» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
19 / 38
»»

matobeli ::

Točno tale vodič sem že prebral, sam se mi ni dalo še popravljat ker bi mi tudi popravljeni samo stali :)

Sem se odločil da na ebayu probam srečo.

m0LN4r ::

Ze davnega leta 2009 smo vedli o cem govorimo in potem padli na usta:
https://www.hififorum.at/showthread.php...

Veselo branje.

AapocalypseE je izjavil:

Ne gre se tukaj samo za glasnost, ampak za zadeve, ki jih dosti ljudi zgleda ne razume.

Jaz in drugi poznavalci vedo in predvsem slišijo za kaj se gre.

Tukaj z nepoznavalci debatirat o tem je brezveze.

Prosim, bom zelo vesel, ce mi podas en strokoven in neodvisen blind test, s katerim svoje izjave podkrepis.

Vse se da stestirati, ce se hoce, razen ce se z razlogom noce.
Sam si tudi testiral, ampak kot receno napacna metodologija ni vredna pol kurca ali nadaljne debate.
Ce bi pri Hi-fi bile zadeve malo bolj transparentne in ne samo rekla kazala, bi ca. 70% firm lahko zaprlo in sortiment zmanjsal za polovico.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

easyrider3 ::

Lahko kdo komentira kako to,da ojačevalci imajo tako malo moči recimo Denon PMA 2020 ima 80 wattov na kanal pri 8 ohms pa stane 2.000 Eur. Recimo pod 1.000 eur so takšni ki imajo tudi samo 40 Wattov moči po kanalu a baje da je to bolje kot kakšen reciver kateri piše da ima preko 100 wattov na kanal kako to.

Okapi ::

Vati so bolj ali manj nepomemben podatek, sploh pa jih je težko primerjati med različnimi modeli, ker so na različne načine izmerjeni ali izračunani.

m0LN4r ::

Pa seveda stevilo kanalov. Dvokanalni bo ponavadi vedno imel za isto ceno vec W, kot pa recimo 7-9 kanalni, seveda /kanal, tak to je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Zvezdica27 ::

in seveda da ne omenjamo wattov pri tranzistorcih vs. lampah

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ali je že kdo slišal Monitor Audio Bronze 6,recimo napram KLipsch zvokovno.Hvala

damirj79 ::

Zvezdica27 je izjavil:

in seveda da ne omenjamo wattov pri tranzistorcih vs. lampah


Zakaj ne bi? Watt je watt.

Darko! ::

easyrider3 je izjavil:

Lahko kdo komentira kako to,da ojačevalci imajo tako malo moči recimo Denon PMA 2020 ima 80 wattov na kanal pri 8 ohms pa stane 2.000 Eur. Recimo pod 1.000 eur so takšni ki imajo tudi samo 40 Wattov moči po kanalu a baje da je to bolje kot kakšen reciver kateri piše da ima preko 100 wattov na kanal kako to.



Ker sami Watt-i ne pomenijo praktično ničesar.
(O tehnikaliji wattov in robnih pogojih - na kaj so ti watti podani - imaš en moj daljši zapis v tej temi objavljen septembra lansko leto. Poskrolaj nazaj.)

Drugače pa ojačevalci nimajo malo moči. Ta "majhna moč" je pač moč, ki je podana pri parametrih, oz. robnih pogojih, ki so za kvalitetno reprodukcijo glasbe nujni. Takšno moč se da z marketinškimi akrobacijami zapisati na 2 - 3 kratno vrednost, ali pa celo na 10 kratno.

Vendar je delovanje takšne naprave v pogojih, da zapis takšne moči prenese fizikalno elektrotehniško osnovo, vse prej kot Hi-Fi. Torej, ne gre več za verno reprodukcijo signala, pač pa se ta signal bistveno spremeni (popači).

Noben AVR pod recimo 2000 EUR zanesljivo nima 100 W kvalitetne moči na vseh kanalih hkrati. To je nemogoče. Le marketing potrošniške družbe in nepoučeni kupci pač narekujejo umetno napihovanje podatkov, kar sploh velja za AV receiverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Okapi ::

S tem, da je treba takoj dodati, da 100 vatov doma za poslušanje sploh ne potrebuješ.

Darko! ::

Res je.
2 x 40 W lahko sesuje sobo.

