» »

Katero Pametno uro kupiti?

Katero Pametno uro kupiti?

1
2
3

GupeM ::

boogle je izjavil:

Z tole Vivoactive 3 music ...lahko uporabljaš N26 za plačevanje?

Žal ne. Lahko pa Revolut. Ampak me res ne mika odpirat še enega računa, če že imam N26.

Klemen13 ::

Kaj je best choice za Android telefon? Glavni namen uporabe: fitness tracker. Dobro bi bilo, da ura podpira navigacijo in ima minimalisticen design. Vsec so mi uri Skagen Falster 2 in Fossil Gen 5, vendar po reviewih sodec nimata prevec zanesljivega fitness trackanja... Kaj pa Galaxy Watch 2 ali Garmin Vivoactive 4? Ali se morda kak drug model ki sem ga spregledal?

GupeM ::

Na Vivoactive nimaš navigacije, je pa odličen fitness tracker. Če ne bi rad dajal preveč denarja, poglej za Vivoactive 3. Če denar ni problem, pa seveda Vivoactive 4. Mogoče tudi kakšni Fenixi ali Forerunnerji, ampak ti nimajo tako minimalističnega dizajna.

Ostalih, ki si jih naštel ne poznam. Punca ima Samsung Galaxy watch active, pa je načeloma kar v redu ura. Minimalističen dizajn. Mene bi samo baterija precej jezila če bi jo imel. In pa non-always on screen. Mislim, da ga sicer lahko nastaviš, ampak potem baterija zdrži še manj časa. Aja, pa navigacije tudi ta nima. Kako dober je pa fitness tracking pa tudi ne bi znal povedat, ker je sam nisem uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bf4ed ::

Amazfit Stratos? dobiš za manj kot 180€

klinker ::

bf4ed je izjavil:

Amazfit Stratos? dobiš za manj kot 180€


Xiaomi ure imajo zanic senzorje. To je samo za to da imas, ne pa za resno uporabo.

bf4ed ::

Potem pa samo garmin ostane. Mu še nekak najbolj verjamem.

boogle ::

GupeM je izjavil:

boogle je izjavil:

Z tole Vivoactive 3 music ...lahko uporabljaš N26 za plačevanje?

Žal ne. Lahko pa Revolut. Ampak me res ne mika odpirat še enega računa, če že imam N26.


Evo kupil vivoactive 3 music, uporabljam par tednov, dodal mbills, plačujem - dela super. Tudi kot fitness tracker z aplikacijo garmin connect ima top analitiko.

hipertija ::

Osebno imam v lasti dve low budget pametni uri:
- Mi band zadnji model. Ura, "pašček" je super za filing, koliko korakov narediš dnevno + morda za filing srčni utrip, morem priznati, da je res precej točno + meri na minuto + pa če športaš kakšne osnovne stvari. 25EUR najboljše kar se tiče teh pašček ur. Sem zadovoljen. Pa baterija fuul drži. Po 7-10 dni minimalc, z vsem prižganim. Pa seveda super je, ker lahko bereš tudi vse notifikacije na hitro.

- COLMI LAND, kupil iz radovednosti, izgleda fancy, enako meri utrip, korake, celo neke druge stvari - ampak vprašanje koliko je to natančno, utrip morda še, ostalo dvomim. Super je, ker je dejansko ura in ima večji zaslon in lahko lažje bereš smse, fb, klici itd. ni tako primerna za športanje. Kot rečeno, fancy in bolj za osnovno uporabo. Drži pa cca 5-7 dni z full uporabo. cena cca. 40EUR

Nobena od teh ur ni za pro uporabo, če iščeš ure z gps, pa da odgovarjaš na smse, fb + klici + kamera itd. potem vsaj 150EUR+. Kar me moti pri teh gps urah je baterija, ker jo požira nenormalno. Apple watch npr. je super, ampak kaj, ko jo moreš polnit vsak dan... enako velja za ostale gps ure. Da pa kupiš gps uro zato, da ga imaš ugasnjenga, mi je pa spet tko tko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

krefi ::

Namen imam kupiti samsung watch https://www.samsung.com/si/wearables/ga...
Uporabljal bi ga vsakodnevno ter za hojo v gore pa me zanima ce lahko za ta denar dobim kaj bolsega?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

lisaac ::

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup pametne ure. Budget cca. 100eur. Želim da bi bila uporabna za klic, sms, facebook sporočila, ura z kakšnimi fitnes dodatki (merjenje korakov, merilec utripov ipd. Pogoj: povezljivost z Andrioidom.

