» »

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil?

1 2
3
4 5

xmetallic ::

andromedar je izjavil:

To imajo mulci samo, dokler nimajo v življenju resnih stroškov in živijo samo za telefon (in prvi avto). Ko odrastejo se to spremeni.

Mogoče ja, mogoče ne. Dokler operaterji ponujajo telefone na obroke bodo flagshipi kar aktualni.

Apofis ::

andromedar je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Android share se bo v prihodnosti začel zmanjševat njegov delež pa bo prevzel iOS. Zdej ko so Android flagshipi v istem cenovnem rangu kot iPhone bo marsikdo premislil če za ta denar ni bolje vzeti kar iPhone.


Zakaj predvidevaš, da bodo jutri kar naenkrat vsi android userji hoteli še samo flagshipe? To je neka nova finta?
200-300 eur telefoni danes nudijo večino tega, kar nudijo flagshipi.
Jaz trdim ravno nasprotno - da se povprečna cena uporabnega android telefona počasi zmanjšuje.

Mal popravu:) Sicer pa ja, neki časa nucu nevemtočno kter Windows Mobile phone...ma kaka zmeda od uporabniškega vmesnika...sj se rad igram z novotarijami ipd., sam tiste kockice in samo upravljanje mi je čist zbilo moralo, tko da droid ftw

-valvoline- ::

Everything MS touches turns to shit... no vsaj v zadnjih par let :v

dexterboy ::

Torej Android nima zamenjave za Win 950 XL? ;)
Sem upal na kakšen predlog, ker se mi izteče pogodba pri A1.
Aha, hitro še en win telefon kup't, da bo mir še za nekaj let.
Našel Nokio 6?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

NikolormousB ::

Kakšno zamenjavo bi pa rad imel? 950XL je bil dober telefon pred 2 leti, danes se mu pa leta že precej poznajo.

dexterboy ::

Rad bi telefon istih karakteristik z Android okoljem. Saj ko sem takrat kupoval v Kranju Lunio, sem vprašal prodajalko kaj je enako v androidu, pa je pokazala na huawei P9, še cenovno skoraj enaka. Pa gledamo karakteristike, pa se zatakne pri FM radiju. Sploh ga ni imel! Drug prodajalec, fant, pa je trdil, da ima radio. No, on je imel P9 Lite in le-ta je res imel FM radio.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

-valvoline- ::

In kaj je tolk posebnega pri 950xl? Nokie so mel pac kakovostne carl zeiss lece, to je edino omembe vredno, big deal. Vzames pac google pixel 2 pa bo ce te zasoljena cena ne moti.
aja, dobijo se launcherji in skini z win10 lookom za android.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

In kaj je tolk posebnega pri 950xl?


FM radio :)

RC37 ::

No ja zdej ta windows mobile je zacaran krog. Ni userjev, ni appov, vice versa. Je pa tk da sem meu WP 8.1 in vem da za osnovne stvari je ok takoj ko pa hoces kaj vec od njega se pa konca. Dober zgled je Internet Explorer. V WP8.1 je default search engine bing (ki najde manj kot matkurja, ki je v zaostanku 10 let) in se ga ne da spremenit v google. Tudi homepage se ne da nastimat. Pol so vsaj homepage dali v WP10 v Edge ampak se zmeraj je to dober primer, kako se M$ ne potrudi in naredi po domace povedano sr**je. Pa da o graficni zasnovi ne govorimo. Ko sem mel WP8.1 sploh nisem rabil dosboxa da bi lah gledal Windows 2 enobarvne ikonce ker je bil moj telefon sam po seb neki dosbox. Stvari so grde, neki krogci in kvadrati ki jih petletnik ko prvic s paintu dela zna narisat lepse. Itak so nastavitve v WP8.1 samo seznam teksta (zgleda dolgo ko litanije matere bozje) ki pa je 9/10 od tega nefunkcionalno. Pa f****g dark mode. Res zgleda ko msdos. Siv text na crnem ozadju. Ce pa dam na svetlo shemo je pa siv text na umazano beli barvi (nekej takega ko so bli vcasih beli printerji ce si jih 20 let na soncu pustu).

Un njihov M$ account si pa nej nekam zatlacijo ko se koledarja ne mors odpret ne da bi se registriral.

blackbfm ::

Android share se bo v prihodnosti začel zmanjševat njegov delež pa bo prevzel iOS. Zdej ko so Android flagshipi v istem cenovnem rangu kot iPhone bo marsikdo premislil če za ta denar ni bolje vzeti kar iPhone.


