» »

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil?

1 2 3
4
5

orkan ::

Imam že 3jo Lumio z WP10 in za mene boljse ne obstaja. Začetni zaslon je na easy in v celoti prilagodljiv kakor želis, tudi glavni meni je bolj pregleden kot IOS ali android. Aplikacij je res majn kot za ostale sisteme ampak še vseeno imaš vse osnovne aplikacije na voljo. Nekih aplilacij ki ti kažejo nvm kaj vse, pa normalen uporabnik res ne rabi. Kar pa se odzivnosti WP sistema tiče, pa se lahko android skrije, celo takrat ko ima več app naloženih je android zelo počasen in ga nemoreš primerjat z WP. Najbolse pri WP pa je da si osnovni meni lahko nastavis cist po svoje in imaš na njem vse informacije ki jih rabiš takoj pregledne in dostopne. Za mene edini funkcionalen uporabniški sistem.
Lp Orkan!!

blackbfm ::

V rokah sem imel nešteto pametnih telefonov, ko sem uporabljal še SE ELM, pa mi Android ni potegnu


to kar je bil android takrat ko si ti uporabljal elma, pa to kar je danes je čist neprimerljivo

Nekih aplilacij ki ti kažejo nvm kaj vse, pa normalen uporabnik res ne rabi.


normalen uporabnik rabi vsaj gmail, s popolno sinhnorizacijo mailov in kontaktov

krneki0001 ::

blackbfm je izjavil:

V rokah sem imel nešteto pametnih telefonov, ko sem uporabljal še SE ELM, pa mi Android ni potegnu


to kar je bil android takrat ko si ti uporabljal elma, pa to kar je danes je čist neprimerljivo

Nekih aplilacij ki ti kažejo nvm kaj vse, pa normalen uporabnik res ne rabi.


normalen uporabnik rabi vsaj gmail, s popolno sinhnorizacijo mailov in kontaktov


Jaz ga nimam. Imam pa live s popolno sinhronizacijo mailov in kontaktov ter koledarja.

oiwedfhjweif ::

orkan je izjavil:

Imam že 3jo Lumio z WP10 in za mene boljse ne obstaja. Začetni zaslon je na easy in v celoti prilagodljiv kakor želis, tudi glavni meni je bolj pregleden kot IOS ali android.

Windows je bolj prilagodljiv in pregleden kot linux. orkan, Slo-tech, 2017
Kaj pa se zgodi, če na androidu kot default okolje uporabljaš WP launcher?



orkan je izjavil:

Aplikacij je res majn kot za ostale sisteme ampak še vseeno imaš vse osnovne aplikacije na voljo. Nekih aplilacij ki ti kažejo nvm kaj vse, pa normalen uporabnik res ne rabi. Kar pa se odzivnosti WP sistema tiče, pa se lahko android skrije, celo takrat ko ima več app naloženih je android zelo počasen in ga nemoreš primerjat z WP. Najbolse pri WP pa je da si osnovni meni lahko nastavis cist po svoje in imaš na njem vse informacije ki jih rabiš takoj pregledne in dostopne. Za mene edini funkcionalen uporabniški sistem.

Kako ima osnovne, če niti banka nima svoje aplikacije, da lahko vidim tekoče stanje?
Kot drugo, kako naj windows prezrcalim v displej avta? Sej veš, navigacija pa branje mailov, sporočil, etc? Pade na celi črti.
Jebeš tak telefon, ki je ostal v letu 2012. Pa uporabnika v 2012 tudi.

RC37 ::

M$ je z wp 8.1 zapecatil svojo usodo glede mobilnih telefonov. Zau je bil to pac cajt ko so vsi "pozabli" kaj pomeni dober user interface. Potem so poskusali na vseh napravah rolat nazaj na bol normalne stvari (start meni na desktop verziji) ampak "priloznost zamujena ne vrne se nobena." Na splosno pa so vse te vecje firme "overpriced" samo zato ker je njihova nalepka gor.

krneki0001 ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Kako ima osnovne, če niti banka nima svoje aplikacije, da lahko vidim tekoče stanje?


Ker je tvoja banka nesposobna narest dobro internetno stran, ki bi na vseh napravah delovala pravilno, ni treba za to kriviti telefona in njegovega sistema.

orkan ::

Banka in app...imaš v vecini bank internetno stran kjer se lahk prijavis not. Zgleda da bi vsi imeli app za vsaki ku*** :)
Lp Orkan!!

andromedar ::

krneki0001 je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Kako ima osnovne, če niti banka nima svoje aplikacije, da lahko vidim tekoče stanje?


Ker je tvoja banka nesposobna narest dobro internetno stran, ki bi na vseh napravah delovala pravilno, ni treba za to kriviti telefona in njegovega sistema.


