» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
38 / 38
»
»»

Okapi ::

Kowkele je izjavil:

Gledam za izboljšavo zvoka televizorja, predvsem za filme ter risanke(da mi mularija ne nabiva glasnosti, k sedimo v jedilnici in dvigujejo, ker ne slišijo...).

Gledal sem Samsung HW-Q930C.
Ali je to vredno tega denarja ali se dobi tudi kaj drugega z zadnjimi zvočniki?

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...
:)) A ti resno misliš, da če so boljši zvočniki, bodo bolj potiho poslušali?

Kowkele ::

Sem probal z dvema zvočnikoma zadaj in ja, ni bilo potrebe po tako veliki glasnosti, da so slišali.
Tv je pa obnjen proč od jedilnice in se odbiva zvok tja.

Kot pa sem napisal bi bili zvočniki tudi za gledanje filmov.

Zato me zanima, ali ti zvočniki dobri za to ceno ali so tudi alternative z boljšim P/P.
Lp
Tako pač je to!!!

damirj79 ::

Kowkele je izjavil:

Gledam za izboljšavo zvoka televizorja, predvsem za filme ter risanke(da mi mularija ne nabiva glasnosti, k sedimo v jedilnici in dvigujejo, ker ne slišijo...).

Gledal sem Samsung HW-Q930C.
Ali je to vredno tega denarja ali se dobi tudi kaj drugega z zadnjimi zvočniki?

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...


Dobi se tudi kaj drugega, sej pač ni ta edini :)

sasoe ::

lajfanimam je izjavil:

Letos prihaja Sonos Arc 2. Pomoje se splača počakat tole, ker gre za revolucijo na področju sounda.


za elito? ker cena? nad 3000 eur za komplet ?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

m0LN4r ::

Decki, bi si sposodil malo temo.

Tisti, ki imate domaci kino. Fizicno, torej vsaj 6 fizicnih zvocnikov.

Kaksno imate postavitev v dnevnih sobah? Torej kje je TV, Sedezna, kam je kaj obrnjeno.
Ima kdo kino v odprtem prostoru kuhna-dnevna-jedilnica? Kam mate pol stvari obrnjene in postavljene, da niso na poti.

Jaz sem postavil atmos 7.0.4 zaenkrat pa mi ni vsec.
Na levi je odprto ker je jedilnica, na desni so vrata za teraso spredaj pa vrata za sobo.

Imate pravokotno ali kvadratno dnevno in ali namenski prostor?

Kolega si je naredil domac kino v kleti, alpak je sam 4x4m pa se mi zdi, da je mal premal.

Imate TV na zidu, omarci al platno?

To je to.

Pa se z moje strani nekaj. Do sedaj igral spile z atmosom, enostavno nevertjeten obcutek, al pa starejse igre z 7.1 hudo, celo grozljivke.

Filme sem koncno uspel preko novega FireTV Sticka 4k, ki podpira vse platforme z passthrough atmosom. Kr kul, ampak sem filme z dobrimi efekti ze pogledal pred tem.

Pa za tiste, ki se mislite DIY zraven spravljat, ne kombinirat razlicne proizvajalce zvocnikov.
Sej dela, ampak zvocna slika bo mal weird.

Naslednja stopnja je da prodam vso navlako in nabavim vse od ene firme v isti velikosti, razen sprednjih, ker to je no-go.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

damirj79 ::

sasoe je izjavil:

lajfanimam je izjavil:

Letos prihaja Sonos Arc 2. Pomoje se splača počakat tole, ker gre za revolucijo na področju sounda.


za elito? ker cena? nad 3000 eur za komplet ?


Točno tako, cena za ubit

Bellzmet ::

Mah pri ceni cca. 1000 eur niso konkurenca Samsungu HW-Q990C, ki je boljši. Pomoje tako malo prodajo, da hočejo sedaj z višjo ceno vzbuditi nek premium občutek in bodo prodali verjetno isto enot, kot če bi zadeva stala pol manj.

damirj79 ::

Sonos je že tako malo višje cenonovno rangiran, precej računajo na celoten ekosistem in multiroom. To drugo priznam, da deluje kar OK. Ima pa pač tudi svoje minuse, npr ne podpira DTS-X, ni bluetootha, ni chromecasta itd..

SasoS ::

@m0LN4r

Jaz imam podobno - na levi kuhinja, na desni vrata za teraso.
TV je na steni, na srečo pa ni tam nobenih vrat.

