» »

Uhajanje misli, zmedenost

Uhajanje misli, zmedenost

1
2
»

zobnik ::

Znebi se sogovrnikov in poslušaj sebe, če so težave na šihtu ga zamenjaj za kaj bolj preprostega.
Zdravila ne rabiš to je potuha in siljenje drugih, da ti operejo možgane s svojim prav trditvami. Živi kot ti paše, ostale pa napi*di nazaj, KO TI HOČEJOP VSILJEVAT svoje mnenje.

Mordecai ::

Asperger syndrome?

nergac ::

Dostikrat se tudi pozablja na kavo in energijske pijače.
Ravno včeraj sem začutil nemir ob tretji kavi iz kofetjere.
Tako da sem odsekal in je ne pijem več (oziroma bom skušal čim dalj zdržati brez nje).
Počutje je bilo čez dan zelo drugačno kot prejšnje mesece, tudi popoldan me je kljub soncu zmanjkalo za dve uri, kar se že ni zgodilo nekaj časa.
Poleg tega sem se odločil še prekiniti z alkoholom (nekako enkrat na mesec sem si kupil liter terana in ga spil v štirih, petih dneh) in pa razvadam, ki jih omogoča internet.
Koliko sem uspel prebrati, se nekako pri tej abstinenci možgani navadijo na drugačni ritem v treh mesecih.

qwertyy ::

Poznam osebo, ki je zaradi stresa šla do psihiatra. Po 5 minutnem pogovoru je dobil recept za antidepresive. Tablete, ki imajo malo morje stranskih učinkov. Oseba 100% ni depresivna, je drugače nasmejana, dobre volje itd. Tudi samase je tega zavedal. Tablete je vrgel v koš in se prijavil k pishoterapevtu, čeprav so zelo dragi.

To filanje ljudi s tableti, ki mešajo stvari v glavi je za bruhat. In tega je danes ogromno, več kot včasih. Kako lahko psihiater po parih stavkih pacienta določi, da je depresiven, ko pa je to tako kompleksna stvar, da jo komaj začenjamo razumeti. Tablete bi morale biti končna postaja, ko pogovor več ne pomaga, ko spremembe v življenju ne pomagajo.. Ko človek dejansko ne more doživeti sreče. Danes pa folk dobiva antidepresive, ker ima parkrat na mesec slab dan...

qwertyy ::

Po mojem mnenju bi morali ljudje najprej k psihoterapevtu in poskusit rešit probleme s pogovorom. In če po nekaj mesecih ni izboljšanja se zažne s tabletami. Pri nas pa je ravno obratno.

In ja te tablete res niso hec. Kot prvo je težko odkriti prave. Na njih vsi reagirajo različno in praktično vse imajo ogromno stranskih učinkov. Pri nas jih pa predpišejo 18 letniku, ker v šoli ne posluša..

nergac ::

qwertyy je izjavil:

Poznam osebo, ki je zaradi stresa šla do psihiatra. Po 5 minutnem pogovoru je dobil recept za antidepresive. Tablete, ki imajo malo morje stranskih učinkov. Oseba 100% ni depresivna, je drugače nasmejana, dobre volje itd. Tudi samase je tega zavedal. Tablete je vrgel v koš in se prijavil k pishoterapevtu, čeprav so zelo dragi.

To filanje ljudi s tableti, ki mešajo stvari v glavi je za bruhat. In tega je danes ogromno, več kot včasih. Kako lahko psihiater po parih stavkih pacienta določi, da je depresiven, ko pa je to tako kompleksna stvar, da jo komaj začenjamo razumeti. Tablete bi morale biti končna postaja, ko pogovor več ne pomaga, ko spremembe v življenju ne pomagajo.. Ko človek dejansko ne more doživeti sreče. Danes pa folk dobiva antidepresive, ker ima parkrat na mesec slab dan...