Moja banka ima dokaj dobro mobilno stran, ampak stvari, kot so plačevanje položnic s kamero telefona...pač ne delajo (če bi to SPLOH bilo možno integrirat v spletno stran). Imajo pa perfektno aplikacijo za mobilni telefon. Seveda ne za Symbian, Windows Phone in podobne obskurnosti.
Eh?

Modri dirkač ::

krneki0001 je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Kako ima osnovne, če niti banka nima svoje aplikacije, da lahko vidim tekoče stanje?


Ker je tvoja banka nesposobna narest dobro internetno stran, ki bi na vseh napravah delovala pravilno, ni treba za to kriviti telefona in njegovega sistema.


a nlb pa zna? Lahko slikaš položnice itd?
Everybody lies!

krneki0001 ::

Ne zna.

oiwedfhjweif ::

krneki0001 je izjavil:

Ker je tvoja banka nesposobna narest dobro internetno stran, ki bi na vseh napravah delovala pravilno, ni treba za to kriviti telefona in njegovega sistema.


orkan je izjavil:

Banka in app...imaš v vecini bank internetno stran kjer se lahk prijavis not. Zgleda da bi vsi imeli app za vsaki ku*** :)

Pa naj zraven nosim varnostne ključe za 3 banke, laptop z baterijo in še telefon s hotspotom, ker ima windows telefon lepši vmesnik, a premajhen tržni delež, da bi skupaj spocali v C++ 500 vrstic kode. Res so maderfakerji.

Mimogrede, razumem delovanje trga, s tem ko je MS pokopal WP, imamo težaven duopol; škoda, ampak prej kot slej se bo na trgu pojavila nova konkurenca, prej kot slej bo folku dokurčil android&ios. Dokler pa lahko 3 leta star android uporabljam na zadnjem softwerju z vsemi meni potrebnimi funkcijami in orodji (programi ali najstniško "appi"), mi dol visi za windows in vso ostalo tržno drobnarijo.

Modri dirkač ::

Ne bo.

Prednost, ki sta si jo android in ios priborila v vseh teh letih pri app-ih je nemogoče nadoknadit, kar je izkusil tudi MS.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

Modri dirkač je izjavil:

Ne bo.

Prednost, ki sta si jo android in ios priborila v vseh teh letih pri app-ih je nemogoče nadoknadit, kar je izkusil tudi MS.


Nemogoče?

Ales ::

Nokio je kar dobro spravil na kolena Elop, CEO, ki ga je MS poslal da pripravi zadevo za prevzem. Tip je ob prihodu Nokie N9 in MeeGo na trg zadevo skenslal in zraven potopil še Symbian. Ekvivalent samomoru, samo da je on za tisto pobral konkretne miljone.

Seveda se kaj podobno izrednega lahko zgodi tudi komu drugemu. Ampak spraviti na kant eno firmo ali pripeljati neko novo firmo z novim eko sistemom na trg sta dve popolnoma različni stvari.

Bo npr. Purism Librem 5 z Linuxom uspel? Nekako dvomim. Začetni kapital pa so nabrali brez nekih velikih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

krneki0001 ::

Modri dirkač je izjavil:

Ne bo.

Prednost, ki sta si jo android in ios priborila v vseh teh letih pri app-ih je nemogoče nadoknadit, kar je izkusil tudi MS.


MS lahko vse nadoknadi, če naredi telefon, ki bo baziral na 64 bitnem x86 procu in da gor windows 10, kjer bodo vse aplikacije, ki so sedaj na pc-ih laufale. S tem pa verjetno povozi tako Mr.dajte mi vse vaše podatke kot obgrizek.

xmetallic ::

-valvoline- je izjavil:

Trg bo-je odlocil ali je ms crap uporaben ali ne. Desktop okna majo primat izkljucno zarad dx in igrce, se bi kasna linux opcija znala zalaufat spile podobno winsem bi se desktop department v kratkem pocrkal.

Neumnost. Desktop se ne vrti samo okoli igric. Okej, za vas otroke verjetno res ostali pa uporabljamo računalnik še za kaj drugega. Windows nima prav nobene alternative. Vedno se bo najdla vsaj ena aplikacija, program zaradi katerega ljudje ne bodo šli na Linux. Snapchat je en tak primer. Ena sama aplikacija, zaradi katere WP ni uspel pri mladini, kljub solidnim telefonom in nizki ceni. Poleg tega pa danes skoraj z vsakim PC-jem dobiš prednaložene windowse in ti ni treba kupovat licence posebej, kar bi bil edini razlog za navadnega laika, da bi mogoče šel na linux. Pa še to smo videli, da večina raje downloada/plača (piratsko) verzijo Windowsa kot legalne linuxe.