Zadnji zvočniki so desen na zidu zraven vrat od terase (cca. 30 cm za poslušalcem ki sedi na kavču), levi je na steni od stopnic in zato kanček bolj oddaljen, vendar v isti ravnini kot desni.

Imam 5.1, sem ciljal Atmos ampak sem zdaj tako lepo speljal kable po kanalčkih da mi je škoda zdaj vlečt na novo na strop. Niti ne vem kje bi sploh ciljal Atmos, malo sem razmišljal o sredini (glede na to da so zadnji malo za poslušalcem).

Rezultat? Ne vem :D
Imel sem že prej v starem stanovanju 5.1 (sicer nek Philips home cinema komplet) tako da preden sem tukaj montiral še zadnje zvočnike, je bilo vse "prazno"... Ko sem zalaufal sem se ponovno počutil "domače". Nabavil sem KEF T205, jih montiral na steno ker so beli in zgleda res fenomalno, zvok mi je top. Ne znam pa ocenit koliko je dejansko pravilna razporeditev, toliko izkušenj nimam.

m0LN4r ::

Ojla rabim pomoc. In sicer imam tale ojacevalec: https://www.amazon.de/Stereoverst%C3%A4...
Kupil na hitro, ker je bil poceni, ampak zadeva je v uporabi samo kot dodatni ojacevalec za dva satelita (zadnja zvocnika) za atmos sistem, ki sta za mojim hrbtom.

Problem je, da bi rabi nekaj tanjsega da spravim lepo v predal ali pa kamorkoli, ker sedaj je na omari, rad bi pa imel v omari, kjer je ze glavni ojacevalec.

Imate kake predloge?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

damirj79 ::

m0LN4r je izjavil:

Ojla rabim pomoc. In sicer imam tale ojacevalec: https://www.amazon.de/Stereoverst%C3%A4...
Kupil na hitro, ker je bil poceni, ampak zadeva je v uporabi samo kot dodatni ojacevalec za dva satelita (zadnja zvocnika) za atmos sistem, ki sta za mojim hrbtom.

Problem je, da bi rabi nekaj tanjsega da spravim lepo v predal ali pa kamorkoli, ker sedaj je na omari, rad bi pa imel v omari, kjer je ze glavni ojacevalec.

Imate kake predloge?


Nisi povedal cenovni rang...

https://www.audiophonics.fr/en/integrat...

klasika
https://www.audiophonics.fr/en/integrat...

Ali pa nešteto rugih možnosti, majhnih je veliko, sploh teli D razred, se odločiš samo ali želiš napajnik zunaj ali integriran v ohišje.

m0LN4r ::

Pa pomeni class D kaj posebnega ali v tem primeru nima veze?
Kako je z gretjem v zaprtem predalu recimo? Bi slo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

damirj79 ::

D razred se zelo malo segreva, v idle bo mrzel, pod bremenitvijo pa zelo malo, tipično imajo 90% izkoristka, tako da pri 100W izhodne moči, je za gretje kake 10W.
D razredi so že tako napredovali, da je trenutno referenčni klas, purifi moduli npr so eni takih.

Zvezdica27 ::

D class je način gradnje oz. delovanja ojačevalca. Načeloma se uporablja za tranzistorce in ima odličen izkoristek in malo gretja in malo popačenja. Skoraj vse, kar imaš doma je not nek D class.

Lampaši pa so AB ali A, odvisno kaj hočeš in za kaj boš rabil, kdaj clipne in kako, skupaj s preampom, kjer so spet lampe in gaina spet na predeterminiran način glede nazasnovo. Ampak brezveze, to so namenske zadeve, dandanes tudi v svetu glasbil (kitare). Lampaše pozabi.

D class je to, kar ti hočeš

zz

Okapi ::

AB in A so tudi v glavnem tranzistorji. D so pa dandanes (vsi ti majhni in razmeroma poceni) s čipi, ne s klasičnimi tranzistorji.

fpbs ::

damirj79 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ojla rabim pomoc. In sicer imam tale ojacevalec: https://www.amazon.de/Stereoverst%C3%A4...
Kupil na hitro, ker je bil poceni, ampak zadeva je v uporabi samo kot dodatni ojacevalec za dva satelita (zadnja zvocnika) za atmos sistem, ki sta za mojim hrbtom.

Problem je, da bi rabi nekaj tanjsega da spravim lepo v predal ali pa kamorkoli, ker sedaj je na omari, rad bi pa imel v omari, kjer je ze glavni ojacevalec.
Imate kake predloge?

Nisi povedal cenovni rang...
https://www.audiophonics.fr/en/integrat... .

