» »

Obnašanje folka v današnjih časih

Obnašanje folka v današnjih časih

«
1
2

2loud4u ::

Pozdrav!

Danes sem se peljal zjutraj v šolo z avtobusom, pa v Domžalah vstopi noter med ostalimi tudi en starejši "mulec" (kakih 25 let). Pa strese drobiž na tisto poličko, ki jo ima šofer pri sebi, da se lahko poračuna za karto. Potem mu šofer vrne ostanek drobiža, preostalega drobiža pa še ni sortiral po "predalčkih". Nato se mulec odloči, da je dal preveč denarja in ga nekaj vzame nazaj, ter gre stat na zadnji del avtobusa. Šofer je denar ponovno preštel in ga pospravil. Potem ustavi v Črnučah in čaka, če bo šel mulec dol, ker je plačal samo do tja. On pa seveda ne gre dol. Pa se šofer zadere, da naj gre dol, ker je plačal samo do tam. Pa pravi, da ni samo do tam plačal in naj pelje naprej. Ampak šofer vztraja, ter ga pokliče na sprednji del avtobusa. Potem ga spet vpraša do kam je plačal in je odgovoril, da ne ve. Pa mu reče šofer, naj pokaže karto, pa je rekel, da je nima. Potem šofer reče, naj gre dol iz avtobusa, pa ni hotel. Prepirala sta se še kakšno minuto, nakar je ena gospa rekla mulcu: "a zdaj bomo samo zaradi tebe zamudili službo?", mulec odgovori z "ja". Potem se še nekaj časa prepira s šoferjem, pa mimo avtobusa gre še en varnostnik, nato pljuni na šoferja in gre dol. To se mi zdi za tako starega moškega popolnoma otročje in zanikrno. In to je naredil kljub temu, da je dobro vedel, da je plačal premalo.

Zanima me vaše mnenje o tem.

Hvala, lp
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

brodul ::

Me ne preseneca.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

2loud4u ::

Potem si že imel nekaj podobnih izkušenj? Jaz sem samo čakal, da se bo začel kakšen pretep s šoferjem in, da bom moral posredovati, ko sem bil ravno spredaj. :D
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

shadeX ::

Pretep s šoferjem? Saj niso vsi budale da bi se pretepali. Tudi če bi ga mulc prvi udaril ga on ne bi nazaj ampak bi ga lahko vrgel samo iz avtobusa ( kar ga itak je ) ali pa zadržal in poklical policijo.

RejZoR ::

And the answer is red:
Otroka na rit. Kje je meja?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

2loud4u ::

@shadeX

Ja glede na to, da ga je pljunil in glede na to, kako ga je gledal, sem pomislil, da se ne bo dobro končalo.


Vrgel iz avtobusa? Saj sploh ni hotel iti dol.. Naj bi ga kar zagrabil? Kaj pa šele zadržal, saj ne gre za nekega 15 letnega mulčka...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

D3m ::

Kaj sta imela to ni tvoja stvar. Naj bi plačal razliko pa bi se odpeljal do centa LJ ne pa delati voznika in druge potnike živčne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

2loud4u ::

D3m je izjavil:

Kaj sta imela to ni tvoja stvar. Naj bi plačal razliko pa bi se odpeljal do centa LJ ne pa delati voznika in druge potnike živčne.



Vsekakor ni moja stvar in tudi tema nikjer ne omenja, da je to moja stvar. Sprašujem samo za mnenja o takem vedenju...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

D3m ::

Vsekakor je narobe reagiral vozač.
|HP EliteBook|R5 6650U|

2loud4u ::

In kako za vraga naj bi po tvoje reagiral? Naj bi se potem še stepel z njim?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

D3m ::

A veš kaj je vozač?
|HP EliteBook|R5 6650U|

2loud4u ::

Točno, tisti ki se vozi... Pa daj prosim bolj običajne besede uporabljaj drugič, ker ta vozač mi je prav tuj. Bolje recimo potnik. ;)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

D3m ::

Izstopil naj bi na postaji ali plačal razliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

2loud4u> Mislim, da se tega zaveda že cel forum oz., da si to dopovedal že celemu forumu in poleg tega sploh ni bilo vprašanje s čim greš ampak kakšno je tvoje mnenje o obnašanju tega tipa...