Hvala za predloge,

Lp

davorin11 ::

lisaac je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup pametne ure. Budget cca. 100eur. Želim da bi bila uporabna za klic, sms, facebook sporočila, ura z kakšnimi fitnes dodatki (merjenje korakov, merilec utripov ipd. Pogoj: povezljivost z Andrioidom.

Hvala za predloge,

Lp


Xiaomi mi band 4 - Poceni in vredu izbira(ima vse našteto)
---)-@

GupeM ::

lisaac je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup pametne ure. Budget cca. 100eur. Želim da bi bila uporabna za klic, sms, facebook sporočila, ura z kakšnimi fitnes dodatki (merjenje korakov, merilec utripov ipd. Pogoj: povezljivost z Andrioidom.

Hvala za predloge,

Lp

Kaj misliš s tem? Da bi se lahko preko ure pogovarjal in odgovarjal na sporočila, ali da samo dobiš notification kdo te kliče oz kaj ti je poslal?

Ker za pogovarjanje preko ure bo 100 € premalo, za odgovarjanje na sporočila (razen prednastavljenih), pa sploh ne vem če kaj takšnega obstaja.

kjut ::

Je kdo opazil kaksno solidno eink display uro z 3g/4g/lte, torej da je baterija konkretno boljsa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Invictus ::

3G/4G/LTE, ura, in dolgoživost baterije pač ne gredo skupaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kjut ::

Bres skrbi da gredo ampak we just might not be there yet. Sprasujem ker zadnje case bolj slabo spremljam novosti na tem podrocju iz azije vem pa da smo blizu, sem pred leti ze raziskoval in opazal zanimive prototipe...bom ob priliki spet pobrskal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

SumTingWong ::

Zakaj sprašuješ, če toliko več veš, sploh o prototipih :)

Kakšna Amazfit/Xiaomi ura ima dobero baterijo, glede na GPS/LTE ipd.

kjut ::

Ker verjamem da veste nekateri vec/imate vec casa raziskovat in znate presenetit...sem vedel, SEM, ampak je bilo se v povojih zdaj pa se ne spomnim vec imen itd...Amazfit/Xiaomi ima kateri eink screen in je lte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

damian ::

Ima kdo že kako izkušnjo s Huawei Watch GT 2? V bigbang hočejo zanjo 250eur....

krefi ::

Je kdo zasledil kako panetno ceno za stratos 3?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

starboi ::

Kaj ti bosta dve pametni uri ?

klinker ::

Gledam za drago, pa v teh urah sploh nisem...

Amazfit GTR 42mm
Garmin Vivoactive 3
Mobvoi TicWatch C2
Galaxy Watch 42mm

Ql je, da je kaka roza ipd. Za bel Garmin tudi nisem lih zihr, ampak je tudi opcija. Drugace nic neke pro uporabe. Bolj vsakdanje spremljanje korakov, utripa ipd, pa da zadeva tocno kaze, raznorazna obvestila, dobra avtonomija itd. Telefon je A80

starboi ::

klinker ::

Sem gledal to, ampak se mi zdi ekran prevec izpostavljen za uro. Mi je Watch 42 v tem pogledu boljsi.
Je kak bistven feature, ki pretehta vago na Active 2?

SumTingWong ::

Ima slučajno kdo Amazfit GTS?

Morientes ::

Jaz imam Amazfit GTR, po 8 dneh uporabe, lahko rečem samo dobre stvari.