Jz imam za isti keš še vedno rajš androida. Ko bo najnovejši iphone recimo za 1/3 cenješi od androidnih flagshipov sem pa mogoče pripravljen it nazaj na ios:))

xmetallic ::

RC37 je izjavil:

... Pa f****g dark mode. Res zgleda ko msdos. Siv text na crnem ozadju. Ce pa dam na svetlo shemo je pa siv text na umazano beli barvi (nekej takega ko so bli vcasih beli printerji ce si jih 20 let na soncu pustu).

Pri Androidu vsi omenjate fleksibilnost tovrstnih nastavitev kot prednost, skine, itd, ko pa M$ uporabnikom da na voljo več različnih tem je pa to problem. Dark theme je poleg tega, da podaljša avtonomijo baterije tudi prijaznejši do oči še posebej v nočnih urah. AFAIK je dark mode optional.

WP 8.1 in W10 sta kot noč in dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Netrunner ::

xmetallic je izjavil:

Android share se bo v prihodnosti začel zmanjševat njegov delež pa bo prevzel iOS. Zdej ko so Android flagshipi v istem cenovnem rangu kot iPhone bo marsikdo premislil če za ta denar ni bolje vzeti kar iPhone.


ha ha, ta je pa lepa. Raje grem na staro regljo kot pa na iPhon-a

Pa kakorkoli obrneš, povprečen telefon ne bi smel stati več kot 200€, višji rank pa tam 400€. Kdor da več pa ... ne bom komentiral.

krneki0001 ::

Netrunner je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Android share se bo v prihodnosti začel zmanjševat njegov delež pa bo prevzel iOS. Zdej ko so Android flagshipi v istem cenovnem rangu kot iPhone bo marsikdo premislil če za ta denar ni bolje vzeti kar iPhone.


ha ha, ta je pa lepa. Raje grem na staro regljo kot pa na iPhon-a

Pa kakorkoli obrneš, povprečen telefon ne bi smel stati več kot 200€, višji rank pa tam 400€. Kdor da več pa ... ne bom komentiral.



Napaka. Flagship naj bo toliko kot en nov avto. Če imamo butlje, ki ga bodo kupili, je to samo odlično. Ovce so za striči.
Vidim ogromno ljudi, ki se usedejo v lokal in prvo kar je, vržejo ključe bmw-ja in iphone na mizo in mislijo da so pomembni. Pa takim je prav da jim zaračunaš avto in telefon. Če je tok neumen, da bo to plačal, pa naj. Sej v tem ni nič narobe.
Tudi jaz bi si želel proizvesti produkt, ki ga bodo ljudje z veseljem preplačali (večkrat).

codeMonkey ::

krneki0001 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Android share se bo v prihodnosti začel zmanjševat njegov delež pa bo prevzel iOS. Zdej ko so Android flagshipi v istem cenovnem rangu kot iPhone bo marsikdo premislil če za ta denar ni bolje vzeti kar iPhone.


ha ha, ta je pa lepa. Raje grem na staro regljo kot pa na iPhon-a

Pa kakorkoli obrneš, povprečen telefon ne bi smel stati več kot 200€, višji rank pa tam 400€. Kdor da več pa ... ne bom komentiral.



Napaka. Flagship naj bo toliko kot en nov avto. Če imamo butlje, ki ga bodo kupili, je to samo odlično. Ovce so za striči.
Vidim ogromno ljudi, ki se usedejo v lokal in prvo kar je, vržejo ključe bmw-ja in iphone na mizo in mislijo da so pomembni. Pa takim je prav da jim zaračunaš avto in telefon. Če je tok neumen, da bo to plačal, pa naj. Sej v tem ni nič narobe.
Tudi jaz bi si želel proizvesti produkt, ki ga bodo ljudje z veseljem preplačali (večkrat).


Jaz isto naredim s ključi od Škode in telefonom General Mobile s počenim zaslonom. Ne počutim se ravno pomembnega, mi je pa udobno, saj drugače težko sedim s tem v žepih.

krneki0001 ::

Ko grem jaz v lokal, ključe in mobitel pustim doma, s sabo imam samo denar. Je še lažje.

shadeX ::

Potem zgleda da je praktično konec zgodbe za Windows na telefonih? S tem ko je Bill priznal, da uporablja Android je verjetno še dokončno zapečatil usodo Windowsa.

