» »

Nakup hiše

Nakup hiše

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kakšna presenečenja če kvalitetno izvedeš prenovo? Neumnosti lahko počneš tudi pri novogradnji, v bistvu še več. Tako hišo lahko konkretno spimpaš za 60k.
Me zanima, kakšno bajto z opremo bi vi postavili za 60k€.


Hočeš reči 170k€ ?

Koliko pa te stane parcela z vsemi dovoljenji in prispevki v mestu, kjer imaš vse v bližini?


Odvisno o kateri zapripi**ni se pogovarjamo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kingsix ::

@Jerry000

Kar nekaj kolegov je začelo tako, da si je preuredilo doma oz pri tašči/tastu... na koncu je vsem žal... vzorec je tu n=4.
Nekaj časa je ok, potem pa kmalu pride neka želja po samostojnosti, čeprav to že nekako si.
Prav tako slej ko prej lahko pride do kakšnih konfliktov ne glede na to kako se razumeš.
Osebno je to zame no-go, enako mislijo tudi moji in njeni starši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Dobra lokacija se seveda mastno placa, to je jasno. Boljse na manj dobri lokaciji in imas hiso tipi topi, kot pa super lokacija, zivis pa v luknji.

Unknown_001 ::

@kingsix

aye... jaz si recimo ne predstavljam kako bi to zgledalo, da bi živel pod isto streho ko bom mel svojo familijo. Še s tem da je več otrok pr bajti, kaj šele da bi vsi bili kasneje na kupu. To ne more funkcionirat nikakor da je žlahta na kupu. Lahko se razumejo še tako super ampak ko bo prišlo do spora bo grdo. Takrat bo pa prec prišlo na plano "To sem jaz zidal", "Dokler si pod mojoo streho"... auuuuuuu že vidim.

NO GO

Bolje da gre vsak na svoje pa je MIR.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Jah, ko pa vsak dan zgubiš eno uro za prevoz otrok pa ti top hiša ful pomaga. Večino hiš zgrajenih po letu 60 lahko kar fanj zrihtaš.

Avtorju priporačam, da si tisti dve klimi pametno postavi in se ogreva kar z njima. Bo veliko ceneje od kurilca.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jerry000 ::

kingsix je izjavil:

@Jerry000

Kar nekaj kolegov je začelo tako, da si je preuredilo doma oz pri tašči/tastu... na koncu je vsem žal... vzorec je tu n=4.
Nekaj časa je ok, potem pa kmalu pride neka želja po samostojnosti, čeprav to že nekako si.
Prav tako slej ko prej lahko pride do kakšnih konfliktov ne glede na to kako se razumeš.
Osebno je to zame no-go, enako mislijo tudi moji in njeni starši.

No, jaz se nagibam bolj na svoje, moja pa bolj k prenovi (lokacija je z anaju super). Vendar kupiti parcelo in preurediti...to je duplo denarja.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

100k za neko staro bajto ki je potrebna 100% prenove? Kaj ne mores kupit neke parcele in postaviti novo hiso?

To se meni zdi neumno.

Zato, ker v slovenski kulturi rušenja hiše še ne poznamo. ker je bilo to narejeno z lastnimi rokami, in je zato ziher dobro...

Da ne govorimo o nerealnih pričakovanj prodajalca...

Sem ravno v nakupu hiše, pa ljudje prodajajo velika sranja za suho zlato. Še nobena hiša ni bila za vselit. Še bolj grozno pa je, da ljudje mislijo, da so tiste vlažne, svinjske hiše celo primerne za življenje in notri celo živijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Jah, ko pa vsak dan zgubiš eno uro za prevoz otrok pa ti top hiša ful pomaga. Večino hiš zgrajenih po letu 60 lahko kar fanj zrihtaš.

Avtorju priporačam, da si tisti dve klimi pametno postavi in se ogreva kar z njima. Bo veliko ceneje od kurilca.


Ni nujno...na vasi si v 15 minutah tja pa nazaj, pa se na cafe skocis ;)

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

100k za neko staro bajto ki je potrebna 100% prenove? Kaj ne mores kupit neke parcele in postaviti novo hiso?

To se meni zdi neumno.

Zato, ker v slovenski kulturi rušenja hiše še ne poznamo. ker je bilo to narejeno z lastnimi rokami, in je zato ziher dobro...

Da ne govorimo o nerealnih pričakovanj prodajalca...

