» »

Je kakšen zakon ali pravilo?

Je kakšen zakon ali pravilo?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

scipascapa ::

Za medkrajevne avtobusne povezave, če imaš plačano mesečno delavsko karto, če stojiš ali sediš ipd? Malo se ti zdi nizkotno, ko vidiš boge dijake in študente z subvencionirano ceno kako sedijo (na predavanjih skoz sedijo), delavec, ki za njih kurce plačuje razliko in dela 8 ur, pa mora stati?

feryz ::

Sedi tisti kurac, ki prej pride. To je edino pravilo.
Avtobusno podjetje vozi za denar in njim oboji plačajo.

...:TOMI:... ::

Je. Reče se mu bonton. Sicer pa pojdi 1 ali 2 avtobusa prej, da se izogneš gneči.

Jaz preziram starejše, ker so tudi pokvarjeni ljudje. Sem se nategnil parkrat, ker sem hotel biti vljuden sedaj nikoli več ne odstopam sedeža.

Oni tudi mene ne spustijo v vrsti na pošti ali v trfovini pa se meni bolj mudi, kot upokojencem.

In zdi se mi pravilno, da kdor prvi pride, prvi melje. Jaz sem hodil na zgodnje avtobuse ali pa kako postajo prej. Če sem lahko jaz, bi lahk tudi drugi.
Tomi

noob96 ::

Ni tvoja stvar, kako so dijaki prišli do ISTE karte kot delavec. Če bi sedel si lahko gladko omisliš taxi. Ta logika kdo je bol bogi in kdo je več pretrpel v življenju je neumna. Zakaj bi se dijak moral umikati starejšim in samo gledati kdaj se bo približala ženska 50+, da bo hitro skočil in ji odstopil sedež. Kaj točno je ona naredila zanj? Samo zato, ker je bilo v stari jugi enostavno priti do kredita in stanovanja še niso taki carji, da se jim bomo vsi umikali. Seveda je druga zgodbo če gre res za starejše občane ali gibalno ovirane. Če je a nekdo enako sposoben kot jaz pa ne vidim razloga zakaj bi me gledal grdo in komentiral zraven.

mmcmmc ::

Na avtobusu ponavadi dam starejšim babicam in dedekom plac oziroma jih vprašam če bi sedeli, samo zdaj pa da bi enem človeku dal moj plac, samo za to ker je "delavec" pa ne vem če bi avtomatično. Če bi tip zgledal zjebano bi mu odstopil sedež. Je odvisno od situacije, sem jaz tudi na faksu oreng zjeban in po dva dni brez spanja, kar se mi je videlo pa sem moral stati.

Saj to je isto kot v trgovini. Včasih ti bo kdo odtopil mesto, ker ima dosti v nakupovalnem vozičku in ti noče časa jemat. Včasih pa se bo pred tebe rinil. Sem doživel oboje. In rineje se najpogosteje starejši penzionerji, ki jih bili kita za tebe, ker si mlad in "še maš prve noge".

To je nekaj bolj medosebna kultura kot pa neka zapoved.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

technolog ::

Po drugi strani ima pa prav - zakaj tocno bi studentje moral imet mesecno karto triktrat ceneje kot delavci?

next3steps ::

Ker sama štipendija ne pokrije karte, kaj šele stroškov s šolo ali hrano.

technolog ::

Ja, zato naj pa stojijo. (In ja, faktor cene je dejansko 3-kratnik)

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

technolog je izjavil:

Ja, zato naj pa stojijo. (In ja, faktor cene je dejansko 3-kratnik)

Kakšno ubrisano logiko imate eni, vsi na socialni nej se vam pa omaknejo v vrsti v trgovini, ker itak vi plačujete za njihovo hrano?

technolog je izjavil:

Po drugi strani ima pa prav - zakaj tocno bi studentje moral imet mesecno karto triktrat ceneje kot delavci?

Da se jim omogiči izobraževanje ne glede na socialni status in jim omogoča da bodo nekoč polno funkcionalni člani družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Company ::

Cela tema je kretenska. Zaklep, prosim.

mujek ::

technolog je izjavil:

Po drugi strani ima pa prav - zakaj tocno bi studentje moral imet mesecno karto triktrat ceneje kot delavci?