Kot starš ne moreš pričakovati, da bo otrok pospravil sobo, če mu sam daješ drugačen zgled.

blackbfm ::

S telefoni po mizah se ni za igrat, ker (prevaranti) organizirano hodijo okoli in iščejo takšne tarče. Preden dojameš da si ostal brez je telefon že izklopljen in mogoče kilometer proč kdo ve. Lastne izkušnje>:D

Pri Androidu vsi omenjate fleksibilnost tovrstnih nastavitev kot prednost, skine


Meni se android sploh ne zdi pretirano fleksibilen. Vsaj te stock romi, kakšen ima kaj več, kakšen kaj manj, na splošno je še vedno preveč omejen.

MxxW5 ::

Saj menda ne misli kdo, da se je tale Belfiore oglasil na lastno pest ali pa da je Bill Gates kar naključno rekel, da uporablja Android? Šlo je za koordinirano akcijo vodilnih na MS, da uporabnikom še uradno povedo, kar sami vejo že vsaj dve leti: da je WP mrtev. In MS je to storil zavedajoč se, da jim bo sedaj res ušlo še tistih par najzvestejših uporabnikov in razvijalcev aplikacij. Skratka resnično so čakali do skrajnega konca, da so ljudem povedali, da je dve leti staro truplo resnično mrtvo.

Fin članek na AT:https://arstechnica.com/gadgets/2017/10...

Samo potrdi moje slutnje, da je MS za propad WP kriv resnično sam. Meni se postavlja le eno vprašanje: zakaj so dali na trg 950(XL) z nedokončanim softverom, čeprav se jim je takrat šlo za biti ali ne biti in so morali vedeti, da jih bo taka poteza dokončno pokopala? Po moje je odgovor le eden: že takrat so vedeli, da je game over. Zato so dali na trg tisto, kar so do takrat naredili in napravili križ čez celo stvar.

andromedar ::

MxxW5 je izjavil:

Saj menda ne misli kdo, da se je tale Belfiore oglasil na lastno pest ali pa da je Bill Gates kar naključno rekel, da uporablja Android? Šlo je za koordinirano akcijo vodilnih na MS, da uporabnikom še uradno povedo, kar sami vejo že vsaj dve leti: da je WP mrtev. In MS je to storil zavedajoč se, da jim bo sedaj res ušlo še tistih par najzvestejših uporabnikov in razvijalcev aplikacij. Skratka resnično so čakali do skrajnega konca, da so ljudem povedali, da je dve leti staro truplo resnično mrtvo.

Fin članek na AT:https://arstechnica.com/gadgets/2017/10...

Samo potrdi moje slutnje, da je MS za propad WP kriv resnično sam. Meni se postavlja le eno vprašanje: zakaj so dali na trg 950(XL) z nedokončanim softverom, čeprav se jim je takrat šlo za biti ali ne biti in so morali vedeti, da jih bo taka poteza dokončno pokopala? Po moje je odgovor le eden: že takrat so vedeli, da je game over. Zato so dali na trg tisto, kar so do takrat naredili in napravili križ čez celo stvar.



950-ka ni odločala o ničemer več. Takrat je bilo že konec. S takim SW so jo verjetno izdali namenoma, da spravijo userje dol s sistema. Ne moreš ti ekosistema ugasnit, če imaš 5% ali 10% tržni delež - čeprav se sam zavedaš, da zadeva ne vodi nikamor in je nima smisla vzdrževat. Ostalo je bila le predstava za naivne.
Eh?

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Kaj pa tiste zgodbice da naj bi w10 podpiral android aplikacije oz. nekaj podobnega? Se ni govorilo nekaj v tej smeri? To bi bilo zakon .... škoda, pogrešal bom WP

RC37 ::

Dark theme je poleg tega, da podaljša avtonomijo baterije tudi prijaznejši do oči še posebej v nočnih urah


Podaljša avtonomijo samo pri WP7 ker je tisto dejansko ugasnjen ekran, pri novih verzijah (8, 10) pa ne. Poleg tega pa vse skupaj zgleda kot kak quick&dirty hack da jim ni treba se z vmesniku potrudit. Ta njihov "metro" design je korak nazaj.

Kaj pa tiste zgodbice da naj bi w10 podpiral android aplikacije oz. nekaj podobnega? Se ni govorilo nekaj v tej smeri? To bi bilo zakon .... škoda, pogrešal bom WP


Mam še zdaj v predalu tisto lumio 535, mam gor WP10 in ni nobene podpore raznim takim stvarem.

Sicer pa ja, tudi Android je omejen. Na svetu je itak edini način, da imaš popolen OS da si ga sam narediš. Pri vsakem je nekaj narobe, ampak Windows mobile je pa katastrofa na celi črti.

Netrunner ::

RC37 je izjavil:

Windows mobile je pa katastrofa na celi črti.