Baterija je fenomenalna, 8 dni uporabe, BT prižgan vedno, spanje vključeno, zadnji dan sem celo vključil vsako minuto HR monitor in sem izgubil samo 16% moči. Sicer brez kakih workoutov. OS dela tekoče in se še ni zataknilo pri uporabi. Kolega jo je isti čas kupil in jo nima povezano preko BT in jo uporablja samo kot uro in je izgubil v 8 dneh samo 6%, pričakuje okrog 60-70 dni, kar bo več je vse plus.
Stainless steel mam, tko da je meni zelo všečna. Pašček zelo kvaliteten in udoben. Bom preko kitajcev še kakega kupil naknadno.
Mi ni žal tistih 120€ proti Mi Band 2, katero sem imel zelo kratek čas, ko sem moral vsakih par dni polniti zadevo. Podaril kolegu.

k4vz0024 ::

A samo 8 dni?! Ko bo držala mesec dni, naj se kdo oglasi!

GupeM ::

Morientes je izjavil:

Jaz imam Amazfit GTR, po 8 dneh uporabe, lahko rečem samo dobre stvari.

Baterija je fenomenalna, 8 dni uporabe, BT prižgan vedno, spanje vključeno, zadnji dan sem celo vključil vsako minuto HR monitor in sem izgubil samo 16% moči. Sicer brez kakih workoutov. OS dela tekoče in se še ni zataknilo pri uporabi. Kolega jo je isti čas kupil in jo nima povezano preko BT in jo uporablja samo kot uro in je izgubil v 8 dneh samo 6%, pričakuje okrog 60-70 dni, kar bo več je vse plus.
Stainless steel mam, tko da je meni zelo všečna. Pašček zelo kvaliteten in udoben. Bom preko kitajcev še kakega kupil naknadno.
Mi ni žal tistih 120€ proti Mi Band 2, katero sem imel zelo kratek čas, ko sem moral vsakih par dni polniti zadevo. Podaril kolegu.

To si imel neko pokvarjeno verzijo. Mi Band 2 je tako meni kot punci zdržala 3 - 4 tedne. Stalno povezana s telefonom.

SumTingWong ::

Se strinjam glede Mi Band 2. Po 4 dneh uporabe imam še 92% baterije.

Spraševal sem pa za Amazfit GTS, ker je ob izdaji imela ura težave z GPS signalom, pa ne vem ali so kaj popravili.

Morientes ::

k4vz0024 je izjavil:

A samo 8 dni?! Ko bo držala mesec dni, naj se kdo oglasi!


Dej preber do konca trolec. 8 dni za 16%. Sej bo zdržala še dlje od 1 meseca.

Djole ::

Ima kdo amazfit bip, da pove iz prve roke kako se kaj obnese gps, visinska razlika, natancnost utripa, enostavnost uporabe, itd? Za mamo bi namrec kupil uro, da malo spremlja te zadeve, ker dnevno hodi po okoliskih hribih. Rad bi, da je cimbolj enostavna za uporabo.

Karen ::