Zakaj imamo otroške dodatke? Zakaj imamo X nadomestilo?

Ker smo socialna država.

mailer ::

Se strinjam. Edino bonton ima tu veljavo. Več problemov je v obnašanju FB generacije kjerkoli, avtobus ni izjema.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

scipascapa ::

Aja ok potem, ni nobenega pravila. Deal.

Phantomeye ::

scipascapa je izjavil:

Za medkrajevne avtobusne povezave, če imaš plačano mesečno delavsko karto, če stojiš ali sediš ipd? Malo se ti zdi nizkotno, ko vidiš boge dijake in študente z subvencionirano ceno kako sedijo (na predavanjih skoz sedijo), delavec, ki za njih kurce plačuje razliko in dela 8 ur, pa mora stati?


Aja, potem želiš, da bi bili šolajoči-še drugorazredni državljani. Potem se pa vprašaš, kje je smisel starejšim odstopat, če imate takšno mentaliteto.

technolog je izjavil:

Po drugi strani ima pa prav - zakaj tocno bi studentje moral imet mesecno karto triktrat ceneje kot delavci?


Zakaj si pljuvaš v lastno skledo? ko si bil študent je bilo okej, da si imel cenejšo karto, zdaj si pa šokiran?

Sploh pa, delavci itak dobijo dodatek za prevoz - mar ne? Jaz imam plačano s strani podjetja - to pa pomeni, da dam za prevoz MANJ kot študentje - oziroma nič.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Narediš, kar moraš, ker lahko.

dreta ::

Kar je najbolj prav je obicajno najtezje narediti.

Phantomeye ::

mailer je izjavil:

Se strinjam. Edino bonton ima tu veljavo. Več problemov je v obnašanju FB generacije kjerkoli, avtobus ni izjema.


Obnašanje fb generacije? Jaz bi rajši rekel občutek upravičenosti do tega, da se ti mladi umaknejo izpod nog. To je problem predvsem.

BigWhale ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz preziram starejše, ker so tudi pokvarjeni ljudje.


A kr vsi? Cool.

next3steps ::

Jaz preziram neumne. Tako ne diskriminiram njihovih let.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

technolog je izjavil:

Po drugi strani ima pa prav - zakaj tocno bi studentje moral imet mesecno karto triktrat ceneje kot delavci?

zato da si jo lahko pokrijejo z štipendijo in ni treba dat teb zram :)
#brezpodpisa

bambam20 ::

Kakšna tema je tole. Lepo vas prosim. OP pa tudi nisi 70 star pa s palčko okol hodiš, d abi ti bilo problem stati na avtobusu.

Se spomnim, ko sem se kot dijak vozil zjutraj z busom 12 km v šolo pa sem po večini stal, saj je bil avtobus poln.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: </head> ()

drekodovce ::

veš zakaj mladi sedimo na avtobusu? Naši telefoni so postali preveliki za upravljanje z eno roko in posledično če brskamo po fejsbuku ali pa si dopisujemo s kakšno deklino se ne moremo držat za držala na stropu. Kako naj potem človek sploh stoji na avtobusu, ko pa avtobus stalo zavija, zavira in pospešuje. Ne moremo delati treh stvari hkrati. Brskati po telefonu, gledati kako se bo premikal avtobus in še stati zraven.

Delavci pa če stojite 8 ur ste pa tako ali tako že navajeni in se vam tistih nekaj minut oz ur sploh ne bo toliko poznalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

BuDi79 ::

S tako logiko lahko počasi prideš to tega - kaj sploh stari delajo na busih... dajejo celih 10€ za karto - manj kot študenti, pa itak niti ne delajo niti ne štuidirajo - torej se ne rabijo vozit, še posebej ne ob konicah, potem bi pa še radi sedeli.

(nekateri dejansko učijo "mlajše", tudi 40-50 letnike bontona, da je treba že 70-letniku odstopit mesto)

MadMicka ::

A znate samo nabijat v prazno? Meni se res zdi čudno, da bi na medkrajevnih (daljših) relacijah imel stojišča. Iz 3. odstavka 88. člena ZPrCP izhaja, da je na avtobusu lahko toliko potnikov, kot je sedežev, razen, če iz prometnega dovoljenja izhaja, da je proizvajalec avtobusa predvidel tudi stojišča. Komot narediš prijavo na inšpekcijo, ta in ta avtobus, ta in ta proga ob tej in tej uri, in pač naj oni preverijo, kako in akj.