Zanimivo: Moč napajanja 35W, izhodna moč ojačevalca 2x 80W.
Takrat, ko sem se ša jaz ukvarjal z ojačevalci, je veljalo pravilo, da mora biti moč usmernika vsaj 10% višja od izhodne moči ojačevalca.

damirj79 ::

Se strinjam, podatek je dvomljiv. Ampak notri je 100w napajalnik. 35w napajalnik je namreč res miniaturen..

Za tega celo obstaja verodostojen test. 2x40w na 4ohm ni tako zelo slabo. Jasno, če se išče večjo moč, potem pač kateri drugi, saj jih je malo morje na voljo.

https://www.audiosciencereview.com/foru...

Zvezdica27 ::

s temi wati bi bil jaz previden... 5w lampaš bo požrl 100w tranzistorca, verjemi. 50w lampaš pa boš oglušel, Samo tudi 5w lampaš bo vlekel ven mnogo več, najbrž 100w iz štroma. Mislim da lampa pri pač nekem toku in napetosti (kot so zasnovane) ojača signal za 5w moči, sam notri mora iti več, da sploh lampa dela (če ni dovolj toka in napetosti na screenu od lampe, ne bo nič). Govorimo samo za power lampe, el84 recimo ima na plati moč 12w, pišejo speci, par ti da tako kao 24w, v resnici se pa oglašujejo 15 ali 20w, ker pač odvisno ali jo goniš na polno, ker tudi popačijo signal... pa še pol v katerem načinu jo napajaš... v glavnem, precej simple ko se ti posveti z akaj gre in za račnalnike neuporabno, za glasbo božansko.

Za tranzistorce, kako to zavajajo firme, pa ne vem. Nisem vedel, da so tranzistorci tudi a in ab, sem mislil, da so vsi D.

zz

damirj79 ::

5W lampaš da poje 100W tranzistorca so samo miti in legende, že ovrženo. Ima pa lampaš druge prednosti in svoj uporabni kotiček, ampak to def ni da je teh 5W "močnejših" in "glasnejših" kot 5W tranzistorja.

Koliko moči popapa iz elektrike, za dovedenih 5W moči na zvočnik je pa striktno vezano samo na razred delovanja in delovno točko. 100W porabe za 5W moči na zvočnikh bi bil seveda ekstrem, ampak možen scenarij, to je A rezred delovanja, le benefita bi bilo točno nič, proti recimo 20W porabe za 5W moči. Zato se nekje neki praktični limiti tudi pri A razredih. Ki so tudi možni s tranzistorji. Potem imamo z lampaši seveda tudi AB, B, C razrede enako kot jih poznamo tudi s tranzistorji. Način delovanja elektronke pa v razredu AB, B nima več nobene prednosti, ampak nostalgija nekomu lahko pomeni veliko, tako je še vedno kup lampašev AB, ki so na voljo in gledano iz vidika nekega uporabnika na tak način, je tudi čisto OK izbira.

Ampak vprašanje uporabnika lampaš ne rešuje, saj so to praviloma velike škatle, bolj kot kar že ima na voljo trenutno.

floyd1 ::

Eh, to je tako kot pri zvočnikih, hudič je v detajlih. Napišejo 100W, pa ne nihče ne ve, kako so do tega prišli. Če potem pogledaš driverje v njih, lahko prideš do zaključka, da je to zapisano verjetno vsaj 2-kratnik "peak" moči, realno (RMS) pa so mogoče tam 20W. Ampak... ...višje številke se pač boljše prodajajo, in v družbi kjer denar postaja edina vrednota je to povsem normalno.

damirj79 ::

Ko govorimo o wattih, so to enaki watti pri enem in drugem, malo drugače pa je koliko max W da od sebe 5W ojačevalec, ker je to stvar specifikacije. Lahko rečemo, da je teh 5W pri npr popačenju 0,001%, pri 1% ali pa pri 20%. Višja ko so popačenja, višji je RMS moči, zato ker je signal vedno bolj podoben pravokotnemu in ta ima RMS višji kot sinusni. Zato je to na nek način "goljufanje" lampašev, ker neredko imajo podano moč pri znatno višjih popačenjih, npr 1% včasih tudi 5%, ker je takšna transferna funkcija elektronke in boljše pač enostavno ne zmore. Je pa tudi res, da overdrive elektronke rezultira v drugačnih harmonikih popačenj zato so višja popačenja elektronke na uho malo prijetnejša kot pri tranzistorjih, deloma pa na to vpliva tudi dejstvo, da lampaši takih nizkih moči so praviloma single ended, pomeni, da je ena izhodna elektronka, kar tudi dodatno k temu pripomore. Imamo pa tudi SE tranzistorcev A razredu, ki se obnašajo podobno, le overdrive rezultira v drugačnih popačenjih kot pri elektronki. Zdej to kar pa zvezdica piše, je neko pravilo, da lampaš 5W z malo overdrivea komot pride na 10W, pač namesto z 1% bo to 10% popačenja in bo na uho še kar OK, medtem ko pri tranzistorju, tudi če je A razred in SE, bo 5W s popačenjem npr dekado manj kot lampaš, npr 0,1% ali pa mogoče tam do 0,5%, potem pa 10% doseže zelo hitro, lahko že pri 7W ali pa še prej, ker t.i. overdrive kot je možen pri elektronki, na tranzistorju ni.