Mimogrede, igralci so prvi množično presedlali na Windows 10. Malo verjetno, da bi vsi takoj tekli na linux, če bi se tam pojavile igre. Zakaj bi menjal platformo če zanesljivo deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

andromedar ::

krneki0001 je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Ne bo.

Prednost, ki sta si jo android in ios priborila v vseh teh letih pri app-ih je nemogoče nadoknadit, kar je izkusil tudi MS.


MS lahko vse nadoknadi, če naredi telefon, ki bo baziral na 64 bitnem x86 procu in da gor windows 10, kjer bodo vse aplikacije, ki so sedaj na pc-ih laufale. S tem pa verjetno povozi tako Mr.dajte mi vse vaše podatke kot obgrizek.


Neumnost. V bistvu tako velika neumnost, da je ne bi pričakoval od tebe.
Pustimo najprej to, da ne bo x86 telefona, ker je x86 za to neprimeren. Intel je to (sicer dokaj pozno) spoznal in zato opustil vse v tej smeri. Večja neumnost kot x86 telefon je pa to, da bi nekdo hotel desktop aplikacijo na telefonu. Kaj bi pa delal na telefonu, kar delaš na desktopu? Boš se šel računovodstvo ali morda obdelavo slik? Montažo in obdelavo filmov ali sistemsko administracijo strežnikov...morda vrtilne tabele in desktop publishing? Ker to so aplikacije, ki jih ljudje uporabljajo na desktopu (z dobrim razlogom) in ne na telefonu. Ok, za facebook se še da gledat na telefonu z browserjem, če si dokaj nezahteven in te 5" ekran ne moti. Katero desktop aplikacijo bi pa ti poganjal na telefonu, hm?
Ergo, desktop aplikacije nimajo NOBENEGA vpliva na phone market.

Microsoft se lahko vrne samo tako, da med narod razdeli 100 milijonov ZASTONJ flagship telefonov in sam napiše pol milijona vrhunskih aplikacij. Oboje so v manjšem obsegu poskušali (talali telefone zelo pod ceno konkurence in sami za druge pisali aplikacije) in vseeno pogoreli.
Zato se še samo kaki slo-techovec dotakne MS telefona. Ostali pa ga "ne bi kamnom gađali, kamoli štapom dirali".
Eh?

Netrunner ::

@andromedar => Ti pa tudi znaš nakladat.

WP je pokopalo pomankanje aplikacij, vendar če bi podpiral enako kot desktop bi to vsekakor pripomoglo k obstoju. Normalno je da na telefonu ne boš poganjal video obdelave ipd, vendar tisto kar dejansko rabiš in je smiselno.

WP se lahko vrne in močno upam da se bo. Verjetno bi bilo smiselno da bi se bolj specializirali v bussines telefone in namesto namenskih appov bi poganjali kar spletne aplikacije. Kakorkoli, upam da se bodo česa domislili saj konkurence nikoli ni preveč.

Masamune ::

lp, j

andromedar ::

Netrunner je izjavil:

@andromedar => Ti pa tudi znaš nakladat.

WP je pokopalo pomankanje aplikacij, vendar če bi podpiral enako kot desktop bi to vsekakor pripomoglo k obstoju. Normalno je da na telefonu ne boš poganjal video obdelave ipd, vendar tisto kar dejansko rabiš in je smiselno.

WP se lahko vrne in močno upam da se bo. Verjetno bi bilo smiselno da bi se bolj specializirali v bussines telefone in namesto namenskih appov bi poganjali kar spletne aplikacije. Kakorkoli, upam da se bodo česa domislili saj konkurence nikoli ni preveč.


No, katero desktop aplikacijo se pa tebi zdi smiselno poganjat na telefonu?
Eh?

xmetallic ::

andromedar je izjavil:

Ker to so aplikacije, ki jih ljudje uporabljajo na desktopu (z dobrim razlogom) in ne na telefonu.

Continuum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Rok Woot ::

Furbo je izjavil:

Klasika, MS se vedno zažene papagajati druge in ponavadi propade. Karkoli vidijo in se jim zdi, da bi lahko prinašalo denar, grejo skopirat.

Pač okorela in birokratska firma, izpade, kot bi udeleženec the biggest looserja tekmoval v teku z maratoncem.


Word se v paketu Office prodaja za med. Torej jim gre kopiranje kar dobro od rok.