Sem ravno v nakupu hiše, pa ljudje prodajajo velika sranja za suho zlato. Še nobena hiša ni bila za vselit. Še bolj grozno pa je, da ljudje mislijo, da so tiste vlažne, svinjske hiše celo primerne za življenje in notri celo živijo.


Tebi pa ja ne bi smel problem kupiti neke vile na obali, glede na to da zasluzis po par 10k na mesec.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Folk ne ruši, zato ker ti država zaklomplicira do amena zadeve. Podobno je za novogradnje na novi parceli. Človek je kupil bajto, v pol leta jo lahko zrihta in živi. V ostali primerih lahkko traja desetletje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

@Invictus .. ja samo rušenje je spet tam 20k koliko sem gledal. Potem pa verjetno rabiš spet kup dovoljenje itd. za postavitev nove..čakanje na dovoljenja itd. eh...
..in ja.. 80% nepremičnin kaj sem gledal je takšnih, da nebi bil not več kot tisti čas za ogled. Ni mi jasno kaj se dogaja, da je standard življanja tako nizek.
Npr ena hiša so imeli le zunanje slike, vse obnovljeno etc. izgledalo res super... potem pa stopimo not...postalo mi je slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Magic1 ::

Kakšen pa imaš tloris, nosilne stene, stopnišče?
Magic

Invictus ::

V bistvu je glavni problem rušenja hiš, ker prodajalec misli, da je tista, slabo narejena, 50 let star bajta še nekaj vredna.

Namesto da bi parcela zaradi te stare bajte bila cenejša, je pa še dražja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

Magic1 je izjavil:

Kakšna presenečenja če kvalitetno izvedeš prenovo? Neumnosti lahko počneš tudi pri novogradnji, v bistvu še več. Tako hišo lahko konkretno spimpaš za 60k.
Me zanima, kakšno bajto z opremo bi vi postavili za 60k€.

Presenečenja ko razkopavaš.
--

Magic1 ::

Sej zato pa razkopaš do osnove in menjaš vso inštalacijo. Kakšen večji problem zna bit samo v kleti. Samo to načeloma lahko vidiš že pred nakupom. Streha pa je menjana, tako da dvomim, da bi bil tam kak večji problem.
Problem obnove stare bajte ni tak problem, v kolikor se lotiš prenove konkretno. Če pa kar nekaj štukaš in popravljaš stare stvari, potem pa zna bit sranje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

gruntfürmich ::

ojoj, toliko si zaslužil v kripto in zdaj bi šel kupovat bajto ki je takoj za podret...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pika na i ::

OP..pozanimaj se za dostop/dovoz/ do hiše. Da ne boš slučajno ugotovil, da imaš dostop zgolj po zraku. Včasih so to precej po domače delali.

konspirator ::

Ja, iz slik se vidi samo ena ozka pešpot do vhoda hiše.
--

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

To se je naredilo frendu. Na koncu je moral še dokupit zemljo od občine... Da lahko pride do parcele...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krho ::

Tele stare bajte je treba vse razkopat. Elektrika je zagotovo direktno pod ometom, brez cevi.

Drgač urejanje bajte doma, pri tastu/tašči bejži stran od tega. So lahko čist normalni, pol, k pa narediš, pa hodijo ven z bedarijami in zahtevami.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SmotaniJanez ::

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

100k za neko staro bajto ki je potrebna 100% prenove? Kaj ne mores kupit neke parcele in postaviti novo hiso?

To se meni zdi neumno.

Zato, ker v slovenski kulturi rušenja hiše še ne poznamo. ker je bilo to narejeno z lastnimi rokami, in je zato ziher dobro...

Da ne govorimo o nerealnih pričakovanj prodajalca...

Sem ravno v nakupu hiše, pa ljudje prodajajo velika sranja za suho zlato. Še nobena hiša ni bila za vselit. Še bolj grozno pa je, da ljudje mislijo, da so tiste vlažne, svinjske hiše celo primerne za življenje in notri celo živijo.


Dobre hiše so že šle za četrtino manj denarja.

Zdej kar je ostalo, je ostalo. Narod če sve pozlatiti. Ker ni drugega. Balon se spet napihuje in zdej ne bo noben spustil cene na neko realno raven.

Avtorja prispevka bi še vprašal, koliko je dotična hiša vredna po Gursu, ker pred kake pol leta, so še ble hiše, ki so se prodajale v MB za 10.000 pod ocenjeno vrednostjo. Prodane pa so bile verjetno še za kakega jurja manj.

kingsix ::

Ja... je le pešpot ker dovoz ni v uporabi prav že XX let in nikoli ni bil asfaltiran/tlakovan.
Jutri še dobim tloris/načrt...

