» »

Postal sem razdražljiv za znoret

Postal sem razdražljiv za znoret

1
2
»

Magic1 ::

Ko imaš službo, žensko, otroka, plus kup ostalih stvari, ki jih moraš opravit, si težje dobiš čas za šport s kolegom, ki ima polno časa. Taka je pač realnost. Rešitev je več. Ali si dobi kolega, ki ima tudi preveč časa in se mu da. Ali se loti individualnega športa. Ali pa si dobi ženo in otroke:))
Magic

Šmorn ::

Ko sem jamral 2012 sem si potem našel te tri hobije in je bilo dobro do recimo enega leta nazaj, ko se je zadeva spet začela podirati. Pri psihoterapevtu sem bil že enkrat precej let nazaj, samo sem zablokiral že prvo uro, ko je začela vrtati.

reeves ::

Šmorn je izjavil:

Ko sem jamral 2012 sem si potem našel te tri hobije in je bilo dobro do recimo enega leta nazaj, ko se je zadeva spet začela podirati. Pri psihoterapevtu sem bil že enkrat precej let nazaj, samo sem zablokiral že prvo uro, ko je začela vrtati.

Sam boš težko prišel skozi. Tudi forum ti ne bo pomagal. Rabiš osebni stik z nekom, ki ti bo nudil podporo.
Lahko je punca, zelo dober prijatelj ali psiholog. Pomembno je, da mu ničesar, ampak res ničesar ne zamolčiš.
Samo tako ti bo lahko kdorkoli pomagal. Pa ta oseba mora biti resna seveda.

Vem, ker sem že kar nekaj ljudem pomagal v raznih stiskah. Pravijo, da jih razumem, ampak še sam ne vem točno zakaj. Jaz se samo pogovarjam in dam kakšen nasvet.

RatedR ::

@Šmorn
priporočam te da se lotiš individualnega športa - street workout. Ni nujno da hodiš v park na štange, lahko si doma na podboj vrat postaviš štango recimo. Delaš lahko tudi vaje na tleh (sklece npr). Zraven pa veliko glasne muske za ekstra sprostitev in motivacijo.

Naredil boš nekaj proti stresu in za zdravje, meni zelo pomaga.

B8S88 ::

Enkrat sem prebral, da preobilica težkih kovin ki se nabirajo v telesu povzroča med drugim tudi vedenjske motnje, iritabilnost..Ne vem več katere kovine, mislim da živo srebro iz rib, aluminij iz raznih pakung in svinec to delajo...kelacija maybe?

Šmorn ::

Močno dvomim da so težke kovine :).

B8S88 ::

Vseeno malo bolj zdrava prehrana dela čudeže..Mogoče poleg športa...Praviš, da vedno nekoga čakaš, loti se samostojnih športov..
Kar se serverja tiče sva na istem..Avtosugestija dela čudeže, v smislu, "saj strežnik in podatki na njem niso moji"..."Za 7 eur na uro si na tak način ne bom škodil" ipd..Počasi počasi se tako prepričaš, da se nima smisla sekirat čez stvari na katere nimaš neposrednega vpliva..Promet je promet in semaforje moraš jemat na tak način. Skratka začet moraš ločevat osebno življenje in službo. Zame se zasebno življenje konča ko sedem zjutraj v avto dokler se ne pripeljem iz službe. To vrednotim natanko kolikor je urna postavka in nič več. Zasebno življenje pa vrednotim 100x več. Sa svoje stvari se bom sekiral, namesto delodajalca pa ne. On naj se sekira, saj on lahko izgubi več kot jaz za stvari ki jih ima na strežniku..

noraguta ::

saj so senatoriji za to. prosi za napotnico.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

GrX ::

Šmorn je izjavil:

Eden izmed hobijev vključuje šport, samo kot ponavadi nekoga čakam oz. nimajo časa.


Pa ti še ni na kraj pameti prišlo, da se mu po vsej verjetnost ne ljubi.. Poišči njegovo zamenjavo ali pa se poloti kakega solo športa...

B8S88 ::

Magic1 ima prav, imam par kolegov, ki so se hoteli raztrgat v službi, ko pa so dobili otroka, pa so postali hudi flegmatiki na šihtu.. Pa tudi zaščiteni so postali dosti bolj, na samskega človeka se vsi šefi spravljajo 100 na uro, tistemu, ki ima otroka pa vse pogledajo skozi prste..Poznam par takih staršev, ki delajo v prodaji ipd..pa kar naenkrat ne grejo več na službena potovanja, pa morajo njihovi samski kolegi delat in se sekirat še zanje..Plačani so pa isto..Itak da na tole moje pisanje se bo usulo kritik, ampak tako to jaz opažam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B8S88 ()

Vrag Vragov ::

Priporočam pohodništvo, hribolazenje,.. To so pravi športi za dušo spočit, tudi prakticiraš jih lahko solo. V kombinaciji z meditacijo je zadetek v polno, verjemi.