Zavajajo pa tko eni, kot drugi, ma če se omejimo recimo na tiste, ki spec. dokaj točno, so v osnovi razlike te zgoraj.

PS: v avtoakusitki je za tekmovalne sisteme dokaj značilen underrating specifikacij, to zato, ker se določene razrede ustvari glede na moč ojačevalcev, zato se neredko najdejo avtoojačevalci, ki imajo spec. moč 4x10W npr, zato da se tekmovalec uvrsti v za to namenjen razred, ampak v resnici tak ojačevalec pušne od sebe krepko čez 100W na kanal.

Zvezdica27 ::

lej... lahko ti jaz pripeljem 50w lampaša pa ga ni tranzistorca, da je glasnejši. To je moč na lampi oz. power output. Potem pa je še občutljivost zvočnika... ni komercialnega tranzistorca, da na enem kanalu preglasi to, pa če piše gor 150w. V sili ti bom pripeljal kitarski lampaš za ekstremni primer, ga ne preglasiš z ničemer drugim kot z drugim lampašem (če govorimo samo o zvočnem pritisku).

Seveda pa to nima veze s kvaliteto zvoka, da smo na jasnem.

link_up ::

ja, po tej tvoji logiki bi potem lahko namesto basov uporabljali eksplozije...
In and Out

damirj79 ::

Zvezdica27 je izjavil:

lej... lahko ti jaz pripeljem 50w lampaša pa ga ni tranzistorca, da je glasnejši. To je moč na lampi oz. power output. Potem pa je še občutljivost zvočnika... ni komercialnega tranzistorca, da na enem kanalu preglasi to, pa če piše gor 150w. V sili ti bom pripeljal kitarski lampaš za ekstremni primer, ga ne preglasiš z ničemer drugim kot z drugim lampašem (če govorimo samo o zvočnem pritisku).

Seveda pa to nima veze s kvaliteto zvoka, da smo na jasnem.


Mislim, da primerjaš jabke in hruške. Imam občutek, da govoriš o kitarskih ojačevalcih, z zvočnikom.

Okapi ::

link_up je izjavil:

ja, po tej tvoji logiki bi potem lahko namesto basov uporabljali eksplozije...
Za najmanj eno skladbo bi bilo to zelo koristno.;)


Naj bi bila klasična skladba, ki jo je najtežje v živo izvesti na način, kot si ga je skladatelj zamislil. Recimo na zgornjem odlomku uporabljajo topove, ampak samo "ponaredek" zvonov.

Dokler sem še hodil po hi-fi sejmih, sem s seboj nosil par cedejev za preizkušanje, in en od njih je bil tale:



Mimogrede, drugi je bil tale:



Predvsem zaradi tega komada, za preizkušanje dinamike (in ženskega vokala).


Se je dostikrat dogajalo, da so tam okoli 3. minute nižali glasnost.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

damirj79 ::

Pok ni enako zvok. Zvok ima frekvenco oz. ton oziroma je suma večih tonov. Pok pa nima frekvence in je kot tak za zvočnike precej hud zalogaj za verno reprodukcijo oz. lahko skoraj zagotovo rečemo, da ni možen. Enako kot tudi grom pri streli. V osnovi je to pok, šele z odboji in lomi pride do naših uh kot zaznavno bobnenje.

m0LN4r ::

damir res lepo razlozi, kdaj imas kaksno predavanje, ker to sigurno ni hobby znanje ali pac?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

damirj79 je izjavil:

Pok ni enako zvok. Zvok ima frekvenco oz. ton oziroma je suma večih tonov. Pok pa nima frekvence in je kot tak za zvočnike precej hud zalogaj za verno reprodukcijo oz. lahko skoraj zagotovo rečemo, da ni možen. Enako kot tudi grom pri streli. V osnovi je to pok, šele z odboji in lomi pride do naših uh kot zaznavno bobnenje.