Pika na i je izjavil:

OP..pozanimaj se za dostop/dovoz/ do hiše. Da ne boš slučajno ugotovil, da imaš dostop zgolj po zraku. Včasih so to precej po domače delali.


wtf, kako je pa to možno haha.

@gruntfürmich ...saj sem napisal da investicij ne mislim odprodat =).

@SmotaniJanez po GURS ima vrednost 118.000€.

marsovcek ::

@OP:
Prenova bo dražja, kot si računal in trajala bo dlje, kot si predvideval :D.

Če gremo po vrsti:
- okna, balkonska vrata in rolete so (po sliki sodeč) za odpad
- ko boš imel to izruvano, ti parket okrog vrat ne bo več pasal. Torej boš zminiral parket.
- ugotoviš, da so estrihi za na odpad in jih odstraniš
- mimogrede še porežeš te stare radiatorje in cevi
- iz sten izruvaš 50 let stare kable, stikala in vtičnice. Medtem ti na tla pade polovica ometa na stropih :)
- da bo mera polna, izbiješ še svinčene odtoke in pocinkane vodovodne cevi.
- podreš tisto steno, ki te moti.

V tej fazi sediš na kupu ruševin in si puliš lase ob pogledu na to, kar si naredil. Potem pa gremo:
- nova okna
- nove stene, kjer bodo zidane. Sicer knauf.
- nov razvod gretja
- nova toplotna izolacija podov in izdelava estrihov
- nova elektrika in voda, telekomunikacije,
- nove talne obloge
- nova kopalniška oprema
- prezračevanje
- pohištvo, luči, stikala itd.

Nisem omenil vhodnih vrat, alarma, popravljanja fasade zaradi razdejanja oknarjev, nove hidroizolacije strehe garaže, sanacijo toplotnega mostu, ki ga verjetno predstavlja garaža, dodatne izolacije podstrešja, hidroizolacije kleti, evtl. nove talne obloge v kleti,...

EDIT: in potem si (bognedaj) zviješ gleženj in vsak dan preklinjaš stopnice pred vhodom :D

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

@marsovcek , vse skupaj se sliši kot neka bolj osebna izkušnja =)

Unknown_001 ::



Sam štemat!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

marsovcek ::

Je, ampak s podobno starim stanovanjem :). In pred tem z adaptacijo etaže v nekoliko manj stari hiši.

kingsix ::

Ometi etc sicer ni problem..bom piskal takega mojstra:

Unknown_001 ::

In kdo bo za takim pucal?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

Kakšna je hišna številka iz re-max.si oglasa ?


marsovcek
Povzetek na krako: zunanje stene in streha so ok, vse ostalo ni.
--

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Tole zagotovo ni dober nakup. Za tako podrtijo ne daš 110 jurjev, razen, če ti denar leti iz zraka. Res. Da želiš zadevo poštimat boš na koncu ugotovil, da bi bilo bolje, da si kupil bajto za 200 jurjev. Sicer ne ven zakaj tok želiš v hišo. A ni boljem da kupiš nadstandardno stanovanje 3-4 leta staro za 170 jurjev?

Zvezdica27 ::

daj, najdi enga majstra, ki kakih 10 let dela v gradbeništvu in mu daj za kosilo pa naj se sprehodi po bajti. In boš vse izvedel, kaj kako.

Glede ogrevanja: sredi mesta drva? Lahko, samo naredi si uslugo in si kupi toplotno zrak zrak, izolacija je 10 cm grafitnega stiroporja dovolj za ekosklad (torej tudi zate).. Streho pusti če je, če je v lesu črv in streha zaprta, bo v 10 letih ves mrčes ven prišel, vsi kovački, in pol imaš mir, vmes pa s silvanolinom maži na 3 mesece.

Potem pa: lej... delaj počasi in s pametjo. Če streha je, vse ostalo, an koncu fasada.Zakaj - ker jo boš umazal.

LKo ti majstr pove oceno, pomnoži z 1,3 in to je realna ocena. Danes je lahko marsikaj poceni, če ključna okna kupiš oreng, ona iz garaže pa iz Bauhausa. Samo pamet v roke.

zz

kingsix ::

bambam20 je izjavil:

Tole zagotovo ni dober nakup. Za tako podrtijo ne daš 110 jurjev, razen, če ti denar leti iz zraka. Res. Da želiš zadevo poštimat boš na koncu ugotovil, da bi bilo bolje, da si kupil bajto za 200 jurjev. Sicer ne ven zakaj tok želiš v hišo. A ni boljem da kupiš nadstandardno stanovanje 3-4 leta staro za 170 jurjev?

