» »

Telefon fatal error

Telefon fatal error

lebang1 ::

Imam Xiaomi redmi 4 prime.
Na njem sedaj prikazuje sledeče:




PCBA test: FAIL
MMI test: FAIL
Sensor test: FAIL
Audio test: FAIL

In računalnik ga ne zaznava.
A je tukaj kakšna rešitev? :)

WarpedGone ::

Seveda, drug telefon.
Zbogom in hvala za vse ribe

Jirzy ::

Zgleda slabo. Ampak poiskusi najprej hard reset - drzi power button kaksne 30 sec. Se je zgodilo z njim kaj posebnega?

šernk ::

probaj preko fastboota naložit na novo android (napolni baterijo seveda prej!!!)

če to ne bo pomagalo je pa hardware odpovedal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

lebang1 ::

Hard reset ne pomaga, vse je isto.
Mogoče je krivo ker je bil čisto malo na dežju, lahko pa da ni od tega...

Kakšen je postopek za fastboot?

šernk ::

žal s xiaomi nimam nobenih izkušenj, tako da najbolje da se obrneš na google in VSE teme 4x prebereš skozi. Vse vodiče ki najdem na hitro sedaj gredo preko nekega namenskega programa, kar pa meni po pravici povedano nikoli ni dišalo pa tudi nikoli nisem dobil pametnih rezultatov ven (1x hardbricked, 1x se je pa mobitelu odtrgalo samo zaradi roota, kar je za moje pojme praktično nemogoče, saj s samim rootom dobiš samo več pravic pa vendar se je zgodilo, tako da sedaj vse mobitele rootam izključno preko superSU). xiaomi je pa nekaj zakompliciral s tem flashanjem, kar je tudi razlog da si ga ne lastim in tudi nimam namena.

en vodič: http://en.miui.com/thread-472930-1-1.ht...

pozor na točko 1, ki je za xiaomi posebna!!! seveda vse delaš na lastno odgovornost, za morebitno hardbrickan telefon ne odgovarjam. Če kaj ne zastopiš vprašaj, vendar z xiaomitom kot sem rekel nimam izkušenj tako da bom težko pomagal, če ni ravno osnovno vprašanje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jirzy ::

Isci ST forum za flashanje xiaomi naprav. Je obsezna tema.

RC37 ::

Če telefon ni v garanciji pa če ni glih kakih ekstra pomembnih podatkov gor probej narest reset (med vklopom držiš tipke (odvisno od naprave, use google) in pol izbereš iz menija wipe data. Verjetno je kak driver. Če pa ni je pa lahko samo strojna oprema.

lebang1 ::

Wipe data ne pomaga.

Danes poskušam s flashanjem, po tem postopku:
http://en.miui.com/thread-472930-1-1.ht...

napiše se mi:
FAILED (remote: unlock device to use this command)

Vodič za odklepanje naprave, pa je tak, da rabiš imeti delujoč telefon, ne pa v takem stanju, kot je ta...
https://forum.xda-developers.com/redmi-...

Kakšen predlog?

RC37 ::

Ne vem, moralo bi delovati na bricked (nedelujočih) telefonih, v flasherju preveri če ima to opcijo drugače pa uporabi drugega. Pa ko iščeš navodila napiši v google bricked android phone flashing da dobiš tudi navodila za nedelujoče telefone ne samo za tiste, ki so v popolnem stanju.

Prosim opiši vse, kar se zgodi ko prižgeš telefon (pa poskusi tehnično ne "zelen robotek se suče na ekranu").

Načeloma bi flasherji morali delovat na bricked telefonih ker so namenjeni ravno temu da servisi lahko popravijo telefone brez da majo dostop do sistema.

lebang1 ::

Ko prižgeš telefon se prikaže MI logotip ter nato slika, katera je prikazana na vrhu.

Ustvaril sem tudi temo na njihovi spletni strani,
upam da se dobi kdo z delujočim nasvetom :)
http://en.miui.com/thread-900538-1-1.ht...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100767 (17183) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828250 (10959) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899163168 (72405) Prebeznik
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335484 (18536) BOCo.
»

Nepravilno nameščena trgovina google play?

Oddelek: Mobilne tehnologije
7969 (809) aaads

Več podobnih tem