Mislim, da nisi razumel, da sem s tem zelo jasno komentiral obnašanje na avtobusu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hayabusa ()

2loud4u ::

@D3m

Saj to je šofer hotel, tipček pa kar ni hotel izstopiti in sem pomislil, da se bo s pretepom končalo.

@jype

Ne, nisi. Ker nisem tega vprašal. Spraševal sem o obnašanju ljudi, ne o obnašanju na avtobusu. To bi se lahko zgodilo tudi tebi in enemu pešcu, ki bi ti palico porinil med šprikle.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

Hayabusa ::

A ni na LPP troli možna samo še Urbana ?

Včasih so imeli šoferji kurbl s sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

2loud4u ::

Hayabusa je izjavil:

A ni na LPP troli možna samo še Urbana ?



KamBus je bil to, ne LPP.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Keyser Soze ::

D3m je izjavil:

Kaj sta imela to ni tvoja stvar. Naj bi plačal razliko pa bi se odpeljal do centa LJ ne pa delati voznika in druge potnike živčne.

Čaki, čaki, čaki...

Govoriš o iealnem oz. bolje, normalnem izteku situacije. Če bi se to zgodilo, te teme ne bi bilo.
Situacije, v katerih se znajdeš, se rešuje takšne kot so, ne teoretično normalnih.

Nimaš kaj, takšni ekscesi se dogajajo. Meni se je zgodilo, da me je pljunil en džanki, ko sva si križala poti na prehodu za pešče pri hotelu Lev. Če ne bi bila z mano pounca, bi se verjetno zadeva zanj končala bolj brutalno, oz. bi počakal policijo. Kaj klinca jaz vem, kaj on vse prenaša v sebi. Tako mi ni preostalo drugega kot da se obrišem in grem naprej, medtem ko mi je on kazal grimase z druge strani ulice.

Skratka, takšni ekscesi se dogajajo, reakcija je pa odvisna od posamične situacije. Ni nekega univerzalnega odziva.

V primeru tega šoferja bi sam verjetno počakal, da šofer sam uredi situacijo, če bi pa prišlo do fizičnega obračuna, bi pa pač posegel vmes. Mislim, da sem zaenkrat še sposoben ukrotit takšne "tiče".
OM, F, G!

Vitez ::

Ljudje se ne znajo obnašat, to ni nič novega. vsak, ki ni zavit vatko, pride kdaj v lajfu v čudno situacijo. Sam se odločiš, kako boš reagiral. jaz sem tudi koga že preko kepe, pa čeprav za ceno tiste položnice za JRM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

jype ::

2loud4u> To bi se lahko zgodilo tudi tebi in enemu pešcu, ki bi ti palico porinil med šprikle.

Se mi je že marsikaj zgodilo, pa jaz nisem tak, da bi se spravljal nad duševno hendikepirane.

Kot bi pretepal invalida.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 2loud4u ()

2loud4u ::

@jype

You just don't get it, right? Pusti zdaj ti svoja mnenja o tem, kako so nekateri invalidi... Vprašanje ostaja o obnašanju ljudi, ne o tem, kako si ti misliš, da so nekateri pešci duševno hendikepirani...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> Pusti zdaj ti svoja mnenja o tem, kako so nekateri invalidi...

Če pljuneš šoferja avtobusa, ne moreš biti nič drugega, kot mentalni invalid. Druga možnost ne obstaja.

2loud4u ::

@jype

Še kakšno mnenje oz. argument na to? Da ne bo samo o invalidih govora... (ker btw niso vsi invalidi zlonamerni)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Janac ::

Na vsak bus enga varnostika. Tako bo več prostih delovnih mest in red pogojen z mirom.

jype ::

2loud4u> Še kakšno mnenje oz. argument na to?

Premisli, kaj se mora dogajat v glavi nekoga, ki pljune na šoferja avtobusa, iz poljubnega razloga.