Ja..se nekako odločam med temi opcijami. Zato pa sprašujem kako & kaj, ker o hišah priznam, da res nimam pojma....da vsaj dobim nek ogeneralno predstavo vseh stroškov.
V stanovanju ju teh skrbi (ogrevanje, streha etc) bistveno manj.

Mi je vedno bolj žal, da nisem pred kakšnim letom kupil kompletno obnovljenega stanovanja (145 kvadratov) v hutterjevem bloku tukaj v MB..cena bila 180k. ah. Zdaj je eno podobno na tržišču, manj urejeno za 230k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Pika na i ::

kingsix je izjavil:

Ja... je le pešpot ker dovoz ni v uporabi prav že XX let in nikoli ni bil asfaltiran/tlakovan.
Jutri še dobim tloris/načrt...

Tu bi pri meni že cingljal zvonček. Če je sploh kdaj bil.
Resno, poglej dobro, če je cesta do tvojega dela dvojčka.

jype ::

Dvojčki imajo približno enako potencialno težavo kot adaptacije pri taščah.

Tudi enako rešitev: Jasno razložiš, kje so meje, pa nimaš težav.

Invictus ::

krho je izjavil:


Drgač urejanje bajte doma, pri tastu/tašči bejži stran od tega. So lahko čist normalni, pol, k pa narediš, pa hodijo ven z bedarijami in zahtevami.

To delaš samo, če bajto najprej prepišejo nate z izročilno pogodbo. Drugače bejž...

bambam20 je izjavil:

Tole zagotovo ni dober nakup. Za tako podrtijo ne daš 110 jurjev, razen, če ti denar leti iz zraka. Res. Da želiš zadevo poštimat boš na koncu ugotovil, da bi bilo bolje, da si kupil bajto za 200 jurjev. Sicer ne ven zakaj tok želiš v hišo. A ni boljem da kupiš nadstandardno stanovanje 3-4 leta staro za 170 jurjev?

Nadstandrdnih stanovanj ni. So samo nadstandardne cene ;).

4,5 ali več sobnih stanovanj praktično ni. Če pa že je, pa nimaš nikjer avta pustit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bambam20 ::

Invictus je izjavil:


Nadstandrdnih stanovanj ni. So samo nadstandardne cene ;).

4,5 ali več sobnih stanovanj praktično ni. Če pa že je, pa nimaš nikjer avta pustit.


No. Pač za 180-200 jurjev boš v Mariboru dobil zagotovo dobro 3-4 sobno stanovanje v centru. Po moje bolje, kot, da greš kupit hišo, ki je potrebna popolne prenove?


Tale je v samem centru pri železniški.

http://www.bolha.com/nepremicnine/stano...


Tale je pa tudi na na dobri lokaciji.

http://www.bolha.com/nepremicnine/stano...


Po moje ga bo dobro obnovljena hiša stala toliko ali celo več.

xmetallic ::

Za 100 000€ si zgradiš že celo hišo. Škoda denarja za desetletja stare stene.

Tomson ::

Res je, od 100k dalje dobiš že montažno hišo na ključ! Povsem novo, ready to move in ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Scaramouche ::

kingsix je izjavil:

Torej..nekako sva se z žensko odločila za nakupu hiše. Ravno je tudi na trgu takšna, ki obkljuka vse zahteve glede lokacije. je blizu centra mesta (MB), vrtec, OŠ in trgovski center so vse v rangu 500m, zelo blizu in enostavno je dosegljiv tudi dostop do AC.
Sedaj pa k problemu: splošno o hišah etc. nimava pojma. Oba sva bila skoz v bloku, tako kot tudi vsi bližnji sorodniki. Kar nekaj sem si že prebral na podsvojostreho, vendar ker vem, da imamo tudi tukaj strokovnjake iz različnih področij bom še tukaj malo začel to temo.

