» »

Nakupovanje v Turčiji

Nakupovanje v Turčiji

turk1990 ::

Pozdravljeni,

V kratkem bom obiskal Turčijo in me zanima, kako je z nakupovanjem ponaredkov dol. Prtljago imam 30kg, verjetno si bom kupil kaksno jakno, majico, hlace in podobne stvari se za mlajsega brata.
Zanima me, če so potem težave z oblačili na letalu? če ti lahko kaj zasežejo oziroma ce je kaksna omejitev?

St235 ::

Omejitve za ponaredke so popolnoma enake kot pri uvozu iz kitajske. Če te dobijo gre lahko na uničenje. Je pa relativno majhna verjetnost, da se bo carinik spravil pregledovat prtljago pri osebnem uvozu. Plačila DDV si opravičen do zneska 430€, carine iz Tručije praviloma ni (odvisno kaj uvažaš).

Paul30 ::

Nekaj let nazaj sem bil v Istanbulu. Tam na tržnici so prodajal vse vrste zadev, pa sm si rekel, bom ta ponaredek od Adidasa kupil, ker je tako poceni. Kupil sem čevlje, ki so zgledale kot prave Adidaske, vse lepo in prav. No te čevlje sem parkrat obul ter vse skup je začel na enem delu razpadat. No pol sem imel tudi probleme z podplatom. Po manj ko enem letu je plastika, ki je bila bela postala čudne rumene barve,...

Siddh ::

Čevlje je brezveze kupovat, ker so slabi ponaredki, kakšna oblačila, torbe itd, pa se kar splača če so videt dobro narejena.


konspirator ::

Za take zadeve imaš Bosno bližje.
--

tikitoki ::

turk1990 je izjavil:

Pozdravljeni,

V kratkem bom obiskal Turčijo in me zanima, kako je z nakupovanjem ponaredkov dol. Prtljago imam 30kg, verjetno si bom kupil kaksno jakno, majico, hlace in podobne stvari se za mlajsega brata.
Zanima me, če so potem težave z oblačili na letalu? če ti lahko kaj zasežejo oziroma ce je kaksna omejitev?


Na meji ti lahko zasezejo in nalozijo kazen. Verjetno je majhna moznost, ce ne pretiravas, sam brez rizika ni

Starodavni ::

Jaz bi ti odsvetoval nakup cot v Turčiji, zelo verjetno je večina teh stvari ponaredkov.

Pa niti ne vem zakaj bi moral sploh v Turčiji (ki je 3 država) kupovat stvari in ne uživat v potovanju.

Za nakupe je pač na voljo domač teren, tudi Avstrija in Italija, če že hče biti fini gospod.

ampak resno, Turčija in kupovanje na debelo tam. Bedarija da ni večje. Jaz sem tam kupil samo par spominkov in to je to.

Karen ::

Običajno se splača usnje (samo ne na ulici od črnca), ampak za dobro jakno iz usnja boš dal tudi normalen denar (še vedno to ni kot pri nas kak Urko za 500 EUR, ampak vedeti moraš da za 50 EUR ne boš dobil usnja), zlato (v zlatarni, imajo tudi njihovega ki potegne na roza zaradi primesi bakra - tisto je v turčiji izkopano, pač lokalna mešanica, isti karati, samo primesi bakra je več, drugače imaš veliko rumenega 18kt, ki je cenejši kot pri nas - po cenkanju) pa diamanti recimo (se da dobit za recimo polovico do 2/3 cene pri nas, s certifikati) - ampak se moraš cenkat, pa v zlatarni seveda, ne na cesti. Kavbojke v Istanbulu na tržnici so toliko kot kilometer stran v štacuni, edino na tržnici nimajo vseh številk, v trgovini pa so zložene po cifrah od 27-44, pa na tržnici se moraš scenkat da sploh prideš do cene ki jo imaš v štacuni že na polici. Škoda časa za to, cene so iste kot pri nas na razprodaji. Drugače pa kaj turškega 100% bombaž, imajo svojo proizvodnjo, ponaredki so pa povečini crap, tako da je škoda denarja (kot so zapisali zgoraj, Adidas superge niso to, Nike z balončkom imajo balonček, ampak notri ni zraka, skratka nočeš s tem hodit naokoli).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava turških lir

Oddelek: Loža
108326 (4689) chrush
»

Po nakupih v bosno

Oddelek: Loža
4622661 (20803) shotalick
»

Nakup oblačil

Oddelek: Loža
169568 (8320) rajc123
»

Ne kupujte iPhone v Turčiji

Oddelek: Pomoč in nasveti
131463 (898) DragonHeart

Več podobnih tem