Če imaš pa 100 db horne, ti bodo pa pri 2 x 20 W klicali policijo.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Okapi ::

Kot zanimivost, moj prvi AV-receiver je bil Onkyo TX-SV919 THX, za tiste čase (pred 20+ leti) vrhunska zadeva. Kot se za tako zadevo spodobi, so vati natančno opisani. V stereo načinu ima 2x100 vatov stalne moči (RMS), merjeno pri 8 omih, od 20 do 20.000 Hz, z ne več kot 0,03% harmonskih popačenj. Temu bi lahko rekli "kvalitetna moč".;)

V večkanalnem načinu pa ima na prednjem paru po 100 vatov, ampak merjeno pri 8 ohmih, 1000 Hz in ne več kot 0,08% harmonskih popačenj. Sicer so pošteno zapisali, niso pa si "upali" napisati, koliko bi to bilo vatov, če bi merili na enak način kot pri stereu.

Mimogrede, tehta 22 kil. Kinezi bi mu namerili najmanj 1500 vatov vršne moči (PMPO - Peak Momentary Power Output) po kanalu. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

krefi ::

pozdravljeni
Kaj priporočate v rangu nekje 400-500 eur predusm za gledanje filmov in občasno preigravanje psja.
gledam sisteme 5.1. trenutno uporabljam zvočnike od tvja zato vem da bo vsaki sistem boljši. Poznam samo zvočnike logitech z907 zato prosim za vaš nasvet kaj mi priporočate.
soba je v velikosti 16 m2.

lp.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

AapocalypseE ::

m0LN4r, pol kurca niso tvoji bowersi vredni, ker, ko sem jih slišal v živo, sem se za glavo držal. Soundstage = 0

Kupi nekdo, ki se ne spozna na zadeve.

Ne bit užaljen kar sem pisal do sedaj, ampak tako pač je.

m0LN4r ::

1. Kupoval sem z usesi, za svoje potrebe in napisal tocno za kaj, tako da /care takega osebnega nivoja pa od tebe res nisem pricakoval, vsaj malo glasbene podlage ce ze komentiras na tak nacin.
Mene zvocniki, ki samo v basih donijo, zgoraj praskajo, pac ne ganejo. Ce pa hocem da bas zveni in ne _doni_ pa odstranim zadaj spuzvo in jih odmaknem za 50cm od zida, da se ve o cem govorimo.


S pravilnim pozicioniranjem, jih spravis do te mere, da na 1/3 glasnosti bas zveni (se enkrat preberi, zveni) oz. masira po celi hisi. Z napacno postavitvijo pa se zadusi ze v dnevni sobi. Meni je to dovolj, ker vecina glasbe, ki je poslusam nima taksnih basov, ampak so bolj akusticne narave, tam pa mi je vsec, ko slisim kako pevec ustnice zapira, manjse instrumente, ki jih taki poznavalci, kot ti ignorirajo (različna tolkala in ropotulje), ki jih amaterji preslisijo ali pa sploh ne zaznajo.

Vsakemu svoje ane?

2. Kje pa je tvoj strokovni blind test receiverjev?

3. Soundstage = 0 ? Veselo poslusanje.


Trenutno bi samo moral prostor menjat, bi naredilo najvecjo razliko. ca. 2 metra daljsi bi moral bit in na levi strani zid. To je pa tudi vse.
So pa za moj okus tudi malenkost boljsi zvocniki, ampak za _malenkost_ nisem pripravljen placati 2x vec.

bb

Kupi nekdo, ki se ne spozna na zadeve.
Ce pa to ti pravis, pol bo pa se kako res.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Zvezdica27 ::

watt ni watt.

Opozorilo: funt pada! Jaz čakam, da bo nek best buy, zdaj bo še gospodarska drama, sem se skor odločil za q acoustics, 3050i, če pa bo res štala pa koncept 40. Po moje je to zame vrh glave

damirj79 ::

Watt je watt, pa obrni kot hočeš. 5W lampaša zveni enako močno in na glas kot 5W tranzistorja ali digitalca.

Okapi ::

Če meriš na enak način. Česar nihče ne počne.

Lahko pa poskusiš najti kakšen "tranzistor", ki so mu vate merili pri stalni moči (RMS), 8 ohmih, od 20 do 20.000 Hz, z ne več kot 0,03% harmonskih popačenj. Ne bo ti uspelo.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

damirj79 ::

Poanta je, da če meriš na takšen način, potem boš z lampaši izmeril nič, ker popačenja 0,03% v navedenem frek. območju so izven dosega lampašev. Pa ne trdim, da je za odličen zvok pomembno imeti čimmanjša popačenja.