RC37 ::

WP se je uporabnikom priskutil z windows 8. In tega slabega glasa se je težko otresti. Na računalnikih je windows obstal samo zaradi programov in ne napisa microsoft. Dokler ne bo appov je pač stvar zamrznjena v stanju v kakršnem je. Pa sploh ne igram igric na telefonu (buljenje v 4" screen ni moja stvar) in nimam facef**k in ksiht-slikarjenje zadev na telefonu. Mam pa rad možnost, da spremenim delovanje sistema da mi bolj ustreza (npr. launcherji na androidu...). Je pa res, da je steve ballmer zaj***u vse, kar je ms v 30 letih nardu (zdaj si je prislužu kratico M$). Sploh z Win 8 ki je pokvaril vse, kar je bil windows mobile pred tem. Spomnim se še časov starih pocketpc naprav z Windows CE (predhodnik mobile). Delalo je vredu. In tudi UI je bil podoben desktop verziji. Bile so tudi dobre aplikacije npr. total commander ki je bil boljši kot ta, ki je zdaj na Windows mobile 10 storu. Zdej pa so ga (steva) odstavli in zdej počasi poskušajo škodo popravt in si pridobit userje.

krneki0001 ::

andromedar je izjavil:

Zato se še samo kaki slo-techovec dotakne MS telefona. Ostali pa ga "ne bi kamnom gađali, kamoli štapom dirali".


Če bi ti vedel, koliko starejših ljudi ima WP, bi se malo zamislil.

andromedar ::

xmetallic je izjavil:

andromedar je izjavil:

Ker to so aplikacije, ki jih ljudje uporabljajo na desktopu (z dobrim razlogom) in ne na telefonu.

Continuum


Ne razumem Continuuma, niti Samsungovega Dex-a ne...oz ne vidim nobene uporabne vrednosti v tem.
Nikjer, kjer bi recimo potreboval desktopa (pa imam s sabo samo telefon), nisem videl naključno stat monitorjev s tipkovnicami in miškami. Je kdo od vas?
Na primer, grem na sprehod in me nekdo pokliče, da nujno potrebuje nek dokument od mene (ki še ni napisan) in...glej ga zlomka, tukaj v parku me na klopci čakajo spodoben monitor, miš in tipkovnica ter dock za natančno moj model telefona. Kako naključje! Zadnjič sem na sprehodu, kasneje v nakupovalnem centru in na kopališču popoldne videl 8 (!) takih kompletov, ki so čakali nekoga, ki jih bo potreboval. Ampak MSju in Samsungu ni uspelo prepričat s to bebavo idejo...(cca.) nikogar...zato so bili cel dan nezasedeni.

Ideja, da bi nekaj urejal na telefonu je neumna, tudi s podhranjenimi aplikacijami na telefonu je tako. Priklopit ga nimaš kam...razen v službi ali doma (kjer pa itak imaš 'full fledged' desktop pc, s syncanjem v cloud - tako da so vedno vsi dokumenti na istih verzijah).
Kaj je torej prednost in 'killer feature' Continuuma? Da prišparaš na enem 100 eur pcju, ki bi isto nalogo naredil neprimerno bolje in bolj udobno? Hkrati pa imaš denar za flagship telefon?
Eh?

krneki0001 ::

Jaz ga imam zato, da mi ne brni nič v sobi, ampak so vsi računalniki v kleti. V sobi imam continuum, 27" monitor, miš in tipkovnico.

solatko ::

RC37 - Vidiš ravno obratno od mene, saj mi je bil windows 8.1, ki sem ga uporabljal že na pc in prenosnikih, takoj všeč in domač, je pa res, da sem na računalnikih namestil start gumb, na telefonu pa je to delovalo super. Prvo, kar me je poleg domačega okolja navdušilo, je bila odsotnost raznih dodatkov telefonskih operaterjev, znaki, screen-i,... samo lep čist sistem, tudi brez dodatkov izdelovalca telefonov.
Na zaslonu sem imel znake - telefoniranje, koledar, poštni odjemalec in v njegovem sklopu 5 različnih mailov, word in excel, vreme in zemljevide, po ostalo sem hodil v -> vse aplikacije. Odlično je in še deluje skype, teamviewer, Edge in Firefox, CAD-ove aplikacije in še kaj bi se našlo.

andromedar - zato pa imaš dropbox, one note in one drive, da ti nekdo, nekje to napiše, pošlje, ti digitalno podpišeš in pošlješ naprej, še prej pregledaš in popraviš kar ti ni všeč.
Se pa zgodi, da prideš v pisarno, kjer imajo ugasnjen računalik, vzameš iz žepa škatlico cigaret, priklopiš miš in tipkovnico in vse narediš sam, brez da bi karkoli počel na tujem računalniku.
Cel kup je takih momentov, ki ti taka vseuporabnost, s programi, katere uporablja večina podjetij in državna uprava, vključno z geodezijo,.... pride še kako prav in ti lahko prihrani ogromno časa in sredstev.