Za začetek mora biti očitno nesposoben nadzora nad svojimi čustvi, kar ga že potisne v domeno klinične psihiatrije, nadalje mora biti popolnoma nesposoben empatije, zaradi česar je kvalificiran sociopat, eventuelno pa moramo priti tudi do sklepa, da trpi za zmanjšano kognitivno kapaciteto, ker očitno ni sposoben vnaprej razmisliti o potencialnih posledicah svojih dejanj.

2loud4u ::

Janac je izjavil:

Na vsak bus enga varnostika. Tako bo več prostih delovnih mest in red pogojen z mirom.



To pa itak ne gre, ker bi potem morala firma plačevati še toliko in toliko varnostnikov, kar pa jim zaradi denarnih izgub ne diši.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

innerspace ::

jype je izjavil:

2loud4u> Še kakšno mnenje oz. argument na to?

Premisli, kaj se mora dogajat v glavi nekoga, ki pljune na šoferja avtobusa, iz poljubnega razloga.

Za začetek mora biti očitno nesposoben nadzora nad svojimi čustvi, kar ga že potisne v domeno klinične psihiatrije, nadalje mora biti popolnoma nesposoben empatije, zaradi česar je kvalificiran sociopat, eventuelno pa moramo priti tudi do sklepa, da trpi za zmanjšano kognitivno kapaciteto, ker očitno ni sposoben vnaprej razmisliti o potencialnih posledicah svojih dejanj.


V bistvu je to zelo dobra iztocnica za razmislek o situaciji, pa naj se še tako grobo slisi.
Ob tem se lahko spomnim na precej "znancev", ki sodijo na psihiatricno obravnavo; problem je, da je takih ljudi v druzbi vec, kot lahko na prvi uč izgleda.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

vostok_1 ::

Kaj narediti v primeru, da ti lokal tolpa huliganov namenoma naredi pizdarijo...e.g. nabije luknjo v vrata avtomobila (v primeru jureta, pa zvije kolo na kolesu)? S tem, da jih pač vidiš ne moreš pa jih identificirati, dokler pa pride policija jih že ne bo več.

Pravna država sicer deluje vredu, dokler gre za malo večje prekrške in počasne prekrške. Za hipne in manjše zadeve pa si prepuščen sam sebi. Fight or flight.

Zdej, če so samo paper huligani, da jih zgloj malo prestrašiš in s se tem obvaruješ prev večjo škodo, morda ne bi bila niti slaba odločitev.

Če jaz prav interpretiram jypetovo mišljenje, bi on raje pustil da se mu ukrade kolo pred nosom in klical policijo, kot pa poskušal fizično prestrašiti roparja (po možnosti še kakega generic klošarja).
Lahko, da bi imel orožje s seboj, ampak tudi večji kriminalci ne ustrelijo zgolj zato ker se nekdo upa prit bližje, še vedno ti ostane flight opcija, ko vidiš da se ni za zafrkavat.
Jype, sem zaril?

brodul ::

2loud4u je izjavil:

Potem si že imel nekaj podobnih izkušenj? Jaz sem samo čakal, da se bo začel kakšen pretep s šoferjem in, da bom moral posredovati, ko sem bil ravno spredaj. :D

Name so za letosnjo novo leto strelali (nalasc gresili) z pistolo, ko sem se vozil po Dunajski v Ljubjani mimo smelta.
Clovek se navadi.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

menjalnik ::

Čakaj mulec je pljunil v šoferja in šel dol?

2loud4u ::

menjalnik je izjavil:

Čakaj mulec je pljunil v šoferja in šel dol?



Natanko tako.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

menjalnik ::

Jaz bi ga vpričo vseh vrgel dol, če bi bil na tem avtobusu, pa sigurno bi se našla še kakšna pomoč. Zanima me kaj se bo zgodilo, če bo slučajno ta šofer jutri na liniji in bo vstopil ta poba:D

2loud4u ::

Dvomim, da bo ta poba vstopil ampak nič se ne ve.

/offtopic

Naj povem še, kaj je bilo včeraj: isti voznik, gor pride nek majav moški srednjih let (po videzu definitivno ne slovenec) in da 5€ ter pove lokacijo, šofer mu vrne drobiž in tip se hoče prijeti za štango vendar pade po stopnicah na hrbet. gospe, ki so sedele spredaj seveda takoj: "o, moj bog, je vse v redu?" nato šofer ustavi avtobus, ter ga pobere. rekel je, da je vse v redu, da se mu je le malce zavrtelo. malo kasneje že ena gospa osvaja šoferja: "še dobro, da ste tako močan, da ste ga lahko pobral"
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Rias Gremory ::

Jah tut take mamo.

