» »

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil?

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil?

Slo-Tech - Minuli mesec je celo Bill Gates v intervjuju za Fox News priznal, da uporablja telefon z Androidom, na katerem pa je sicer precej Microsoftove programske opreme. Pogled na tržne deleže pritrjuje smiselnosti tega početja – Android prepričljivo vodi z 80 odstotki, sledi iOS z 20 odstotki, vsa ostala konkurenca pa se prebije v rang zaokrožitvene napake. Je sploh še prostor za tretjega? Poizkusov je bilo več, od Windows do Firefox OS in BlackBerryja, a nikomur ni prav zares uspelo.

Da Microsoft počasi obupuje nad mobilnim segmentom, je priznal tudi Joe Belfiore, podpredsednik oddelka za Windows. Dejal je, da nove funkcije in podpora strojne opreme za Windows 10 Mobile ni več prioriteta. Še vedno bodo pripravljali popravke, a kaj več od rednega servisiranja ne moremo pričakovati.

Microsoft kot glavni razlog navaja aplikacije. Operacijski sistem je osnova, ekosistem pa zaživi šele z aplikacijami. Vse resne aplikacije obstajajo za Android in iOS, potem pa se počasi konča. V Redmondu nikakor niso uspeli prepričati razvijalcev, da bi pisali tudi aplikacije za Windows Mobile. V resnici gre za kavelj 22, saj brez aplikacij ni uporabnikov, brez uporabnikov pa nima smisla razvijati aplikacij. A ker Microsoft ni dobrodelna organizacija, razvoja seveda ne bo subvencioniral, temveč bo nedobičkonosne dele preprosto porezal. In tako je Windows 10 Mobile obvisel v razvojnih vicah, ko ga sicer ne morejo ubiti zaradi uporabnikov, ki ga vendarle imajo, a ga tudi razvijati nima več smisla.

205 komentarjev

«
1
2 3
...
5

bambam20 ::

Logično, da je mrtev, glede kako grd in nepregleden je.

Furbo ::

Klasika, MS se vedno zažene papagajati druge in ponavadi propade. Karkoli vidijo in se jim zdi, da bi lahko prinašalo denar, grejo skopirat.

Pač okorela in birokratska firma, izpade, kot bi udeleženec the biggest looserja tekmoval v teku z maratoncem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vostok_1 ::

Se sam meni zdi, da MS ni uspel poleteti, tko kot je prvotno zgledalo še kako leto nazaj?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nurse013 ::

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil?

Lahko noc,stare device
:)
you gotta be kidding me...

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Se sam meni zdi, da MS ni uspel poleteti, tko kot je prvotno zgledalo še kako leto nazaj?


To je bilo že v štartu obsojeno na propad. pa tudi sami winsi na računalnikih bodo v prihodnosti zamenjani. Ne govorim za serverje.

Zlate ::

Komentar od poznavalca rupsija...

Pri nas doma otroci uporabljajo Android, starši pa Windows phone. Tako otroci kot starši se strinjamo, da je Windows enostavnejši, bolj logičen in lepši, vendar ga otroci ne bodo uporabljali - ker ni igric :)

Torej je rupsijev komentar približno tako inteligenten in smiselen, kot če bi jaz rekel, da je rupsi grd in neumen, pa vendar človeka sploh ne poznam!?

Kakorkoli obrneš - sam sem prepričan, da je Windows phone boljši operacijski sistem od Androida, vendar to ne pomeni nič, če večina uporablja Android. To smo v zgodovini videli že večkrat - VHS vs. Beta, BluRay vs. HDDvd, CD vs. Mini Disk itd.

Večina ponavadi zmaga, četudi je morda butasta.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

nurse013 ::

Windows phone,to je placljivo,oz.vzadaj na fonu si imel kodo,vsaj kolko se spomnem,enkrat leeta nazaj sem imel taksen telefon
:)
you gotta be kidding me...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurse013 ()

vostok_1 ::

Meni na WP8 mi je bil estetski stil všečen.
Po performancah je morda res bil nekoliko odzivnejši kot android.
Feature wise out of the box...primerljivo. Je pa android bolj flexibilen kar se tega tiče.