Prejšnji teden sem v nekem lokalu, ravno na ta način, urejal kolegov računalnik v Nemčiji. Samo s telefonom nebi šlo, oziroma je bila nevarnost napak z moje strani prevelika.
Delo krepa človeka

andromedar ::

solatko je izjavil:

...

andromedar - zato pa imaš dropbox, one note in one drive, da ti nekdo, nekje to napiše, pošlje, ti digitalno podpišeš in pošlješ naprej, še prej pregledaš in popraviš kar ti ni všeč.
Se pa zgodi, da prideš v pisarno, kjer imajo ugasnjen računalik, vzameš iz žepa škatlico cigaret, priklopiš miš in tipkovnico in vse narediš sam, brez da bi karkoli počel na tujem računalniku.
Cel kup je takih momentov, ki ti taka vseuporabnost, s programi, katere uporablja večina podjetij in državna uprava, vključno z geodezijo,.... pride še kako prav in ti lahko prihrani ogromno časa in sredstev.

Prejšnji teden sem v nekem lokalu, ravno na ta način, urejal kolegov računalnik v Nemčiji. Samo s telefonom nebi šlo, oziroma je bila nevarnost napak z moje strani prevelika.


Vidiš, jaz pa še nisem slišal za tak primer...niti to, da bi kdo drug namesto mene pisal moje dokumente (čeprav digitalno podpišem lahko skoraj 100% tudi na mojem telefonu), niti da bi po naključju prišel v pisarno, kjer bi stali ugasnjeni in neuporabljeni PCji s priključki za točno moj telefon (saj ti dockov in kablov verjetno ne nosiš skoz s sabo, ne? ...ali pač?)

Čakaj, čakaj...ti si dejansko šel na pijačo v lokal, nato pa je prišlo do nujne situacije z računalnikom tvojega kolega v Nemčiji...nakar si zagledal tam v kotu ugasnjen PC...in si priklopil gor svoj telefon in si kolegu v Nemčiji popravil računalnik? Resno?
Če sem to tako prav razumel, potem nimam več vprašanj 8-O
Eh?

solatko ::

Dok, da spremeniš telefon v računalnik je manjši, kot je škatla cigaret in jo imam vedno s seboj. Na projektih lahko dela več ljudi in verjetno ne bo nekaj nujnega ali kak dopis, delal nekdo, ki je na terenu, ampak lahko to stori človek, ki je v pisarni, ob vsej dokumentaciji in podatkih, poštima papir in, ker dela v share mapi, dobiš praktično takoj na svoj telefon, v okolju office, ki je sestavni del OSM, pregledaš, na hitro popraviš, lahko tudi na klopci v parku, podpišeš in pošlješ naročniku. Tako simpl zadeve še nikoli niso potekale, razen, če si s seboj nosil prenosnik ali tablico.

Sedeli smo na kavici, ko me je poklical kolega, da ima nujno delo in mu ga serje računalnik in gdaj bom doma, da mu to poštimam (pač uporabniška zvedavost, pritiska tisto kar nebi smel in reči ne delujejo več), vprašam kelnerja, če imajo kak frej računalnik, miška in tipkovnica priklopljena na USB razdelilcu pri ekranu in hop, čez dobro minuto, sem bil na TeamViewer-ju, povezan z njegovim računalnikom, skok na ninite, super antispyweare dela čudeže in v dobre pol ure, je bila mašina kot nova.

To je bil pač slučaj, vendar z ogrizkom ali robotkom, nebi šlo. TV sicer tele na vseh sistemih, samo brskanje po mapah, registru,... ni ravno delo, ki ga opravljaš na 4 - 6 - ih inčih, brez tipkovnice in miške.

Druga zadeva - slikaš neko zadevo in pri prvem wi-fi se slika sinhronizira v One drive in si jo lahko ogleda vsak, ki mu daš dostop do javne mape. Tako mi je mehanik po telefonu povedal kaj naj naredim, ko so začele na armaturi svetit neke lučke, potem pa sem se lepo odpeljal domov. Če nebi imel tega, bi moral pošiljat MMS-e, potrebno bi bilo par klicev, tako pa je bila zadeva urejena v parih minutah.

Res mi nebi pasalo na Androidu iskat aplikacije, ki jih rabim ta moment in so del M$ programja, saj večina sogovornikov uporablja opremo, na kateri ne teče linux ali Android, pa tudi ios ne in je komunikacija brez problemov.
Delo krepa človeka

andromedar ::

solatko je izjavil:


To je bil pač slučaj, vendar z ogrizkom ali robotkom, nebi šlo. TV sicer tele na vseh sistemih, samo brskanje po mapah, registru,... ni ravno delo, ki ga opravljaš na 4 - 6 - ih inčih, brez tipkovnice in miške.