AapocalypseE ::

m0LN4r, s pol kurca vrednimi izjavami si ti začel, tako da ti napišem še svoje mnenje o tvojih bowersih.

Vem kaj sem/smo slišali vsi, tako da mi ni treba solit pameti.

To so ljudje, ki imajo doma po 100 tisoč € in več vredne sisteme, ki se dejansko zelo spoznajo na zadeve in so pravi audiofili, tako da kdor izjavi, da ima raje zvočnike za 1500€ in ojačevalec za 500€, ne ve o čem govori.

Okapi ::

Moja poanta pa je, da vsak meri vate po svoje, zato vat ni vat.

damirj79 ::

Proizvajalci sigurno. Zato pa obstajajo testne procedure in metode, kjer se zadeve izmeri po nekih standardih in dokler to počneš po istem standardu, je vse primerljivo. Vse ostal oso pa bučke in jabke in hruške.

AapocalypseE je izjavil:


To so ljudje, ki imajo doma po 100 tisoč € in več vredne sisteme, ki se dejansko zelo spoznajo na zadeve in so pravi audiofili,


To so preseratorji. Z dobrim zvokom to nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

AapocalypseE ::

Itak. Enak zvok dobiš že pri Z906 za 199€.

damirj79 ::

Kdo pa govori o enakem zvoku? Jaz govorim o dobrem zvoku. Če ne ločiš, naj ti povem, da to ni eno in isto.

AapocalypseE ::

Saj tako drag sistem ima dober zvok, tako da ima Z906 verjetno dober zvok na istem nivoju ali kako?

damirj79 ::

Kot prvo si moraš razjasnit, da enega generalnega zvočnika, ki bo odličen za vse namene, pač ni. Ko to dojameš, potem boš znal odgovoriti tudi na tvoje vprašanje oziroma trditev.

AapocalypseE ::

Daj ne bluzi, če vidiš, da nimaš/nimate pojma.

Na tem forumu so res sami zabluženi ljudje.

m0LN4r ::

Res je tezko z nekom argumentirano debatirat, ki se po omembi pravilnega nacina testiranja AV receiverjev (nismo se pogovarjali o zvocnikih), odzove z emocionalnimi komentarji, jih nastejem:
s pol kurca vrednimi izjavami si ti začel, tako da ti napišem še svoje mnenje o tvojih bowersih.
To da sem te prosil za strokovno opravljen test z metodologijo izlocanja statisticne napake je za tebe pol kurca vredna izjava, ok.
Za mene pa je za pol kurca vredna izjava, izjava nekoga, ki poslusa z ocmi in denarnico, z nepravilno metodologijo in na podlagi tega vlece neke zakljucke.
Enak zvok dobiš že pri Z906 za 199€.
To pa je res izjava za pol kurca, ko zmanjka argumentov se pa gre v robne primere.
To so ljudje, ki imajo doma po 100 tisoč € in več vredne sisteme, ki se dejansko zelo spoznajo
Drzi se osnovne niti. Enako za pol kurca izjava, kot da bi rekel, da vsak ki ima ferrarija je profi avtomehanik v 99,99% primerih pa je preserant, ki niti ne ve kaksno olje gre v avto in kaksne gume so v homologaciji.

Jaz se sploh ne prepiram, samo enostavno ne morem se pogovarjati z nekom na enakem nivoju, ki niti osnove metodologije pravilnega testiranja ne pozna.

Pricakoval bi, da vsaj to znas na pamet kot postevanko preden govoris naprej: https://av-wiki.de/blindtests malo se izobrazi.

Samooklicani poznavalci zal niti en ni ne v dunajskem orkestru, niti en ni profesor fizike, ampak samo samooklicani strokovnjak, ki kot se enkrat ponovim, glasuje z ocmi in denarnico in prodaja svoj osebni vtis oz. preferenco.
Takih, ki se res na to spoznajo je malo. Jaz poznam samo dva taka, en je reziser v gledaliscu z nekaj nagradami, drugi pa dela ozvocitev v gledaliscu in televiziji ze 40 let, pa se noben ne preserava.
Tak clovek ti bo znal razloziti, kaj in kako moras poslusati, brez tega da ti na pamet nasteje znamke in cene. Hell, se zvocnike si zna sam nardit clovek.