</head> ::

bambam20 je izjavil:

Kakšna tema je tole. Lepo vas prosim. OP pa tudi nisi 70 star pa s palčko okol hodiš, d abi ti bilo problem stati na avtobusu.

Se spomnim, ko sem se kot dijak vozil zjutraj z busom 12 km v šolo pa sem po večini stal, saj je bil avtobus poln.

Ne razumeš. Če bi bil OP 70 star bi sedel na tleh, ker ne bi bil on tisti ki dela in lačuje davke.
Penzionisti so še hujši kot študentje. Nobenih davkov ne bojo več plačali. Kaj imajo za koristit javne storitve!!! Naj jih bo sram! :D

bambam20 ::

Osebno sem že odstopil sedež na avtobusu kakšnemu res staremu moškemu ali ženski. Na koncu imamo noge zato, da jih koristimo :).

Na tem forumu se tudi vidi, kako so določeni osebi mal posebni v razmišljanju. OP ni nič drugačen.

</head> ::

MadMicka je izjavil:

A znate samo nabijat v prazno? Meni se res zdi čudno, da bi na medkrajevnih (daljših) relacijah imel stojišča. Iz 3. odstavka 88. člena ZPrCP izhaja, da je na avtobusu lahko toliko potnikov, kot je sedežev, razen, če iz prometnega dovoljenja izhaja, da je proizvajalec avtobusa predvidel tudi stojišča. Komot narediš prijavo na inšpekcijo, ta in ta avtobus, ta in ta proga ob tej in tej uri, in pač naj oni preverijo, kako in akj.


Folk ne bo razumel tvojega sarkazma....

88 člen odstavek 3:
>> Voznik sme v avtobusu, ki v prometnem dovoljenju nima vpisanih stojišč, voziti le toliko oseb, kolikor ima vozilo vgrajenih sedežev. Potniki morajo med vožnjo sedeti na sedežih, vgrajenih v vozilu.

bambam20 ::

</head> je izjavil:



Folk ne bo razumel tvojega sarkazma....

88 člen odstavek 3:
>> Voznik sme v avtobusu, ki v prometnem dovoljenju nima vpisanih stojišč, voziti le toliko oseb, kolikor ima vozilo vgrajenih sedežev. Potniki morajo med vožnjo sedeti na sedežih, vgrajenih v vozilu.



Lahko zavrneš vožnjo in čakaš naslednji avtobus.

</head> ::

Nisem še srečal avtobusa, kateri ne bi imel vsaj toliko stojišč, kot sedišč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

bambam20 ::

A nimajo lokalni avtobusi vpisana stojišča? POnavadi imajo. Sej niso nori, da tega ne bi imeli urejeno. Še ponavadi piše pri vozniku.

solatko ::

Sam bi omenil samo en dogodek, ko sem enkrat za spremembo uporabil avtobus mestnega prometa. Številka devet iz mesta, proti Mostam. Na Bavarcu je prišla na avtobus mlajša mamica v visoki nosečnosti, poln avtobus šolajoče mladine, sedeži zasedeni z nadebudneži do kakšnega 20-tega leta. Vsi zatopljeni v FB in druge zadeve na telefonih, mlado mamico pa premetavalo sem ter tja pa se ni noben spomnil, da bi ji odstopil svoje mesto. Proti koncu avtobusa pa je ustal starejši gospod z berglo in umetno nogo, ter mamici ponudil svoje mesto, katerega je z veseljem sprejela. Potem so med ostalimi stoječimi potniki pričele padati pripombe o današnji mladini, dokaj na glas in od vseh se je odzvala samo deklica stara kakšnih 16 let in možakarju le odstopila svoj zic, vsi ostali so bili zatopljeni v svoje telefone in jih ni brigalo za okolico, pripombe pa so pač preslišali.