V resnici ne maram ne enega ne drugega. Symbian je zame še vedno bil najboljši iz vidika povprečnega uporabnika. Preprost, ampak customizable out of the box.
Škoda, res škoda.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Phantomeye ::

Zlate je izjavil:

Komentar od poznavalca rupsija...

Pri nas doma otroci uporabljajo Android, starši pa Windows phone. Tako otroci kot starši se strinjamo, da je Windows enostavnejši, bolj logičen in lepši, vendar ga otroci ne bodo uporabljali - ker ni igric :)

Torej je rupsijev komentar približno tako inteligenten in smiselen, kot če bi jaz rekel, da je rupsi grd in neumen, pa vendar človeka sploh ne poznam!?

Kakorkoli obrneš - sam sem prepričan, da je Windows phone boljši operacijski sistem od Androida, vendar to ne pomeni nič, če večina uporablja Android. To smo v zgodovini videli že večkrat - VHS vs. Beta, BluRay vs. HDDvd, CD vs. Mini Disk itd.

Večina ponavadi zmaga, četudi je morda butasta.


Windows phone je šel z vmesnikom po svoje, ampak uporabnikov ni prepričal. Mene ni. Meni se je zdelo, da imam premalo svobode. Takoj, ko bi rad kako bolj napredno nastavitev, se moraš zakopati globoko v tiste tiles - če sploh najdeš.

Ja, tako 'večina' deluje. :))

blackbfm ::

Tako otroci kot starši se strinjamo, da je Windows enostavnejši, bolj logičen in lepši


Meni je ui na windows izgledal kot beta softwer ki je ravno prilezel iz alpha faze.

Symbian je zame še vedno bil najboljši iz vidika povprečnega uporabnika.


Kaj je blo tok dobrega? Kater symbian? S60? Poleg tega da LETA ni blo nobenega napredka, zgolj neke polepsane ikone, so mel nekateri telefoni totalno neprilagojen ui/dpi, si skoraj rabil lupo za kaj prebrat z zaslona.. se sploh ne cudim da je sla nokia v 3pm

Sam sem imel tut sony p900, tisti uiq vmesnik je bil malo bolj vsecen kot sranje od nokie. Zal je vse nekaj na pol delovalo in se sesuvalo.. Dejansko sem bil tok razočaran da sem sel rajs na dumbphone nazaj.

Symbian so smeti. Vsaj kar se ui/ux tice.

jype ::

Symbian so smeti, v Windows Phone je pa praktično nemogoče varno skonfigurirat elektronsko pošto, ne da bi kupil Exchange in licence zanj.

No, saj obstaja še Openmoko, tist je najbolš.

Sc0ut ::

WP je bil prevec zaprt. Po navadnem windows sharefolderju nisi mogo brskat in filmov kot z mxplayerjem gledat.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

filip007 ::

Sem imel Nokia 710, zadeva se ni obnesla. Shizofreni vmesnik, spletni brskalnik, ki ti ni pustil skoraj nič, Android ima vse brez težav.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

Logično, da je mrtev, glede kako grd in nepregleden je.


Ravno nasprotno, veliko lepši in preglednejši od androida in ios-a.

Zlate je izjavil:

Komentar od poznavalca rupsija...

Pri nas doma otroci uporabljajo Android, starši pa Windows phone. Tako otroci kot starši se strinjamo, da je Windows enostavnejši, bolj logičen in lepši, vendar ga otroci ne bodo uporabljali - ker ni igric :)

Torej je rupsijev komentar približno tako inteligenten in smiselen, kot če bi jaz rekel, da je rupsi grd in neumen, pa vendar človeka sploh ne poznam!?

Kakorkoli obrneš - sam sem prepričan, da je Windows phone boljši operacijski sistem od Androida, vendar to ne pomeni nič, če večina uporablja Android. To smo v zgodovini videli že večkrat - VHS vs. Beta, BluRay vs. HDDvd, CD vs. Mini Disk itd.

Večina ponavadi zmaga, četudi je morda butasta.


Ovce, kaj češ, temu se reče čredni nagon.

nurse013 je izjavil:

Windows phone,to je placljivo,oz.vzadaj na fonu si imel kodo,vsaj kolko se spomnem,enkrat leeta nazaj sem imel taksen telefon


Ti si ostal v letu 2003, na žalost.