Se vedno, cakam da mi najdes neko povezavo, ki potrjuje nasprotje od tega, kaj ti tu eni hocemo dopovedati. Pa se enkrat ti napisem, ker si pozabil vmes ze 5x kaj je to sploh bilo:

Na pravilno izvedenem slepem testu, dveh receiverjev od 500-1500eur, ki imata oba 32bitni DAC in predvajanju glasbe iz digitalnega vira, ob poravnavi glasnosti, deaktiviranju DSPjev in izenacenju EQ odstopanja, ne bos opazil nobene razlike. Edino, kar se se zna zgoditi, da je malenkostno odstopanje med levim in desnim zvocnikom.

Zdaj pa moj dragi poznavalec StreetRacer, se opravicujem, ce sem te uzalil, nisem vedel, da si prof. fizike iz podrocja akustike in imas posluh dirigenta z vecletnimi izkusnjami.

Bi nam vsem amaterjem tukaj lahko podal kak test za bozjo voljo, da se se mi izobrazimo, kako se to dela. Verjetno so tisti z 100k€ opreme tudi tolko posteni, da znajo kak tak blind test izvest na vsaj 10 testnih kandidatih, ker 100 kandidatov je pa ze prevec, tolko jih na nobeni glasbeni soli ne najdes, pa pr 100k€ opreme zmanjka za prispevek udelezevanja.

Na lej, ce imas slucajno tezave tuki imas se enkrat postevanko za lahko noc: https://av-wiki.de/blindtests
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS:
A teste med graficnimi tudi gledas brez fps counterja in na podlagi vida dolocis na keri grafi laufa 46 fps in na keri 49 ? No ja, jaz priznam ne vidim tako dobro.

AapocalypseE je izjavil:

Daj ne bluzi, če vidiš, da nimaš/nimate pojma.

Na tem forumu so res sami zabluženi ljudje.
Lahko bi z nami delil vec svojega tehnicnega znanja in pojma. Lahko bi vsaj napisal za kateri tip poslusalca so zvocniki tipa Focal Aria in npr. B&W, ker so oboji dobri, samo za razlicen nacin poslusanja, ampak ja nam bos ti znal razlozit kje so razlike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

damirj79 ::

AapocalypseE je izjavil:

Daj ne bluzi, če vidiš, da nimaš/nimate pojma.

Na tem forumu so res sami zabluženi ljudje.


Ne izkazuješ, da imaš sploh kaj pojma.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz bi dodal glede wattov, spet glede na moje glasbene izkušnje, da imaš traznistorce in lampaše, ki glede na deklarirane wate dajejo bistveno različne SPL (sound pressure level), bomo temu rekli headroom. Zdaj... eno je poraba energije na lampi (odvisno od lampe, recimo par EL34 daje cca 50w) drugo pa je vlek iz omrežja (50w lampaš vleče cca 200w ko je nateran - kopiram navedbe proizvajalca za moj Laney GH50L). https://www.laneymusic.ro/manualul-util...

Kateri watt je zdaj pravi?

No, zdaj pa pridemo do tranzistorcev, kjer so izgube manjše in tudi popačenja ni (kar v glasbenem svetu ni nujno bolje). Kljub temu so navedeni vati bistveno nižji v SPL kot pa 50w lampaša. Imam doma - deklariranih - 480w tranzistorc, pa je "tišji" kot lampaš.

Watti ni so watti.

Dejansko bi bilo za vsak primer treba meriti SPL - headroom - potem bi šele videli.

Glede wattov jaz bolj zaupam lampašev, ker se točno ve, koliko da katera lampa (v polnem obratovnju, ne v triodi) ven. 6l6 in EL34 dajeta cca 30 in 25, 6v6 pa cca 8 w. In to je to - točno veš koliko je. Pri tranzistorcih pa ... ne veš.

Tako da, moj stari denon x1000 ima kao 80w po kanalu. Ha ha ha...

