uzival lajf na izi. Namrec sekiras se samo toliko, kolikor se pustis zivcirat.

V kolikor se ti ta predlog zdi brezvezen pa imam se en drug predlog. Psihiater in ne slo-tech.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

ZaphodBB ::

Mal boš moral izpreči. Kdaj si nazadnje nekaj delal z veseljem?

Mesar ::

ZaphodBB je izjavil:

Mal boš moral izpreči. Kdaj si nazadnje nekaj delal z veseljem?


To je overrated... ful...
Your turn to burn!

Furbo ::

A si morda vegan?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Darko! ::

Čakanje, da strežnik krepne, da se bodo drugi odločil, na cesti, na kolege, na idiote, ..., na karkoli - samo po sebi sploh ni problem. Ugotovit moraš kaj te v bistvu moti. Kaj je tvoj problem. Vse ostala "pizdarija, ki se ti dogaja" in te "žre, da popizdiš", je samo zunanja manifestacija tvojih notranjih borb.

Menjava službe, seks, pivo, joint, individualen šport, meditacija - vse to so zelo koristne zadeve za blaženje tvojih simptomov.

Ampak s tem fundamentalnega problema ne boš odpravil - preprosto, ker ne veš, kaj to je.
Počakal te bo za vogalom. In če boš imel smolo in slab dan - si ga najebal.

Če želiš spremembo moraš začet "delati na sebi" - smešen izraz, ampak takšnega uporabljajo profesionalci :) Če hočeš to počet varno in na preverjen način - potem sam, v stanju v kakršnem si, ne moreš narediti veliko. Rabiš vodstvo.

Za začetek investiraj v dobrega terapevta - psihoanalitika.

Klasičnim psihiatrom na napotnico pa se na daleč izogibaj. Ker se res nimajo časa ukvarjat z ljudmi in raje predpisujejo antidepresive. To pa so zadevšne iz iste kategorije kot pivo, seks ali joint.

Da se pa mal zmatraš s tekom al biciklom je pa tud zelo koristno. Isto kot zgornje zadeve v zmernih količinah :)

thramos ::

Šmorn je izjavil:

Očitno bom moral najti en drug hobi, pri katerem ne bom odvisen od drugih. Očitno se še nisem dovolj naučil, da se na druge ne moreš zanesti. Ideja ni švoh, samo mi je škoda, ker sem precej financ zmetal za obstoječe zadeve.


Tole. Saj ni treba, da je edini hobi/šport, ampak dobro je imeti vsaj eno zadevo, ki jo lahko počneš vedno in kadar hočeš. Recimo tek - minimalno stroškov (če se ne preseravaš s obutvijo), ne vzame veliko časa ker stopiš čez vrata in začneš tečt, umsko in telesno zahteven (kolikor si ga narediš) in posledično sproščujoč in poživljajoč ter odvisen nisi od nikogar. No, razen sebe, ker včasih zataji telo, poškodbe pa so jeba - tudi mentalna.

Zvezdica27 ::

psiholog, supervizija, kakorkoli hočeš temu reči + malo trme in nastavitev prioritet.

Klasičen stres.

zz

dexterboy ::

Khm... da še jaz pristavim svoj piskerček; OP je podal problem, ki je ozko specializiran. Preprosto nima več živcev in mu gre vse na Ku... Kar je v današnjem svetu prej pravilo kot izjema. Ampak je pozabil dodati več informacij o sebi oz. svojem "statusu". Ali je sam, ločen, mama hotel, bajta dvojček, otroci, je iz mesta, vasi... pač neke splošne informacije, nisem mislil EMŠO in krvno grupo :))
Dejansko je zdravstveno dokazano, da telovadba umirja stres in izboljšuje splošno počutje. Od posameznika je odvisno, katere vrste rekreacije so mu všeč in ga pomirijo.
Sex JE zdrav, tukaj ni dileme. Ampak reči SAMO sex je isto kot če bi rekli, da obstaja ena tableta za vse bolezni... Seveda, je pa aktivnost, ki "zdravi telo in duha". Tudi za TEK je res, da nekako najbolj "odžene" slabe misli stran. Ampak, ponovno, zopet smo pri tableti za vse bolezni...
Rešitev teh težav (ali pa problema) ni mogoča čez noč in z enotnim dejanjem, ki se ga primeš kot pijanec plota. Za to rešitev bo potreben čas, pa ne ravno vikend paket v "rdeči četrti" Pariza...
Osebno bi predlagal, da obiščeš osebnega zdravnika/co in razložiš, kaj te muči. Najverjetneje boš dobil napotnico za psihologa (ne norišnico ;) ), kjer bosta lažje prišla problemu do dna. Kajti, PRVO je treba najti vzrok, zakaj si pristal v takšnem stanju, kot si sedaj.
Vem, da se bo usul plaz kritik name, ampak sem na lastne oči že gledal folk, ki se mu je "snelo...". In je toliko bolj boeče, če so to tvoji prijatelji.
Ne pozabi, NE obstaja samo ena rešitev. Najverjeteneje boš moral spremeniti "nekaj nastavitev" v svojem življenju, da se boš izkopal iz obstoeče krize.
Kar bi pa LAHKO naredil že danes, je to, da po službi NE GREŠ takoj domov pred ekran in poln krožnik pašte, ampak narediš "daljišnico", po možnosti peš. Zgolj zaradi tega, ker boš potem manj časa preživel za kompjuterom in dal manj vase 8-)
Pa vso srečo!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Jerry000 ::

Ko si ravno tu omenil...koliko od vas je že bilo pri psihologu? Par let nazaj če si rekel da greš k psihologu so te vsi nekako postrani gledal (predvsem imam tak občutek). Sam še nisem bil, a me zanima kako pogosta je ta dejavnost.