Ne razumem zakaj tak negativni stavek? Meni je WP zakon in ne bi ga zamenjal za nič drugega. Ima svoje pomankljivosti in vsekakor je pomankanje aplikacij vendar drugače sam OS pa je vrhunski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

konspirator ::

Netrunner je izjavil:

Kaj pa tiste zgodbice da naj bi w10 podpiral android aplikacije oz. nekaj podobnega? Se ni govorilo nekaj v tej smeri? To bi bilo zakon .... škoda, pogrešal bom WP

To je veljajo za BB v10.
--

bajker ::

 SG 8

SG 8

 ajfon 8

ajfon 8

 Lumia 950XL

Lumia 950XL



Ne vem, no, vem da sem pristranski, ampak vseeno mi WP zgleda najbolj lepo in funkcionalno. Vem, da se da vsako zadevo spimpat, (Android malo bolj, ios malo manj, WP pa v celoti), zato sem vzel čisto defaultne slike iz Telekomove zbirke telefonov.
Gugl bi moral odkupit WP od MS in naredit malo boljši interface :D.

krneki0001 ::

Zanimivo mi je to, da vsi trdijo, da na WP ni programov, jaz imam pa na androidu samo sistem in klicanje ter sms-e od androida, ostalo imam pa vse od microsofta, ker ne najdem nobene pametne aplikacije za isto stvar, ki mi jo microsoft nudi. Dobesedno ni nič pametnega. Več milijonov aplikacij, pa vse sami zmazki.
Res je, za vsako zadevo je po tisoč aplikacij, ki delajo eno in isto, ampak vse so eni sami zmazki in polizdelki. Nič ni dobrega, gui-ji so zmazki, nekonsistentni, zanič, al pa zbirajo podatke o tebi in jih pošiljajo na stotine različnih naslovov,...

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Pride ženička v Telekomov center. Zaželela si je nov telefon. Rabila bi ga samo za klicanje, mogoče še kakšen sms, fotoaparat, kalkulator. Drugega itak ne bi znala in tudi ne rabi. Všeč ji je bil Lumia 650.
Prodajalka ji uredi skoraj vse papirje, ko pride mimo nek mlajši prodajalec in jo prepričuje, da tega naj pa že ne vzame, saj nima dovolj programčkov. Ženička vsa zbegana stornira naročilo in gre domov.

Sem bil v vrsti za omenjeno gospo.
Me zanima, če je bil potem ta mladi gospod nagrajen.
Res neverjetna pamet prodajalcev. Nekateri zgoraj imate pa isto razmišljanje.

Običajen uporabnik ne potrebuje 100M aplikacij. Osnovne imaš pa že itak v sistemu.
Recimo veleopevani iOs nima enega enostavnega kalkulatorja. O slovenščini še slišal ni. Na kakšnem drugem sistemu bi se ljudje razpoočili, ker tega pa ja ne razumejo. Jabuk si pač lahko to privošči, ker so ljudje ovce. Sam prevod bi bil hitro rešen. Aja,win10m je preveden. Zanimivo, kajne?
Da se ne boste preveč obešali na zadnje besede. Tole pišem na iPadu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrihajaNodi ::

dexterboy je izjavil:

Torej Android nima zamenjave za Win 950 XL? ;)
Sem upal na kakšen predlog, ker se mi izteče pogodba pri A1.
Aha, hitro še en win telefon kup't, da bo mir še za nekaj let.
Našel Nokio 6?



Sm nabavu l930 za backup

blackbfm ::

cekr je izjavil:

Pride ženička v Telekomov center. Zaželela si je nov telefon. Rabila bi ga samo za klicanje, mogoče še kakšen sms, fotoaparat, kalkulator. Drugega itak ne bi znala in tudi ne rabi. Všeč ji je bil Lumia 650.
Prodajalka ji uredi skoraj vse papirje, ko pride mimo nek mlajši prodajalec in jo prepričuje, da tega naj pa že ne vzame, saj nima dovolj programčkov. Ženička vsa zbegana stornira naročilo in gre domov.

Sem bil v vrsti za omenjeno gospo.
Me zanima, če je bil potem ta mladi gospod nagrajen.
Res neverjetna pamet prodajalcev. Nekateri zgoraj imate pa isto razmišljanje.


Ma lih take zenicke hitro obvladajo telefon, potem jim pa ni jasno zakaj ne more naložit nekega appa ki drugace vsem drugim deluje

Tip je cist prov je svetoval

cekr ::

blackbfm je izjavil:

cekr je izjavil:

Pride ženička v Telekomov center. Zaželela si je nov telefon. Rabila bi ga samo za klicanje, mogoče še kakšen sms, fotoaparat, kalkulator. Drugega itak ne bi znala in tudi ne rabi. Všeč ji je bil Lumia 650.
Prodajalka ji uredi skoraj vse papirje, ko pride mimo nek mlajši prodajalec in jo prepričuje, da tega naj pa že ne vzame, saj nima dovolj programčkov. Ženička vsa zbegana stornira naročilo in gre domov.