Imam še eno vprašanje: ali obstaja kak AVR z vso navlako (4k, hdmi, bt, wifi), ki je lampaš?

zz

damirj79 ::

Ah, no ti govoriš o kitarskem ojačevalcu. Bolj kot headroom bi temu rekli overdrive. Lampaš že v osnovi ima večja popačenja in le ta bolj ali manj linearno naraščajo vse do maksimalne izhodne moči in če lahko greš tudi precej čez, pa bo vsaj na uho kitarski zvok še vedno dober, popačenja 10% ali več pač v tem primeru niso nič takšnega, kvečjemu dodajo malo svoje barve zvoka, ki lahko je ali pa ni zaželen, odvisno ali imaš še kakšne efekte vključene. Če so, potem ni panike sploh. Kar poskusi pa eno običajno glasbo speljat skozi kitarski oječavelc in poslušat, pa boš videl, da je glasbena kvaliteta kitarskega ojačevalca ZANIČ.

Pri tranzistorjih je zadeva drugačna, popačenja ne naraščajo linearno do neke izhodne moči, ampak so bolj ali manj enaka, narastejo pa za več magnitud, ko greš preko neke meje. Kaj je boljše, se odloči sam. Imaš tudi tranzistorske ojačevalce z enakimi lastnostmi kot lampaški, samo redko uporabljani. 50W lampaša je tako enakih kot 50W tranzistorja, pa če se na glavo postaviš. Iz lamp ne boš magično dobil 100W, ker to niti fizično ni mogoče. 50W na 8ohm pomeni 20Vrms, 100W pa 29Vrms. Lampa sicer z napetostjo ni limitirana, ker je le-ta že itak visoka (par 100V) je pa lahko zato prekrmiljena in doživi uničenje elektrod, tranzistor je pa pač res omejen z napetostjo, zato v resnici ne veš, koliko ven dobiš, dokler ne poznaš napajanja. Zato v večkanalnih AVRjih, kjer se notri tlači 7,8 ali celo 13 izhodnih stopenj in vsaka z izhodno močno 100W, bi to pomenilo 2kW napajalnik. Le-ta pa ni tako majhen, tudi z uporabo SMPS je tole škatla velika kot sam AVR, kaj šele z navadnim trafotom, ki bi bila enakovredna švajs aparatu, 50kg teže in velika kot sobna omarica. Zato noben AVR ne zmore hkrati na 10ih kanalih 100W moči, ker notri tlačijo 200-300W trafote-napajalnike, ki so še prostorsko in cenovno sprejemljivi in pri polni moči se jim sesede napetost toliko, da ne zmore več niti ali pa le slabo polovico moči. V resnici na AVRjih na 10ih kanalih hkrati nikoli ne rabiš vse te moči, AVR je pač namenjen filmom in 2 kanala rabira vso moč večino časa, na vseh ostalih kanalih so samo efekti in tam je morda 5% potrebne moči.

Zato ta 480W tranzistorski ojačevalec je tišji od lampaškega 50W samo v primeru, da je teh 480W kitajskih, PMPO ali kakorkoli se že to imenuje.

damirj79 ::

Zvezdica27 je izjavil:

Zdaj... eno je poraba energije na lampi (odvisno od lampe, recimo par EL34 daje cca 50w) drugo pa je vlek iz omrežja (50w lampaš vleče cca 200w ko je nateran - kopiram navedbe proizvajalca za moj Laney GH50L). https://www.laneymusic.ro/manualul-util...

Kateri watt je zdaj pravi?



temu se reče izkoristek ojačevalca, odvisna je od delovne točke oziorma razreda delovanja (A, AB, B, C itd..) in seveda dizajna izhodne stopnje. Za 50W glasbene moči inporaba 200W je to 25% izkoristek, kar je čisto v skladu z razred A ki ima nekje 25% izkoristka (lahko tudi več, lahko pa precej manj, tudi samo 10% - takim ampom tko v žargonu rečemo (smo rekli nekoč) tudi pegla, peglezn, likalnik al kar češ).

Darko! ::

Imam še eno vprašanje: ali obstaja kak AVR z vso navlako (4k, hdmi, bt, wifi), ki je lampaš?


Ni potrebe, da bi obstajal, ker za pot v to smer imaš "Custum Instal" zadevšne.

Vzameš poljuben AV procesor (to je AVR brez R - torej škatla z AV procesorjem in predojačevalcem ter brez vgrajenih močnostnih ojačevalcev) in jo povežeš na poljubne končne močnostne stopnje (ojačevalce).

Končne stopnje imaš lahko v škatlah (mono, stereo, večkanalne) ali celo v RACK izvedbi.

Seveda lahko AV procesor povežeš tudi na 5 ali 7 lampaških končnih stopenj. Kitajske dobiš že za par sto EUR.