1. Sama hiša
- je del dvojčka (drug del je bistevno bolje urejen, tako hiša kot okolica)
- je stara in sicer letnik 1968.
- streha renovirana pred 5 leti
- fasada je le omet
- ima 150 kvadratov neto površine + garažo
- cca 400 kvadratov zemlje
- ogrevanje je na olje

Cena kot smo se uspeli dogovorit je pa 110.000EUR. Po mojem ok cena za hišo potrebno generalne obnove.
Prva faza:
- hišo popolnoma izprazniti - not je dotrajana oprema itd.
- obnova električne inštalacije/stikala/vtičnice etc. dodal bi se tudi utp kjer je potrebno. No seveda potem še sem spada pleskanje itd.
- Parket je v hiši še dokaj ok, tako da mislim, da bi bilo dovolj le brušenje in lakiranje (ali pač!?!).
- Zamenjava oken (8 oken + balkon)
- V notranjosti bi zrušil tudi eno steno, ki sedaj loči kuhinjo od dnevnega prostora. Na balkon (ki je pravzaprav streha garaže) so trenutno le vrata in ni oken - tukaj bi še se naredilo eno okno, da bodo vrata+veliko okno (standard)..ne vem..kakšna druga ideja?
- Ogrevanje na olje je koliko vem najdražja varianta (??), tako da bi zamenjal to z plinsko pečjo in se priklopil na mestno plinsko omrežje (je to ok? kakšna druga varianta?).
- O talnem gretju v kopalnici še razmišljam da/ne...
- obnova kopalnice+wc in le wc
- nova vrata in podboji (6x)
- Do hiše ni urejen 100% zanesljiv dovoz. Vrata so, ampak je pred njimi prvo pločnik nato pa parkirišče za bočno parkiranje ob cesti. Gor/dol po ulici sem videl, da imajo označbe, da se ne sme parkirat...tukaj je ni, ker trenutna lastnica nima avtomobila in tega ni potrebovala.. to nimam pojma, če se da kar tako dobit, ampak nekako se mi mora omogočit dostop do hiše z avtomobilom?!
- Nasledje leto še potem pride na vrsto fasada.

Generalno koliko ocenjujete da bi to vse stalo (brez fasade)?
Kaj so še drugi stroški (sploh bolj stare) hiše za katere se mi verjetno ne sanja?
Na kaj še paziti/računati?
Kakšne so fora hiše dvojček? Ja vem..sosede je treba preverit =).
Koliko je kaj dela okrog hiše? dobrih 400 kvadratov ne izgleda veliko..

Hvala.


Montažne hiše so dokaj poceni sedaj in veš da boš do konca lajfa imel dobro stvar, tukaj boš tok dal za renovacije in lahko se še kaj podre!

jype ::

Dvojčka ne morš kr pol podret, halo.

kingsix ::

@rupsi31

Ti dve sem hodil gledat. Lokacija prvega (magdalena) je res dobra, primarno sem iskal stanovanje tam. Vendar... tlorisi so obup, hodniki imajo po 20-30 kvadratov etc. sobe so kar majhne. Večinoma ni ločenega wc od kopalnice. V istem objektu sva gledala eno drugo, v spalnico npr nisi spravil 2m široke postelje. No to se tudi prodaja že kar nekaj mesecev, očitno je cena previsoka, spustijo pa je ne.

Drugo pa je za moje pojme občutno predrago, praktično 2000 za kvadratni meter.

@montažne hiše
Rabim parcelo... Tu pa tam sicer vidim kakšno podrtijo (dobesedno podrtijo - nihče tam ne živi) na dobri lokaciji in tako je že leta. Kdo ima to? Kako prit do lastnika in morda ponudit odkup? Če je tam že neka stara hiša, verjetno nimaš takšnih stroškov z dokumentacijo/dovoljenji etc?

Gledam še npr to : https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Zraven mestnega parka... ampak cene so ponorele. Boljše urejeno enako stanovanje se je pred dobrim letom prodajalo po 180k €.

fikus_ ::

Ste mu popljuvali hišo in zakomplicirali, kot da bi bila podrtija, tako da si bo človek premislil in pustil vse skupaj. Najbolj bo pa trpela njegova boljša polovica, ki že ima načrte, kako lepo bodo živeli tukaj na primerni lokaciji. :)

Ni vse tako črno, kot ti pišejo. Če imaš malo žilice za "naredi sam", lahko marsikaj postoriš, še posebej, če imaš kakšne prijatelje. Tudi s cenami malo pretiravajo. Res pa je, da se moraš obnove lotiti načrtno in po etapah, se pogovarjati z izvajalci, primerjati njihove ponudbe. Mogoče bo trajalo kakšno leto za celotno obnovo. Sem intenzivno pomagal pri komplet prenovi (okna, vrata, voda, elektrika, talne obloge, kitanje sten in stropa, komplet novo pohištvo, . . .) stanovanja v 4. nadstropju bloka (najboljši je bil prenos materiala gor in odpada dol), trajalo je pol leta.

xmetallic ::

Tomson je izjavil:

Res je, od 100k dalje dobiš že montažno hišo na ključ! Povsem novo, ready to move in ...