Sem bil v vrsti za omenjeno gospo.
Me zanima, če je bil potem ta mladi gospod nagrajen.
Res neverjetna pamet prodajalcev. Nekateri zgoraj imate pa isto razmišljanje.


Ma lih take zenicke hitro obvladajo telefon, potem jim pa ni jasno zakaj ne more naložit nekega appa ki drugace vsem drugim deluje

Tip je cist prov je svetoval


Ta ženička je imela nad 80 let. Očala kot dno pirovske flaše. Roke so se ji tresle od preveč dela. Ta sigurno ne bi drugega počela.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

shadeX ::

Že prodajalka je failala, kaj šele prodajalec. Jaz bi ji prodal tole, razen če bi eksplicitno zahtevala da potrebuje appe.



P.S Vem, da hudega dobička ne bi naredil, bi pa poenostavil človeku življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

cekr ::

Ne razumeš. Ona je hotela ravno tistega s srebrno obrobo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

xmetallic ::

shadeX je izjavil:

Potem zgleda da je praktično konec zgodbe za Windows na telefonih? S tem ko je Bill priznal, da uporablja Android je verjetno še dokončno zapečatil usodo Windowsa.

Mogoče se vrnejo nazaj v igro čez dve, tri leta. Če W10 zaživi na ARM desktopih bi to prineslo veliko novih aplikacij, ki jih kasneje lahko z manjšimi UI spremembami daš na mobitel.

Netrunner je izjavil:

Kaj pa tiste zgodbice da naj bi w10 podpiral android aplikacije oz. nekaj podobnega? Se ni govorilo nekaj v tej smeri? To bi bilo zakon .... škoda, pogrešal bom WP

V eni testni verziji je bilo to na voljo. In je delovalo. Zapletlo se je pri avtorskih pravicah. Najverjetneje je Google bil proti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

cekr ::

V celi zgodbi Google ni ravno nedolžen. Samo izsiljevanje z YouTubom, ko so pri MS-u naredili boljši app, kot je bil takrat original. Ne vemo pa še kaj drugega, kaj je bilo zadaj.
Googlu sigurno ni všeč, da MS fajn zasluži z njihovim sistemom.
Patenti so imeli veliko vmes.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RC37 ::

Lahko mate svoje mnenje, meni že samo zaradi tega ni všeč, ker stalno pošilja razne podatke M$ju in je t.i. privacy concern. Ja, so aplikacije ampak kakšne pa? Če ti je všeč preprost UI potem je WP zate. Če pa maš rad dodelane stvari ne nekaj, za kar se niso glih potrudli pol pa se lahko posloviš od WP. Grafika je itak zanič. WP je idealen kot telefon za 60+ stare ljudi ker si lahko font povečaš do onemoglosti in je že sistem naret tako, da je visok kontrast da stari boljše vidijo. Pa ne me narobe razumet. Poleg tega je kot vse pri M$ (vsaj zadnje čase) zelo hroščat. Da ne omenjam, da moja lumia 535 ne podpira niti kompasa zato je 1/2 navigacijskih aplikacij neuporabnih. Tiste lumie, ki to podpirajo so pa tako drage da lahko dobiš za isto ceno kak boljši telefon.

blackbfm ::

Googlu sigurno ni všeč, da MS fajn zasluži z njihovim sistemom.


ja google se je kar tresu ker je ms imel procentni market share in služil miljarde z njihovim youtubom:))

cekr ::

RC37 je izjavil:

Lahko mate svoje mnenje, meni že samo zaradi tega ni všeč, ker stalno pošilja razne podatke M$ju in je t.i. privacy concern. Ja, so aplikacije ampak kakšne pa? Če ti je všeč preprost UI potem je WP zate. Če pa maš rad dodelane stvari ne nekaj, za kar se niso glih potrudli pol pa se lahko posloviš od WP. Grafika je itak zanič. WP je idealen kot telefon za 60+ stare ljudi ker si lahko font povečaš do onemoglosti in je že sistem naret tako, da je visok kontrast da stari boljše vidijo. Pa ne me narobe razumet. Poleg tega je kot vse pri M$ (vsaj zadnje čase) zelo hroščat. Da ne omenjam, da moja lumia 535 ne podpira niti kompasa zato je 1/2 navigacijskih aplikacij neuporabnih. Tiste lumie, ki to podpirajo so pa tako drage da lahko dobiš za isto ceno kak boljši telefon.