Sem bolj pacifist ampak temule nebi škodilo ene par vzgojnih.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

gendale ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj narediti v primeru, da ti lokal tolpa huliganov namenoma naredi pizdarijo...e.g. nabije luknjo v vrata avtomobila (v primeru jureta, pa zvije kolo na kolesu)? S tem, da jih pač vidiš ne moreš pa jih identificirati, dokler pa pride policija jih že ne bo več.

Pravna država sicer deluje vredu, dokler gre za malo večje prekrške in počasne prekrške. Za hipne in manjše zadeve pa si prepuščen sam sebi. Fight or flight.

Zdej, če so samo paper huligani, da jih zgloj malo prestrašiš in s se tem obvaruješ prev večjo škodo, morda ne bi bila niti slaba odločitev.

Če jaz prav interpretiram jypetovo mišljenje, bi on raje pustil da se mu ukrade kolo pred nosom in klical policijo, kot pa poskušal fizično prestrašiti roparja (po možnosti še kakega generic klošarja).
Lahko, da bi imel orožje s seboj, ampak tudi večji kriminalci ne ustrelijo zgolj zato ker se nekdo upa prit bližje, še vedno ti ostane flight opcija, ko vidiš da se ni za zafrkavat.
Jype, sem zaril?

če jih je cela tolpa, pol se ne boš šel tepst z njimi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

fantasycamp ::

danes treba take na tel posnet pol pa amo na policijo poslat...

šernk ::

Obnašanje danes je nekaj nenormalnega postalo. Nekateri mislijo, da je enostavno vse njihovo, drugih ljudi sploh ne spoštujejo, lastnine pa še manj.

dogodek se mi glede na videno zadnjih let ne zdi nič nenavadnega in vedno huje bo izgleda. Nekoč smo muziko kot 15letna mularija na avtobusu poslušali preko slušalk. Danes jo posluša mularija preko zvočnika, da jo mora poslušat poleg njih še vseh preostalih 50 potnikov na avtobusu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

vostok_1> Če jaz prav interpretiram jypetovo mišljenje, bi on raje pustil da se mu ukrade kolo pred nosom in klical policijo, kot pa poskušal fizično prestrašiti roparja (po možnosti še kakega generic klošarja).

Tako je. S tem bi zmanjšal tveganje, da pride do resnih telesnih poškodb. Na bicikel nisem čustveno navezan, na svoje zdravje in kvaliteto življenja, ki iz njega izvira, pa sem.

Tilen ::

fantasycamp je izjavil:

danes treba take na tel posnet pol pa amo na policijo poslat...


S tem bi si nakopal nemalo težav, efekta pa ne bi bilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kamran ::

Zdravo,

Odziv potnika je bil res preveč... sluzast (beri oralno-tekočinsko darovalski). Je pa možna jype-ova razlaga, da je kakšen psihični bolnik (nevertheless). Seveda s tem ne opravičujem njegovega odziva/obnašanja, vendar možna teorija/analiza. Ko bi bili ljudje še tako "vljudni", ko bi se vsakič pred volitvami v vsak okraj pripeljali strankarski avtobusi in bi ven stopicljali "plagirani lažnjivci". Je treba jezo in nezadovoljstvo usmeriti v "pravilne ljudi". ;)

shadeX je izjavil:

Pretep s šoferjem? Saj niso vsi budale da bi se pretepali. Tudi če bi ga mulc prvi udaril ga on ne bi nazaj ampak bi ga lahko vrgel samo iz avtobusa ( kar ga itak je ) ali pa zadržal in poklical policijo.

Mulec/Vozač/Potnik/itn. bi se pa dal na 33kur.com in se delal reveža, brhke 90-60-90 novinarke bi ga pa prikazale kot žrtev neotesanih voznikov KamBusa. Saj vemo. :|

2loud4u je izjavil:

To pa itak ne gre, ker bi potem morala firma plačevati še toliko in toliko varnostnikov, kar pa jim zaradi denarnih izgub ne diši.