Toliko vsem tistim, ki ste brezbrižni so svoje okolice, starejših, invalidov, nosečnic,.....
Večina vas bo nekoč v taki situaciji in potem boste drugače razmišljali kot sedaj.
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

solatko je izjavil:

Sam bi omenil samo en dogodek, ko sem enkrat za spremembo uporabil avtobus mestnega prometa. Številka devet iz mesta, proti Mostam. Na Bavarcu je prišla na avtobus mlajša mamica v visoki nosečnosti, poln avtobus šolajoče mladine, sedeži zasedeni z nadebudneži do kakšnega 20-tega leta. Vsi zatopljeni v FB in druge zadeve na telefonih, mlado mamico pa premetavalo sem ter tja pa se ni noben spomnil, da bi ji odstopil svoje mesto. Proti koncu avtobusa pa je ustal starejši gospod z berglo in umetno nogo, ter mamici ponudil svoje mesto, katerega je z veseljem sprejela. Potem so med ostalimi stoječimi potniki pričele padati pripombe o današnji mladini, dokaj na glas in od vseh se je odzvala samo deklica stara kakšnih 16 let in možakarju le odstopila svoj zic, vsi ostali so bili zatopljeni v svoje telefone in jih ni brigalo za okolico, pripombe pa so pač preslišali.

Toliko vsem tistim, ki ste brezbrižni so svoje okolice, starejših, invalidov, nosečnic,.....
Večina vas bo nekoč v taki situaciji in potem boste drugače razmišljali kot sedaj.


Ni problema odstopit sedeža starejšemu, dokler je odnos zdrav. Da pa pride ena babica in te verbalno napade ... zakaj bi si takšna ženska zaslužila sedež? Da o primerih, kjer želijo določene gospe sedeti na točno določenem sedežu (kljub praznemu avtobusu), sploh ne govorim.

Včasih te malo ponižnosti daleč pripelje. NE GLEDE koliko si star.

Also dvomim, da nas bo večina nosečih in invalidov :P

bambam20 ::

Phantomeye je izjavil:



Also dvomim, da nas bo večina nosečih in invalidov :P


Saj si lahko delno omejen pri gibanju, težko stojiš recimo. Nikoli ne veš, kaj ti bo prineslo življenje in v kakšnem stanju boš na stara leta. Seveda nekomu, ki bi sam nekaj tečnaril, da bi imel sedež mu pa res ne bo odstopil. Tukaj bibilo dobro razumeti, da star človek je mišljeno tam čez 60..

solatko ::

Phantomeye - Pri športu ali v prometu poškodovane okončine, so dovolj, da preizkusiš bonton pri mladih, ne rabiš bit ravno invalid ali noseč.

Invictus - Lepo je en višje napisal, z eno roko se ne da komunicirat preko telefona.
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

solatko je izjavil:

Phantomeye - Pri športu ali v prometu poškodovane okončine, so dovolj, da preizkusiš bonton pri mladih, ne rabiš bit ravno invalid ali noseč.

Invictus - Lepo je en višje napisal, z eno roko se ne da komunicirat preko telefona.


Bonton deluje v obe smeri. In ni čudno, da ga mladi včasih nimajo, če ga tudi stari ljudje nimajo, ki imajo (so imeli) vlogo vzgoje.

Nekdo, ki ZAHTEVA (žaljivo) posebno obravnavo (odstop sedeža), samo zato, ker je star - si je ne zasluži. Če te stara oseba žali, ker se nisi vrgel s stola, zakaj bi se ji potem umaknil.

Še meni se je dvakrat zgodilo, ko sem se odločil neki babici odstopiti sedež (ampak, sem hotel počakati, da pride bližje, da ne bi kdo zasedel), pa me je napadla zakaj sedim. Res, zakaj bi se takšni ženski sploh umikal. Če ji je prijaznost tuja, potem naj pa stoji.

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:

solatko je izjavil:

Phantomeye - Pri športu ali v prometu poškodovane okončine, so dovolj, da preizkusiš bonton pri mladih, ne rabiš bit ravno invalid ali noseč.

Invictus - Lepo je en višje napisal, z eno roko se ne da komunicirat preko telefona.


Bonton deluje v obe smeri. In ni čudno, da ga mladi včasih nimajo, če ga tudi stari ljudje nimajo, ki imajo (so imeli) vlogo vzgoje.

Nekdo, ki ZAHTEVA (žaljivo) posebno obravnavo (odstop sedeža), samo zato, ker je star - si je ne zasluži. Če te stara oseba žali, ker se nisi vrgel s stola, zakaj bi se ji potem umaknil.