Zgodovina sprememb…

Uporabnix ::

Sploh ni pomembno, kater sistem je boljši in lepši (osebno mi je Windows Phone). Pokopale so ga aplikacije. Pika.

dellon ::

Sam še vedno uporabljam lumio 925 (wp 8.1) Po 4 letih morem rečit da se ji že poznajo leta. Ko bo do konca izdahnila pa na android. Tako je pač življenje. WP je bil odličen os, uničil ga je pač začaran krog in pa MSovo drkanje v glavo zvestih uporabnikov (najprej nezmožnost nadgradnje iz wp7 na 8 in nato iz 8.1 na 10). Nato pa so vzeli še 15 GB iz one drive shrambe... Jebat ga

Netrunner ::

Rea škoda da ni zaživelo. WP je zakon.

xmetallic ::

bambam20 je izjavil:


To je bilo že v štartu obsojeno na propad. pa tudi sami winsi na računalnikih bodo v prihodnosti zamenjani. Ne govorim za serverje.

Zamenjal jih bo pa... Android? :)) Če so igrice/aplikacije odločitveni faktor ko gre za izbiro med Android/WP potem noben OS nima šans proti Windows-u na desktopih. Noben pri zdravi pameti ne bo luknjasti Android s 6 mesečno podporo uporabljal na desktop-u. Ubuntu je še najprijaznejši do uporabnikov pa vidimo, da se ne obnese v omembe vrednih številkah.

Pri Windowsih vsaj veš, da bodo še obstajali čez 10 let. Lahko garantiraš, da Google naslednje leto ne bo izdal svoj lastni OS na mobilnih napravah in prenehal razvijat Android?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

xmetallic ::

dellon je izjavil:

Sam še vedno uporabljam lumio 925 (wp 8.1) Po 4 letih morem rečit da se ji že poznajo leta. Ko bo do konca izdahnila pa na android. Tako je pač življenje. WP je bil odličen os, uničil ga je pač začaran krog in pa MSovo drkanje v glavo zvestih uporabnikov (najprej nezmožnost nadgradnje iz wp7 na 8 in nato iz 8.1 na 10). Nato pa so vzeli še 15 GB iz one drive shrambe... Jebat ga

M$ je WM10 jemal kot hobi projekt. To sta dva nadobudna developerja med malico razvijala OS. 2 bug fixa na mesec. Mogoče se kaj spremeni ko se zamenja nov CEO. Satya Nadella je nesposoben in ukinja vse kar ni Azure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Invictus ::

Škoda.

Zamudili priliko za en ekosistem.

Mene ne bi nič motilo, če bi imel povsod iste nastavitve, od telefona, tablice do PCja.

Zdaj se bom pa spet zajebaval z Androidom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

Invictus je izjavil:

Škoda.

Zamudili priliko za en ekosistem.

Mene ne bi nič motilo, če bi imel povsod iste nastavitve, od telefona, tablice do PCja.

Zdaj se bom pa spet zajebaval z Androidom.


Točno to, in poleg apple-a bi bili šele drugi z njim, preden google-u končno kapne, da chromeOS igračkanje ne vodi nikamor oz. vsaj ne v resno uporabo.

Ponovno so zamudili odlično priložnost s surface linijo.

Medtem ko ostali skačejo iz koncepta v koncept se apple smeji in služi miljarde oz. biljone ...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

issak ::

bambam20 je izjavil:

Logično, da je mrtev, glede kako grd in nepregleden je.


Pa glih to ni! Interface je super, live tili so kul, tudi meniji so bili logični, vse ikone v menijih so imele text spodaj kaj pomenijo ipd. Če je bilo kaj dobrega pri WP je bil to interface.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

bambam20 ::

xmetallic je izjavil:


Zamenjal jih bo pa... Android? :)) Če so igrice/aplikacije odločitveni faktor ko gre za izbiro med Android/WP potem noben OS nima šans proti Windows-u na desktopih.


Ne, da jih bo. Jih je.

A zdaj smo tam, ko zagovarjate golo uporabo telefona za telefoniranje pa pisanje SMS-ov. Lol. OS brez aplikacij je neuporaben. Plus potebuje prijazno obliko in lep vmesnik.

issak je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Logično, da je mrtev, glede kako grd in nepregleden je.