FTad ::

Jerry000 je izjavil:

Ko si ravno tu omenil...koliko od vas je že bilo pri psihologu? Par let nazaj če si rekel da greš k psihologu so te vsi nekako postrani gledal (predvsem imam tak občutek). Sam še nisem bil, a me zanima kako pogosta je ta dejavnost.


To ni nic narobe. Pomeni, da ves, da bi pri sebi rad nekaj izboljsal in s pomocjo psihologa delas na tem. On ti pa nudi vodenje skozi pogovor. Itak imas pa vec vrst terapij, odvisno kaj rabis.

otago ::

Sluzba, ce je problem sef, sodelavci, pripetije.. se lahko menja.

Plavanje je zakon. Ko sem bil se brezposeln sem hodil v bazen v Pristan ob cudnih urah(9-14h), sem bil vcasih tudi edini plavalec. Imas dosti vec svobode, v kasnejsih urad se jih vec drenja na plavalnem pasu.

Sprehod po sluzbi. Lahko tudi zdruzis s PoGo/Ingress. Kolikor sem spoznal, je v Lj fajn Ingress skupnost, postane tudi bolj zanimivo po L8. (ceprav se zavedam, da gre za zamenjavo obsesije velikega zaslona na manjsi zaslon)

Je pa vse to del vsakdanjika in nesrecnosti oz. obcutka missing out on something (partnerka, otroci, delo-ki te res veseli).

Lahko poskusis z metodo korencka, za vsak dan, teden si dolocis mini cilje, ki vodijo k vecjemu cilju. Mali cilji so lazje uresnicljivi. Ni pretiranega slabega pocutja, ce vse ne grata v prvo. Hkrati pa ves, da rines v pravo smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

holabaluza ::

OP, visok krvni tlak lahko povzroci, da postanes bolj razdrazljiv kot ponavadi. Ce imas doma merilnik tlaka si ga zmeri oz. pojdi k svojemu zdravniku in naj ti ga on.

Crossfire ::

OP, rabiš še četrti hobi - najpomembnejši, individualni hobi. Naredi si BOM, naroči, v času ko čakaš naredi plan, sheme, karkoli, preštudiraj, ko deli pridejo pa akcija. Garant boš pri kakšnem zanimivem projektu okupiran all the time. Še ponoči ne boš mogel spat, ker boš študiral kako in kaj.
Vklopi DIY del možganov, naj delajo.
Časa za tumarije študirat po tem več ne bo...

ZaphodBB ::

Mesar je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Mal boš moral izpreči. Kdaj si nazadnje nekaj delal z veseljem?


To je overrated... ful...

Aja? Pri meni ne. Pri meni so simptomi kakršne opisuje OP znak, da sem si nakopal preveč bremen. Zato v takih razmerah rabim malo distance, da prefiltriram kaj od tega kar počnem je sploh smotrno in kaj je treba porezat.

Ter, če mogoče ne delam nekaj hudo narobe v življenju.

Potem ko se ponovno orientiram sem manj zoprn.

Jerry000 ::

FTad je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ko si ravno tu omenil...koliko od vas je že bilo pri psihologu? Par let nazaj če si rekel da greš k psihologu so te vsi nekako postrani gledal (predvsem imam tak občutek). Sam še nisem bil, a me zanima kako pogosta je ta dejavnost.


To ni nic narobe. Pomeni, da ves, da bi pri sebi rad nekaj izboljsal in s pomocjo psihologa delas na tem. On ti pa nudi vodenje skozi pogovor. Itak imas pa vec vrst terapij, odvisno kaj rabis.

Vem da ni nič narobe :)

slotechar ::

black ice je izjavil:

ne priporocam, gensko spremenjwne sestavine baje

Pa ne morem verjet da ti kdo dejansko priporoci mamila sred slotecha. V kaksni druzbi danes zivimo lol.
Sport resuje marsokater problem tako psihicno kot fizicno. Odpravlja stres, uravnava krvni pritisk in pripravi te do tega da lahko v podobnih situacijah hendlas vec kot ponavad.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579743 (7587) Avenger
»

Vsakdanja rutina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112183 (10310) branimirII
»

Odklop in čas zase - kako se sprostite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712925 (8141) Kebab11
»

zasvojenost

Oddelek: Loža
456660 (4515) MIHAc27
»

Menjava službe, problemi, psiholog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510820 (8899) Šmorn

Več podobnih tem