Vsaj Sintalovih ne, ti so preveč znajdni. :))

brodul je izjavil:

Name so za letosnjo novo leto strelali (nalasc gresili) z pistolo, ko sem se vozil po Dunajski v Ljubjani mimo smelta.
Clovek se navadi.

A s tapravo ? Matr, bo treba kevlar imeti, če boš za tisti čas kje zunaj.

2loud4u je izjavil:

Naj povem še, kaj je bilo včeraj: isti voznik, gor pride nek majav moški srednjih let (po videzu definitivno ne slovenec) in da 5€ ter pove lokacijo, šofer mu vrne drobiž in tip se hoče prijeti za štango vendar pade po stopnicah na hrbet. gospe, ki so sedele spredaj seveda takoj: "o, moj bog, je vse v redu?" nato šofer ustavi avtobus, ter ga pobere. rekel je, da je vse v redu, da se mu je le malce zavrtelo. malo kasneje že ena gospa osvaja šoferja: "še dobro, da ste tako močan, da ste ga lahko pobral"

Vidiš... imaš zastonj situacijsko komiko. Pa še plačati ti ni treba za ogled. :D

fantasycamp je izjavil:

danes treba take na tel posnet pol pa amo na policijo poslat...

Drži, še prej pa kopijo posnetka poslati na Žurnal in mogoče bo objavljen na naslovni spletni strani (ali v časopisu) in dobiš 40 € (nekaj takega). Je treba poslovno razmišljat. :D
Meni so 2x objavili (2, različni fotki).

BigWhale ::

2loud4u je izjavil:

(po videzu definitivno ne slovenec)


Kako to mislis, da po videzu definitivno ni bil slovenec? A je imel na jakni prozoren zep in notri francoski potni list na katerem se je jasno vidla njegova slika?

Vitez ::

Janac je izjavil:

Na vsak bus enga varnostika. Tako bo več prostih delovnih mest in red pogojen z mirom.


Lepo te prosim in kaj bo varnostnik naredil? Sem bil nekoč varnostnik in ti lahko s prve roke povem, da en varnostnik ne more narediti nič, če pride par mandeljcev delat sranje. Če koga treščiš, pa imaš takoj probleme.

brodul ::

Kamran je izjavil:

Zdravo,

brodul je izjavil:

Name so za letosnjo novo leto strelali (nalasc gresili) z pistolo, ko sem se vozil po Dunajski v Ljubjani mimo smelta.
Clovek se navadi.

A s tapravo ? Matr, bo treba kevlar imeti, če boš za tisti čas kje zunaj.



Ne bos verjel, nisem se ustavil in povprasal.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

opeter ::

Dandanes nihče več ni kriv, ker se mu na sodišču dokaže, da je "psihični bolnik" in potem ga bodo ujčkali kot malega otročička na kakšni kliniki, čez čas gre še malo na "hišni pripor" potem pa ga v večini primerov izpustijo. Pa bo začel znova. Poznam kar nekaj primerov ... Perpetuum mobile.

Take ljudi so v "starih časih" lepo "poštimali". Pa naj bo to milica, vaška straža ali v ekstremnih primerih sami prebivalci, ko jim je bilo dovolj vsega.

Taki osebki se enostavno nikoli ne bodo normalno vklopili v družbo. Mogoče je kakšna izjema, večina pa žal ne.

To je isto kot bedni sistem v šolah, ko zaposlijo razne sociologe, defektologe, posebne pedagoge in drugo osebje, da se le ti uklvarjajo z "psihično zaostalimi" otroci ... namesto, da bi "posebne" šole normalno delovale kot nekoč. Žal se pokaže, da ta sistem ne deluje.

Če ne drugo, bodo ostali otroci hitro ugovotili, da jih mentalno ti otroci ne dohajajo. Potem pa so problemi, kako se določene skupine otrok izživljajo nad njimi, jih maltretirajo itn.

Tako otroci pač ne sodijo v "navadne/normalne" šole. Že zaradi njihove varnosti.

V antičnih časih so marsikaj znali rešiti (Šparta).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TESKAn ::

V antičnih časih so marsikaj znali rešiti (Šparta).