Druga zadeva - slikaš neko zadevo in pri prvem wi-fi se slika sinhronizira v One drive in si jo lahko ogleda vsak, ki mu daš dostop do javne mape. Tako mi je mehanik po telefonu povedal kaj naj naredim, ko so začele na armaturi svetit neke lučke, potem pa sem se lepo odpeljal domov. Če nebi imel tega, bi moral pošiljat MMS-e, potrebno bi bilo par klicev, tako pa je bila zadeva urejena v parih minutah.

Res mi nebi pasalo na Androidu iskat aplikacije, ki jih rabim ta moment in so del M$ programja, saj večina sogovornikov uporablja opremo, na kateri ne teče linux ali Android, pa tudi ios ne in je komunikacija brez problemov.


Vse to so stvari, ki delujejo na mojem telefonu iz leta 2013 - čeprav ne pridem na idejo nosit MHL->HDMI kabla in usb huba s sabo. Sem pač čuden.
Še vedno pa ne vem kaj je tu prednost Windows Phone.

Res mi nebi pasalo na Androidu iskat aplikacije, ki jih rabim ta moment in so del M$ programja, saj večina sogovornikov uporablja opremo, na kateri ne teče linux ali Android


A na Windows telefonu pa si lahko poiskal Teamviewer? Ali je Teamviewer del MS programja? Jaz sem mislil, da Ms telefoni pridejo "čisti". Kaj pa ima veze linux in Android, če hočeš nekomu poslat sliko? Za to je v Androidu email (najbolj smiselno) ali...če bi hotel tako zakomplicirat kot ti - Google Photos s privzeto avt. sinhronizacijo. Razlika je samo v tem, da se pri na Androidu sinhronizira takoj, za One drive sem pa bral, da lahko traja tudi dneve, preden se slike pojavijo v oblaku. Oboje je na telefonu out-of-the-box.

No, sicer pa je vseeno - vsakemu svoje. Ne me razumet kot nekega Android zealota. Uporabljam ga samo zato, ker ni nič boljšega in kar bi bolj pasalo v to, kar mi je pri srcu.
Lahko noč
Eh?

solatko ::

Meni pač Android ne sede in mi bo WP manjkal, če ne bojo kej uštimal, bom pač moral oživit prenosnik, kadar bom vedel, da lahko pričakujem kakšno nujno zadevo.

TV je pač narejen za vse sisteme, vendar androida ne moreš enostavno priklopit na monitor, mu dodat tipkovnico in miško, ter v Windows okolju, urejat kaj na drugi mašini, bi moral s telefona, kar pa moraš priznati je mučno in glede na to, da me tudi že vid malo hebe, prsti malo nerodni je možnost napak precej velika.

One drive deluje takoj, če imaš odprto podatkovno povezavo, sicer pa v momentu, ko se poveže v wi-fi, enako kot dropbox.

Večina, s katerimi komuniciram ali imam z njimi poslovne odnose, ima doma in v službah Windows sisteme in je tako najlažje.
Delo krepa človeka

Ales ::

solatko je izjavil:

... TV je pač narejen za vse sisteme, vendar androida ne moreš enostavno priklopit na monitor, mu dodat tipkovnico in miško, ter v Windows okolju, urejat kaj na drugi mašini, bi moral s telefona, ...

Halo... seveda ga lahko priklopiš na monitor ter mu dodaš tipkovnico in miško.

Še več, jaz imam na svojem poln Linux desktop OS, ki se lepo pojavi na monitorju, medtem ko je na ekranu telefona še vedno običajen Android in lahko medtem kličem, sprejemam klice, itd., na ekranu pa uporabljam OS. Vse laufa s telefona.

Sicer pa se redko poslužujem tega. Laptop, ki ima malo več kot 1 kg in 11 ur avtonomije naredi zadevo v veliki meri nepotrebno.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Res mi nebi pasalo na Androidu iskat aplikacije, ki jih rabim ta moment in so del M$ programja, saj večina sogovornikov uporablja opremo, na kateri ne teče linux ali Android, pa tudi ios ne in je komunikacija brez problemov.


Ne rabiš. Imaš na androidu skoraj vse od MS (razen sistema), tako da vse to lahko delaš sedaj tudi na androidu. Jaz imam več MS aplikacij na androidu kot pa samih googlovih. Na androidu imam kompleten office (outlook, word, excel, powerpoint), cortano, remote desktop, onedrive, authenticator, ....). Celo skin imam tak, da je android telefon bolj podoben WP kot zmazku od androida.
Uporabljam pa oba, tako WP kot android.

krneki0001 ::

andromedar je izjavil:

Razlika je samo v tem, da se pri na Androidu sinhronizira takoj, za One drive sem pa bral, da lahko traja tudi dneve, preden se slike pojavijo v oblaku. Oboje je na telefonu out-of-the-box.