Pa glih to ni! Interface je super, live tili so kul, tudi meniji so bili logični, vse ikone v menijih so imele text spodaj kaj pomenijo ipd. Če je bilo kaj dobrega pri WP je bil to interface.


Glej sliko zgoraj. odbijajoče za navadnega uporabnika. Za IT-jevce pa super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

ivanuscha ::

Stvar osebne preference, ampak očitno je na splošno ljudem vmesnik od androida/iosa lepši. Jaz sem po Symbianu kupil Nokio z WP 8 in je bila zadeva že napram Symbianu tako okorela, nefunkcionalna in bugasta, da sem moral kupit android telefon. Kakšno olajšanje!

NikolormousB ::

Če bi bilo tako kot ti pišeš bi bil WM v uporabi na polno. Zakaj je potem crknu, če je logičen, enostavnejši in lepiš. Pejt si dioptrijo izmerit. ;((


Saj je že v članku napisano. OS je osnova, za živ ekosistem rabiš aplikacije.

Zadnja generacija Blackberry OS je bila po vseh kriterijih odličen mobile OS. Po mojem mnenju (ki sem si ga ustvaril na podlagi redne uporabe vseh 3 sistemov) daleč boljši kot Android in iOS. Pa ne samo, da je stabilen, pregleden, da ima kup productivity featurjev... Še android appe si lahko poganjal na njem, pa se mu vseeno ni uspelo prebiti na trg.

V tej igri dober produkt še zdaleč ni dovolj.

Masamune ::

Uporabnix je izjavil:

Sploh ni pomembno, kater sistem je boljši in lepši (osebno mi je Windows Phone). Pokopale so ga aplikacije. Pika.


+1

Vmesnik iOS je skoraj popolnoma neprilagoljiv, pa se folk ne sekira dosti. Tudi android ima svoje slabosti. Imata pa oba sistema na voljo aktualne aplikacije in to jih dela privlačne. V nasprotju z WM.
lp, j

dolenc ::

Sam OS je meni osebno najboljši od treh večjih. Najbolj odziven, preprost, ma vse kar uporabljam, baterijo imam za 4dni+...

Nedolgo nazaj sem naredil en špil za mobilce, prvotna ideja je bila, za winphone, ker tko ni blo nič pametnega gor v tem žanru. Fast forward, zdej je na iOs in Androidu, sam na winPhone ne :D, kljub temu, da špil deluje tudi tukaj. Manjka pa game center, ki ga oba konkurenta ponujata praktično na klik. Izbrani plugin za oglase(bi rekel da največji), nimam podpore za winPhone.

Nekaj so se trudli z natečaji in nagradami par let nazaj, še zdej občasno kej naredijo, sam jebiga, najprej naj osnove poštimajo. Izenačit feature set s konkurenco in podpret priljubljene plugine, ne da se je treba z vsem matrat, ker s 2% tržnim deležom se noben ne bo.

Velik več stvari bi imel, če bi lahko praktično obkljukal "deploy na winPhone"(kar je izvedljivo), tako pa...

ikeman ::

Win10 mobile-u nič ne manjka. Mogoče končno obudijo projekt Astoria.
https://arstechnica.com/information-tec...

Markoff ::

Super. Naredite OS za mobilce, prilagodite UI desktop OSov mobilnemu OS in ga vsilite uporabnikom, sedaj vržete v smeti OS za mobilce (in mobilce).

Lahko končno pričakujemo, da vrnete desktop UI na desktop OS?

Če bi bil Linux konkurenčen Windosm, bi bil Win 8-10 vaš grob.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

codeMonkey ::

Odprtokodne rešitve so jih povozile na embedded segmentu 10+ let nazaj. Nato so računali na mobilni. Zdaj je šel mobilni, torej čakamo automotive ali nekaj takega :) Čeprav so tudi tukaj že precej zamudili. Malo za šalo, malo zares...

Vseeno sem mislil, da bodo malo bolje unovčili svoj delež na osebnih računalnikih in razvili vsaj kako uporabno novost v smislu integracije PC-ja s telefonom. Tukaj se mi zdi, da so imeli še največje možnosti.

blackbfm ::

Vmesnik iOS je skoraj popolnoma neprilagoljiv, pa se folk ne sekira dosti.