To bi bilo noro videt! Svetilo bi kot novoletna jelka :)
Verjetno pa ne boš prvi. Amerikanci, ki so nori na svoje domače namenske kino prostore imajo takšne sisteme zagotovo že postavljene.

Ps.:
Lako pa izkoristiš obstoječ AVR, ki ima PRE-OUT izhode in jih povežeš na poljuben zunanji ojačevalec (tudi lampaš). Tako lahko lampe napajajo vsaj Front L in R.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

m0LN4r ::

Ja to bo to 10 kanalov vsakega na svoj oldscool lampas 8-) bo polek filma se lightshow. Jaz verjamem, da to ze nekdo ima, ker so enako nori, kot eni k majo po celi hisi lokomotive in zelezniski promet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

easyrider3 ::

Mislim da za hišni kino sploh ni potrebe za kakšnim dodatnim ojačevalcem. Res da nekateri gredo prva dva zvočnika priključit preko ojačevalca samo to je res čisto tako ko misliš da je potrebno ampak ja lahko pa itak škodit nima kaj :). Kar se tiče pa tistih ki poslušajo glasbo,ja tam pa je veliko takih ki imajo ojačevalce priključene

Darko! ::

Hm, ...

no ja, sem se grdo izrazil, da so amerikanci nori.
V bistvu bi moral zapisat, da so ljubitelji. :)

Hi-Fi je pač lahko tudi ljubiteljstvo, hobi. Pri hobiju pa racionalnost seveda odpove. To velja tudi za ljubitelje miniaturnih železnic, ur, znamk, piva ali karkoli drugega.

Ampak s tem ni nič narobe.

Dokler ekonomija deluje, je vse OK.

Ljubitelj je srečen ker ima nov Hi-Fi ojačevalec ali dodatno kretnico za malo železnico; prodajalec je srečen ker je dobil maržo; zastopnik je srečen ker si je povečal promet; lastnik blagovne znamke je srečen ker je kapnilo v njegov žep; pa zaposleni pri njem je srečen, da ima plačo in zdravstveno zavarovanje, ali pa vsaj za pest riža.


Spraševat se o tem ali sta ojačevalec za Hi-Fi ali dodatna kretnica za miniaturno železnico potrebna, je pa brez veze in vodi v prerekanje.
Ampak to prerekanje je predvsem zaradi nerazumevanja dejanskega stanja.


Če nimaš miniaturne železnice je dodatna kretnica seveda nepotrebna.
Prvo potrebuješ osnovni krog tirov z napajalcem, komandami in lokomotivo.
Kasneje kakšen vagon tudi prav pride. Zgleda bolj realistično.
Tudi dodatni tiri pripomorejo k lepšemu izgledu makete.
Pa kakšna hiška, tunel, ..., karkoli.
Ampak neizpodbitno dejstvo pa je, da slej ko prej prideš do točke, ko je za širjenje makete dodatna kretnica nujna.


Podobno je pač z Hi-Fi.
Nekateri ostanejo na osnovnem krogu tirov "z lokomotivo in dvema vagonoma".
Drugi "maketo Hi-Fi" razširijo čez celo sobo.
Ta tretji zaradi makete kupijo večje stanovanje, ali pa stanovanje zgradijo okoli makete.


Tako Hi-Fi kot miniaturne železnice se mi zdijo zelo zanimive igrače.
Hi-Fi celo bolj.

Da bi pa hodil čez ene ali druge, se mi pa res ne da.
;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

T743 ::

Super post?Darko!
Res je vse skupaj je hobi oziroma "igrače" za odrasle, na koncu je rezultat(zvok) točno tak kolikor si temu pripravljen posvetiti časa in €.

Okapi ::

Darko! je izjavil:


Podobno je pač z Hi-Fi.
Nekateri ostanejo na osnovnem krogu tirov "z lokomotivo in dvema vagonoma".
Drugi "maketo Hi-Fi" razširijo čez celo sobo.

Jaz bo analogijo malo drugače zastavil.
Nekdo reče, da bi se rad začel ukvarjati z vlakci, in potem mu eni za začetek svetujejo nek osnoven komplet za 100 evrov, drugi pa začnejo razlagati, da se o lokomotivah pod 200 evri sploh nima smisla pogovarjati. Vmes pa vleti še kakšen, ki se pohvali z lokomotivo za 1000 evrov in reče, da to je to, ostalo so igrače.