Kar se pa tiče službe,... če te ubija stres se pogovori z nadrejenim kateri bo zastopil kje so težave. In to ni nujno tvoj šef, magari še en šef višje. Vsak sposoben vodja te bo razumel in v tem primeru ti pomagal.

Kaj si delal med dopustom 14 dni? Za popoln odklop pojdi nekam v daljne kraje, če se da za 3 tedne. Računalnik pusti doma. Če nimaš družbe za popotovanje, jo lahko dobiš na semaforumu,... Če ti pa paše it sam, pa pojdi sam.

V glavnem: Ne sekirat sebe zaradi neumnosti drugih :)

slovencl ::

Se mi zdi da do takih problemov pride, če je služba edina/najpomembnejša stvar v življenju. Če imaš še družino, prijatelje, hobije, potem če imaš v službi težave, se pač osredotočiš na druge stvari v življenju. Če pa je vse kar se dogaja služba, potem pa imaš tam problem, pa je vse narobe.

Poskusi preusmerit/prerazporedit svoj čas/pozornost še na druge stvari - družina, prijatelji, hobiji.

solatko ::

Šmorn - Dal ti bom nasvet, kakršnega sem sam dobil pri 10-12-ih letih.

Sekiraj se samo za stvari, ki so izključno odvisne od tebe, vse ostalo je metanje energije stran. Tisto, kar je odvisno od tebe, poizkusi naredit čim boljše, ostalo spremljaš, lahko tudi debatiraš, predvsem pa se prilagajaš.

Na ta način živeti je težko, dokler se ne navadiš (meditacije, avtosugestija), potem pa postaneš miren, zadovoljen in popoln človek, katerega ne more nič vreči s tira.

En od najpogostejših sekiranj je vreme - zjutraj vstaneš, zunaj megla, dež, neprijazno,... enim pade vse dol, postanejo, kljub sproščujočemu spanju, v trenutku slabe volje in to vzdržujejo cel dan, samo kopiči se z novimi problemi in težavami.
Drugi ravno tako vstanejo, se primerno oblečejo, vzamejo dežnik in veselo pojoč odkorakajo v nov dan.

Tvoje počutje mora bit odvisno samo od tebe, ne od drugih, saj te po navadi razočarajo.
Delo krepa človeka

Šmorn ::

To z vremenom sem pa na srečo razpucal že lep čas nazaj. Glede sekiranja imaš prav. Lažje reči kot storiti. Pri nas se komplet ženska stran sekira za vsako pizdarijo. Vem, da je pri meni boljše, ampak še vedno je slabo.

radmannsdorf ::

mlaj bo :)

Horejšio ::

Izgorelost verjetno Izgorelost @ Wikipedia

xardas ::

B8S88 je izjavil:

Magic1 ima prav, imam par kolegov, ki so se hoteli raztrgat v službi, ko pa so dobili otroka, pa so postali hudi flegmatiki na šihtu.. Pa tudi zaščiteni so postali dosti bolj, na samskega človeka se vsi šefi spravljajo 100 na uro, tistemu, ki ima otroka pa vse pogledajo skozi prste..Poznam par takih staršev, ki delajo v prodaji ipd..pa kar naenkrat ne grejo več na službena potovanja, pa morajo njihovi samski kolegi delat in se sekirat še zanje..Plačani so pa isto..Itak da na tole moje pisanje se bo usulo kritik, ampak tako to jaz opažam..


Bom kar še jaz potrdil ta tvoja opažanja.

Šmorn ::

Mal recapa. Spogajal sem si večjo plačo v trenutni firmi in boljše pogoje dela. Prvi hobi sem odjebal. Namesto tega grem zvečer parkrat na teden malo pohodit, da se navadim na nov stil. Za začetek bo.

vostok_1 ::

You see now.

V resnici dokler te lačen lev ali ljudje z mačetami ne lovijo...na zahodu, dejansko nimamo skrbi.

Trust me bro...we have it awesome.
Take a look if you don't believe me.

https://www.liveleak.com/view?i=173_131...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Griffin R500 ::

xardas je izjavil:

B8S88 je izjavil:

Magic1 ima prav, imam par kolegov, ki so se hoteli raztrgat v službi, ko pa so dobili otroka, pa so postali hudi flegmatiki na šihtu.. Pa tudi zaščiteni so postali dosti bolj, na samskega človeka se vsi šefi spravljajo 100 na uro, tistemu, ki ima otroka pa vse pogledajo skozi prste..Poznam par takih staršev, ki delajo v prodaji ipd..pa kar naenkrat ne grejo več na službena potovanja, pa morajo njihovi samski kolegi delat in se sekirat še zanje..Plačani so pa isto..Itak da na tole moje pisanje se bo usulo kritik, ampak tako to jaz opažam..