One drive deluje enako kot google drive. Snhronizira se takoj. In to tako hitro, da ko slikam, mi slike takoj prenese na onedrive in iz onedrivea še v sinhronizirane mape na samem domačem računalniku in prenosniku (če je le ta prižgan, domača mašina je pa itak 24/7/365 prižgana).

Netrunner ::

@andromedar => na osnovi tvojih postov sem razbral da nima smisla racianalno debatirati s tabo saj tvoje mnenje je izgleda edino pravilno.

andromedar ::

Še vedno čakam na tvoj racionalen odgovor glede tega, katero desktop aplikacijo bi ti poganjal na telefonu (kar bi po tvojem doprineslu k obstoju WP10 na trgu).
Pa pustimo zdaj Continuum - to je itak samo za flagshipe in že zaradi načina uporabe odpade za 99% potencialnih kupcev, ki nimajo takšnih zelo specifičnih zahtev.
Eh?

krneki0001 ::

Vse desktop aplikacije kar ni procesorsko in grafično zahtevno.
Če pa rabiš več, uporabiš pa ohišje z večjim ekranom, kot je imel to rešeno HP X3, ko si ga vtaknil v "prenosnik" brez proca, rama in grafične (to je uporabljal od telefona)

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

andromedar je izjavil:

Ne razumem Continuuma, niti Samsungovega Dex-a ne...oz ne vidim nobene uporabne vrednosti v tem.
Nikjer, kjer bi recimo potreboval desktopa (pa imam s sabo samo telefon), nisem videl naključno stat monitorjev s tipkovnicami in miškami. Je kdo od vas?
Na primer, grem na sprehod in me nekdo pokliče, da nujno potrebuje nek dokument od mene (ki še ni napisan) in...glej ga zlomka, tukaj v parku me na klopci čakajo spodoben monitor, miš in tipkovnica ter dock za natančno moj model telefona. Kako naključje! Zadnjič sem na sprehodu, kasneje v nakupovalnem centru in na kopališču popoldne videl 8 (!) takih kompletov, ki so čakali nekoga, ki jih bo potreboval. Ampak MSju in Samsungu ni uspelo prepričat s to bebavo idejo...(cca.) nikogar...zato so bili cel dan nezasedeni.

Ideja, da bi nekaj urejal na telefonu je neumna, tudi s podhranjenimi aplikacijami na telefonu je tako. Priklopit ga nimaš kam...razen v službi ali doma (kjer pa itak imaš 'full fledged' desktop pc, s syncanjem v cloud - tako da so vedno vsi dokumenti na istih verzijah).
Kaj je torej prednost in 'killer feature' Continuuma? Da prišparaš na enem 100 eur pcju, ki bi isto nalogo naredil neprimerno bolje in bolj udobno? Hkrati pa imaš denar za flagship telefon?


Zato ker živiš v Sloveniji. V ZDA ima vsak boljši hotel v sobi TV/monitor. Ker je to noviteta na trgu trenutno v večini še nimajo tipkovnic in mišk za vsako sobo ti jo bodo pa zrihtali če boš rabil. Continnum deluje trenutno prek docka so pa imeli že načrte (mogoče tudi implementacijo), da se na monitor povežeš brez docka, tipkovnico in miš pa prek BT-ja. W10 ima namreč built in 'Connect to wireless display', ki omogoča, da se prek omrežja priklopiš na TV/monitor.

krneki0001 ::

Na novejše Lenovo prenosnike se lahko priklopiš brez docka in se recimo slika iz telefona prenese na ekran prenosnika.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Sedaj se tudi vidi, da je Continuum slepa veja.
Prišli smo že tako daleč, da bodo lahko klasični mobiteli nosili full verzijo windowsov oz. Linux.

https://windowsunited.de/2017/10/19/sam...

Najbolj bo pa nastradal Intel, ker se ni podvizal in naredil primeren procesor.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Invictus ::

Intel je tukaj definitivno zajebal.

Problem x86 sveta je preprosto v tem, da mora držat združljivost za nazaj... In to tepe Intel (pa AMD tudi ;))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cekr ::

https://mspoweruser.com/say-goodbye-to-...

Sedaj sem samo še čaka na Win10arm in zadeva je rešena. Vsaj hw in sw.
Pravno in finančno pa sigurno ne. Intel ne bo tiho. Par EUR/$ na telefon bo sigurno Intlovih.