Jaz jo imam, pa Startosa tudi. Sem že enkrat pisal: plus Stratosa je to da ima mp3 predvajalnik, povežem z bt slušalkami in grem z njim laufat, drži pa 4-7 dni - uporabljam samo za to. Plus Bip-a je da baterija drži en mesec, nima pa mp3 playerja. Bip je lažja, uporabljam vsakodnevno sicer. Skin na Stratosu bolj prilagodljiv, samo imam rajši Bip ker je skoz prižgan screen, Stratos pa ima screensaver... skratka malce nerodno... se da z obojim preživeti. Meni bi bil zakon Bip če bi imel mp3 player.
Kar se tiče srčnega utripa in GPS-a nisem zaznal razlik... se mi je zdelo da je ful čudno na Stratosu pa sem šel ene 2x laufat z obema - vsako na eni roki. Rezultat je bil znotraj sprejemljivih toleranc tako kar se tiče pulza kot tudi GPS-a - na aplikaciji obe pokazali pravo pot, enake kilometre, pulz je pa malenkost variiral po času, ampak znotraj 5bpm (pri 160bpm teku to ni bistveno). Prikaz sam med tekom je seveda boljši na Stratosu (tudi večji zaslon), ampak se mirno živi tudi z Bip-om.
Glede na to da je cena Bip-a tam dobrih 50 EUR, cena Stratosa pa 120 EUR, bi rekel da je Bip bistveno boljši price/performance. Če mami ni kritično poslušanje muske bo Bip odlična izbira, itak se statistika spremlja potem na telefonu (brez zveze je gledat koliko si naredil plus/minus na grafu ure). Algoritem za spremljanje spanja, pulz itd. je po mojem pri obeh enak, vsaj ni bistvenih odstopanj (nisem pa spal z obema urama na rokah hkrati, priznam). Aja, Bip ima možnost nastavitve na 1, 5, 10,... minut merjenje pulza kontinuirano, Stratos pa samo na minuto (manj opcij nastavitve intervalov merjenja). Stratos ima sicer možnost nastavitve alarma za bujenje kar na uri, pri Bip-u moraš pa nastavit na telefonu, pol pa sinhrnoizira in ga lahko na uri ugasneš. To je poleg mp3 edina stvar ki bi jo dodal Bip-u da bi bil moja idealna ura. Je pa res da če bi mp3 notri stlačili bi avtonomija ne bila več mesec...

Djole ::

Super, hvala za izcrpen in hiter odgovor. Mislim, da ji mp3 ne koristi(poslusanje "narave" v gozdu :D ), zato bo potemtakem bip prava izbira. Hvala

klinker ::

Si je kdo lastil Galaxy watch ter Stratosa in zna podat objektivno mnenje.
Draga je dobila svoj Galaxy watch in sem se napalu se jst. Zadeva zgleda zelo dobra, vse dela super me pa zanima ce je Stratos dobra alternativa. Active 2 mi ni vsec, je prevec clean, navaden Watch in Stratos sta mi pa kr vsecna, je pa Stratos pol cenejsi in ponuja prakticno enako funkcionalnost, me pa zanima njegov SW, ki ce je na ravni Xiaomi telefonov ne pride v postev. Tizen na Watchu je top kar sem se do sedaj poigral.
Telefon imam Samsung in je verjetno ze tu prednost.

Dimnik ::

Pa menda ja ne boš xiaomi(sranja) kupil k samsung telefonu(premium)..xiaomi ima gor samo navlako in je za okras, no niti to ne, ker ne moreš drugim mahat z roko in kazat da imaš premium samsung. Boš pa ja dal enkrat več....

Bye ::

Za punco bi kupil Amazfit GTS. Niham med njim in Vivofit 4 (pa še katera bi se našla...) Če jih kdo že ima, prosim za izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Pa menda ja ne boš xiaomi(sranja) kupil k samsung telefonu(premium)..xiaomi ima gor samo navlako in je za okras, no niti to ne, ker ne moreš drugim mahat z roko in kazat da imaš premium samsung. Boš pa ja dal enkrat več....


A sem vprasal kaj kam spada? Boli mene za ta premium status, mahanje ipd neumnosti, vprasal sem nekaj drugega.
Za telefone mi je vse jasno in vem kaj je kaj, pri urah sem pa bos in me zanima dejanska uporaba v praksi, ne pa izgled in status, ker to ze poznam in mi tu Stratos ustreza. V bistvu mi je GTR se bolj vsec, a nima predvajanja glasbe direkt z ure, kar bi pa zelo koristu.
Za 100€ mi dol visi, ce zadeva valja, jih pa vseeno kam drugam pihnem, ce nima smisla doplacat.