Pa smo spet pri ekonomiki. Tablete se najdejo s "požrešno metodo". Predpogoj za uspeh je dobro sodelovanje psihiatra in pacienta. Moje mnenje je še, da je bolje, da psihiater ni nagnjen k farmakološkim koktejlom.
Psihoterapija: da je uspešna, mora biti dokaj pogosta in pa dolgotrajna. Recimo enkrat tedensko. Kar znese kakih 300 evrov mesečno, večina pacientov si je ne more privoščiti.
Tudi z zdravili ni hitrih rešitev, kar se premalo poudarja. Poleg tega se mora pacient sprijazniti z nižanjem svojih ciljev. Tudi ko se čez leta morebiti znebi tablet, težave ostanejo, samo se je uspel naučiti živeti z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

p1nky ::

kot je napisal @Matthai, če so ta zdravila antipsihotiki, pomeni, da ima avtorica bolezensko stanje in zdravila MORA jemati. Glede na opisano je to skoraj zagotovo posledica teh zdravil.
Najboljše bi bilo, da gre nazaj k psihiatru, ki naj predpiše druga zdravila, če bodo le-ta imela manj stranskih učinkov.

Preden govorite: pozabi tablete, to je kar nekaj, je treba vedeti, da nekaj so psihične težave, drugo je pa psihična bolezen. Pri psihični bolezni pomeni, da tvoji možgani ne delujejo pravilno in ne ločijo več uspešno realnosti od domišljije.
Je težko razumeti, tudi jaz nisem tega dobro razumela dokler nisem videla osebe s tako boleznijo, pred zdravljenjem... človek s takimi težavami pač ne ve več, kaj je res, kaj ni, vidi stvari, ki ne obstajajo, sliši glasbo, ki je ni.... v primeru psihoz recimo, so pa še druge težke motnje z drugačnimi težavami kot so opisane. V takih primerih oseba brez zdravil NE MORE normalno funkcionirati, lahko se jo edino zapre v sobo in pazi, da si kaj ne naredi.

Na žalost je velikokrat tako, da je taka zdravila potrebno jemati celo življenje, ter seveda hrati paziti na psihično zdravje, da se težava ne poslabša. V nekaterih primerih lahko z zdravili po določenem času sicer prenehajo, če pa prenehajo prekmalu in se bolezen vrne, je verjetnost, da jih bo zagotovo potrebno jemati celo življenje, precej večja.

Ni vse samo popoldanska slaba volja, in pri resnih težavah lahko z nasveti, naj preneha z zdravili, naredite samo škodo.

Punca93, pojdi do psihiatra, povej težave in jo rešita.

Aja še to, ko tablete začnejo prijemati, da se oseba dejansko začne zavedati sveta okoli sebe, takrat pa rabi taka oseba veliko psihične pomoči (tudi psihologi lahko tukaj ogromno pomgajo), da se postavi nazaj na noge in dobi voljo do življenja. Kot sem napisala, nekateri lahko po določenem času s tableti nato tudi prenehajo in normalno živijo naprej. V primeru večjih stresov, zlorab drog, alkohola pa se bolezensko stanje lahko zelo hitro povrne in se še dodatno poslabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p1nky ()

Avenger ::

TheBlueOne je izjavil:


Res? Kolikor sledim gre dlje pri cenah, pri ucinkovitosti pa je tam tam kot placebo. Mimogrede to "alternativo" oz. placebo zelo dobro pozna tudi stroka.

Bi pa z veseljem prebral kaksno studijo podobno klinicni studiji, kjer alternative, karkoli ze so, pomagajo bolj kot placebo. Kjer upostevaj, da imas od motivatorjev, ki tistim, ki nimajo problemov povedo, da zmigajo rit, do psihologov, ki ti pomagajo razresiti tezave, ki jih morda sam niti nisi uspel prepoznati, do psihiatrov, ki pa so praviloma zadnja stopnja, ki poskusa resiti disfuncionalnost.


Pa ne morš vse alternative v en koš... "stroka" pa je izrojena in njenemu mnenju niti najmanj ne zaupam. Težava s študijami pri alternativi je, da ti ljudje nimajo sistema, v katerem bi bili vsi pod okriljem krovne organizacije in bi se pod njo kupčkali, niti jih ne zalagajo ogromne multinacionalke ali država (ker jih stroka ne priznava, jih država ne priznava in ne morejo dobit sredstev), ampak če že imajo pripravke in naprave, so to spet majhni proizvajalci.... študije pa so zelo drage in si jih lahko privošči samo nekdo, ki ima dovolj sredstev, ali ima državna sredstva. Alternativa dostopa do tega nima, zato boš zelo težko našel kakšno študijo v tej smeri...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11028846 (21479) [D]emon
»

Čakalne vrste pri psihologu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8425828 (23886) Tero
»

psihoza

Oddelek: Loža
204875 (4077) Mercier

Več podobnih tem