Se spomnim 4ke,vse spolirano u nulo, fluidno tekoce. Takrat tega nis vidu nikjer drugje ker je bla vsa konkurenca 5 let zadej in ti je blo vseeno za prilagodljivost. Android je sele z material ui postal spodoben, ostalo so pa itak smeti:))

mmcmmc ::

Ni aplikacij za Windowse že od časov Nokia Microsoft alianse. Svoj čas je iOS dosti profitiral, ker je imel več appov kot Android potem pa ga je Google dohitel in poleg tega je Android bil nameščen na bolj cenovno dostopnih telefonih. In od takrat je Android bog i batina med mobilnimi preracijskimi sistemi.

Windows Mobile pa nima na svoji strani ne cene ne ponudbe appov. Zakaj bi pa jaz kupil pametni telefon, ki bi ga lahko uporabljal bolj ali manj samo kot klasičen mobitel, če ni appov ali pa en poceni Huawei z večjo zalogo appov?

Za celoten Microsoft korporacijo pa sploh ne vem kaj je zdaj njihov glavni vir zaslužka, sem slišal da izredno veliko zaslužijo z naročninami za Office in da pada profit iz licenc. X-box divizija pa ne vem če tudi kaj profita navrže.

MxxW5 ::

Windows Phone je Microsoft pokopal že leto nazaj, ko so izdali Lumio 950 (XL) s tako bugastim softverom, da je bil na robu uporabnosti. Najverjetneje je bila usoda WP zapečatena že pred tem; s prihodom Satye Nadelle na čelo Microsofta.

Škoda. Tretji ekosistem pri smartphoneih bi nam prišel prav. Sedaj smo ujeti med Applovim walled gardnom in googlovim softverom za prikazovanje reklam in zbiranje podatkov, ki sebi pravi operacijski sistem.

Ampak kriv je izključno Microsoft sam. WP7 so najavili z velikim pompom, tri leta kasneje pa so opustili ves razvoj in svoje najzvestejše stranke, early adopterje, pustili s prstom v riti. Potem so začeli od začetka z WP8, potem pa še enkrat (skoraj) od začetka z WP10. Kolikor mi je znano, je WP10 še dandanes na pol končan. Tako pač ne tekmuješ z Googlom in Applom.

Še par reči je treba povedati ob tem fiasku. Zaradi WP imamo danes Windowse 8 in 10 z metro (ki sedaj ni več metro) vmesnikom in aplikacijami, ki je tako zanič, da mi ni jasno, zakaj bi kdorkoli, ki rabi Winse za resno delo (podjetja) prešel na Windows 8 ali 10. Gre za nov, slabo napisan OS, ki je bil na silo in površno nasajen na NT-je, uporabnik pa je prisiljen stalno preklapljati med dvema slabo sobivajočima vmesnikoma (npr. dva povsem različna Control Panela). W10 so še vedno polni bugov, ki prvič, vsi izvirajo iz metro sistema (sedaj se temu reče "universal apps") in drugič, jih Microsoft preprosto ne zakrpa; internetni forumi so polni jamrarij o več let starih bugih, ki vztrajajo še danes. Sam se bil npr. prisiljen na novo ustvariti MS račun, saj drugače ni delal ne start meni, ne opravilna vrstica. Čeprav sem Winse naložil na novo. Večkrat. Problem je znan in dokumentiran. Kolikor mi je znano, ga MS do danes ni odpravil.

Kaj ima to veze z WP? Kot rečeno, zaradi WP imamo danes jebeni "metro" v resnem operacijskem sistemu. Ker se WP ni prijel, so pri Microsoftu dobili super idejo: "Na desktopu imamo monopol. Dajmo tiste userje prisiliti v uporabo WP! Če bo user prisiljen gledati isti vmesnik na desktopu in telefonu ter uporabljati iste aplikacije na obeh, smo zmagali!" Pa so šli nasajati half-baked sistem na trdno NT osnovo. In so naredili pisan in nestabilen sistem za telefone in za računalnike. Namesto da bi poslovnim, resnim uporabnikom, ki so sedaj prisiljeni zbirati med Apple Borgom in Googlovim EPPjem, ponudili zanesljiv, stabilen in dolgoročno podprt sistem na obeh platformah.