Prvi stavek lahko uporabiš tudi druga dva pa boš na istem. Glede pošiljanja podatkov, je Google najhuši, saj živi od teh podatkov.
MS zbira podatke najprej zato, da lahko izdelek izboljšajo. Vsi lastniki Lumij smo pač beta testerji. Dvomim pa, da druge firme tega ne bi počele.
Pri Note 8 sem dobil ista vprašanja pri inicializaciji sistema.

Pri MSu so samo malo bolj nerodni. Kako so kaj uporabili te podatke, pa tudi ne vem, če koristno.
Bomo videli, ko pride čez kakšen mesec ven Fall Creator f2.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

solatko ::

Bom še jaz malo olja prilil na ogenj. Prvi pametni telefon, ki sem ga nabavil, je bila lumija 530, telefonček pod 100€ in začuda, na w8,1 je vse kar rabim, delovalo b.p..
Pojavil se je wm10 in na žalost, ta telefonček ni bil podprt, ker je imel samo 0,5GB RAM-a. Pa sem dal novih 130€ za lumio 535. Vse kar sem rabil, je bilo pri roki, na ekranu samo to kar rabim, ostalo v zbirki app-ov. Pošta b.p., Office aplikacije b.p., govoreči Tom za vnuka b.p., nekaj igric za vnuka b.p., navigacija odlična, Here sicer vrnjen Nokii, vendar MS zemljevidi b.p., z vsemi posodobitvami kart, v momentu, ko so na geodetski zabeležene spremembe, kar se še pri Garminu ne dogaja, v Edge brskalniku dela tako Bing, kot Google b.p., skratka za cca 230€ sem nabavil dva solidna telefona, katerim se čas ne pozna, saj vse aplikacije delujejo b.p., niti enega sesutja, sinhronizacija z vsemi pc-ji odlična, slike gredo v prvem UNIFI-ju na vse mašine, dropbox, teamviewer deluje odlično, AV ne potrebujem.

V aprilu, mi je potekla vezava na A1 in sem se pozanimal, koliko me na penzionističnem paketu, za 11€ stane zadnja lumia 950XL, ki so jo takrat v A1 še imeli (pri vseh operaterjih, je bila kljub temu, da je bila "zanič polizdelek" razprodana, po zelo visoki ceni (med cca 400-700€) pri Swedata-i pa so bile po 350€. Informacija je bila zelo v redu - 11€/mesec x 24 + 12€ paket s 3GB prenosa podatkov. Postal sem lastnik odličnega telefona, s fenomenalnim fotoaparatom in hitro delujočim programjem. Dela tako FM, kompas, meritve hitrosti,...... in bom srečni lastnik in uporabnik, do njenega konca, potem pa se vrnem na tipke, ker mi gre ob Androidu na kozlanje, saj telefoni ki so v rangu 500€- sploh niso uporabni, za 530k aplikacij, ki jih ne rabim in jih brez popolnega brisanja proizvajalčevega in operaterjevih sranj, sploh ne morem zbrisat, pa ne mislim dajati denar, za katerega dobim odličen prenosnik ali še boljši desk.

Še nisem doživel, da mi aplikacija, ki jo rabim vsak dan, nebi delala, brez tega, da mi na vse konce sveta pošilja za trgovce zanimive osebne podatke. Tisto kar zbira M$ pa me ne moti.
Delo krepa človeka

shadeX ::

za 11€ stane zadnja lumia 950XL ki so jo takrat v A1 še imeli (pri vseh operaterjih, je bila kljub temu, da je bila "zanič polizdelek" razprodana, po zelo visoki ceni (med cca 400-700€)


Seveda je razprodana, če pa jih vsak A1 center ima max. po tri na zalogi.

blackbfm ::

saj telefoni ki so v rangu 500€- sploh niso uporabni


Če kupiš pri nas za dvokratno ceno neka jajca pol res ne.. Drugače za tak 400-500 dobiš lanskega flagshipa npr s7 iz tujine, ki je VRH glave za povprečno in tudi zahtevnejšo rabo. Niti iz hiše ti ni treba stopit ker ti ga pripeljejo na dom:))

za 530k aplikacij, ki jih ne rabim


Ta problem enostavno rešiš, pazi to.. (globok vdih) da ne nalagaš česar ne rabiš. Noro a:))