Scene sicer že dolgo ne spremljam, ampak včasih so se eni hvalili z Marklini, drugi pa smo bili zadovoljni z izolsko Mehanotehniko.;)

Darko! ::

T743
Hvala za pohvalo!

Okapi
Ja, za forume zelo dobra analogija.
Moram pa pošteno priznati, da sem tudi sam marsikomu svetoval naj za kakšen kos Hi-Fi navlake raje stisne zobe in navrže še dodatnega stotaka ali dva; ali pa še raje, naj ne hiti z nakupom ter naj počaka in privarčuje.
Pa ne zato, ker bi mislil ali verjel, da se za manj nič ne dobi; ampak preprosto zato, ker so v tem "nekaj sto EUR segmentu aparatur" razlike pač največje in se varčevanje na dolgi rok marsikje dejansko ne izplača.

;)

matobeli ::

Sploh na začetku se splača nabavit kakšen dober kos, da ne mečeš stran po 50eur in na konc še vedno špila za en drek.

borut_p ::

Kregati se okrog zvočnikov in kako špilajo je še vedno bolj hecno kot primerjat lokomotive. Pri lokomotivah bi si rekel, da je še vedno lahko objektivno ugotavljati katera je boljša (bolj realistična, boljši detajli, ...).
Pri zvočnikih pa rečt da "dobr špilajo" - je pa toliko subjektivnih faktorjev, da res nima smisla.

easyrider3 ::

Zakaj ko je stvar nova ni niti približno tako dobra kot potem ko se ulafa pa isto to velja za zvočnike ali slušalke,tudi sam to doživljam pa si nisem mislil čeprav se je govorilo da je res tako.

Okapi ::

Ker se ti navadiš na ta zvok.

Likalnik ::

easyrider3 je izjavil:

Zakaj ko je stvar nova ni niti približno tako dobra kot potem ko se ulafa pa isto to velja za zvočnike ali slušalke,tudi sam to doživljam pa si nisem mislil čeprav se je govorilo da je res tako.


vsak zvočnik rabi na začetku določeno število ur, da se ulaufa oziroma pride do tiste svoje uporabnosti...isto je pri avtomobilu...če je nov bi načeloma na začetku se še umirjeno vozil in ga ne tiščal do 6000 obratov.....prav tako ko je mrzel ali gre za avto ali zvočnik se mora ogreti...predno ga naviješ do onemoglosti

vres.ales ::

Pri ogledu filmov mi manjkajo zvočniki vzadaj. Ko pa naredim bolj na glas pa je zvok za zjokat. Kablov nebi rad vlačil itak je vse že brezžičo. Ta JBL Bar 5.1 mi je všeč, ker je na baterije in lahko te zvočnike dol vzamem in prestavim, ko jih potrebujem.
Obstaja kakšen enak sistem za manj denarja?
JBL Bar 5.1

easyrider3 ::

vres.ales je izjavil:

Pri ogledu filmov mi manjkajo zvočniki vzadaj. Ko pa naredim bolj na glas pa je zvok za zjokat. Kablov nebi rad vlačil itak je vse že brezžičo. Ta JBL Bar 5.1 mi je všeč, ker je na baterije in lahko te zvočnike dol vzamem in prestavim, ko jih potrebujem.
Obstaja kakšen enak sistem za manj denarja?
JBL Bar 5.1



Jaz pa vse raje preko kablov kakor brezzično res da treba potem nekaj metrov kabla nabavit in narediti vse tako da je vizualno lepo ampak sigurno je to boljše.

Horas ::

Kaj bi bilo če bi v glasbeni sistem sony mhc rg595 vključil dodatna ista zvočnika? kaj bi bilo z močjo, impedanco? bi špilalo v redu? bi se skurlo :D

kak stručko prosim, za mal razlage...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Horas ::

Horas je izjavil:

Kaj bi bilo če bi v glasbeni sistem sony mhc rg595 vključil dodatna ista zvočnika? kaj bi bilo z močjo, impedanco? bi špilalo v redu? bi se skurlo :D

kak stručko prosim, za mal razlage...


kak stručko prosim, za mal razlage...

m0LN4r ::

To je kao nek glasbeni stolp? Moc se bo razpolovila in zvok bo katastrofalne kakovosti. Skurlo se nebo nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
19 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333573 (1420) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351009 (17379) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295901 (2584) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253884 (3039) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319115 (16825) car100

Več podobnih tem