In tako je, kar je. Res je sicer WP mrtev, ampak njega posledice bomo čutili na desktopu še dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

Dr_M ::

Tipicen primer tega, da tudi ce imas najboljsi izdelek, se ni nujno, da uspes.

Slava mu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Dr_M je izjavil:

Tipicen primer tega, da tudi ce imas najboljsi izdelek, se ni nujno, da uspes.
Saj Linux že teče na največ računalnikih na planetu, tako da mu dejansko je uspelo.

Ghost7 ::

jype je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Tipicen primer tega, da tudi ce imas najboljsi izdelek, se ni nujno, da uspes.
Saj Linux že teče na največ računalnikih na planetu, tako da mu dejansko je uspelo.


Šteješ v to statistiko tudi mobilce? :)
Drugače pa ja, resen server + virtualke +... -... termostati, pečice... števci za kolo...

Cern ima celo svoj OS (Scientific Linux (RedHat))

gusto ::

Jaz sem se trudil, da bi ga imel rad, pa ni šlo. Pomanjkanje aplikacij je ena težava, druga (subjektivna) pa je, da se nikoli nisem mogel res spoprijateljiti s sistemom. Dolgočasen in preveč zaprt sistem.

oxyuranus ::

Furbo je izjavil:

Klasika, MS se vedno zažene papagajati druge in ponavadi propade. Karkoli vidijo in se jim zdi, da bi lahko prinašalo denar, grejo skopirat.

Pač okorela in birokratska firma, izpade, kot bi udeleženec the biggest looserja tekmoval v teku z maratoncem.


Eeee, daj pojdi pogledat, kdaj je izsel windows ce in kdaj android ali ios. Samo toliko, da ne bomo o papagajanju, ce ne bi Balmers zahebal, bi bila danes zgodba obratna.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

jype ::

Ghost7 je izjavil:

Šteješ v to statistiko tudi mobilce? :)
Vse računalnike.

MxxW5 ::

Imam znanca, ki je zaprisežen microsoftovec. Microsoftova orodja/programje uporablja v službi in doma. Brez pomislekov si je kupil eno prvih Lumij z WP7. Uporablja jo še sedaj, ima pa še eno z WP10. Microsoftova idealna stranka; Androida ne mara, da bi uporablja Iphone, mu ne pade na pamet. In takih je (bilo) ogromno. Microsoft je imel za svoj smartphone OS, kakršenkoli bi že bil, ogromno potencialnih uporabnikov, ki bi kupili vse z MS logotipom. Da je odgnal tudi te, je res en poseben dosežek. Poznam recimo prigodo, ko je hotel nekdo svojo Lumio povezati z nekoliko starejšo verzijo Exchange Serverja. Ni šlo. Android se je povezal brez težav, WP10 pa ne - le ta je zahteval najnovejšo verzijo Exchangea, s starejšimi se ni hotel povezati. Kaj mislite je storil ta človek: kupil nov Exchange, ali nov telefon? Retorično vprašanje, seveda.

Skratka, Microsoft je s stalno menjavo med seboj nezdružljivih, slabo podprtih in na koncu slabo napisanih in bugastih operacijskih sistemov odgnal tudi svoje najzvestejše stranke. Tudi mojega uvodoma navedenega znanca.

simnov ::

Sem imel Htc Hd7 najbolj na jetra mi je šlo , da sem moral kontakte shranit +386 , da mi je prikazalo kdo kliče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

Modri dirkač ::

@MxxW5
Res je, pred točno dvemi leti sem kupil Lumio, ker sem že imel laptop in tablico z Okni. Sicer je vse več ali manj lepo delovalo, me je pa app-gap po slabem letu odvrnil in sem presedlal komplet k Applu.
Okna10 uporabljam v službi, ker pač moram.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Zlate ::

Se strinjam praktično z vsem kar je zapisal MxxW5 - odlično napisano.

Še vedno pa uporabljam Windows phone in ne živim na telefonu. Zakaj to pravim? Ker mi je zanimivo, kako veliko ljudi pravi, da je šlo na Android, ker je tam več aplikacij. Koliko aplikacij pa potrebuješ, prekleto? Za eno stvar 700 različnih aplikacij - adijo pamet.