Ne preveč bluzit.;(( Vsak zvok se po zraku širi kot (sinusno) valovanje (različnih frekvenc). Velja tako za pok kot za karkoli drugega, kar lahko slišiš. Drugače sploh ne more biti, fizikalno.

In kaj povzroči valovanje je pravzaprav nepomembno. Pomembno je, v kakšni obliki pride do tvojega ušesa, oziroma mikrofona.

Okapi ::

Problem pri topovskem streljanju je v dinamiki. CD ima teoretično 96 dB razpona med najtišjim in najglasnejšim zvokom, ki ga lahko predvaja. Simfonični orkester ima lahko okoli 105 dB dinamičnega razpona. In to brez topov;)

Se pravi, če hočeš najglasnejše dele slišati kot v živo, bodo najtišji deli precej glasnejši, kot v živo.

Kako glasni so lahko zvočniki, je pa odvisno od drugih dejavnikov. Brez kakšnih posebnih fizikalnih omejitev so lahko glasnejši od tistega, kar bi slišal v živo. Čeprav seveda na s hi-fi opremo, kot jo uporabljamo doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

damirj79 ::

Okapi je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Pok ni enako zvok. Zvok ima frekvenco oz. ton oziroma je suma večih tonov. Pok pa nima frekvence in je kot tak za zvočnike precej hud zalogaj za verno reprodukcijo oz. lahko skoraj zagotovo rečemo, da ni možen. Enako kot tudi grom pri streli. V osnovi je to pok, šele z odboji in lomi pride do naših uh kot zaznavno bobnenje.

Ne preveč bluzit.;(( Vsak zvok se po zraku širi kot (sinusno) valovanje (različnih frekvenc). Velja tako za pok kot za karkoli drugega, kar lahko slišiš. Drugače sploh ne more biti, fizikalno.

In kaj povzroči valovanje je pravzaprav nepomembno. Pomembno je, v kakšni obliki pride do tvojega ušesa, oziroma mikrofona.


Nič ni zabluzeno, ti si preveč poenostavil zadevo :) V resnici pa ni točno tako, kot si ti napisal. Pok seveda slišimo, zakaj ga ne bi? In ne gre za valovanje, pač pa samo en val i ntemu težko rečeš frekvenca :) Saj imamo mikrofone, ki pok zmorejo z lahkoto detektirati, ampak predvajati ga pa nimamo s čim.

Z zadnjim stavkom se pa strinjam, kar sem tudi zgoraj napisal.

damirj79 ::

Okapi je izjavil:

Problem pri topovskem streljanju je v dinamiki. CD ima teoretično 96 dB razpona med najtišjim in najglasnejšim zvokom, ki ga lahko predvaja. Simfonični orkester ima lahko okoli 105 dB dinamičnega razpona. In to brez topov;)

Se pravi, če hočeš najglasnejše dele slišati kot v živo, bodo najtišji deli precej glasnejši, kot v živo.

Kako glasni so lahko zvočniki, je pa odvisno od drugih dejavnikov. Brez kakšnih posebnih fizikalnih omejitev so lahko glasnejši od tistega, kar bi slišal v živo. Čeprav seveda na s hi-fi opremo, kot jo uporabljamo doma.


To omejitev CDja smo že "popravili" z drugimi mediji :) ampak kljub vsemu napredku v elektroniki, 24bitom, pa zdaj že celo 32bitnem vzorčenju je tako, da če ni naprava pravilno skonstruirana, več od efektivno 19-20bit resolucije še vedno le stežka pridemo in se večinoma samo slepimo s temi 24biti. Zato je sinfonični orkester še vedno problem, ampak kompresiranje še kar dobro rešuje to.

Okapi ::

damirj79 je izjavil:

Pok seveda slišimo, zakaj ga ne bi? In ne gre za valovanje, pač pa samo en val i ntemu težko rečeš frekvenca :)

Brez najmanjšega problema. Tudi en sam val ima valovno dolžino, tudi en sam val ima hitrost, samo ta dva podatka pa potrebuješ, da izračunaš še frekvenco.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

damirj79 ::

Že možno, a to ni pok, pač pa pol periode sinusa.
««
38 / 38
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333591 (1438) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351224 (17594) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295931 (2614) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253910 (3065) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319239 (16949) car100

Več podobnih tem