Še meni se je dvakrat zgodilo, ko sem se odločil neki babici odstopiti sedež (ampak, sem hotel počakati, da pride bližje, da ne bi kdo zasedel), pa me je napadla zakaj sedim. Res, zakaj bi se takšni ženski sploh umikal. Če ji je prijaznost tuja, potem naj pa stoji.


Točno. Spoštovanje gre v obe smeri. Kar se vidi v več primerih. Edina oblika spoštovanja, kjer ga nakazuje samo eden je strahospoštovanje (rezultat zastraševanja / terorja ) ali kakšno hudo ritolizništvo (tu se je vprašati ali sploh lahko govoriš o spoštovanju, če se nameravaš z naklonjenjostjo okoristiti).

Najlepše se vidi po vzgojno izobraževalnih zavodih. Najmanj spoštovanja so vedno bili deležni učitelji / profesorji, ki so se samo nekaj pizdakali, in probali na silo izsiliti red. Druga sfera so bili kakšni težaki, ki so že prvo uro dali vedet da bodo problemi in so bili ostali iz strahu raje tiho ampak za hrbtom se je o takih profesorjih marsikaj grdega in prezirajočega govorilo.

PRAVI rešpekt so uživali tisti, ki so se znali približati študentu/dijaku/učencu in mu dali vedeti, da je on njihov pomočnik/mentor. Njegova beseda je veljala za spoštovanja vredno. Razgrajanja praktično ni bilo in tak človek je navadno tudi vedel kako zaposliti skupino in pozival k sodelovanju. Ko pa je bilo treba narest red je to naredil tako, da se je vedelo da je upravičeno nekoga nagnal ven na hodnik in ga s tem tudi malo osramotil pred publiko. Keč je v tem, da če si priboriš naklonjenost in rešpekt, imaš moč avotritete, saj te ljudje podprejo pri odločitvi.

Da se vrnemo na opisani primer. Ja mnogi starci bi imeli posebno prednost povsod ker so pač starejši. Pravtako je treba razumet in tolerirat vse žive nerazumne zahteve ker so "stari". In ker so starejši se jim mora ves svet prilagajat... Scuse me? Ok olika mora bit, itd. ampak ne moreš pa oprostit da se nekdo "v imenu starosti" izživlja nad mlajšim, nerga in tečnari ker nekaj ni bilo narejeno po njegovo. Gre za odraslo osebo ki bi morala že kaj razumeti, še toliko slabše ker naj bi imeli "življenjske izkušnje".

Par doživetih "sočnih primerov"

Sem se enkrat na troli vstal eni gospe pa rekel naj se usede, ker sem videl da se bo trola zabila. Njen odziv? "Se nisi mogu prej spomnt" ?

Še en blazno bolan primer, ko sem se peljal v Šiško s trolo. Na polnem busu je bila neka deklica z zvitim gležnjem in je sedela. Na eni postaji vstopi babnica z otročkom v naročju, za njo pa dec z vozičkom gor rine. Una gleda kje je fraj, pride do deklice, jo prime za roko pa ji reče v osornem tonu: "Bi bila toliko kulturna in mi odstopila sedež ker imam otroka in težko stojim?" Jaz sem sam debelo pogledal... potem se je pa ena gospa zbunila in potegnila za punčko... sem takrat mislil kaj rečt pa raje nisem v besedo skakal ker je že cela scena nastala.

Ena baba se je enkrat name pizdakala, ker ji nisem pustil da bi se prerinila prek vrste. Sem samo rekel "Tam zadi je vrsta". Pa men neki da kaj se grem da se ji mudi bla bla... Sem ji še enkrat mrtvo hladno rekel "Vrsta je zadaj" pol je pa lahk razumela. S takimi pacienti se nimaš kaj preveč razgovarjat. Poveš kaj je naredil narobe, če mu ni jasno ponoviš, če je pa psiho ga pa steraš v 3PM ker drugega jezika tak ne razume. Navadno sam odstopim, če ima kdo nekaj malega za dat čez blagajno ampak kar tako se pa ne bomo šli. Vsaj vpraša ali zaprosi se lahko za prednost. Lepa beseda lepo mesto najde.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

djabi ::

next3steps je izjavil:

Ker sama štipendija ne pokrije karte, kaj šele stroškov s šolo ali hrano.