Na žalost ljudje danes očitno obolevajo, če 5 minut ne pogledajo na telefon. Po eni strani me to niti ne briga, po drugi pa moram zdaj skrbeti za to, da ti isti zasvojenci z telefoni in aplikacijami ne okužijo tudi mojih otrok :P
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

opeter ::

Nikoli v živo videl. Sem pa bral o njem tako dobre stvari kot tudi kritike.

Po zgornji novici sodeč jaz to razumem, da je Windows Mobile/Phone platforma v resnici mrtva?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zlate ::

V bistvu životari in bo šla verjetno v zgodovino. Jo bomo pa nekateri uporabljali dokler bo pač šlo - v vmesnem času pa se bo verjetno tudi Android popravljal, tako da bo prehod lažji :D
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

NikolormousB ::

Še vedno pa uporabljam Windows phone in ne živim na telefonu. Zakaj to pravim? Ker mi je zanimivo, kako veliko ljudi pravi, da je šlo na Android, ker je tam več aplikacij. Koliko aplikacij pa potrebuješ, prekleto? Za eno stvar 700 različnih aplikacij - adijo pamet.


Ne gre za količino aplikacij kot tako ampak za to, da določeni appi za WP enostavno ne obstajajo.

Jaz uporabljam par aplikacij, ki jih na WP ni in za njih ni nadomestila.

shadeX ::

mmcmmc je izjavil:

Svoj čas je iOS dosti profitiral, ker je imel več appov kot Android potem pa ga je Google dohitel in poleg tega je Android bil nameščen na bolj cenovno dostopnih telefonih.


Aha, ker najbolj pomembna je kvantiteta pred kvaliteto :)

mmcmmc je izjavil:

In od takrat je Android bog i batina med mobilnimi preracijskimi sistemi.


Če štejemo vsaj pol milijona smeti na Google Play-u potem se strinjam.


Če želi app zadihati na Apple App Storu je potrebno:

- Letno plačevanje naročnine (94€)
- MacOS za publishanje appa
- Izdelava kvalitetnega produkta: Apple v njihovem guidelines opozarja

If you build an app that you just want to show to family and friends, the App Store isn’t the best way to do that.


- Strog review in odobritev appa s strani Appla. Vsaka manjša nepravilnost pomeni, rejectan app.

Google na žalost zgoraj naštetih filtrov nima in to je posledica, da lahko vsak ki ima 5 minut časa vrže app na Play Store.

bajker ::

Škoda je sistema, ki ima, seveda subjektivno, najlepši in tudi najbolj uporaben začetni zaslon. Z smiselno razporeditvijo kvadratkov lahko v enem pogledu vidiš vse, kar rabiš, brez drkanja po zaslonu ali slajdanja, nekaj, kar je npr. za ios čisti ZF, z Robotkom pa se moraš precej boriti.
Še na zaklenjenem zaslonu vidiš glavne zadeve in to že par let (Glance Screen). Tudi bazična uporaba po preprostosti nima konkurence.
In zadnja verzija Win10M 1703 gladko deluje na skoraj tri leta starem telefonu, ki je bil že v osnovi low costelli.
Tako, kot je rekel že MxxW5 , kardinalno so zaj.., ko s z Lumio 950(XL), ki je BTW odličen telefon, izdali slabo beta verzijo Win10M. To je po mojem mnenju zadevo pokopalo. 950-tko imam od takrat, ko je prišla ven, in šele po kakem letu od izida so se zadeve stabilizirale, da so postale uporabne. Žal precej prepozno. Sedaj dela super in bo ostala pri meni do bridkega konca. Do takrat pa upam, da bo na voljo kaj drugega kot guglov spyware ali eplov sistem za tablice.
In veliko komentatorjev naklada na pamet, več kot na slikah (ali pa še to ne) zadeve niso videli, kaj šele uporabljali. Pri nas v bajti pa so prisotne vse zadeve, tako da vem iz prve roke.

WhiteAngel ::

Kdo ve, če je kakšna nova verzija Nokije N900 že zunaj? Res bi želel imeti en dokaj odprt debian-based telefon s fizično tipkovnico in normalnim terminalom :(
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272602236 (193721) karafeka
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319164 (13717) cekr
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546066 (24771) RC37
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317230 (13888) hojnikb
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118363 (6658) hojnikb

Več podobnih tem