Še nisem doživel, da mi aplikacija, ki jo rabim vsak dan, nebi delala


Ja sej to je nekak bistvo vsake aplikacije na vsakem OS. Al hočeš rečt da na drugih OS kot windows zadeve ne delujejo??

hm pogledal review za 950xl, vse crkuje:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

dexterboy ::

NE RAZUMEM, zakaj folk, ki nima win phone, toliko pljuva čez njih, ali pa ga je imel v roki dan ali dva in je potem ratal expert za mobilno telefonijo...
Zdej, ali sem jest res prestar (pa še abrahama nisem doživel), ali pa sem eden redkih, ki se trudi razmišljati z lastno glavo, ampak umik katerega koli igralca iz mobilne telefonije zgolj in samo povečuje "kalvarijo" za uporabnike. Če je več konkurence, je tržišče bolj zdravo, lažje diha in končni uporabniki imamo nekaj od tega. Čim pa ostaneta dva, pa se še prehitro zaplete...
Upam, da se vrnejo žez dve leti nazaj. Vsaj enkrat sem bral članek, kjer je "med vrsticami" pisalo, kaj se "kuha" v zaledju malega mehkega. In če se to uresniči, bomo vsi imeli koristi od tega...
Seveda, življenje OWCE je najlažje, pa še nič ne boli. Tudi, ko te strižejo :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

xmetallic ::

RC37 je izjavil:

Lahko mate svoje mnenje, meni že samo zaradi tega ni všeč, ker stalno pošilja razne podatke M$ju in je t.i. privacy concern.

Google nedolžna ovčka. :)) Sej ti je najbrž jasno, da Google zbira bistveno več podatkov kot M$? S tem da M$ ne zbira tvojih osebnih podatkov kar za Google ne moremo trditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

-valvoline- ::

Trg bo-je odlocil ali je ms crap uporaben ali ne. Desktop okna majo primat izkljucno zarad dx in igrce, se bi kasna linux opcija znala zalaufat spile podobno winsem bi se desktop department v kratkem pocrkal.

bajker ::

RC37 je izjavil:

Da ne omenjam, da moja lumia 535 ne podpira niti kompasa zato je 1/2 navigacijskih aplikacij neuporabnih. Tiste lumie, ki to podpirajo so pa tako drage da lahko dobiš za isto ceno kak boljši telefon.


Tole si malo brcnil v temo. Hčerki sem (konec 2015!) kupil Lumio 640 za 120€ in podpira vse našteto in še precej več, pa tudi zadnji WP 1703 teče gor gladko. Pa mi pokaži nov Androidni telefon s podobnimi performansami za tak denar. Takrat ga pod 200€ ni bilo. Lahko bi ji sicer kupil kako poceni podhranjeno kitajsko robo, a bi bil danes (oz. že pred kakim letom ali več) brezupno zastarel in brez možnosti upgrada na kak novejši Android. Tako pa ji še vedno solidno dela in dobi vse upgrajde, kolikor jih bo še.

bajker ::

dexterboy je izjavil:

NE RAZUMEM, zakaj folk, ki nima win phone, toliko pljuva čez njih, ali pa ga je imel v roki dan ali dva in je potem ratal expert za mobilno telefonijo...
Zdej, ali sem jest res prestar (pa še abrahama nisem doživel), ali pa sem eden redkih, ki se trudi razmišljati z lastno glavo, ampak umik katerega koli igralca iz mobilne telefonije zgolj in samo povečuje "kalvarijo" za uporabnike. Če je več konkurence, je tržišče bolj zdravo, lažje diha in končni uporabniki imamo nekaj od tega. Čim pa ostaneta dva, pa se še prehitro zaplete...
Upam, da se vrnejo žez dve leti nazaj. Vsaj enkrat sem bral članek, kjer je "med vrsticami" pisalo, kaj se "kuha" v zaledju malega mehkega. In če se to uresniči, bomo vsi imeli koristi od tega...
Seveda, življenje OWCE je najlažje, pa še nič ne boli. Tudi, ko te strižejo :))


+1
Očitno jim ni jasno, da edino konkurenca prinese napredek in nižje cene za uporabnike. To, da ima gugl 80%+ trga, je praktično mogopol in za uporabnike ni slabšega kot to. A owcam je to očitno všeč.
Včasih so imeli moto "dont be evil". Sedaj tega ne slišiš več. Zbirajo podatke in delajo profile o tričetrt svetovne populacije in kdo ve, za kaj jih bodo začeli uporabljati (če jih še ne). Mene je gugla in njegove moči strah.