V antičnih časih so se pritoževali, da mularija ne uboga starejših in je nasploh dekadentna. Go figure...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bananovec ::

Tole ni bil noben psihični bolnik. Je le zmazek družbe. Družba ga je takega ustvarila in družba naj ga reši.
Glede na to, da je star 25 let se na kakšno spremembo srca ne moremo zanašati oz. bolje rečeno je bolje, da je niti ne pričakujemo. Kar je storiti na družbi?
Zmanjšati število osebkov, ki mudele v OP producirajo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Rippy ::

Keyser Soze: Meni se je zgodilo, da me je pljunil en džanki, ko sva si križala poti na prehodu za pešče pri hotelu Lev. Če ne bi bila z mano pounca, bi se verjetno zadeva zanj končala bolj brutalno, oz. bi počakal policijo. Kaj klinca jaz vem, kaj on vse prenaša v sebi. Tako mi ni preostalo drugega kot da se obrišem in grem naprej, medtem ko mi je on kazal grimase z druge strani ulice.


Se opravičujem za OT.

Podobna debata je že bila na tem forumu in mislim, da je to kar se je tebi zgodilo ni toliko to, da je on prav želel pljuniti nate, kot želja, da ga pretepeš in po možnosti poškoduješ na javnem mestu. Tako, kot si sam rekel, je pravilno ocenil, da bi ga potencialno prebutal. To, da si imel punco zraven je pričakoval, da bo kaplja čez rob in da se bož želel močnega narediti. Če bi se vse lepo iztekl,o bi mu lahko plačeval "mesečno rento" za njegove priljubjene "cocktaile".

medenko ::

drugič samo 113.

Vitez ::

Rippy je izjavil:

To, da si imel punco zraven je pričakoval, da bo kaplja čez rob in da se bož želel močnega narediti. Če bi se vse lepo iztekl,o bi mu lahko plačeval "mesečno rento" za njegove priljubjene "cocktaile".


Ti preveč filme gledaš. Potencialna situacija. Midva se ponoči srečava. Ti si pijan, me izzivaš, mi greš na kuratz, jaz te zbijem. Ne do fula, malo, tolk da si zdelan.

Preden ti pokličeš 113, sem jaz bogve kje že. Koga boš tožil? Če se stepeš, morš smao pazit, d ate tisti trenutek, ko se tepeš, ne gleda policaj, ali nekdo, ki te pozna in ne mara.

BullDozer ::

Še en primer kulture na avtobusih:



Idiot je idiot, tega se (na žalost) ne da spremeniti. Pa niti ni važno kdo je kriv: družba, vzgoja ... Pomembno je, da znamo v takšnih ali drugačnih situacijah pravilno ravnati. Čeprav se zdi, da se zgornji dogodek ni razvil najbolje, bi lahko bilo mnogo slabše (od tega da bi se spor stopnjeval, potnik ne bi hotel zapustiti vozila, ljudje bi zamudili v šole, službe, da o kakšnem fizičnem obračunavanju sploh ne govorim).

Glavno pri tem je, da je voznik avtobusa ohranil mirno kri, opozoril potnika, da ni plačal zadostne količine denarja; sploh ko ga je ta pljunil bi marsikomu prekipelo. Rezultat bi bile "pisane" naslovnice raznih časopisov in še ena brezposelna oseba.

Sploh pa je samo obnašanje ljudi na avtobusih porazno. Potniki se dobesedno prerivajo za proste sedeže, se nagužvajo na sredini avtobusa samo zato, ker je tam njihov prijatelj in ga hočejo pozdraviti. Zadnjič je prijateljico nek model polil s čajem, prejšnji mesec je nekdo bruhal na sredi trole ...

Skratka tukaj nima smisla obtoževati ali iskati krivcev - zgodilo se je kar se je zgodilo, važno je da je bil vsaj razplet razmeroma dober.
"The madman is a dreamer awake"
- Sigmund Freud
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852537 (1419) Lonsarg
»

Srečni klic - nateg (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12931112 (19562) fullOFclever
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9321045 (16068) Šimpanz
»

Urbana

Oddelek: Loža
354530 (3393) fosil

Več podobnih tem