Bom kar še jaz potrdil ta tvoja opažanja.

Ne nakladajta.

next3steps ::

Vzemi lajf kot igro, kjer nabijaš atribute in izbiraš endinge. Je zelo zabavno.
Kako je šele zabavno, ko sodelavcu rečeš, da ti je šiht takšen joke kot level 1 v Mariotu.

solatko ::

Življenje postane igra v momentu, ko se odločiš, da se za stvari, ki niso odvisne od tebe, ne sekiraš. Sliši se dokaj zahtevno, v resnici pa je to najlažja stvar na svetu, ko enkrat zapopadeš bistvo.

Pri dogodkih, ki niso odvisni od tebe, se pač prilagajaš, na trenutno dogajanje, kot pri vremenu.

Skozi leta opažanja tako kolegov, sodelavcev, sosedov,.... opažam, da se večina problemov z zadovoljstvom posameznikov, dogaja neodvisno od njih samih, tako, da takrat, ko jim nekaj uspe z lastno inciativo, tega sploh ne opazijo in ne čutijo nikakršnega zadovoljstva.

Vedet je treba, da ima vsak problem najmanj tri možne rešitve, slabega, boljšega in odličnega in vse, kar je boljše od slabega, mora biti razlog za zadovoljstvo.

Vzemimo naprimer službo - zoprn šef, hinavski sodelavci, ki te, ko si zraven hvalijo in gladijo dol, ko pa se umakneš, komaj čakajo, da ti nekaj spodleti, na se lahko naslajajo. Enostavno odmisliš šefa, poizkusiš svoje delo narediti najboljše, s sodelavci pa samo kar je službeno. Situacija se ne popravi takoj, ampak v nekaj mesecih vsi spremenijo odnos do tebe, saj se tistih, ki se ne sekirajo ob vsaki besedi, ki ne skočijo v luft za vsako malenkost, enostavno ne splača podjebavat, saj ni nasprotnega efekta, zradi katerega se to sploh počne.
Naenkrat se odnos šefa spremeni, saj ugotovi, da si praktično edini v oddelku, na katerega se lahko zanese, da bo delo opravil, kot je treba. Služba ti postane všeč, nizka plača postane drugoten problem, ki se z drugačnim odnosom tudi kmalu uštima in en problem, je rešen. Če nič ne pomaga, pač z neko novo energijo (saj te vsakodnevno podjebavanje ne muči več), poiščeš novo službo.

Na podoben način lahko rešiš vsak problem, če odmisliš tisto, na kar nimaš upliva.
Delo krepa človeka

SmeskoSnezak ::

Tako resnicno, a tako malo ljudi se tega zaveda in to pocne. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

shintaro ::

nisi razdražljiv si samo ugotovil kako je folk glup in kako je vse glupo

solatko ::

shintaro - Zakaj bi se moral sekirat, če je folk glup ali pa pameten, se pač prilagodiš, z glupimi se obnašaš glupo, s pametnimi greš na pir.
Delo krepa človeka

kuall ::

Šmorn je izjavil:

Razdražljiv sem toliko, da samo še čakam, kdaj bo počilo. Vedno težje se držim nazaj. Vedno nekaj čakam. Stojita mi dva hobija, ker nekoga čakam. Tretji mi stoji, ker mi gre na živce, da mi stojita druga dva. Na šihtu čakam, da se izjasnejo kaj in kako, skačem pa iz 1 na 2 in na 3 projekt na pol ure. Čakam, kdaj bo crknil edini server. Čakam, kdaj bo umrl fotr. Na cesti se vozim 50 po ravni široki cesti sredi dneva. Čakam idiote na semaforju. Pridem domov pa samo še visim na računalniku in žrem. Če ima kdo kak predlog, kako presekati zadevo bi ga bil vesel. Poletni dopust dva tedna ni pomagal, ker je bilo po 10 min na šihtu spet isto.


Po stilu tvojega pisanja bi rekel, da si sam svoj največji problem. Zveniš jezen na cel svet. Jaz s takimi rečmi nisem pa nikoli imel problemov, po moje je to stvar osebnosti in navade. Lahko ti pride v navado, da se pizdiš na druge ves čas, ker ti to da nek občutek večvrednosti, ampak pol ti pa pride v navado in se stalno pizdiš in si stalno jezen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710013 (7857) Avenger
»

Vsakdanja rutina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112482 (10609) branimirII
»

Odklop in čas zase - kako se sprostite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9713142 (8358) Kebab11
»

zasvojenost

Oddelek: Loža
456745 (4600) MIHAc27
»

Menjava službe, problemi, psiholog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510914 (8993) Šmorn

Več podobnih tem