Očitno nisi videl gradnje hiše od blizu. 100 000€ je dovolj da hišo spraviš do zadnje gradbene faze. Zadostuje, da lahko živiš v tej hiši in jo dokončaš ko imaš na voljo sredstva. Še vsaj ene 25 000€. Ob predpostavki, da hišo gradiš sam.

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


No. Pač za 180-200 jurjev boš v Mariboru dobil zagotovo dobro 3-4 sobno stanovanje v centru. Po moje bolje, kot, da greš kupit hišo, ki je potrebna popolne prenove?

Maribor in 200k za stanovanje pač ne gre skupaj. Metanje denarja stran :D. Za ta denar se že kaj dobi v Ljubljani ;) in okolici.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Eni sanjajo na polno. Po koliko se prodaja m2 zazidljive parcele v mestu? Rečmo da 100EUR/m2 (bi rekel da je to bolj cena za izven mesta). Torej Op dobi skoraj 500m2 parcelo, torej okoli 50000EUR te stane samo parcela. Potem imaš dovoljenja in prispevke za plačat. To je 20-30kEUR, kot sem slišal. Torej pri novogradnji boš dal 80kEUR še preden bo bager pripeljal na parcelo... Potem dodaš 100kEUR za montažno hiško (tukaj je itak garant da bo dobro narejeno, majke mi) in imaš bajto brez vsega, katero moraš še vedno polno opremit. Vmes preteče še veliko časa, da sploh zrihtaš papire od države.
To da je on zamudil minimalne cene pa ne boste rešili. Nabijanje kaj se je dobilo je brezpredmetno. Lahko pa počaka na nasljednjo krizo. Jaz tudi danes vem, kako zadet prejšno sedmico...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kingsix ::

Ja, koliko gledam parcela stane približno 120 na kvadrat...tako, da ja...preden bi začel bajto delat bi dal skoraj 100k.

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:


No. Pač za 180-200 jurjev boš v Mariboru dobil zagotovo dobro 3-4 sobno stanovanje v centru. Po moje bolje, kot, da greš kupit hišo, ki je potrebna popolne prenove?

Maribor in 200k za stanovanje pač ne gre skupaj. Metanje denarja stran :D. Za ta denar se že kaj dobi v Ljubljani ;) in okolici.


Oba delava v AT .. cca 30km iz MB, tako da Lj nekako odpade =).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

IL_DIAVOLO ::

Služba 30km iz mesta in ti bi gradil hiso v mestu? Zakaj ze?

kingsix ::

- zato ker sem "mestni človek". Nekajkrat, ok sem bil na podeželju je bila dejansko muka.
- imava stare-starše/sorodnike etc. vse tukaj v MB in pride prav da lahko npr otroka daš na hitro v varstvo za kako urco itd.
- vrtec, OŠ, SŠ, trgovine, fitnes pod nosom
- cel social life imava v mestu

...delam pa tudi veliko od doma, tako da niti ni neka težava.

npr. Znanca, ki delata v AT se tudi selita iz šentilja (pri meji) v MB, ker sta ugotovila, da je zanju pravzaprav nemogoče da imata otroka, če sta tam, saj nimata nikogar, ki bi npr prej šel v vrtec po otroka etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

bambam20 ::

kingsix je izjavil:



Oba delava v AT .. cca 30km iz MB, tako da Lj nekako odpade =).


Misli, da vsi hočejo živet v Ljubljani. Pač ni tako.

drekodovce ::

mislit, da vsi hočemo živet v mestu. Pač ni tako. Ni ga čez podeželje in svobodo ;) Hvala k***, da smo si različni, :D

bambam20 ::

drekodovce je izjavil:

mislit, da vsi hočemo živet v mestu. Pač ni tako. Ni ga čez podeželje in svobodo ;) Hvala k***, da smo si različni, :D


Letelo je na Ljubljano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241474 (10941) edi123
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421262 (17568) borut_p
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273722 (59521) damirj79
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042496 (34478) kixs
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519958 (15685) energetik

Več podobnih tem