Še dobro, da ni treba plačat šolnine, nje?

Sicer pa se strinjam tudi s tistimi, ki pravijo, da se občasno tudi starejši ljudje neprimerno in agresivno obnašajo. Odvisno od posameznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

next3steps ::

Saj zato ti je naše šolstvo zakon. Tudi če ga plačuješ, je zelo poceni.

Vem pa zelo dobro, kako je to, ko nisi sposoben stati več kot 5 minut. Žal staruhi prevečkrat radoli izkoristijo Karto starih let. Lepo vas prosim, če ste stari, še ne pomeni, da ste nesposobni stati.

"Sem star, ne bi tega, ne bi onega" pri meni odjebejo.

Smrekar1 ::

scipascapa je izjavil:

Za medkrajevne avtobusne povezave, če imaš plačano mesečno delavsko karto, če stojiš ali sediš ipd? Malo se ti zdi nizkotno, ko vidiš boge dijake in študente z subvencionirano ceno kako sedijo (na predavanjih skoz sedijo), delavec, ki za njih kurce plačuje razliko in dela 8 ur, pa mora stati?


Zakona ni, za pravilo pa vprašaj pri prevozniku. Dvomim sicer da se bo kateri šel tako nizko, da bo avtobus segragiral na tiste, ki so po tvoje vredni več (delavci) od manjvrednih (učeča se mladina).

SaXsIm ::

Kam smo prišli. V drugi temi o tem, kako grdo se mladina pogovarja, tukaj o njihovi manjvrednosti, ... A ste res tako prepričani v svojo večvrednost, da se niste sposobni spomniti, da so se do vas starejše generacije obnašale enako, kot se vi sedaj do mlajših? Če grdo gledaš na busu in jezno na celi svet, koga boli briga. Če pa bi morda prijazno vprašal kakšnega mladega, bi pa najbrž poleg sedeža zase storil nekaj dobrega še za mlajše, ki bi jim pokazal kako se olikano vede.
SaXsIm

Mehmed ::

Op segregacije lih ne bomo uvajali tebi na cast, ce ti je tok do sedeza pejt na en bus prej oz. stopi cez cesto pa se pelji par postaj naprej, kjer tvoj bus se ni do konca nabasan.

jest10 ::

OP na drugem forumu Svetovni problemi s prevozom, ejga.

MonoPattern ::

Osebno brez problema odstopim sedež komurkoli, če prosi. Če pa se ima nekdo za nekaj več in kar pričakuje sedež brez malo ponižnosti in hvaležnosti pa naj gre peš. Pa tudi če je leta 1945 pobil trume nemcev in vlekel ekonomijo Juge do leta 1991.

solatko ::

Mene so starši in v osnovni šoli naučili, da je lepo, če odstopiš sedež starejšim, samo takrat še ni bilo mobilnikov, FB,..... tako, da smo kar sami odstopili sedež, če je prišel starejši gor, verjetno pa bi se obnašali enako, če bi bile že takrat igrače na voljo. Mi smo v času vožnje raje gledali za fejst bejbam in marsikateri randi je padu ravno na mestnem prometu.
Danes se pa itak že sexa samo še preko telefona in moraš bit res skoz gor, da ne zamudiš kakega like-a.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

solatko je izjavil:


Danes se pa itak že sexa samo še preko telefona in moraš bit res skoz gor, da ne zamudiš kakega like-a.


A lah neki zanimivga pripomnim :D

Danes se mi je dogodilo. Neko dečvo sem pred pol leta ogovoril na avtobusni pa me je bolj ko ne ignorirala.

Sprobam aplikacijo za spletno zmenkarjenje (dolgcajt) se trofim ravno z njo. Čisto druga pesem kot takrat ko sem kontaktiral v živo. Celo kul ji je bilo da se danes dobiva, pa sva šla na čajček pa mal šetnje po Trnovem.

Kaj pa vem. Očitno je danes keč, da je treba v spletnem chatu dokazat da si dost fejst. Kot neka varovalka na distanci, da te lahko po potrebi že vnaprej blokira, če ji nisi kul. Vsaj tako si jaz razlagam. V živo ne pusti blizu prek aplikacije pa tipa če je to to.