Anney ::

Tudi jaz, še vedno gonim L930 staro skoraj 3 leta (pazi prva baterija), zadnji updejt (build 15063.674) pred dvema dnevoma. Res se ji na bateriji že pozna, menjava me stane 30EUR, a bolj kot gledan nove androide, imel sem za pokušino Huawei P10 Lite in Nokia 6, bolj me odvrača od nakupa le tega, enastavno ni to to (čuden sistem). Zgleda da bom raje menjal baterijo in gonil WP do njegovega bridkega konca, za kasneje pa še ne vem kaj bom naredil. :) Kateri android dela gladko 3 leta, na zadnjem softwaru?

Včerajšni updejt:
Microsoft says that Windows 10 Mobile build 15254.1 is now rolling out to Insiders on both the Slow and Fast rings. More importantly, Microsoft has labeled this build the release candidate for the Windows 10 Fall Creators Update for Mobile. The launch of the Fall Creators Update for PC is set for October 17, so it's likely this is the build that Windows 10 Mobile users will see roll out around the same time.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Ales ::

bajker je izjavil:

RC37 je izjavil:

Da ne omenjam, da moja lumia 535 ne podpira niti kompasa zato je 1/2 navigacijskih aplikacij neuporabnih. Tiste lumie, ki to podpirajo so pa tako drage da lahko dobiš za isto ceno kak boljši telefon.


Tole si malo brcnil v temo. Hčerki sem (konec 2015!) kupil Lumio 640 za 120EUR in podpira vse našteto in še precej več, pa tudi zadnji WP 1703 teče gor gladko. Pa mi pokaži nov Androidni telefon s podobnimi performansami za tak denar. Takrat ga pod 200EUR ni bilo. Lahko bi ji sicer kupil kako poceni podhranjeno kitajsko robo, a bi bil danes (oz. že pred kakim letom ali več) brezupno zastarel in brez možnosti upgrada na kak novejši Android. Tako pa ji še vedno solidno dela in dobi vse upgrajde, kolikor jih bo še.


Kar vse povprek to glede nadgradenj ne drži. Xiaomi npr. nadgrajuje svoje telefone precej dlje, kot npr. Samsung. Po enem čudnem spletu okoliščin sem pred časom reševal podatke z enega njihovega 5 let starega aparata in je lepo bil nadgrajen, beta različice za nadgradnje pa so prihajale tedensko.

Evo, sem šel preverit za en star aparat, npr. Xiaomi Mi 2 iz leta 2012 je dobil tudi update na MIUI 9, ki je izšel pred parimi meseci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Trance4mer ::

Jaz pa L920 :D, dokler dela, brskane po spletu, gps, kamera. Bom uporabljal, pol se bom pa ukvarjal naprej čeprav me počasi muči kakšna Jolla sailfish.

bajker ::

Ales je izjavil:



Kar vse povprek to glede nadgradenj ne drži. Xiaomi npr. nadgrajuje svoje telefone precej dlje, kot npr. Samsung. Po enem čudnem spletu okoliščin sem pred časom reševal podatke z enega njihovega 5 let starega aparata in je lepo bil nadgrajen, beta različice za nadgradnje pa so prihajale tedensko.

Evo, sem šel preverit za en star aparat, npr. Xiaomi Mi 2 iz leta 2012 je dobil tudi update na MIUI 9, ki je izšel pred parimi meseci.


Me veseli, da obstajajo tudi izjeme. Sodelavci na Androidih v glavnem jamrajo, da kak upgrade glede na stock SW še pride, potem pa je konec. Pa imajo širok nabor različnih znamk.

solatko ::

V rokah sem imel nešteto pametnih telefonov, ko sem uporabljal še SE ELM, pa mi Android ni potegnu, ogrizka pa tako ne maram, saj prodajajo za cene, za katere dobiš zelo zmogljiv desk ali laptop.
Prvi pametni telefon, v moji lasti je bil lumia 530, ki mi je bil takoj, ko sem ga vzel v roke, domač, brez komercialne navlake, brez dodatkov operaterja,....
Ko mi bo hudič vzel zadnji WP, bom šel nazaj na tipke, morda celo na novo-staro nokio, saj me Android živcira, če ga ima kdo v moji bližini.

Tudi jaz pričakujem, da mali mehki pripravlja kaj v ozadju in bo v dveh, treh letih v mojih rokah novi WP.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Sam sem hotel kupit Lumio 950(ali XL), pa sov Nemčiji cene kar naenkrat narasle iz 280 EUR na 600.

Zdaj sem si naročil Z3c za 184 EUR :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272602239 (193724) karafeka
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319165 (13718) cekr
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546068 (24773) RC37
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317230 (13888) hojnikb
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118363 (6658) hojnikb

Več podobnih tem