Dimnik ::

Aha, potem nisi kot en moj kolega, njemu je važno da ima samsung telefon s serije in samsung uro...neglede koliko stane in kaj za funkcij ima oz nima

Če ti je glasba v igri, potem ti gtr odpade proti stratos. Poglej primerjavo med watch in stratos na yt...pa se boš verjetno lažje odločil

k4vz0024 ::

Pametno uro bom kupil, ko bo opozarjala na aritmijo, medicinsko možnost kalibirarnja za kt, O2 v krvi in ves lastnosti, ki jih imajo danes ure. Dodaten pogoj je menjava baterije ali da zdrži 1 mesesec ob konstantnem merjenju parametrov. Cena do 300 EUR.

Karen ::

Djole: če je kratkovidna potem ji nastavi kakšno večjo številčnico, drugače bo bolj tako...

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Aha, potem nisi kot en moj kolega, njemu je važno da ima samsung telefon s serije in samsung uro...neglede koliko stane in kaj za funkcij ima oz nima

Če ti je glasba v igri, potem ti gtr odpade proti stratos. Poglej primerjavo med watch in stratos na yt...pa se boš verjetno lažje odločil


Ja hudo, res si mi pomagal s temi info >:D

Dimnik ::

Ma ja.......ampak dvomim, da boš tukaj našel nekoga, ki je imel obe in ti lahko pove pluse in minuse med njima.
Pri nas pa itak katastrofa, kaj vse prodajajo spletne trgovine ,glih dva dni nazaj paril neko noname z s8(sodelavki od moje)....za 33e sedaj v akciji, proti cca 90e kao polna cena....v glavnem katastrofa proti mi band2, katero še vedno fura moja. Ura je kao tudi za sprejemanje klicev, ampak če dvigneš telefon se vklopi tudi ura, zvočnik hrešči, menu katastrofalen, nastavitev nič kaj dosti....ženska je padla na marketing foro, sem ji predlagal naj jo vrne

klinker ::

Hmja no, lahko bi se kak lastnik Stratosa oglasu in omenu kak fail, ce je. Ceprav tudi to tezko, ker Xiaomiji so vsi top in brez tezav...imel...prodal na hitro. Pac, kolko je cenejsi ima tudi svoja kompromise, jebi ga. Sej 5 let nazaj bi slo, ker sem rad predrkaval to, a zdaj mene dva mulota predkavata tako da ni vec cajta za te kompromise stimat :D
Mah qrc, sem si kr Watch narocu pa je. Ta ze vem da dela super, ker sem ga predrkal solidno zdaj v 1 tednu.
Cheap shita pa ne kupujem vec. Se kar stane solidno zna bit drek, cheap je pa z razlogom cheap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

d0rK ::

Fitbit charge 3 ali Mi Band 4? Amazon reviews ima fitbit kar slabe.

toni296 ::

Zdravo mene pa zanima katero uro naj vzamem
Amazfit Stratos 2s ali Amazfit Stratos 3 ali kakšno drugo pametno uro za ta denar?

s1e2x3y ::

Kaj pa TALE ?

Fossil 5 generacija na iPhonu 8. Ima kdo? Plusi - minusi?

Bye ::

Ali Galaxy Watch Active 2 lahko meri krvni pritisk? Vgrajene namenske aplikacije nima, se da to snet iz G trgovine? Isto vprašanje še za barometer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

stefi91 ::

prodam zaradi druge ure ki dobil za bzday https://www.bolha.com/ostala-akustika/t...

hipertija ::

stefi91 je izjavil:

prodam zaradi druge ure ki dobil za bzday https://www.bolha.com/ostala-akustika/t...

sam najdit še človeka k se bo v Metliko vozu :) moreš še vsaj par l metliške črnine zraven dat za povrhu.

stefi91 ::

:) komot se po posti poslje,,drgac sm izjema ne pijem vina niti nic tako da na zalost samo caj i voda :)

GupeM ::

Ravno zato lahko podariš par litrov ;)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1071159080 (888) buttcrack
»

Katero športno uro

Oddelek: Šport
274917 (3213) Kekec
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310345 (7836) Sharp999
»

Športna ura za cca 250€

Oddelek: Kaj kupiti
104382 (3666) libreus

Več podobnih tem