Je pa po mojem to znak ene ornk nesigurnosti vase in strahu pred svetom ali pa zgolj faktor lenobe da na hitro izveš vse in potem predalčkaš. Ne vem, mnogi so ful zaprti in smotani :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

solatko ::

Fino, mi smo se morali pa v živo znajt, kar nam je še dodatno vcepilo samozavest in zaupanje v lastne vrline. Škoda, da vas je nova tehnologija oropala lastnih izkušenj pridobivanja življenskega partnerja.
izy come, izy go
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Unknown_001 ::

No, da tebe mojstra vidim, kako bi se znašel ko bi si dečva isti moment, ko jo ogovoriš, ušesa zamašila s slušalkami.

Se mi zdi da so punce vsaj še 1x bolj nesigurne vase kot fantje. Jo lepo vprašaš če bi se pridružila, da greva v oark kužata sprehodit... pa ja ne vem če ... pa potem, ej glih kolegica je prišla in ostali izgovori. Ampak res bedni izgovori. Pošlješ kako pismo ampak tisto pravo... kao ni dobila.

Kaj bi ti mojster Don Giovanni lomilec ženskih src storil? Bi se ji metal pod okno in brenkal na razglašeno kitaro da bi kdo poklical policijo ali pa une bolničarje z jopičem,ki se na hrbtu veže?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Raptor F16 - Kaj bi rad? Saj ti potrjujem to tvojo tezo, da je bilo nam lažje, če prav so bili izgovori skoraj enaki, si jo pač moral s prvim nastopom razorožit, če je takoj padla v komo, nisi ravno tako prišel zraven, sedaj to lahko vsaj preko FB,.... popraviš, takrat si uspel ali padel ob prvem poizkusu. Večkrat si padel, kot uspel pa so vseeno le redki ostali brez sopotnice, hi, hi.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Ti si dejal kot da je danes to nekaj trivialnega. V bistvu ni. Čedalje bolj izbirčni so vsi povrsti.

Pa mimgrede ne moreš na FB kaj dosti popravljat razen če se te ne spomne. FB je idealen da se naredi norca iz tebe, medtem ko ji pihaš na dušo ona te pa gladko ignorira.

Raje vidim "nisi mi všeč ali pa nisi moj tip" in to je to. Preneseš kot zmagovalec brez izgube dostojanstva. To da te pa en tkole vleče za nos je pa žalitev in potem so vsi začudeni in šokirani ko odjebeš.

Sem pristaš spoznavanja v živo. Pa niti se mi ne gre da bi babo mel ker je brezveze iskat pa težit. Ampak vsaj dober dan pa lahko nekdo nazaj odvrne če ga ogovoriš. Kaj bo naprej, prepuščam spontanosti. Itak občutek podzavesti pove kaj je tisto pravo. Jebeš nasvete kolegov in bebnic ki sam bluzijo da pametni izpadejo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

solatko ::

Si pač narobe zastopil, v nekaterih družbah je še danes tako, da se za zveze menijo starši in se bodoča partnerja sploh ne poznata.
Vsekakor je osvajanje v živo, posebna izkušnja, seveda je predpogoj, da je na voljo kakšna punca, ki ne briše telefona. Sicer je pa danes še bolj moderno kot včasih to, da se dva na brzino spoznata, si na brzino ustvarita družino in potem na brzino razideta, problemi, ki pri tem nastanejo pa je pač kolateralna škoda.

Seveda je za to krivo pomanjkanje časa, oziroma nesposobnost ljudi, da si postavijo prioritete v 24-ih urah, vsak dan.
Kdaj se bo ta nori tempo, ki vas mlade goni v samouničenje končal, je odvisno predvsem od globalistov, ki nam krojijo življenje.

Rek, da si moraš vzeti čas zase in za partnerja, še vedno velja.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je LJ avtobusna postaja v centru? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9612669 (10471) buttcrack
»

Z elektr. skirojem na mestni ter primestni avtobus

Oddelek: Loža
213276 (2498) Phantomeye
»

Na letalih ne bomo telefonirali

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
347349 (5849) ales85
»

mesečna vozovnica po novem sistemu

Oddelek: Šola
4012580 (9192) lebdim
»

Obnašanje folka v današnjih časih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
649676 (7050) 2loud4u

Več podobnih tem