In tako bo MS skozi stranska vrata prišel poceni do veliko aparatov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

andromedar ::

cekr je izjavil:

https://mspoweruser.com/say-goodbye-to-...

Sedaj sem samo še čaka na Win10arm in zadeva je rešena. Vsaj hw in sw.
Pravno in finančno pa sigurno ne. Intel ne bo tiho. Par EUR/$ na telefon bo sigurno Intlovih.

In tako bo MS skozi stranska vrata prišel poceni do veliko aparatov.


Daj ne sanjaj no.
Linux, ki se poganja na Galaxyju je dejansko samo "App", ki teče na Androidovem jedru.
Ta "full linux" je bolj kot ne marketinško nakladanje.

In ne, Ms na ta način ne bi prišel na veliko aparatov, ker tega (tudi če bi kdaj dejansko obstajalo) ne bi uporabljal skoraj nihče. Ne glej na svet samo skozi svoje oči računalniškega zanesenjaka, ampak povprečnega zemljana.
Eh?

Ales ::

Kaj te moti pri Linux jedru, ki ga uporablja Android? Cele linux distribucije že zdavnaj tečejo na teh napravah, če nič drugega v virtualnih okoljih znotraj Androida. Kaj je narobe z MaruOS recimo?

SambaShare ::

andromedar je izjavil:


Daj ne sanjaj no.
Linux, ki se poganja na Galaxyju je dejansko samo "App", ki teče na Androidovem jedru.
Ta "full linux" je bolj kot ne marketinško nakladanje.


Ugibam da govorijo o Dockerju? Če ja, je to super stvar.

krneki0001 ::

Ales je izjavil:

Kaj te moti pri Linux jedru, ki ga uporablja Android? Cele linux distribucije že zdavnaj tečejo na teh napravah, če nič drugega v virtualnih okoljih znotraj Androida. Kaj je narobe z MaruOS recimo?


Linux je brez problema laufal na mašinah, kot so bili kompakovi in HP-jevi iPAQ-I, ki so imeli v osnovi windows mobile 2003 gor.
Na modelu HX4700 je vse laufalo tekoče sicer z okrnjenim linuxom. Pa je bil to model iz leta 2004 s 624mhz enojedrnim procesorjem, 64mb rama in 128mb roma. Vem ker sem imel točno ta model in smo se ogromno špilal z njim, med drugim tudi portanje linuxa nanj. Na ipaqu 214, ki je imel pa 128mb rama in 256mb roma je pa android brez problemov delal.

xmetallic ::

cekr je izjavil:

Sedaj se tudi vidi, da je Continuum slepa veja.
Prišli smo že tako daleč, da bodo lahko klasični mobiteli nosili full verzijo windowsov oz. Linux.

https://windowsunited.de/2017/10/19/sam...

Najbolj bo pa nastradal Intel, ker se ni podvizal in naredil primeren procesor.

In zakaj bi bil Continuum slepa veja? Tudi če mobitel laufa full verezijo windowsa še vedno rabiš proxy ki bo pretvoril mobile obliko v desktop. Istočasno lahko uporabljaš telefon kot telefon in kot PC. Medtem ko na mobitelu bereš mejle, pišeš SMS imaš na monitorju lahko odprt nek drug app. Continum je service, ki to omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

krneki0001 ::

S telefonom lahko delaš vse (brskaš po netu, sms, klici, hkrati pa predvajaš preko continuuma film v fullHD na TV-ju ali monitorju. Sprobano to v živo na lumii 950XL in 950.
Samo še pretvorit bi moralo winse za telefon v full winse, pa bi bila zmaga.

Machete ::

krneki0001 je izjavil:


Samo še pretvorit bi moralo winse za telefon v full winse, pa bi bila zmaga.


To bi bilo smotrno, ampak MS tega skoraj sigurno ne bi spet prav speljal. Kot pa je sedaj, pa je android daleč bolj 'PC' kot wp (in ios). Android je neprimerljivo bolj uporaben pri vsaki nalogi operiranja z dokumenti. Možnosti so res impresivne in končno opriraš s telefonom skoraj kot bi bil na pcju. Mene je prepričal nahitro. Še onedrive dela veliko hitreje in synca kot je treba.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

Android je neprimerljivo bolj uporaben pri vsaki nalogi operiranja z dokumenti.


Samo če MS office uporabljaš. Vse ostalo je polizdelek in deluje zanič na androidu.

Ampak z dokumenti ni problema niti na WP v officeu in onedriveu.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272602222 (193707) karafeka
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319164 (13717) cekr
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546064 (24769) RC37
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317230 (13888) hojnikb
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118362 (6657) hojnikb

Več podobnih tem